cervisia - en to nb translation catalogue (372 entries)

en: Add to Ignore List
nb: Legg til ignoreringslista

en: Ignore File | Ignore %1 Files
nb[0]: Ignorer fil
nb[1]: Ignorer %1 filer

en: Cannot open file '%1' for writing.
nb: Klarte ikke åpne fila «%1» for skriving.

en: CVS Add Binary
nb: CVS legg til binær

en: CVS Remove
nb: CVS fjern

en: Add the following files to the repository:
nb: Legg til følgende filer til arkivet:

en: Add the following binary files to the repository:
nb: Legg til følgende binærfiler til arkivet:

en: Remove the following files from the repository:
nb: Fjern følgende filer fra arkivet:

en: This will also remove the files from your local working copy.
nb: Dette sletter også filene fra ditt lokale arbeidsområde.

en: Add Repository
nb: Legg til et arkiv

en: &Repository:
nb: &Arkiv:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
nb: Bruk fjern&skall (bare for :ext:-arkiver):

en: Invoke this program on the server side:
nb: Kjør dette programmet på tjenersiden:

en: Use different &compression level:
nb: Standard komprimerings&nivå:

en: Download cvsignore file from server
nb: Last ned cvsignore fil fra server

en: Repository Settings
nb: Arkivinnstillinger

en: CVS Annotate: %1
nb: CVS notat: %1

en: CVS Annotate
nb: CVS notater

en: Go to Line...
nb: Gå til linje …

en: Find Prev
nb: Finn forrige

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Search
nb: Søk

en: Go to Line
nb: Gå til linje

en: Go to line number:
nb: Gå til linje nummer:

en: Starting cvsservice failed with message:
nb: Oppstart av cvsservice mislyktes med melding:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
nb: Denne KPart-en virker ikke, fordi vi ikke klarte å starte D-Bus-tjenesten for cvs.

en: Remote CVS working folders are not supported.
nb: Det er ikke støtte for CVS arbeidsmapper på nettverket.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
nb: Du kan ikke bytte til en annen mappe så lenge det går en cvs-jobb.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
nb: F – Alle filer er skjulte, treet viser bare mapper
    N – Alle oppdaterte filer er skjult
    R – Alle fjernede filer er skjult

en: Opens a CVS working folder in the main window
nb: Åpner en arbeidsmappe for CVS i hovedvinduet

en: Recent Sandboxes
nb: Nylig brukte sandkasser

en: &Insert ChangeLog Entry...
nb: Sett &inn endringsmelding i loggen …

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
nb: Legger inn en ny introduksjon i endringsloggen i toppmappa

en: &Update
nb: &Oppdater

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
nb: Oppdaterer valgte filer og mapper (cvs update)

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
nb: Oppdaterer statusen (cvs -n update) til valgte filer og mapper

en: &Edit
nb: &Rediger

en: Opens the marked file for editing
nb: Åpner merket fil for redigering

en: Reso&lve...
nb: &Løse …

en: Opens the resolve dialog with the selected file
nb: Åpne løse-dialogen med valgt fil

en: &Commit...
nb: &Commit …

en: Commits the selected files
nb: Sjekker inn valgte filer

en: &Add to Repository...
nb: Legg til i &arkivet …

en: Add
nb: CVS Add

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
nb: Legger (cvs add) valgte filer til arkivet

en: Add &Binary...
nb: Legg til &binærfil …

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
nb: Legger til (cvs -kb add) valgte filer som binær i arkivet

en: &Remove From Repository...
nb: Fje&rn fra arkivet …

en: Remove
nb: Fjern

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
nb: Fjerner (cvs remove) valgt fil fra arkivet

en: Rever&t
nb: Re&verser

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
nb: Reverser (cvs update -C) valgte filer (bare i cvs 1.11)

en: &Properties
nb: Egenska&per

en: Stop
nb: Stopp

en: Stops any running sub-processes
nb: Stopper alle kjørende underprosesser

en: Browse &Log...
nb: B&la gjennom loggen …

en: Shows the revision tree of the selected file
nb: Viser revisjonstreet til valgt fil

en: Browse Multi-File Log...
nb: Bla gjennom multi-filloggen …

en: &Annotate...
nb: &Noter …

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
nb: Vis en skyld-på notatvisning til valgt fil

en: &Difference to Repository (BASE)...
nb: &Forskjell mot arkivet (BASE) …

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
nb: Vis forskjellen til valgt fil i forhold til den som er sjekket ut (BASE-utgaven)

en: Difference to Repository (HEAD)...
nb: Forskjell mot arkivet (HEAD) …

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
nb: Vis forskjellen til valgt fil i forhold til den nyeste versjonen i arkivet(HEAD-versjonen)

en: Last &Change...
nb: Siste &endring …

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
nb: Viser forskjellen mellom de to siste revisjonene av den valgte fila

en: &History...
nb: &Historie …

en: Shows the CVS history as reported by the server
nb: Viser CVS-historien som rapportert fra tjeneren

en: &Unfold File Tree
nb: Legg &ut filtreet

en: Opens all branches of the file tree
nb: Åpner alle grener av filtreet

en: &Fold File Tree
nb: Legg sammen &filtreet

en: Closes all branches of the file tree
nb: Lukker alle grener til filtreet

en: &Tag/Branch...
nb: &Merk/Forgren …

en: Creates a tag or branch for the selected files
nb: Lager et merke eller gren for valgte filer

en: &Delete Tag...
nb: &Slett merke …

en: Deletes a tag from the selected files
nb: Sletter et merke fra de valgte filene

en: &Update to Tag/Date...
nb: &Oppdater til Merke/Dato …

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
nb: Oppdaterer valgte filer til et gitt merke, gren eller dato

en: Update to &HEAD
nb: Oppdater til &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
nb: Oppdaterer valgte filer til HEAD-revisjonen

en: &Merge...
nb: Slå sa&mmen …

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
nb: Slå sammen grenen eller en mengde endringer inn i valgte filer

en: &Add Watch...
nb: &Legg til overvåkning …

en: Adds a watch for the selected files
nb: Legger til overvåkning for valgte filer

en: &Remove Watch...
nb: Fje&rn overvåkning …

en: Removes a watch from the selected files
nb: Fjerner en overvåkning fra valgte filer

en: Show &Watchers
nb: Vis &overvåkere

en: Shows the watchers of the selected files
nb: Viser hvem som overvåker valgte filer

en: Ed&it Files
nb: Red&iger filer

en: Edits (cvs edit) the selected files
nb: Redigerer (cvs edit) valgte filer

en: U&nedit Files
nb: U-editer file&ne

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
nb: U-editer (cvs unedit) de valgte filene

en: Show &Editors
nb: Vis r&edigerere

en: Shows the editors of the selected files
nb: Vis hvem som redigerer de valgte filene

en: &Lock Files
nb: &Lås filer

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
nb: Låser de valgte filene, slik at andre ikke kan endre dem

en: Unl&ock Files
nb: Lås &opp filer

en: Unlocks the selected files
nb: Låser opp de valgte filene

en: Create &Patch Against Repository...
nb: Lag &rettelse mot arkivet …

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
nb: Lag en rettelse fra endringer i din sandkasse

en: &Create...
nb: Opprett

en: &Checkout...
nb: &Sjekk ut …

en: Allows you to checkout a module from a repository
nb: Tillater utsjekking av en modul fra et arkiv

en: &Import...
nb: &Importer …

en: Allows you to import a module into a repository
nb: Tillater import av en modul inn i et arkiv

en: &Repositories...
nb: A&rkiver …

en: Configures a list of repositories you regularly use
nb: Setter opp en liste av arkiver som brukes ofte

en: Hide All &Files
nb: Skjul alle &filer

en: Determines whether only folders are shown
nb: Bestem om bare mapper skal vises

en: Hide Unmodified Files
nb: Skjul filer som ikke er endret

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
nb: Bestemmer om filer som er oppdaterte eller med ukjent status skal skjules

en: Hide Removed Files
nb: Skjul filer som er fjernet

en: Determines whether removed files are hidden
nb: Bestem om fjernede filer er skjult

en: Hide Non-CVS Files
nb: Skjul ikke-CVS-filer

en: Determines whether files not in CVS are hidden
nb: Bestem om filer som ikke er i CVS skal skjules

en: Hide Empty Folders
nb: Skjul tomme mapper

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
nb: Bestem om mapper uten synlige filer skal skjules

en: Create &Folders on Update
nb: Lag &mapper ved oppdatering

en: Determines whether updates create folders
nb: Bestem om oppdatering skal lage mapper

en: &Prune Empty Folders on Update
nb: Slett tomme mapper &ved oppdatering

en: Determines whether updates remove empty folders
nb: Bestem om oppdateringer skal fjerne tomme mapper

en: &Update Recursively
nb: &Oppdater rekursivt

en: Determines whether updates are recursive
nb: Bestem om oppdateringer gjøres rekursivt

en: C&ommit && Remove Recursively
nb: C&ommit && fjern rekursivt

en: Determines whether commits and removes are recursive
nb: Bestem om commits og fjerning er rekursive

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
nb: Gjennomfør cvs &edit automatisk om nødvendig

en: Determines whether automatic cvs editing is active
nb: Bestem om automatisk cvs editering er aktiv

en: Configure Cervisia...
nb: Sett opp Cervisia …

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
nb: Her kan Cervisia Kpart stilles inn

en: CVS &Manual
nb: CVS &manual

en: Opens the help browser with the CVS documentation
nb: Åpner hjelpeleser med CVS-dokumentasjon

en: Unfold Folder
nb: Legg ut mappa

en: A CVS frontend
nb: Et brukergrensesnitt til CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
nb: Copyright © 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright © 2002-2008 Cervisia forfatterene

en: Original author and former maintainer
nb: Opprinnelig forfatter og tidligere vedlikeholder

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Conversion to KPart
nb: Konvertering til KPart

en: Conversion to D-Bus
nb: Konvertering til D-Bus

en: Open Sandbox
nb: Åpne sandkasse

en: Could not open file for writing.
nb: Klarte ikke åpne fil for skriving.

en: The revision looks invalid.
nb: Revisjonen ser ut til å være ugyldig.

en: This is the first revision of the branch.
nb: Dette er den første revisjonen til grenen (branch).

en: Invoking help on CVS
nb: Kaller på hjelp om CVS

en: Done
nb: Utført

en: A CVS commit to repository %1 is done
nb: En CVS commit til arkivet %1 er ferdig

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
nb: Dette er ikke en CVS-mappe.
    Var ikke hensikten å bruke Cervisia, så kan man bytte visningsmodus i Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
nb: Forgrunnsfargen blir brukt til å markere filer med en konflikt i filvisningen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
nb: Forsinkelse (ms) før framgangsvisningen begynner

en: The Cervisia library could not be loaded.
nb: Klarte ikke laste inn Cervisia bliblioteket.

en: Allows you to configure the toolbar
nb: Her kan verktøylinja settes opp

en: Allows you to customize the keybindings
nb: Her kan tastebindinger tilpasses

en: Exits Cervisia
nb: Avslutter Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
nb: &Avansert

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
nb: A&rkiv

en: Edit ChangeLog
nb: Rediger «ChangeLog»

en: The ChangeLog file could not be written.
nb: Klarte ikke skrive til ChangeLog-fila.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
nb: ChangeLog-fila finnes ikke. Opprette en?

en: Create
nb: Opprett

en: The ChangeLog file could not be read.
nb: Klarte ikke lese ChangeLog-fila.

en: &Module:
nb: &Modul:

en: Fetch &List
nb: Hent &liste

en: &Branch tag:
nb: &Grenmerke:

en: Re&cursive checkout
nb: Re&kursiv utsjekking

en: Working &folder:
nb: Arbeids&mappe:

en: &Vendor tag:
nb: Le&verandør-merke:

en: &Release tag:
nb: &Utgavemerke:

en: &Ignore files:
nb: &Ignorer filer:

en: &Comment:
nb: &Kommentar:

en: Import as &binaries
nb: Importer som &binær

en: Use file's modification time as time of import
nb: Bruk filas endringstid som import-tid

en: Chec&k out as:
nb: Sje&kk ut som:

en: Ex&port only
nb: Bare eks&port

en: Please choose an existing working folder.
nb: Velg en eksisterende arbeidsmappe.

en: Please specify a module name.
nb: Oppgi et modulnavn.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
nb: Oppgi et leverandør-merke og et utgave-merke.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
nb: Merker må starte med en bokstav og kan inneholde
    bokstaver, tall og tegnene '-' og '_'.

en: A branch must be specified for export.
nb: En gren må spesifiseres for eksport.

en: Please specify a repository.
nb: Oppgi et arkiv.

en: CVS Remote Log
nb: CVS fjern logg

en: CVS Commit
nb: CVS commit

en: Commit the following &files:
nb: Legg inn følgende &filer:

en: Older &messages:
nb: Eldre &meldinger:

en: &Log message:
nb: &Logg-melding:

en: Use log message &template
nb: Bruk &mal for logg-melding

en: Current
nb: Nåværende

en: Create New Repository (cvs init)
nb: Lag nytt arkiv (cvs init)

en: Repository folder:
nb: Arkiv:

en: Synchronize scroll bars
nb: Synkroniser rullelinjer

en: %1 difference | %1 differences
nb[0]: %1 forskjell
nb[1]: %1 forskjeller

en: Repository:
nb: Arkiv:

en: Revision
nb: Revisjon

en: Working dir:
nb: Arbeidsmappe:

en: %1 of %2
nb: %1 av %2

en: Delete
nb: Slett

en: Insert
nb: Sett inn

en: Change
nb: Endre

en: Edit With
nb: Rediger med

en: Locally Modified
nb: Endret lokalt

en: Locally Added
nb: Lagt til lokalt

en: Locally Removed
nb: Fjernet lokalt

en: Needs Update
nb: Trenger oppdatering

en: Needs Patch
nb: Trenger rettelse

en: Needs Merge
nb: Trenger fletting

en: Up to Date
nb: Oppdatert

en: Conflict
nb: Konflikt

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Patched
nb: Rettet

en: Removed
nb: Fjernet

en: Not in CVS
nb: Ikke i CVS

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Commit, Modified
nb: Commit, endret

en: Commit, Added
nb: Commit, lagt til

en: Commit, Removed
nb: Commit, fjernet

en: Checkout
nb: Sjekk ut

en: Tag
nb: Merke

en: Date
nb: Dato

en: Event
nb: Hendelse

en: Author
nb: Forfatter

en: Revision
nb: Revisjon

en: File
nb: Fil

en: Repo Path
nb: Sti til arkiv

en: Show c&ommit events
nb: Vis c&ommit-hendelser

en: Show ch&eckout events
nb: Vis utsj&ekkingshendelser

en: Show &tag events
nb: Vis &merke-hendelser

en: Show &other events
nb: Vis a&ndre hendelser

en: Only &user:
nb: Bare br&uker:

en: Only &filenames matching:
nb: Bare &filnavn som passer med:

en: Only &folders matching:
nb: Bare &mappenavn som passer med:

en: CVS History
nb: CVS historie

en: Tag
nb: Merke

en: Release
nb: Utgave

en: Update, Deleted
nb: Oppdater, slettet

en: Update, Copied
nb: Oppdater, kopiert

en: Update, Merged
nb: Oppdater, flettet

en: Update, Conflict
nb: Oppdater, konflikt

en: Update, Patched
nb: Oppdater, rettet

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Search:
nb: Søk:

en: &Tree
nb: &Tre

en: &List
nb: &Liste

en: CVS &Output
nb: CVS &Utdata

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
nb: Velg revisjon A ved å trykke venstre museknapp,
    revisjon B ved å trykke midtre museknapp.

en: Revision A:
nb: Revisjon A:

en: Revision B:
nb: Revisjon B:

en: Select by tag:
nb: Velg etter merke:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Date:
nb: Dato :

en: Comment/Tags:
nb: Kommentar/merker:

en: &Annotate A
nb: &Linjelogg A

en: &Find
nb: &Finn

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
nb: Denne revisjonen brukes når du trykker Noter.
    Den brukes også som første del av en Diff-operasjon.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
nb: Denne revisjonen brukes som andre del av en Diff-operasjon.

en: Create Patch...
nb: Lag oppdatering

en: CVS Log: %1
nb: CVS-logg: %1

en: CVS Log
nb: CVS-logg

en:  (Branchpoint)
nb:  (Forgreningspunkt)

en: Please select revision A or B first.
nb: Velg revisjon A eller B først.

en: View File
nb: Vis fil

en: Please select revision A or revisions A and B first.
nb: Velg revisjon A eller revisjoner A og B først.

en: Branchpoint
nb: Forgreningspunkt

en: On Branch
nb: På gren

en: Branch
nb: Gren

en: Comment
nb: Kommentar

en: Tags
nb: Merker

en: revision %1
nb: revisjon %1

en: Select for revision A
nb: Velg for revisjon A

en: Select for revision B
nb: Velg for revisjon B

en: date: %1; author: %2
nb: dato: %1; forfatter: %2

en: The sandbox to be loaded
nb: Sandkasse som skal lastes

en: Merge from &branch:
nb: Flett sammen fra &gren:

en: Merge &modifications:
nb: F&lette-endringer:

en: between tag:
nb: mellom merke:

en: and tag:
nb: og merke:

en: Fetch L&ist
nb: Hent l&iste

en: Overwrite the file
nb: Skriv over fila

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nb: En fil som heter «%1» finnes fra før. Er du sikker på at du vil skrive over den?

en: Overwrite File?
nb: Skriv over fila?

en: Context
nb: Kontekst

en: Unified
nb: U-editer

en: Output Format
nb: Utdata format

en: &Number of context lines:
nb: A&ntall kontekstlinjer i diff-dialogen:

en: Ignore added or removed empty lines
nb: Ignorer tillagte og fjernede tomme linjer

en: Ignore changes in the amount of whitespace
nb: Ignorer endringer i størrelse av tomrom

en: Ignore all whitespace
nb: Ignorer alt tomrom

en: Ignore changes in case
nb: Ignorer endringer i bokstav størrelse

en: Ignore Options
nb: &Ignorer filer:

en: Clear
nb: Nullstill

en: [Exited with status %1]
nb: [Avsluttet med status %1]

en: [Finished]
nb: [Ferdig]

en: [Aborted]
nb: [Avbrutt]

en: Default
nb: Standard

en: Logged in
nb: Logget inn

en: Not logged in
nb: Ikke logget inn

en: No login required
nb: Ikke nødvendig å logge inn

en: Configure Access to Repositories
nb: Sett opp tilgang til arkiver

en: Repository
nb: Arkiv

en: Method
nb: Metode

en: Compression
nb: Komprimering

en: Add...
nb: Legg til …

en: Modify...
nb: Endre …

en: Login...
nb: Innlogging …

en: Logout
nb: Logg ut

en: This repository is already known.
nb: Dette arkivet er kjent fra før.

en: Login failed.
nb: Innlogging mislyktes.

en: Your version (A):
nb: Din versjon (A):

en: Other version (B):
nb: Den andre versjonen (B):

en: Merged version:
nb: Sammenflettet versjon:

en: CVS Resolve: %1
nb: CVS Løs opp %1

en: %1 conflicts
nb: %1 konflikter

en: Configure Cervisia
nb: Sett opp Cervisia

en: General
nb: Generelt

en: &User name for the change log editor:
nb: Br&ukernavn for endringslogg-redigering:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
nb: &Sti til CVS-programmet, eller «cvs»:

en: Diff Viewer
nb: Diff-innsetting:

en: &Number of context lines in diff dialog:
nb: A&ntall kontekstlinjer i diff-dialogen:

en: Additional &options for cvs diff:
nb: Andre valg f&or cvs diff:

en: Tab &width in diff dialog:
nb: Ta&bulatorbredde i diff-dialogen:

en: External diff &frontend:
nb: Eksternt di&ff-program:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
nb: Når en sandkasse åpnes fra et fje&rntliggende
    arkiv, start en Fil->Status-kommando automatisk

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
nb: Når en sandkasse åpnes fra et &lokalt arkiv,
    start en Fil->Status-kommando automatisk

en: Advanced
nb: Avansert

en: Appearance
nb: Utseende

en: Fonts
nb: Skrifttyper

en: Font for &Protocol Window...
nb: Skrifttype for &Protokoll-vinduet …

en: Font for A&nnotate View...
nb: Skrifttype for &Notat-visning …

en: Font for D&iff View...
nb: Skr&ifttype for Diff-visning …

en: Font for ChangeLog View...
nb: Skrifttype for ChangeLog-visning …

en: Colors
nb: Farger

en: Conflict:
nb: Konflikt:

en: Diff change:
nb: Diff-endring:

en: Local change:
nb: Lokal endring:

en: Diff insertion:
nb: Diff-innsetting:

en: Remote change:
nb: Fjerntliggende endring:

en: Diff deletion:
nb: Diff sletting:

en: Not in cvs:
nb: Ikke i CVS:

en: Split main window &horizontally
nb: Del &hovedvinduet vannrett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
nb: &Tidsgrense før en framgangsvisning begynner (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
nb: Standard komprimerings&nivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
nb: Bruk en ssh-agent som er i gang eller start en ny

en: CVS Delete Tag
nb: CVS Slett tagg

en: CVS Tag
nb: CVS Tagg

en: &Name of tag:
nb: &Navn på taggen:

en: Create &branch with this tag
nb: Lag &gren med denne taggen

en: &Force tag creation even if tag already exists
nb: Tving &fram en ny tagg selv om taggen finnes fra før.

en: You must define a tag name.
nb: Du må definere et tagg-navn.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
nb: Tagg må begynne med en bokstav og kan inneholde bokstaver, sifre og tegnene «-» og «_».

en: CVS Update
nb: CVS Oppdater

en: Update to &branch:
nb: Oppdater til &gren:

en: Update to &tag:
nb: Oppda&ter til tagg:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
nb: Opp&dater til dato («yyy-mm-dd»)

en: File Name
nb: Filnavn

en: Tag/Date
nb: Tagg/dato

en: Timestamp
nb: Tidsmerke

en: CVS Watch Add
nb: Legg til CVS overvåking

en: CVS Watch Remove
nb: Ta bort CVS overvåking

en: Add watches for the following events:
nb: Legg til overvåking for følgende hendelser:

en: Remove watches for the following events:
nb: Ta bort overvåking for følgende hendelser:

en: &All
nb: &Alle

en: &Only:
nb: &Bare:

en: &Edits
nb: &Editeringer

en: &Unedits
nb: &U-editeringer

en: CVS Watchers
nb: CVS-overvåkere

en: Watcher
nb: Overvåker

en: Edit
nb: Rediger

en: Unedit
nb: U-editer
