cervisia - en to nn translation catalogue (393 entries)

en: Add to Ignore List
nn: Legg til ignoreringslista

en: Ignore File | Ignore %1 Files
nn[0]: Ignorer file
nn[1]: Ignorer %1 filer

en: Cannot open file '%1' for writing.
nn: Klarte ikkje opna fila «%1» for skriving.

en: CVS Add
nn: Legg til

en: CVS Add Binary
nn: Legg til binærfil

en: CVS Remove
nn: Fjern

en: Add the following files to the repository:
nn: Legg desse filene til lageret:

en: Add the following binary files to the repository:
nn: Legg desse binærfilene til lageret:

en: Remove the following files from the repository:
nn: Fjern desse filene frå lageret:

en: This will also remove the files from your local working copy.
nn: Dette vil òg fjerna filene frå den lokale arbeidskopien.

en: Add Repository
nn: Legg til lager

en: &Repository:
nn: &Lager:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
nn: Bruk &skal på tenaren (berre for :ext:-lager):

en: Invoke this program on the server side:
nn: Køyr dette programmet på tenaren:

en: Use different &compression level:
nn: Bruk anna &komprimeringsnivå:

en: Download cvsignore file from server
nn: Last ned .cvsignore-fil frå tenaren

en: Repository Settings
nn: Lagerinnstillingar

en: CVS Annotate: %1
nn: Linjelogg: %1

en: CVS Annotate
nn: Linjelogg

en: Go to Line...
nn: Gå til linje …

en: Find Prev
nn: Finn førre

en: Find Next
nn: Finn neste

en: Search
nn: Søk

en: Go to Line
nn: Gå til linje

en: Go to line number:
nn: Skriv inn linjenummer

en: Starting cvsservice failed with message:
nn: Klarte ikkje starta cvsservice:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
nn: Denne KPart-delen er ikkje-funksjonell, då cvs-D-Bus-tenesta ikkje kunne startast.

en: Remote CVS working folders are not supported.
nn: Arbeidsmapper på nettet er ikkje støtta.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
nn: Du kan ikkje byta til ei anna mappe mens ein CVS-kommando vert utført.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
nn: F – Alle filene er gøymde – treet viser berre mapper
    N – Alle oppdaterte filer er gøymde
    R – Alle fjerna filer er gøymde

en: Open Sandbox...
nn: Opna sandkasse …

en: Opens a CVS working folder in the main window
nn: Opnar ei CVS-arbeidsmappe i hovudvindauget

en: Recent Sandboxes
nn: Nylege sandkassar

en: &Insert ChangeLog Entry...
nn: &Set inn endringsloggoppføring …

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
nn: Set inn ein ny intro til fila ChangeLog i toppnivåmappa

en: &Update
nn: &Oppdater

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
nn: Oppdaterer dei valde filene og mappene («cvs update»)

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
nn: Oppdaterer statusen til dei valde filene og mappene («cvs -n update»)

en: &Edit
nn: &Rediger

en: Opens the marked file for editing
nn: Opna den valde fila for redigering

en: Reso&lve...
nn: &Løys …

en: Opens the resolve dialog with the selected file
nn: Opnar løysevindauge med den valde fila

en: &Commit...
nn: &Meld inn …

en: Commits the selected files
nn: Melder inn dei valde filene («cvs commit»)

en: &Add to Repository...
nn: &Legg til lager …

en: Add
nn: Legg til

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
nn: Legg til dei valde filene i lageret («cvs add»)

en: Add &Binary...
nn: Legg til &binærfil …

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
nn: Legg til dei valde filene som binærfiler i lageret («cvs -kb add»)

en: &Remove From Repository...
nn: &Fjern frå lageret …

en: Remove
nn: Fjern

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
nn: Fjernar dei valde filene frå lageret («cvs remove»)

en: Rever&t
nn: &Tilbakestill

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
nn: Tilbakestiller dei valde filene («cvs update -C», berre frå versjon 1.11)

en: &Properties
nn: &Eigenskapar

en: Stop
nn: Stopp

en: Stops any running sub-processes
nn: Stoppar eventuelle underprosessar

en: Browse &Log...
nn: &Les logg …

en: Shows the revision tree of the selected file
nn: Viser revisjonstreet til den valde fila

en: Browse Multi-File Log...
nn: Les logg for fleire filer …

en: &Annotate...
nn: &Linjelogg …

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
nn: Viser kven som siste endra kvar linje i fila

en: &Difference to Repository (BASE)...
nn: &Forskjell frå lager (BASE) …

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
nn: Viser forskjellen mellom den valde fila og den sist utsjekka versjonen (BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
nn: Forskjell frå lager (HEAD) …

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
nn: Viser forskjellen mellom den valde fila og den siste versjonen i lageret (HEAD)

en: Last &Change...
nn: Siste &endring …

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
nn: Viser forskjellen mellom dei siste to versjonane av den valde fila

en: &History...
nn: &Logg …

en: Shows the CVS history as reported by the server
nn: Viser CVS-loggen frå tenaren

en: &Unfold File Tree
nn: &Fald ut filtre

en: Opens all branches of the file tree
nn: Opnar alle greinene i filtreet

en: &Fold File Tree
nn: &Fald saman filtre

en: Closes all branches of the file tree
nn: Lukk alle greinene i filtreet

en: &Tag/Branch...
nn: &Merkelapp/grein …

en: Creates a tag or branch for the selected files
nn: Lagar ein merkelapp eller ei grein for dei valde filene

en: &Delete Tag...
nn: &Slett merkelapp …

en: Deletes a tag from the selected files
nn: Slettar ein merkelap frå dei valde filene

en: &Update to Tag/Date...
nn: &Oppdater til merkelapp/dato …

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
nn: Oppdaterer dei valde filene til den oppgjevne merkelappen, greina eller datoen

en: Update to &HEAD
nn: Oppdater til &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
nn: Oppdaterer dei valde filene til HEAD-revisjonen

en: &Merge...
nn: &Slå saman …

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
nn: Slår saman ei grein eller eit sett endringar til dei valde filene

en: &Add Watch...
nn: &Legg til overvaking …

en: Adds a watch for the selected files
nn: Legg til ei overvaking av dei valde filene

en: &Remove Watch...
nn: &Fjern overvaking …

en: Removes a watch from the selected files
nn: Fjernar ei overvaking frå dei valde filene

en: Show &Watchers
nn: Vis &overvakarar

en: Shows the watchers of the selected files
nn: Vis overvakarane til dei valde filene

en: Ed&it Files
nn: &Rediger filer

en: Edits (cvs edit) the selected files
nn: Redigerer dei valde filene («cvs edit»)

en: U&nedit Files
nn: &Avrediger filer

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
nn: Avredigerer dei valde filene («cvs unedit»)

en: Show &Editors
nn: &Vis redigerarar

en: Shows the editors of the selected files
nn: Vis redigerarane til dei valde filene

en: &Lock Files
nn: &Lås filer

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
nn: Låser dei valde filene, slik at andre ikkje kan endra dei

en: Unl&ock Files
nn: Lås &opp filer

en: Unlocks the selected files
nn: Låser opp dei valde filene

en: Create &Patch Against Repository...
nn: Lag &endringsfil mot lageret …

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
nn: Lagar ei endringsfil med endringane i sandkassen

en: &Create...
nn: &Lag …

en: &Checkout...
nn: &Sjekk ut …

en: Allows you to checkout a module from a repository
nn: Sjekk ut ein modul frå eit lager

en: &Import...
nn: &Importer …

en: Allows you to import a module into a repository
nn: Importer ein modul frå eit lager

en: &Repositories...
nn: &Lager …

en: Configures a list of repositories you regularly use
nn: Set opp ei liste over lager du brukar ofte

en: Hide All &Files
nn: Gøym alle &filer

en: Determines whether only folders are shown
nn: Fastset om berre mapper skal visast

en: Hide Unmodified Files
nn: Gøym ikkje-endra filer

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
nn: Fastset om filer med status oppdatert eller ukjend skal gøymast

en: Hide Removed Files
nn: Gøym fjerna filer

en: Determines whether removed files are hidden
nn: Fastset om fjerna filer skal gøymast

en: Hide Non-CVS Files
nn: Gøym ikkje-CVS-filer

en: Determines whether files not in CVS are hidden
nn: Fastset om filer som ikkje er med i CVS skal gøymast

en: Hide Empty Folders
nn: Gøym tomme filer

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
nn: Fastset om mapper utan synleg innhald skal gøymast

en: Create &Folders on Update
nn: Lag &mapper ved oppdatering

en: Determines whether updates create folders
nn: Fastset om oppdateringar skal kunna laga mapper

en: &Prune Empty Folders on Update
nn: &Fjern tomme mapper ved oppdatering

en: Determines whether updates remove empty folders
nn: Fastset om oppdateringar skal fjerna tomme mapper

en: &Update Recursively
nn: &Oppdater rekursivt

en: Determines whether updates are recursive
nn: Fastset om oppdateringar skal gjerast rekursivt

en: C&ommit && Remove Recursively
nn: &Meld inn og fjern rekursivt

en: Determines whether commits and removes are recursive
nn: Fastset om innmelding og fjerning skal gjerast rekursivt

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
nn: Køyr &automatisk «cvs edit» om nødvendig

en: Determines whether automatic cvs editing is active
nn: Fastset om automatisk cvs-redigering skal brukast

en: Configure Cervisia...
nn: Set opp Cervisia …

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
nn: Set opp Cervisia-KPat-delen

en: CVS &Manual
nn: &CVS-handbok

en: Opens the help browser with the CVS documentation
nn: Opnar hjelpelesaren med CVS-handboka

en: Unfold Folder
nn: Fald ut mappa

en: Cervisia Part
nn: Cervisia-del

en: A CVS frontend
nn: Grafisk brukargrensesnitt for CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
nn: © 1999–2002 Bernd Gehrmann
    © 2002–2008 Cervisia-utviklarane

en: Original author and former maintainer
nn: Opphavsperson og tidlegare vedlikehaldar

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Developer
nn: Utviklar

en: Carlos Woelz
nn: Carlos Wölz

en: Documentation
nn: Handbok

en: Conversion to KPart
nn: Konvertering til KPart

en: Conversion to D-Bus
nn: Konvertering til D-Bus

en: Port to KDE Frameworks 5
nn: Port til KDE Frameworks 5

en: Open Sandbox
nn: Opna sandkasse

en: CVS Edit
nn: Redigering

en: CVS Diff
nn: Forskjellsvising

en: Could not open file for writing.
nn: Klarte ikkje opna fila for skriving.

en: The revision looks invalid.
nn: Revisjon er ugyldig.

en: This is the first revision of the branch.
nn: Dette er den første revisjonen i greina.

en: Invoking help on CVS
nn: Viser hjelp for CVS

en: Done
nn: Fullført

en: A CVS commit to repository %1 is done
nn: CVS-innmeldinga til lageret %1 er fullført

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
nn: Dette er ikkje ei CVS-mappe.
    Viss det ikkje var meininga å bruka Cervisia, kan du byta modus i Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
nn: Framgrunnsfargen brukt til å markera konfliktfiler i filvisinga.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
nn: Ventetid i millisekund før framgangsvisaren skal visast.

en: The Cervisia library could not be loaded.
nn: Klarte ikkje lasta Cervisia-biblioteket.

en: Allows you to configure the toolbar
nn: Set opp verktøylinja

en: Allows you to customize the keybindings
nn: Set opp tastebindingar

en: Exits Cervisia
nn: Avslutt Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
nn: &Avansert

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
nn: &Lager

en: Edit ChangeLog
nn: Rediger endringslogg

en: The ChangeLog file could not be written.
nn: Klarte ikkje lagra «ChangeLog»-fila.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
nn: Det finst ikkje noka «ChangeLog»-fil. Vil du oppretta ei?

en: Create
nn: Opprett

en: The ChangeLog file could not be read.
nn: Klarte ikkje opna «ChangeLog»-fila.

en: CVS Checkout
nn: Utsjekking

en: CVS Import
nn: Importering

en: &Module:
nn: &Modul:

en: Fetch &List
nn: Hent &liste

en: &Branch tag:
nn: &Greinmerkelapp:

en: Re&cursive checkout
nn: &Rekursiv utsjekking

en: Working &folder:
nn: &Arbeidsmappe:

en: &Vendor tag:
nn: &Leverandørmerkelapp:

en: &Release tag:
nn: &Utgåvemerkelapp:

en: &Ignore files:
nn: &Ignorer filer:

en: &Comment:
nn: &Merknad:

en: Import as &binaries
nn: Importer som &binærfiler

en: Use file's modification time as time of import
nn: Bruk siste endringsdato som importeringstidspunkt

en: Chec&k out as:
nn: &Sjekk ut som:

en: Ex&port only
nn: &Berre eksporter

en: Please choose an existing working folder.
nn: Vel ei arbeidsmappe.

en: Please specify a module name.
nn: Vel eit modulnamn.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
nn: Vel ein leverandør- eller utgåvemerkelapp.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
nn: Merkelappar må starta med ein bokstav, og kan
    innehalda bokstavar, tal og teikna «-» og «_».

en: A branch must be specified for export.
nn: Du må velja ei grein til eksportering.

en: Please specify a repository.
nn: Vel eit lager.

en: CVS Remote Log
nn: Fjernlogg

en: CVS Commit
nn: Send inn

en: &Diff
nn: &Forskjellar

en: Commit the following &files:
nn: &Send inn desse filene:

en: Older &messages:
nn: &Eldre meldingar:

en: &Log message:
nn: &Loggmelding:

en: Use log message &template
nn: &Bruk loggmeldingsmal

en: Current
nn: Gjeldande

en: Create New Repository (cvs init)
nn: Opprett nytt lager («cvs init»)

en: Repository folder:
nn: Lagermappe:

en: Synchronize scroll bars
nn: Synkroniser rullefelta

en: %1 difference | %1 differences
nn[0]: %1 forskjell
nn[1]: %1 forskjellar

en: CVS Diff: %1
nn: Forskjellar: %1

en: Repository:
nn: Lager:

en: Revision
nn: Revisjon

en: Working dir:
nn: Arbeidsmappe:

en: %1 of %2
nn: %1 av %2

en: Delete
nn: Slett

en: Insert
nn: Set inn

en: Change
nn: Endra

en: Edit With
nn: Rediger med

en: Locally Modified
nn: Endra lokalt

en: Locally Added
nn: Lagd til lokalt

en: Locally Removed
nn: Fjerna lokalt

en: Needs Update
nn: Treng oppdatering

en: Needs Patch
nn: Treng endring

en: Needs Merge
nn: Treng samanslåing

en: Up to Date
nn: À jour

en: Conflict
nn: Konflikt

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Patched
nn: Endring lagd inn

en: Removed
nn: Fjerna

en: Not in CVS
nn: Ikkje i CVS

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Commit, Modified
nn: Send inn, endra

en: Commit, Added
nn: Send inn, lagd til

en: Commit, Removed
nn: Send inn, fjerna

en: Checkout
nn: Sjekk ut

en: Tag
nn: Merkelapp

en: Date
nn: Dato

en: Event
nn: Hending

en: Author
nn: Forfattar

en: Revision
nn: Revisjon

en: File
nn: Fil

en: Repo Path
nn: Lageradresse

en: Show c&ommit events
nn: Vis &innsendingshendingar

en: Show ch&eckout events
nn: Vis &utsjekkingshendingar

en: Show &tag events
nn: Vis &merkelapphendingar

en: Show &other events
nn: Vis &andre hendingar

en: Only &user:
nn: Berre &brukaren:

en: Only &filenames matching:
nn: Berre &filnamna:

en: Only &folders matching:
nn: Berre &mappene:

en: CVS History
nn: CVS-logg

en: Tag
nn: Merkelapp

en: Release
nn: Utgåve

en: Update, Deleted
nn: Oppdatert, sletta

en: Update, Copied
nn: Oppdatert, kopiert

en: Update, Merged
nn: Oppdatert, slått saman

en: Update, Conflict
nn: Oppdatert, konflikt

en: Update, Patched
nn: Oppdatert, endra

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Search:
nn: Søk:

en: &Tree
nn: &Tre

en: &List
nn: &Liste

en: CVS &Output
nn: CVS-&utdata

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
nn: Vel revisjon A med venstre museknapp,
    og revisjon B med midtknappen.

en: Revision A:
nn: Revisjon A:

en: Revision B:
nn: Revisjon B:

en: Select by tag:
nn: Vel etter merkelapp:

en: Author:
nn: Forfattar:

en: Date:
nn: Dato:

en: Comment/Tags:
nn: Merknadar/merkelappar:

en: &Annotate A
nn: &Linjelogg A

en: &Find
nn: &Finn

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
nn: Denne revisjonen vert brukt viss du vel «Linjelogg».
    Han vert òg brukt som første element i forskjellsvisinga.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
nn: Denne revisjon vert brukt som andre element i forskjellsvisinga.

en: &View A
nn: &Vis ein

en: Create Patch...
nn: Lag endringsfil …

en: CVS Log: %1
nn: Logg: %1

en: CVS Log
nn: CVS-logg

en:  (Branchpoint)
nn:  (avgreiningspunkt)

en: Please select revision A or B first.
nn: Vel først revisjon A eller B.

en: View File
nn: Vis fil

en: Please select revision A or revisions A and B first.
nn: Vel først revisjon A eller revisjon A og B.

en: Branchpoint
nn: Avgreiningspunkt

en: On Branch
nn: På greina

en: Branch
nn: Grein

en: Comment
nn: Merknad

en: Tags
nn: Merkelappar

en: revision %1
nn: revisjon %1

en: Select for revision A
nn: Vel som revisjon A

en: Select for revision B
nn: Vel som revisjon B

en: date: %1; author: %2
nn: dato: %1 – forfattar: %2

en: The sandbox to be loaded
nn: Sandkassen som skal lastast

en: Show resolve dialog for the given file.
nn: Vis løysevindauget for den valde fila.

en: Show log dialog for the given file.
nn: Vis filloggen for den valde fila.

en: Show annotation dialog for the given file.
nn: Vis linjeloggen for den valde fila.

en: CVS Merge
nn: Samanslåing

en: Merge from &branch:
nn: Slå saman frå &grein:

en: Merge &modifications:
nn: Slå saman &endringar:

en: between tag:
nn: mellom merkelapp:

en: and tag:
nn: og merkelapp:

en: Fetch L&ist
nn: Hent &liste

en: CVS Status
nn: Status

en: Overwrite the file
nn: Skriv over fila

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nn: Fila «%1» finst frå før. Er du sikker på at du vil skriva over ho?

en: Overwrite File?
nn: Vil du skriva over fila?

en: Context
nn: Kontekst

en: Normal
nn: Vanleg

en: Unified
nn: Sameina

en: Output Format
nn: Format på utdata

en: &Number of context lines:
nn: &Talet på samanhengslinjer:

en: Ignore added or removed empty lines
nn: Ignorer nye eller fjerna tomme linjer

en: Ignore changes in the amount of whitespace
nn: Ignorer endringar i tomrom

en: Ignore all whitespace
nn: Ignorer alt tomrom

en: Ignore changes in case
nn: Ignorer endringar store ↔ små bokstavar

en: Ignore Options
nn: Ignorer val

en: Clear
nn: Tøm

en: [Exited with status %1]
nn: [Avslutta med statusen %1]

en: [Finished]
nn: [Fullført]

en: [Aborted]
nn: [Avbroten]

en: Default
nn: Standard

en: Logged in
nn: Innlogga

en: Not logged in
nn: Ikkje innlogga

en: No login required
nn: Innlogging er ikkje nødvendig

en: Configure Access to Repositories
nn: Set opp lagertilgang

en: Repository
nn: Lager

en: Method
nn: Metode

en: Compression
nn: Komprimering

en: Add...
nn: Legg til …

en: Modify...
nn: Endra …

en: Login...
nn: Logg inn …

en: Logout
nn: Logg ut

en: This repository is already known.
nn: Dette lageret er alt kjend.

en: Login failed.
nn: Klarte ikkje logga inn.

en: CVS Logout
nn: Utlogging

en: Your version (A):
nn: Versjonen din (A):

en: Other version (B):
nn: Annan versjon (B):

en: Merged version:
nn: Samanslått versjon:

en: CVS Resolve: %1
nn: Løys: %1

en: %1 conflicts
nn: %1 konfliktar

en: Configure Cervisia
nn: Set opp Cervisia

en: General
nn: Generelt

en: &User name for the change log editor:
nn: &Brukarnamn for endringslogg:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
nn: &Adresse til CVS-programfila, eller «cvs»:

en: Diff Viewer
nn: Forskjellsvisar

en: &Number of context lines in diff dialog:
nn: &Talet på samanhengslinjer i forskjellsvisinga:

en: Additional &options for cvs diff:
nn: Andre &val til «cvs diff»:

en: Tab &width in diff dialog:
nn: &Tabulatorbreidd i forskjellsvisinga:

en: External diff &frontend:
nn: &Ekstern forskjellsvisar:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
nn: Start «Fil → Status» automatisk ved opning
    av sandkasse frå eit eksternt lager.

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
nn: Start «Fil → Status» automatisk ved opning
    av sandkasse frå eit lokalt lager.

en: Advanced
nn: Avansert

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Fonts
nn: Skrift

en: Font for &Protocol Window...
nn: Skrift i &protokollvindauge …

en: Font for A&nnotate View...
nn: Skrift i &linjelogg …

en: Font for D&iff View...
nn: Skrift i &forskjellvisar …

en: Font for ChangeLog View...
nn: Skrift i «ChangeLog»-visar …

en: Colors
nn: Fargar

en: Conflict:
nn: Konflikt:

en: Diff change:
nn: Endra tekst:

en: Local change:
nn: Lokal endring:

en: Diff insertion:
nn: Ny tekst:

en: Remote change:
nn: Ekstern endring:

en: Diff deletion:
nn: Fjerna tekst:

en: Not in cvs:
nn: Ikkje i CVS:

en: Split main window &horizontally
nn: Del hovudvindauget i to

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
nn: &Ventetid i millisekund før framgangsvisaren skal visast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
nn: &Standardkomprimering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
nn: Bruk ein gammal eller start ein ny «ssh-agent»-prosess

en: CVS Delete Tag
nn: Slett merkelapp

en: CVS Tag
nn: Merkelapp

en: &Name of tag:
nn: &Merkelappnamn:

en: Create &branch with this tag
nn: Lag &grein med denne merkelappen

en: &Force tag creation even if tag already exists
nn: &Lag merkelapp sjølv om han finst frå før

en: You must define a tag name.
nn: Du må velja eit merkelappnamn.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
nn: Merkelappar må starta med ein bokstav, og kan innehalda bokstavar, tal og teikna «-» og «_».

en: CVS Update
nn: Oppdater

en: Update to &branch:
nn: Oppdater til &greina:

en: Update to &tag:
nn: Oppdater til &merkelappen:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
nn: Oppdater til &datoen («åååå-mm-dd»):

en: File Name
nn: Filnamn

en: Tag/Date
nn: Merkelapp/dato

en: Timestamp
nn: Tidsstempel

en: CVS Watch Add
nn: Overvak tillegging

en: CVS Watch Remove
nn: Overvak fjerning

en: Add watches for the following events:
nn: Legg til overvakingar for desse hendingane:

en: Remove watches for the following events:
nn: Fjern overvakingar for desse hendingane:

en: &All
nn: &Alle

en: &Only:
nn: &Berre:

en: &Commits
nn: &Innmeldingar

en: &Edits
nn: &Redigeringar

en: &Unedits
nn: &Avredigeringar

en: CVS Watchers
nn: Overvakarar

en: Watcher
nn: Overvakar

en: Edit
nn: Rediger

en: Unedit
nn: Avrediger

en: Commit
nn: Meld inn
