cvsservice - en to ne translation catalogue (12 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
ne: CVS D-Bus सेवाका लागि ssh-askpass

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
ne: प्रतिलिपि अधिकार (c) 2003 क्रिस्टियन लूज

en: prompt
ne: प्रवर्धन

en: Please type in your password below.
ne: कृपया तपाईँको पासवर्ड तल टाइप गर्नुहोस् ।

en: Repository:
ne: भण्डार:

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
ne: तपाईँले यो कार्य प्रयोग गर्नका लागि पहिला स्थानीय कार्य प्रति डाइरेक्ट्री सेट गर्नुपर्छ !

en: There is already a job running
ne: त्यहाँ पहिले नै एउटा कार्य चलिराखेको छ

en: CVS D-Bus service
ne: CVS D-Bus सेवा

en: D-Bus service for CVS
ne: CVS का लागि D-Bus सेवा

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
ne: प्रतिलिपि अधिकार (c) 2003 क्रिस्टियन लूज

en: Christian Loose
ne: क्रिस्टियन लूज

en: Developer
ne: विकासकर्ता
