cervisia - en to tg translation catalogue (350 entries)

en: CVS Add
tg: Афзоиш дар CVS

en: CVS Add Binary
tg: Афзудани файли бинарӣ дар CVS

en: CVS Remove
tg: Ҳузф кардан аз CVS

en: Add the following files to the repository:
tg: Афзудани файлҳои интихобшуда дар репозиторий:

en: Add the following binary files to the repository:
tg: Афзудани файлҳои бинарии интихобшуда дар репозиторий:

en: Remove the following files from the repository:
tg: Ҳузфи файлҳои интихобшуда дар репозиторий:

en: This will also remove the files from your local working copy.
tg: Ин ҳам файлҳоро аз нусхаҳои кори локалӣ низ дур мекунад.

en: Add Repository
tg: Афзоиши репозиторий

en: &Repository:
tg: &Репозиторий:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
tg: &Истифодаи пардаи дастурӣ (танҳо барои репозиторияҳо :ext:):

en: Invoke this program on the server side:
tg: Оғоз намудани ин барнома ба тарафи сервер:

en: Use different &compression level:
tg: Дараҷаи &тазъиқ:

en: Download cvsignore file from server
tg: Пурборкунии файли cvsignore аз рӯи сервер

en: Repository Settings
tg: Танзимоти репозитория

en: CVS Annotate: %1
tg: Шарҳи мухтасар дар CVS: %1

en: CVS Annotate
tg: Шарҳи мухтасар дар CVS

en: Starting cvsservice failed with message:
tg: Оғозёбии cvхизмат бо хабар бекор карда шуд:

en: Remote CVS working folders are not supported.
tg: Каталогҳои ғайри маҳдуди CVS дастгирӣ карда намешаванд.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
tg: Шумо ба дигар каталог гузашта наметавонед то ҳолате, ки дастурӣ СVS иҷро шудаистодааст.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
tg: F - Тамоми файлҳо пинҳон ҳастанд, танҳо каталогҳо тасвир ёфтаанд
    N - Тамоми файлҳои ба рӯз расонидашуда пинҳонанд
    R - Тамоми файлҳои ҳузф кардашуда пинҳонанд

en: Opens a CVS working folder in the main window
tg: Боз кардани каталоги кории CVS дар тирезаи асосӣ

en: Recent Sandboxes
tg: Регдонҳои ҷорӣ

en: &Insert ChangeLog Entry...
tg: &Гузоштани сабт дар ChangeLog...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
tg: Иловаи асбти нав дар файли ChangeLog дар каталоги ибтидои

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
tg: Аз навсозии (cvs update) файлҳо ва каталогҳои интихобшуда

en: &Status
tg: &Ҳолат

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
tg: Аз навсозии ҳолати (cvs -n update) файлҳо ва каталогҳои интихобшуда

en: Opens the marked file for editing
tg: Боз намудани файҳои интихобшуда барои муҳаррирӣят

en: Reso&lve...
tg: &Ҳал намудани низоъ...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
tg: Боз намудани мусоҳибаи ҳалкунии низоъ барои файли интихобшуда

en: &Commit...
tg: &Cупурдан...

en: Commits the selected files
tg: Супурдани файлҳои интихобшуда

en: &Add to Repository...
tg: &Aфзоиш дар репозиторий...

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
tg: Aфзудани (cvs add) файлҳои интихобшуда дар репозтория

en: Add &Binary...
tg: Aфзудан ҳамчун &бинарӣ...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
tg: Aфзудани (cvs -kb add) файлҳои интихобшуда ҳамчун бинарӣ дар репозтория

en: &Remove From Repository...
tg: &Ҳузф намудан аз репозитория...

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
tg: Ҳузф намудани (cvs remove) файлҳои аз репозитория интихобшуда

en: Rever&t
tg: &Баргардонидан

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
tg: Баргардонидани (cvs update -C) файлҳои интихобшуда (танҳо дар cvs 1.11)

en: &Properties
tg: &Хусусиятҳо

en: Stops any running sub-processes
tg: Боз доштани тамоми зерамалҳои иҷрошудаистода

en: Browse &Log...
tg: Азназаргузаронии &маҷала...

en: Shows the revision tree of the selected file
tg: Намоиши дарахти тафтиши файли интихобшуда

en: Browse Multi-File Log...
tg: Азназаргузаронии маҷалаи якчанд файлҳо...

en: &Annotate...
tg: &Шарҳи мухтасар...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
tg: Намоиши шарҳи мухтасари файли интихобшуда

en: &Difference to Repository (BASE)...
tg: &Фарқият дар репозиторияи (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
tg: Намоиши фарқияти файли интихобшуда ва равияти қалбии он (нишонаи BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
tg: Фарқият дар репозиторияи (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
tg: Намоиши фарқияти файли интихобшуда ва равияти баъдинаи он (нишонаи HEAD)

en: Last &Change...
tg: Таъғироти &охирин...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
tg: Намоиши фарқияти байни ду тафтиши охирини файлҳои интихобшуда

en: &History...
tg: &Таърих...

en: Shows the CVS history as reported by the server
tg: Намоиши таърихи CVS, бо сервер пешниҳодшуда

en: &Unfold File Tree
tg: &Кушодани дарахти файлҳо

en: Opens all branches of the file tree
tg: Кушодани тамоми шохаҳо дар рӯйхати файлҳо

en: &Fold File Tree
tg: &Печондани дарахти файлҳо

en: Closes all branches of the file tree
tg: Пӯшидани тамоми шохаҳо дар рӯйхати файлҳо

en: &Tag/Branch...
tg: &Нишона/шоха...

en: Creates a tag or branch for the selected files
tg: Эҷоди нишона ё инки шоха барои файлҳои  интихобшуда

en: &Delete Tag...
tg: &Ҳузф намудани нишона...

en: Deletes a tag from the selected files
tg: Ҳузф намудани нишона аз файлҳои интихобшуда

en: &Update to Tag/Date...
tg: &Бозсозӣ то нишони/санаи...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
tg: Аз нав созии файлҳои интихобшуда то нишонаи ишорашуда шоха ё сана

en: Update to &HEAD
tg: Бозсозӣ то &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
tg: Бозсозии файлҳои интихобшуда то тафтиши HEAD

en: &Merge...
tg: &Mуттаҳид кардан...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
tg: Mуттаҳид кардани шоха ё маҷмӯи таъғиротҳоифайлҳои интихобшуда

en: &Add Watch...
tg: &Aфзудани мушоҳидот...

en: Adds a watch for the selected files
tg: Танзими мушоҳидот барои файлҳои интихобшуда

en: &Remove Watch...
tg: &Ҳузфи мушоҳидот...

en: Removes a watch from the selected files
tg: Ҳузфи мушоҳидот аз файлҳои интихобшуда

en: Show &Watchers
tg: Намоиши &мушоҳидот

en: Shows the watchers of the selected files
tg: Намоиши мушоҳидон барои файлҳои интихобшуда

en: Ed&it Files
tg: &Муҳарририяти файлҳо

en: Edits (cvs edit) the selected files
tg: Муҳарририяти (cvs edit) файлҳои интихобшуда

en: U&nedit Files
tg: Хотима додани &муҳарририяти файлҳо

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
tg: Хотима додани муҳарририяти (cvs unedit) файлҳои интихобшуда

en: Show &Editors
tg: Намоиши &муҳаррир

en: Shows the editors of the selected files
tg: Намоиши муҳаррирҳои файлҳои интихобшуда

en: &Lock Files
tg: &Бастани файлҳо

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
tg: Бастани файлҳои интихобшуда, дигарон онҳро таъғир дода наметавонанд

en: Unl&ock Files
tg: &Боз кардани файлҳо

en: Unlocks the selected files
tg: Боз кардани файлҳои интихобшуда

en: Create &Patch Against Repository...
tg: &Эҷод намудани дарбеҳ барои репозитория...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
tg: Эҷод намудани дарбеҳ аз таъғироти регдони шумо

en: &Create...
tg: &Эҷод намудан...

en: &Checkout...
tg: &Озмоиш/пурборкунӣ...

en: Allows you to checkout a module from a repository
tg: Озмоидан ва пурборкунии модулро аз репозитория рухсат медиҳад

en: &Import...
tg: &Воридот...

en: Allows you to import a module into a repository
tg: Иҷозати содироти модул дар репозитория

en: &Repositories...
tg: &Репозиторияҳо...

en: Configures a list of repositories you regularly use
tg: Танзимоти рӯйхати репозиторияҳое, ки шумо бештар истифода мебаред

en: Hide All &Files
tg: Пӯшонидани &тамоми файлҳо

en: Determines whether only folders are shown
tg: Фақат намоиши каталогҳоро рухсат медиҳад

en: Hide Unmodified Files
tg: Пӯшонидани файлҳои ғайри таъғирёфта

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
tg: Пӯшонидани файлҳои, ки бозсозии ("ОК") ё файлҳои номаълумро талаб намекунанд

en: Hide Removed Files
tg: Пӯшонидани файлҳои ҳузфшуда

en: Determines whether removed files are hidden
tg: Пӯшонидани файлҳои аз CVS ҳузфшударо рухсат медиҳад

en: Hide Non-CVS Files
tg: Пӯшонидани файлҳои аз CVS набуда

en: Determines whether files not in CVS are hidden
tg: Пӯшонидани файлҳои ғайри CVS-ро рухсат медиҳад

en: Hide Empty Folders
tg: Пӯшонидани каталогҳои холӣ

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
tg: Пӯшонидани каталогҳое, ки дорои ҷузъҳои айён нестанд рухсат медиҳанд

en: Create &Folders on Update
tg: Эҷоди каталогҳо мавриди &бозсозӣ

en: Determines whether updates create folders
tg: Мавриди бозсозӣ эҷоди каталогҳоро рухсат медиҳад

en: &Prune Empty Folders on Update
tg: &Ҳузфи каталогҳои холӣ ҳангоми бозсозӣ

en: Determines whether updates remove empty folders
tg: Ҳангоми бозсозӣ ҳузфи каталогҳои холиро рухсат медиҳад

en: &Update Recursively
tg: &Бозсозии рекурсивӣ

en: Determines whether updates are recursive
tg: Иҷоза медиҳад ба тарзи рекурсивӣ бозсозӣ кунед

en: C&ommit && Remove Recursively
tg: &Ба тарзи рекурсивӣ додан ва ҳузф намудан

en: Determines whether commits and removes are recursive
tg: Ба тарзи рекурсивӣ додан ва ҳузф намуданро рухсат медиҳад

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
tg: Ба тарзи худкор иҷро нмудани cvs &edit

en: Determines whether automatic cvs editing is active
tg: Иҷоза медиҳад, ки таҳрири худкори cvs-ро иҷро кунад

en: Configure Cervisia...
tg: Танзимоти Cervisia...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
tg: Танзимоти параметрҳои қисмҳои Cervisia

en: CVS &Manual
tg: &Дастур аз рӯи CVS

en: Opens the help browser with the CVS documentation
tg: Намоиши санадот аз рӯи CVS

en: Unfold Folder
tg: Нагузоштани феҳерист

en: Cervisia Part
tg: Қисмати Cervisia

en: A CVS frontend
tg: Ҷилд барои CVS

en: Original author and former maintainer
tg: Муаллифи ақида, координатори қаблӣ

en: Maintainer
tg: Координатор

en: Developer
tg: Тайёркунанда

en: Documentation
tg: Ҳуҷҷатҳо

en: Conversion to KPart
tg: Таъғирдиҳи дар KPart

en: Open Sandbox
tg: Боз кардани регдон

en: CVS Edit
tg: Таъғир додани CVS

en: CVS Diff
tg: Фарқияти CVS

en: Could not open file for writing.
tg: Наметавонам файлро барои сабт боз кунам.

en: The revision looks invalid.
tg: Дархрсти нодурусти тафтиш.

en: This is the first revision of the branch.
tg: Ин тафтиши якӯм дар шоха.

en: Invoking help on CVS
tg: Даъвати ёри аз рӯи CVS

en: Done
tg: Хотима ёфтааст

en: A CVS commit to repository %1 is done
tg: A CVS ба иҷрорасонии анбори додаҳо %1 тайёр аст

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
tg: Ин каталоги CVS нест.
    Агар шумо Cervisia-ро истифода бурдани набошед, метавонед тартиби тасвиротро ба Konqueror гузаронед.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
tg: Истифодабарии файли пешзаминаи ранги равшан бо нобаробарии намуди файл.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
tg: Боздоштан пеш аз барориши иттилоот оиди иҷрошави дар миллисонияҳо.

en: The Cervisia library could not be loaded.
tg: Файли  Cervisia library хонда нахоҳад шуд.

en: Allows you to configure the toolbar
tg: Иҷозат медиҳад навори асбобҳоро танзим созед

en: Allows you to customize the keybindings
tg: Иҷозат медиҳад мувофиқати тугмаҳоро танзим созед

en: Exits Cervisia
tg: Баормад аз Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
tg: &Иловагӣ

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
tg: &Репозитория

en: Edit ChangeLog
tg: Таъғир додани ChangeLog

en: The ChangeLog file could not be written.
tg: Файли ChangeLog нигоҳ дошта нахоҳад шуд.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
tg: Файли ChangeLog вуҷуд надорад.Онро эҷод кунам?

en: Create
tg: Эҷод кардан

en: The ChangeLog file could not be read.
tg: Файли ChangeLog хонда нахоҳад шуд.

en: CVS Checkout
tg: Тафтиши CVS

en: CVS Import
tg: Воридоти CVS

en: &Module:
tg: &Модул:

en: Fetch &List
tg: &Қабул намудани рӯйхат

en: &Branch tag:
tg: &Нишоани шоха:

en: Re&cursive checkout
tg: Бо&згашти санҷиши берунӣ

en: Working &folder:
tg: &Каталоги корӣ:

en: &Vendor tag:
tg: &Нишонаи тайёркунанда:

en: &Release tag:
tg: &Нишонаи раванд:

en: &Ignore files:
tg: &Рад кардани файл:

en: &Comment:
tg: &Эзоҳ:

en: Import as &binaries
tg: Воридот ҳамчун &файлҳои бинарӣ

en: Use file's modification time as time of import
tg: Истифодаи вақти охирини таъғироти файл ҳангоми воридот

en: Chec&k out as:
tg: &Тафтиш дар:

en: Ex&port only
tg: Танҳо &содирот

en: Please choose an existing working folder.
tg: Каталоги кории мавҷуд бударо интихоб кунед.

en: Please specify a module name.
tg: Номи мидулро ишора кунед.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
tg: Нишонаи тайёркунанда ё равандро ишора кунед.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
tg: Нишонаҳо бояд аз ҳарфҳо оғоз ёбанд ва метавонанд дорои 
     ҳарфҳо, рақамҳо ва аломатҳо бошанд '-' ё '_'.

en: A branch must be specified for export.
tg: Барои содирот шохаро ишора намудан лозим аст.

en: Please specify a repository.
tg: Марҳамад анбори додаҳро интихоб кунед.

en: CVS Remote Log
tg: CVS дурдаст кардани сабти воқеъӣ

en: CVS Commit
tg: Ҷойгиркуни дар CVS

en: &Diff
tg: &Фарқият

en: Commit the following &files:
tg: Додани &файлҳои ишорашуда:

en: Older &messages:
tg: Иттилоотҳои &кӯҳна:

en: &Log message:
tg: &Иттилооти маҷала:

en: Use log message &template
tg: Истифодабарии сабти воқеъии хабари &қолаб

en: Current
tg: Ҷорӣ

en: Create New Repository (cvs init)
tg: Эҷоди репозиторияи нави (cvs init)

en: Repository folder:
tg: Каталоги репозитория:

en: Synchronize scroll bars
tg: Синхронизатсия кардани хатҳои чархак

en: CVS Diff: %1
tg: Фарқияти CVS: %1

en: Repository:
tg: Репозитория:

en: Revision
tg: Тафтиш

en: Working dir:
tg: Каталоги корӣ:

en: %1 of %2
tg: %1 аз %2

en: Edit With
tg: Боз кардан дар

en: Locally Modified
tg: Маҳаллӣ таъғир ёфтааст

en: Locally Added
tg: Маҳаллӣ илова шудааст

en: Locally Removed
tg: Маҳаллӣ ҳузф карда шудааст

en: Needs Update
tg: Бозсозиҳои лозимӣ

en: Needs Patch
tg: Дарбеҳ лозим аст

en: Needs Merge
tg: Якҷоя кардан лозим аст

en: Up to Date
tg: Нав аст

en: Conflict
tg: Низоъ

en: Updated
tg: Нав нарда шудааст

en: Patched
tg: Ислоҳ карда шудааст

en: Removed
tg: Хузф карда шуд

en: Not in CVS
tg: Дар CVS нест

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Commit, Modified
tg: Дода шуд, таъғир дода шуд

en: Commit, Added
tg: Дода шуд,илова карда шуд

en: Commit, Removed
tg: Дода шуд, ҳузф карда шуд

en: Checkout
tg: Озмоиш

en: Tag
tg: Нишона

en: Date
tg: Сана

en: Event
tg: Воқеъа

en: Author
tg: Муаллиф

en: Revision
tg: Тафтиш

en: Repo Path
tg: Роҳ ба репозиторий

en: Show c&ommit events
tg: Намоиши &супoриши воқеъот

en: Show ch&eckout events
tg: Намоиши воқеъоти &озмоиш

en: Show &tag events
tg: Намоиши воқеъоти бо &нишона

en: Show &other events
tg: Намоиши &воқеъоти дигар

en: Only &user:
tg: &Танҳо истифодакунанда:

en: Only &filenames matching:
tg: Танҳо &файлҳои мувофиқ бо:

en: Only &folders matching:
tg: Муқоисаи танҳо номи &каталогҳо:

en: CVS History
tg: Таърихи CVS

en: Tag
tg: Нишона

en: Release
tg: Раванд

en: Update, Deleted
tg: Нав карда шуд, ҳузф карда шуд

en: Update, Copied
tg: Нав карда шуд, нусха карда шуд

en: Update, Merged
tg: Нав карда шуд, якҷоя карди шуд

en: Update, Conflict
tg: Нав карда шуд, низоъ

en: Unknown
tg: Номаълум

en: &Tree
tg: &Дарахт

en: &List
tg: &Рӯйхат

en: CVS &Output
tg: &Баровардани CVS

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
tg: Тафтиши А-ро бо прхш кардани тугмаи чапи муш, 
    тафтиши В-ро бо тугмаи мобайни муш интихоб кунед.

en: Revision A:
tg: Тафтиши А:

en: Revision B:
tg: Тафтиши В:

en: Select by tag:
tg: Интихоб аз рӯи нишони:

en: Author:
tg: Муаллиф:

en: Date:
tg: Сана:

en: Comment/Tags:
tg: Эзоҳот/нишона:

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
tg: Ин тафтишот дар шарҳи мухтасар ва ҳамчун далели 
    якуми амалиёти ҷустуҷӯи фарқият истифода бурда мешавад.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
tg: Ин тафтишот ҳамчун далели дюми амалиёти ҷустуҷӯи фарқият истифода бурда мешавад.

en: Create Patch...
tg: Эҷоди дарбеҳ...

en: CVS Log: %1
tg: Маҷалаи CVS: %1

en: CVS Log
tg: Маҷалаи CVS

en:  (Branchpoint)
tg:  (Нуқтаи шоха)

en: Please select revision A or B first.
tg: Дар аввал тафтишоти А ё В-ро интихоб кунед.

en: View File
tg: Намоиши файл

en: Please select revision A or revisions A and B first.
tg: Дар аввал тафтишоти А ё тафтишоти А ва В-ро интихоб кунед.

en: Branchpoint
tg: Нуқтаи шоха

en: On Branch
tg: Дар шоха

en: Branch
tg: Шоха

en: Comment
tg: Эзоҳ

en: Tags
tg: Нишона

en: revision %1
tg: тафтиш %1

en: Select for revision A
tg: Барои тафтиши А интихоб кунед

en: Select for revision B
tg: Барои тафтиши В интихоб кунед

en: date: %1; author: %2
tg: сана: %1; муаллиф: %2

en: The sandbox to be loaded
tg: Регдоне, ки пурбор карда мешавад

en: CVS Merge
tg: якҷоякунии CVS

en: Merge from &branch:
tg: Якчякуни аз &шохаи:

en: Merge &modifications:
tg: Якчякунии &таъғиротҳо:

en: between tag:
tg: байни нишона:

en: and tag:
tg: ва нишона:

en: Fetch L&ist
tg: Қабули &рӯйхат

en: CVS Status
tg: Ҳолати CVS

en: Overwrite the file
tg: Ин файлро рӯйнавис кунед

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
tg: Номи файли "%1" ҳоло вуҷуд дорад. Шумо боварӣ доред,ки рӯйнавис кунед?

en: Overwrite File?
tg: Рӯйнависи файл?

en: Context
tg: Матнӣ

en: Normal
tg: Оддӣ

en: Unified
tg: Яякхела кардашуда

en: Output Format
tg: Формати барориш

en: &Number of context lines:
tg: Миқдори сатрҳои &матнӣ:

en: Ignore added or removed empty lines
tg: Рад кардани сатҳои холӣ

en: Ignore changes in the amount of whitespace
tg: Рад кардани таъғироти шумораи фосилаҳо

en: Ignore all whitespace
tg: Рад кардани фосилаҳо

en: Ignore changes in case
tg: Бе баҳисобгирии қайдот

en: Ignore Options
tg: Параметри радкуни

en: [Exited with status %1]
tg: [Хотима ёфтааст бо ҳолати %1]

en: [Finished]
tg: [Хотима ёфтааст]

en: [Aborted]
tg: [Хароб шуд]

en: Logged in
tg: Фаъол карда шуд

en: Not logged in
tg: Ғайри фаъол карда шуд

en: No login required
tg: Зарурият дар қайдгири нест

en: Configure Access to Repositories
tg: Идоракунии дастрасӣ ба репозиторияҳо

en: Repository
tg: Репозитория

en: Method
tg: Метод

en: Compression
tg: Фишурдашавӣ

en: Status
tg: Ҳолат

en: Login...
tg: Даромадан...

en: Logout
tg: Баромад аз мизи корӣ

en: This repository is already known.
tg: Репозиторий аллакай маълум аст.

en: Login failed.
tg: Ба сервер қайд кунондан имконпазир набуд.

en: CVS Logout
tg: Ғайри фаъол сохтан аз СVS

en: Your version (A):
tg: Тафтишоти шумо (А):

en: Other version (B):
tg: Тафтишоти дигар (В):

en: Merged version:
tg: Раванди якҷоякардашуда:

en: CVS Resolve: %1
tg: Иҷозати низоъи CVS: %1

en: %1 conflicts
tg: %1 низоъҳо

en: Configure Cervisia
tg: Танзимоти Cervisia

en: General
tg: Умумӣ

en: &User name for the change log editor:
tg: &Номи истифодабарандаи муҳаррири файлҳои СhangeLog:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
tg: &Pоҳ ба барномаи CVS ё 'cvs':

en: Diff Viewer
tg: Фарқият

en: &Number of context lines in diff dialog:
tg: Шумораи &сатр дар мубоҳисаи фарқият:

en: Additional &options for cvs diff:
tg: Опсияҳои иловагӣ барои фарқият дар &СBS:

en: Tab &width in diff dialog:
tg: Васеъии &мубоҳисаи фарқият:

en: External diff &frontend:
tg: Пардаи зоҳирӣ барои &diff:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
tg: Мавриди боз кардани регдон аз &репозиторияи, ҳузфшуда
    дастури Файл->Ҳолат ба тарзи худкор оғоз меёбад

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
tg: Мавриди боз кардани регдон аз &репозиторияи, маҳаллӣ
    дастури Файл->Ҳолат ба тарзи худкор оғоз меёбад

en: Advanced
tg: Васеъкардашуда

en: Font for &Protocol Window...
tg: Ҳуруф барои &тирезаи протокол...

en: Font for A&nnotate View...
tg: Ҳуруф барои намоиши &шарҳи мухтасар ...

en: Font for D&iff View...
tg: Ҳуруф барои намоиши &фарқият...

en: Font for ChangeLog View...
tg: Ҳуруф барои намоиши таъғирот...

en: Colors
tg: Рангҳо

en: Conflict:
tg: Низоъ:

en: Diff change:
tg: Таъғир дода шудааст:

en: Local change:
tg: Таъғироти маҳаллӣ:

en: Diff insertion:
tg: Илова шудааст:

en: Remote change:
tg: Таъғироти ғайри маҳаллӣ:

en: Diff deletion:
tg: Ҳузф шудааст:

en: Not in cvs:
tg: Дар cvs нест:

en: Split main window &horizontally
tg: Ҷудо кардани тирезаи &асосӣ ба тарзи уфуқӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
tg: &Боздошт пеш аз намоиши мубоҳисаи ҳолати иҷрошави (дар мс):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
tg: Дараҷаи &фишудашавӣ бо пешарзӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
tg: Истифодаи иҷро шуда истода ё инки оғози амали нави ssh-agent

en: CVS Delete Tag
tg: Ҳузфи нишонаи CVS

en: CVS Tag
tg: Нишонаи CVS

en: &Name of tag:
tg: &Номи нишона:

en: Create &branch with this tag
tg: Эҷоди &шоха бо ин нишона

en: &Force tag creation even if tag already exists
tg: &Эҷоди кардани нишона агар чанде, кион вуҷуд дорад

en: You must define a tag name.
tg: Шумо бояд номи нишонаро муайян кунед.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
tg: Нишонаҳо бояд аз ҳарфҳо оғоз ёбанд ва дорои ҳарфҳо, рақамҳо ва алоиатҳо '-' ё '_' бошанд.

en: CVS Update
tg: Бозсозии CVS

en: Update to &branch:
tg: Бозсози то &шоха:

en: Update to &tag:
tg: Бозсози то &нишона:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
tg: Бозсозӣ то &санаи ('гггг-мм-дд'):

en: File Name
tg: Номи файл

en: Tag/Date
tg: Нишона/сана

en: Timestamp
tg: Нишонаи муваққатӣ

en: CVS Watch Add
tg: Афзудани мушоҳида аз паи CVS

en: CVS Watch Remove
tg: Ҳузфи мушоҳида аз паи CVS

en: Add watches for the following events:
tg: Мушоҳида аз паи воқеъот:

en: Remove watches for the following events:
tg: Дигар аз паи воқеъаҳои зерин мушоҳиданакунед:

en: &All
tg: &бо ҳама

en: &Only:
tg: &фақат:

en: &Commits
tg: &супоридан

en: &Edits
tg: &таъир додан

en: &Unedits
tg: &хотимаитаъғир

en: CVS Watchers
tg: Мушоҳидакунандагони CVS

en: Watcher
tg: Мушоҳидакунанда

en: Unedit
tg: Хотима додани таъғирдиҳӣ

en: Commit
tg: Супурдан
