cflow 1.4.90 - en to ga translation catalogue (57 entries)

en: unterminated string?
ga: teaghrán gan chríochnú?

en: Command line: %s
ga: Líne na n-orduithe: %s

en: cannot execute `%s'
ga: ní féidir `%s' a rith

en: cannot open `%s'
ga: ní féidir `%s' a oscailt

en: New location: %s:%d
ga: Suíomh nua: %s:%d

en: %s: no symbol type supplied
ga: %s: níor tugadh cineál siombaile

en: unknown symbol type: %s
ga: cineál anaithnid siombaile: %s

en: level indent string is too long
ga: tá an teaghrán eangaithe leibhéil rófhada

en: level-indent syntax
ga: comhréir eangaithe leibhéil

en: unknown level indent option: %s
ga: rogha anaithnid eangaithe leibhéil: %s

en: Unknown symbol class: %c
ga: Aicme shiombaile anaithnid: %c

en: %s: No such output driver
ga: %s: Níl aon tiománaí ann den sórt seo

en: General options:
ga: Roghanna ginearálta:

en: NUMBER
ga: UIMHIR

en: CLASSES
ga: AICMÍ

en: all data symbols, both external and static
ga: gach siombail sonraí, seachtrach agus statach araon

en: symbols whose names begin with an underscore
ga: siombailí le hainm a thosaíonn le fostríoc

en: static symbols
ga: siombailí statacha

en: typedefs (for cross-references only)
ga: typedef-anna (crostagairtí amháin)

en: NAME
ga: AINM

en: FILE
ga: COMHAD

en: DIR
ga: COMHADLANN

en: Parser control:
ga: Rialú an pharsálaí:

en: SYMBOL:[=]TYPE
ga: SIOMBAIL:[=]CINEÁL

en: NAME[=DEFN]
ga: AINM[=SAINMHÍNIÚ]

en: COMMAND
ga: ORDÚ

en: Output control:
ga: Rialú aschurtha:

en: Informational options:
ga: Roghanna faisnéiseacha:

en: Exiting
ga: Ag scor

en: INTERNAL ERROR: %s: No such output driver
ga: EARRÁID INMHEÁNACH: %s: Níl a leithéid tiománaí aschurtha ann

en: no input files
ga: gan inchomhaid

en:  near
ga:  gar do

en: INTERNAL ERROR: cannot return token to stream
ga: EARRÁID INMHEÁNACH: ní féidir teaghrán comhartha a fhilleadh ar an sruth

en: unrecognized definition
ga: sainmhíniú anaithnid

en: unexpected end of file in declaration
ga: comhadchríoch gan choinne san fhógra

en: unexpected end of file in expression
ga: comhadchríoch gan choinne sa slonn

en: expected `;'
ga: bhíothas ag súil le `;'

en: missing `;' after struct declaration
ga: `;' ar iarraidh tar éis fógra struct

en: unexpected end of file in initializer list
ga: comhadchríoch gan choinne i liosta túsaitheoirí

en: unexpected end of file in struct
ga: comhadchríoch gan choinne i struct

en: unexpected end of file in function declaration
ga: comhadchríoch gan choinne i bhfógra feidhme

en: expected `)'
ga: bhíothas ag súil le `)'

en: unexpected token in parameter list
ga: teaghrán comhartha gan súil leis i liosta paraiméadar

en: unexpected end of file in parameter list
ga: comhadchríoch gan choinne i liosta paraiméadar

en: forced function body close
ga: dúnadh corp feidhme le lámh láidir

en: unexpected end of file in function body
ga: comhadchríoch gan choinne i gcorp feidhme

en: %s/%d redefined
ga: sainmhíniú nua ar %s/%d

en: %s redefined
ga: sainmhíniú nua ar %s

en: this is the place of previous definition
ga: seo í an áit ina ndearnadh sainmhíniú roimhe seo

en: %s:%d: %s/%d defined to %s
ga: %s:%d: sainigh %s/%d mar %s

en: %s:%d: type %s
ga: %s:%d: cineál %s

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: Usage:
ga: Úsáid:

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ga: Is riachtanach/roghnach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach/roghnach leis an rogha fhada.

en: give a short usage message
ga: taispeáin beagán eolais faoin úsáid

en: print program version
ga: taispeáin an leagan
