cvsservice - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
pt: ssh-askpass para o Serviço D-Bus do CVS

en: prompt
pt: mensagem

en: Please type in your password below.
pt: Por favor indique a sua senha.

en: Repository:
pt: Repositório:

en: Enter password for repository %1.
pt: Indique a senha do repositório %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
pt: Tem que definir uma cópia de trabalho local antes de poder usar esta função!

en: There is already a job running
pt: Já está uma tarefa em execução

en: CVS D-Bus service
pt: Serviço de D-Bus do CVS

en: D-Bus service for CVS
pt: Serviço de D-Bus para o CVS

en: Developer
pt: Desenvolvimento
