cervisia - en to xh translation catalogue (243 entries)

en: CVS Add
xh: Yongeza CVS

en: CVS Add Binary
xh: Yongeza eziphindwe kabini i CVS

en: CVS Remove
xh: CVS Susa

en: Add the following files to the repository:
xh: Yongeza ezifayile zilandelayo kwindawo yokugcina ecaleni:

en: Add the following binary files to the repository:
xh: Yongeza ezifayile ezenzwe kabini kw

en: Remove the following files from the repository:
xh: Susa lefayile elandelayo endaweni yokugcina:

en: Add Repository
xh: Yongeza Endaweni yogcino

en: &Repository:
xh: &Indawo yokugcina:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
xh: Sebenzisa &iqokobe elibekwe kude: (kuphela le :ext: indawwo zigcino):

en: Repository Settings
xh: Izicwangciso Zendawo yogcino

en: CVS Annotate: %1
xh: CVS Annotate; %1

en: Recent Sandboxes
xh: Iibhokisi

en: &Insert ChangeLog Entry...
xh: &Faka TshintshaLog Ungeno...

en: &Status
xh: &Indawo engatshintshiyo

en: Opens the marked file for editing
xh: Ivula ifayile ephawulweyo xa ufuna ukuhlela

en: Reso&lve...
xh: Sombul&ula...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
xh: Ivula ukululo lwemboniselwano nge fayile ekhethiweyo

en: &Commit...
xh: &Bophelela...

en: Commits the selected files
xh: Ibophelela ifayile ezikhethiweyo

en: &Add to Repository...
xh: &Dibanisa kwindawo Yokugcina izinto...

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
xh: Yongeza (cvs yongeza) ifayile ezikhethiweyo kwindawo yokugcina

en: Add &Binary...
xh: Yongeza &Kabini...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
xh: Yongeza (cvs -kb yongeza) ifayile ezikhethiweyo njengokwenzwe kabini kwindawo yogcino

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
xh: Isusa (cvs susa) ifayile ekhethiweyo kwindawo yogcino

en: Rever&t
xh: Buyisel&a

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
xh: Ibuyela (cvs ulwenzo olugqibekileyo - C) ifayile ekhetiweyo (i cvs 1.11 kuphela)

en: Stops any running sub-processes
xh: Imisa iinkqubo ezisezantsi ezisebenzayo

en: Browse &Log...
xh: Khangela iincwadi &Ilog...

en: Shows the revision tree of the selected file
xh: Ibonisa umthi wokuzikumbuza wefayile ekhethiweyo

en: Browse Multi-File Log...
xh: Khangela iincwadi Ezininzi-Ifayile Ilog...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
xh: Ibonisa i

en: Last &Change...
xh: Utshintsho &Lokugqibela...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
xh: Ibonisa umehluko phakathi kokumbuzo

en: &History...
xh: &Imbali...

en: Shows the CVS history as reported by the server
xh: Ibonisa i CVS imbali njengengxelo yomncedisi

en: &Unfold File Tree
xh: &Sukusonga Ifayile Emthini

en: Opens all branches of the file tree
xh: Ivula zonke

en: &Fold File Tree
xh: &Songa Ifayile Yomthi

en: Closes all branches of the file tree
xh: Vala onke amasebe efayile yomthi

en: &Tag/Branch...
xh: &Iphetshana elichazayo/Umthi...

en: Creates a tag or branch for the selected files
xh: Yenza a tag or branch for the selected files

en: &Delete Tag...
xh: &Cima Iphetshana elichazayo...

en: Deletes a tag from the selected files
xh: Icima iphetshana elichazayo ukusuka kwifayile ekhethiweyo

en: &Update to Tag/Date...
xh: &Yenze igqibeke okuya kwiphetshana elichazayo/Umhla...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
xh: Yenza kugqibeke ifayile ezikhetiweyo kwiphetshana elichazayo elithile, i branch okanye umhla

en: Update to &HEAD
xh: Gqiba ku &Intloko

en: Updates the selected files to the HEAD revision
xh: Yenze kugqibeke ifayile ekhethiweyo kwi HEAD ukuzikumbuza

en: &Merge...
xh: &Lungisa ngendlela...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
xh: Ilungisa ngendlela

en: &Add Watch...
xh: &Yongeza Ujongo...

en: Adds a watch for the selected files
xh: Yongeza ujongo lwefayile ezikhethiweyo

en: &Remove Watch...
xh: &Susa ...

en: Removes a watch from the selected files
xh: Susa ujongo ukusuka kwifayile ezikhethiweyo

en: Show &Watchers
xh: Bonisa &Abajongi

en: Shows the watchers of the selected files
xh: Bonisa abajongi befayile ezikhethiweyo

en: Ed&it Files
xh: Hl&ela Ifayile

en: Edits (cvs edit) the selected files
xh: Ihlela (cvc hlela) ifayile ezikhethiweyo

en: U&nedit Files
xh:  Iifayile

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
xh: Sukuhlela (cvs sukuhlela) ifayile ezikhethiweyo

en: Show &Editors
xh: Bonisa &Abahleli

en: Shows the editors of the selected files
xh: Bonisa abahleli befayile ezikhethiweyo

en: &Lock Files
xh: &Tshixa Ifayile

en: Unl&ock Files
xh: Suk&uyitshixa Ifayile

en: Unlocks the selected files
xh: Ayitshixi ifayile ezikhethiweyo ezibophelelweyo

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
xh: Yenza i patch ukusuka kuguqulo kwi bhkisi yesanti

en: &Checkout...
xh: &Yijonge...

en: Allows you to checkout a module from a repository
xh: Ikuvumela ukuba ujonge umnqongo osuka kwindawo yokugcina

en: &Import...
xh: &Rhweba ngaphakathi...

en: Allows you to import a module into a repository
xh: Ikuvumela ukuba urhwebe ngaphakathi umnqongo kwindawo yokugcina

en: &Repositories...
xh: &Indawo zokugcina...

en: Configures a list of repositories you regularly use
xh: Qwalasela uluhlu lwendawo zokugcina ozisebenzisa rhoqo

en: Hide All &Files
xh: Fihla Zonke &Ifayile

en: Hide Removed Files
xh: Ifayile Zofihlo Zisusiwe

en: Determines whether removed files are hidden
xh: Ichaza ukuba ifayile

en: Hide Non-CVS Files
xh: Fihla Iifayile ze Ezingo ze CVS

en: Determines whether files not in CVS are hidden
xh: Ichaza ukuba ifayile ezingekho kwi CVS zizakufihlwa na

en: &Update Recursively
xh: &Gqibezela

en: Determines whether updates are recursive
xh: Icaza ukuba ulwenzo olugqibekileyo oluziphindayo

en: C&ommit && Remove Recursively
xh: B&ophelela && Usese Ususe Ngokwenziwa kwakhona

en: Determines whether commits and removes are recursive
xh: Ichaza ukuba iyabophelela okanye ususo luziphinda kabini

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
xh: Yenza i cvs &hlela Ngokuzenzekelayo Xa Ifuneka

en: Determines whether automatic cvs editing is active
xh: Ixela ukuba i cvs ezenzekelayo iyasebenza

en: Configure Cervisia...
xh: Qwalasela i Cervisia...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
xh: Ikuvumela ukuba uqwalasele i Cervisia KPart

en: CVS &Manual
xh: CVS &Incwadi yesandla

en: Opens the help browser with the CVS documentation
xh: Ivula

en: A CVS frontend
xh: Umphambili wesiphelo se CVS

en: Open Sandbox
xh: vula Ibhokisi yeasanti

en: CVS Edit
xh: CVS Hlela

en: Could not open file for writing.
xh: Ayinakuvula ifayile yokubhala.

en: The revision looks invalid.
xh: Ukuzikumbuza kujongeka kungasebenzi.

en: This is the first revision of the branch.
xh: Oku kukuzikumbuza bokuqala besebe.

en: Invoking help on CVS
xh: Cela uncedo kwi CVS

en: Done
xh: Yenzekile

en: Allows you to configure the toolbar
xh: Ikuvumela ukuba uqwalasele isixhobo se bar

en: Allows you to customize the keybindings
xh: Ikuvumela ukuba uqwalasele izibophelelo ezingundoqo

en: Exits Cervisia
xh: Iphuma kwi Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
xh: &Ukubheka phambili

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
xh: &Indawo yokugcina

en: Edit ChangeLog
xh: Hlela i ChangeLog

en: The ChangeLog file could not be written.
xh: Ifayile ye ChangeLog ayikwazanga ukubaleka.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
xh: Ifayile ye ChangeLog ayikho. Ufuna ukwenza enye?

en: Create
xh: Yenza

en: The ChangeLog file could not be read.
xh: Ifayile ye ChangeLog ayifundekanga.

en: CVS Checkout
xh: Ujongo lwe CVS

en: CVS Import
xh: Rhweba ngaphakathi i CVS

en: &Module:
xh: &Umnqongo:

en: Fetch &List
xh: Landa &Uluhlu

en: &Branch tag:
xh: &Isebe le tag:

en: &Vendor tag:
xh: &Tag yomthengisi:

en: &Release tag:
xh: &Khupha i tag:

en: &Ignore files:
xh: &Sukunanza ifayile:

en: &Comment:
xh: &Gqabaza:

en: Import as &binaries
xh: Rhweba ngaphakathi &njengokwenzwe kabibi

en: Please specify a module name.
xh: nceda caza igama lomqongo.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
xh: Nceda khankanya iphetshana elichazayo lomthengisi nephetshana elichazayo.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
xh: Tags kufuneka ziqale ngonobumba kwaye angaqulatha
    onobumba, amanani neemphawu '-' ne '_'.

en: CVS Commit
xh: Ubophelelo lwe CVS

en: Commit the following &files:
xh: Bophelela ezifayile &ezilandelayo:

en: Older &messages:
xh: Imiyalezo &emidala:

en: &Log message:
xh: &Umyalezo welog:

en: Current
xh: Ngoku

en: Synchronize scroll bars
xh: Hambisa ngomyinge omnye i ibar yokurola

en: Revision
xh: Ukuzikumbuza

en: %1 of %2
xh: %1 ye %2

en: Locally Modified
xh: Iguqulwe Ngobulali

en: Locally Added
xh: Yongezwe Ngobulali

en: Locally Removed
xh: Isuswe Ngobulali

en: Needs Update
xh: Kufuneka Uyigqibe

en: Needs Patch
xh: Ifuna Utshintsho

en: Needs Merge
xh: Kufuneka Ulungiso

en: Conflict
xh: Ingxabano

en: Updated
xh: Igqityiwe

en: Patched
xh: Idityanisiwe

en: Removed
xh: Isusiwe

en: Not in CVS
xh: Ayikho kwi CVS

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Commit, Modified
xh: Bophelela, Modified

en: Commit, Added
xh: Bophelela, Idityaniswe

en: Commit, Removed
xh: Bophelo, Isusiwe

en: Checkout
xh: Yijonge

en: Tag
xh: Iphetshana elichazayo

en: Date
xh: Umhla

en: Event
xh: Isiganeko

en: Author
xh: Umbhali

en: Revision
xh: Ukuzikumbuza

en: Show c&ommit events
xh: Bonisa u&bophelelo lwesiganeko

en: Show ch&eckout events
xh: Bonisa is&iganeko sokhangelo

en: Show &tag events
xh: Bonisa &iphetshana elichazayo iziganeko

en: Show &other events
xh: Bonisa &esinye isganeko

en: Only &user:
xh: umsebenzisi

en: CVS History
xh: CVS Imbali

en: Tag
xh: i Tag

en: Release
xh: Khupha

en: Update, Deleted
xh: Gqiba, Cima

en: Update, Copied
xh: Ugqibo, Ayilulo olakuqala

en: Update, Merged
xh: Ulwenzo olugqibekileyo Ludityanisiwe

en: Update, Conflict
xh: Gqiba, Ingaxabano

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: &Tree
xh: &Umthi

en: &List
xh: &Uluhlu

en: Revision A:
xh: Ukuzikumbuza A:

en: Revision B:
xh: Ukuzikumbuza B:

en: Select by tag:
xh: Khetha iphetshana elichazayo:

en: Author:
xh: Umbhali:

en: Date:
xh: Umhla:

en: Comment/Tags:
xh: Umbono/Amapetshana achazayo:

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
xh: Okukuzikumbuza kusebenziseka xa unqakraza Annonate.
    Isebenziseka njengomba wokuqala wosebenziso we Diff.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
xh: Oluguqulelo lusebenziseka njengomba wesibini wosebenziso we Diff.

en: CVS Log: %1
xh: CVS Ushicilelo oluneenkcukacha: %1

en: CVS Log
xh: CVS i Log

en:  (Branchpoint)
xh:  (Isebe lencopho)

en: Branch
xh: Isebe

en: Comment
xh: Gqabaza

en: Tags
xh: Amaphetshana achazayo

en: The sandbox to be loaded
xh: Ibhokisi yesanti ezakongezwa

en: CVS Merge
xh: CVS Ulungiso

en: Merge from &branch:
xh: Lungisa ukusuka &esebeni:

en: Merge &modifications:
xh: Lungisa &iinguqulelo kancincane:

en: between tag:
xh: phakathi kwephetshana elichazayo:

en: and tag:
xh: ne iphetshana elichazayo:

en: Fetch L&ist
xh: Landa U&luhlu

en: CVS Status
xh: CVS Indawo engatshintshiyo

en: [Exited with status %1]
xh: [Iphumo ngendawo engatshintshiyo %1]

en: [Finished]
xh: [Igqityiwe]

en: [Aborted]
xh: [Ayamkelwanga]

en: Logged in
xh: U

en: Not logged in
xh: Ushicilelo oluneenkcukacha alufakwanga

en: No login required
xh: Akukho gama elithile iyafuneka

en: Configure Access to Repositories
xh: Uqwalaselo Unikezelo Kwindawo Yokugcina

en: Repository
xh: Indawo yokugcina

en: Method
xh: Indlela yokwenza

en: Compression
xh: Uxinzelelo

en: Status
xh: Indawo engatsintshiyo

en: Login...
xh: Igama elithile...

en: This repository is already known.
xh: Lendawo yogcino iyaziwa.

en: Your version (A):
xh: Uguqulelo lwakho (A):

en: Other version (B):
xh: Olunye uguqulelo (B):

en: Merged version:
xh: Lungisa uguqulelo kolunye ulwimi:

en: CVS Resolve: %1
xh: CVS Sombulula: %1

en: %1 conflicts
xh: %1 iimpikiswano

en: Configure Cervisia
xh: Qwalasela Cervisia

en: &User name for the change log editor:
xh: &Igama lomsebenzisi wotshintsho lomheli woshicilelo oluneenkcukacha:

en: &Number of context lines in diff dialog:
xh: &Inani lwelayini kuthetwano lwe diff:

en: Additional &options for cvs diff:
xh: I&inketho ze cvs diff Ezoongezelelweyo:

en: Tab &width in diff dialog:
xh: Isithuba &ububanzi kwi diff uthethatetwano:

en: External diff &frontend:
xh: i Diff yangaphandle &umphambili wesiphelo:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
xh: Xa uvula ibhokisi yesanti esuka &kwindawo yokugcina ekude.
    qala i Fayile->Iindawo yomyalelo ozenzekelayo

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
xh: Xa uvula ibhokisi yesanti esuka kwindawo yokugcina &yobulali,
    qala Ifayile->Umyalelo wendawo esenthethweni ngokuzenzelayo

en: Font for &Protocol Window...
xh: Ubungakanani bamagama &Bomthetho olandelwayo we Window...

en: Font for A&nnotate View...
xh: Ubungakanani bamagama Emboniselo ye A&nnonate...

en: Font for D&iff View...
xh: Ubungakanani bamagama Emboniselo ye D&iff...

en: Conflict:
xh: Ingxabano:

en: Diff change:
xh: Diff utshintsho:

en: Local change:
xh: Utshintsho lobulali:

en: Diff insertion:
xh: Ufako lwe Diff:

en: Remote change:
xh: Utshintsho olubekwe kude:

en: Diff deletion:
xh: Ucimo lwe diff:

en: Split main window &horizontally
xh: Sika i window engundoqo &ethe tye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
xh: &Ixesha lokuphuma emva kuqhubeko lothetho lubonaka (kwi ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
xh: Umphakamo wocinizelo &wendalo:

en: CVS Delete Tag
xh: CVS Cima Iphetshana elichazayo

en: CVS Tag
xh: CVS Iphetshana elichazayo

en: &Name of tag:
xh: &Igama lephetshana elichazayo:

en: Create &branch with this tag
xh: Yenza &isebe ngeliphetshana elichazayo

en: &Force tag creation even if tag already exists
xh: &Nyanzela ulwenzo lwephetshana elichazayo nokuba a iphepha sele likhona

en: You must define a tag name.
xh: Kufuneka uchaze igama lephetshana elichazayo.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
xh: Igama elichazayo kufuneka liqale nge leta kwaye linganazo i leta,amanani nabasebenzi '-' ne '_'.

en: CVS Update
xh: CVS Gqiba

en: Update to &branch:
xh: Gqiba kwi &Sebe:

en: Update to &tag:
xh: Gqiba &kwiphetshana elichazayo:

en: File Name
xh: Igama lefayile

en: Tag/Date
xh: Iphetshana elichazayo/Umhla

en: Timestamp
xh: Ixesha

en: CVS Watch Add
xh: CVS Jonga Ulongezo

en: CVS Watch Remove
xh: CVS Jonga Susa

en: Add watches for the following events:
xh: Dibanisa ujongo lweziganeko ezilandelayo:

en: Remove watches for the following events:
xh: Susa ujongo lwezahlakalo ezilamdelayo:

en: &All
xh: &Zonke

en: &Only:
xh: &Kuphela:

en: &Commits
xh: &Bophelela

en: &Edits
xh: &Ihlela

en: &Unedits
xh: &Sukuhlela
