cvsservice - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
pt_BR: ssh-askpass para o serviço D-Bus do CVS

en: Please type in your password below.
pt_BR: Digite sua senha abaixo.

en: Repository:
pt_BR: Repositório:

en: Enter password for repository %1.
pt_BR: Digite a senha para o repositório %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
pt_BR: Você deve configurar uma pasta de cópia local antes de usar esta função!

en: There is already a job running
pt_BR: Já existe um trabalho em execução

en: CVS D-Bus service
pt_BR: Serviço D-Bus do CVS

en: D-Bus service for CVS
pt_BR: Serviço D-Bus para o CVS

en: Developer
pt_BR: Desenvolvedor
