cvsservice - en to nn translation catalogue (12 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
nn: ssh-askpass for CVS D-Bus-tenesta

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
nn: © 2003 Christian Loose

en: prompt
nn: leietekst

en: Please type in your password below.
nn: Skriv inn passordet ditt nedanfor.

en: Repository:
nn: Depot:

en: Enter password for repository %1.
nn: Skriv inn passord for depotet %1

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
nn: Du må velja ei mappe som lokal arbeidskopi før du kan bruka denne funksjonen.

en: There is already a job running
nn: Det pågår allereie ein jobb.

en: CVS D-Bus service
nn: CVS D-Bus-teneste

en: D-Bus service for CVS
nn: D-Bus teneste for CVS

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
nn: © 2002–2003 Christian Loose

en: Developer
nn: Utviklar
