Git - en to is translation catalogue (14 entries)

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: See 'git help COMMAND' for more information on a specific command.
is: Sjá 'git help SKIPUN' til að sjá hjálp fyrir tiltekna skipun.

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A C test string
is: TILRAUN: C tilraunastrengur

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A C test string %s
is: TILRAUN: C tilraunastrengur %s

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: Hello World!
is: TILRAUN: Halló Heimur!

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: Old English Runes
is: TILRAUN: ᚻᛖ ᚳᚹᚫᚦ ᚦᚫᛏ ᚻᛖ ᛒᚢᛞᛖ ᚩᚾ ᚦᚫᛗ ᛚᚪᚾᛞᛖ ᚾᚩᚱᚦᚹᛖᚪᚱᛞᚢᛗ ᚹᛁᚦ ᚦᚪ ᚹᛖᛥᚫ

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: ‘single’ and “double” quotes
is: TILRAUN: ‚einfaldar‘ og „tvöfaldar“ gæsalappir

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A Shell test string
is: TILRAUN: Skeljartilraunastrengur

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A Shell test $variable
is: TILRAUN: Skeljartilraunastrengur með breytunni $variable

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A Perl test string
is: TILRAUN: Perl tilraunastrengur

note: TRANSLATORS: This is a test. You don't need to translate it.
en: TEST: A Perl test variable %s
is: TILRAUN: Perl tilraunastrengur með breytunni %s

en: Reinitialized existing shared Git repository in %s%s
is: Endurgerði Git lind í %s%s

en: Reinitialized existing Git repository in %s%s
is: Endurgerði Git lind í %s%s

en: Initialized empty shared Git repository in %s%s
is: Bjó til tóma sameiginlega Git lind í %s%s

en: Initialized empty Git repository in %s%s
is: Bjó til tóma Git lind í %s%s
