cvsservice - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
nds: "ssh-askpass" för den CVS-D-Bus-Deenst

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
nds: Copyright © 2003 Christian Loose

en: Please type in your password below.
nds: Bitte giff hier Dien Passwoort in.

en: Repository:
nds: Archiv:

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
nds: Ehr disse Funkschoon bruukt warrn kann, mutt en lokaal Arbeitkopieorner fastleggt warrn!

en: There is already a job running
nds: Dor löppt al en Opgaav

en: CVS D-Bus service
nds: CVS-D-Bus-Deenst

en: D-Bus service for CVS
nds: D-Bus-Deenst för CVS

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
nds: Copyright © 2002-2003 Christian Loose

en: Developer
nds: Programmschriever
