git - en to pl translation catalogue (5156 entries)

en: Huh (%s)?
pl: Hę (%s)?

en: could not read index
pl: nie można odczytać indeksu

en: binary
pl: binarne

en: nothing
pl: nic

en: unchanged
pl: brak zmian

en: Update
pl: Aktualizacja

en: could not stage '%s'
pl: nie można przygotować „%s”

en: could not write index
pl: nie można zapisać indeksu

en: updated %d path
     | updated %d paths
pl[0]: zaktualizowano %d ścieżkę
pl[1]: zaktualizowano %d ścieżki
pl[2]: zaktualizowano %d ścieżek

en: note: %s is untracked now.
pl: uwaga: %s jest teraz nieśledzony.

en: make_cache_entry failed for path '%s'
pl: make_cache_entry nie powiodło się na ścieżce „%s”

en: Revert
pl: Odwracanie

en: Could not parse HEAD^{tree}
pl: Nie można przetworzyć HEAD^{tree}

en: reverted %d path
     | reverted %d paths
pl[0]: odwrócono %d ścieżkę
pl[1]: odwrócono %d ścieżki
pl[2]: odwrócono %d ścieżek

en: No untracked files.
pl: Brak nieśledzonych plików.

en: Add untracked
pl: Dodaj nieśledzone

en: added %d path
     | added %d paths
pl[0]: dodano %d ścieżkę
pl[1]: dodano %d ścieżki
pl[2]: dodano %d ścieżek

en: ignoring unmerged: %s
pl: pomijanie niescalonego: %s

en: Only binary files changed.
pl: Zmiany tylko w plikach binarnych.

en: No changes.
pl: Brak zmian.

en: Patch update
pl: Aktualizacja łatki

en: Review diff
pl: Przejrzyj zmiany

en: show paths with changes
pl: pokaż ścieżkę ze zmianami

en: add working tree state to the staged set of changes
pl: dodaj stan drzewa roboczego do przygotowanego zestawu zmian

en: revert staged set of changes back to the HEAD version
pl: przywróć przygotowany zestaw zmian do wersji HEAD

en: pick hunks and update selectively
pl: wybierz skrawki i zaktualizuj wybiórczo

en: view diff between HEAD and index
pl: wyświetl różnice między HEAD i indeksem

en: add contents of untracked files to the staged set of changes
pl: dodaj zawartość nieśledzonych plików do przygotowanego zestawu zmian

en: Prompt help:
pl: Pomoc do zachęty:

en: select a single item
pl: wybierz pojedynczy element

en: select a range of items
pl: wybierz zakres elementów

en: select multiple ranges
pl: wybierz wiele zakresów

en: select item based on unique prefix
pl: wybierz element na podstawie jednoznacznego początku

en: unselect specified items
pl: odznacz podane elementy

en: choose all items
pl: wybierz wszystkie elementy

en: (empty) finish selecting
pl: (puste) zakończ zaznaczanie

en: select a numbered item
pl: wybierz kolejny element

en: (empty) select nothing
pl: (puste) nic nie wybieraj

en: *** Commands ***
pl: *** Polecenia ***

en: What now
pl: Co teraz

en: staged
pl: przygotowane

en: unstaged
pl: nieprzygotowane

en: path
pl: ścieżka

en: could not refresh index
pl: nie można odświeżyć indeksu

en: Bye.
pl: Do zobaczenia.

en: Stage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Przygotować zmianę trybu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Przygotować usunięcie [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Przygotować dodanie [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Przygotować ten skrawek [y,n,q,a,d%s,?]?

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for staging.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast oznaczony do przygotowania.

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - przygotuj ten skrawek
    n - nie przygotowuj tego skrawka
    q - wyjdź; nie przygotowuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - przygotuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie przygotowuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Stash mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Dodać zmianę trybu do schowka [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Dodać usunięcie do schowka [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash addition [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Dodać dodanie do schowka [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Dodać ten skrawek do schowka [y,n,q,a,d%s,?]?

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for stashing.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast oznaczony do dodania do schowka.

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - dodaj ten skrawek do schowka
    n - nie dodawaj tego skrawka do schowka
    q - wyjdź; nie dodawaj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - dodaj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie dodawaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Unstage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Wycofać zmianę trybu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Wycofać usunięcie [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Wycofać dodanie [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Wycofać ten skrawek [y,n,q,a,d%s,?]?

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for unstaging.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast oznaczony do wycofania.

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - wycofaj ten skrawek
    n - nie wycofuj tego skrawka
    q - wyjdź; nie wycofuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - wycofaj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie wycofuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Apply mode change to index [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować zmianę trybu do indeksu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować usunięcie do indeksu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to index [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować dodanie do indeksu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to index [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować ten skrawek do indeksu [y,n,q,a,d%s,?]?

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for applying.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast oznaczony do zastosowania.

en: y - apply this hunk to index
    n - do not apply this hunk to index
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do indeksu
    n - nie stosuj tego skrawka do indeksu
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Discard mode change from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić zmianę trybu z drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić usunięcie z drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard addition from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić dodanie z drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić ten skrawek z drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for discarding.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast oznaczony do odrzucenia.

en: y - discard this hunk from worktree
    n - do not discard this hunk from worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - odrzuć ten skrawek z drzewa roboczego
    n - nie odrzucaj tego skrawka z drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie odrzucaj tego skrawka, ani żadnych pozostałych
    a - odrzuć ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie odrzucaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Discard mode change from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić zmianę trybu z indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić usunięcie z indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard addition from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić dodanie z indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Odrzucić ten skrawek z indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: y - discard this hunk from index and worktree
    n - do not discard this hunk from index and worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - odrzuć ten skrawek z indeksu i drzewa roboczego
    n - nie odrzucaj tego skrawka z indeksu i drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie odrzucaj tego skrawka, ani żadnych pozostałych
    a - odrzuć ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie odrzucaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: Apply mode change to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować zmianę trybu do indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować usunięcie do indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować dodanie do indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować ten skrawek do indeksu i drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: y - apply this hunk to index and worktree
    n - do not apply this hunk to index and worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do indeksu i drzewa roboczego
    n - nie stosuj tego skrawka do indeksu i drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - apply this hunk to worktree
    n - do not apply this hunk to worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do drzewa roboczego
    n - nie stosuj tego skrawka do drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: could not parse hunk header '%.*s'
pl: nie można przetworzyć nagłówka skrawka „%.*s”

en: could not parse colored hunk header '%.*s'
pl: nie można przetworzyć nagłówka kolorowego skrawka „%.*s”

en: could not parse diff
pl: nie można przetworzyć różnic

en: could not parse colored diff
pl: nie można przetworzyć kolorowych różnic

en: failed to run '%s'
pl: nie można wykonać „%s”

en: mismatched output from interactive.diffFilter
pl: błędne wyjście z interactive.diffFilter

en: Your filter must maintain a one-to-one correspondence
    between its input and output lines.
pl: Twój filtr musi zachować odpowiedniość jeden do jednego
    między wierszami z wejścia i wyjścia.

en: expected context line #%d in
    %.*s
pl: oczekiwano wiersza kontekstu nr %d w
    %.*s

en: hunks do not overlap:
    %.*s
    	does not end with:
    %.*s
pl: skrawki się nie nachodzą:
    %.*s
    	nie kończy się na:
    %.*s

en: Manual hunk edit mode -- see bottom for a quick guide.
pl: Tryb ręcznej edycji skrawka — zobacz szybki przewodnik na dole.

en: ---
    To remove '%c' lines, make them ' ' lines (context).
    To remove '%c' lines, delete them.
    Lines starting with %c will be removed.
pl: ---
    Aby usunąć wiersze „%c”, zmień je w wiersze „ ” (kontekstu).
    Aby usunąć wiersze „%c”, usuń je.
    Wiersze zaczynające się od %c zostaną usunięte.

note: TRANSLATORS: 'it' refers to the patch mentioned in the previous messages.
en: If it does not apply cleanly, you will be given an opportunity to
    edit again.  If all lines of the hunk are removed, then the edit is
    aborted and the hunk is left unchanged.
pl: Jeśli nie stosuje się gładko, nadarzy się jeszcze szansa, żeby ją
    zmienić.  Jeśli wszystkie wiersze skrawka zostaną usunięte, edycja
    będzie przerwana, a skrawek niezmieniony.

en: could not parse hunk header
pl: nie można przetworzyć nagłówka skrawka

en: 'git apply --cached' failed
pl: „git apply --cached” nie powiodło się

note: TRANSLATORS: do not translate [y/n] The program will only accept that input at this point. Consider translating (saying "no" discards!) as (saying "n" for "no" discards!) if the translation of the word "no" does not start with n. The program will only accept that input at this point.
en: Your edited hunk does not apply. Edit again (saying "no" discards!) [y/n]?
pl: Zmieniony skrawek się nie stosuje.  Edytować ponownie (odpowiedź „nie” go porzuci!) [y/n]?

en: The selected hunks do not apply to the index!
pl: Wybrane skrawki nie stosują się do indeksu!

en: Apply them to the worktree anyway?
pl: Zastosować je do drzewa roboczego mimo to?

en: Nothing was applied.
pl: Nic nie zastosowano.

en: j - leave this hunk undecided, see next undecided hunk
    J - leave this hunk undecided, see next hunk
    k - leave this hunk undecided, see previous undecided hunk
    K - leave this hunk undecided, see previous hunk
    g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    ? - print help
pl: j - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz następny nierozstrzygnięty skrawek
    J - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz następny skrawek
    k - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz poprzedni nierozstrzygnięty skrawek
    K - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz poprzedni skrawek
    g - wybierz skrawek, to którego przejść
    / - wyszukaj skrawek pasujący do podanego wyrażenia regularnego
    s - podziel ten skrawek na mniejsze
    e - ręcznie zmień bieżący skrawek
    ? - wypisz pomoc

en: No previous hunk
pl: Nie ma poprzedniego skrawka

en: No next hunk
pl: Nie ma następnego skrawka

en: No other hunks to goto
pl: Nie ma innych skrawków do przejścia

en: go to which hunk (<ret> to see more)?
pl: przejść do którego skrawka (<enter> aby zobaczyć więcej)?

en: go to which hunk?
pl: przejść do którego skrawka?

en: Invalid number: '%s'
pl: Nieprawidłowa liczba: „%s”

en: Sorry, only %d hunk available. | Sorry, only %d hunks available.
pl[0]: Niestety dostępny jest tylko %d skrawek.
pl[1]: Niestety dostępne są tylko %d skrawki.
pl[2]: Niestety dostępnych jest tylko %d skrawków.

en: No other hunks to search
pl: Nie ma innych skrawków do wyszukania

en: search for regex?
pl: wyszukaj wyrażenie regularne?

en: Malformed search regexp %s: %s
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne %s: %s

en: No hunk matches the given pattern
pl: Żaden skrawek nie pasuje do podanego wzorca

en: Sorry, cannot split this hunk
pl: Niestety nie można podzielić tego skrawka

en: Split into %d hunks.
pl: Podzielono na %d skrawków.

en: Sorry, cannot edit this hunk
pl: Niestety nie można zmienić tego skrawka

en: 'git apply' failed
pl: „git apply” nie powiodło się

en: 
    Disable this message with "git config advice.%s false"
pl: 
    Wyłącz ten komunikat przez „git config advice.%s false”

en: %shint: %.*s%s
pl: %spodpowiedź: %.*s%s

en: Cherry-picking is not possible because you have unmerged files.
pl: Dobieranie nie jest możliwe, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: Committing is not possible because you have unmerged files.
pl: Składanie nie jest możliwe, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: Merging is not possible because you have unmerged files.
pl: Scalanie jest możliwe, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: Pulling is not possible because you have unmerged files.
pl: Zaciąganie jest możliwe, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: Reverting is not possible because you have unmerged files.
pl: Odwracanie jest możliwe, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: It is not possible to %s because you have unmerged files.
pl: Nie można wykonać %s, ponieważ istnieją niescalone pliki.

en: Fix them up in the work tree, and then use 'git add/rm <file>'
    as appropriate to mark resolution and make a commit.
pl: Napraw je w drzewie roboczym, i użyj odpowiednio „git add/rm <plik>”,
    aby oznaczyć rozwiązanie i złożyć zapis.

en: Exiting because of an unresolved conflict.
pl: Wyjście z powodu nierozwiązanego konfliktu.

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
pl: Nie zwieńczono scalania (MERGE_HEAD istnieje).

en: Please, commit your changes before merging.
pl: Złóż swoje zmiany przez scalaniem.

en: Exiting because of unfinished merge.
pl: Wyjście z powodu niedokończonego scalania.

en: Not possible to fast-forward, aborting.
pl: Nie da się przewinąć, przerywanie.

en: The following paths and/or pathspecs matched paths that exist
    outside of your sparse-checkout definition, so will not be
    updated in the index:
pl: Następujące ścieżki dopasowano do ścieżek istniejących poza
    definicją rzadkiego wybrania, więc nie zostaną zaktualizowane
    w indeksie:

en: If you intend to update such entries, try one of the following:
    * Use the --sparse option.
    * Disable or modify the sparsity rules.
pl: Jeśli chcesz zaktualizować takie elementy, spróbuj jednego z poniższych:
    * Użyj opcji --sparse.
    * Wyłącz lub zmień zasady rzadkości.

en: Note: switching to '%s'.
    
    You are in 'detached HEAD' state. You can look around, make experimental
    changes and commit them, and you can discard any commits you make in this
    state without impacting any branches by switching back to a branch.
    
    If you want to create a new branch to retain commits you create, you may
    do so (now or later) by using -c with the switch command. Example:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Or undo this operation with:
    
      git switch -
    
    Turn off this advice by setting config variable advice.detachedHead to false
pl: Uwaga: przełączanie na „%s”.
    
    Jesteś w stanie „odłączonego HEAD”. Możesz się rozglądać, tworzyć
    eksperymentalne zmiany i je składać, i możesz odrzucić wszystkie zapisy,
    które złożysz w tym stanie, bez wpływu na żadną gałąź, przełączając z powrotem na jakąś gałąź.
    
    Jeśli chcesz utworzyć nową gałąź, która zachowa zapisy, które złożysz,
    możesz to zrobić (teraz lub później) używając -c w ponownym poleceniu przełączenia.
    Przykład:
    
      git switch -c <nazwa-nowej-gałęzi>
    
    Lub cofnąć tę operację przez:
    
      git switch -
    
    Wyłącz tę poradę ustawiając zmienną konfiguracji advice.detachedHead na false

en: cmdline ends with \
pl: wiersz poleceń kończy się na \

en: unclosed quote
pl: niezamknięty cudzysłów

en: unrecognized whitespace option '%s'
pl: Nierozpoznana opcja z białych znaków: „%s”

en: unrecognized whitespace ignore option '%s'
pl: nierozpoznana opcja ignorowania z białych znaków: „%s”

en: --reject and --3way cannot be used together.
pl: --reject i --3way wykluczają się.

en: --3way outside a repository
pl: --3way poza repozytorium

en: --index outside a repository
pl: --index poza repozytorium

en: --cached outside a repository
pl: --cached poza repozytorium

en: Cannot prepare timestamp regexp %s
pl: Nie można przygotować wyrażenia regularnego znacznika czasu %s

en: regexec returned %d for input: %s
pl: regexec zwrócił %d dla wejścia: %s

en: unable to find filename in patch at line %d
pl: nie znaleziono nazwy pliku w łatce w wierszu %d

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null, got %s on line %d
pl: git apply: zły git-diff — oczekiwano /dev/null, znaleziono %s w wierszu %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent new filename on line %d
pl: git apply: zły git-diff — niespójna nowa nazwa pliku w wierszu %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent old filename on line %d
pl: git apply: zły git-diff — niespójna stara nazwa pliku w wierszu %d

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null on line %d
pl: git apply: zły git-diff — oczekiwano /dev/null w wierszu %d

en: invalid mode on line %d: %s
pl: błędny tryb w wierszu %d: %s

en: inconsistent header lines %d and %d
pl: niespójne wiersze nagłówka %d i %d

en: git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname component (line %d) | git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname components (line %d)
pl[0]: w nagłówku git diff brakuje informacji o nazwach plików po usunięciu %d wiodącego komponentu ścieżki (wiersz %d)
pl[1]: w nagłówku git diff brakuje informacji o nazwach plików po usunięciu %d wiodących komponentów ścieżki (wiersz %d)
pl[2]: w nagłówku git diff brakuje informacji o nazwach plików po usunięciu %d wiodących komponentów ścieżki (wiersz %d)

en: git diff header lacks filename information (line %d)
pl: w nagłówku git diff brakuje informacji o nazwie pliku (wiersz %d)

en: recount: unexpected line: %.*s
pl: przeliczanie: nieoczekiwany wiersz: %.*s

en: patch fragment without header at line %d: %.*s
pl: fragment łatki bez nagłówka w wierszu %d: %.*s

en: new file depends on old contents
pl: nowy plik zależy od starej zawartości

en: deleted file still has contents
pl: usunięty plik nadal ma zawartość

en: corrupt patch at line %d
pl: uszkodzona łatka w wierszu %d

en: new file %s depends on old contents
pl: nowy plik %s zależy od starej zawartości

en: deleted file %s still has contents
pl: usunięty plik %s nadal ma zawartość

en: ** warning: file %s becomes empty but is not deleted
pl: ** ostrzeżenie: plik %s staje się pusty, ale nie jest usunięty

en: corrupt binary patch at line %d: %.*s
pl: uszkodzona łatka binarna w wierszu %d: %.*s

en: unrecognized binary patch at line %d
pl: nierozpoznana łatka binarna w wierszu %d

en: patch with only garbage at line %d
pl: łatka z samymi śmieciami w wierszu %d

en: unable to read symlink %s
pl: nie można odczytać nawiązania symbolicznego %s

en: unable to open or read %s
pl: nie można otworzyć lub odczytać %s

en: invalid start of line: '%c'
pl: nieprawidłowy początek wiersza: „%c”

en: Hunk #%d succeeded at %d (offset %d line). | Hunk #%d succeeded at %d (offset %d lines).
pl[0]: Skrawek nr %d dopasował się w %d (przesunięcie: %d wiersz).
pl[1]: Skrawek nr %d dopasował się w %d (przesunięcie: %d wiersze).
pl[2]: Skrawek nr %d dopasował się w %d (przesunięcie: %d wierszy).

en: Context reduced to (%ld/%ld) to apply fragment at %d
pl: Kontekst zmniejszony do (%ld/%ld), aby zastosować fragment w %d

en: while searching for:
    %.*s
pl: podczas wyszukiwania:
    %.*s

en: missing binary patch data for '%s'
pl: brakujące dane łatki binarnej w „%s”

en: cannot reverse-apply a binary patch without the reverse hunk to '%s'
pl: nie można odwrotnie zastosować łatki binarnej bez odwrotnego skrawka do „%s”

en: cannot apply binary patch to '%s' without full index line
pl: nie można zastosować łatki binarnej do „%s” bez pełnego wiersza indeksu

en: the patch applies to '%s' (%s), which does not match the current contents.
pl: łatka stosuje się do „%s” (%s), które nie pasuje do bieżącej zawartości.

en: the patch applies to an empty '%s' but it is not empty
pl: łatka stosuje się do pustego „%s”, ale nie jest pusty

en: the necessary postimage %s for '%s' cannot be read
pl: nie można odczytać potrzebnego obraz postimage %s dla „%s”

en: binary patch does not apply to '%s'
pl: łatka binarna nie stosuje się do „%s”

en: binary patch to '%s' creates incorrect result (expecting %s, got %s)
pl: łatka binarna do „%s” daje nieprawidłowy wynik (oczekiwane %s, daje %s)

en: patch failed: %s:%ld
pl: łatanie nie powiodło się: %s:%ld

en: cannot checkout %s
pl: nie można wybrać %s

en: failed to read %s
pl: nie można odczytać %s

en: reading from '%s' beyond a symbolic link
pl: czytanie z „%s” przechodzącego przez dowiązanie

en: path %s has been renamed/deleted
pl: ścieżka %s została przeniesiona/usunięta

en: %s: does not exist in index
pl: %s: brak w indeksie

en: %s: does not match index
pl: %s: nie pasuje do indeksu

en: repository lacks the necessary blob to perform 3-way merge.
pl: w repozytorium brakuje blobu koniecznego do trójstronnego scalania.

en: Performing three-way merge...
pl: Trójstronne scalanie...

en: cannot read the current contents of '%s'
pl: nie można odczytać bieżącej zawartości „%s”

en: Failed to perform three-way merge...
pl: Nie można wykonać trójstronnego scalania...

en: Applied patch to '%s' with conflicts.
pl: Zastosowano łatkę do „%s” z konfliktami

en: Applied patch to '%s' cleanly.
pl: Gładko zastosowano łatkę do „%s”.

en: Falling back to direct application...
pl: Uciekanie się do bezpośredniego zastosowania...

en: removal patch leaves file contents
pl: łatka usuwająca pozostawia zawartość pliku

en: %s: wrong type
pl: %s: nieprawidłowy rodzaj

en: %s has type %o, expected %o
pl: %s jest rodzaju %o, oczekiwano %o

en: invalid path '%s'
pl: nieprawidłowa ścieżka „%s”

en: %s: already exists in index
pl: %s: już widnieje w indeksie

en: %s: already exists in working directory
pl: %s: już istnieje w katalogu roboczym

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o)
pl: nowy tryb (%o) %s nie pasuje do starego trybu (%o)

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o) of %s
pl: nowy tryb (%o) %s nie pasuje do starego trybu (%o) %s

en: affected file '%s' is beyond a symbolic link
pl: dotknięty plik „%s” jest pod dowiązaniem

en: %s: patch does not apply
pl: %s: łatka się nie stosuje

en: Checking patch %s...
pl: Sprawdzanie łatki %s...

en: sha1 information is lacking or useless for submodule %s
pl: brakuje informacji SHA-1 lub jest bezużyteczna w podmodule %s

en: mode change for %s, which is not in current HEAD
pl: zmiana trybu w %s, który nie jest w bieżącym HEAD

en: sha1 information is lacking or useless (%s).
pl: brakuje informacji SHA-1 lub jest bezużyteczna (%s).

en: could not add %s to temporary index
pl: nie można dodać %s do indeksu tymczasowego

en: could not write temporary index to %s
pl: nie można zapisać indeksu tymczasowego w %s

en: unable to remove %s from index
pl: nie można usunąć %s z indeksu

en: corrupt patch for submodule %s
pl: uszkodzona łatka podmodułu %s

en: unable to stat newly created file '%s'
pl: nie można wykonać stat na nowo utworzonym pliku „%s”

en: unable to create backing store for newly created file %s
pl: nie można utworzyć wspierającego składu dla nowo utworzonego pliku %s

en: unable to add cache entry for %s
pl: nie można dodać %s do pamięci podręcznej

en: failed to write to '%s'
pl: nie można pisać do „%s”

en: closing file '%s'
pl: zamykanie pliku „%s”

en: unable to write file '%s' mode %o
pl: nie można ustawić w pliku „%s” trybu %o

en: Applied patch %s cleanly.
pl: Gładko zastosowano łatkę %s.

en: internal error
pl: wewnętrzny błąd

en: Applying patch %%s with %d reject... | Applying patch %%s with %d rejects...
pl[0]: Stosowanie łatki %%s z %d odrzuceniem...
pl[1]: Stosowanie łatki %%s z %d odrzuceniami...
pl[2]: Stosowanie łatki %%s z %d odrzuceniami...

en: truncating .rej filename to %.*s.rej
pl: ucinanie nazwy pliku .rej do %.*s.rej

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: Hunk #%d applied cleanly.
pl: Skrawek nr %d gładko zastosowany.

en: Rejected hunk #%d.
pl: Odrzucono skrawek nr %d.

en: Skipped patch '%s'.
pl: Pominięto łatkę „%s”.

en: unrecognized input
pl: nierozpoznawane wejście

en: unable to read index file
pl: nie można odczytać pliku indeksu

en: can't open patch '%s': %s
pl: nie można otworzyć łatki „%s”: %s

en: squelched %d whitespace error | squelched %d whitespace errors
pl[0]: zduszono %d błąd białych znaków
pl[1]: zduszono %d błędy białych znaków
pl[2]: zduszono %d błędów białych znaków

en: %d line adds whitespace errors. | %d lines add whitespace errors.
pl[0]: %d wiersz dodaje błędy białych znaków.
pl[1]: %d wiersze dodają błędy białych znaków.
pl[2]: %d wierszy dodaje błędy białych znaków.

en: %d line applied after fixing whitespace errors. | %d lines applied after fixing whitespace errors.
pl[0]: Zastosowano %d wiersz po naprawieniu błędów białych znaków.
pl[1]: Zastosowano %d wiersze po naprawieniu błędów białych znaków.
pl[2]: Zastosowano %d wierszy po naprawieniu błędów białych znaków.

en: Unable to write new index file
pl: Nie można zapisać nowego pliku indeksu

en: don't apply changes matching the given path
pl: nie stosuj zmian pasujących do podanej ścieżki

en: apply changes matching the given path
pl: zastosuj zmiany pasujące do podanej ścieżki

en: num
pl: ile

en: remove <num> leading slashes from traditional diff paths
pl: usuń <ile> początkowych ukośników z tradycyjnych ścieżek diff

en: ignore additions made by the patch
pl: ignoruj wstawienia wykonywane przez łatkę

en: instead of applying the patch, output diffstat for the input
pl: zamiast stosować łatkę, wypisz statystyki różnic dla wejścia

en: show number of added and deleted lines in decimal notation
pl: pokazuj liczbę dodanych i usuniętych wierszy w systemie dziesiętnym

en: instead of applying the patch, output a summary for the input
pl: zamiast stosować łatkę, wypisz podsumowanie dla wejścia

en: instead of applying the patch, see if the patch is applicable
pl: zamiast stosować łatkę, zobacz, czy się stosuje

en: make sure the patch is applicable to the current index
pl: upewnij się, że łatka ma zastosowanie do bieżącego indeksu

en: mark new files with `git add --intent-to-add`
pl: oznacz nowe pliki przez „git add --intent-to-add”

en: apply a patch without touching the working tree
pl: zastosuj łatkę bez dotykania drzewa roboczego

en: accept a patch that touches outside the working area
pl: przyjmuj łatkę, która wychodzi poza obszar roboczy

en: also apply the patch (use with --stat/--summary/--check)
pl: zastosuj też łatkę (do użycia z --stat/--summary/--check)

en: attempt three-way merge, fall back on normal patch if that fails
pl: spróbuj trójstronnego scalania, uciekając się do normalnego łatania, jeśli tamto zawiedzie

en: build a temporary index based on embedded index information
pl: zbuduj tymczasowy indeks oparty o wbudowane informacje indeksu

en: paths are separated with NUL character
pl: ścieżki są rozdzielone znakiem NUL

en: ensure at least <n> lines of context match
pl: zapewnij przynajmniej <n> wierszy dopasowanego kontekstu

en: action
pl: działanie

en: detect new or modified lines that have whitespace errors
pl: wykryj nowe i zmienione wiersze, które mają błędy białych znaków

en: ignore changes in whitespace when finding context
pl: ignoruj zmiany w białych znakach przy znajdywaniu kontekstu

en: apply the patch in reverse
pl: zastosuj łatkę na odwrót

en: don't expect at least one line of context
pl: nie oczekuj przynajmniej jednego wiersza kontekstu

en: leave the rejected hunks in corresponding *.rej files
pl: zostaw odrzucone skrawki w odpowiednich plikach *.rej

en: allow overlapping hunks
pl: zezwól, by skrawki na siebie nachodziły

en: be verbose
pl: więcej komunikatów

en: tolerate incorrectly detected missing new-line at the end of file
pl: toleruj nieprawidłowo wykryte brakujące znaki końca wiersza na końcu pliku

en: do not trust the line counts in the hunk headers
pl: nie ufaj liczbie wierszy w nagłówkach skrawków

en: root
pl: korzeń

en: prepend <root> to all filenames
pl: dodaj <korzeń> przed wszystkimi nazwami plików

en: cannot stream blob %s
pl: nie można strumieniować blobu %s

en: unsupported file mode: 0%o (SHA1: %s)
pl: nieobsługiwany tryb pliku: 0%o (SHA-1: %s)

en: unable to start '%s' filter
pl: nie można uruchomić filtra „%s”

en: unable to redirect descriptor
pl: nie można przekierować deskryptora

en: '%s' filter reported error
pl: filtr „%s” zgłosił błąd

en: path is not valid UTF-8: %s
pl: ścieżka nie jest prawidłowym UTF-8: %s

en: path too long (%d chars, SHA1: %s): %s
pl: ścieżka za długa (%d znaków, SHA-1: %s): %s

en: deflate error (%d)
pl: błąd kompresji (%d)

en: timestamp too large for this system: %<PRIuMAX>
pl: znacznik czasu za duży na ten system: %<PRIuMAX>

en: git archive [<options>] <tree-ish> [<path>...]
pl: git archive [<opcje>] <drzewo> [<ścieżka>...]

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] [<options>] <tree-ish> [<path>...]
pl: git archive --remote <repozytorium> [--exec <polecenie>] [<opcje>] <drzewo> [<ścieżka>...]

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] --list
pl: git archive --remote <repozytorium> [--exec <polecenie>] --list

en: cannot read %s
pl: nie można odczytać %s

en: could not read '%s'
pl: nie można odczytać „%s”

en: pathspec '%s' did not match any files
pl: ścieżka „%s” nie pasuje do żadnych plików

en: no such ref: %.*s
pl: nie ma takiej referencji: %*.s

en: not a valid object name: %s
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu: %s

en: not a tree object: %s
pl: nie jest obiektem drzewa: %s

en: current working directory is untracked
pl: bieżący katalog roboczy jest nieśledzony

en: File not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku: %s

en: Not a regular file: %s
pl: Nie jest zwykłym plikiem: %s

en: archive format
pl: format archiwum

en: prefix
pl: prefiks

en: prepend prefix to each pathname in the archive
pl: dodaj prefiks przed każdą ścieżką w archiwum

en: file
pl: plik

en: add untracked file to archive
pl: dodaj nieśledzony plik do archiwum

en: write the archive to this file
pl: zapisz archiwum do tego pliku

en: read .gitattributes in working directory
pl: przeczytaj .gitattributes w katalogu roboczym

en: report archived files on stderr
pl: zgłaszaj zarchiwizowane pliki na standardowe wyjście diagnostyczne

en: set compression level
pl: ustaw stopień kompresji

en: list supported archive formats
pl: wypisz wspierane formaty archiwów

en: repo
pl: repozytorium

en: retrieve the archive from remote repository <repo>
pl: pobierz archiwum ze zdalnego <repozytorium>

en: command
pl: polecenie

en: path to the remote git-upload-archive command
pl: ścieżka do zdalnego polecenia git-upload-archive

en: Unexpected option --remote
pl: Nieoczekiwana opcja --remote

en: Option --exec can only be used together with --remote
pl: Opcji --exec można użyć tylko z --remote

en: Unexpected option --output
pl: Nieoczekiwana opcja --output

en: Options --add-file and --remote cannot be used together
pl: Opcje --add-file i --remote się wykluczają

en: Unknown archive format '%s'
pl: Nieznany format archiwum „%s”

en: Argument not supported for format '%s': -%d
pl: Argument niewspierany w formacie „%s”: -%d

en: %.*s is not a valid attribute name
pl: %*.s nie jest prawidłową nazwą atrybutu

en: %s not allowed: %s:%d
pl: %s niedozwolone: %s:%d

en: Negative patterns are ignored in git attributes
    Use '\!' for literal leading exclamation.
pl: Negatywne wzorce są pomijane w atrybutach gita
    Użyj „\!” dla dosłownego początkowego wykrzyknika.

en: Badly quoted content in file '%s': %s
pl: Źle zacytowana zawartość w pliku „%s”: %s

en: We cannot bisect more!
pl: Nie można już przeszukiwać!

en: Not a valid commit name %s
pl: Nieprawidłowa nazwa zapisu %s

en: The merge base %s is bad.
    This means the bug has been fixed between %s and [%s].
pl: Podstawa scalania %s jest zła.
    To znaczy, że błąd naprawiono pomiędzy %s i [%s].

en: The merge base %s is new.
    The property has changed between %s and [%s].
pl: Podstawa scalenia %s jest nowa.
    Właściwość zmieniła się między %s i [%s].

en: The merge base %s is %s.
    This means the first '%s' commit is between %s and [%s].
pl: Podstawa scalania %s jest %s.
    To znaczy, że pierwszy zapis „%s” jest pomiędzy %s i [%s].

en: Some %s revs are not ancestors of the %s rev.
    git bisect cannot work properly in this case.
    Maybe you mistook %s and %s revs?
pl: Niektóre rewizje %s nie są przodkami rewizji %s.
    git bisect nie może w tym przypadku działać poprawnie.
    Może pomylono rewizje %s i %s?

en: the merge base between %s and [%s] must be skipped.
    So we cannot be sure the first %s commit is between %s and %s.
    We continue anyway.
pl: trzeba pominąć podstawę scalania pomiędzy %s i [%s].
    Nie możemy być więc pewni, że pierwszy zapis %s jest między %s i %s.
    Kontynuowanie mimo to.

en: Bisecting: a merge base must be tested
pl: Przeszukiwanie: podstawa scalenia musi być sprawdzona

en: a %s revision is needed
pl: potrzebna jest rewizja %s

en: could not create file '%s'
pl: nie można utworzyć pliku „%s”

en: could not read file '%s'
pl: nie można odczytać pliku „%s”

en: reading bisect refs failed
pl: nie można odczytać referencji przeszukiwania

en: %s was both %s and %s
pl: %s był jednocześnie %s i %s

en: No testable commit found.
    Maybe you started with bad path arguments?
pl: Nie znaleziono sprawdzalnego zapisu.
    Może zaczęto ze złymi argumentami ścieżek?

en: (roughly %d step) | (roughly %d steps)
pl[0]: (około %d krok)
pl[1]: (około %d kroki)
pl[2]: (około %d kroków)

note: TRANSLATORS: the last %s will be replaced with "(roughly %d steps)" translation.
en: Bisecting: %d revision left to test after this %s
     | Bisecting: %d revisions left to test after this %s
pl[0]: Przeszukiwanie: pozostała %d rewizja do sprawdzenia %s
pl[1]: Przeszukiwanie: pozostały %d rewizje do sprawdzenia %s
pl[2]: Przeszukiwanie: pozostało %d rewizji do sprawdzenia %s

en: --contents and --reverse do not blend well.
pl: --contents i --reverse się wykluczają.

en: cannot use --contents with final commit object name
pl: --contents i nazwa obiektu ostatniego zapisu wykluczają się

en: --reverse and --first-parent together require specified latest commit
pl: --reverse i --first-parent razem wymagają podanego ostatniego zapisu

en: revision walk setup failed
pl: nie udało się przygotować przejścia rewizji

en: --reverse --first-parent together require range along first-parent chain
pl: --reverse --first-parent razem wymagają zakresu wzdłuż łańcucha pierwszych rodziców

en: no such path %s in %s
pl: nie ma ścieżki %s w %s

en: cannot read blob %s for path %s
pl: nie można odczytać blobu %s ścieżki %s

en: 
    After fixing the error cause you may try to fix up
    the remote tracking information by invoking
    "git branch --set-upstream-to=%s%s%s".
pl: 
    Po naprawieniu przyczyny błędu, możesz spróbować naprawić
    informacje o śledzeniu uruchamiając
    „git branch --set-upstream-to=%s%s%s”.

en: Not setting branch %s as its own upstream.
pl: Nie ustawiam gałęzi %s jako nadrzędną jej samej.

en: Branch '%s' set up to track remote branch '%s' from '%s' by rebasing.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie zdalnej gałęzi „%s” z „%s” przez przestawianie.

en: Branch '%s' set up to track remote branch '%s' from '%s'.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie zdalnej gałęzi „%s” z „%s”.

en: Branch '%s' set up to track local branch '%s' by rebasing.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie lokalnej gałęzi „%s” przez przestawianie.

en: Branch '%s' set up to track local branch '%s'.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie lokalnej gałęzi „%s”.

en: Branch '%s' set up to track remote ref '%s' by rebasing.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie zdalnej referencji „%s” przez przestawianie.

en: Branch '%s' set up to track remote ref '%s'.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie zdalnej referencji „%s”.

en: Branch '%s' set up to track local ref '%s' by rebasing.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie lokalnej referencji „%s” przez przestawianie.

en: Branch '%s' set up to track local ref '%s'.
pl: Gałąź „%s” ustawiona na śledzenie lokalnej referencji „%s”.

en: Unable to write upstream branch configuration
pl: Nie można zapisać konfiguracji gałęzi nadrzędnej

en: Not tracking: ambiguous information for ref %s
pl: Nie śledzenie: niejednoznaczna informacja dla referencji %s

en: '%s' is not a valid branch name.
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą gałęzi.

en: A branch named '%s' already exists.
pl: Gałąź o nazwie „%s” już istnieje.

en: Cannot force update the current branch.
pl: Nie można zaktualizować bieżącej gałęzi.

en: Cannot setup tracking information; starting point '%s' is not a branch.
pl: Nie można ustawić informacji śledzenia; punkt początkowy „%s” nie jest gałęzią.

en: the requested upstream branch '%s' does not exist
pl: żądana zdalna gałąź „%s” nie istnieje

en: 
    If you are planning on basing your work on an upstream
    branch that already exists at the remote, you may need to
    run "git fetch" to retrieve it.
    
    If you are planning to push out a new local branch that
    will track its remote counterpart, you may want to use
    "git push -u" to set the upstream config as you push.
pl: 
    Jeśli planujesz oprzeć swoją pracę na zdalnej gałęzi, która
    już istnieje, możesz potrzebować uruchomić „git fetch”,
    aby ją pobrać.
    
    Jeśli planujesz wypchnąć nową lokalną gałąź, która będzie
    śledzić swój zdalny odpowiednik, możesz chcieć użyć
    „git push -u”, żeby ustawić gałąź nadrzędną przy wypychaniu.

en: Not a valid object name: '%s'.
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu: „%s”.

en: Ambiguous object name: '%s'.
pl: Niejednoznaczna nazwa obiektu: „%s”.

en: Not a valid branch point: '%s'.
pl: Nieprawidłowy punkt rozgałęzienia: „%s”.

en: '%s' is already checked out at '%s'
pl: „%s” jest już wybrana w „%s”

en: HEAD of working tree %s is not updated
pl: nie zaktualizowano HEAD drzewa roboczego %s

en: unrecognized bundle hash algorithm: %s
pl: nierozpoznany algorytm skrótu wiązki: %s

en: unknown capability '%s'
pl: nieznana zdolność (capability) „%s”

en: '%s' does not look like a v2 or v3 bundle file
pl: „%s” nie wygląda jak plik wiązki v2 ani v3

en: unrecognized header: %s%s (%d)
pl: nierozpoznany nagłówek: %s%s (%d)

en: could not open '%s'
pl: nie można otworzyć „%s”

en: Repository lacks these prerequisite commits:
pl: W repozytorium brakuje tych wymaganych zapisów:

en: need a repository to verify a bundle
pl: należy podać repozytorium, aby sprawdzić wiązkę

en: The bundle contains this ref: | The bundle contains these %d refs:
pl[0]: Wiązka zawiera tę referencję:
pl[1]: Wiązka zawiera te %d referencje:
pl[2]: Wiązka zawiera tych %d referencji:

en: The bundle records a complete history.
pl: Wiązka zapisuje pełną historię.

en: The bundle requires this ref: | The bundle requires these %d refs:
pl[0]: Wiązka potrzebuje tej referencji:
pl[1]: Wiązka potrzebuje tych %d referencji:
pl[2]: Wiązka potrzebuje tych %d referencji:

en: unable to dup bundle descriptor
pl: nie można wykonać dup deskryptora wiązki

en: Could not spawn pack-objects
pl: Nie można uruchomić pack-objects

en: pack-objects died
pl: pack-objects padł

en: ref '%s' is excluded by the rev-list options
pl: referencja „%s” jest wyłączona przez opcje listy rewizji

en: unsupported bundle version %d
pl: nieobsługiwana wersja wiązki %d

en: cannot write bundle version %d with algorithm %s
pl: nie można zapisać wersji wiązki %d z algorytmem %s

en: unrecognized argument: %s
pl: nierozpoznany argument: %s

en: Refusing to create empty bundle.
pl: Odmawiam utworzenia pustej wiązki.

en: cannot create '%s'
pl: nie można utworzyć „%s”

en: index-pack died
pl: index-pack padł

en: terminating chunk id appears earlier than expected
pl: kończący identyfikator kawałka występuje przedwcześnie

en: improper chunk offset(s) %<PRIx64> and %<PRIx64>
pl: nieprawidłowe przesunięcie(a) kawałka %<PRIx64> i %<PRIx64>

en: duplicate chunk ID %<PRIx32> found
pl: znaleziono podwójny identyfikator kawałka %<PRIx32>

en: final chunk has non-zero id %<PRIx32>
pl: końcowy kawałek ma niezerowy identyfikator %<PRIx32>

en: invalid color value: %.*s
pl: nieprawidłowa wartość koloru: %.*s

en: invalid hash version
pl: nieprawidłowa wersja skrótu

en: commit-graph file is too small
pl: plik grafu zapisów jest za mały

en: commit-graph signature %X does not match signature %X
pl: podpis grafu zapisów %X nie zgadza się z podpisem %X

en: commit-graph version %X does not match version %X
pl: wersja grafu zapisów %X nie zgadza się z wersją %X

en: commit-graph hash version %X does not match version %X
pl: wersja skrótu grafu zapisów %X nie zgadza się z wersją %X

en: commit-graph file is too small to hold %u chunks
pl: plik grafu zapisów jest za mały, żeby przechować %u kawałków

en: commit-graph has no base graphs chunk
pl: graf zapisów nie ma podstawowego kawałka grafów

en: commit-graph chain does not match
pl: łańcuch grafu zapisów się nie zgadza

en: invalid commit-graph chain: line '%s' not a hash
pl: nieprawidłowy łańcuch grafu zapisów: wiersz „%s” nie jest skrótem

en: unable to find all commit-graph files
pl: nie znaleziono wszystkich plików grafu zapisów

en: invalid commit position. commit-graph is likely corrupt
pl: nieprawidłowa pozycja zapisu. Graf zapisów jest prawdopodobnie uszkodzony

en: could not find commit %s
pl: nie znaleziono zapisu %s

en: commit-graph requires overflow generation data but has none
pl: graf zapisów wymaga danych przepełnionych pokoleń, ale ich nie ma

en: unable to parse commit %s
pl: nie można przeanalizować zapisu %s

en: unable to get type of object %s
pl: nie można uzyskać rodzaju obiektu %s

en: Loading known commits in commit graph
pl: Ładowanie znanych zapisów w graf zapisów

en: Expanding reachable commits in commit graph
pl: Rozwijanie osiągalnych zapisów w grafie zapisów

en: Clearing commit marks in commit graph
pl: Czyszczenie znamion zapisów w grafie zapisów

en: Computing commit graph topological levels
pl: Obliczanie topologicznych poziomów grafu zapisów

en: Computing commit graph generation numbers
pl: Obliczanie numerów pokoleń grafu zapisów

en: Computing commit changed paths Bloom filters
pl: Obliczanie filtrów Blooma zmienionych ścieżek zapisu

en: Collecting referenced commits
pl: Zbieranie wspominanych zapisów

en: Finding commits for commit graph in %d pack | Finding commits for commit graph in %d packs
pl[0]: Znajdywanie zapisów do grafu zapisów w %d paczce
pl[1]: Znajdywanie zapisów do grafu zapisów w %d paczkach
pl[2]: Znajdywanie zapisów do grafu zapisów w %d paczkach

en: error adding pack %s
pl: błąd przy dodawaniu paczki %s

en: error opening index for %s
pl: błąd otwierania indeksu dla %s

en: Finding commits for commit graph among packed objects
pl: Znajdywanie zapisów do grafu zapisów wśród spakowanych obiektów

en: Finding extra edges in commit graph
pl: Znajdywanie dodatkowych krawędzi w grafie zapisów

en: failed to write correct number of base graph ids
pl: nie można zapisać prawidłowej liczby podstawowych identyfikatorów grafu

en: unable to create leading directories of %s
pl: nie można utworzyć wiodących katalogów %s

en: unable to create temporary graph layer
pl: nie można utworzyć tymczasowej warstwy grafu

en: unable to adjust shared permissions for '%s'
pl: nie można dostroić współdzielonych uprawnień „%s”

en: Writing out commit graph in %d pass | Writing out commit graph in %d passes
pl[0]: Wypisywanie grafu zapisów w %d przebiegu
pl[1]: Wypisywanie grafu zapisów w %d przebiegach
pl[2]: Wypisywanie grafu zapisów w %d przebiegach

en: unable to open commit-graph chain file
pl: nie można otworzyć pliku łańcucha grafu zapisów

en: failed to rename base commit-graph file
pl: nie można zmienić nazwy podstawowego pliku grafu zapisów

en: failed to rename temporary commit-graph file
pl: nie można zmienić nazwy tymczasowego pliku grafu zapisów

en: Scanning merged commits
pl: Skanowanie scalonych zapisów

en: Merging commit-graph
pl: Scalanie grafu zapisów

en: attempting to write a commit-graph, but 'core.commitGraph' is disabled
pl: próba wypisania grafu zapisów, ale „core.commitGraph” jest wyłączone

en: too many commits to write graph
pl: za dużo zapisów, by wypisać graf

en: the commit-graph file has incorrect checksum and is likely corrupt
pl: plik grafu zapisów ma nieprawidłową sumę kontrolną i jest prawdopodobnie uszkodzony

en: commit-graph has incorrect OID order: %s then %s
pl: graf zapisów ma nieprawidłową kolejność OID: %s i wtedy %s

en: commit-graph has incorrect fanout value: fanout[%d] = %u != %u
pl: graf zapisów ma nieprawidłową wartość fanout: fanout[%d] = %u != %u

en: failed to parse commit %s from commit-graph
pl: nie można przetworzyć zapisu %s z grafu zapisów

en: Verifying commits in commit graph
pl: Sprawdzanie zapisów w grafie zapisów

en: failed to parse commit %s from object database for commit-graph
pl: nie można przetworzyć zapisu %s z bazy danych obiektów do grafu zapisów

en: root tree OID for commit %s in commit-graph is %s != %s
pl: OID korzenia drzewa w zapisie %s w grafie zapisów to %s != %s

en: commit-graph parent list for commit %s is too long
pl: lista rodziców grafu zapisów zapisu %s jest za długa

en: commit-graph parent for %s is %s != %s
pl: rodzic grafu zapisów zapisu %s to %s != %s

en: commit-graph parent list for commit %s terminates early
pl: lista rodziców grafu zapisów zapisu %s kończy się przedwcześnie

en: commit-graph has generation number zero for commit %s, but non-zero elsewhere
pl: graf zapisów ma numer pokolenia zerowy w zapisie %s, ale niezerowy gdzie indziej

en: commit-graph has non-zero generation number for commit %s, but zero elsewhere
pl: graf zapisów ma numer pokolenia niezerowy w zapisie %s, ale zerowy gdzie indziej

en: commit-graph generation for commit %s is %<PRIuMAX> < %<PRIuMAX>
pl: pokolenie grafu zapisów zapisu %s to %<PRIuMAX> < %<PRIuMAX>

en: commit date for commit %s in commit-graph is %<PRIuMAX> != %<PRIuMAX>
pl: data złożenia w zapisie %s w grafie zapisów to %<PRIuMAX> != %<PRIuMAX>

en: could not parse %s
pl: nie można przetworzyć „%s”

en: %s %s is not a commit!
pl: %s %s nie jest zapisem!

en: Support for <GIT_DIR>/info/grafts is deprecated
    and will be removed in a future Git version.
    
    Please use "git replace --convert-graft-file"
    to convert the grafts into replace refs.
    
    Turn this message off by running
    "git config advice.graftFileDeprecated false"
pl: Wsparcie dla <KATALOG_GITA>/info/grafts jest przestarzałe
    i zostanie usunięte w przyszłej wersji Gita.
    
    Użyj „git replace --convert-graft-file”
    aby zamienić szczepki w zastępcze referencje.
    
    Wyłącz ten komunikat uruchamiając
    „git config advice.graftFileDeprecated false”

en: Commit %s has an untrusted GPG signature, allegedly by %s.
pl: Zapis %s ma niezaufany podpis GPG rzekomo od %s.

en: Commit %s has a bad GPG signature allegedly by %s.
pl: Zapis %s ma zły podpis GPG rzekomo od %s.

en: Commit %s does not have a GPG signature.
pl: Zapis %s nie ma podpisu GPG.

en: Commit %s has a good GPG signature by %s
pl: Zapis %s ma dobry podpis GPG od %s

en: Warning: commit message did not conform to UTF-8.
    You may want to amend it after fixing the message, or set the config
    variable i18n.commitencoding to the encoding your project uses.
pl: Ostrzeżenie: komunikat zapisu nie stosuje się do UTF-8.
    Możesz chcieć go poprawić po naprawieniu komunikatu, albo ustawić
    wartość konfiguracji i18n.commitencoding na kodowanie, którego
    używa projekt.

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: exceeded maximum include depth (%d) while including
    	%s
    from
    	%s
    This might be due to circular includes.
pl: przekroczono maksymalną głębokość załączania (%d) podczas załączania
    	%s
    z
    	%s
    Może to być spowodowane cyklicznymi załączeniami.

en: could not expand include path '%s'
pl: nie można rozwinąć ścieżki załączeń (include) „%s”

en: relative config includes must come from files
pl: względne załączenia konfiguracji muszą pochodzić z plików

en: relative config include conditionals must come from files
pl: względne warunkowe załączenia konfiguracji muszą pochodzić z plików

en: invalid config format: %s
pl: nieprawidłowy format ustawień: %s

en: missing environment variable name for configuration '%.*s'
pl: brak nazwy zmiennej środowiska dla ustawienia „%.*s”

en: missing environment variable '%s' for configuration '%.*s'
pl: brak zmiennej środowiska „%s” dla ustawienia „%.*s”

en: key does not contain a section: %s
pl: klucz nie zawiera rozdziału: %s

en: key does not contain variable name: %s
pl: klucz nie zawiera nazwy zmiennej: %s

en: invalid key: %s
pl: nieprawidłowy klucz: %s

en: invalid key (newline): %s
pl: błędny klucz (nowy wiersz): %s

en: empty config key
pl: pusty klucz ustawień

en: bogus config parameter: %s
pl: fałszywy parametr konfiguracji: %s

en: bogus format in %s
pl: fałszywy format %s

en: bogus count in %s
pl: fałszywy licznik w %s

en: too many entries in %s
pl: za dużo wpisów w %s

en: missing config key %s
pl: brak klucza ustawień %s

en: missing config value %s
pl: brakująca wartość ustawienia %s

en: bad config line %d in blob %s
pl: zły wiersz konfiguracji %d w blobie %s

en: bad config line %d in file %s
pl: zły wiersz konfiguracji %d w pliku %s

en: bad config line %d in standard input
pl: zły wiersz konfiguracji %d na standardowym wejściu

en: bad config line %d in submodule-blob %s
pl: zły wiersz konfiguracji %d w blobie podmodułu %s

en: bad config line %d in command line %s
pl: zły wiersz konfiguracji %d w wierszu poleceń %s

en: bad config line %d in %s
pl: zły wiersz konfiguracji %d w %s

en: out of range
pl: poza zakresem

en: invalid unit
pl: nieprawidłowa jednostka

en: bad numeric config value '%s' for '%s': %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s”: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in blob %s: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” w blobie %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in file %s: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” w pliku %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in standard input: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” na standardowym wejściu: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in submodule-blob %s: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” w blobie podmodułu %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in command line %s: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” w wierszu poleceń %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in %s: %s
pl: zła liczbowa wartość konfiguracji „%s” dla „%s” w %s: %s

en: bad boolean config value '%s' for '%s'
pl: zła logiczna wartość konfiguracji „%s” w „%s”

en: failed to expand user dir in: '%s'
pl: nie można rozwinąć katalogu użytkownika w: „%s”

en: '%s' for '%s' is not a valid timestamp
pl: „%s” do „%s” nie jest prawidłowym znacznikiem czasu

en: abbrev length out of range: %d
pl: długość skrótu poza zakresem: %d

en: bad zlib compression level %d
pl: zły stopień kompresji zlib %d

en: core.commentChar should only be one character
pl: core.commentChar powinno być tylko jednym znakiem

en: invalid mode for object creation: %s
pl: nieprawidłowy tryb utworzenia obiektu: %s

en: malformed value for %s
pl: nieprawidłowa wartość %s

en: malformed value for %s: %s
pl: nieprawidłowa wartość %s: %s

en: must be one of nothing, matching, simple, upstream or current
pl: musi być jednym z nothing, matching, simple, upstream lub current

en: bad pack compression level %d
pl: zły stopień kompresji paczki %d

en: unable to load config blob object '%s'
pl: nie można wczytać konfiguracyjnego obiektu blobu „%s”

en: reference '%s' does not point to a blob
pl: referencja „%s” nie wskazuje blobu

en: unable to resolve config blob '%s'
pl: nie można rozwiązać blobu konfiguracji „%s”

en: failed to parse %s
pl: nie można przetworzyć %s

en: unable to parse command-line config
pl: nie można przeanalizować konfiguracji wiersza poleceń

en: unknown error occurred while reading the configuration files
pl: wystąpił nieznany błąd podczas odczytywania plików konfiguracyjnych

en: Invalid %s: '%s'
pl: Nieprawidłowy %s: „%s”

en: splitIndex.maxPercentChange value '%d' should be between 0 and 100
pl: wartość splitIndex.maxPercentChange „%d” powinna być pomiędzy 0 a 100

en: unable to parse '%s' from command-line config
pl: nie można przetworzyć „%s” z konfiguracji wiersza poleceń

en: bad config variable '%s' in file '%s' at line %d
pl: zła zmienna konfiguracji „%s” w pliku „%s” w wierszu %d

en: invalid section name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa rozdziału „%s”

en: %s has multiple values
pl: %s ma wiele wartości

en: failed to write new configuration file %s
pl: nie można zapisać nowego pliku konfiguracyjnego %s

en: could not lock config file %s
pl: nie można zablokować pliku konfiguracyjnego %s

en: opening %s
pl: otwieranie %s

en: invalid pattern: %s
pl: nieprawidłowy wzorzec: %s

en: invalid config file %s
pl: nieprawidłowy plik konfiguracyjny %s

en: fstat on %s failed
pl: fstat na %s nie powiódł się

en: unable to mmap '%s'%s
pl: nie można wykonać mmap „%s”%s

en: chmod on %s failed
pl: chmod na %s nie powiodło się

en: could not write config file %s
pl: nie można zapisać pliku konfiguracji %s

en: could not set '%s' to '%s'
pl: nie można ustawić „%s” na „%s”

en: could not unset '%s'
pl: nie można usunąć ustawienia „%s”

en: invalid section name: %s
pl: nieprawidłowa nazwa rozdziału: %s

en: missing value for '%s'
pl: brakująca wartość „%s”

en: the remote end hung up upon initial contact
pl: zdalna maszyna rozłączyła się po początkowym kontakcie

en: Could not read from remote repository.
    
    Please make sure you have the correct access rights
    and the repository exists.
pl: Nie można czytać ze zdalnego repozytorium.
    
    Upewnij się, że masz odpowiednie prawa dostępu
    i że repozytorium istnieje.

en: server doesn't support '%s'
pl: serwer nie wspiera „%s”

en: server doesn't support feature '%s'
pl: serwer nie wspiera funkcji „%s”

en: expected flush after capabilities
pl: oczekiwano wypróżnienia po możliwościach (capabilities)

en: ignoring capabilities after first line '%s'
pl: pomijanie możliwości (capabilities) po pierwszym wierszu „%s”

en: protocol error: unexpected capabilities^{}
pl: błąd protokołu: nieoczekiwane możliwości capabilities^{}

en: protocol error: expected shallow sha-1, got '%s'
pl: błąd protokołu: oczekiwano płytkiego SHA-1, otrzymano „%s”

en: repository on the other end cannot be shallow
pl: repozytorium po drugiej stronie nie może być płytkie

en: invalid packet
pl: nieprawidłowy pakiet

en: protocol error: unexpected '%s'
pl: błąd protokołu: nieoczekiwane „%s”

en: unknown object format '%s' specified by server
pl: serwer podał nieznany format obiektu „%s”

en: invalid ls-refs response: %s
pl: nieprawidłowa odpowiedź ls-refs: %s

en: expected flush after ref listing
pl: oczekiwano wypróżnienia po wypisaniu referencji

en: expected response end packet after ref listing
pl: oczekiwano pakietu końca odpowiedzi po wypisaniu referencji

en: protocol '%s' is not supported
pl: protokół „%s” jest niewspierany

en: unable to set SO_KEEPALIVE on socket
pl: nie można ustawić w gnieździe SO_KEEPALIVE

en: Looking up %s ...
pl: Odnajdywanie %s ...

en: unable to look up %s (port %s) (%s)
pl: nie można odnaleźć %s (port %s) (%s)

note: TRANSLATORS: this is the end of "Looking up %s ... "
en: done.
    Connecting to %s (port %s) ...
pl: gotowe.
    Łączenie z %s (port %s) ...

en: unable to connect to %s:
    %s
pl: nie można połączyć z %s:
    %s

note: TRANSLATORS: this is the end of "Connecting to %s (port %s) ... "
en: done.
pl: gotowe.

en: unable to look up %s (%s)
pl: nie odnaleziono %s (%s)

en: unknown port %s
pl: nieznany port %s

en: strange hostname '%s' blocked
pl: zablokowano dziwną nazwę hosta „%s”

en: strange port '%s' blocked
pl: zablokowano dziwny port „%s”

en: cannot start proxy %s
pl: nie można uruchomić pośrednika %s

en: no path specified; see 'git help pull' for valid url syntax
pl: nie podano ścieżki; zobacz składnię prawidłowych adresów w „git help pull”

en: newline is forbidden in git:// hosts and repo paths
pl: nie można użyć znaku nowego wiersza w adresach git:// i ścieżkach repozytoriów

en: ssh variant 'simple' does not support -4
pl: wariant SSH „simple” nie wspiera -4

en: ssh variant 'simple' does not support -6
pl: wariant SSH „simple” nie wspiera -6

en: ssh variant 'simple' does not support setting port
pl: wariant SSH „simple” nie wspiera ustawiania portu

en: strange pathname '%s' blocked
pl: zablokowano dziwną ścieżkę „%s”

en: unable to fork
pl: nie można wykonać fork

en: Checking connectivity
pl: Sprawdzanie spójności

en: Could not run 'git rev-list'
pl: Nie można wykonać „git rev-list”

en: failed write to rev-list
pl: nie można zapisać do rev-list

en: failed to close rev-list's stdin
pl: nie można zamknąć wejścia rev-list

en: illegal crlf_action %d
pl: błędne działanie crlf_action %d

en: CRLF would be replaced by LF in %s
pl: CRLFy zostałyby zastąpione LFami w %s

en: CRLF will be replaced by LF in %s.
    The file will have its original line endings in your working directory
pl: CRLFy zostaną zastąpione LFami %s.
    Plik zachowa swoje pierwotne końce wiersza w katalogu roboczym

en: LF would be replaced by CRLF in %s
pl: LFy zostałyby zastąpione CRLFami w %s

en: LF will be replaced by CRLF in %s.
    The file will have its original line endings in your working directory
pl: LFy zostaną zastąpione CRLFami %s.
    Plik zachowa swoje pierwotne końce wiersza w katalogu roboczym

en: BOM is prohibited in '%s' if encoded as %s
pl: Znacznik kolejności bajtów zabroniony, jeśli „%s” zakodowano jako %s

en: The file '%s' contains a byte order mark (BOM). Please use UTF-%.*s as working-tree-encoding.
pl: Plik „%s” zawiera znacznik kolejności bajtów (BOM). Użyj UTF-%.*s jako kodowania drzewa roboczego.

en: BOM is required in '%s' if encoded as %s
pl: Znacznik kolejności bajtów wymagany, jeśli „%s” zakodowano jako %s

en: The file '%s' is missing a byte order mark (BOM). Please use UTF-%sBE or UTF-%sLE (depending on the byte order) as working-tree-encoding.
pl: W pliku „%s” brakuje znacznika kolejności bajtów (BOM). Użyj UTF-%sBE lub UTF-%sLE (zależnie od kolejności bajtów) jako kodowania drzewa roboczego.

en: failed to encode '%s' from %s to %s
pl: nie można przekodować „%s” z %s na %s

en: encoding '%s' from %s to %s and back is not the same
pl: kodowanie „%s” z %s na %s i z powrotem nie jest tym samym

en: cannot fork to run external filter '%s'
pl: nie można wykonać fork, by uruchomić zewnętrzny filtr „%s”

en: cannot feed the input to external filter '%s'
pl: nie można nakarmić wejściem zewnętrznego filtra „%s”

en: external filter '%s' failed %d
pl: zewnętrzny filtr „%s” nie powiódł się %d

en: read from external filter '%s' failed
pl: odczyt z zewnętrznego filtra „%s” nie powiódł się

en: external filter '%s' failed
pl: zewnętrzny filtr „%s” nie powiódł się

en: unexpected filter type
pl: nieoczekiwany rodzaj filtra

en: path name too long for external filter
pl: ścieżka zewnętrznego filtra za długa

en: external filter '%s' is not available anymore although not all paths have been filtered
pl: zewnętrzny filtr „%s” nie jest już dostępny, chociaż nie wszystkie ścieżki zostały przefiltrowane

en: true/false are no valid working-tree-encodings
pl: true/false nie są prawidłowymi kodowaniami drzewa roboczego

en: %s: clean filter '%s' failed
pl: %s: filtr czyszczenia „%s” zawiódł

en: %s: smudge filter %s failed
pl: %s: filtr smarowania %s zawiódł

en: skipping credential lookup for key: credential.%s
pl: pomijanie odnajdywania poświadczeń dla klucza: credential.%s

en: refusing to work with credential missing host field
pl: odmawiam pracy z poświadczeniem bez pola maszyny (hosta)

en: refusing to work with credential missing protocol field
pl: odmawiam pracy z poświadczeniem bez pola protokołu

en: url contains a newline in its %s component: %s
pl: adres URL zawiera znak nowego wiersza w komponencie %s: %s

en: url has no scheme: %s
pl: adres URL nie ma schematu: %s

en: credential url cannot be parsed: %s
pl: nie można przetworzyć poświadczenia adresu URL: %s

en: in the future
pl: w przyszłości

en: %<PRIuMAX> second ago | %<PRIuMAX> seconds ago
pl[0]: %<PRIuMAX> sekundę temu
pl[1]: %<PRIuMAX> sekundy temu
pl[2]: %<PRIuMAX> sekund temu

en: %<PRIuMAX> minute ago | %<PRIuMAX> minutes ago
pl[0]: %<PRIuMAX> minutę temu
pl[1]: %<PRIuMAX> minuty temu
pl[2]: %<PRIuMAX> minut temu

en: %<PRIuMAX> hour ago | %<PRIuMAX> hours ago
pl[0]: %<PRIuMAX> godzinę temu
pl[1]: %<PRIuMAX> godziny temu
pl[2]: %<PRIuMAX> godzin temu

en: %<PRIuMAX> day ago | %<PRIuMAX> days ago
pl[0]: %<PRIuMAX> dzień temu
pl[1]: %<PRIuMAX> dni temu
pl[2]: %<PRIuMAX> dni temu

en: %<PRIuMAX> week ago | %<PRIuMAX> weeks ago
pl[0]: %<PRIuMAX> tydzień temu
pl[1]: %<PRIuMAX> tygodnie temu
pl[2]: %<PRIuMAX> tygodni temu

en: %<PRIuMAX> month ago | %<PRIuMAX> months ago
pl[0]: %<PRIuMAX> miesiąc temu
pl[1]: %<PRIuMAX> miesiące temu
pl[2]: %<PRIuMAX> miesięcy temu

en: %<PRIuMAX> year | %<PRIuMAX> years
pl[0]: %<PRIuMAX> rok
pl[1]: %<PRIuMAX> lata
pl[2]: %<PRIuMAX> lat

note: TRANSLATORS: "%s" is "<n> years"
en: %s, %<PRIuMAX> month ago | %s, %<PRIuMAX> months ago
pl[0]: %s, %<PRIuMAX> miesiąc temu
pl[1]: %s, %<PRIuMAX> miesiące temu
pl[2]: %s, %<PRIuMAX> miesięcy temu

en: %<PRIuMAX> year ago | %<PRIuMAX> years ago
pl[0]: %<PRIuMAX> rok temu
pl[1]: %<PRIuMAX> lata temu
pl[2]: %<PRIuMAX> lat temu

en: Propagating island marks
pl: Propagowanie znaczników wyspy

en: bad tree object %s
pl: zły obiekt drzewa %s

en: failed to load island regex for '%s': %s
pl: nie można wczytać wyrażenia wyspy dla „%s”: %s

en: island regex from config has too many capture groups (max=%d)
pl: wyrażenie wyspy z konfiguracji ma za dużo grup przechwytujących (max=%d)

en: Marked %d islands, done.
pl: Oznaczono %d wysp, gotowe.

en: unknown value for --diff-merges: %s
pl: nierozpoznana wartość --diff-merges: %s

en: --merge-base does not work with ranges
pl: --merge-base nie działa z zakresami

en: --merge-base only works with commits
pl: --merge-base działa tylko z zapisami

en: unable to get HEAD
pl: nie można uzyskać HEAD

en: no merge base found
pl: nie znaleziono podstawy scalenia

en: multiple merge bases found
pl: znaleziono wiele podstaw scalenia

en: git diff --no-index [<options>] <path> <path>
pl: git diff --no-index [<opcje>] <ścieżka> <ścieżka>

en: Not a git repository. Use --no-index to compare two paths outside a working tree
pl: To nie jest repozytorium gita. Użyj --no-index, aby porównać dwie ścieżki poza drzewem roboczym

en:   Failed to parse dirstat cut-off percentage '%s'
pl:   Nie można przetworzyć procentu odcięcia dirstat „%s”

en:   Unknown dirstat parameter '%s'
pl:   Nieznany parametr dirstat „%s”

en: color moved setting must be one of 'no', 'default', 'blocks', 'zebra', 'dimmed-zebra', 'plain'
pl: ustawienie kolorowania przeniesień musi być jednym z „no”, „default”, „blocks”, „zebra”, „dimmed-zebra” czy „plain”

en: unknown color-moved-ws mode '%s', possible values are 'ignore-space-change', 'ignore-space-at-eol', 'ignore-all-space', 'allow-indentation-change'
pl: nieznany tryb color-moved-ws „%s”, możliwe wartości to „ignore-space-change”, „ignore-space-at-eol”, „ignore-all-space”, „allow-indentation-change”

en: color-moved-ws: allow-indentation-change cannot be combined with other whitespace modes
pl: color-moved-ws: allow-indentation-change nie może być łączone z innymi trybami białych znaków

en: Unknown value for 'diff.submodule' config variable: '%s'
pl: Nierozpoznana wartość zmiennej konfiguracji „diff.submodule”: „%s”

en: Found errors in 'diff.dirstat' config variable:
    %s
pl: Znaleziono błędy w zmiennej konfiguracji „diff.dirstat”:
    %s

en: external diff died, stopping at %s
pl: zewnętrzny diff padł, zatrzymano na %s

en: --name-only, --name-status, --check and -s are mutually exclusive
pl: --name-only, --name-status, --check i -s się wykluczają

en: -G, -S and --find-object are mutually exclusive
pl: -G, -S i --find-object się wykluczają

en: -G and --pickaxe-regex are mutually exclusive, use --pickaxe-regex with -S
pl: -G i --pickaxe-regex się wykluczają, użyj --pickaxe-regex z -S

en: --pickaxe-all and --find-object are mutually exclusive, use --pickaxe-all with -G and -S
pl: --pickaxe-all i --find-object się wykluczają, użyj --pickaxe-all z -G i -S

en: --follow requires exactly one pathspec
pl: --follow wymaga dokładnie jednej ścieżki

en: invalid --stat value: %s
pl: nieprawidłowa wartość --stat: %s

en: %s expects a numerical value
pl: %s oczekuje wartości liczbowej

en: Failed to parse --dirstat/-X option parameter:
    %s
pl: Nie można przetworzyć parametru opcji --dirstat/-X:
    %s

en: unknown change class '%c' in --diff-filter=%s
pl: nieznana klasa zmian „%c” w --diff-filter=%s

en: unknown value after ws-error-highlight=%.*s
pl: nieznana wartość po ws-error-highlight=%.*s

en: unable to resolve '%s'
pl: nie można rozwiązać „%s”

en: %s expects <n>/<m> form
pl: %s oczekuje postaci <n>/<m>

en: %s expects a character, got '%s'
pl: %s oczekuje znaku, otrzymano „%s”

en: bad --color-moved argument: %s
pl: zły argument --color-moved: %s

en: invalid mode '%s' in --color-moved-ws
pl: nieprawidłowy tryb „%s” w --color-moved-ws

en: option diff-algorithm accepts "myers", "minimal", "patience" and "histogram"
pl: opcja diff-algorithm przyjmuje „myers”, „minimal”, „patience” i „histogram”

en: invalid argument to %s
pl: nieprawidłowy argument do %s

en: invalid regex given to -I: '%s'
pl: w -I podano nieprawidłowe wyrażenie regularne: „%s”

en: failed to parse --submodule option parameter: '%s'
pl: nie można przetworzyć parametru opcji --submodule: „%s”

en: bad --word-diff argument: %s
pl: zły argument --word-diff: %s

en: Diff output format options
pl: Opcje formatu wyjściowego różnic

en: generate patch
pl: wygeneruj łatkę

en: suppress diff output
pl: nie wypisuj różnic

en: generate diffs with <n> lines context
pl: wygeneruj różnice z <n> wierszami kontekstu

en: generate the diff in raw format
pl: wygeneruj różnice w surowym formacie

en: synonym for '-p --raw'
pl: synonim do „-p --raw”

en: synonym for '-p --stat'
pl: synonim do „-p --stat”

en: machine friendly --stat
pl: --stat czytelne dla maszyny

en: output only the last line of --stat
pl: wypisz tylko ostatni wiersz --stat

en: output the distribution of relative amount of changes for each sub-directory
pl: wypisz rozkład względnej ilości zmian w każdym podkatalogu

en: synonym for --dirstat=cumulative
pl: zamiennik na --dirstat=cumulative

en: synonym for --dirstat=files,param1,param2...
pl: synonim do --dirstat=files,param1,param2...

en: warn if changes introduce conflict markers or whitespace errors
pl: ostrzegaj, jeśli zmiany wprowadzają znaczniki konfliktów lub błędy białych znaków

en: condensed summary such as creations, renames and mode changes
pl: zwarte podsumowanie takie jak utworzenia czy zmiany nazw i trybów

en: show only names of changed files
pl: pokazuj tylko nazwy zmienionych plików

en: show only names and status of changed files
pl: pokazuj tylko nazwy i stan zmienionych plików

en: <width>[,<name-width>[,<count>]]
pl: <szerokość>[,<szerokość-nazwy>[,<liczba>]]

en: generate diffstat
pl: wygeneruj statystyki różnic

en: <width>
pl: <szerokość>

en: generate diffstat with a given width
pl: wygeneruj statystyki różnic o podanej szerokości

en: generate diffstat with a given name width
pl: wygeneruj statystyki różnic o podanej szerokości nazw

en: generate diffstat with a given graph width
pl: wygeneruj statystyki różnic o podanej szerokości grafu

en: <count>
pl: <liczba>

en: generate diffstat with limited lines
pl: wygeneruj statystyki różnic o ograniczonych wierszach

en: generate compact summary in diffstat
pl: wygeneruj zwięzłe podsumowanie w statystykach różnic

en: output a binary diff that can be applied
pl: wypisz binarne różnice, które mogą być zastosowane

en: show full pre- and post-image object names on the "index" lines
pl: pokaż pełne nazwy obiektów wstępnego i końcowego obrazu w wierszach „index”

en: show colored diff
pl: pokaż kolorowe różnice

en: <kind>
pl: <rodzaj>

en: highlight whitespace errors in the 'context', 'old' or 'new' lines in the diff
pl: podświetl błędy białych znaków w rodzaju wierszy różnic: „context”, „old” lub „new”

en: do not munge pathnames and use NULs as output field terminators in --raw or --numstat
pl: nie męcz ścieżek i użyj znaków NUL do rozdzielenia pól w --raw lub --numstat

en: <prefix>
pl: <prefiks>

en: show the given source prefix instead of "a/"
pl: pokaż podany prefiks źródła zamiast „a/”

en: show the given destination prefix instead of "b/"
pl: pokaż podany prefiks celu zamiast „b/”

en: prepend an additional prefix to every line of output
pl: dodatkowy prefiks do dodania przed każdym wierszem wyjścia

en: do not show any source or destination prefix
pl: nie pokazuj żadnego prefiksu źródła ani celu

en: show context between diff hunks up to the specified number of lines
pl: pokaż kontekst między skrawkami różnic do podanej liczby wierszy

en: <char>
pl: <znak>

en: specify the character to indicate a new line instead of '+'
pl: podaj znak wskazujący nowy wiersz zamiast „+”

en: specify the character to indicate an old line instead of '-'
pl: podaj znak wskazujący stary wiersz zamiast „-”

en: specify the character to indicate a context instead of ' '
pl: podaj znak wskazujący kontekst zamiast odstępu „ ”

en: Diff rename options
pl: Opcje zmiany nazw różnic

en: break complete rewrite changes into pairs of delete and create
pl: rozbij zmiany zupełnego przepisania na pary usunięć i utworzeń

en: detect renames
pl: wykrywaj zmiany nazw

en: omit the preimage for deletes
pl: omiń wstępny obraz przy usunięciach

en: detect copies
pl: wykrywaj kopie

en: use unmodified files as source to find copies
pl: użyj niezmodyfikowanych plików jako źródła do znalezienia kopii

en: disable rename detection
pl: wyłącz wykrywanie zmian nazw

en: use empty blobs as rename source
pl: użyj pustych blobów jako źródła zmiany nazwy

en: continue listing the history of a file beyond renames
pl: kontynuuj wypisywanie historii pliku poza zmianami nazw

en: prevent rename/copy detection if the number of rename/copy targets exceeds given limit
pl: powstrzymaj wykrywanie zmian nazw i kopii, jeśli liczba zmian nazw / kopii przekracza podaną granicę

en: Diff algorithm options
pl: Opcje algorytmu różnic

en: produce the smallest possible diff
pl: wyprodukuj najmniejsze możliwe różnice

en: ignore whitespace when comparing lines
pl: ignoruj zmiany w białych znakach przy porównywaniu plików

en: ignore changes in amount of whitespace
pl: ignoruj zmiany w liczbie białych znaków

en: ignore changes in whitespace at EOL
pl: ignoruj zmiany w białych znakach na końcu wiersza

en: ignore carrier-return at the end of line
pl: ignoruj powrót karetki (CR) na końcu wiersza

en: ignore changes whose lines are all blank
pl: ignoruj zmiany, których wszystkie wiersze są puste

en: <regex>
pl: <wyr-reg>

en: ignore changes whose all lines match <regex>
pl: ignoruj zmiany, których wszystkie wiersze pasują do <wyr-reg>

en: heuristic to shift diff hunk boundaries for easy reading
pl: heurystyka do przesunięcia granic skrawków różnic, aby ułatwić czytanie

en: generate diff using the "patience diff" algorithm
pl: wygeneruj różnice używając algorytmu „cierpliwych różnic”

en: generate diff using the "histogram diff" algorithm
pl: wygeneruj różnice używając algorytmu „histogramu różnic”

en: <algorithm>
pl: <algorytm>

en: choose a diff algorithm
pl: wybierz algorytm różnic

en: <text>
pl: <tekst>

en: generate diff using the "anchored diff" algorithm
pl: wygeneruj różnice używając algorytmu „zakotwiczonych różnic”

en: <mode>
pl: <tryb>

en: show word diff, using <mode> to delimit changed words
pl: pokaż różnice słów, używając <trybu> do rozdzielenia zmienionych słów

en: use <regex> to decide what a word is
pl: użyj <wyr-reg>, aby zdecydować, czym jest słowo

en: equivalent to --word-diff=color --word-diff-regex=<regex>
pl: równoważne --word-diff=color --word-diff-regex=<wyr-reg>

en: moved lines of code are colored differently
pl: przeniesione wiersze kodu są kolorowane inaczej

en: how white spaces are ignored in --color-moved
pl: jak są ignorowane białe znaki w --color-moved

en: Other diff options
pl: Inne opcje różnic

en: when run from subdir, exclude changes outside and show relative paths
pl: kiedy uruchomione z podkatalogu, pomiń zmiany poza nim i pokaż względne ścieżki

en: treat all files as text
pl: traktuj wszystkie pliki jako tekstowe

en: swap two inputs, reverse the diff
pl: zamień dwa wejścia, odwróć różnice

en: exit with 1 if there were differences, 0 otherwise
pl: wyjdź z 1 jeśli nie ma różnic, 0 w przeciwnym wypadku

en: disable all output of the program
pl: wyłącz całe wyjście programu

en: allow an external diff helper to be executed
pl: pozwól wykonać zewnętrzny pomocnik różnic

en: run external text conversion filters when comparing binary files
pl: wykonaj zewnętrzne filtry konwersji tekstu przy porównywaniu plików binarnych

en: <when>
pl: <kiedy>

en: ignore changes to submodules in the diff generation
pl: ignoruj zmiany w podmodułach przy generowaniu różnic

en: specify how differences in submodules are shown
pl: podaj, jak będą pokazywane różnice w podmodułach

en: hide 'git add -N' entries from the index
pl: ukryj elementy „git add -N” z indeksu

en: treat 'git add -N' entries as real in the index
pl: traktuj elementy „git add -N” jako prawdziwe w indeksie

en: <string>
pl: <łańcuch>

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified string
pl: szukaj różnic, które zmieniają liczbę wystąpień podanego łańcucha

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified regex
pl: szukaj różnic, które zmieniają liczbę wystąpień podanego wyrażenia regularnego

en: show all changes in the changeset with -S or -G
pl: pokaż wszystkie zmiany w zestawie z -S lub -G

en: treat <string> in -S as extended POSIX regular expression
pl: traktuj <łańcuch> w -S jako rozszerzone wyrażenie regularne POSIX

en: control the order in which files appear in the output
pl: ustaw kolejność, w jakiej pliki pojawią się na wyjściu

en: <path>
pl: <ścieżka>

en: show the change in the specified path first
pl: pokaż najpierw zmianę w podanej ścieżce

en: skip the output to the specified path
pl: pomiń wyjście do podanej ścieżki

en: <object-id>
pl: <id-obiektu>

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified object
pl: szukaj różnic, które zmieniają liczbę wystąpień podanego obiektu

en: select files by diff type
pl: wybierz pliki według rodzaju różnic

en: <file>
pl: <plik>

en: Output to a specific file
pl: Wyjście do podanego pliku

en: exhaustive rename detection was skipped due to too many files.
pl: pominięto wyczerpujące wykrywanie zmian nazw z powodu zbyt wielu plików.

en: only found copies from modified paths due to too many files.
pl: znaleziono kopie tylko ze zmienionych ścieżek z powodu zbyt wielu plików.

en: you may want to set your %s variable to at least %d and retry the command.
pl: możesz chcieć ustawić zmienną %s na przynajmniej %d i ponowić polecenie.

en: failed to read orderfile '%s'
pl: nie można odczytać pliku kolejności „%s”

en: Performing inexact rename detection
pl: Wykrywanie niedokładnych zmian nazw

en: No such path '%s' in the diff
pl: W różnicy nie ma ścieżki „%s”

en: pathspec '%s' did not match any file(s) known to git
pl: ścieżka „%s” nie pasuje do żadnych plików znanych gitowi

en: unrecognized pattern: '%s'
pl: nierozpoznany wzorzec: %s

en: unrecognized negative pattern: '%s'
pl: nierozpoznany antywzorzec: „%s”

en: your sparse-checkout file may have issues: pattern '%s' is repeated
pl: twój plik rzadkiego wybrania może mieć problemy: wzorzec „%s” jest powtórzony

en: disabling cone pattern matching
pl: wyłączanie stożkowego dopasowania wzorca

en: cannot use %s as an exclude file
pl: nie można użyć %s jako pliku wyłączeń

en: could not open directory '%s'
pl: nie można otworzyć katalogu „%s”

en: failed to get kernel name and information
pl: nie można uzyskać nazwy i informacji jądra

en: untracked cache is disabled on this system or location
pl: pamięć o nieśledzonych jest wyłączona w tym systemie lub położeniu

en: No directory name could be guessed.
    Please specify a directory on the command line
pl: Nie można zgadnąć nazwy katalogu.
    Podaj katalog w wierszu poleceń

en: index file corrupt in repo %s
pl: uszkodzony plik indeksu w repozytorium %s

en: could not create directories for %s
pl: nie można utworzyć katalogów dla %s

en: could not migrate git directory from '%s' to '%s'
pl: nie można zmigrować katalogu gita z „%s” do „%s”

en: hint: Waiting for your editor to close the file...%c
pl: wskazówka: Czekanie, aż edytor zamknie plik...%c

en: Filtering content
pl: Filtrowanie zawartości

en: could not stat file '%s'
pl: nie można wykonać stat na pliku „%s”

en: bad git namespace path "%s"
pl: zła ścieżka przestrzeni nazw gita „%s”

en: too many args to run %s
pl: za dużo argumentów, aby wykonać %s

en: git fetch-pack: expected shallow list
pl: git fetch-pack: oczekiwano listy shallow

en: git fetch-pack: expected a flush packet after shallow list
pl: git fetch-pack: oczekiwano pakietu wypróżnienia po płytkiej liście

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got a flush packet
pl: git fetch-pack: oczekiwano ACK/NAK, otrzymano pakiet wypróżnienia

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got '%s'
pl: git fetch-pack: oczekiwano ACK/NAK, otrzymano „%s”

en: unable to write to remote
pl: nie można pisać do zdalnego repozytorium

en: --stateless-rpc requires multi_ack_detailed
pl: --stateless-rpc wymaga multi_ack_detailed

en: invalid shallow line: %s
pl: nieprawidłowy wiersz shallow: %s

en: invalid unshallow line: %s
pl: nieprawidłowy wiersz unshallow: %s

en: object not found: %s
pl: nie znaleziono obiektu: %s

en: error in object: %s
pl: błąd w obiekcie: %s

en: no shallow found: %s
pl: nie znaleziono shallow: %s

en: expected shallow/unshallow, got %s
pl: oczekiwano shallow/unshallow, otrzymano %s

en: got %s %d %s
pl: dostałem %s %d %s

en: invalid commit %s
pl: nieprawidłowy zapis %s

en: giving up
pl: poddaję się

en: done
pl: gotowe

en: got %s (%d) %s
pl: dostałem %s (%d) %s

en: Marking %s as complete
pl: Oznaczam %s jako gotowe

en: already have %s (%s)
pl: już mam %s (%s)

en: fetch-pack: unable to fork off sideband demultiplexer
pl: fetch-pack: nie można uruchomić rozdzielania pasma bocznego

en: protocol error: bad pack header
pl: błąd protokołu: zły nagłówek paczki

en: fetch-pack: unable to fork off %s
pl: fetch-pack: nie można uruchomić %s

en: fetch-pack: invalid index-pack output
pl: fetch-pack: nieprawidłowe wyjście index-pack

en: %s failed
pl: %s nie powiodło się

en: error in sideband demultiplexer
pl: błąd rozdzielania pasma bocznego

en: Server version is %.*s
pl: Wersja serwera to %.*s

en: Server supports %s
pl: Serwer wspiera %s

en: Server does not support shallow clients
pl: Serwer nie wspiera płytkich klientów

en: Server does not support --shallow-since
pl: Serwer nie wspiera --shallow-since

en: Server does not support --shallow-exclude
pl: Serwer nie wspiera --shallow-exclude

en: Server does not support --deepen
pl: Serwer nie wspiera --deepen

en: Server does not support this repository's object format
pl: Serwer nie wspiera formatu obiektów z tego repozytorium

en: no common commits
pl: brak wspólnych zapisów

en: source repository is shallow, reject to clone.
pl: źródłowe repozytorium jest płytkie, odmowa klonowania.

en: git fetch-pack: fetch failed.
pl: git fetch-pack: pobieranie nie powiodło się.

en: mismatched algorithms: client %s; server %s
pl: niezgodne algorytmy: klient %s; serwer %s

en: the server does not support algorithm '%s'
pl: serwer nie wspiera algorytmu „%s”

en: Server does not support shallow requests
pl: Serwer nie wspiera płytkich żądań

en: Server supports filter
pl: Serwer wspiera filtrowanie

en: unable to write request to remote
pl: nie można pisać żądania do zdalnej maszyny

en: error reading section header '%s'
pl: błąd odczytu nagłówka rozdziału „%s”

en: expected '%s', received '%s'
pl: oczekiwano „%s”, odebrano „%s”

en: unexpected acknowledgment line: '%s'
pl: nieoczekiwany wiersz potwierdzenia: „%s”

en: error processing acks: %d
pl: błąd przetwarzania potwierdzeń: %d

en: expected packfile to be sent after 'ready'
pl: oczekiwano pliku paczki wysłanego po „ready”

en: expected no other sections to be sent after no 'ready'
pl: nie oczekiwano innych rozdziałów wysłanych po braku „ready”

en: error processing shallow info: %d
pl: błąd przetwarzania płytkich informacji: %d

en: expected wanted-ref, got '%s'
pl: oczekiwano wanted-ref, otrzymano %s

en: unexpected wanted-ref: '%s'
pl: nieoczekiwana wanted-ref: „%s”

en: error processing wanted refs: %d
pl: błąd przetwarzania chcianych referencji: %d

en: git fetch-pack: expected response end packet
pl: git fetch-pack: oczekiwano pakietu końca odpowiedzi

en: no matching remote head
pl: brak pasującego zdalnego czoła

en: remote did not send all necessary objects
pl: zdalna maszyna nie przysłała wszystkich potrzebnych obiektów

en: unexpected 'ready' from remote
pl: nieoczekiwane „ready” od zdalnej maszyny

en: no such remote ref %s
pl: nie ma takiej zdalnej referencji %s

en: Server does not allow request for unadvertised object %s
pl: Serwer nie pozwala na żądanie o nieogłoszony obiekt %s

en: could not create temporary file
pl: nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: failed writing detached signature to '%s'
pl: nie można zapisać oddzielonego podpisu do „%s”

en: gpg.ssh.allowedSignersFile needs to be configured and exist for ssh signature verification
pl: gpg.ssh.allowedSignersFile musi być ustawiony i istnieć, aby sprawdzać podpisy ssh

en: ssh-keygen -Y find-principals/verify is needed for ssh signature verification (available in openssh version 8.2p1+)
pl: potrzeba ssh-keygen -Y find-principals/verify, aby sprawdzać podpisy ssh (dostępne w wersji openssh 8.2p1+)

en: ssh signing revocation file configured but not found: %s
pl: ustawiono plik odwołania podpisów ssh, ale go nie znaleziono: %s

en: bad/incompatible signature '%s'
pl: zły/niekompatybilny podpis „%s”

en: failed to get the ssh fingerprint for key '%s'
pl: nie można zdobyć odcisku klucza ssh „%s”

en: either user.signingkey or gpg.ssh.defaultKeyCommand needs to be configured
pl: należy ustawić user.signingkey lub gpg.ssh.defaultKeyCommand

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand succeeded but returned no keys: %s %s
pl: gpg.ssh.defaultKeyCommand powiodło się, ale nie zwróciło żadnych kluczy: %s %s

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand failed: %s %s
pl: gpg.ssh.defaultKeyCommand zawiodło: %s %s

en: gpg failed to sign the data
pl: gpg nie może podpisać danych

en: user.signingkey needs to be set for ssh signing
pl: do podpisywania ssh potrzeba user.signingkey

en: failed writing ssh signing key to '%s'
pl: nie można zapisać klucza podpisującego ssh do „%s”

en: failed writing ssh signing key buffer to '%s'
pl: nie można zapisać buforu klucza podpisującego ssh do „%s”

en: ssh-keygen -Y sign is needed for ssh signing (available in openssh version 8.2p1+)
pl: do podpisywania ssh wymagany jest podpis ssh-keygen -Y (dostępne od wersji openssh 8.2p1+)

en: failed reading ssh signing data buffer from '%s'
pl: nie można odczytać bufora danych podpisu ssh z „%s”

en: ignored invalid color '%.*s' in log.graphColors
pl: pominięto nieprawidłowy kolor „%.*s” w log.graphColors

en: given pattern contains NULL byte (via -f <file>). This is only supported with -P under PCRE v2
pl: podany wzorzec zawiera znak NUL (przez -f <plik>). To jest wspierane tylko z -P pod PCRE v2

en: '%s': unable to read %s
pl: „%s”: nie można przeczytać %s

en: failed to stat '%s'
pl: nie można wykonać stat na „%s”'

en: '%s': short read
pl: „%s”: przeczytano mniej niż powinno być

en: start a working area (see also: git help tutorial)
pl: przyszykuj obszar do pracy (zobacz też: git help tutorial)

en: work on the current change (see also: git help everyday)
pl: pracuj nad bieżącą zmianą (zobacz też: git help everyday)

en: examine the history and state (see also: git help revisions)
pl: badaj historię i stan (zobacz też: git help revisions)

en: grow, mark and tweak your common history
pl: poszerzaj, oznaczaj i dostosowuj wspólną historię

en: collaborate (see also: git help workflows)
pl: współpracuj (zobacz też: git help workflows)

en: Main Porcelain Commands
pl: Główne porcelanowe polecenia

en: Ancillary Commands / Manipulators
pl: Polecenia pomocnicze / manipulatory

en: Ancillary Commands / Interrogators
pl: Polecenia pomocnicze / odpytywanie

en: Interacting with Others
pl: Interakcje z innymi

en: Low-level Commands / Manipulators
pl: Polecenia niskopoziomowe / manipulatory

en: Low-level Commands / Interrogators
pl: Polecenia niskopoziomowe / odpytywanie

en: Low-level Commands / Syncing Repositories
pl: Polecenia niskopoziomowe / synchronizacja repozytoriów

en: Low-level Commands / Internal Helpers
pl: Polecenia niskopoziomowe / wewnętrzne pomocniki

en: available git commands in '%s'
pl: dostępne polecenia gita w „%s”

en: git commands available from elsewhere on your $PATH
pl: polecenia gita dostępne gdzie indziej w ścieżce $PATH

en: These are common Git commands used in various situations:
pl: Oto częste polecenia Gita używane w różnych sytuacjach:

en: unsupported command listing type '%s'
pl: nieobsługiwany rodzaj spisu poleceń „%s”

en: The Git concept guides are:
pl: Podręczniki pojęć Gita to:

en: See 'git help <command>' to read about a specific subcommand
pl: Zobacz „git help <polecenie>”, aby przeczytać o konkretnym pod-poleceniu

en: External commands
pl: Zewnętrzne polecenia

en: Command aliases
pl: Skróty poleceń

en: '%s' appears to be a git command, but we were not
    able to execute it. Maybe git-%s is broken?
pl: „%s” wydaje się być poleceniem gita, ale nie udało się
    go wykonać. Może git-%s się zepsuł?

en: git: '%s' is not a git command. See 'git --help'.
pl: git: „%s” nie jest poleceniem gita. Zobacz „git --help”.

en: Uh oh. Your system reports no Git commands at all.
pl: O jejciu. Twój system w ogóle nie zgłasza żadnych poleceń gita.

en: WARNING: You called a Git command named '%s', which does not exist.
pl: Ostrzeżenie: Wywołano polecenie Gita „%s”, które nie istnieje.

en: Continuing under the assumption that you meant '%s'.
pl: Zakładam dalej, że chodziło o „%s”.

en: Run '%s' instead? (y/N)
pl: Wykonać zamiast tego „%s”? (y/N)

en: Continuing in %0.1f seconds, assuming that you meant '%s'.
pl: Kontynuowanie za %0.1f sekundy, zakładam, że chodziło o „%s”.

en: 
    The most similar command is | 
    The most similar commands are
pl[0]: 
    Najpodobniejsze polecenie to
pl[1]: 
    Najpodobniejsze polecenia to
pl[2]: 
    Najpodobniejsze polecenia to

en: git version [<options>]
pl: git version [<opcje>]

en: %s: %s - %s
pl: %s: %s — %s

en: 
    Did you mean this? | 
    Did you mean one of these?
pl[0]: 
    Czy chodziło o to?
pl[1]: 
    Czy chodziło o któreś z tych?
pl[2]: 
    Czy chodziło o któreś z tych?

en: The '%s' hook was ignored because it's not set as executable.
    You can disable this warning with `git config advice.ignoredHook false`.
pl: Skrypt repozytorium „%s” został zignorowany, bo nie jest wykonywalny.
    Możesz wyłączyć to ostrzeżenie przez „git config advice.ignoredHook false”.

en: Author identity unknown
pl: Nieznana tożsamość autora

en: Committer identity unknown
pl: Nieznana tożsamość składającego

en: 
    *** Please tell me who you are.
    
    Run
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Your Name"
    
    to set your account's default identity.
    Omit --global to set the identity only in this repository.
pl: 
    *** Powiedz mi, kim jesteś.
    
    Wykonaj
    
      git config --global user.email "toja@example.com"
      git config --global user.name "Twoje Imię Nazwisko"
    
    by ustawić domyślną tożsamość swojego konta.
    Pomiń --global, żeby ustawić tożsamość tylko w tym repozytorium.

en: no email was given and auto-detection is disabled
pl: nie podano adresu e-mail, a automatyczne wykrywanie jest wyłączone

en: unable to auto-detect email address (got '%s')
pl: nie można wykryć automatycznie adresu e-mail (otrzymano „%s”)

en: no name was given and auto-detection is disabled
pl: nie podano nazwiska, a automatyczne wykrywanie jest wyłączone

en: unable to auto-detect name (got '%s')
pl: nie można wykryć nazwy (otrzymano „%s”)

en: empty ident name (for <%s>) not allowed
pl: puste nazwisko (do <%s>) niedozwolone

en: name consists only of disallowed characters: %s
pl: nazwisko składa się wyłącznie z niedozwolonych znaków: %s

en: invalid date format: %s
pl: nieprawidłowy format daty: %s

en: expected 'tree:<depth>'
pl: oczekiwano „tree:<głębokość>”

en: sparse:path filters support has been dropped
pl: wsparcie filtrów sparse:path zostało porzucone

en: '%s' for 'object:type=<type>' is not a valid object type
pl: „%s” do „object:type=<typ>” nie jest prawidłowym typem obiektu

en: invalid filter-spec '%s'
pl: nieprawidłowy filtr: %s

en: must escape char in sub-filter-spec: '%c'
pl: trzeba zacytować znak w podfiltrze: „%c”

en: expected something after combine:
pl: oczekiwano czegoś po combine:

en: multiple filter-specs cannot be combined
pl: nie można łączyć podania wielu filtrów

en: unable to upgrade repository format to support partial clone
pl: nie można podnieść formatu repozytorium, aby wspierać częściowy klon

en: unable to access sparse blob in '%s'
pl: brak dostępu do rzadkiego bloba w „%s”

en: unable to parse sparse filter data in %s
pl: nie można przetworzyć danych rzadkiego filtra w %s

en: entry '%s' in tree %s has tree mode, but is not a tree
pl: element „%s” drzewa %s ma tryb drzewa, ale nie jest drzewem

en: entry '%s' in tree %s has blob mode, but is not a blob
pl: element „%s” drzewa %s ma tryb blobu, ale nie jest blobem

en: unable to load root tree for commit %s
pl: nie można wczytać drzewa korzenia dla zapisu %s

en: Unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another git process seems to be running in this repository, e.g.
    an editor opened by 'git commit'. Please make sure all processes
    are terminated then try again. If it still fails, a git process
    may have crashed in this repository earlier:
    remove the file manually to continue.
pl: Nie można utworzyć „%s.lock”: %s.
    
    Inny proces gita wydaje się działać na tym repozytorium, np.
    edytor otwarty przez „git commit”.  Upewnij się, że wszystkie procesy
    są zakończone i spróbuj ponownie.  Jeśli nadal się nie uda, proces
    gita mógł się wcześniej zepsuć w tym repozytorium:
    usuń ten plik ręcznie, aby kontynuować.

en: Unable to create '%s.lock': %s
pl: Nie można utworzyć „%s.lock”: %s

en: invalid value '%s' for lsrefs.unborn
pl: nieprawidłowa wartość „%s” lsrefs.unborn

en: unexpected line: '%s'
pl: nieoczekiwany wiersz: „%s”

en: expected flush after ls-refs arguments
pl: oczekiwano wypróżnienia po argumentach ls-refs

en: quoted CRLF detected
pl: wykryto zacytowany CRLF

en: bad action '%s' for '%s'
pl: złe działanie „%s” w „%s”

en: Failed to merge submodule %s (not checked out)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (nie wybrano)

en: Failed to merge submodule %s (commits not present)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (brak zapisów)

en: Failed to merge submodule %s (commits don't follow merge-base)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (zapisy nie śledzą podstawy scalania)

en: Note: Fast-forwarding submodule %s to %s
pl: Uwaga: Przewinięcie podmodułu %s do %s

en: Failed to merge submodule %s
pl: Nie można scalić podmodułu %s

en: Failed to merge submodule %s, but a possible merge resolution exists:
    %s
pl: Nie można scalić podmodułu %s, ale istnieje możliwe rozwiązanie:
    %s

en: If this is correct simply add it to the index for example
    by using:
    
      git update-index --cacheinfo 160000 %s "%s"
    
    which will accept this suggestion.
pl: Jeśli tak ma być, po prostu dodaj go do indeksu, na przykład
    przez:
    
      git update-index --cacheinfo 160000 %s "%s"
    
    które przyjmie tylko tę sugestię.

en: Failed to merge submodule %s, but multiple possible merges exist:
    %s
pl: Nie można scalić podmodułu %s, ale istnieją możliwe scalenia:
    %s

en: Failed to execute internal merge
pl: Nie można wykonać wewnętrznego scalenia

en: Unable to add %s to database
pl: Nie można dodać %s do bazy danych

en: Auto-merging %s
pl: Auto-scalanie %s

en: CONFLICT (implicit dir rename): Existing file/dir at %s in the way of implicit directory rename(s) putting the following path(s) there: %s.
pl: KONFLIKT (domyślna zmiana nazwy katalogu): Istniejący plik/katalog %s zawadza domyślnej zmianie nazwy wstawiając tam następujące ścieżki: %s.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Cannot map more than one path to %s; implicit directory renames tried to put these paths there: %s
pl: KONFLIKT (domyślna zmiana nazwy katalogu): Nie można dopasować więcej niż jednej ścieżki do %s; domyślna zmiana nazwy próbowała wstawić tam następujące ścieżki: %s

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to rename %s to; it was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
pl: KONFLIKT (podział zmiany nazwy katalogu): Nie ma pewności, jak zmienić nazwę %s; jego nazwa została zmieniona na wiele innych katalogów, a żaden z celów nie dostał większości plików.

en: WARNING: Avoiding applying %s -> %s rename to %s, because %s itself was renamed.
pl: Ostrzeżenie: unikam zastosowania zmiany nazwy %s -> %s na %s, bo %s sam zmienił nazwę.

en: Path updated: %s added in %s inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
pl: Zaktualizowano ścieżkę: %s dodano w %s w katalogu, którego nazwa została zmieniona w %s; przenoszenie go do %s.

en: Path updated: %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
pl: Zaktualizowano ścieżkę: zmieniono nazwę %s na %s w %s w katalogu, którego nazwa została zmieniona w %s; przenoszenie go do %s.

en: CONFLICT (file location): %s added in %s inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
pl: KONFLIKT (położenie pliku): %s dodano w %s w katalogu, którego nazwa została zmieniona w %s, co sugeruje, że być może powinien trafić do %s.

en: CONFLICT (file location): %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
pl: KONFLIKT (położenie pliku): zmieniono nazwę %s na %s w %s, w katalogu, którego nazwa została zmieniona w %s, co sugeruje, że być może powinien trafić do %s.

en: CONFLICT (rename/rename): %s renamed to %s in %s and to %s in %s.
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/zmiana nazwy): zmieniono nazwę %s na %s w %s, a na %s w %s.

en: CONFLICT (rename involved in collision): rename of %s -> %s has content conflicts AND collides with another path; this may result in nested conflict markers.
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy związana z kolizją): zmiana nazwy %s -> %s miała konflikty zawartości A TAKŻE koliduje z inną ścieżką; może to skutkować zagnieżdżonymi znacznikami konfliktu.

en: CONFLICT (rename/delete): %s renamed to %s in %s, but deleted in %s.
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/usunięcie): zmieniono nazwę %s na %s w %s, ale skasowano w %s.

en: cannot read object %s
pl: nie można odczytać obiektu %s

en: object %s is not a blob
pl: obiekt %s nie jest blobem

en: CONFLICT (file/directory): directory in the way of %s from %s; moving it to %s instead.
pl: KONFLIKT (plik/katalog): katalog zawadza %s z %s; zamiast tego przenoszenie do %s.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed both of them so each can be recorded somewhere.
pl: KONFLIKT (różne typy): %s był różnego typu z każdej strony; zmieniono nazwę obu, by każdy mógł być gdzieś odnotowany.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed one of them so each can be recorded somewhere.
pl: KONFLIKT (różne typy): %s był różnego typu z każdej strony; zmieniono nazwę jednego, by każdy mógł być gdzieś odnotowany.

en: content
pl: zawartość

en: add/add
pl: dodano/dodano

en: submodule
pl: podmoduł

en: CONFLICT (%s): Merge conflict in %s
pl: KONFLIKT (%s): Konflikt scalania w %s

en: CONFLICT (modify/delete): %s deleted in %s and modified in %s.  Version %s of %s left in tree.
pl: KONFLIKT (zmiana/usunięcie): %s usunięto w %s a zmieniono w %s. Wersja %s pliku %s pozostaje w drzewie.

en: Note: %s not up to date and in way of checking out conflicted version; old copy renamed to %s
pl: Uwaga: %s nieaktualne i zawadza wybraniu skonfliktowanej wersji; nazwa starej kopii zmieniona na %s

note: TRANSLATORS: The %s arguments are: 1) tree hash of a merge base, and 2-3) the trees for the two trees we're merging.
en: collecting merge info failed for trees %s, %s, %s
pl: nie można zebrać informacji o scaleniu w drzewach %s, %s, %s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
      %s
pl: Twoje lokalne zmiany następujących plików zostaną zastąpione przez scalenie:
      %s

en: Already up to date.
pl: Już aktualne.

en: (bad commit)
pl: (zły zapis)

en: add_cacheinfo failed for path '%s'; merge aborting.
pl: add_cacheinfo nie powiodło się na ścieżce „%s”; przerywanie scalania.

en: add_cacheinfo failed to refresh for path '%s'; merge aborting.
pl: add_cacheinfo nie udało się odświeżyć na ścieżce „%s”; przerywanie scalania.

en: failed to create path '%s'%s
pl: nie można utworzyć ścieżki „%s”%s

en: Removing %s to make room for subdirectory
pl: Usuwanie %s, aby zrobić miejsce na podkatalog

en: : perhaps a D/F conflict?
pl: : Może konflikt plik/katalog?

en: refusing to lose untracked file at '%s'
pl: Odmawiam utraty nieśledzonego pliku w „%s”

en: cannot read object %s '%s'
pl: nie można odczytać obiektu %s „%s”

en: blob expected for %s '%s'
pl: oczekiwano blobu w %s „%s”

en: failed to open '%s': %s
pl: nie można otworzyć „%s”: %s

en: failed to symlink '%s': %s
pl: nie można dowiązać „%s”: „%s”

en: do not know what to do with %06o %s '%s'
pl: nie wiem, co zrobić z %06o %s „%s”

en: Fast-forwarding submodule %s to the following commit:
pl: Przewinięcie podmodułu %s do następującego zapisu:

en: Fast-forwarding submodule %s
pl: Przewinięcie podmodułu %s

en: Failed to merge submodule %s (merge following commits not found)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (nie znaleziono scalenia po zapisie)

en: Failed to merge submodule %s (not fast-forward)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (nie przewija się)

en: Found a possible merge resolution for the submodule:
pl: Znaleziono możliwe rozwiązanie scalenia dla podmodułu:

en: Failed to merge submodule %s (multiple merges found)
pl: Nie można scalić podmodułu %s (znaleziono wiele scaleń)

en: Error: Refusing to lose untracked file at %s; writing to %s instead.
pl: Błąd: Odmawiam utraty nieśledzonego pliku w %s; zamiast tego zapisywanie do %s.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s in %s. Version %s of %s left in tree.
pl: KONFLIKT (%s/usunięcie): %s usunięto w %s a %s w %s. Wersja %s pliku %s pozostaje w drzewie.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s to %s in %s. Version %s of %s left in tree.
pl: KONFLIKT (%s/usunięcie): %s usunięto w %s a %s do %s w %s. Wersja %s pliku %s pozostaje w drzewie.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s in %s. Version %s of %s left in tree at %s.
pl: KONFLIKT (%s/usunięcie): %s usunięto w %s a %s w %s. Wersja %s pliku %s pozostaje w drzewie na %s.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s to %s in %s. Version %s of %s left in tree at %s.
pl: KONFLIKT (%s/usunięcie): %s usunięto w %s a %s do %s w %s. Wersja %s pliku %s pozostaje w drzewie na %s.

en: rename
pl: zmiana nazwy

en: renamed
pl: zmieniono nazwę

en: Refusing to lose dirty file at %s
pl: Odmawiam utraty brudnego pliku w %s

en: Refusing to lose untracked file at %s, even though it's in the way.
pl: Odmawiam utraty nieśledzonego pliku w %s, mimo że nie zawadza.

en: CONFLICT (rename/add): Rename %s->%s in %s.  Added %s in %s
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/dodanie): Zmiana nazwy %s->%s w %s. Dodano %s w %s

en: %s is a directory in %s adding as %s instead
pl: %s jest katalogiem w %s dodawanie zamiast tego jako %s

en: Refusing to lose untracked file at %s; adding as %s instead
pl: Odmawiam utraty nieśledzonego pliku w %s; dodawanie zamiast tego jako %s

en: CONFLICT (rename/rename): Rename "%s"->"%s" in branch "%s" rename "%s"->"%s" in "%s"%s
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/zmiana nazwy): Zmiana nazwy „%s”->„%s” w gałęzi „%s” zmiana nazwy „%s”->„%s” w „%s”%s

en:  (left unresolved)
pl:  (nierozwiązane)

en: CONFLICT (rename/rename): Rename %s->%s in %s. Rename %s->%s in %s
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/zmiana nazwy): Zmiana nazwy %s->%s w %s. Zmiana nazwy %s->%s w %s

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to place %s because directory %s was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
pl: KONFLIKT (podział zmiany nazwy katalogu): Nie ma pewności, gdzie umieścić %s, bo nazwa katalogu %s została zmieniona na wiele innych katalogów, a żaden z celów nie dostał większości plików.

en: CONFLICT (rename/rename): Rename directory %s->%s in %s. Rename directory %s->%s in %s
pl: KONFLIKT (zmiana nazwy/zmiana nazwy): Zmiana nazwy katalogu %s->%s w %s. Zmiana nazwy katalogu %s->%s w %s

en: modify
pl: zmiana

en: modified
pl: zmieniono

en: Skipped %s (merged same as existing)
pl: Pominięto %s (scalono tak samo jak istniejące)

en: Adding as %s instead
pl: Dodawanie zamiast tego jako %s

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: file/directory
pl: plik/katalog

en: directory/file
pl: katalog/plik

en: CONFLICT (%s): There is a directory with name %s in %s. Adding %s as %s
pl: KONFLIKT (%s): Jest już katalog o nazwie %s w %s. Dodawanie %s jako %s

en: Adding %s
pl: Dodawanie %s

en: CONFLICT (add/add): Merge conflict in %s
pl: KONFLIKT (dodanie/dodanie): Konflikt scalania w %s

en: merging of trees %s and %s failed
pl: nie można scalić drzew %s i %s

en: Merging:
pl: Scalanie:

en: found %u common ancestor: | found %u common ancestors:
pl[0]: znaleziono %u wspólnego przodka:
pl[1]: znaleziono %u wspólnych przodków:
pl[2]: znaleziono %u wspólnych przodków:

en: merge returned no commit
pl: scalenie nie zwróciło żadnych zapisów

en: Could not parse object '%s'
pl: Nie można przetworzyć obiektu „%s”

en: Unable to write index.
pl: Nie można zapisać indeksu.

en: failed to read the cache
pl: nie można odczytać pamięci podręcznej

en: unable to write new index file
pl: nie można zapisać nowego pliku indeksu

en: multi-pack-index OID fanout is of the wrong size
pl: fanout OID indeksu wielu paczek ma nieprawidłowy rozmiar

en: multi-pack-index file %s is too small
pl: plik indeksu wielu paczek %s jest za mały

en: multi-pack-index signature 0x%08x does not match signature 0x%08x
pl: podpis indeksu wielu paczek 0x%08x nie zgadza się z podpisem 0x%08x

en: multi-pack-index version %d not recognized
pl: nie rozpoznano wersji %d indeksu wielu paczek

en: multi-pack-index hash version %u does not match version %u
pl: wersja skrótu indeksu wielu paczek %u nie zgadza się z wersją %u

en: multi-pack-index missing required pack-name chunk
pl: w indeksie wielu paczek brakuje wymaganego kawałka nazwy paczki (pack-name)

en: multi-pack-index missing required OID fanout chunk
pl: w indeksie wielu paczek brakuje wymaganego kawałka fanout OID

en: multi-pack-index missing required OID lookup chunk
pl: w indeksie wielu paczek brakuje wymaganego kawałka odnajdywania OID

en: multi-pack-index missing required object offsets chunk
pl: w indeksie wielu paczek brakuje wymaganego kawałka przesunięć obiektów

en: multi-pack-index pack names out of order: '%s' before '%s'
pl: nazwy paczek indeksu wielu paczek poza kolejnością: „%s” przed „%s”

en: bad pack-int-id: %u (%u total packs)
pl: złe pack-int-id: %u (razem %u paczek)

en: multi-pack-index stores a 64-bit offset, but off_t is too small
pl: indeks wielu paczek przechowuje 64-bitowe przesunięcie, ale off_t jest za małe

en: failed to add packfile '%s'
pl: nie można dodać pliku paczki „%s”

en: failed to open pack-index '%s'
pl: nie można otworzyć indeksu paczki „%s”

en: failed to locate object %d in packfile
pl: nie można odnaleźć obiektu %d w pliku paczki

en: cannot store reverse index file
pl: nie można zapisać pliku odwrotnego indeksu

en: could not parse line: %s
pl: nie można przetworzyć wiersza: %s

en: malformed line: %s
pl: uszkodzony wiersz: %s

en: ignoring existing multi-pack-index; checksum mismatch
pl: pomijanie istniejącego multi-pack-index; niezgodność sum kontrolnych

en: could not load pack
pl: nie można załadować paczki

en: could not open index for %s
pl: nie można otworzyć indeksu dla %s

en: Adding packfiles to multi-pack-index
pl: Dodawanie plików paczek do indeksu wielu paczek

en: unknown preferred pack: '%s'
pl: nieznana paczka preferowana: %s

en: cannot select preferred pack %s with no objects
pl: nie można wybierać preferowanej paczki %s bez obiektów

en: did not see pack-file %s to drop
pl: nie widać pliku paczki %s do porzucenia

en: preferred pack '%s' is expired
pl: paczka preferowana „%s” wygasła

en: no pack files to index.
pl: brak plików paczek do zaindeksowania.

en: could not write multi-pack bitmap
pl: nie można zapisać bitmapy wielu paczek

en: could not write multi-pack-index
pl: nie można zapisać indeksu wielu paczek

en: failed to remove %s
pl: nie można usunąć %s

en: failed to clear multi-pack-index at %s
pl: nie można wyczyścić indeksu wielu paczek w %s

en: multi-pack-index file exists, but failed to parse
pl: plik indeksu wielu paczek istnieje, ale nie udało się go przetworzyć

en: incorrect checksum
pl: nieprawidłowa suma kontrolna

en: Looking for referenced packfiles
pl: Szukanie wskazywanych plików paczek

en: oid fanout out of order: fanout[%d] = %<PRIx32> > %<PRIx32> = fanout[%d]
pl: fanout oid poza kolejnością: fanout[%d] = %<PRIx32> > %<PRIx32> = fanout[%d]

en: the midx contains no oid
pl: midx nie zawiera oid

en: Verifying OID order in multi-pack-index
pl: Weryfikowanie zamówienia OID w indeksie wielu paczek

en: oid lookup out of order: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]
pl: odnajdywanie oid poza kolejnością: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]

en: Sorting objects by packfile
pl: Sortowanie obiektów według plików paczek

en: Verifying object offsets
pl: Weryfikowanie przesunięć obiektów

en: failed to load pack entry for oid[%d] = %s
pl: nie można wczytać elementu paczki w oid[%d] = %s

en: failed to load pack-index for packfile %s
pl: nie można wczytać indeksu paczki z pliku paczki %s

en: incorrect object offset for oid[%d] = %s: %<PRIx64> != %<PRIx64>
pl: nieprawidłowe przesunięcie obiektu w oid[%d] = %s: %<PRIx64> != %<PRIx64>

en: Counting referenced objects
pl: Zliczanie osiągalnych obiektów

en: Finding and deleting unreferenced packfiles
pl: Znajdywanie i usuwanie niewskazywanych plików paczek

en: could not start pack-objects
pl: nie można uruchomić pack-objects

en: could not finish pack-objects
pl: nie można zakończyć pack-objects

en: unable to create lazy_dir thread: %s
pl: nie można utworzyć wątku lazy_dir: %s

en: unable to create lazy_name thread: %s
pl: nie można utworzyć wątku lazy_name: %s

en: unable to join lazy_name thread: %s
pl: nie można dołączyć do wątku lazy_name: %s

en: You have not concluded your previous notes merge (%s exists).
    Please, use 'git notes merge --commit' or 'git notes merge --abort' to commit/abort the previous merge before you start a new notes merge.
pl: Nie zwieńczono poprzedniego scalania uwag (%s istnieje).
    Użyj „git notes merge --commit” lub „git notes merge --abort”, aby złożyć/przerwać poprzednie scalenie zanim zaczniesz nowe.

en: You have not concluded your notes merge (%s exists).
pl: Nie zwieńczono scalania uwag (%s istnieje).

en: Cannot commit uninitialized/unreferenced notes tree
pl: Nie można złożyć niezainicjowanego/niewskazywanego drzewa uwag

en: Bad notes.rewriteMode value: '%s'
pl: Zła wartość notes.rewriteMode: „%s”

en: Refusing to rewrite notes in %s (outside of refs/notes/)
pl: Odmawiam przepisania uwag w %s (poza refs/notes/)

note: TRANSLATORS: The first %s is the name of the environment variable, the second %s is its value.
en: Bad %s value: '%s'
pl: Zła wartość %s: „%s”

en: object directory %s does not exist; check .git/objects/info/alternates
pl: katalog obiektów %s nie istnieje; sprawdź .git/objects/info/alternates

en: unable to normalize alternate object path: %s
pl: nie można znormalizować ścieżki alternatywnego obiektu: %s

en: %s: ignoring alternate object stores, nesting too deep
pl: %s: ignorowanie alternatywnych magazynów obiektów, zagnieżdżenie za głębokie

en: unable to normalize object directory: %s
pl: nie można znormalizować katalogu obiektu: %s

en: unable to fdopen alternates lockfile
pl: nie można wykonać fdopen na pliku blokady alternatywnych obiektów

en: unable to read alternates file
pl: nie można odczytać pliku alternatywnych obiektów

en: unable to move new alternates file into place
pl: nie można przenieść na miejsce nowego pliku alternatywnych obiektów

en: path '%s' does not exist
pl: ścieżka „%s” nie istnieje

en: reference repository '%s' as a linked checkout is not supported yet.
pl: repozytorium odniesienia „%s” jako łączone wybranie nie jest jeszcze wspierane.

en: reference repository '%s' is not a local repository.
pl: repozytorium odniesienia „%s” nie jest lokalnym repozytorium.

en: reference repository '%s' is shallow
pl: repozytorium odniesienia „%s” jest płytkie

en: reference repository '%s' is grafted
pl: repozytorium odniesienia „%s” jest szczepione

en: could not find object directory matching %s
pl: nie znaleziono katalogu obiektów pasującego do „%s”

en: invalid line while parsing alternate refs: %s
pl: błędny wiersz przy przetwarzaniu alternatywnych referencji: %s

en: attempting to mmap %<PRIuMAX> over limit %<PRIuMAX>
pl: próba mmap %<PRIuMAX> ponad ograniczeniem %<PRIuMAX>

en: mmap failed%s
pl: mmap nie powiodło się%s

en: object file %s is empty
pl: plik obiektu %s jest pusty

en: corrupt loose object '%s'
pl: uszkodzony wolny obiekt „%s”

en: garbage at end of loose object '%s'
pl: śmieci na końcu wolnego obiektu „%s”

en: unable to parse %s header
pl: nie można przetworzyć nagłówka %s

en: invalid object type
pl: zły rodzaj obiektu

en: unable to unpack %s header
pl: nie można rozpakować nagłówka %s

en: header for %s too long, exceeds %d bytes
pl: nagłówek %s za długi, przekracza %d bajtów

en: failed to read object %s
pl: nie można odczytać obiektu %s

en: replacement %s not found for %s
pl: nie znaleziono zastępstwa %s dla %s

en: loose object %s (stored in %s) is corrupt
pl: wolny obiekt %s (przechowywany w %s) jest uszkodzony

en: packed object %s (stored in %s) is corrupt
pl: spakowany obiekt %s (przechowywany w %s) jest uszkodzony

en: unable to write file %s
pl: nie można zapisać pliku %s

en: unable to set permission to '%s'
pl: nie można ustawić uprawnień na „%s”

en: file write error
pl: błąd zapisu pliku

en: error when closing loose object file
pl: błąd podczas zamykania pliku wolnego obiektu

en: insufficient permission for adding an object to repository database %s
pl: niewystarczające uprawnienia, aby dodać obiekt do bazy danych repozytorium %s

en: unable to create temporary file
pl: nie można utworzyć tymczasowego pliku

en: unable to write loose object file
pl: nie można zapisać pliku wolnego obiektu

en: unable to deflate new object %s (%d)
pl: nie można skompresować nowego obiektu %s (%d)

en: deflateEnd on object %s failed (%d)
pl: deflateEnd w obiekcie %s nie powiodło się (%d)

en: confused by unstable object source data for %s
pl: zamieszanie przez dane źródłowe niestabilnego obiektu dla %s

en: failed utime() on %s
pl: nie można wykonać utime() na %s

en: cannot read object for %s
pl: nie można odczytać obiektu do %s

en: corrupt commit
pl: uszkodzony zapis

en: corrupt tag
pl: uszkodzony tag

en: read error while indexing %s
pl: błąd odczytu podczas indeksowania %s

en: short read while indexing %s
pl: przeczytano mniej niż oczekiwano przy indeksowaniu %s

en: %s: failed to insert into database
pl: %s: nie można wstawić do bazy danych

en: %s: unsupported file type
pl: %s: niewspierany typ pliku

en: %s is not a valid object
pl: %s nie jest prawidłowym obiektem

en: %s is not a valid '%s' object
pl: %s nie jest prawidłowym obiektem „%s”

en: unable to open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: hash mismatch for %s (expected %s)
pl: niezgodne skróty %s (oczekiwano %s)

en: unable to mmap %s
pl: nie można wykonać mmap %s

en: unable to unpack header of %s
pl: nie można rozpakować nagłówka %s

en: unable to parse header of %s
pl: nie można przetworzyć nagłówka %s

en: unable to unpack contents of %s
pl: nie można rozpakować zawartości %s

en: short object ID %s is ambiguous
pl: krótki identyfikator %s jest niejednoznaczny

en: The candidates are:
pl: Kandydaci to:

en: Git normally never creates a ref that ends with 40 hex characters
    because it will be ignored when you just specify 40-hex. These refs
    may be created by mistake. For example,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    where "$br" is somehow empty and a 40-hex ref is created. Please
    examine these refs and maybe delete them. Turn this message off by
    running "git config advice.objectNameWarning false"
pl: Git normalnie nigdy nie tworzy referencji kończącej się czterdziestoma
    heksadecymalnymi znakami, bo byłyby ignorowane zawsze, gdy podasz
    tylko tych czterdzieści znaków. Te referencje mogą być utworzone przez
    pomyłkę.  Na przykład
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    gdzie „$br” jakoś okazuje się puste i tworzona jest taka nietypowa referencja.
    Sprawdź te referencje i może je usuń. Wyłącz ten komunikat za pomocą
    „git config advice.objectNameWarning false”

en: log for '%.*s' only goes back to %s
pl: dziennik „%.*s” sięga tylko %s

en: log for '%.*s' only has %d entries
pl: dziennik „%.*s” ma tylko %d wpisów

en: path '%s' exists on disk, but not in '%.*s'
pl: ścieżka „%s” istnieje na dysku, ale nie w „%.*s”

en: path '%s' exists, but not '%s'
    hint: Did you mean '%.*s:%s' aka '%.*s:./%s'?
pl: ścieżka „%s” istnieje, ale nie „%s”
    wskazówka: Czy chodziło o „%.*s:%s” czyli „%.*s:./%s”?

en: path '%s' does not exist in '%.*s'
pl: ścieżka „%s” nie istnieje w „%.*s”

en: path '%s' is in the index, but not at stage %d
    hint: Did you mean ':%d:%s'?
pl: ścieżka „%s” jest w indeksie, ale nie na etapie %d
    wskazówka: Czy chodziło o „:%d:%s”?

en: path '%s' is in the index, but not '%s'
    hint: Did you mean ':%d:%s' aka ':%d:./%s'?
pl: ścieżka „%s” jest w indeksie, ale nie „%s”
    wskazówka: Czy chodziło o „:%d:%s” czyli „:%d:./%s”?

en: path '%s' exists on disk, but not in the index
pl: ścieżka „%s” istnieje na dysku, ale nie w indeksie

en: path '%s' does not exist (neither on disk nor in the index)
pl: ścieżka „%s” nie istnieje (ani na dysku, ani w indeksie)

en: relative path syntax can't be used outside working tree
pl: składni ścieżki względnej nie można użyć poza drzewem roboczym

en: invalid object name '%.*s'.
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu: „%.*s”.

en: invalid object type "%s"
pl: nieprawidłowy rodzaj obiektu „%s”

en: object %s is a %s, not a %s
pl: obiekt %s to %s, nie %s

en: object %s has unknown type id %d
pl: obiekt %s ma nieznany identyfikator rodzaju %d

en: unable to parse object: %s
pl: nie można przetworzyć obiektu: %s

en: hash mismatch %s
pl: niezgodne skróty %s

en: multi-pack bitmap is missing required reverse index
pl: w bitmapie wielu paczek brakuje wymaganego odwrotnego indeksu

en: load_reverse_index: could not open pack
pl: load_reverse_index: nie można otworzyć paczki

en: unable to get size of %s
pl: nie można uzyskać rozmiaru %s

en: could not find %s in pack %s at offset %<PRIuMAX>
pl: nie znaleziono %s w paczce %s na pozycji %<PRIuMAX>

en: unable to get disk usage of %s
pl: nie można uzyskać użycia dysku %s

en: reverse-index file %s is too small
pl: plik odwrotnego indeksu %s jest za mały

en: reverse-index file %s is corrupt
pl: plik odwrotnego indeksu %s jest uszkodzony

en: reverse-index file %s has unknown signature
pl: plik odwrotnego indeksu %s ma nieznaną sygnaturę

en: reverse-index file %s has unsupported version %<PRIu32>
pl: plik odwrotnego indeksu %s ma niewspieraną wersję %<PRIu32>

en: reverse-index file %s has unsupported hash id %<PRIu32>
pl: plik odwrotnego indeksu %s ma niewspierany identyfikator skrótu %<PRIu32>

en: cannot both write and verify reverse index
pl: nie można i zapisać, i sprawdzić odwrotnego indeksu

en: could not stat: %s
pl: nie można wykonać stat: %s

en: failed to make %s readable
pl: nie można dodać praw do odczytu %s

en: could not write '%s' promisor file
pl: nie można pisać do obiecującego pliku „%s”

en: offset before end of packfile (broken .idx?)
pl: pozycja przed końcem pliku paczki (zepsuty .idx?)

en: packfile %s cannot be mapped%s
pl: nie można wykonać mapowania pliku paczki %s%s

en: offset before start of pack index for %s (corrupt index?)
pl: pozycja przed początkiem indeksu paczki dla %s (uszkodzony indeks?)

en: offset beyond end of pack index for %s (truncated index?)
pl: pozycja za końcem indeksu paczki dla %s (ucięty indeks?)

en: option `%s' expects a numerical value
pl: opcja „%s” oczekuje wartości liczbowej

en: malformed expiration date '%s'
pl: nieprawidłowa data wygaśnięcia „%s”

en: option `%s' expects "always", "auto", or "never"
pl: opcja „%s” oczekuje „always”, „auto” lub „never”

en: malformed object name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu „%s”

en: %s requires a value
pl: %s wymaga wartości

en: %s is incompatible with %s
pl: %s i %s się wykluczają

en: %s : incompatible with something else
pl: %s : wyklucza się z czymś innym

en: %s takes no value
pl: %s nie przyjmuje wartości

en: %s isn't available
pl: %s niedostępny

en: %s expects a non-negative integer value with an optional k/m/g suffix
pl: %s oczekuje nieujemnej wartości całkowitej z nieobowiązkowym sufiksem k/m/g

en: ambiguous option: %s (could be --%s%s or --%s%s)
pl: niejednoznaczna opcja: %s (może być --%s%s or --%s%s)

en: did you mean `--%s` (with two dashes)?
pl: czy chodziło o „--%s” (z dwoma myślnikami)?

en: alias of --%s
pl: synonim do --%s

en: unknown option `%s'
pl: nieznana opcja „%s”

en: unknown switch `%c'
pl: nieznany przełącznik „%c”

en: unknown non-ascii option in string: `%s'
pl: nieznana opcja spoza zakresu ASCII w łańcuchu: „%s”

en: usage: %s
pl: użycie: %s

note: TRANSLATORS: the colon here should align with the one in "usage: %s" translation.
en:    or: %s
pl:    lub: %s

en: -NUM
pl: -ILE

en: Could not make %s writable by group
pl: Nie można pozwolić grupie zapisywać do %s

en: Escape character '\' not allowed as last character in attr value
pl: Znak ucieczki „\” niedozwolony jako ostatni znak w wartości atrybutu

en: Only one 'attr:' specification is allowed.
pl: Wolno użyć tylko jednego „attr:”.

en: attr spec must not be empty
pl: atrybut nie może być pusty

en: invalid attribute name %s
pl: błędna nazwa atrybutu %s

en: global 'glob' and 'noglob' pathspec settings are incompatible
pl: globalne ustawienia ścieżek „glob” i „noglob” się wykluczają

en: global 'literal' pathspec setting is incompatible with all other global pathspec settings
pl: globalne ustawienia ścieżek „literal” i wszystkie inne globalne wykluczają się

en: invalid parameter for pathspec magic 'prefix'
pl: nieprawidłowy parametr magicznej ścieżki „prefix:”

en: Invalid pathspec magic '%.*s' in '%s'
pl: Nieprawidłowy magiczny numer ścieżki „%.*s” w „%s”

en: Missing ')' at the end of pathspec magic in '%s'
pl: Brakujący „)” pod koniec magicznej ścieżki w „%s”

en: Unimplemented pathspec magic '%c' in '%s'
pl: Niezaimplementowany magiczny numer ścieżki „%c” w „%s”

en: %s: 'literal' and 'glob' are incompatible
pl: %s: „literal” i „glob” się wykluczają

en: %s: '%s' is outside repository at '%s'
pl: %s: „%s” jest poza repozytorium w „%s”

en: '%s' (mnemonic: '%c')
pl: '%s' (skrót: '%c')

en: %s: pathspec magic not supported by this command: %s
pl: %s: magiczna ścieżka niewspierana przez to polecenie: %s

en: pathspec '%s' is beyond a symbolic link
pl: ścieżka „%s” przechodzi przez dowiązanie

en: line is badly quoted: %s
pl: wiersz jest źle zacytowany: %s

en: unable to write flush packet
pl: nie można zapisać pakietu wypróżnienia

en: unable to write delim packet
pl: nie można zapisać pakietu oddzielającego

en: unable to write response end packet
pl: nie można zapisać pakietu końca odpowiedzi

en: flush packet write failed
pl: nie można zapisać pakietu wypróżnienia

en: protocol error: impossibly long line
pl: błąd protokołu: niemożliwie długi wiersz

en: packet write with format failed
pl: nie można zapisać pakietu z formatem

en: packet write failed - data exceeds max packet size
pl: zapis pakietu nie powiódł się — dane przekraczają maksymalny rozmiar pakietu

en: packet write failed: %s
pl: nie można zapisać pakietu: %s

en: read error
pl: błąd odczytu

en: the remote end hung up unexpectedly
pl: zdalna maszyna nieoczekiwanie się rozłączyła

en: protocol error: bad line length character: %.4s
pl: błąd protokołu: zły znak długości wiersza: %.4s

en: protocol error: bad line length %d
pl: błąd protokołu: zła długość wiersza %d

en: remote error: %s
pl: błąd serwera: %s

en: Refreshing index
pl: Odświeżanie indeksu

en: unable to create threaded lstat: %s
pl: nie można utworzyć wątkowanego lstat: %s

en: unable to parse --pretty format
pl: nie można przetworzyć formatu --pretty

en: promisor-remote: unable to fork off fetch subprocess
pl: promisor-remote: nie można oddzielić pod-procesu pobierania

en: promisor-remote: could not write to fetch subprocess
pl: promisor-remote: nie można zapisać do pod-procesu pobierania

en: promisor-remote: could not close stdin to fetch subprocess
pl: promisor-remote: nie można zamknąć standardowego wejścia do pod-procesu pobierania

en: promisor remote name cannot begin with '/': %s
pl: obiecująca zdalna nazwa nie może zaczynać się od „/”: %s

en: object-info: expected flush after arguments
pl: object-info: oczekiwano wypróżnienia po argumentach

en: Removing duplicate objects
pl: Usuwanie zduplikowanych obiektów

en: could not start `log`
pl: nie można uruchomić „log”

en: could not read `log` output
pl: nie można odczytać wyjścia „log”

en: could not parse commit '%s'
pl: nie można przetworzyć zapisu „%s”

en: could not parse first line of `log` output: did not start with 'commit ': '%s'
pl: nie można przetworzyć pierwszego wiersza wyjścia „log”: nie zaczynał się od „zapis”: „%s”

en: could not parse git header '%.*s'
pl: nie można przetworzyć nagłówka gita „%.*s”

en: failed to generate diff
pl: nie można wygenerować różnic

en: --left-only and --right-only are mutually exclusive
pl: --left-only i --right-only się wykluczają

en: could not parse log for '%s'
pl: nie można przetworzyć dziennika do „%s”

en: will not add file alias '%s' ('%s' already exists in index)
pl: nie dodam skrótu pliku „%s” („%s” już widnieje w indeksie)

en: cannot create an empty blob in the object database
pl: nie można utworzyć pustego blobu w bazie danych obiektów

en: %s: can only add regular files, symbolic links or git-directories
pl: %s: można dodać tylko zwykłe pliki, dowiązania i katalogi gita

en: '%s' does not have a commit checked out
pl: „%s” nie ma wybranego zapisu

en: unable to index file '%s'
pl: nie można zaindeksować pliku „%s”

en: unable to add '%s' to index
pl: nie można dodać „%s” do indeksu

en: unable to stat '%s'
pl: nie można wykonać stat na „%s”

en: '%s' appears as both a file and as a directory
pl: „%s” widnieje jako i plik, i katalog

en: Refresh index
pl: Odśwież indeks

en: index.version set, but the value is invalid.
    Using version %i
pl: ustawiono index.version, ale wartość jest nieprawidłowa.
    Używanie wersji %i

en: GIT_INDEX_VERSION set, but the value is invalid.
    Using version %i
pl: ustawiono GIT_INDEX_VERSION, ale wartość jest nieprawidłowa.
    Używanie wersji %i

en: bad signature 0x%08x
pl: zły podpis 0x%08x

en: bad index version %d
pl: zła wersja indeksu %d

en: bad index file sha1 signature
pl: zły skrót SHA-1 pliku indeksu

en: index uses %.4s extension, which we do not understand
pl: indeks używa rozszerzenia %.4s, którego nie rozumiemy

en: ignoring %.4s extension
pl: pomijanie rozszerzenia %.4s

en: unknown index entry format 0x%08x
pl: nieznany format elementu indeksu 0x%08x

en: malformed name field in the index, near path '%s'
pl: nieprawidłowe pole nazwy w indeksie, blisko ścieżki „%s”

en: unordered stage entries in index
pl: nieuporządkowane elementy przygotowane w indeksie

en: multiple stage entries for merged file '%s'
pl: wiele elementów w przygotowaniu dla scalonego pliku „%s”

en: unordered stage entries for '%s'
pl: nieuporządkowane elementy przygotowane w „%s”

en: index file corrupt
pl: uszkodzony plik indeksu

en: unable to create load_cache_entries thread: %s
pl: nie można utworzyć wątku load_cache_entries: %s

en: unable to join load_cache_entries thread: %s
pl: nie można dołączyć do wątku load_cache_entries: %s

en: %s: index file open failed
pl: %s: nie można otworzyć pliku indeksu

en: %s: cannot stat the open index
pl: %s: nie można wykonać stat na otwartym indeksie

en: %s: index file smaller than expected
pl: %s: plik indeksu mniejszy niż oczekiwano

en: %s: unable to map index file%s
pl: %s: nie można wykonać mapowania pliku indeksu%s

en: unable to create load_index_extensions thread: %s
pl: nie można utworzyć wątku load_index_extensions: %s

en: unable to join load_index_extensions thread: %s
pl: nie można złączyć wątku load_index_extensions: %s

en: could not freshen shared index '%s'
pl: nie można odświeżyć wspólnego indeksu „%s”

en: broken index, expect %s in %s, got %s
pl: zepsuty indeks, oczekiwano %s w %s, otrzymano %s

en: could not close '%s'
pl: nie można zamknąć „%s”

en: failed to convert to a sparse-index
pl: nie można przekształcić w rzadki indeks

en: could not stat '%s'
pl: nie można wykonać stat na „%s”

en: unable to open git dir: %s
pl: nie można otworzyć katalogu gita: %s

en: unable to unlink: %s
pl: nie można wykonać unlink: „%s”

en: cannot fix permission bits on '%s'
pl: nie można naprawić bitów uprawnień w „%s”

en: %s: cannot drop to stage #0
pl: %s: nie można zrzucić do etapu nr 0

en: You can fix this with 'git rebase --edit-todo' and then run 'git rebase --continue'.
    Or you can abort the rebase with 'git rebase --abort'.
pl: Możesz to naprawić używając „git rebase --edit-todo” i uruchamiając później „git rebase --continue”.
    Albo możesz przerwać przestawianie przez „git rebase --abort”.

en: unrecognized setting %s for option rebase.missingCommitsCheck. Ignoring.
pl: nieznane ustawienie %s opcji rebase.missingCommitsCheck. Ignorowanie.

en: 
    Commands:
    p, pick <commit> = use commit
    r, reword <commit> = use commit, but edit the commit message
    e, edit <commit> = use commit, but stop for amending
    s, squash <commit> = use commit, but meld into previous commit
    f, fixup [-C | -c] <commit> = like "squash" but keep only the previous
                       commit's log message, unless -C is used, in which case
                       keep only this commit's message; -c is same as -C but
                       opens the editor
    x, exec <command> = run command (the rest of the line) using shell
    b, break = stop here (continue rebase later with 'git rebase --continue')
    d, drop <commit> = remove commit
    l, label <label> = label current HEAD with a name
    t, reset <label> = reset HEAD to a label
    m, merge [-C <commit> | -c <commit>] <label> [# <oneline>]
    .       create a merge commit using the original merge commit's
    .       message (or the oneline, if no original merge commit was
    .       specified); use -c <commit> to reword the commit message
    
    These lines can be re-ordered; they are executed from top to bottom.
pl: 
    Polecenia:
    p, pick <zapis> = dobierz zapis
    r, reword <zapis> = użyj zapisu, ale przeredaguj jego komunikat
    e, edit <zapis> = użyj zapisu, ale zatrzymaj się, żeby go poprawić
    s, squash <zapis> = użyj zapisu, ale połącz go z poprzednim (spłaszcz)
    f, fixup [-C | -c] <zapis> = jak „squash”, ale odrzuć komunikat tego zapisu,
                       chyba że użyto -C, wtedy zachowaj tylko komunikat tego zapisu;
                       -c jest jak -C ale otwiera edytor
    x, exec <polecenie> = wykonaj polecenie (resztę wiersza) w powłoce
    b, break = zatrzymaj się tu (kontynuuj przestawianie przez „git rebase --continue”)
    d, drop <zapis> = usuń zapis
    l, label <etykietka> = nazwij bieżące HEAD
    t, reset <etykietka> = zresetuj HEAD do etykietki
    m, merge [-C <zapis> | -c <zapis>] <etykietka> [# <wiersz>]
    .       utwórz zapis scalenia używając pierwotnego komunikatu <zapisu> scalenia
    .       (albo <wiersza>, jeśli nie podano pierwotnego zapisu scalenia);
    .       użyj -c <zapis>, aby przeredagować komunikat zapisu
    
    Kolejność wierszy może być zmieniona; są wykonywane z góry na dół.

en: Rebase %s onto %s (%d command) | Rebase %s onto %s (%d commands)
pl[0]: Przestawianie %s na %s (%d polecenie)
pl[1]: Przestawianie %s na %s (%d polecenia)
pl[2]: Przestawianie %s na %s (%d poleceń)

en: 
    Do not remove any line. Use 'drop' explicitly to remove a commit.
pl: 
    Nie usuwaj żadnego wiersza. Użyj jawnie „drop”, żeby usunąć wpis.

en: 
    If you remove a line here THAT COMMIT WILL BE LOST.
pl: 
    Jeśli usuniesz tutaj wiersz, TEN ZAPIS BĘDZIE STRACONY.

en: 
    You are editing the todo file of an ongoing interactive rebase.
    To continue rebase after editing, run:
        git rebase --continue
pl: 
    Edytujesz plik z poleceniami trwającego interaktywnego przestawienia.
    Aby kontynuować przestawienie po edycji, wykonaj:
        git rebase --continue

en: 
    However, if you remove everything, the rebase will be aborted.
pl: 
    Jeśli jednak usuniesz wszystko, przestawianie zostanie przerwane.

en: could not write '%s'
pl: nie można pisać do „%s”

en: could not write '%s'.
pl: nie można pisać do „%s”.

en: Warning: some commits may have been dropped accidentally.
    Dropped commits (newer to older):
pl: Ostrzeżenie: niektóre zapisy mogły zostać omyłkowo porzucone.
    Porzucone zapisy (od najnowszych do najstarszych):

en: To avoid this message, use "drop" to explicitly remove a commit.
    
    Use 'git config rebase.missingCommitsCheck' to change the level of warnings.
    The possible behaviours are: ignore, warn, error.
pl: Aby uniknąć tego komunikatu, użyj „drop”, aby wyraźnie jawnie usunąć zapis.
    
    Użyj „git config rebase.missingCommitsCheck”, aby zmienić poziom ostrzeżeń.
    Możliwe zachowania to: ignore, warn, error.

en: %s: 'preserve' superseded by 'merges'
pl: %s: „preserve” zostało uogólnione do „merges”

en: gone
pl: nie ma

en: ahead %d
pl: do przodu %d

en: behind %d
pl: w tyle %d

en: ahead %d, behind %d
pl: do przodu %d, w tyle %d

en: expected format: %%(color:<color>)
pl: oczekiwany format: %%(color:<kolor>)

en: unrecognized color: %%(color:%s)
pl: nierozpoznany kolor: %%(color:%s)

en: Integer value expected refname:lstrip=%s
pl: Oczekiwano wartości całkowitej refname:lstrip=%s

en: Integer value expected refname:rstrip=%s
pl: Oczekiwano wartości całkowitej refname:rstrip=%s

en: unrecognized %%(%s) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(%s): %s

en: %%(objecttype) does not take arguments
pl: %%(objecttype) nie przyjmuje argumentów

en: unrecognized %%(objectsize) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(objectsize): %s

en: %%(deltabase) does not take arguments
pl: %%(deltabase) nie przyjmuje argumentów

en: %%(body) does not take arguments
pl: %%(body) nie przyjmuje argumentów

en: unrecognized %%(subject) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(subject): %s

en: expected %%(trailers:key=<value>)
pl: oczekiwano %%(trailers:key=<wartość>)

en: unknown %%(trailers) argument: %s
pl: nieznany argument %%(trailers): %s

en: positive value expected contents:lines=%s
pl: oczekiwano wartości dodatniej contents:lines=%s

en: unrecognized %%(contents) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(contents): %s

en: unrecognized %%(raw) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(raw): %s

en: positive value expected '%s' in %%(%s)
pl: oczekiwano wartości dodatniej „%s” w %%(%s)

en: unrecognized argument '%s' in %%(%s)
pl: nierozpoznany argument „%s” w %%(%s)

en: unrecognized email option: %s
pl: nierozpoznawana opcja e-mail: %s

en: expected format: %%(align:<width>,<position>)
pl: oczekiwany format: %%(align:<szerokość>,<pozycja>)

en: unrecognized position:%s
pl: nierozpoznawana pozycja:%s

en: unrecognized width:%s
pl: nierozpoznawana szerokość:%s

en: unrecognized %%(align) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(align): %s

en: positive width expected with the %%(align) atom
pl: oczekiwano dodatniej szerokości z atomem %%(align)

en: unrecognized %%(if) argument: %s
pl: nierozpoznany argument %%(if): %s

en: %%(rest) does not take arguments
pl: %%(rest) nie przyjmuje argumentów

en: malformed field name: %.*s
pl: nieprawidłowa nazwa pola %.*s

en: unknown field name: %.*s
pl: nieznana nazwa pola: %.*s

en: not a git repository, but the field '%.*s' requires access to object data
pl: to nie jest repozytorium gita, ale pole „%.*s” wymaga dostępu do danych obiektów

en: format: %%(if) atom used without a %%(then) atom
pl: format: atom %%(if) użyty bez atomu %%(then)

en: format: %%(then) atom used without an %%(if) atom
pl: format: atom %%(then) użyty bez atomu %%(if)

en: format: %%(then) atom used more than once
pl: format: atom %%(then) użyty więcej niż raz

en: format: %%(then) atom used after %%(else)
pl: format: atom %%(then) użyty po %%(else)

en: format: %%(else) atom used without an %%(if) atom
pl: format: atom %%(else) użyty bez atomu %%(if)

en: format: %%(else) atom used without a %%(then) atom
pl: format: atom %%(else) użyty bez atomu %%(then)

en: format: %%(else) atom used more than once
pl: format: atom %%(else) użyty więcej niż raz

en: format: %%(end) atom used without corresponding atom
pl: format: atom %%(end) użyty bez odpowiadającego atomu

en: malformed format string %s
pl: nieprawidłowy format %s

en: this command reject atom %%(%.*s)
pl: to polecenie odrzuca atom %%(%.*s)

en: --format=%.*s cannot be used with --python, --shell, --tcl
pl: --format=%.*s, --python, --shell i --tcl się wykluczają

en: (no branch, rebasing %s)
pl: (brak gałęzi, przestawianie %s)

en: (no branch, rebasing detached HEAD %s)
pl: (brak gałęzi, przestawianie odłączonego HEAD %s)

en: (no branch, bisect started on %s)
pl: (brak gałęzi, przeszukiwanie rozpoczęte od %s)

en: (HEAD detached at %s)
pl: (HEAD odłączone na %s)

en: (HEAD detached from %s)
pl: (HEAD odłączone od %s)

en: (no branch)
pl: (brak gałęzi)

en: missing object %s for %s
pl: brakujący obiekt %s do %s

en: parse_object_buffer failed on %s for %s
pl: parse_object_buffer nie powiodło się na %s do %s

en: malformed object at '%s'
pl: uszkodzony obiekt w „%s”

en: ignoring ref with broken name %s
pl: ignorowanie referencji z zepsutą nazwą %s

en: ignoring broken ref %s
pl: ignorowanie zepsutej referencji %s

en: format: %%(end) atom missing
pl: format: brakuje atomu %%(end)

en: malformed object name %s
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu %s

en: option `%s' must point to a commit
pl: opcja „%s” musi wskazywać na zapis

en: %s does not point to a valid object!
pl: %s nie wskazuje na prawidłowy obiekt!

en: Using '%s' as the name for the initial branch. This default branch name
    is subject to change. To configure the initial branch name to use in all
    of your new repositories, which will suppress this warning, call:
    
    	git config --global init.defaultBranch <name>
    
    Names commonly chosen instead of 'master' are 'main', 'trunk' and
    'development'. The just-created branch can be renamed via this command:
    
    	git branch -m <name>
pl: Użycie „%s” jako nawy początkowej gałęzi. Ta domyślna nazwa gałęzi
    może się zmienić. Aby ustawić nazwę początkowej gałęzi do użycia we
    wszystkich nowych repozytoriach, co uciszy ten komunikat, wykonaj:
    
    	git config --global init.defaultBranch <nazwa>
    
    Tradycyjnie było „master”, a inne popularne to „main”, „trunk”
    i „development”. Nazwę właśnie utworzonej gałęzi można zmienić tym poleceniem:
    
    	git branch -m <nazwa>

en: could not retrieve `%s`
pl: nie można odebrać „%s”

en: invalid branch name: %s = %s
pl: nieprawidłowa nazwa gałęzi: %s = %s

en: ignoring dangling symref %s
pl: ignorowanie wiszącej referencji symbolicznej %s

en: log for ref %s has gap after %s
pl: dziennik referencji %s ma lukę po %s

en: log for ref %s unexpectedly ended on %s
pl: dziennik referencji %s nieoczekiwanie się skończył na %s

en: log for %s is empty
pl: dziennik dla %s jest pusty

en: refusing to update ref with bad name '%s'
pl: odmawiam zaktualizowania referencji ze złą nazwą „%s”

en: update_ref failed for ref '%s': %s
pl: update_ref nie powiodło się dla referencji „%s”: %s

en: multiple updates for ref '%s' not allowed
pl: wiele aktualizacji referencji „%s” niedozwolone

en: ref updates forbidden inside quarantine environment
pl: aktualizacje referencji zabronione w środowisku kwarantanny

en: ref updates aborted by hook
pl: aktualizacje referencji przerwane przez skrypt repozytorium

en: '%s' exists; cannot create '%s'
pl: „%s” istnieje; nie można utworzyć „%s”

en: cannot process '%s' and '%s' at the same time
pl: nie można przetworzyć jednocześnie „%s” i „%s”

en: could not remove reference %s
pl: nie można usunąć referencji %s

en: could not delete reference %s: %s
pl: nie można usunąć referencji %s: %s

en: could not delete references: %s
pl: nie można usunąć referencji: %s

en: invalid refspec '%s'
pl: nieprawidłowa referencja „%s”

en: config remote shorthand cannot begin with '/': %s
pl: zdalny skrót konfiguracji nie może zaczynać się od „/”: %s

en: more than one receivepack given, using the first
pl: podano więcej niż jedną paczkę odbiorczą, użycie pierwszej

en: more than one uploadpack given, using the first
pl: podano więcej niż jedną paczkę nadawczą, użycie pierwszej

en: Cannot fetch both %s and %s to %s
pl: Nie można pobrać jednocześnie %s i %s do %s

en: %s usually tracks %s, not %s
pl: %s zwykle śledzi %s, nie %s

en: %s tracks both %s and %s
pl: %s śledzi jednocześnie %s i %s

en: key '%s' of pattern had no '*'
pl: klucz „%s” z wzorca nie miał „*”

en: value '%s' of pattern has no '*'
pl: wartość „%s” z wzorca nie miała „*”

en: src refspec %s does not match any
pl: źródłowa referencja %s nie pasuje do żadnej

en: src refspec %s matches more than one
pl: źródłowa ścieżka %s pasuje do więcej niż jednej

note: TRANSLATORS: "matches '%s'%" is the <dst> part of "git push <remote> <src>:<dst>" push, and "being pushed ('%s')" is the <src>.
en: The destination you provided is not a full refname (i.e.,
    starting with "refs/"). We tried to guess what you meant by:
    
    - Looking for a ref that matches '%s' on the remote side.
    - Checking if the <src> being pushed ('%s')
      is a ref in "refs/{heads,tags}/". If so we add a corresponding
      refs/{heads,tags}/ prefix on the remote side.
    
    Neither worked, so we gave up. You must fully qualify the ref.
pl: Podany cel nie jest pełną nazwą referencji (tj.
    nie zaczyna się od „refs/”). Próbowaliśmy zgadnąć, o co chodzi:
    
    - Szukając referencji pasującej do „%s” po zdalnej stronie.
    - Sprawdzając, czy wypychane <źródło> („%s”)
      jest referencją w „refs/{heads,tags}/”. Jeśli tak, dodajemy odpowiedni
      prefiks refs/{heads,tags}/ po zdalnej stronie.
    
    Żadne nie zadziałało, więc się poddaliśmy. Musisz uzupełnić pełną postać referencji.

en: The <src> part of the refspec is a commit object.
    Did you mean to create a new branch by pushing to
    '%s:refs/heads/%s'?
pl: Część <źródła> referencji jest obiektem zapisu.
    Czy chodziło o utworzenie nowej gałęzi przez wypchnięcie na
    „%s:refs/heads/%s”?

en: The <src> part of the refspec is a tag object.
    Did you mean to create a new tag by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
pl: Część <źródła> referencji jest obiektem tagu.
    Czy chodziło o utworzenie nowego tagu przez wypchnięcie na
    „%s:refs/tags/%s”?

en: The <src> part of the refspec is a tree object.
    Did you mean to tag a new tree by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
pl: Część <źródła> referencji jest obiektem drzewa.
    Czy chodziło o utworzenie nowego drzewa przez wypchnięcie na
    „%s:refs/tags/%s”?

en: The <src> part of the refspec is a blob object.
    Did you mean to tag a new blob by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
pl: Część <źródła> referencji jest obiektem blobu.
    Czy chodziło o utworzenie nowego blobu przez wypchnięcie na
    „%s:refs/tags/%s”?

en: %s cannot be resolved to branch
pl: nie można rozwiązać %s jako gałęzi

en: unable to delete '%s': remote ref does not exist
pl: nie można usunąć „%s”: zdalna referencja nie istnieje

en: dst refspec %s matches more than one
pl: docelowa referencja %s pasuje do więcej niż jednej

en: dst ref %s receives from more than one src
pl: docelowa referencja %s pobiera z więcej niż jednego źródła

en: HEAD does not point to a branch
pl: HEAD nie wskazuje gałęzi

en: no such branch: '%s'
pl: nie ma takiej gałęzi: „%s”

en: no upstream configured for branch '%s'
pl: gałąź „%s” nie ma ustawionej gałęzi nadrzędnej

en: upstream branch '%s' not stored as a remote-tracking branch
pl: gałąź nadrzędna „%s” nie jest przechowana jako gałąź śledząca

en: push destination '%s' on remote '%s' has no local tracking branch
pl: cel wypchnięcia „%s” na zdalnym repozytorium „%s” nie ma lokalnej gałęzi śledzącej

en: branch '%s' has no remote for pushing
pl: Gałąź „%s” nie ma zdalnego repozytorium do wypychania

en: push refspecs for '%s' do not include '%s'
pl: referencje wypychania do „%s” nie zawierają „%s”

en: push has no destination (push.default is 'nothing')
pl: wypchnięcie nie ma celu (push.default ma wartość „nothing”)

en: cannot resolve 'simple' push to a single destination
pl: nie można rozwiązać „prostego” wypchnięcia do pojedynczego celu

en: couldn't find remote ref %s
pl: nie znaleziono zdalnej referencji %s

en: * Ignoring funny ref '%s' locally
pl: * Pomijanie zabawnej referencji „%s” lokalnie

en: Your branch is based on '%s', but the upstream is gone.
pl: Twoja gałąź jest oparta na „%s”, ale jej nadrzędna zniknęła.

en:   (use "git branch --unset-upstream" to fixup)
pl:   (użyj „git branch --unset-upstream”, aby naprawić)

en: Your branch is up to date with '%s'.
pl: Twoja gałąź jest na bieżąco z „%s”.

en: Your branch and '%s' refer to different commits.
pl: Twoja gałąź i „%s” odnoszą się do innych zapisów.

en:   (use "%s" for details)
pl:   (więcej szczegółów w „%s”)

en: Your branch is ahead of '%s' by %d commit.
     | Your branch is ahead of '%s' by %d commits.
pl[0]: Twoja gałąź jest do przodu względem „%s” o %d zapis.
pl[1]: Twoja gałąź jest do przodu względem „%s” o %d zapisy.
pl[2]: Twoja gałąź jest do przodu względem „%s” o %d zapisów.

en:   (use "git push" to publish your local commits)
pl:   (użyj „git push”, aby opublikować swoje zapisy)

en: Your branch is behind '%s' by %d commit, and can be fast-forwarded.
     | Your branch is behind '%s' by %d commits, and can be fast-forwarded.
pl[0]: Twoja gałąź jest za „%s” o %d zapis i może zostać przewinięta.
pl[1]: Twoja gałąź jest za „%s” o %d zapisy i może zostać przewinięta.
pl[2]: Twoja gałąź jest za „%s” o %d zapisów i może zostać przewinięta.

en:   (use "git pull" to update your local branch)
pl:   (użyj „git pull”, aby zaktualizować lokalną gałąź)

en: Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commit each, respectively.
     | Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commits each, respectively.
pl[0]: Twoja gałąź i „%s” się rozeszły
    i mają odpowiednio %d i %d różny zapis.
pl[1]: Twoja gałąź i „%s” się rozeszły
    i mają odpowiednio %d i %d różne zapisy.
pl[2]: Twoja gałąź i „%s” się rozeszły
    i mają odpowiednio %d i %d różnych zapisów.

en:   (use "git pull" to merge the remote branch into yours)
pl:   (użyj „git pull”, aby scalić zdalną gałąź w swoją)

en: cannot parse expected object name '%s'
pl: nie można przetworzyć nazwy obiektu „%s”

en: bad replace ref name: %s
pl: zła nazwa zastępczej referencji: %s

en: duplicate replace ref: %s
pl: podwójna referencja zastępcza: %s

en: replace depth too high for object %s
pl: zamień głębokość za dużą dla obiektu %s

en: corrupt MERGE_RR
pl: uszkodzone MERGE_RR

en: unable to write rerere record
pl: nie można zapisać wpisu rerere

en: there were errors while writing '%s' (%s)
pl: wystąpiły błędy przy zapisywaniu „%s” (%s)

en: failed to flush '%s'
pl: nie można wypróżnić „%s”'

en: could not parse conflict hunks in '%s'
pl: nie można przetworzyć skrawków konfliktu w „%s”

en: failed utime() on '%s'
pl: nie można wykonać utime() na „%s”

en: writing '%s' failed
pl: nie można zapisać „%s”

en: Staged '%s' using previous resolution.
pl: Przygotowano „%s” używając poprzedniego rozwiązania.

en: Recorded resolution for '%s'.
pl: Zapamiętano rozwiązanie dla „%s”.

en: Resolved '%s' using previous resolution.
pl: Rozwiązano „%s” przy użyciu poprzedniego rozwiązania.

en: cannot unlink stray '%s'
pl: nie można usunąć bezpańskiego „%s”

en: Recorded preimage for '%s'
pl: Zapamiętano wstępny obraz „%s”

en: could not create directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu „%s”

en: failed to update conflicted state in '%s'
pl: nie można zaktualizować skonfliktowanego stanu w „%s”

en: no remembered resolution for '%s'
pl: brak zapamiętanego wyniku scalenia dla „%s”

en: cannot unlink '%s'
pl: nie można usunąć „%s”

en: Updated preimage for '%s'
pl: Zaktualizowano wstępny obraz „%s”

en: Forgot resolution for '%s'
pl: Zapomniano rozwiązanie dla „%s”

en: unable to open rr-cache directory
pl: nie można otworzyć katalogu pamięci podręcznej rr-cache

en: could not determine HEAD revision
pl: nie można ustalić rewizji HEAD

en: failed to find tree of %s
pl: nie znaleziono drzewa %s

en: --unsorted-input is incompatible with --no-walk
pl: --unsorted-input i --no-walk się wykluczają

en: --unpacked=<packfile> no longer supported
pl: --unpacked=<plik-paczki> nie jest już wspierany

en: --no-walk is incompatible with --unsorted-input
pl: --no-walk i --unsorted-input się wykluczają

en: your current branch appears to be broken
pl: twoja obecna gałąź wydaje się być uszkodzona

en: your current branch '%s' does not have any commits yet
pl: twoja obecna gałąź „%s” nie ma jeszcze żadnych zapisów

en: -L does not yet support diff formats besides -p and -s
pl: -L nie wspiera jeszcze formatów różnic oprócz -p i -s

en: cannot create async thread: %s
pl: nie można utworzyć asynchronicznego wątku: %s

en: unexpected flush packet while reading remote unpack status
pl: nieoczekiwany pakiet wypróżnienia podczas odczytu stanu zdalnego rozpakowania

en: unable to parse remote unpack status: %s
pl: nie można przetworzyć zdalnego stanu rozpakowania: %s

en: remote unpack failed: %s
pl: zdalne rozpakowanie nie powiodło się: %s

en: failed to sign the push certificate
pl: nie można podpisać certyfikatu wypychania

en: send-pack: unable to fork off fetch subprocess
pl: send-pack: nie można oddzielić pod-procesu pobierania

en: push negotiation failed; proceeding anyway with push
pl: negocjacja przekazania nie powiodła się; przekazywanie mimo to

en: the receiving end does not support this repository's hash algorithm
pl: odbierający koniec nie wspiera algorytmu skrótu tego repozytorium

en: the receiving end does not support --signed push
pl: odbierający koniec nie wspiera wypchnięć --signed

en: not sending a push certificate since the receiving end does not support --signed push
pl: nie wysyłanie certyfikatu wypchnięcia, bo odbierający koniec nie wspiera wypychnięć --signed

en: the receiving end does not support --atomic push
pl: odbierający koniec nie wspiera wypchnięć --atomic

en: the receiving end does not support push options
pl: odbierający koniec nie wspiera opcji wypychania

en: invalid commit message cleanup mode '%s'
pl: nieprawidłowy tryb czyszczenia komunikatu zapisu „%s”

en: could not delete '%s'
pl: nie można usunąć „%s”

en: could not remove '%s'
pl: nie można usunąć „%s”

en: revert
pl: odwracanie

en: cherry-pick
pl: dobieranie

en: rebase
pl: przestawianie

en: unknown action: %d
pl: nieznane działanie: %d

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
pl: po rozwiązaniu konfliktów oznacz poprawione ścieżki
    z „git add <ścieżki>” lub „git rm <ścieżki>”

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git cherry-pick --continue".
    You can instead skip this commit with "git cherry-pick --skip".
    To abort and get back to the state before "git cherry-pick",
    run "git cherry-pick --abort".
pl: Po rozwiązaniu konfliktów, oznacz je przez
    „git add/rm <ścieżki>” i wykonaj
    „git cherry-pick --continue”.
    Możesz zamiast tego pominąć ten zapis przez „git cherry-pick --skip”.
    Aby przerwać i powrócić do stanu sprzed „git cherry-pick”,
    wykonaj „git cherry-pick --abort”.

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git revert --continue".
    You can instead skip this commit with "git revert --skip".
    To abort and get back to the state before "git revert",
    run "git revert --abort".
pl: Po rozwiązaniu konfliktów, oznacz je przez
    „git add/rm <ścieżki>” i wykonaj
    „git revert --continue”.
    Możesz zamiast tego pominąć ten zapis przez „git revert --skip”.
    Aby przerwać i powrócić do stanu sprzed „git revert”,
    wykonaj „git revert --abort”.

en: could not lock '%s'
pl: nie można zablokować „%s”

en: could not write to '%s'
pl: nie można pisać do „%s”

en: could not write eol to '%s'
pl: nie można pisać końca wiersza do „%s”

en: failed to finalize '%s'
pl: nie można sfinalizować „%s”

en: your local changes would be overwritten by %s.
pl: twoje lokalne zmiany zostaną nadpisane przez %s.

en: commit your changes or stash them to proceed.
pl: złóż swoje zmiany lub dodaj do schowka, aby kontynuować.

en: %s: fast-forward
pl: %s: przewijanie

en: Invalid cleanup mode %s
pl: Nieprawidłowy tryb czyszczenia %s

note: TRANSLATORS: %s will be "revert", "cherry-pick" or "rebase".
en: %s: Unable to write new index file
pl: %s: Nie można zapisać nowego pliku indeksu

en: unable to update cache tree
pl: nie można zaktualizować drzewa pamięci podręcznej

en: could not resolve HEAD commit
pl: nie można rozwiązać zapisu HEAD

en: no key present in '%.*s'
pl: nie ma żadnego klucza w „%.*s”

en: unable to dequote value of '%s'
pl: nie można odcytować wartości „%s”

en: could not open '%s' for reading
pl: nie można otworzyć „%s” do odczytu

en: 'GIT_AUTHOR_NAME' already given
pl: już podano „GIT_AUTHOR_NAME”

en: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' already given
pl: już podano „GIT_AUTHOR_EMAIL”

en: 'GIT_AUTHOR_DATE' already given
pl: już podano „GIT_AUTHOR_DATE”

en: unknown variable '%s'
pl: nieznana zmienna „%s”

en: missing 'GIT_AUTHOR_NAME'
pl: brak „GIT_AUTHOR_NAME”

en: missing 'GIT_AUTHOR_EMAIL'
pl: brak „GIT_AUTHOR_EMAIL”

en: missing 'GIT_AUTHOR_DATE'
pl: brak „GIT_AUTHOR_DATE”

en: you have staged changes in your working tree
    If these changes are meant to be squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend %s
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit %s
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
pl: w drzewie roboczym masz przygotowane zmiany
    Jeśli te zmiany mają być spłaszczone z poprzednim zapisem, wykonaj:
    
      git commit --amend %s
    
    Jeśli mają być złożone w nowym zapisie, wykonaj:
    
      git commit %s
    
    W obu przypadkach, gdy zakończysz, kontynuuj przez:
    
      git rebase --continue

en: 'prepare-commit-msg' hook failed
pl: skrypt „prepare-commit-msg” się nie powiódł

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly. Run the
    following command and follow the instructions in your editor to edit
    your configuration file:
    
        git config --global --edit
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
pl: Twoja nazwa i adres e-mail zostały automatycznie skonfigurowane na podstawie
    twojej nazwy użytkownika i nazwy hosta. Sprawdź, czy są one prawidłowe.
    Możesz ukryć tą wiadomość ustawiając je samodzielnie. Uruchom
    następującą komendę i postępuj zgodnie z instrukcjami w edytorze, aby edytować
    twój plik konfiguracyjny:
    
        git config --global --edit
    
    Po tym możesz poprawić podpis użyty w tym zapisie używając:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
pl: Twoja nazwa i adres e-mail zostały automatycznie skonfigurowane na podstawie
     twojej nazwy użytkownika i nazwy hosta. Sprawdź, czy są one prawidłowe.
    Możesz ukryć tą wiadomość ustawiając je samodzielnie:
    
        git config --global user.email "toja@example.com"
        git config --global user.name "Twoje Imię Nazwisko"
    
    Po tym możesz poprawić podpis użyty w tym zapisie używając:
    
        git commit --amend --reset-author

en: couldn't look up newly created commit
pl: nie odnaleziono nowo utworzonego zapisu

en: could not parse newly created commit
pl: nie można przetworzyć nowo utworzonego zapisu

en: unable to resolve HEAD after creating commit
pl: nie można rozwiązać HEAD po utworzeniu zapisu

en: detached HEAD
pl: oddzielone HEAD

en:  (root-commit)
pl:  (zapis-korzeń)

en: could not parse HEAD
pl: nie można przetworzyć HEAD

en: HEAD %s is not a commit!
pl: HEAD %s nie jest zapisem!

en: could not parse HEAD commit
pl: nie można przetworzyć zapisu HEAD

en: unable to parse commit author
pl: nie można przetworzyć autora zapisu %s

en: git write-tree failed to write a tree
pl: git write-tree nie może zapisać drzewa

en: unable to read commit message from '%s'
pl: nie można odczytać komunikatu zapisu z „%s”

en: invalid author identity '%s'
pl: nieprawidłowa tożsamość autora „%s”

en: corrupt author: missing date information
pl: uszkodzony autor: brakuje informacji o dacie

en: failed to write commit object
pl: nie można zapisać obiektu zapisu

en: could not update %s
pl: nie można zaktualizować „%s”

en: could not parse commit %s
pl: nie można przetworzyć zapisu %s

en: could not parse parent commit %s
pl: nie można przetworzyć zapisu rodzica %s

en: unknown command: %d
pl: nieznane pod-polecenie: %d

en: This is the 1st commit message:
pl: To jest komunikat pierwszego zapisu:

en: This is the commit message #%d:
pl: To jest komunikat zapisu nr %d:

en: The 1st commit message will be skipped:
pl: Komunikat pierwszego zapisu zostanie pominięty:

en: The commit message #%d will be skipped:
pl: Komunikat zapisu nr %d zostanie pominięty:

en: This is a combination of %d commits.
pl: To jest połączenie %d zapisów.

en: cannot write '%s'
pl: nie można pisać do „%s”

en: need a HEAD to fixup
pl: potrzeba HEAD do naprawienia

en: could not read HEAD
pl: nie można odczytać HEAD

en: could not read HEAD's commit message
pl: nie można odczytać komunikatu zapisu czoła HEAD

en: could not read commit message of %s
pl: nie można odczytać komunikatu zapisu %s

en: your index file is unmerged.
pl: plik indeksu jest niescalony.

en: cannot fixup root commit
pl: nie można poprawić zapisu korzenia

en: commit %s is a merge but no -m option was given.
pl: zapis %s jest scaleniem, a nie podano opcji -m.

en: commit %s does not have parent %d
pl: zapis %s nie ma rodzica %d

en: cannot get commit message for %s
pl: nie można uzyskać komunikatu zapisu dla %s

note: TRANSLATORS: The first %s will be a "todo" command like "revert" or "pick", the second %s a SHA1.
en: %s: cannot parse parent commit %s
pl: %s: nie można przetworzyć rodzica zapisu %s

en: could not rename '%s' to '%s'
pl: nie można zmienić nazwy „%s” na „%s”

en: could not revert %s... %s
pl: nie można odwrócić %s... %s

en: could not apply %s... %s
pl: nie można zastosować %s... %s

en: dropping %s %s -- patch contents already upstream
pl: gubienie %s %s — zawartość łatki już wcielona w głównym nurcie

en: git %s: failed to read the index
pl: git %s: nie można odczytać indeksu

en: git %s: failed to refresh the index
pl: git %s: nie można odświeżyć indeksu

en: %s does not accept arguments: '%s'
pl: %s nie przyjmuje argumentów: „%s”

en: missing arguments for %s
pl: brakujące argumenty dla %s

en: could not parse '%s'
pl: nie można przetworzyć „%s”

en: invalid line %d: %.*s
pl: nieprawidłowy wiersz %d: %.*s

en: cannot '%s' without a previous commit
pl: nie można użyć „%s” bez poprzedniego zapisu

en: could not read '%s'.
pl: nie można odczytać „%s”.

en: cancelling a cherry picking in progress
pl: przerywanie trwającego dobierania

en: cancelling a revert in progress
pl: przerywanie trwającego odwracania

en: please fix this using 'git rebase --edit-todo'.
pl: napraw to używając „git rebase --edit-todo”.

en: unusable instruction sheet: '%s'
pl: plik z instrukcjami się nie nadaje: „%s”

en: no commits parsed.
pl: nie przetworzono żadnego zapisu.

en: cannot cherry-pick during a revert.
pl: nie można dobierać w czasie odwracania.

en: cannot revert during a cherry-pick.
pl: nie można odwrócić w czasie dobierania.

en: invalid value for %s: %s
pl: nieprawidłowa wartość %s: %s

en: unusable squash-onto
pl: spłaszcz-na się nie nadaje

en: malformed options sheet: '%s'
pl: nieprawidłowy plik opcji: „%s”

en: empty commit set passed
pl: podano pusty zbiór zapisów

en: revert is already in progress
pl: już trwa dobieranie

en: try "git revert (--continue | %s--abort | --quit)"
pl: spróbuj „git revert (--continue | %s--abort | --quit)”

en: cherry-pick is already in progress
pl: już trwa dobieranie

en: try "git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)"
pl: spróbuj „git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)”

en: could not create sequencer directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu sekwencjonowania „%s”

en: could not lock HEAD
pl: nie można zablokować HEAD

en: no cherry-pick or revert in progress
pl: nie trwa dobieranie ani odwracanie

en: cannot resolve HEAD
pl: nie można rozwiązać HEAD

en: cannot abort from a branch yet to be born
pl: nie można przerwać z gałęzi, która dopiero ma powstać

en: cannot open '%s'
pl: nie można otworzyć „%s”

en: cannot read '%s': %s
pl: nie można odczytać „%s”: %s

en: unexpected end of file
pl: nieoczekiwany koniec pliku

en: stored pre-cherry-pick HEAD file '%s' is corrupt
pl: zapisany plik HEAD sprzed dobierania „%s” jest uszkodzony

en: You seem to have moved HEAD. Not rewinding, check your HEAD!
pl: Wydaje się, że czoło HEAD się przesunęło.
    Nie cofam, sprawdź swoje HEAD!

en: no revert in progress
pl: nie trwa żadne odwracanie

en: no cherry-pick in progress
pl: nie trwa żadne dobieranie

en: failed to skip the commit
pl: nie udało się pominąć zapisu

en: there is nothing to skip
pl: nie ma nic do pominięcia

en: have you committed already?
    try "git %s --continue"
pl: zapis już złożony?
    spróbuj „git %s --continue”

en: cannot read HEAD
pl: nie można odczytać HEAD

en: unable to copy '%s' to '%s'
pl: nie można skopiować „%s” do „%s”

en: You can amend the commit now, with
    
      git commit --amend %s
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
      git rebase --continue
pl: Możesz teraz poprawić zapis przez
    
    	git commit --amend %s
    
    Kiedy zadowolisz się swoimi zmianami, wykonaj
    
    	git rebase --continue

en: Could not apply %s... %.*s
pl: Nie można zastosować %s... %.*s

en: Could not merge %.*s
pl: Nie można scalić %.*s

en: could not copy '%s' to '%s'
pl: nie można skopiować „%s” do „%s”

en: Executing: %s
pl: Wykonywanie: %s

en: execution failed: %s
    %sYou can fix the problem, and then run
    
      git rebase --continue
pl: wykonanie nie powiodło się: %s
    %sMożesz naprawić problem i uruchomić
    
      git rebase --continue

en: and made changes to the index and/or the working tree
pl: i pozostały zmiany w indeksie i/lub drzewie roboczym

en: execution succeeded: %s
    but left changes to the index and/or the working tree
    Commit or stash your changes, and then run
    
      git rebase --continue
pl: wykonanie powiodło się: %s
    ale pozostały zmiany w indeksie i/lub drzewie roboczym.
    Złóż swoje zmiany lub dodaj do schowka, i wtedy wykonaj:
    
      git rebase --continue

en: illegal label name: '%.*s'
pl: nieprawidłowa nazwa etykietki „%.*s”

en: writing fake root commit
pl: zapisywanie fałszywego zapisu korzenia

en: writing squash-onto
pl: zapisywanie spłaszcz-na

en: could not resolve '%s'
pl: nie można rozwiązać „%s”

en: cannot merge without a current revision
pl: nie można scalić bez bieżącej rewizji

en: unable to parse '%.*s'
pl: nie można przetworzyć „%.*s”

en: nothing to merge: '%.*s'
pl: nic do scalenia: „%.*s”

en: octopus merge cannot be executed on top of a [new root]
pl: nie można wykonać ośmiorniczego scalenia na szczycie [nowego korzenia]

en: could not get commit message of '%s'
pl: nie można uzyskać komunikatu zapisu „%s”

en: could not even attempt to merge '%.*s'
pl: nie można nawet spróbować scalić „%.*s”

en: merge: Unable to write new index file
pl: scalanie: Nie można zapisać nowego pliku indeksu

en: Cannot autostash
pl: Nie można automatycznie dodać do schowka

en: Unexpected stash response: '%s'
pl: Nieoczekiwana odpowiedź schowka: „%s”

en: Could not create directory for '%s'
pl: Nie można utworzyć katalogu dla „%s”

en: Created autostash: %s
pl: Automatycznie zapisano w schowku: %s

en: could not reset --hard
pl: nie można zresetować --hard

en: Applied autostash.
pl: Zastosowano zmiany z automatycznego schowka.

en: cannot store %s
pl: nie można zapisać %s

en: %s
    Your changes are safe in the stash.
    You can run "git stash pop" or "git stash drop" at any time.
pl: %s
    Twoje zmiany są bezpieczne w schowku.
    Możesz w każdej chwili wykonać „git stash pop” lub „git stash drop”.

en: Applying autostash resulted in conflicts.
pl: Stosowanie zmian z automatycznego schowka spowodowało konflikty.

en: Autostash exists; creating a new stash entry.
pl: W schowku istnieje automatyczny wpis; tworzenie nowego wpisu w schowku.

en: could not detach HEAD
pl: nie można odłączyć HEAD

en: Stopped at HEAD
pl: Zatrzymano przy HEAD

en: Stopped at %s
pl: Zatrzymano przy %s

en: Could not execute the todo command
    
        %.*s
    It has been rescheduled; To edit the command before continuing, please
    edit the todo list first:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue
pl: Nie można wykonać polecenia z zadań do zrobienia
    
        %.*s
    Zostało przeplanowane; Aby zmienić polecenie przed kontynuowaniem,
    zmień najpierw listę zadań do zrobienia:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue

en: Rebasing (%d/%d)%s
pl: Przestawianie (%d/%d)%s

en: Stopped at %s...  %.*s
pl: Zatrzymano na %s... %.*s

en: unknown command %d
pl: nieznane polecenie %d

en: could not read orig-head
pl: nie można odczytać pierwotnego czoła

en: could not read 'onto'
pl: nie można odczytać „onto”

en: could not update HEAD to %s
pl: nie można zapisać HEAD do %s

en: Successfully rebased and updated %s.
pl: Pomyślnie przestawiono i zaktualizowano %s.

en: cannot rebase: You have unstaged changes.
pl: nie można przestawić: Masz nieprzygotowane zmiany.

en: cannot amend non-existing commit
pl: nie można poprawić nieistniejącego obiektu

en: invalid file: '%s'
pl: nieprawidłowy plik: „%s”

en: invalid contents: '%s'
pl: nieprawidłowa zawartość: „%s”

en: 
    You have uncommitted changes in your working tree. Please, commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
pl: 
    Masz niezłożone zmiany w drzewie roboczym. Najpierw je złóż
    i wtedy ponownie wykonaj „git rebase --continue”.

en: could not write file: '%s'
pl: nie można zapisać pliku: „%s”

en: could not remove CHERRY_PICK_HEAD
pl: nie można usunąć CHERRY_PICK_HEAD

en: could not commit staged changes.
pl: nie udało się złożyć zmian ze schowka.

en: %s: can't cherry-pick a %s
pl: %s: nie można dobrać %s

en: %s: bad revision
pl: %s: zła rewizja

en: can't revert as initial commit
pl: nie można odwrócić jako pierwszy zapis

en: skipped previously applied commit %s
pl: pominięto uprzednio zastosowany zapis %s

en: use --reapply-cherry-picks to include skipped commits
pl: użyj --reapply-cherry-picks, by uwzględnić pominięte zapisy

en: make_script: unhandled options
pl: make_script: nieobsłużone opcje

en: make_script: error preparing revisions
pl: make_script: błąd przygotowania rewizji

en: nothing to do
pl: nic do zrobienia

en: could not skip unnecessary pick commands
pl: nie można pominąć niepotrzebnych poleceń pick

en: the script was already rearranged.
pl: kolejność skryptu została już zmieniona.

en: '%s' is outside repository at '%s'
pl: „%s” jest poza repozytorium w „%s”

en: %s: no such path in the working tree.
    Use 'git <command> -- <path>...' to specify paths that do not exist locally.
pl: %s: nie ma takiej ścieżki w drzewie roboczym.
    Użyj „git <polecenie> -- <ścieżka>...”, aby podać nieistniejące lokalnie ścieżki.

en: ambiguous argument '%s': unknown revision or path not in the working tree.
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
pl: niejednoznaczny argument „%s”: nieznana rewizja lub ścieżka niebędąca
    w drzewie roboczym. Użyj „--” do oddzielenia ścieżek od rewizji:
    „git <polecenie> [<rewizja>...] -- [<plik>...]”

en: option '%s' must come before non-option arguments
pl: opcja „%s” musi się znaleźć przed argumentami, nie licząc innych opcji

en: ambiguous argument '%s': both revision and filename
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
pl: niejednoznaczny argument „%s”: jednocześnie rewizja i nazwa pliku
    Użyj „--”, aby rozdzielić ścieżki od rewizji:
    „git <polecenie> [<rewizja>...] -- [<plik>...]”

en: unable to set up work tree using invalid config
pl: nie można ustawić drzewa roboczego przy użyciu nieprawidłowej konfiguracji

en: this operation must be run in a work tree
pl: to działanie musi być wykonane w drzewie roboczym

en: Expected git repo version <= %d, found %d
pl: Oczekiwano wersji repozytorium gita <= %d, znaleziono %d

en: unknown repository extension found: | unknown repository extensions found:
pl[0]: znaleziono nieznane rozszerzenie repozytorium:
pl[1]: znaleziono nieznane rozszerzenia repozytorium:
pl[2]: znaleziono nieznane rozszerzenia repozytorium:

en: repo version is 0, but v1-only extension found: | repo version is 0, but v1-only extensions found:
pl[0]: wersja repozytorium to 0, ale znaleziono rozszerzenie typowe dla v1
pl[1]: wersja repozytorium to 0, ale znaleziono rozszerzenia typowe dla v1
pl[2]: wersja repozytorium to 0, ale znaleziono rozszerzenia typowe dla v1

en: error opening '%s'
pl: nie można otworzyć „%s”

en: too large to be a .git file: '%s'
pl: za duży jak na plik .git: „%s”

en: error reading %s
pl: błąd odczytu %s

en: invalid gitfile format: %s
pl: nieprawidłowy format pliku gitfile: %s

en: no path in gitfile: %s
pl: brak ścieżki w pliku gitfile: %s

en: not a git repository: %s
pl: to nie jest repozytorium gita: %s

en: '$%s' too big
pl: „$%s” za duże

en: not a git repository: '%s'
pl: to nie jest repozytorium gita: „%s”

en: cannot chdir to '%s'
pl: nie można wejść do „%s”

en: cannot come back to cwd
pl: nie można wrócić do cwd

en: failed to stat '%*s%s%s'
pl: nie można wykonać stat na „%*s%s%s”

en: Unable to read current working directory
pl: Nie można odczytać obecnego katalogu roboczego

en: cannot change to '%s'
pl: nie można zmienić na „%s”

en: not a git repository (or any of the parent directories): %s
pl: to nie jest repozytorium gita (ani żaden z katalogów nadrzędnych): %s

en: not a git repository (or any parent up to mount point %s)
    Stopping at filesystem boundary (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM not set).
pl: to nie jest repozytorium gita (ani żaden katalog nadrzędny aż do punktu montowania %s)
    Zatrzymano na granicy systemu plików (nie ustawiono GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM).

en: problem with core.sharedRepository filemode value (0%.3o).
    The owner of files must always have read and write permissions.
pl: problem z wartością trybu pliku core.sharedRepository (0%.3o).
    Właściciel plików musi zawsze mieć prawa do odczytu i zapisu.

en: fork failed
pl: fork nie powiódł się

en: setsid failed
pl: setsid nie powiodło się

en: index entry is a directory, but not sparse (%08x)
pl: element indeksu jest katalogiem, ale nie rzadkim (%08x)

note: TRANSLATORS: IEC 80000-13:2008 byte
en: %u byte | %u bytes
pl[0]: %u bajt
pl[1]: %u bajty
pl[2]: %u bajtów

note: TRANSLATORS: IEC 80000-13:2008 byte/second
en: %u byte/s | %u bytes/s
pl[0]: %u bajt/s
pl[1]: %u bajty/s
pl[2]: %u bajtów/s

en: could not open '%s' for writing
pl: nie można otworzyć „%s” do zapisywania

en: could not edit '%s'
pl: nie można edytować „%s”

en: ignoring suspicious submodule name: %s
pl: ignorowanie podejrzanej nazwy podmodułu: %s

en: negative values not allowed for submodule.fetchjobs
pl: ujemne wartości niedozwolone w submodule.fetchjobs

en: ignoring '%s' which may be interpreted as a command-line option: %s
pl: pomijanie „%s”, które można zinterpretować jako opcję wiersza polecenia: %s

en: invalid value for %s
pl: nieprawidłowa wartość %s

en: Could not update .gitmodules entry %s
pl: Nie można zaktualizować wpisu .gitmodules %s

en: Cannot change unmerged .gitmodules, resolve merge conflicts first
pl: Nie można zmienić niescalonego .gitmodules, najpierw scal konflikty

en: Could not find section in .gitmodules where path=%s
pl: Nie znaleziono rozdziału w .gitmodules, gdzie path=%s

en: Could not remove .gitmodules entry for %s
pl: Nie można usunąć wpisu .gitmodules dla %s

en: staging updated .gitmodules failed
pl: przygotowanie zaktualizowanego .gitmodules nie powiodło się

en: in unpopulated submodule '%s'
pl: w niezapełnionym podmodule „%s”

en: Pathspec '%s' is in submodule '%.*s'
pl: Ścieżka „%s” jest w podmodule „%.*s”

en: bad --ignore-submodules argument: %s
pl: zły argument --ignore-submodules: %s

en: Submodule in commit %s at path: '%s' collides with a submodule named the same. Skipping it.
pl: Pod-moduł w zapisie %s w ścieżce „%s” zderzył się z podmodułem o tej samej nazwie. Pomijanie.

en: submodule entry '%s' (%s) is a %s, not a commit
pl: element podmodułu „%s” (%s) nie jest zapisem, jest rodzaju %s

en: Could not run 'git rev-list <commits> --not --remotes -n 1' command in submodule %s
pl: Nie można wykonać polecenia „git rev-list <zapisy> --not --remotes -n 1” w podmodule %s

en: process for submodule '%s' failed
pl: proces dla podmodułu „%s” nie powiódł się

en: Failed to resolve HEAD as a valid ref.
pl: Nie można rozwiązać HEAD jako prawidłowej referencji.

en: Pushing submodule '%s'
pl: Wypychanie podmodułu „%s”

en: Unable to push submodule '%s'
pl: Nie można wypchnąć podmodułu „%s”

en: Fetching submodule %s%s
pl: Pobieranie podmodułu %s%s

en: Could not access submodule '%s'
pl: Nie można się dostać do podmodułu „%s”

en: Errors during submodule fetch:
    %s
pl: Błędy podczas pobierania podmodułów:
    %s

en: '%s' not recognized as a git repository
pl: nie rozpoznano „%s” jako repozytorium gita

en: Could not run 'git status --porcelain=2' in submodule %s
pl: Nie można wykonać „git status --porcelain=2” w podmodule %s

en: 'git status --porcelain=2' failed in submodule %s
pl: „git status --porcelain=2” nie powiódł się w podmodule %s

en: could not start 'git status' in submodule '%s'
pl: nie można uruchomić „git status” w podmodule „%s”

en: could not run 'git status' in submodule '%s'
pl: nie można wykonać „git status” w podmodule „%s”

en: Could not unset core.worktree setting in submodule '%s'
pl: Nie można usunąć ustawienia core.worktree w podmodule „%s”

en: could not recurse into submodule '%s'
pl: nie można zejść do podmodułu „%s”

en: could not reset submodule index
pl: nie można zresetować indeksu podmodułu

en: submodule '%s' has dirty index
pl: podmoduł „%s” ma brudny indeks

en: Submodule '%s' could not be updated.
pl: Nie można zaktualizować podmodułu „%s”.

en: submodule git dir '%s' is inside git dir '%.*s'
pl: katalog gita podmodułu „%s” jest w katalogu gita „%.*s”

en: relocate_gitdir for submodule '%s' with more than one worktree not supported
pl: relocate_gitdir dla podmodułu „%s” z ponad jednym drzewem roboczym niewspierane

en: could not lookup name for submodule '%s'
pl: nie odnaleziono nazwy podmodułu „%s”

en: refusing to move '%s' into an existing git dir
pl: odmawiam przeniesienia „%s” do istniejącego katalogu gita

en: Migrating git directory of '%s%s' from
    '%s' to
    '%s'
pl: Migrowanie katalogu gita „%s%s” z
    „%s” do
    „%s”

en: could not start ls-files in ..
pl: nie można uruchomić ls-files w ..

en: ls-tree returned unexpected return code %d
pl: ls-tree zwróciło nieoczekiwany kod wyjścia %d

en: failed to lstat '%s'
pl: nie można wykonać lstat na „%s”'

en: running trailer command '%s' failed
pl: wykonanie polecenia końcówki „%s” nie powiodło się

en: unknown value '%s' for key '%s'
pl: nierozpoznana wartość „%s” klucza „%s”

en: more than one %s
pl: więcej niż jeden %s

en: empty trailer token in trailer '%.*s'
pl: pusty klucz w końcówce „%.*s”

en: could not read input file '%s'
pl: nie można odczytać pliku „%s”

en: could not read from stdin
pl: nie można czytać ze standardowego wejścia

en: could not stat %s
pl: nie można wykonać stat na %s

en: file %s is not a regular file
pl: plik %s nie jest zwykłym plikiem

en: file %s is not writable by user
pl: plik %s nie może być zapisany przez użytkownika

en: could not open temporary file
pl: nie można otworzyć pliku tymczasowego

en: could not rename temporary file to %s
pl: nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego na %s

en: full write to remote helper failed
pl: pełny zapis do zdalnego pomocnika nie powiódł się

en: unable to find remote helper for '%s'
pl: nie znaleziono zdalnego pomocnika do „%s”

en: can't dup helper output fd
pl: nie można zduplikować wyjściowego deskryptora pliku

en: unknown mandatory capability %s; this remote helper probably needs newer version of Git
pl: nieznana obowiązkowa zdolność %s; ten zdalny pomocnik zapewne potrzebuje nowszej wersji Gita

en: this remote helper should implement refspec capability
pl: ten zdalny pomocnik powinien zaimplementować zdolność referencji refspec

en: %s unexpectedly said: '%s'
pl: %s nieoczekiwanie odpowiedział: „%s”

en: %s also locked %s
pl: %s zablokował także %s

en: couldn't run fast-import
pl: nie można wykonać fast-import

en: error while running fast-import
pl: błąd wykonywania fast-import

en: could not read ref %s
pl: nie można odczytać referencji %s

en: unknown response to connect: %s
pl: nieznana odpowiedź na połączenie: %s

en: setting remote service path not supported by protocol
pl: ustawianie ścieżki zdalnej usługi niewspierane przez protokół

en: invalid remote service path
pl: nieprawidłowa ścieżka zdalnej usługi

en: operation not supported by protocol
pl: operacja niewspierana przez protokół

en: can't connect to subservice %s
pl: nie można połączyć z pod-usługą %s

en: --negotiate-only requires protocol v2
pl: --negotiate-only wymaga protokołu v2

en: 'option' without a matching 'ok/error' directive
pl: „option” bez pasującej dyrektywy „ok/error”

en: expected ok/error, helper said '%s'
pl: oczekiwano ok/error pomocnik powiedział „%s”

en: helper reported unexpected status of %s
pl: pomocnik zwrócił nieoczekiwany stan %s

en: helper %s does not support dry-run
pl: pomocnik %s nie wspiera wykonania na sucho (dry-run)

en: helper %s does not support --signed
pl: pomocnik %s nie wspiera --signed

en: helper %s does not support --signed=if-asked
pl: pomocnik %s nie wspiera --signed=if-asked

en: helper %s does not support --atomic
pl: pomocnik %s nie wspiera --atomic

en: helper %s does not support --%s
pl: pomocnik %s nie wspiera --%s

en: helper %s does not support 'push-option'
pl: pomocnik %s nie wspiera „push-option”

en: remote-helper doesn't support push; refspec needed
pl: zdalny pomocnik nie wspiera wypychania; potrzeba referencji

en: helper %s does not support 'force'
pl: pomocnik %s nie wspiera „force”

en: couldn't run fast-export
pl: nie można wykonać fast-export

en: error while running fast-export
pl: błąd wykonywania fast-export

en: No refs in common and none specified; doing nothing.
    Perhaps you should specify a branch.
pl: Brak wspólnych referencji lub żadnych nie podano; brak działania.
    Pewnie należy podać jakąś gałąź.

en: unsupported object format '%s'
pl: niewspierany format obiektu „%s”

en: malformed response in ref list: %s
pl: nieprawidłowa odpowiedź na liście referencji: %s

en: read(%s) failed
pl: read(%s) nie powiodło się

en: write(%s) failed
pl: write(%s) nie powiodło się

en: %s thread failed
pl: wątek %s nie powiódł się

en: %s thread failed to join: %s
pl: wątek %s nie może się złączyć: %s

en: can't start thread for copying data: %s
pl: nie można uruchomić wątku do kopiowania danych: %s

en: %s process failed to wait
pl: procesowi %s nie udało się zaczekać

en: %s process failed
pl: proces %s nie powiódł się

en: can't start thread for copying data
pl: nie można uruchomić wątku do kopiowania danych

en: Would set upstream of '%s' to '%s' of '%s'
pl: Ustawiłoby gałąź nadrzędną „%s” na „%s” z „%s”

en: could not read bundle '%s'
pl: nie można odczytać wiązki „%s”

en: transport: invalid depth option '%s'
pl: transport: nieprawidłowa opcja głębokości „%s”

en: see protocol.version in 'git help config' for more details
pl: więcej szczegółów pod protocol.version w „git help config”

en: server options require protocol version 2 or later
pl: opcje serwera wymagają wersji protokołu 2 lub późniejszej

en: server does not support wait-for-done
pl: serwer nie wspiera wait-for-done

en: could not parse transport.color.* config
pl: nie można przetworzyć ustawienia transport.color.*

en: support for protocol v2 not implemented yet
pl: wsparcie dla protokołu v2 jeszcze niezaimplementowane

en: unknown value for config '%s': %s
pl: nierozpoznana wartość klucza „%s”: %s

en: transport '%s' not allowed
pl: transport „%s” niedozwolony

en: git-over-rsync is no longer supported
pl: git-over-rsync nie jest już wspierany

en: The following submodule paths contain changes that can
    not be found on any remote:
pl: Następujące ścieżki podmodułów zawierają zmiany, których nie można
    znaleźć w żadnym zdalnym repozytorium:

en: 
    Please try
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    or cd to the path and use
    
    	git push
    
    to push them to a remote.
pl: 
    Spróbuj
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    lub wejść cd do ścieżki i użyć
    
    	git push
    
    żeby wypchnąć je do zdalnego repozytorium.

en: Aborting.
pl: Przerywanie.

en: failed to push all needed submodules
pl: nie można wypchnąć wszystkich potrzebnych zagnieżdżonych podmodułów

en: too-short tree object
pl: za krótki obiekt drzewa

en: malformed mode in tree entry
pl: nieprawidłowy tryb w elemencie drzewa

en: empty filename in tree entry
pl: pusta nazwa pliku w elemencie drzewa

en: too-short tree file
pl: za krótki plik drzewa

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you switch branches.
pl: Wybranie gałęzi nadpisałoby lokalne zmiany w następujących plikach:
    %%sZłóż swoje zmiany lub dodaj do schowka zanim zmienisz gałąź.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%s
pl: Wybranie nadpisałoby lokalne zmiany w następujących plikach:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you merge.
pl: Scalenie nadpisałoby zmiany w następujących plikach:
    %%sZłóż swoje zmiany lub dodaj do schowka zanim je scalisz.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%s
pl: Twoje lokalne zmiany do następujących plików zostaną zastąpione przez scalenie:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you %s.
pl: %s nadpisałoby zmiany w następujących plikach:
    %%sZłóż swoje zmiany lub dodaj do schowka zanim wykonasz %s.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%s
pl: Twoje lokalne zmiany do następujących plików zostaną zastąpione przez %s:
    %%s

en: Updating the following directories would lose untracked files in them:
    %s
pl: Aktualizowanie następujących katalogów postradałoby nieśledzone pliki:
    %s

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
pl: Wybranie usunęłoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed przełączeniem gałęzi.

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%s
pl: Następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego zostałyby usunięte przez wybranie:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
pl: Scalenie usunęłoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed scalaniem.

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%s
pl: Następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego zostałyby usunięte przez scalenie:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
pl: %s usunęłoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed %s.

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%s
pl: Następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego zostałyby usunięte przez %s:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
pl: Wybranie nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed przełączeniem gałęzi.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%s
pl: Wybranie nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
pl: Scalenie nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed scalaniem.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%s
pl: Scalenie nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
pl: %s nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%sPrzenieś je lub usuń przed %s.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%s
pl: %s nadpisałoby następujące nieśledzone pliki drzewa roboczego:
    %%s

en: Entry '%s' overlaps with '%s'.  Cannot bind.
pl: Element „%s” pokrywa się z „%s”. Nie można związać.

en: Cannot update submodule:
    %s
pl: Nie można zaktualizować podmodułu:
    %s

en: The following paths are not up to date and were left despite sparse patterns:
    %s
pl: Następujące ścieżki nie są aktualne i zostały mimo rzadkich wzorców:
    %s

en: The following paths are unmerged and were left despite sparse patterns:
    %s
pl: Następujące ścieżki są niescalone i zostały mimo rzadkich wzorców:
    %s

en: The following paths were already present and thus not updated despite sparse patterns:
    %s
pl: Następujące ścieżki już istniały i nie są zaktualizowane mimo rzadkich wzorców:
    %s

en: Aborting
pl: Przerywanie

en: After fixing the above paths, you may want to run `git sparse-checkout reapply`.
pl: Po naprawieniu powyższych ścieżek możesz chcieć wykonać „git sparse-checkout reapply”.

en: Updating files
pl: Aktualizowanie plików

en: the following paths have collided (e.g. case-sensitive paths
    on a case-insensitive filesystem) and only one from the same
    colliding group is in the working tree:
pl: następujące ścieżki się zderzyły (np. ścieżki różniące się wielkością
    liter w systemie plików, który wielkości nie rozróżnia) i tylko jedna
    z grupy jest w drzewie roboczym:

en: Updating index flags
pl: Aktualizowanie flag indeksu

en: worktree and untracked commit have duplicate entries: %s
pl: drzewo robocze i nieśledzony zapis mają podwójne elementy: %s

en: expected flush after fetch arguments
pl: oczekiwano wypróżnienia po argumentach pobrania

en: invalid URL scheme name or missing '://' suffix
pl: nieprawidłowa nazwa schematu w adresie URL lub brakujące „://”

en: invalid %XX escape sequence
pl: błędna sekwencja %XX

en: missing host and scheme is not 'file:'
pl: brakuje maszyny, a schemat nie jest „file:”

en: a 'file:' URL may not have a port number
pl: adres „file:” nie może mieć numeru portu

en: invalid characters in host name
pl: nieprawidłowe znaki w nazwie maszyny

en: invalid port number
pl: nieprawidłowy numer portu

en: invalid '..' path segment
pl: nieprawidłowy segment ścieżki „..”

en: Fetching objects
pl: Pobieranie obiektów

en: failed to read '%s'
pl: nie można odczytać „%s”

en: '%s' at main working tree is not the repository directory
pl: „%s” w głównym drzewie roboczym nie jest katalogiem repozytorium

en: '%s' file does not contain absolute path to the working tree location
pl: plik „%s” nie zawiera ścieżki bezwzględnej do położenia drzewa roboczego

en: '%s' does not exist
pl: „%s” nie istnieje

en: '%s' is not a .git file, error code %d
pl: „%s” nie jest plikiem .git, kod błędu %d

en: '%s' does not point back to '%s'
pl: „%s” nie wskazuje z powrotem na „%s”

en: not a directory
pl: nie jest katalogiem

en: .git is not a file
pl: .git nie jest plikiem

en: .git file broken
pl: plik .git zepsuty

en: .git file incorrect
pl: plik .git nieprawidłowy

en: not a valid path
pl: nieprawidłowa ścieżka

en: unable to locate repository; .git is not a file
pl: nie odnaleziono repozytorium; .git nie jest plikiem

en: unable to locate repository; .git file does not reference a repository
pl: nie odnaleziono repozytorium; plik .git nie odnosi się do repozytorium

en: unable to locate repository; .git file broken
pl: nie odnaleziono repozytorium; plik .git zepsuty

en: gitdir unreadable
pl: katalog gita nie do odczytania

en: gitdir incorrect
pl: katalog gita nieprawidłowy

en: not a valid directory
pl: nie jest prawidłowym katalogiem

en: gitdir file does not exist
pl: plik gitdir nie istnieje

en: unable to read gitdir file (%s)
pl: nie można odczytać pliku gitdir (%s)

en: short read (expected %<PRIuMAX> bytes, read %<PRIuMAX>)
pl: przykrótki odczyt (oczekiwano %<PRIuMAX> bajtów, odczytano %<PRIuMAX>)

en: invalid gitdir file
pl: nieprawidłowy plik gitdir

en: gitdir file points to non-existent location
pl: plik gitdir wskazuje nieistniejące położenie

en: could not setenv '%s'
pl: nie można ustawić setenv „%s”

en: unable to create '%s'
pl: nie można utworzyć „%s”

en: could not open '%s' for reading and writing
pl: nie można otworzyć „%s” do odczytu i zapisu

en: unable to access '%s'
pl: brak dostępu do „%s”

en: unable to get current working directory
pl: Nie można uzyskać obecnego katalogu roboczego

en: Unmerged paths:
pl: Niescalone ścieżki

en:   (use "git restore --staged <file>..." to unstage)
pl:   (użyj „git restore --staged <plik>...”, aby wycofać)

en:   (use "git restore --source=%s --staged <file>..." to unstage)
pl:   (użyj „git restore --source=%s --staged <plik>...”, aby wycofać)

en:   (use "git rm --cached <file>..." to unstage)
pl:   (użyj „git rm --cached <plik>...”, aby wycofać)

en:   (use "git add <file>..." to mark resolution)
pl:   (użyj „git add <plik>...” aby zaznaczyć rozwiązanie)

en:   (use "git add/rm <file>..." as appropriate to mark resolution)
pl:   (użyj odpowiednio „git add/rm <plik>...” aby zaznaczyć rozwiązanie)

en:   (use "git rm <file>..." to mark resolution)
pl:   (użyj „git rm <plik>...” aby zaznaczyć rozwiązanie)

en: Changes to be committed:
pl: Zmiany do złożenia:

en: Changes not staged for commit:
pl: Zmiany nie przygotowane do złożenia:

en:   (use "git add <file>..." to update what will be committed)
pl:   (użyj „git add <plik>...”, żeby zmienić, co zostanie złożone)

en:   (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
pl:   (użyj „git add/rm <plik>...”, żeby zmienić, co zostanie złożone)

en:   (use "git restore <file>..." to discard changes in working directory)
pl:   (użyj „git restore <plik>...”, aby odrzucić zmiany w katalogu roboczym)

en:   (commit or discard the untracked or modified content in submodules)
pl:   (złóż lub odrzuć nieśledzoną lub zmienioną zawartość podmodułów)

en:   (use "git %s <file>..." to include in what will be committed)
pl:   (użyj „git %s <plik>...”, żeby uwzględnić, co zostanie złożone)

en: both deleted:
pl: oba usunięte:

en: added by us:
pl: dodane przez nas:

en: deleted by them:
pl: usunięte przez nich:

en: added by them:
pl: dodane przez nich:

en: deleted by us:
pl: usunięte przez nas:

en: both added:
pl: oba dodane:

en: both modified:
pl: oba zmienione:

en: new file:
pl: nowy plik:

en: copied:
pl: skopiowano:

en: deleted:
pl: usunięto:

en: modified:
pl: zmieniono:

en: renamed:
pl: zmieniono nazwę:

en: typechange:
pl: zmiana typu:

en: unknown:
pl: nieznane:

en: unmerged:
pl: niescalone:

en: new commits,
pl: nowe zapisy,

en: modified content,
pl: zmieniona zawartość,

en: untracked content,
pl: nieśledzona zawartość,

en: Your stash currently has %d entry | Your stash currently has %d entries
pl[0]: W schowku jest obecnie %d element
pl[1]: W schowku są obecnie %d elementy
pl[2]: W schowku jest obecnie %d elementów

en: Submodules changed but not updated:
pl: Pod-moduły zmienione, ale nie zaktualizowane:

en: Submodule changes to be committed:
pl: Zmiany w podmodułach do złożenia:

en: Do not modify or remove the line above.
    Everything below it will be ignored.
pl: Nie zmieniaj ani nie usuwaj wiersza powyżej.
    Wszystko po nim będzie pominięte.

en: 
    It took %.2f seconds to compute the branch ahead/behind values.
    You can use '--no-ahead-behind' to avoid this.
pl: 
    Obliczenie wartości gałęzi przed/w tyle zajęło %.2f sekund.
    Możesz użyć „--no-ahead-behind”, aby tego uniknąć.

en: You have unmerged paths.
pl: Masz niescalone ścieżki.

en:   (fix conflicts and run "git commit")
pl:   (napraw konflikty i wykonaj „git commit”)

en:   (use "git merge --abort" to abort the merge)
pl:   (użyj „git merge --abort”, aby przerwać scalanie)

en: All conflicts fixed but you are still merging.
pl: Wszystkie konflikty naprawione, ale wciąż trwa scalanie.

en:   (use "git commit" to conclude merge)
pl:   (użyj „git commit”, żeby zwieńczyć scalanie)

en: You are in the middle of an am session.
pl: Jesteś w trakcie sesji am.

en: The current patch is empty.
pl: Obecna ścieżka jest pusta.

en:   (fix conflicts and then run "git am --continue")
pl:   (napraw konflikty i wykonaj „git am --continue”)

en:   (use "git am --skip" to skip this patch)
pl:   (użyj „git am --skip” aby pominąć tę łatkę)

en:   (use "git am --abort" to restore the original branch)
pl:   (użyj „git am --abort”, aby przywrócić pierwotną gałąź)

en: git-rebase-todo is missing.
pl: brakuje git-rebase-todo.

en: No commands done.
pl: Nie wykonano żadnych poleceń.

en: Last command done (%d command done): | Last commands done (%d commands done):
pl[0]: Ostatnie polecenie wykonane (wykonano %d polecenie):
pl[1]: Ostatnie polecenia wykonane (wykonano %d polecenia):
pl[2]: Ostatnie polecenia wykonane (wykonano %d poleceń):

en:   (see more in file %s)
pl:   (zobacz więcej w pliku %s)

en: No commands remaining.
pl: Brak pozostałych poleceń.

en: Next command to do (%d remaining command): | Next commands to do (%d remaining commands):
pl[0]: Następne polecenie do wykonania (pozostało %d polecenie):
pl[1]: Następne polecenia do wykonania (pozostały %d polecenia):
pl[2]: Następne polecenia do wykonania (pozostało %d poleceń):

en:   (use "git rebase --edit-todo" to view and edit)
pl:   (użyj „git rebase --edit-todo”, aby wyświetlić i edytować)

en: You are currently rebasing branch '%s' on '%s'.
pl: Przestawiasz właśnie gałąź „%s” na „%s”.

en: You are currently rebasing.
pl: Jesteś w trakcie przestawiania.

en:   (fix conflicts and then run "git rebase --continue")
pl:   (napraw konflikty i wykonaj „git rebase --continue”)

en:   (use "git rebase --skip" to skip this patch)
pl:   (użyj „git rebase --skip” aby pominąć tę łatkę)

en:   (use "git rebase --abort" to check out the original branch)
pl:   (użyj „git rebase --abort”, aby wybrać pierwotną gałąź)

en:   (all conflicts fixed: run "git rebase --continue")
pl:   (wszystkie konflikty naprawione: wykonaj „git rebase --continue”)

en: You are currently splitting a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
pl: Dzielisz właśnie zapis podczas przestawiania gałęzi „%s” na „%s”.

en: You are currently splitting a commit during a rebase.
pl: Dzielisz właśnie zapis podczas przestawiania.

en:   (Once your working directory is clean, run "git rebase --continue")
pl:   (Kiedy katalog roboczy będzie czysty, wykonaj „git rebase --continue”)

en: You are currently editing a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
pl: Edytujesz właśnie zapis podczas przestawiania gałęzi „%s” na „%s”.

en: You are currently editing a commit during a rebase.
pl: Edytujesz właśnie zapis podczas przestawiania.

en:   (use "git commit --amend" to amend the current commit)
pl:   (użyj „git commit --amend”, aby poprawić bieżący zapis)

en:   (use "git rebase --continue" once you are satisfied with your changes)
pl:   (użyj „git rebase --continue”, kiedy zadowolisz się swoimi zmianami)

en: Cherry-pick currently in progress.
pl: Trwa właśnie dobieranie.

en: You are currently cherry-picking commit %s.
pl: Dobierasz właśnie zapis %s.

en:   (fix conflicts and run "git cherry-pick --continue")
pl:   (napraw konflikty i wykonaj „git cherry-pick --continue”)

en:   (run "git cherry-pick --continue" to continue)
pl:   (wykonaj „git cherry-pick --continue”, aby kontynuować)

en:   (all conflicts fixed: run "git cherry-pick --continue")
pl:   (wszystkie konflikty naprawione: wykonaj „git cherry-pick --continue”)

en:   (use "git cherry-pick --skip" to skip this patch)
pl:   (użyj „git cherry-pick --skip”, aby pominąć tę łatkę)

en:   (use "git cherry-pick --abort" to cancel the cherry-pick operation)
pl:   (użyj „git cherry-pick --abort”, aby przerwać dobieranie)

en: Revert currently in progress.
pl: Trwa właśnie odwracanie.

en: You are currently reverting commit %s.
pl: Odwracasz właśnie zapis %s.

en:   (fix conflicts and run "git revert --continue")
pl:   (napraw konflikty i wykonaj „git revert --continue”)

en:   (run "git revert --continue" to continue)
pl:   (wykonaj „git revert --continue”, aby kontynuować)

en:   (all conflicts fixed: run "git revert --continue")
pl:   (wszystkie konflikty naprawione: wykonaj „git revert --continue”)

en:   (use "git revert --skip" to skip this patch)
pl:   (użyj „git revert --skip” aby pominąć tę łatkę)

en:   (use "git revert --abort" to cancel the revert operation)
pl:   (użyj „git revert --abort”, aby przerwać odwracanie)

en: You are currently bisecting, started from branch '%s'.
pl: Jesteś w trakcie przeszukiwania, począwszy od gałęzi „%s”.

en: You are currently bisecting.
pl: Jesteś w trakcie przeszukiwania.

en:   (use "git bisect reset" to get back to the original branch)
pl:   (użyj „git bisect reset”, aby powrócić na pierwotną gałąź)

en: You are in a sparse checkout.
pl: Jesteś w rzadkim wybraniu.

en: You are in a sparse checkout with %d%% of tracked files present.
pl: Jesteś w rzadkim wybraniu z obecnym %d%% śledzonych plików.

en: On branch
pl: Na gałęzi

en: interactive rebase in progress; onto
pl: trwa interaktywne przestawianie na

en: rebase in progress; onto
pl: trwa przestawianie na

en: HEAD detached at
pl: HEAD odłączone na

en: HEAD detached from
pl: HEAD odłączone od

en: Not currently on any branch.
pl: Nie jesteś na żadnej gałęzi.

en: Initial commit
pl: Pierwszy zapis

en: No commits yet
pl: Jeszcze nie ma zapisów

en: Untracked files
pl: Nieśledzone pliki

en: Ignored files
pl: Ignorowane pliki

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files. 'status -uno'
    may speed it up, but you have to be careful not to forget to add
    new files yourself (see 'git help status').
pl: Sprawdzenie nieśledzonych plików zajęło %.2f sekund. „status -uno”
    może to przyspieszyć, ale musisz wtedy pilnować dodawania
    nowych plików (zobacz „git help status”).

en: Untracked files not listed%s
pl: Nie wypisano nieśledzonych plików%s

en:  (use -u option to show untracked files)
pl:  (użyj opcji -u, aby pokazać nieśledzone pliki)

en: No changes
pl: Brak zmian

en: no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")
pl: brak zmian dodanych do zapisu (użyj „git add” i/lub „git commit -a”)

en: no changes added to commit
pl: brak zmian dodanych do zapisu

en: nothing added to commit but untracked files present (use "git add" to track)
pl: nie dodano nic do złożenia, ale są nieśledzone pliki (użyj „git add”, aby śledzić)

en: nothing added to commit but untracked files present
pl: nie dodano nic do złożenia, ale są nieśledzone pliki

en: nothing to commit (create/copy files and use "git add" to track)
pl: nic do złożenia (utwórz/wkopiuj pliki i użyj „git add”, aby śledzić)

en: nothing to commit
pl: nic do złożenia

en: nothing to commit (use -u to show untracked files)
pl: nic do złożenia (użyj -u, aby pokazać nieśledzone pliki)

en: nothing to commit, working tree clean
pl: nic do złożenia, drzewo robocze czyste

en: No commits yet on
pl: Jeszcze nie ma zapisów na

en: HEAD (no branch)
pl: HEAD (brak gałęzi)

en: different
pl: różne

en: behind
pl: wstecz

en: ahead
pl: do przodu

note: TRANSLATORS: the action is e.g. "pull with rebase"
en: cannot %s: You have unstaged changes.
pl: nie można wykonać %s: masz nieprzygotowane zmiany.

en: additionally, your index contains uncommitted changes.
pl: dodatkowo, twój indeks zawiera nieoddane zmiany.

en: cannot %s: Your index contains uncommitted changes.
pl: nie można wykonać %s: Twój indeks zawiera niezłożone zmiany.

en: could not send IPC command
pl: nie można wysłać polecenia IPC

en: could not read IPC response
pl: nie można odczytać odpowiedzi IPC

en: could not start accept_thread '%s'
pl: nie można uruchomić accept_thread „%s”

en: could not start worker[0] for '%s'
pl: nie można uruchomić worker[0] do „%s”

en: failed to unlink '%s'
pl: nie można wykonać unlink na „%s”

en: git add [<options>] [--] <pathspec>...
pl: git add [<opcje>] [--] <ścieżka>...

en: cannot chmod %cx '%s'
pl: nie można wykonać chmod %cx „%s”

en: unexpected diff status %c
pl: niespodziewany stan diff %c

en: updating files failed
pl: aktualizacja plików nie powiodła się

en: remove '%s'
pl: usuń „%s”

en: Unstaged changes after refreshing the index:
pl: Wycofane zmiany po odświeżeniu indeksu:

en: Could not read the index
pl: Nie można odczytać indeksu

en: Could not write patch
pl: Nie można zapisać łatki

en: editing patch failed
pl: edycja łatki nie powiodła się

en: Could not stat '%s'
pl: Nie można wykonać stat na „%s”

en: Empty patch. Aborted.
pl: Pusta łatka. Przerwano.

en: Could not apply '%s'
pl: Nie można zastosować „%s”

en: The following paths are ignored by one of your .gitignore files:
pl: Poniższe ścieżki są ignorowane przez jeden z plików .gitignore:

en: dry run
pl: na sucho

en: interactive picking
pl: interaktywne wybieranie

en: select hunks interactively
pl: wybierz skrawki interaktywnie

en: edit current diff and apply
pl: zmień bieżące różnice i zastosuj

en: allow adding otherwise ignored files
pl: pozwól na dodawanie inaczej ignorowanych plików

en: update tracked files
pl: aktualizuj śledzone pliki

en: renormalize EOL of tracked files (implies -u)
pl: znormalizuj ponownie końce wierszy w śledzonych plikach (zakłada -u)

en: record only the fact that the path will be added later
pl: zapisz tylko, że ścieżka zostanie dodana później

en: add changes from all tracked and untracked files
pl: dodaj zmiany z plików śledzonych i nieśledzonych

en: ignore paths removed in the working tree (same as --no-all)
pl: pomiń ścieżki usunięte w drzewie roboczym (to samo, co --no-all)

en: don't add, only refresh the index
pl: nie dodawaj, tylko odśwież indeks

en: just skip files which cannot be added because of errors
pl: po prostu pomiń pliki, których nie można dodać z powodu błędów

en: check if - even missing - files are ignored in dry run
pl: sprawdź na sucho, czy pliki o takich ścieżkach byłyby ignorowane

en: allow updating entries outside of the sparse-checkout cone
pl: pozwól aktualizować elementy poza stożkiem rzadkiego wybrania

en: override the executable bit of the listed files
pl: wymuś bit wykonywalności podanych plików

en: warn when adding an embedded repository
pl: ostrzegaj przed dodawaniem wbudowanego repozytorium

en: backend for `git stash -p`
pl: silnik do „git stash -p”

en: You've added another git repository inside your current repository.
    Clones of the outer repository will not contain the contents of
    the embedded repository and will not know how to obtain it.
    If you meant to add a submodule, use:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    If you added this path by mistake, you can remove it from the
    index with:
    
    	git rm --cached %s
    
    See "git help submodule" for more information.
pl: Dodano inne repozytorium wewnątrz bieżącego repozytorium.
    Klony zewnętrznego repozytorium nie będą zawierać zawartości
    zawartego repozytorium i nie będą wiedziały, jak ją uzyskać.
    Jeśli chodziło o dodanie podmodułu, użyj:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    Jeśli dodano tę ścieżkę przez pomyłkę, można ją usunąć
    z indeksu przez:
    
    	git rm --cached %s
    
    Więcej informacji w „git help submodule”.

en: adding embedded git repository: %s
pl: dodawanie wbudowanego repozytorium gita: %s

en: Use -f if you really want to add them.
    Turn this message off by running
    "git config advice.addIgnoredFile false"
pl: Użyj -f, jeśli rzeczywiście chcesz je dodać.
    Wyłącz ten komunikat wykonując
    „git config advice.addIgnoredFile false”

en: adding files failed
pl: dodawanie plików nie powiodło się

en: --dry-run is incompatible with --interactive/--patch
pl: --dry-run i --interactive/--patch się wykluczają

en: --pathspec-from-file is incompatible with --interactive/--patch
pl: --pathspec-from-file i --interactive/--patch się wykluczają

en: --pathspec-from-file is incompatible with --edit
pl: --pathspec-from-file i --edit się wykluczają

en: -A and -u are mutually incompatible
pl: -A i -u się wykluczają

en: Option --ignore-missing can only be used together with --dry-run
pl: Opcji --ignore-missing można użyć tylko z --dry-run

en: --chmod param '%s' must be either -x or +x
pl: parametr --chmod „%s” musi być „-x” albo „+x”

en: --pathspec-from-file is incompatible with pathspec arguments
pl: --pathspec-from-file i argumenty ze ścieżkami się wykluczają

en: --pathspec-file-nul requires --pathspec-from-file
pl: --pathspec-file-nul wymaga --pathspec-from-file

en: Nothing specified, nothing added.
pl: Nic nie podano, nic nie dodano.

en: Maybe you wanted to say 'git add .'?
    Turn this message off by running
    "git config advice.addEmptyPathspec false"
pl: Może chodziło o „git add .”?
    Wyłącz ten komunikat wykonując
    „git config advice.addEmptyPathspec false”

en: could not parse author script
pl: nie można przetworzyć skryptu autorstwa

en: '%s' was deleted by the applypatch-msg hook
pl: skrypt applypatch-msg usunął „%s”

en: Malformed input line: '%s'.
pl: Uszkodzony wiersz wejścia: „%s”.

en: Failed to copy notes from '%s' to '%s'
pl: Nie można skopiować uwag z „%s” do „%s”

en: fseek failed
pl: fseek nie powiodło się

en: could not parse patch '%s'
pl: nie można przetworzyć łatki „%s”

en: Only one StGIT patch series can be applied at once
pl: Tylko jedna seria łatek StGIT może być nałożona jednocześnie

en: invalid timestamp
pl: nieprawidłowy znacznik czasu

en: invalid Date line
pl: nieprawidłowy wiersz Date

en: invalid timezone offset
pl: nieprawidłowe przesunięcie strefy czasowej

en: Patch format detection failed.
pl: Nie można wykryć formatu łatki.

en: failed to create directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu „%s”

en: Failed to split patches.
pl: Nie można rozdzielić łatek.

en: When you have resolved this problem, run "%s --continue".
pl: Kiedy rozwiążesz problem, wykonaj „%s --continue”.

en: If you prefer to skip this patch, run "%s --skip" instead.
pl: Jeśli wolisz pominąć tę łatkę, wykonaj zamiast tego „%s --skip”.

en: To restore the original branch and stop patching, run "%s --abort".
pl: Aby przywrócić pierwotną gałąź i przerwać łatanie, uruchom „%s --abort”.

en: Patch sent with format=flowed; space at the end of lines might be lost.
pl: Wysłano łatkę z formatem=flowed; odstępy na końcach wierszy mogą zostać stracone.

en: Patch is empty.
pl: Łatka jest pusta.

en: missing author line in commit %s
pl: brakuje wiersza autorstwa w zapisie %s

en: invalid ident line: %.*s
pl: błędny wiersz tożsamości: %.*s

en: Repository lacks necessary blobs to fall back on 3-way merge.
pl: W repozytorium brakuje blobów, potrzebnych żeby uciec się do trójstronnego scalania.

en: Using index info to reconstruct a base tree...
pl: Używanie informacji z indeksu do odtworzenia drzewa podstawy...

en: Did you hand edit your patch?
    It does not apply to blobs recorded in its index.
pl: Czy łatka była zmieniana ręcznie?
    Nie stosuje się do plików zapisanych w swoim indeksie.

en: Falling back to patching base and 3-way merge...
pl: Uciekanie się do podstawy łatania i trójstronnego scalania...

en: Failed to merge in the changes.
pl: Nie można scalić zmian.

en: applying to an empty history
pl: stosowanie na pustej historii

en: cannot resume: %s does not exist.
pl: nie można wznowić: %s nie istnieje.

en: Commit Body is:
pl: Zawartość zapisu to:

note: TRANSLATORS: Make sure to include [y], [n], [e], [v] and [a] in your translation. The program will only accept English input at this point.
en: Apply? [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:
pl: Zastosować? tak [y]/[n]ie/[e]dycja/wyświetl łatkę [v]/za[a]kceptuj wszystkie:

en: unable to write index file
pl: nie można zapisać pliku indeksu

en: Dirty index: cannot apply patches (dirty: %s)
pl: Brudny indeks: nie można zastosować łatek (brudny: %s)

en: Applying: %.*s
pl: Stosowanie: %.*s

en: No changes -- Patch already applied.
pl: Brak zmian -- łatka już zastosowana.

en: Patch failed at %s %.*s
pl: Łatanie nie powiodło się przy %s %.*s

en: Use 'git am --show-current-patch=diff' to see the failed patch
pl: Użyj „git am --show-current-patch=diff”, aby zobaczyć zawodną łatkę

en: No changes - did you forget to use 'git add'?
    If there is nothing left to stage, chances are that something else
    already introduced the same changes; you might want to skip this patch.
pl: Brak zmian - czy zapomniano użyć „git add”?
    Jeśli nic nie zostało do przygotowania, jest szansa, że coś innego
    już wprowadziło te same zmiany; możesz chcieć pominąć tę łatkę.

en: You still have unmerged paths in your index.
    You should 'git add' each file with resolved conflicts to mark them as such.
    You might run `git rm` on a file to accept "deleted by them" for it.
pl: W indeksie nadal są niescalone ścieżki.
    Należy dodać każdy plik „git add” z rozwiązanymi konfliktami, aby je tak oznaczyć.
    Możesz chcieć wykonać „git rm” na pliku, aby zaakceptować na nim „usunięcie przez nich”.

en: Could not parse object '%s'.
pl: Nie można przetworzyć obiektu „%s”.

en: failed to clean index
pl: nie można wyczyścić indeksu

en: You seem to have moved HEAD since the last 'am' failure.
    Not rewinding to ORIG_HEAD
pl: Wydaje się, że HEAD się przesunęło od ostatniego niepowodzenia „am”.
    Nie cofanie do ORIG_HEAD

en: Invalid value for --patch-format: %s
pl: Nieprawidłowa wartość --patch-format: %s

en: Invalid value for --show-current-patch: %s
pl: Nieprawidłowa wartość --show-current-patch: %s

en: --show-current-patch=%s is incompatible with --show-current-patch=%s
pl: --show-current-patch=%s i --show-current-patch=%s się wykluczają

en: git am [<options>] [(<mbox> | <Maildir>)...]
pl: git am [<opcje>] [(<mbox> | <Maildir>)...]

en: git am [<options>] (--continue | --skip | --abort)
pl: git am [<opcje>] (--continue | --skip | --abort)

en: run interactively
pl: uruchom interaktywnie

en: historical option -- no-op
pl: opcja historyczna — nic nie robi

en: allow fall back on 3way merging if needed
pl: zezwól na uciekanie się do trójstronnego scalania, jeśli potrzebne

en: be quiet
pl: mniej komunikatów

en: add a Signed-off-by trailer to the commit message
pl: dodaj końcówkę Signed-off-by do komunikatu zapisu

en: recode into utf8 (default)
pl: przekoduj na utf8 (domyślnie)

en: pass -k flag to git-mailinfo
pl: przekaż flagę -k do git-mailinfo

en: pass -b flag to git-mailinfo
pl: przekaż flagę -b do git-mailinfo

en: pass -m flag to git-mailinfo
pl: przekaż flagę -m do git-mailinfo

en: pass --keep-cr flag to git-mailsplit for mbox format
pl: przekaż flagę --keep-cr do git-mailsplit przy formacie mbox

en: do not pass --keep-cr flag to git-mailsplit independent of am.keepcr
pl: nie przekazuj flagi --keep-cr do git-mailsplit, niezależnie od am.keepcr

en: strip everything before a scissors line
pl: odetnij wszystko przed wierszem nożyczek

en: pass it through git-mailinfo
pl: przepuść przez git-mailinfo

en: pass it through git-apply
pl: przepuść przez git-apply

en: format the patch(es) are in
pl: format, w którym są łatki

en: override error message when patch failure occurs
pl: zastąp komunikat błędu, kiedy wystąpi błąd łatania

en: continue applying patches after resolving a conflict
pl: kontynuuj stosowanie łatek po rozwiązaniu konfliktu

en: synonyms for --continue
pl: zamienniki dla --continue

en: skip the current patch
pl: pomiń obecną ścieżkę

en: restore the original branch and abort the patching operation
pl: przywróć pierwotną gałąź i przerwij łatanie

en: abort the patching operation but keep HEAD where it is
pl: przerwij operację łatania, ale zostaw HEAD, gdzie jest

en: show the patch being applied
pl: pokaż właśnie stosowaną łatkę

en: lie about committer date
pl: zmyśl datę zapisu

en: use current timestamp for author date
pl: użyj bieżącego znacznika czasu jako daty utworzenia

en: key-id
pl: id-klucza

en: GPG-sign commits
pl: podpisuj zapisy GPG

en: (internal use for git-rebase)
pl: (użycie wewnętrzne w git-rebase)

en: The -b/--binary option has been a no-op for long time, and
    it will be removed. Please do not use it anymore.
pl: Opcja -b/--binary nic nie robi od dłuższego czasu i zostanie
    usunięta. Nie używaj jej już.

en: failed to read the index
pl: nie można odczytać indeksu

en: previous rebase directory %s still exists but mbox given.
pl: poprzedni katalog przestawiania %s nadal istnieje, ale podano skrzynkę mbox.

en: Stray %s directory found.
    Use "git am --abort" to remove it.
pl: Znaleziono bezpański katalog %s.
    Użyj „git am --abort” aby go usunąć.

en: Resolve operation not in progress, we are not resuming.
pl: Nie trwa operacja rozwiązywania, nie wznawiamy.

en: interactive mode requires patches on the command line
pl: tryb interaktywny wymaga łatek w wierszu poleceń

en: git apply [<options>] [<patch>...]
pl: git apply [<opcje>] [<łatka>...]

en: could not redirect output
pl: nie można przekierować wyjścia

en: git archive: Remote with no URL
pl: git archive: Zdalne repozytorium bez adresu

en: git archive: expected ACK/NAK, got a flush packet
pl: git archive: oczekiwano ACK/NAK, otrzymano pakiet wypróżnienia

en: git archive: protocol error
pl: git archive: błąd protokołu

en: git archive: expected a flush
pl: git archive: oczekiwano wypróżnienia

en: git bisect--helper --bisect-reset [<commit>]
pl: git bisect--helper --bisect-reset [<zapis>]

en: git bisect--helper --bisect-start [--term-{new,bad}=<term> --term-{old,good}=<term>] [--no-checkout] [--first-parent] [<bad> [<good>...]] [--] [<paths>...]
pl: git bisect--helper --bisect-start [--term-{new,bad}=<określenie> --term-{old,good}=<określenie>] [--no-checkout] [--first-parent] [<złe> [<dobre>...]] [--] [<ścieżki>...]

en: git bisect--helper --bisect-state (bad|new) [<rev>]
pl: git bisect--helper --bisect-state (bad|new) [<rewizja>]

en: git bisect--helper --bisect-state (good|old) [<rev>...]
pl: git bisect--helper --bisect-state (good|old) [<rewizja>...]

en: git bisect--helper --bisect-replay <filename>
pl: git bisect--helper --bisect-replay <nazwa-pliku>

en: git bisect--helper --bisect-skip [(<rev>|<range>)...]
pl: git bisect--helper --bisect-skip [(<rewizja>|<zakres>)...]

en: git bisect--helper --bisect-run <cmd>...
pl: git bisect--helper --bisect-run <polecenie>...

en: cannot open file '%s' in mode '%s'
pl: nie można otworzyć pliku „%s” w trybie „%s”

en: could not write to file '%s'
pl: nie można pisać do pliku „%s”

en: cannot open file '%s' for reading
pl: nie można otworzyć pliku „%s” do czytania

en: '%s' is not a valid term
pl: „%s” nie jest prawidłowym sformułowaniem

en: can't use the builtin command '%s' as a term
pl: nie można użyć wbudowanego polecenia „%s” jako sformułowania

en: can't change the meaning of the term '%s'
pl: nie można zmienić znaczenia sformułowania „%s”

en: please use two different terms
pl: użyj dwóch różnych sformułowań

en: We are not bisecting.
pl: Teraz nie przeszukujemy.

en: '%s' is not a valid commit
pl: „%s” nie jest prawidłowym zapisem

en: could not check out original HEAD '%s'. Try 'git bisect reset <commit>'.
pl: nie można wybrać pierwotnego HEAD „%s”. Spróbuj „git bisect reset <zapis>”.

en: Bad bisect_write argument: %s
pl: Błędny argument bisect_write: %s

en: couldn't get the oid of the rev '%s'
pl: nie można uzyskać oid rewizji „%s”

en: couldn't open the file '%s'
pl: nie można otworzyć pliku „%s”

en: Invalid command: you're currently in a %s/%s bisect
pl: Nieprawidłowe polecenie: przeszukujesz teraz %s/%s

en: You need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
pl: Wtedy podaj przynajmniej jedną rewizję %s i jedną %s.
    Możesz użyć do tego „git bisect %s” i „git bisect %s”.

en: You need to start by "git bisect start".
    You then need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
pl: Należy zacząć przez „git bisect start”.
    Wtedy podaj przynajmniej jedną rewizję %s i jedną %s.
    Możesz użyć do tego „git bisect %s” i „git bisect %s”.

en: bisecting only with a %s commit
pl: przeszukiwanie tylko z zapisem %s

note: TRANSLATORS: Make sure to include [Y] and [n] in your translation. The program will only accept English input at this point.
en: Are you sure [Y/n]?
pl: Czy na pewno [Y/n]?

en: no terms defined
pl: nie zdefiniowano sformułowań

en: Your current terms are %s for the old state
    and %s for the new state.
pl: Bieżące sformułowania to %s na stary stan
    i %s na nowy stan.

en: invalid argument %s for 'git bisect terms'.
    Supported options are: --term-good|--term-old and --term-bad|--term-new.
pl: nieprawidłowy argument %s do „git bisect terms”.
    Wspierane opcje to: --term-good | --term-old i --term-bad | --term-new.

en: revision walk setup failed
pl: nie udało się przygotować przejścia rewizji

en: could not open '%s' for appending
pl: nie można otworzyć „%s” do dopisywania

en: '' is not a valid term
pl: „” nie jest prawidłowym sformułowaniem

en: unrecognized option: '%s'
pl: nierozpoznana opcja: „%s”

en: '%s' does not appear to be a valid revision
pl: „%s” nie wydaje się być prawidłową rewizją

en: bad HEAD - I need a HEAD
pl: złe HEAD — potrzeba HEAD

en: checking out '%s' failed. Try 'git bisect start <valid-branch>'.
pl: wybieranie „%s” nie powiodło się. Spróbuj „git bisect start <prawidłowa-gałąź>”.

en: won't bisect on cg-seek'ed tree
pl: nie przeszukam na drzewie cg-seek'owanym

en: bad HEAD - strange symbolic ref
pl: złe HEAD — dziwna referencja symboliczna

en: invalid ref: '%s'
pl: nieprawidłowa referencja: „%s”

en: You need to start by "git bisect start"
pl: Musisz rozpocząć przez „git bisect start”

note: TRANSLATORS: Make sure to include [Y] and [n] in your translation. The program will only accept English input at this point.
en: Do you want me to do it for you [Y/n]?
pl: Chcesz, żeby to teraz zrobić [Y/n]?

en: Please call `--bisect-state` with at least one argument
pl: Wywołaj „--bisect-state” z przynajmniej jednym argumentem

en: 'git bisect %s' can take only one argument.
pl: „git bisect %s” przyjmuje tylko jeden argument.

en: Bad rev input: %s
pl: Błędne wejście rev: %s

en: Bad rev input (not a commit): %s
pl: Błędne wejście rev (nie jest zapisem): %s

en: We are not bisecting.
pl: Teraz nie przeszukujemy.

en: '%s'?? what are you talking about?
pl: „%s”?? o czym ty w ogóle mówisz?

en: cannot read file '%s' for replaying
pl: nie można odczytać „%s” do odtwarzania

en: bisect run failed: no command provided.
pl: przeszukanie nie powiodło się: nie podano polecenia.

en: running %s
pl: wykonywanie %s

en: bisect run failed: exit code %d from '%s' is < 0 or >= 128
pl: przeszukanie nie powiodło się: kod wyjścia %d z „%s” jest < 0 lub >= 128

en: cannot open file '%s' for writing
pl: nie można otworzyć pliku „%s” do zapisywania

en: bisect run cannot continue any more
pl: przeszukanie nie może już kontynuować

en: bisect run success
pl: przeszukanie pomyślne

en: bisect found first bad commit
pl: przeszukiwanie znalazło pierwszy zły zapis

en: bisect run failed: 'git bisect--helper --bisect-state %s' exited with error code %d
pl: przeszukanie nie powiodło się: „git bisect--helper --bisect-state %s” zakończył się z kodem błędu %d

en: reset the bisection state
pl: zresetuj stan przeszukiwania

en: check whether bad or good terms exist
pl: sprawdź, czy istnieją złe lub dobre określenia

en: print out the bisect terms
pl: wypisz tylko określenia przeszukiwania

en: start the bisect session
pl: rozpocznij sesję przeszukiwania

en: find the next bisection commit
pl: znajdź kolejny zapis do przeszukiwania

en: mark the state of ref (or refs)
pl: oznacz stan referencji

en: list the bisection steps so far
pl: wypisz dotychczasowe kroki przeszukiwania

en: replay the bisection process from the given file
pl: odtwórz proces przeszukiwania z podanego pliku

en: skip some commits for checkout
pl: pomiń niektóre zapisy do wybrania

en: visualize the bisection
pl: wizualizuj przeszukiwanie

en: use <cmd>... to automatically bisect.
pl: użyj <polecenia>... do automatycznego przeszukiwania.

en: no log for BISECT_WRITE
pl: brak dziennika do BISECT_WRITE

en: --bisect-reset requires either no argument or a commit
pl: --bisect-reset wymaga jako argumentu albo niczego albo zapisu

en: --bisect-terms requires 0 or 1 argument
pl: --bisect-terms wymaga maksymalnie jednego argumentu

en: --bisect-next requires 0 arguments
pl: --bisect-next wymaga braku argumentów

en: --bisect-log requires 0 arguments
pl: --bisect-log wymaga braku argumentów

en: no logfile given
pl: nie podano pliku dziennika

en: git blame [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
pl: git blame [<opcje>] [<opcje-rewizji>] [<rewizja>] [--] <plik>

en: <rev-opts> are documented in git-rev-list(1)
pl: <opcje-rewizji> są opisane w git-rev-list(1)

en: expecting a color: %s
pl: oczekiwano koloru: %s

en: must end with a color
pl: musi się kończyć kolorem

en: invalid color '%s' in color.blame.repeatedLines
pl: błędny kolor „%s” w color.blame.repeatedLines

en: invalid value for blame.coloring
pl: nieprawidłowa wartość blame.coloring

en: cannot find revision %s to ignore
pl: nie znaleziono rewizji %s do pominięcia

en: show blame entries as we find them, incrementally
pl: pokaż elementy oskarżenia w miarę znajdywania, przyrostowo

en: do not show object names of boundary commits (Default: off)
pl: nie pokazuj nazw obiektów w brzegowych zapisach (domyślnie wyłączone)

en: do not treat root commits as boundaries (Default: off)
pl: nie traktuj zapisów-korzeni jako granic (domyślnie wyłączone)

en: show work cost statistics
pl: pokaż statystyki kosztu pracy

en: force progress reporting
pl: wymuś zgłaszanie postępu

en: show output score for blame entries
pl: pokaż wynik wyjściowy elementów oskarżenia

en: show original filename (Default: auto)
pl: pokazuj pierwotną nazwę pliku (Domyślnie: automatycznie)

en: show original linenumber (Default: off)
pl: pokaż pierwotny numer wiersza (domyślnie wyłączone)

en: show in a format designed for machine consumption
pl: pokaż w formacie zaprojektowanym do przetwarzania maszynowego

en: show porcelain format with per-line commit information
pl: pokaż w porcelanowym formacie z informacją o zapisie w każdym wierszu

en: use the same output mode as git-annotate (Default: off)
pl: użyj tego samego trybu wyjścia, co git-annotate (domyślnie wyłączone)

en: show raw timestamp (Default: off)
pl: pokaż surowy znacznik czasu (domyślnie wyłączone)

en: show long commit SHA1 (Default: off)
pl: pokaż długie SHA-1 zapisu (domyślnie wyłączone)

en: suppress author name and timestamp (Default: off)
pl: nie wypisuj nazwiska autora i znacznika czasu (domyślnie wyłączone)

en: show author email instead of name (Default: off)
pl: pokaż adres e-mail autora zamiast nazwiska (domyślnie wyłączone)

en: ignore whitespace differences
pl: ignoruj różnice w białych znakach

en: rev
pl: rewizja

en: ignore <rev> when blaming
pl: pomiń <rewizję> przy obwinianiu

en: ignore revisions from <file>
pl: pomiń rewizje z <pliku>

en: color redundant metadata from previous line differently
pl: koloruj inaczej zbędne metadane z poprzedniego wiersza

en: color lines by age
pl: koloruj wiersze według wieku

en: spend extra cycles to find better match
pl: poświęć dodatkowe cykle, aby znaleźć lepsze dopasowanie

en: use revisions from <file> instead of calling git-rev-list
pl: użyj rewizji z <pliku> zamiast wołać git-rev-list

en: use <file>'s contents as the final image
pl: użyj zawartości <pliku> jako ostatecznego obrazu

en: score
pl: wynik

en: find line copies within and across files
pl: znajdź kopie wierszy w plikach i pomiędzy nimi

en: find line movements within and across files
pl: znajdź ruchy wierszy w plikach i pomiędzy nimi

en: range
pl: zakres

en: process only line range <start>,<end> or function :<funcname>
pl: przetwórz tylko zakres <start>,<end> lub funkcję :<nazwa-funkcji>

en: --progress can't be used with --incremental or porcelain formats
pl: nie można użyć --progress z --incremental ani formatami porcelanowymi

note: TRANSLATORS: This string is used to tell us the maximum display width for a relative timestamp in "git blame" output.  For C locale, "4 years, 11 months ago", which takes 22 places, is the longest among various forms of relative timestamps, but your language may need more or fewer display columns.
en: 4 years, 11 months ago
pl: 4 lata, 11 miesięcy temu

en: file %s has only %lu line | file %s has only %lu lines
pl[0]: plik %s ma tylko %lu wiersz
pl[1]: plik %s ma tylko %lu wiersze
pl[2]: plik %s ma tylko %lu wierszy

en: Blaming lines
pl: Obwinianie wierszy

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--merged] [--no-merged]
pl: git branch [<opcje>] [-r | -a] [--merged] [--no-merged]

en: git branch [<options>] [-l] [-f] <branch-name> [<start-point>]
pl: git branch [<opcje>] [-l] [-f] <nazwa-gałęzi> [<początek>]

en: git branch [<options>] [-r] (-d | -D) <branch-name>...
pl: git branch [<opcje>] [-r] (-d | -D) <nazwa-gałęzi>...

en: git branch [<options>] (-m | -M) [<old-branch>] <new-branch>
pl: git branch [<opcje>] (-m | -M) [<stara-gałąż>] <nowa-gałąź>

en: git branch [<options>] (-c | -C) [<old-branch>] <new-branch>
pl: git branch [<opcje>] (-c | -C) [<stara-gałąż>] <nowa-gałąź>

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--points-at]
pl: git branch [<opcje>] [-r | -a] [--points-at]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--format]
pl: git branch [<opcje>] [-r | -a] [--format]

en: deleting branch '%s' that has been merged to
             '%s', but not yet merged to HEAD.
pl: usuwanie gałęzi „%s” scalonej z
            „%s”, ale jeszcze nie scalonej z HEAD.

en: not deleting branch '%s' that is not yet merged to
             '%s', even though it is merged to HEAD.
pl: nie usuwam gałęzi „%s”, która nie jest jeszcze scalona z
            „%s”, mimo że jest scalona z HEAD.

en: Couldn't look up commit object for '%s'
pl: Nie odnaleziono obiektu zapisu „%s”

en: The branch '%s' is not fully merged.
    If you are sure you want to delete it, run 'git branch -D %s'.
pl: Gałąź „%s” nie jest w pełni scalona.
    Jeżeli na pewno chcesz ją usunąć, użyj „git branch -D %s”.

en: Update of config-file failed
pl: Aktualizacja pliku konfiguracyjnego nie powiodła się

en: cannot use -a with -d
pl: -a i -d się wykluczają

en: Couldn't look up commit object for HEAD
pl: Nie odnaleziono obiektu zapisu HEAD

en: Cannot delete branch '%s' checked out at '%s'
pl: Nie można usunąć gałęzi „%s” wybranej w „%s”

en: remote-tracking branch '%s' not found.
pl: Nie znaleziono gałęzi śledzącej „%s”

en: branch '%s' not found.
pl: nie znaleziono gałęzi „%s”.

en: Deleted remote-tracking branch %s (was %s).
pl: Usunięto gałąź śledzącą %s (wskazywała %s).

en: Deleted branch %s (was %s).
pl: Usunięto gałąź %s (wskazywała %s).

en: unable to parse format string
pl: nie można przetworzyć łańcucha formatu

en: could not resolve HEAD
pl: nie można rozwiązać HEAD

en: HEAD (%s) points outside of refs/heads/
pl: HEAD (%s) wskazuje poza refs/heads/

en: Branch %s is being rebased at %s
pl: Gałąź %s jest przestawiana na %s

en: Branch %s is being bisected at %s
pl: Gałąź %s jest przeszukiwana w %s

en: cannot copy the current branch while not on any.
pl: nie można skopiować bieżącej gałęzi, gdy nie ma żadnej bieżącej.

en: cannot rename the current branch while not on any.
pl: nie można zmienić nazwy bieżącej gałęzi, gdy nie ma żadnej bieżącej.

en: Invalid branch name: '%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa gałęzi: „%s”

en: Branch rename failed
pl: Zmiana nazwy gałęzi nie powiodła się

en: Branch copy failed
pl: Kopiowanie gałęzi nie powiodło się

en: Created a copy of a misnamed branch '%s'
pl: Skopiowano źle nazwaną gałąź „%s”

en: Renamed a misnamed branch '%s' away
pl: Poprawiono nazwę gałęzi „%s”

en: Branch renamed to %s, but HEAD is not updated!
pl: Nazwa gałęzi zmieniona na %s, ale czoło HEAD nie jest zaktualizowane!

en: Branch is renamed, but update of config-file failed
pl: Zmieniono nazwę gałęzi, ale aktualizacja pliku konfiguracyjnego nie powiodła się

en: Branch is copied, but update of config-file failed
pl: Skopiowano gałąź, ale aktualizacja pliku konfiguracyjnego nie powiodła się

en: Please edit the description for the branch
      %s
    Lines starting with '%c' will be stripped.
pl: Edytuj opis gałęzi
      %s
    Wiersze zaczynające się od „%c” zostaną wycięte.

en: Generic options
pl: Opcje ogólne

en: show hash and subject, give twice for upstream branch
pl: pokaż skrót i temat; podaj dwukrotnie, aby wypisać gałąź nadrzędną

en: suppress informational messages
pl: pomiń komunikaty informacyjne

en: set up tracking mode (see git-pull(1))
pl: ustaw tryb śledzenia (zobacz git-pull(1))

en: do not use
pl: nie używaj

en: upstream
pl: zdalne-repozytorium

en: change the upstream info
pl: zmień gałąź nadrzędną

en: unset the upstream info
pl: usuń informacje o gałęzi nadrzędnej

en: use colored output
pl: użyj kolorowego wyjścia

en: act on remote-tracking branches
pl: działaj na gałęziach śledzących

en: print only branches that contain the commit
pl: wypisz tylko gałęzie zawierające ten zapis

en: print only branches that don't contain the commit
pl: wypisz tylko gałęzie nie zawierające tego zapisu

en: Specific git-branch actions:
pl: Działania typowe dla git-branch:

en: list both remote-tracking and local branches
pl: wypisz i śledzące i lokalne gałęzie

en: delete fully merged branch
pl: usuń całkowicie scaloną gałąź

en: delete branch (even if not merged)
pl: usuń gałąź (nawet niescaloną)

en: move/rename a branch and its reflog
pl: przenieś gałąź i jej dziennik referencji / zmień ich nazwę

en: move/rename a branch, even if target exists
pl: przenieś gałąź / zmień jej nazwę, nawet jeśli cel istnieje

en: copy a branch and its reflog
pl: skopiuj gałąź i jej dziennik referencji

en: copy a branch, even if target exists
pl: skopiuj gałąź, nawet jeśli cel istnieje

en: list branch names
pl: wypisz nazwy gałęzi

en: show current branch name
pl: pokaż nazwę bieżącej gałęzi

en: create the branch's reflog
pl: utwórz dziennik referencji gałęzi

en: edit the description for the branch
pl: edytuj opis gałęzi

en: force creation, move/rename, deletion
pl: wymuś utworzenie, przeniesienie/zmianę nazwy, usunięcie

en: print only branches that are merged
pl: wypisz tylko scalone gałęzie

en: print only branches that are not merged
pl: wypisz tylko niescalone gałęzie

en: list branches in columns
pl: wypisz gałęzie w kolumnach

en: object
pl: obiekt

en: print only branches of the object
pl: wypisz tylko gałęzie obiektu

en: sorting and filtering are case insensitive
pl: sortowanie i filtrowanie nie uwzględniają wielkości liter

en: format to use for the output
pl: format do użycia na wyjściu

en: HEAD not found below refs/heads!
pl: nie znaleziono HEAD w refs/heads!

en: --column and --verbose are incompatible
pl: --column i --verbose się wykluczają

en: branch name required
pl: wymagana nazwa gałęzi

en: Cannot give description to detached HEAD
pl: Nie można nadać opisu odłączonemu HEAD

en: cannot edit description of more than one branch
pl: nie można edytować opisu więcej niż jednej gałęzi

en: No commit on branch '%s' yet.
pl: Jeszcze nie ma zapisów na gałęzi „%s”.

en: No branch named '%s'.
pl: Nie ma gałęzi „%s”.

en: too many branches for a copy operation
pl: za dużo gałęzi do operacji kopiowania

en: too many arguments for a rename operation
pl: za dużo argumentów do operacji zmiany nazwy

en: too many arguments to set new upstream
pl: za dużo argumentów do ustawienia nadrzędnej gałęzi

en: could not set upstream of HEAD to %s when it does not point to any branch.
pl: nie można ustawić gałęzi nadrzędnej HEAD na %s, kiedy nie wskazuje ono na gałąź.

en: no such branch '%s'
pl: nie ma takiej gałęzi „%s”

en: branch '%s' does not exist
pl: gałąź „%s” nie istnieje

en: too many arguments to unset upstream
pl: za dużo argumentów do usunięcia nadrzędnej gałęzi

en: could not unset upstream of HEAD when it does not point to any branch.
pl: nie można usunąć ustawienia gałęzi nadrzędnej HEAD, kiedy nie wskazuje ono żadnej gałęzi.

en: Branch '%s' has no upstream information
pl: Gałąź „%s” nie ma informacji o gałęzi nadrzędnej

en: The -a, and -r, options to 'git branch' do not take a branch name.
    Did you mean to use: -a|-r --list <pattern>?
pl: Opcje -a i -r do „git branch” nie przyjmują nazwy gałęzi.
    Czy chodziło o: -a | -r --list <wzorzec>?

en: the '--set-upstream' option is no longer supported. Please use '--track' or '--set-upstream-to' instead.
pl: opcja „--set-upstream” jest przestarzała i nie jest już wspierana. Użyj zamiast tego „--track” lub ”--set-upstream-to”.

en: git version:
pl: wersja gita:

en: uname() failed with error '%s' (%d)
pl: uname() zawiodło z błędem „%s” (%d)

en: compiler info:
pl: informacje o kompilacji:

en: libc info:
pl: informacje o bibliotece libc:

en: not run from a git repository - no hooks to show
pl: nie uruchomiono z repozytorium gita — brak skryptów do pokazania

en: git bugreport [-o|--output-directory <file>] [-s|--suffix <format>]
pl: git bugreport [-o|--output-directory <plik>] [-s|--suffix <format>]

en: Thank you for filling out a Git bug report!
    Please answer the following questions to help us understand your issue.
    
    What did you do before the bug happened? (Steps to reproduce your issue)
    
    What did you expect to happen? (Expected behavior)
    
    What happened instead? (Actual behavior)
    
    What's different between what you expected and what actually happened?
    
    Anything else you want to add:
    
    Please review the rest of the bug report below.
    You can delete any lines you don't wish to share.
pl: Dziękujemy za wypełnienie zgłoszenia o błędzie Gita!
    Odpowiedz na następujące pytania, aby pomóc nam zrozumieć problem.
    
    Co robiłeś/-aś zanim pojawił się błąd? (Kroki, aby odtworzyć problem)
    
    Co powinno się stać? (Oczekiwane zachowanie)
    
    Co stało się zamiast tego? (Rzeczywiste zachowanie)
    
    Jaka jest różnica między tym, co powinno się stać, a tym, co się stało?
    
    Inne cenne uwagi:
    
    Przejrzyj resztę zgłoszenia błędu poniżej.
    Możesz usunąć wiersze, którymi nie chcesz się dzielić.

en: specify a destination for the bugreport file
pl: podaj cel pliku ze zgłoszeniem błędu

en: specify a strftime format suffix for the filename
pl: podaj sufiks w formacie strftime do nazwy pliku

en: could not create leading directories for '%s'
pl: nie można utworzyć wiodących katalogów „%s”

en: System Info
pl: Informacje o systemie

en: Enabled Hooks
pl: Włączone skrypty Gita

en: unable to write to %s
pl: nie można pisać do %s

en: Created new report at '%s'.
pl: Utworzono nowe zgłoszenie w „%s”.

en: git bundle create [<options>] <file> <git-rev-list args>
pl: git bundle create [<opcje>] <plik> <argumenty git-rev-list>

en: git bundle verify [<options>] <file>
pl: git bundle verify [<opcje>] <plik>

en: git bundle list-heads <file> [<refname>...]
pl: git bundle list-heads <plik> [<referencja>...]

en: git bundle unbundle <file> [<refname>...]
pl: git bundle unbundle <plik> [<referencja>...]

en: do not show progress meter
pl: nie pokazuj wskaźnika postępu

en: show progress meter
pl: pokazuj wskaźnik postępu

en: show progress meter during object writing phase
pl: pokaż miernik postępu podczas fazy zapisywania obiektów

en: similar to --all-progress when progress meter is shown
pl: podobne do --all-progress, kiedy pokazany jest wskaźnik postępu

en: specify bundle format version
pl: podaj wersję formatu wiązki

en: Need a repository to create a bundle.
pl: Należy podać repozytorium, aby utworzyć wiązkę.

en: do not show bundle details
pl: nie pokazuj szczegółów wiązki

en: %s is okay
pl: %s jest w porządku

en: Need a repository to unbundle.
pl: Potrzebne repozytorium do podzielenia.

en: Unbundling objects
pl: Rozpakowywanie obiektów

en: Unknown subcommand: %s
pl: Nieznane pod-polecenie: %s

en: git cat-file (-t [--allow-unknown-type] | -s [--allow-unknown-type] | -e | -p | <type> | --textconv | --filters) [--path=<path>] <object>
pl: git cat-file (-t [--allow-unknown-type] | -s [--allow-unknown-type] | -e | -p | <rodzaj> | --textconv | --filters) [--path=<ścieżka>] <obiekt>

en: only one batch option may be specified
pl: można podać tylko jedną opcję wsadową „batch”

en: <type> can be one of: blob, tree, commit, tag
pl: <rodzaj> może być jednym z: blob, tree, commit, tag

en: show object type
pl: pokaż typ obiektu

en: show object size
pl: pokaż rozmiar obiektu

en: exit with zero when there's no error
pl: zwróć zero, kiedy nie ma błędu

en: pretty-print object's content
pl: ładnie wypisz zawartość obiektu

en: for blob objects, run textconv on object's content
pl: dla obiektów blob, wykonaj textconv na zawartości obiektu

en: for blob objects, run filters on object's content
pl: dla obiektów blob, wykonaj filtry na zawartości obiektu

en: use a specific path for --textconv/--filters
pl: użyj podanej ścieżki do --textconv/--filters

en: allow -s and -t to work with broken/corrupt objects
pl: zezwól, aby -s i -t działały z uszkodzonymi obiektami

en: buffer --batch output
pl: buforuj wyjście --batch

en: show info and content of objects fed from the standard input
pl: pokaż informacje i zawartość obiektów pobranych ze standardowego wejścia

en: show info about objects fed from the standard input
pl: pokaż informacje o obiektach pobranych ze standardowego wejścia

en: follow in-tree symlinks (used with --batch or --batch-check)
pl: podążaj za dowiązaniami w drzewie (do użycia z --batch lub --batch-check)

en: show all objects with --batch or --batch-check
pl: pokaż wszystkie obiekty z --batch lub --batch-check

en: do not order --batch-all-objects output
pl: nie porządkuj wyjścia --batch-all-objects

en: git check-attr [-a | --all | <attr>...] [--] <pathname>...
pl: git check-attr [-a | --all | <atrybut>...] [--] <ścieżka>...

en: git check-attr --stdin [-z] [-a | --all | <attr>...]
pl: git check-attr --stdin [-z] [-a | --all | <atrybut>...]

en: report all attributes set on file
pl: zgłaszaj wszystkie atrybuty ustawione na pliku

en: use .gitattributes only from the index
pl: użyj .gitattributes tylko z indeksu

en: read file names from stdin
pl: wczytaj nazwy plików ze standardowego wejścia

en: terminate input and output records by a NUL character
pl: zakończ wpisy wejścia i wyjścia znakiem NUL

en: suppress progress reporting
pl: nie zgłaszaj postępu

en: show non-matching input paths
pl: pokaż niepasujące ścieżki wejściowe

en: ignore index when checking
pl: pomiń indeks przy sprawdzaniu

en: cannot specify pathnames with --stdin
pl: nie można podać ścieżek z --stdin

en: -z only makes sense with --stdin
pl: -z ma sens tylko z --stdin

en: no path specified
pl: nie podano ścieżki

en: --quiet is only valid with a single pathname
pl: --quiet ma sens tylko z pojedynczą ścieżką

en: cannot have both --quiet and --verbose
pl: --quiet i --verbose się wykluczają

en: --non-matching is only valid with --verbose
pl: --non-matching ma sens tylko z --verbose

en: git check-mailmap [<options>] <contact>...
pl: git check-mailmap [<opcje>] <kontakt>...

en: also read contacts from stdin
pl: wczytaj kontakty także ze standardowego wejścia

en: unable to parse contact: %s
pl: nie można przetworzyć kontaktu: %s

en: no contacts specified
pl: nie podano kontaktów

en: git checkout--worker [<options>]
pl: git checkout--worker [<opcje>]

en: string
pl: łańcuch

en: when creating files, prepend <string>
pl: przy tworzeniu plików, dodaj <łańcuch> z przodu

en: git checkout-index [<options>] [--] [<file>...]
pl: git checkout-index [<opcje>] [--] [<plik>...]

en: stage should be between 1 and 3 or all
pl: przygotowanie powinno być pomiędzy 1 a 3 lub „all”

en: check out all files in the index
pl: wybierz wszystkie pliki z indeksu

en: force overwrite of existing files
pl: wymuś nadpisanie istniejących plików

en: no warning for existing files and files not in index
pl: nie ostrzegaj przed istniejącymi plikami i plikami nie w indeksie

en: don't checkout new files
pl: nie wybieraj nowych plików

en: update stat information in the index file
pl: zaktualizuj informacje stat w pliku indeksu

en: read list of paths from the standard input
pl: odczytaj listę ścieżek ze standardowego wejścia

en: write the content to temporary files
pl: zapisz zawartość do plików tymczasowych

en: copy out the files from named stage
pl: wykopiuj pliki z nazwanego przygotowania

en: git checkout [<options>] <branch>
pl: git checkout [<opcje>] <gałąź>

en: git checkout [<options>] [<branch>] -- <file>...
pl: git checkout [<opcje>] [<gałąź>] -- <plik>...

en: git switch [<options>] [<branch>]
pl: git switch [<opcje>] <gałąź>

en: git restore [<options>] [--source=<branch>] <file>...
pl: git restore [<opcje>] [--source=<gałąź>] <plik>...

en: path '%s' does not have our version
pl: ścieżka „%s” nie ma „naszej” wersji

en: path '%s' does not have their version
pl: ścieżka „%s” nie ma „ich” wersji

en: path '%s' does not have all necessary versions
pl: ścieżka „%s” nie ma wszystkich potrzebnych wersji

en: path '%s' does not have necessary versions
pl: ścieżka „%s” nie ma potrzebnych wersji

en: path '%s': cannot merge
pl: ścieżka „%s”: nie można scalić

en: Unable to add merge result for '%s'
pl: Nie można dodać wyniku scalenia dla „%s”

en: Recreated %d merge conflict | Recreated %d merge conflicts
pl[0]: Odtworzono %d konflikt scalenia
pl[1]: Odtworzono %d konflikty scalenia
pl[2]: Odtworzono %d konfliktów scalenia

en: Updated %d path from %s | Updated %d paths from %s
pl[0]: Zaktualizowano %d ścieżkę z %s
pl[1]: Zaktualizowano %d ścieżki z %s
pl[2]: Zaktualizowano %d ścieżek z %s

en: Updated %d path from the index | Updated %d paths from the index
pl[0]: Zaktualizowano %d ścieżkę z indeksu
pl[1]: Zaktualizowano %d ścieżki z indeksu
pl[2]: Zaktualizowano %d ścieżek z indeksu

en: '%s' cannot be used with updating paths
pl: Nie można użyć „%s” przy aktualizowaniu ścieżek

en: '%s' cannot be used with %s
pl: „%s” i %s wykluczają się

en: Cannot update paths and switch to branch '%s' at the same time.
pl: Nie można jednocześnie zaktualizować ścieżek i przełączyć na gałąź „%s”.

en: neither '%s' or '%s' is specified
pl: nie podano ani „%s” ani „%s”

en: '%s' must be used when '%s' is not specified
pl: należy użyć „%s”, jeśli nie podano „%s”

en: '%s' or '%s' cannot be used with %s
pl: nie można użyć „%s” ani „%s” z %s

en: path '%s' is unmerged
pl: ścieżka „%s” jest niescalona

en: you need to resolve your current index first
pl: musisz najpierw rozwiązać bieżący indeks

en: cannot continue with staged changes in the following files:
    %s
pl: nie można kontynuować z przygotowanymi zmianami w następujących plikach:
    %s

en: Can not do reflog for '%s': %s
pl: nie można wykonać reflog na „%s”: %s

en: HEAD is now at
pl: HEAD wskazuje teraz na

en: unable to update HEAD
pl: nie można zaktualizować HEAD

en: Reset branch '%s'
pl: Zresetuj gałąź „%s”

en: Already on '%s'
pl: Już jesteś na „%s”

en: Switched to and reset branch '%s'
pl: Przełączono na gałąź „%s” i zresetowano ją

en: Switched to a new branch '%s'
pl: Przełączono na nową gałąź „%s”

en: Switched to branch '%s'
pl: Przełączono na gałąź „%s”

en:  ... and %d more.
pl:  ... i %d innych.

en: Warning: you are leaving %d commit behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
     | Warning: you are leaving %d commits behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
pl[0]: Ostrzeżenie: zostawiasz za sobą %d zapis, niepowiązany z żadną
    z gałęzi:
    
    %s
pl[1]: Ostrzeżenie: zostawiasz za sobą %d zapisy, niepowiązane z żadną
    z gałęzi:
    
    %s
pl[2]: Ostrzeżenie: zostawiasz za sobą %d zapisów, niepowiązanych z żadną
    z gałęzi:
    
    %s

en: If you want to keep it by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
    
     | If you want to keep them by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
pl[0]: Jeśli chcesz go zachować tworząc nową gałąź, to może być dobry moment
    na zrobienie tego:
    
     git branch <nazwa-nowej-gałęzi> %s
pl[1]: Jeśli chcesz je zachować tworząc nową gałąź, to może być dobry moment
    na zrobienie tego:
    
     git branch <nazwa-nowej-gałęzi> %s
pl[2]: Jeśli chcesz je zachować tworząc nową gałąź, to może być dobry moment
    na zrobienie tego:
    
     git branch <nazwa-nowej-gałęzi> %s

en: internal error in revision walk
pl: wewnętrzny błąd w przechodzeniu rewizji

en: Previous HEAD position was
pl: Poprzednim wskazaniem HEAD było

en: You are on a branch yet to be born
pl: Jesteś na gałęzi, która dopiero ma powstać

en: '%s' could be both a local file and a tracking branch.
    Please use -- (and optionally --no-guess) to disambiguate
pl: „%s” może być jednocześnie lokalnym plikiem i gałęzią śledzącą.
    Użyj -- (i opcjonalnie --no-guess), żeby ujednoznacznić

en: If you meant to check out a remote tracking branch on, e.g. 'origin',
    you can do so by fully qualifying the name with the --track option:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    If you'd like to always have checkouts of an ambiguous <name> prefer
    one remote, e.g. the 'origin' remote, consider setting
    checkout.defaultRemote=origin in your config.
pl: Jeśli chodziło o wybranie gałęzi śledzącej, np. na „origin”,
    możesz to zrobić podając pełną nazwę z opcją --track:
    
        git checkout --track origin/<nazwa>
    
    Jeśli chcesz, żeby wybrania wszystkich niejednoznacznych
    <nazw> preferowały jedno zdalne repozytorium, rozważ ustawienie
    checkout.defaultRemote=origin w swoich ustawieniach.

en: '%s' matched multiple (%d) remote tracking branches
pl: „%s” pasuje do wielu (%d) gałęzi śledzących

en: only one reference expected
pl: oczekiwano tylko jednej referencji

en: only one reference expected, %d given.
pl: oczekiwano tylko jednej referencji, podano %d.

en: invalid reference: %s
pl: nieprawidłowa referencja: %s

en: reference is not a tree: %s
pl: referencja nie jest drzewem: %s

en: a branch is expected, got tag '%s'
pl: oczekiwano gałęzi, otrzymano tag „%s”

en: a branch is expected, got remote branch '%s'
pl: oczekiwano gałęzi, otrzymano zdalną gałąź „%s”

en: a branch is expected, got '%s'
pl: oczekiwano gałęzi, otrzymano „%s”

en: a branch is expected, got commit '%s'
pl: oczekiwano gałęzi, otrzymano zapis „%s”

en: cannot switch branch while merging
    Consider "git merge --quit" or "git worktree add".
pl: Nie można przełączyć gałęzi w trakcie scalania
    Rozważ „git merge --quit” lub „git worktree add”.

en: cannot switch branch in the middle of an am session
    Consider "git am --quit" or "git worktree add".
pl: Nie można przełączyć gałęzi w trakcie sesji am
    Rozważ „git am --quit” lub „git worktree add”.

en: cannot switch branch while rebasing
    Consider "git rebase --quit" or "git worktree add".
pl: Nie można przełączyć gałęzi w trakcie przestawiania
    Rozważ „git rebase --quit” lub „git worktree add”.

en: cannot switch branch while cherry-picking
    Consider "git cherry-pick --quit" or "git worktree add".
pl: Nie można przełączyć gałęzi w trakcie dobierania
    Rozważ „git cherry-pick --quit” lub „git worktree add”.

en: cannot switch branch while reverting
    Consider "git revert --quit" or "git worktree add".
pl: Nie można przełączyć gałęzi w trakcie odwracania
    Rozważ „git revert --quit” lub „git worktree add”.

en: you are switching branch while bisecting
pl: zmiana gałęzi w trakcie przeszukiwania

en: paths cannot be used with switching branches
pl: ścieżki nie mogą być podane z przełączaniem gałęzi

en: '%s' cannot be used with switching branches
pl: „%s” nie można użyć z przełączaniem gałęzi

en: '%s' cannot be used with '%s'
pl: „%s” i „%s” wykluczają się

en: '%s' cannot take <start-point>
pl: „%s” nie może przyjąć <punktu-startowego>

en: Cannot switch branch to a non-commit '%s'
pl: Nie można przełączyć gałęzi na nie-zapis „%s”

en: missing branch or commit argument
pl: brakuje argumentu gałęzi lub zapisu

en: perform a 3-way merge with the new branch
pl: dokonaj trójstronnego scalenia z nową gałęzią

en: style
pl: styl

en: conflict style (merge or diff3)
pl: styl konfliktów (merge lub diff3)

en: detach HEAD at named commit
pl: odłącz HEAD na podanym zapisie

en: set upstream info for new branch
pl: ustaw gałąź nadrzędną nowej gałęzi

en: force checkout (throw away local modifications)
pl: wymuś wybranie (wyrzuć lokalne zmiany)

en: new-branch
pl: nowa-gałąź

en: new unparented branch
pl: nowa gałąź bez rodzica

en: update ignored files (default)
pl: aktualizuj ignorowane pliki (domyślnie)

en: do not check if another worktree is holding the given ref
pl: nie sprawdzaj, czy inne drzewo robocze trzyma podaną referencję

en: checkout our version for unmerged files
pl: wybierz „naszą” wersję niescalonych plików

en: checkout their version for unmerged files
pl: wybierz „ich” wersję niescalonych plików

en: do not limit pathspecs to sparse entries only
pl: nie ograniczaj ścieżek tylko do rzadkich elementów

en: -%c, -%c and --orphan are mutually exclusive
pl: -%c, -%c i --orphan się wykluczają

en: -p and --overlay are mutually exclusive
pl: -p i --overlay się wykluczają

en: --track needs a branch name
pl: --track potrzebuje nazwy gałęzi

en: missing branch name; try -%c
pl: brakuje nazwy gałęzi; spróbuj -%c

en: could not resolve %s
pl: nie można rozwiązać %s

en: invalid path specification
pl: nieprawidłowa ścieżka

en: '%s' is not a commit and a branch '%s' cannot be created from it
pl: „%s” nie jest zapisem, a nie można z niego utworzyć gałęzi „%s”

en: git checkout: --detach does not take a path argument '%s'
pl: git checkout: --detach nie przyjmuje argumentu ścieżki „%s”

en: --pathspec-from-file is incompatible with --detach
pl: --pathspec-from-file i --detach się wykluczają

en: --pathspec-from-file is incompatible with --patch
pl: --pathspec-from-file i --patch się wykluczają

en: git checkout: --ours/--theirs, --force and --merge are incompatible when
    checking out of the index.
pl: git checkout: --ours/--theirs, --force i --merge się wykluczają, gdy
    wybieranie z indeksu.

en: you must specify path(s) to restore
pl: musisz podać ścieżkę (ścieżki) do przywrócenia

en: branch
pl: gałąź

en: create and checkout a new branch
pl: utwórz i wybierz nową gałąź

en: create/reset and checkout a branch
pl: utwórz/zresetuj i wybierz gałąź

en: create reflog for new branch
pl: utwórz dziennik referencji nowej gałęzi

en: second guess 'git checkout <no-such-branch>' (default)
pl: spróbuj zgadnąć „git checkout <nieistniejąca-gałąź>” (domyślnie)

en: use overlay mode (default)
pl: użyj trybu nakładki (domyślnie)

en: create and switch to a new branch
pl: utwórz i przełącz na nową gałąź

en: create/reset and switch to a branch
pl: utwórz/zresetuj i przełącz na gałąź

en: second guess 'git switch <no-such-branch>'
pl: spróbuj zgadnąć „git switch <nieistniejąca-gałąź>”

en: throw away local modifications
pl: wyrzuć lokalne zmiany

en: which tree-ish to checkout from
pl: z którego drzewa wybrać

en: restore the index
pl: przywróć indeks

en: restore the working tree (default)
pl: przywróć drzewo robocze (domyślnie)

en: ignore unmerged entries
pl: pomiń niescalone elementy

en: use overlay mode
pl: użyj trybu nakładki

en: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <pattern>] [-x | -X] [--] <paths>...
pl: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <wzorzec>] [-x | -X] [--] <ścieżki>...

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: Would remove %s
pl: Usunięto by %s

en: Skipping repository %s
pl: Pomijanie repozytorium %s

en: Would skip repository %s
pl: Pominięto by repozytorium %s

en: could not lstat %s
pl: nie można wykonać lstat na %s

en: Prompt help:
    1          - select a numbered item
    foo        - select item based on unique prefix
               - (empty) select nothing
pl: Pomoc do zachęty:
    1          - wybierz kolejny element
    foo        - wybierz element po unikatowym początku
               - (puste) nic nie wybiera

en: Prompt help:
    1          - select a single item
    3-5        - select a range of items
    2-3,6-9    - select multiple ranges
    foo        - select item based on unique prefix
    -...       - unselect specified items
    *          - choose all items
               - (empty) finish selecting
pl: Pomoc do zachęty:
    1          - wybierz jeden element
    3-5        - wybierz zakres elementów
    2-3,6-9    - wybierz wiele zakresów
    foo        - wybierz element po unikatowym początku
    -...       - nie wybieraj elementów
    *          - wybierz wszystko
               - (puste) zakończ zaznaczanie

en: Huh (%s)?
pl: Hę (%s)?

en: Input ignore patterns>>
pl: Wprowadź wzorce ignorowania>>

en: WARNING: Cannot find items matched by: %s
pl: Ostrzeżenie: Nie znaleziono elementów pasujących do: %s

en: Select items to delete
pl: Wybierz elementy do skasowania

note: TRANSLATORS: Make sure to keep [y/N] as is
en: Remove %s [y/N]?
pl: Usunąć %s [y/N]?

en: clean               - start cleaning
    filter by pattern   - exclude items from deletion
    select by numbers   - select items to be deleted by numbers
    ask each            - confirm each deletion (like "rm -i")
    quit                - stop cleaning
    help                - this screen
    ?                   - help for prompt selection
pl: clean               - rozpocznij czyszczenie
    filter by pattern   - pomiń elementy przy usuwaniu
    select by numbers   - wybierz elementy do usunięcia według numerów
    ask each            - potwierdź każde usunięcie (jak „rm -i”)
    quit                - przestań czyścić
    help                - ten ekran
    ?                   - pomoc do zachęty wyboru

en: Would remove the following item: | Would remove the following items:
pl[0]: Usunięto by następujący element:
pl[1]: Usunięto by następujące elementy:
pl[2]: Usunięto by następujące elementy:

en: No more files to clean, exiting.
pl: Brak plików do wyczyszczenia, wyjście.

en: do not print names of files removed
pl: nie wypisuj nazw usuwanym plików

en: force
pl: wymuś

en: interactive cleaning
pl: interaktywne czyszczenie

en: remove whole directories
pl: usuwaj całe katalogi

en: pattern
pl: wzorzec

en: add <pattern> to ignore rules
pl: dodaj <wzorzec> do reguł ignorowania

en: remove ignored files, too
pl: usuń też ignorowane pliki

en: remove only ignored files
pl: usuń tylko ignorowane pliki

en: clean.requireForce set to true and neither -i, -n, nor -f given; refusing to clean
pl: clean.requireForce ustawione na true, a nie podano -i, -n ani -f; odmawiam czyszczenia

en: clean.requireForce defaults to true and neither -i, -n, nor -f given; refusing to clean
pl: clean.requireForce to domyślnie true, a nie podano -i, -n ani -f; odmawiam czyszczenia

en: -x and -X cannot be used together
pl: -x i -X wykluczają się

en: git clone [<options>] [--] <repo> [<dir>]
pl: git clone [<opcje>] [--] <repozytorium> [<katalog>]

en: don't clone shallow repository
pl: nie klonuj płytkiego repozytorium

en: don't create a checkout
pl: nie wybieraj plików

en: create a bare repository
pl: utwórz suche repozytorium

en: create a mirror repository (implies bare)
pl: utwórz lustrzane repozytorium (zakłada suche)

en: to clone from a local repository
pl: aby sklonować z lokalnego repozytorium

en: don't use local hardlinks, always copy
pl: nie używaj twardych dowiązań, zawsze kopiuj

en: setup as shared repository
pl: ustaw jako repozytorium dzielone

en: pathspec
pl: ścieżka

en: initialize submodules in the clone
pl: zainicjuj podmoduły w klonie

en: number of submodules cloned in parallel
pl: liczba podmodułów klonowanych równolegle

en: template-directory
pl: katalog-szablonów

en: directory from which templates will be used
pl: katalog, z którego zostaną użyte szablony

en: reference repository
pl: repozytorium odniesienia

en: use --reference only while cloning
pl: użyj --reference tylko podczas klonowania

en: name
pl: nazwa

en: use <name> instead of 'origin' to track upstream
pl: użyj <nazwy> zamiast „origin”, żeby śledzić zdalne repozytorium

en: checkout <branch> instead of the remote's HEAD
pl: wybierz <gałąź> zamiast zdalnego HEAD

en: path to git-upload-pack on the remote
pl: ścieżka do git-upload-pack na zdalnej maszynie

en: depth
pl: głębokość

en: create a shallow clone of that depth
pl: utwórz płytki klon o tej głębokości

en: time
pl: czas

en: create a shallow clone since a specific time
pl: utwórz płytki klon od podanego czasu

en: revision
pl: rewizja

en: deepen history of shallow clone, excluding rev
pl: pogłęb historię płytkiego klonu pomijając rewizję

en: clone only one branch, HEAD or --branch
pl: sklonuj tylko jedną gałąź, HEAD lub --branch

en: don't clone any tags, and make later fetches not to follow them
pl: nie klonuj żadnych tagów, i spraw, by późniejsze pobrania za nimi nie podążały

en: any cloned submodules will be shallow
pl: wszystkie sklonowane podmoduły będą płytkie

en: gitdir
pl: katalog-gita

en: separate git dir from working tree
pl: oddziel katalog gita od drzewa roboczego

en: key=value
pl: klucz=wartość

en: set config inside the new repository
pl: ustaw konfigurację w nowym repozytorium

en: server-specific
pl: zależne-od-serwera

en: option to transmit
pl: nadaj opcję

en: use IPv4 addresses only
pl: używaj tylko adresów IPv4

en: use IPv6 addresses only
pl: używaj tylko adresów IPv6

en: any cloned submodules will use their remote-tracking branch
pl: wszystkie sklonowane podmoduły będą używały swoich gałęzi śledzących

en: initialize sparse-checkout file to include only files at root
pl: zainicjuj plik rzadkiego wybrania, żeby zawierał tylko pliki w korzeniu

en: info: Could not add alternate for '%s': %s
pl: info: Nie można dodać alternatywnego obiektu do „%s”: %s

en: %s exists and is not a directory
pl: %s istnieje i nie jest katalogiem

en: failed to start iterator over '%s'
pl: nie można rozpocząć iteracji po „%s”

en: failed to create link '%s'
pl: nie można utworzyć dowiązania „%s”

en: failed to copy file to '%s'
pl: nie można skopiować pliku do „%s”

en: failed to iterate over '%s'
pl: nie można iterować po „%s”

en: done.
pl: gotowe.

en: Clone succeeded, but checkout failed.
    You can inspect what was checked out with 'git status'
    and retry with 'git restore --source=HEAD :/'
pl: Klonowanie powiodło się, ale już nie wybieranie.
    Możesz zobaczyć, co zostało wybrane w „git status”
    i ponowić przez „git restore --source=HEAD :/”

en: Could not find remote branch %s to clone.
pl: Nie znaleziono zdalnej gałęzi %s do sklonowania.

en: unable to update %s
pl: nie można zaktualizować %s

en: failed to initialize sparse-checkout
pl: nie można zainicjować rzadkiego wybrania

en: remote HEAD refers to nonexistent ref, unable to checkout.
pl: zdalne HEAD wskazuje nieistniejącą referencję, nie można wybrać.

en: unable to checkout working tree
pl: nie można wybrać drzewa roboczego

en: unable to write parameters to config file
pl: nie można zapisać parametrów do pliku konfiguracyjnego

en: cannot repack to clean up
pl: nie można przepakować, żeby posprzątać

en: cannot unlink temporary alternates file
pl: nie można wykonać unlink na tymczasowym pliku alternatywnych położeń

en: Too many arguments.
pl: Zbyt dużo argumentów.

en: You must specify a repository to clone.
pl: Musisz określić repozytorium do sklonowania.

en: --bare and --origin %s options are incompatible.
pl: opcje --bare i --origin %s wykluczają się.

en: --bare and --separate-git-dir are incompatible.
pl: --bare i --separate-git-dir się wykluczają.

en: repository '%s' does not exist
pl: repozytorium „%s” nie istnieje

en: depth %s is not a positive number
pl: głębokość %s nie jest liczbą dodatnią

en: destination path '%s' already exists and is not an empty directory.
pl: docelowa ścieżka „%s” już istnieje i nie jest pustym katalogiem.

en: repository path '%s' already exists and is not an empty directory.
pl: ścieżka repozytorium „%s” już istnieje i nie jest pustym katalogiem.

en: working tree '%s' already exists.
pl: drzewo robocze „%s” już istnieje.

en: could not create leading directories of '%s'
pl: nie można utworzyć wiodących katalogów „%s”

en: could not create work tree dir '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu drzewa roboczego „%s”

en: Cloning into bare repository '%s'...
pl: Klonowanie do suchego repozytorium „%s”...

en: Cloning into '%s'...
pl: Klonowanie do „%s”...

en: clone --recursive is not compatible with both --reference and --reference-if-able
pl: clone --recursive nie pasuje do --reference ani do --reference-if-able

en: '%s' is not a valid remote name
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą zdalnego repozytorium

en: --depth is ignored in local clones; use file:// instead.
pl: --depth jest ignorowana w lokalnych klonach; użyj zamiast tego file://

en: --shallow-since is ignored in local clones; use file:// instead.
pl: --shallow-since jest ignorowana w lokalnych klonach; użyj zamiast tego file://

en: --shallow-exclude is ignored in local clones; use file:// instead.
pl: --shallow-exclude jest ignorowane w lokalnych klonach; użyj zamiast tego file://

en: --filter is ignored in local clones; use file:// instead.
pl: --filter jest ignorowany w lokalnych klonach; użyj zamiast tego file://

en: source repository is shallow, ignoring --local
pl: źródłowe repozytorium jest płytkie, ignorowanie --local

en: --local is ignored
pl: --local jest ignorowane

en: remote transport reported error
pl: zdalny transport zgłosił błąd

en: Remote branch %s not found in upstream %s
pl: Nie znaleziono zdalnej gałęzi %s w repozytorium %s

en: You appear to have cloned an empty repository.
pl: Wygląda na to, że sklonowano puste repozytorium.

en: git column [<options>]
pl: git column [<opcje>]

en: lookup config vars
pl: odczytaj wartości konfiguracji

en: layout to use
pl: układ do użycia

en: maximum width
pl: maksymalna szerokość

en: padding space on left border
pl: wyrównawczy odstęp przy lewej krawędzi

en: padding space on right border
pl: wyrównawczy odstęp przy prawej krawędzi

en: padding space between columns
pl: wyrównawczy odstęp między kolumnami

en: --command must be the first argument
pl: --command musi być pierwszym argumentem

en: git commit-graph verify [--object-dir <objdir>] [--shallow] [--[no-]progress]
pl: git commit-graph verify [--object-dir <katalog-obiektów>] [--shallow] [--[no-]progress]

en: git commit-graph write [--object-dir <objdir>] [--append] [--split[=<strategy>]] [--reachable|--stdin-packs|--stdin-commits] [--changed-paths] [--[no-]max-new-filters <n>] [--[no-]progress] <split options>
pl: git commit-graph write [--object-dir <katalog-obiektów>] [--append] [--split[=<strategia>]] [--reachable|--stdin-packs|--stdin-commits] [--changed-paths] [--[no-]max-new-filters <n>] [--[no-]progress] <opcje podziału>

en: dir
pl: katalog

en: the object directory to store the graph
pl: katalog obiektów do przechowania grafu

en: if the commit-graph is split, only verify the tip file
pl: jeśli graf zapisów jest podzielony, zweryfikuj tylko plik czubka

en: Could not open commit-graph '%s'
pl: Nie można otworzyć grafu zapisów „%s”

en: unrecognized --split argument, %s
pl: nierozpoznany argument --split, %s

en: unexpected non-hex object ID: %s
pl: nieoczekiwany nieszesnastkowy identyfikator obiektu: %s

en: invalid object: %s
pl: nieprawidłowy obiekt: %s

en: start walk at all refs
pl: zacznij przechodzenie po wszystkich referencjach

en: scan pack-indexes listed by stdin for commits
pl: przeskanuj indeksy paczek wymienione na wejściu dla zapisów

en: start walk at commits listed by stdin
pl: zacznij przechodzenie od zapisów wypisanych na standardowym wejściu

en: include all commits already in the commit-graph file
pl: uwzględnij wszystkie zapisy już w pliku grafu zapisów

en: enable computation for changed paths
pl: włącz obliczanie zmienionych ścieżek

en: allow writing an incremental commit-graph file
pl: pozwól zapisać przyrostowy plik grafu zapisów

en: maximum number of commits in a non-base split commit-graph
pl: maksymalna liczba zapisów w niepodstawowym rozdzieleniu grafu zapisów

en: maximum ratio between two levels of a split commit-graph
pl: maksymalny stosunek pomiędzy dwoma poziomami rozdzielonego grafu zapisów

en: only expire files older than a given date-time
pl: wygaś tylko obiekty starsze niż podany czas

en: maximum number of changed-path Bloom filters to compute
pl: maksymalna liczba filtrów Blooma zmienionych ścieżek do obliczenia

en: use at most one of --reachable, --stdin-commits, or --stdin-packs
pl: --reachable, --stdin-commits i --stdin-packs wykluczają się

en: Collecting commits from input
pl: Zbieranie zapisów z wejścia

en: unrecognized subcommand: %s
pl: nieznane pod-polecenie: %s

en: git commit-tree [(-p <parent>)...] [-S[<keyid>]] [(-m <message>)...] [(-F <file>)...] <tree>
pl: git commit-tree [(-p <rodzic>)...] [-S[<id-klucza>]] [(-m <komunikat>)...] [(-F <plik>)...] <drzewo>

en: duplicate parent %s ignored
pl: zignorowano powtórzonego rodzica %s

en: not a valid object name %s
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu %s

en: git commit-tree: failed to read '%s'
pl: git commit-tree: nie można odczytać „%s”

en: git commit-tree: failed to close '%s'
pl: git commit-tree: nie można zamknąć „%s”

en: parent
pl: rodzic

en: id of a parent commit object
pl: identyfikator obiektu zapisu rodzica

en: message
pl: komunikat

en: commit message
pl: komunikat zapisu

en: read commit log message from file
pl: odczytaj komunikat dziennika zapisu z pliku

en: GPG sign commit
pl: podpisz zapis GPG

en: must give exactly one tree
pl: należy podać tylko jedno drzewo

en: git commit-tree: failed to read
pl: git commit-tree: nie można odczytać

en: git commit [<options>] [--] <pathspec>...
pl: git commit [<opcje>] [--] <ścieżka>...

en: git status [<options>] [--] <pathspec>...
pl: git status [<opcje>] [--] <ścieżka>...

en: You asked to amend the most recent commit, but doing so would make
    it empty. You can repeat your command with --allow-empty, or you can
    remove the commit entirely with "git reset HEAD^".
pl: Kazano poprawić najnowszy zapis, ale stałby się on przez to pusty.
    Możesz powtórzyć polecenie z --allow-empty, lub usunąć ten zapis
    całkowicie przez „git reset HEAD^”.

en: The previous cherry-pick is now empty, possibly due to conflict resolution.
    If you wish to commit it anyway, use:
    
        git commit --allow-empty
pl: Poprzednie dobranie (cherry-pick) jest teraz puste — możliwe, że przez rozwiązane konflikty.
    Jeśli i tak chcesz je złożyć, użyj:
    
        git commit --allow-empty

en: Otherwise, please use 'git rebase --skip'
pl: W przeciwnym wypadku użyj „git rebase --skip”

en: Otherwise, please use 'git cherry-pick --skip'
pl: W przeciwnym wypadku użyj „git cherry-pick --skip”

en: and then use:
    
        git cherry-pick --continue
    
    to resume cherry-picking the remaining commits.
    If you wish to skip this commit, use:
    
        git cherry-pick --skip
pl: a wtedy użyj:
    
        git cherry-pick --continue
    
    aby wznowić dobieranie pozostałych zapisów.
    Jeśli chcesz pominąć ten zapis, użyj:
    
        git cherry-pick --skip

en: failed to unpack HEAD tree object
pl: nie można rozpakować obiektu drzewa HEAD

en: --pathspec-from-file with -a does not make sense
pl: --pathspec-from-file i -a wykluczają się

en: No paths with --include/--only does not make sense.
pl: Brak ścieżek z --include/--only nie ma sensu.

en: unable to create temporary index
pl: nie można utworzyć tymczasowego indeksu

en: interactive add failed
pl: interaktywne dodawanie nie powiodło się

en: unable to update temporary index
pl: nie można zaktualizować tymczasowego indeksu

en: Failed to update main cache tree
pl: Nie można zaktualizować głównego drzewa pamięci podręcznej

en: unable to write new_index file
pl: nie można zapisać pliku new_index

en: cannot do a partial commit during a merge.
pl: nie można złożyć częściowego zapisu w czasie scalania.

en: cannot do a partial commit during a cherry-pick.
pl: nie można złożyć częściowego zapisu w czasie dobierania.

en: cannot do a partial commit during a rebase.
pl: nie można złożyć częściowego zapisu w czasie przestawiania.

en: cannot read the index
pl: nie można odczytać indeksu

en: unable to write temporary index file
pl: nie można zapisać tymczasowego pliku indeksu

en: commit '%s' lacks author header
pl: zapis „%s” nie ma nagłówka autora

en: commit '%s' has malformed author line
pl: zapis „%s” ma nieprawidłowy wiersz autorstwa

en: malformed --author parameter
pl: nieprawidłowy parametr --author

en: unable to select a comment character that is not used
    in the current commit message
pl: nie można wybrać znaku komentarza, który nie jest użyty
    w bieżącym komunikacie zapisu

en: could not lookup commit %s
pl: nie odnaleziono zapisu %s

en: (reading log message from standard input)
pl: (czytanie komunikatu dziennika ze standardowego wejścia)

en: could not read log from standard input
pl: nie można odczytać dziennika ze standardowego wejścia

en: could not read log file '%s'
pl: nie można odczytać pliku dziennika „%s”

en: cannot combine -m with --fixup:%s
pl: -m i --fixup się wykluczają:%s

en: could not read SQUASH_MSG
pl: nie można odczytać SQUASH_MSG

en: could not read MERGE_MSG
pl: nie czytaj MERGE_MSG

en: could not write commit template
pl: nie można zapisać szablonu zapisu

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be ignored.
pl: Podaj komunikat zapisu swoich zmian. Wiersze zaczynające się
    od „%c” będą ignorowane.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be ignored, and an empty message aborts the commit.
pl: Podaj komunikat zapisu swoich zmian. Wiersze zaczynające się
    od „%c” będą ignorowane, a pusty komunikat przerwie zapis.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
pl: Podaj komunikat zapisu swoich zmian. Wiersze zaczynające się
    od „%c” będą zachowane; możesz je sam(a) usunąć, jeśli chcesz.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
    An empty message aborts the commit.
pl: Podaj komunikat zapisu swoich zmian. Wiersze zaczynające się
    od „%c” będą zachowane; możesz je sam(a) usunąć, jeśli chcesz.
    Pusty komunikat przerwie zapis.

en: 
    It looks like you may be committing a merge.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    and try again.
pl: 
    Wygląda, że składasz scalenie.
    Jeśli tak nie jest, wykonaj
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    i spróbuj ponownie.

en: 
    It looks like you may be committing a cherry-pick.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    and try again.
pl: 
    Wygląda, że składasz dobranie (cherry-pick).
    Jeśli tak nie jest, wykonaj
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    i spróbuj ponownie.

en: %sAuthor:    %.*s <%.*s>
pl: %sAutor:      %.*s <%.*s>

en: %sDate:      %s
pl: %sData:      %s

en: %sCommitter: %.*s <%.*s>
pl: %sSkładający: %.*s <%.*s>

en: Cannot read index
pl: Nie można odczytać indeksu

en: unable to pass trailers to --trailers
pl: nie można przekazać końcówek do --trailers

en: Error building trees
pl: Błąd budowania drzew

en: Please supply the message using either -m or -F option.
pl: Należy podać komunikat przy użyciu opcji -m lub -F.

en: --author '%s' is not 'Name <email>' and matches no existing author
pl: --author „%s” nie jest postaci „Nazwa <e-mail>” i nie pasuje do istniejących twórców

en: Invalid ignored mode '%s'
pl: Nieprawidłowy tryb pomijanych plików „%s”

en: Invalid untracked files mode '%s'
pl: Nieprawidłowy tryb nieśledzonych plików „%s”

en: --long and -z are incompatible
pl: --long i -z się wykluczają

en: You are in the middle of a merge -- cannot reword.
pl: Jesteś w trakcie scalania — nie można przeredagować.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot reword.
pl: Jesteś w trakcie dobierania — nie można przeredagować.

en: cannot combine reword option of --fixup with path '%s'
pl: nie można łączyć opcji przeredagowania w --fixup ze ścieżką „%s”

en: reword option of --fixup is mutually exclusive with --patch/--interactive/--all/--include/--only
pl: opcja przeredagowania w --fixup i --patch/--interactive/--all/--include/--only się wykluczają

en: Using both --reset-author and --author does not make sense
pl: Użycie jednoczenie --reset-author i --author nie ma sensu

en: You have nothing to amend.
pl: Nie masz nic do poprawienia.

en: You are in the middle of a merge -- cannot amend.
pl: Jesteś w trakcie scalania — nie można poprawiać.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot amend.
pl: Jesteś w trakcie dobierania — nie można poprawiać.

en: You are in the middle of a rebase -- cannot amend.
pl: Jesteś w trakcie przestawiania — nie można poprawiać.

en: Options --squash and --fixup cannot be used together
pl: Opcje --squash i --fixup się wykluczają

en: Only one of -c/-C/-F/--fixup can be used.
pl: -c, -C, -F i --fixup się wykluczają.

en: Option -m cannot be combined with -c/-C/-F.
pl: Opcje -m, -c, -C i -F się wykluczają.

en: --reset-author can be used only with -C, -c or --amend.
pl: --reset-author można użyć tylko z -C, -c lub --amend.

en: Only one of --include/--only/--all/--interactive/--patch can be used.
pl: --include, --only, --all, --interactive i --patch się wykluczają.

en: unknown option: --fixup=%s:%s
pl: nieznana opcja: --fixup=%s:%s

en: paths '%s ...' with -a does not make sense
pl: ścieżki „%s ...” z -a nie mają sensu

en: show status concisely
pl: pokaż stan zwięźle

en: show branch information
pl: pokaż informacje o gałęzi

en: show stash information
pl: pokaż informacje o schowku

en: compute full ahead/behind values
pl: oblicz pełne wartości przed/w tyle

en: version
pl: wersja

en: machine-readable output
pl: wyjście czytelne dla maszyny

en: show status in long format (default)
pl: pokazuj stan w długim formacie (domyślnie)

en: terminate entries with NUL
pl: rozdziel elementy znakiem NUL

en: mode
pl: tryb

en: show untracked files, optional modes: all, normal, no. (Default: all)
pl: pokaż nieśledzone pliki, dodatkowe tryby: all, normal, no. (domyślnie all)

en: show ignored files, optional modes: traditional, matching, no. (Default: traditional)
pl: pokaż pomijane pliki, dodatkowe tryby: traditional, matching, no. (domyślnie traditional)

en: when
pl: kiedy

en: ignore changes to submodules, optional when: all, dirty, untracked. (Default: all)
pl: pomiń zmiany w podmodułach, możliwe <kiedy>: all, dirty, untracked. (domyślnie all)

en: list untracked files in columns
pl: wypisz nieśledzone pliki w kolumnach

en: do not detect renames
pl: nie wykrywaj zmian nazw

en: detect renames, optionally set similarity index
pl: wykryj zmiany nazw, opcjonalnie ustaw wskaźnik podobieństwa

en: Unsupported combination of ignored and untracked-files arguments
pl: Niewspierane połączenie argumentów o plikach nieśledzonych i pomijanych

en: suppress summary after successful commit
pl: pomiń podsumowanie po udanym zapisie

en: show diff in commit message template
pl: pokaż różnice w szablonie komunikatu zapisu

en: Commit message options
pl: Opcje komunikatu zapisu

en: read message from file
pl: odczytaj komunikat z pliku

en: author
pl: autor

en: override author for commit
pl: nadpisz autora w zapisie

en: date
pl: data

en: override date for commit
pl: nadpisz datę zapisu

en: commit
pl: zapis

en: reuse and edit message from specified commit
pl: użyj komunikatu jak w podanym zapisie i edytuj go

en: reuse message from specified commit
pl: użyj komunikatu jak w podanym zapisie

note: TRANSLATORS: Leave "[(amend|reword):]" as-is, and only translate <commit>.
en: [(amend|reword):]commit
pl: [(amend|reword):]zapis

en: use autosquash formatted message to fixup or amend/reword specified commit
pl: użyj komunikatu automatycznego spłaszczania, mówiącego, aby poprawić/przeredagować podany zapis

en: use autosquash formatted message to squash specified commit
pl: użyj komunikatu automatycznego spłaszczania, mówiącego, aby spłaszczyć podany zapis

en: the commit is authored by me now (used with -C/-c/--amend)
pl: ten zapis jest teraz mojego autorstwa (do użycia z -C/-c/--amend)

en: trailer
pl: końcówka

en: add custom trailer(s)
pl: dodaj niestandardowe końcówki

en: add a Signed-off-by trailer
pl: dodaj końcówkę Signed-off-by

en: use specified template file
pl: użyj określonego pliku szablonu

en: force edit of commit
pl: wymuś edycję zapisu

en: include status in commit message template
pl: uwzględnij status w szablonie komunikatu zapisu

en: Commit contents options
pl: Opcje zawartości zapisu

en: commit all changed files
pl: złóż wszystkie zmienione pliki

en: add specified files to index for commit
pl: dodaj podane pliki do indeksu do złożenia

en: interactively add files
pl: interaktywnie dodaj pliki

en: interactively add changes
pl: interaktywnie dodaj zmiany

en: commit only specified files
pl: złóż tylko podane pliki

en: bypass pre-commit and commit-msg hooks
pl: omiń skrypty pre-commit i commit-msg

en: show what would be committed
pl: pokaż, co byłoby złożone

en: amend previous commit
pl: popraw poprzedni zapis

en: bypass post-rewrite hook
pl: omiń skrypt post-rewrite

en: ok to record an empty change
pl: pozwól złożyć pustą zmianę

en: ok to record a change with an empty message
pl: pozwól złożyć zmianę z pustym komunikatem

en: Corrupt MERGE_HEAD file (%s)
pl: Uszkodzony plik MERGE_HEAD (%s)

en: could not read MERGE_MODE
pl: nie można odczytać MERGE_MODE

en: could not read commit message: %s
pl: nie można odczytać komunikatu zapisu: %s

en: Aborting commit due to empty commit message.
pl: Przerwano składanie z powodu pustego komunikatu zapisu.

en: Aborting commit; you did not edit the message.
pl: Przerywanie zapisu; nie wpisano komunikatu.

en: Aborting commit due to empty commit message body.
pl: Przerwano składanie z powodu pustej treści komunikatu zapisu.

en: repository has been updated, but unable to write
    new_index file. Check that disk is not full and quota is
    not exceeded, and then "git restore --staged :/" to recover.
pl: repozytorium zostało zaktualizowane, ale nie można zapisać
    pliku new_index.  Sprawdź, czy jest jeszcze miejsce na dysku
    i nie jest przekroczony przydział, i wykonaj „git restore --staged :/”, by się pozbierać.

en: git config [<options>]
pl: git config [<opcje>]

en: unrecognized --type argument, %s
pl: nierozpoznany argument --type, %s

en: only one type at a time
pl: tylko jeden rodzaj na raz

en: Config file location
pl: Położenie pliku konfiguracyjnego

en: use global config file
pl: użyj globalnego pliku konfiguracyjnego

en: use system config file
pl: użyj pliku konfiguracyjnego systemu

en: use repository config file
pl: użyj pliku konfiguracyjnego repozytorium

en: use per-worktree config file
pl: użyj pliku konfiguracyjnego drzewa roboczego

en: use given config file
pl: użyj podanego pliku konfiguracyjnego

en: blob-id
pl: id-blobu

en: read config from given blob object
pl: odczytaj ustawienia z podanego obiektu blob

en: Action
pl: Działanie

en: get value: name [value-pattern]
pl: pobierz wartość: nazwa [wzorzec-wartości]

en: get all values: key [value-pattern]
pl: pobierz wszystkie wartości: klucz [wzorzec-wartości]

en: get values for regexp: name-regex [value-pattern]
pl: pobierz wartości wyrażenia regularnego: wyr-reg-nazwy [wzorzec-wartości]

en: get value specific for the URL: section[.var] URL
pl: pobierz wartość typową dla adresu URL: rozdział[.zmienna] adres

en: replace all matching variables: name value [value-pattern]
pl: zastąp wszystkie pasujące zmienne: nazwa wartość [wzorzec-wartości]

en: add a new variable: name value
pl: dodaj nową zmienną: nazwa wartość

en: remove a variable: name [value-pattern]
pl: usuń zmienną: nazwa [wzorzec-wartości]

en: remove all matches: name [value-pattern]
pl: usuń wszystkie dopasowania: nazwa [wzorzec-wartości]

en: rename section: old-name new-name
pl: zmień nazwę rozdziału: stara-nazwa nowa-nazwa

en: remove a section: name
pl: usuń rozdział: nazwa

en: list all
pl: wypisz wszystko

en: use string equality when comparing values to 'value-pattern'
pl: użyj równości łańcuchów przy porównywaniu wartości do „wzorca-wartości”

en: open an editor
pl: otwórz edytor

en: find the color configured: slot [default]
pl: znajdź ustawiony kolor: nazwa [domyślny]

en: find the color setting: slot [stdout-is-tty]
pl: znajdź ustawienie koloru: nazwa [stdout-jest-tty]

en: Type
pl: Rodzaj

en: value is given this type
pl: wartość dostaje ten typ

en: value is "true" or "false"
pl: wartość to "true" lub "false"

en: value is decimal number
pl: wartość jest liczbą dziesiętną

en: value is --bool or --int
pl: wartość to --bool lub --int

en: value is --bool or string
pl: wartość to --bool lub łańcuch

en: value is a path (file or directory name)
pl: wartość jest ścieżką (nazwą pliku lub katalogu)

en: value is an expiry date
pl: wartość jest datą wygaśnięcia

en: Other
pl: Inne

en: terminate values with NUL byte
pl: zakończ wartości znakiem NUL

en: show variable names only
pl: pokazuj tylko nazwy zmiennych

en: respect include directives on lookup
pl: uszanuj dyrektywy załączające (include) przy wyszukaniu

en: show origin of config (file, standard input, blob, command line)
pl: pokaż pochodzenie konfiguracji (plik, standardowe wejście, blob, wiersz poleceń)

en: show scope of config (worktree, local, global, system, command)
pl: pokaż zasięg konfiguracji (drzewo robocze, lokalny, globalny, system, polecenie)

en: value
pl: wartość

en: with --get, use default value when missing entry
pl: przy --get użyj domyślnej wartości, jeśli wpisu nie ma

en: wrong number of arguments, should be %d
pl: zła liczba argumentów, powinna być %d

en: wrong number of arguments, should be from %d to %d
pl: zła liczba argumentów, powinna być od %d do %d

en: invalid key pattern: %s
pl: nieprawidłowy wzorzec klucza: %s

en: failed to format default config value: %s
pl: nie można sformatować domyślnej wartości ustawienia: %s

en: cannot parse color '%s'
pl: nie można przetworzyć koloru „%s”

en: unable to parse default color value
pl: nie można przetworzyć domyślnej wartości koloru

en: not in a git directory
pl: nie jesteśmy w katalogu gita

en: writing to stdin is not supported
pl: pisanie na standardowe wejście nie jest wspierane

en: writing config blobs is not supported
pl: zapisywanie blobów konfiguracji nie jest wspierane

en: # This is Git's per-user configuration file.
    [user]
    # Please adapt and uncomment the following lines:
    #	name = %s
    #	email = %s
pl: # To jest plik konfiguracyjny użytkownika Gita.
    [user]
    # Dostosuj i odkomentuj poniższe wiersze:
    #	name = %s
    #	email = %s

en: only one config file at a time
pl: tylko jeden plik konfiguracyjny na raz

en: --local can only be used inside a git repository
pl: --local można użyć tylko w repozytorium gita

en: --blob can only be used inside a git repository
pl: --blob można użyć tylko w repozytorium gita

en: --worktree can only be used inside a git repository
pl: --worktree można użyć tylko w repozytorium gita

en: $HOME not set
pl: nie ustawiono $HOME

en: --worktree cannot be used with multiple working trees unless the config
    extension worktreeConfig is enabled. Please read "CONFIGURATION FILE"
    section in "git help worktree" for details
pl: nie można użyć --worktree z wieloma drzewami roboczymi, chyba że włączono
    rozszerzenie konfiguracji worktreeConfig. Więcej szczegółów w rozdziale
    „CONFIGURATION FILE” w „git help worktree”

en: --get-color and variable type are incoherent
pl: --get-color i typ zmiennej się wykluczają

en: only one action at a time
pl: tylko jedno działanie na raz

en: --name-only is only applicable to --list or --get-regexp
pl: --name-only stosuje się tylko do --list lub --get-regexp

en: --show-origin is only applicable to --get, --get-all, --get-regexp, and --list
pl: --show-origin stosuje się tylko do --get, --get-all, --get-regexp i --list

en: --default is only applicable to --get
pl: --default stosuje się tylko do --get

en: --fixed-value only applies with 'value-pattern'
pl: --fixed-value stosuje się tylko do „wzorca-wartości”

en: unable to read config file '%s'
pl: nie można odczytać pliku ustawień „%s”

en: error processing config file(s)
pl: błąd przetwarzania plików konfiguracyjnych

en: editing stdin is not supported
pl: edycja standardowego wejścia jest niewspierana

en: editing blobs is not supported
pl: edycja blobów jest niewspierana

en: cannot create configuration file %s
pl: nie można utworzyć pliku konfiguracyjnego %s

en: cannot overwrite multiple values with a single value
           Use a regexp, --add or --replace-all to change %s.
pl: nie można nadpisać wielu wartości jedną wartością
           Użyj wyrażenia regularnego, --add lub --replace-all, aby zmienić %s.

en: no such section: %s
pl: nie ma takiego rozdziału: %s

en: print sizes in human readable format
pl: wypisz rozmiary w formacie czytelnym dla człowieka

en: The permissions on your socket directory are too loose; other
    users may be able to read your cached credentials. Consider running:
    
    	chmod 0700 %s
pl: Uprawnienia do twojego katalogu gniazd są zbyt swobodne; inni
    użytkownicy mogą odczytać twoje przechowywane poświadczenia. Rozważ użycie:
    
    	chmod 0700 %s

en: print debugging messages to stderr
pl: wypisuj informacje diagnostyczne na stderr

en: credential-cache--daemon unavailable; no unix socket support
pl: credential-cache--daemon niedostępny; brak wsparcia dla gniazd uniksa

en: credential-cache unavailable; no unix socket support
pl: credential-cache niedostępna; brak wsparcia dla gniazd uniksa

en: unable to get credential storage lock in %d ms
pl: nie można uzyskać blokady magazynu poświadczeń w %d ms

en: git describe [<options>] [<commit-ish>...]
pl: git describe [<opcje>] [<zapis>...]

en: git describe [<options>] --dirty
pl: git describe [<opcje>] --dirty

en: head
pl: czoło

en: lightweight
pl: lekkie

en: annotated
pl: opisany

en: annotated tag %s not available
pl: opisany tag %s niedostępny

en: tag '%s' is externally known as '%s'
pl: tag „%s” jest znany na zewnątrz jako „%s”

en: no tag exactly matches '%s'
pl: żaden tag nie pasuje dokładnie do „%s”

en: No exact match on refs or tags, searching to describe
pl: Brak dokładnych dopasowań do referencji i tagów, szukanie, aby opisać

en: finished search at %s
pl: zakończono wyszukiwanie na %s

en: No annotated tags can describe '%s'.
    However, there were unannotated tags: try --tags.
pl: Żaden opisany tag nie może opisać „%s”.
    Ale są jeszcze nieopisane: spróbuj --tags.

en: No tags can describe '%s'.
    Try --always, or create some tags.
pl: Żaden tag nie może opisać „%s”.
    Spróbuj --always, lub utwórz jakieś tagi.

en: traversed %lu commits
pl: przebyto %lu zapisów

en: more than %i tags found; listed %i most recent
    gave up search at %s
pl: znaleziono ponad %i tagów; wypisano %i najświeższych
    poddano się przy %s

en: describe %s
pl: opisywanie %s

en: Not a valid object name %s
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu %s

en: %s is neither a commit nor blob
pl: %s nie jest ani zapisem, ani blobem

en: find the tag that comes after the commit
pl: znajdź tag, który następuje po tym zapisie

en: debug search strategy on stderr
pl: strategia wyszukiwania na standardowe wyjście diagnostyczne

en: use any ref
pl: użyj dowolnej referencji

en: use any tag, even unannotated
pl: użyj dowolnego tagu, nawet nieopisanego

en: always use long format
pl: zawsze używaj długiego formatu

en: only follow first parent
pl: pokaż tylko pierwszego rodzica

en: only output exact matches
pl: zwracaj tylko dokładne dopasowania

en: consider <n> most recent tags (default: 10)
pl: uwzględnij <n> najświeższych tagów (domyślnie: 10)

en: only consider tags matching <pattern>
pl: uwzględnij tylko tagi pasujące do <wzorca>

en: do not consider tags matching <pattern>
pl: nie uwzględniaj tagów pasujących do <wzorca>

en: show abbreviated commit object as fallback
pl: pokaż skrócony obiekt zapisu w razie braku

en: mark
pl: znamię

en: append <mark> on dirty working tree (default: "-dirty")
pl: dodaj <znamię> do brudnego drzewa roboczego (domyślnie „-dirty”)

en: append <mark> on broken working tree (default: "-broken")
pl: dodaj <znamię> do zepsutego drzewa roboczego (domyślnie „-broken”)

en: --long is incompatible with --abbrev=0
pl: --long i --abbrev=0 się wykluczają

en: No names found, cannot describe anything.
pl: Nie znaleziono nazw, nie można nic opisać.

en: --dirty is incompatible with commit-ishes
pl: --dirty i zapisy się wykluczają

en: --broken is incompatible with commit-ishes
pl: --broken i zapisy się wykluczają

en: --stdin and --merge-base are mutually exclusive
pl: --stdin i --merge-base się wykluczają

en: --merge-base only works with two commits
pl: --merge-base działa tylko z dwoma zapisami

en: '%s': not a regular file or symlink
pl: „%s”: nie jest zwykłym plikiem ani dowiązaniem

en: invalid option: %s
pl: nieprawidłowa opcja: %s

en: %s...%s: no merge base
pl: %s...%s: brak podstawy scalenia

en: Not a git repository
pl: To nie jest repozytorium gita

en: invalid object '%s' given.
pl: podano nieprawidłowy obiekt „%s”.

en: more than two blobs given: '%s'
pl: podano ponad dwa bloby: „%s”

en: unhandled object '%s' given.
pl: otrzymano nieobsługiwany obiekt „%s”.

en: %s...%s: multiple merge bases, using %s
pl: %s...%s: wiele podstaw scalenia, używanie %s

en: git difftool [<options>] [<commit> [<commit>]] [--] [<path>...]
pl: git difftool [<opcje>] [<zapis> [<zapis>]] [--] [<ścieżka>...]

en: could not read symlink %s
pl: nie można odczytać dowiązania symbolicznego %s

en: could not read symlink file %s
pl: nie można odczytać pliku dowiązania symbolicznego %s

en: could not read object %s for symlink %s
pl: nie można odczytać obiektu %s dowiązania symbolicznego %s

en: combined diff formats ('-c' and '--cc') are not supported in
    directory diff mode ('-d' and '--dir-diff').
pl: złączone formaty różnic („-c” i „--cc”) nie są wspierane w
    trybie różnic katalogu („-d” i „--dir-diff”).

en: both files modified: '%s' and '%s'.
pl: oba pliki zmienione: „%s” i „%s”.

en: working tree file has been left.
pl: plik z drzewem roboczym został opuszczony.

en: temporary files exist in '%s'.
pl: istnieją tymczasowe pliki w „%s”.

en: you may want to cleanup or recover these.
pl: możesz chcieć je wyczyścić lub odzyskać.

en: failed: %d
pl: nie powiodło się: %d

en: use `diff.guitool` instead of `diff.tool`
pl: użyj „diff.guitool” zamiast „diff.tool”

en: perform a full-directory diff
pl: zbadaj różnice całych katalogów

en: do not prompt before launching a diff tool
pl: nie pytaj przed uruchomieniem narzędzia różnic

en: use symlinks in dir-diff mode
pl: użyj dowiązań symbolicznych w trybie różnic katalogów

en: tool
pl: narzędzie

en: use the specified diff tool
pl: użyj podanego narzędzia różnic

en: print a list of diff tools that may be used with `--tool`
pl: wypisz listę narzędzi różnic możliwych do użycia z „--tool”

en: make 'git-difftool' exit when an invoked diff tool returns a non-zero exit code
pl: niech „git-difftool” wyjdzie, kiedy wywołane narzędzie różnic zwróci niezerowy kod wyjścia

en: specify a custom command for viewing diffs
pl: podaj niestandardowe polecenie do wyświetlania różnic

en: passed to `diff`
pl: przekazywane do „diff”

en: difftool requires worktree or --no-index
pl: difftool wymaga drzewa roboczego lub --no-index

en: --dir-diff is incompatible with --no-index
pl: --dir-diff i --no-index się wykluczają

en: --gui, --tool and --extcmd are mutually exclusive
pl: --gui, --tool i --extcmd się wykluczają

en: no <tool> given for --tool=<tool>
pl: nie podano <narzędzia> do --tool=<narzędzie>

en: no <cmd> given for --extcmd=<cmd>
pl: nie podano <polecenia> do --extcmd=<polecenie>

en: git env--helper --type=[bool|ulong] <options> <env-var>
pl: git env--helper --type=[bool|ulong] <opcje> <zmienna-środ>

en: type
pl: rodzaj

en: default for git_env_*(...) to fall back on
pl: domyślna wartość git_env_*(...), do której się uciec

en: be quiet only use git_env_*() value as exit code
pl: bądź cicho, użyj tylko wartości git_env_*() jako kodu wyjścia

en: option `--default' expects a boolean value with `--type=bool`, not `%s`
pl: opcja „--default” oczekuje przy „--type=bool” wartości logicznej, nie „%s”

en: option `--default' expects an unsigned long value with `--type=ulong`, not `%s`
pl: opcja „--default” oczekuje przy „--type=ulong” długiej wartości bez znaku, nie „%s”

en: git fast-export [rev-list-opts]
pl: git fast-export [opcje-listy-rewizji]

en: Error: Cannot export nested tags unless --mark-tags is specified.
pl: Błąd: Nie można wyeksportować zagnieżdżonych tagów, jeśli nie podano --mark-tags.

en: --anonymize-map token cannot be empty
pl: żeton --anonymize-map nie może być pusty

en: show progress after <n> objects
pl: pokaż wskaźnik postępu po <n> obiektach

en: select handling of signed tags
pl: wybierz traktowanie podpisanych tagów

en: select handling of tags that tag filtered objects
pl: wybierz traktowanie tagów przypisanych do filtrowanych obiektów

en: select handling of commit messages in an alternate encoding
pl: wybierz traktowanie komunikatów zapisów w alternatywnym kodowaniu

en: dump marks to this file
pl: zrzuć znaczniki to tego pliku

en: import marks from this file
pl: wczytaj znaczniki z tego pliku

en: import marks from this file if it exists
pl: wczytaj znaczniki z tego pliku, jeśli istnieje

en: fake a tagger when tags lack one
pl: zmyśl tagującego w tagach, które go nie mają

en: output full tree for each commit
pl: wypisz pełne drzewo dla każdego zapisu

en: use the done feature to terminate the stream
pl: użyj funkcji done, żeby zakończyć strumień

en: skip output of blob data
pl: pomiń wypisywanie danych binarnych

en: refspec
pl: referencja

en: apply refspec to exported refs
pl: zastosuj referencję do wyeksportowanych referencji

en: anonymize output
pl: anonimizuj wyjście

en: from:to
pl: od:do

en: convert <from> to <to> in anonymized output
pl: zamień <z> na <na> w zanonimizowanym wyjściu

en: reference parents which are not in fast-export stream by object id
pl: odwołaj się do rodziców, którzy nie są w strumieniu szybkiego eksportu, według identyfikatora obiektu

en: show original object ids of blobs/commits
pl: pokaż pierwotne identyfikatory obiektów blobów/zapisów

en: label tags with mark ids
pl: oznacz tagi identyfikatorami znaczników

en: --anonymize-map without --anonymize does not make sense
pl: --anonymize-map nie ma sensu bez --anonymize

en: Cannot pass both --import-marks and --import-marks-if-exists
pl: Nie można przekazać i --import-marks i --import-marks-if-exists

en: Missing from marks for submodule '%s'
pl: Brakujące znaczniki od z podmodułu „%s”

en: Missing to marks for submodule '%s'
pl: Brakujące znaczniki do z podmodułu „%s”

en: Expected 'mark' command, got %s
pl: Oczekiwano polecenia „mark”, otrzymano %s

en: Expected 'to' command, got %s
pl: Oczekiwano polecenia „do”, otrzymano %s

en: Expected format name:filename for submodule rewrite option
pl: W opcji przeredagowania podmodułu oczekiwano formatu nazwa:nazwa-pliku

en: feature '%s' forbidden in input without --allow-unsafe-features
pl: funkcja „%s” zabroniona na wejściu bez --allow-unsafe-features

en: Lockfile created but not reported: %s
pl: Utworzono plik blokady, ale go nie zgłoszono: %s

en: git fetch [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
pl: git fetch [<opcje>] [<repozytorium> [<referencja>...]]

en: git fetch [<options>] <group>
pl: git fetch [<opcje>] <grupa>

en: git fetch --multiple [<options>] [(<repository> | <group>)...]
pl: git fetch --multiple [<opcje>] [(<repozytorium> | <grupa>)...]

en: git fetch --all [<options>]
pl: git fetch --all [<opcje>]

en: fetch.parallel cannot be negative
pl: fetch.parallel nie może być ujemne

en: fetch from all remotes
pl: pobierz ze wszystkich zdalnych repozytoriów

en: set upstream for git pull/fetch
pl: ustaw gałąź nadrzędną do git pull/fetch

en: append to .git/FETCH_HEAD instead of overwriting
pl: dopisz do .git/FETCH_HEAD zamiast nadpisywać

en: use atomic transaction to update references
pl: zażądaj atomowej transakcji do aktualizacji referencji

en: path to upload pack on remote end
pl: ścieżka do wysyłania paczki po zdalnej stronie

en: force overwrite of local reference
pl: wymuś nadpisanie lokalnej referencji

en: fetch from multiple remotes
pl: pobierz z wielu zdalnych repozytoriów

en: fetch all tags and associated objects
pl: pobierz wszystkie tagi i powiązane obiekty

en: do not fetch all tags (--no-tags)
pl: nie pobieraj wszystkich tagów (--no-tags)

en: number of submodules fetched in parallel
pl: liczba podmodułów pobieranych równolegle

en: modify the refspec to place all refs within refs/prefetch/
pl: zmień podaną referencję, aby umieścić wszystkie referencje w refs/prefetch/

en: prune remote-tracking branches no longer on remote
pl: przytnij gałęzie śledzące usunięte ze zdalnego repozytorium

en: prune local tags no longer on remote and clobber changed tags
pl: przytnij lokalne tagi, których już nie ma w zdalnym repozytorium, i nadpisz zmienione tagi

en: control recursive fetching of submodules
pl: steruj rekurencyjnym pobieraniem podmodułów

en: write fetched references to the FETCH_HEAD file
pl: zapisz pobrane referencje do pliku FETCH_HEAD

en: keep downloaded pack
pl: zachowaj pobraną paczkę

en: allow updating of HEAD ref
pl: zezwól na aktualizację referencji HEAD

en: deepen history of shallow clone
pl: pogłęb historię płytkiego klonu

en: deepen history of shallow repository based on time
pl: pogłęb historię płytkiego repozytorium według czasu

en: convert to a complete repository
pl: przekształć w pełne repozytorium

en: prepend this to submodule path output
pl: dodaj to przed wyjściem ścieżki podmodułu

en: default for recursive fetching of submodules (lower priority than config files)
pl: domyślnie w rekurencyjnym pobieraniu podmodułów (niższy priorytet niż pliki konfiguracji)

en: accept refs that update .git/shallow
pl: przyjmuj referencje, które aktualizują .git/shallow

en: refmap
pl: mapowanie

en: specify fetch refmap
pl: podaj mapę referencji do pobrania

en: report that we have only objects reachable from this object
pl: zgłaszaj, że mamy tylko obiekty osiągalne z tego obiektu

en: do not fetch a packfile; instead, print ancestors of negotiation tips
pl: nie pobieraj pliku paczki; zamiast tego wypisz przodków czubków negocjacji

en: run 'maintenance --auto' after fetching
pl: wykonaj „maintenance --auto” po pobraniu

en: check for forced-updates on all updated branches
pl: sprawdź na wszystkich zaktualizowanych gałęziach, czy wystąpiły wymuszone aktualizacje

en: write the commit-graph after fetching
pl: wypisz graf zapisów po pobraniu

en: accept refspecs from stdin
pl: przyjmuj referencje ze standardowego wejścia

en: Couldn't find remote ref HEAD
pl: Nie znaleziono zdalnej referencji HEAD

en: configuration fetch.output contains invalid value %s
pl: ustawienie fetch.output zawiera nieprawidłową wartość %s

en: object %s not found
pl: nie znaleziono obiektu %s

en: [up to date]
pl: [aktualne]

en: [rejected]
pl: [odrzucono]

en: can't fetch in current branch
pl: nie można pobrać na bieżącej gałęzi

en: [tag update]
pl: [aktualizacja tagu]

en: unable to update local ref
pl: nie można zaktualizować lokalnej referencji

en: would clobber existing tag
pl: nadpisałoby istniejący tag

en: [new tag]
pl: [nowy tag]

en: [new branch]
pl: [nowa gałąź]

en: [new ref]
pl: [nowa referencja]

en: forced update
pl: wymuszona aktualizacja

en: non-fast-forward
pl: nieprzewinięte

en: Fetch normally indicates which branches had a forced update,
    but that check has been disabled. To re-enable, use '--show-forced-updates'
    flag or run 'git config fetch.showForcedUpdates true'.
pl: Pobranie zwykle wskazuje, które gałęzie miały wymuszoną aktualizację,
    ale to sprawdzenie zostało wyłączone. Aby włączyć je ponownie,
    użyj flagi „--show-forced-updates” lub wykonaj
    „git fetch.showForcedUpdates true”.

en: It took %.2f seconds to check forced updates. You can use
    '--no-show-forced-updates' or run 'git config fetch.showForcedUpdates false'
     to avoid this check.
pl: Sprawdzenie wymuszonych aktualizacji zajęło %.2f sekund. Możesz użyć
    „--no-show-forced-updates” lub wykonać „git config fetch.showForcedUpdates false”
     aby uniknąć tego sprawdzenia.

en: %s did not send all necessary objects
pl: %s nie wysłał wszystkich potrzebnych obiektów

en: rejected %s because shallow roots are not allowed to be updated
pl: odrzucanie %s, bo nie dozwolono aktualizowania płytkich korzeni

en: From %.*s
pl: Z %.*s

en: some local refs could not be updated; try running
     'git remote prune %s' to remove any old, conflicting branches
pl: nie można zaktualizować niektórych lokalnych referencji;
     spróbuj wykonać „git remote prune %s”, aby usunąć stare niepasujące gałęzie

en:    (%s will become dangling)
pl:    (%s będzie wiszący)

en:    (%s has become dangling)
pl:    (%s stał się wiszący)

en: [deleted]
pl: [usunięto]

en: (none)
pl: (brak)

en: Refusing to fetch into current branch %s of non-bare repository
pl: Odmawiam pobrania na bieżącą gałąź %s nie-suchego repozytorium

en: Option "%s" value "%s" is not valid for %s
pl: W opcji „%s” wartość „%s” jest nieprawidłowa przy %s

en: Option "%s" is ignored for %s
pl: Opcja „%s” jest ignorowana przez %s

en: the object %s does not exist
pl: obiekt „%s” nie istnieje

en: multiple branches detected, incompatible with --set-upstream
pl: wykryto wiele gałęzi, wyklucza się to z --set-upstream

en: not setting upstream for a remote remote-tracking branch
pl: nie ustawiam gałęzi nadrzędnej w gałęzi śledzącej

en: not setting upstream for a remote tag
pl: nie ustawiam głównego nurtu w zdalnym tagu

en: unknown branch type
pl: nieznany rodzaj gałęzi

en: no source branch found.
    you need to specify exactly one branch with the --set-upstream option.
pl: nie znaleziono gałęzi źródłowej.
    należy podać dokładnie jedną gałąź z opcją --set-upstream.

en: Fetching %s
pl: Pobieranie %s

en: Could not fetch %s
pl: Nie można pobrać %s

en: could not fetch '%s' (exit code: %d)
pl: nie można pobrać „%s” (kod wyjścia: %d)

en: No remote repository specified.  Please, specify either a URL or a
    remote name from which new revisions should be fetched.
pl: Nie ustawiono zdalnego repozytorium.  Podaj adres URL lub
    nazwę zdalnego repozytorium, z którego mają być pobrane nowe rewizje.

en: You need to specify a tag name.
pl: Musisz określić nazwę tagu.

en: --negotiate-only needs one or more --negotiate-tip=*
pl: --negotiate-only wymaga jednego lub wielu --negotiate-tip=*

en: Negative depth in --deepen is not supported
pl: ujemna głębokość w --deepen nie jest wspierana

en: --deepen and --depth are mutually exclusive
pl: --deepen i --depth się wykluczają

en: --depth and --unshallow cannot be used together
pl: --depth i --unshallow wykluczają się

en: --unshallow on a complete repository does not make sense
pl: --unshallow w pełnym repozytorium nie ma sensu

en: fetch --all does not take a repository argument
pl: fetch --all nie przyjmuje argumentów z repozytoriów

en: fetch --all does not make sense with refspecs
pl: --all i referencje się wykluczają

en: No such remote or remote group: %s
pl: Nie ma takiego zdalnego repozytorium ani ich grupy: %s

en: Fetching a group and specifying refspecs does not make sense
pl: pobieranie grupy i podanie referencji nie ma sensu

en: must supply remote when using --negotiate-only
pl: należy podać zdalne repozytorium przy --negotiate-only

en: Protocol does not support --negotiate-only, exiting.
pl: Protokół nie wspiera --negotiate-only, wyjście.

en: --filter can only be used with the remote configured in extensions.partialclone
pl: można użyć --filter tylko ze zdalnym repozytorium ustawionym w extensions.partialclone

en: --atomic can only be used when fetching from one remote
pl: można użyć --atomic tylko przy pobieraniu z jednego zdalnego repozytorium

en: --stdin can only be used when fetching from one remote
pl: można użyć --stdin tylko przy pobieraniu z jednego zdalnego repozytorium

en: git fmt-merge-msg [-m <message>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <file>]
pl: git fmt-merge-msg [-m <komunikat>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <plik>]

en: populate log with at most <n> entries from shortlog
pl: zapełnij dziennik co najwyżej <n> wpisami z krótkiego dziennika

en: alias for --log (deprecated)
pl: synonim do --log (przestarzały)

en: text
pl: tekst

en: use <text> as start of message
pl: użyj <tekstu> jako początku komunikatu

en: file to read from
pl: plik do przeczytania

en: git for-each-ref [<options>] [<pattern>]
pl: git for-each-ref [<opcje>] [<wzorzec>]

en: git for-each-ref [--points-at <object>]
pl: git for-each-ref [--points-at <obiekt>]

en: git for-each-ref [--merged [<commit>]] [--no-merged [<commit>]]
pl: git for-each-ref [--merged [<zapis>]] [--no-merged [<zapis>]]

en: git for-each-ref [--contains [<commit>]] [--no-contains [<commit>]]
pl: git for-each-ref [--contains [<zapis>]] [--no-contains [<zapis>]]

en: quote placeholders suitably for shells
pl: użyj cytowania jak w powłokach

en: quote placeholders suitably for perl
pl: użyj cytowania jak w perlu

en: quote placeholders suitably for python
pl: użyj cytowania jak w pythonie

en: quote placeholders suitably for Tcl
pl: użyj cytowania jak w Tclu

en: show only <n> matched refs
pl: pokazuj tylko <n> pasujących referencji

en: respect format colors
pl: uszanuj kolory formatu

en: print only refs which points at the given object
pl: wypisz tylko referencje wskazujące ten obiekt

en: print only refs that are merged
pl: wypisz tylko scalone referencje

en: print only refs that are not merged
pl: wypisz tylko niescalone referencje

en: print only refs which contain the commit
pl: wypisz tylko referencje zawierające ten zapis

en: print only refs which don't contain the commit
pl: wypisz tylko referencje nie zawierające tego zapisu

en: git for-each-repo --config=<config> <command-args>
pl: git for-each-repo --config=<konfiguracja> <argumenty-polecenia>

en: config
pl: konfiguracja

en: config key storing a list of repository paths
pl: klucz konfiguracji przechowujący listę ścieżek repozytoriów

en: missing --config=<config>
pl: brakuje --config=<konfiguracja>

en: unknown
pl: nieznane

note: TRANSLATORS: e.g. error in tree 01bfda: <more explanation>
en: error in %s %s: %s
pl: błąd w %s %s: %s

note: TRANSLATORS: e.g. warning in tree 01bfda: <more explanation>
en: warning in %s %s: %s
pl: ostrzeżenie w %s %s:%s

en: broken link from %7s %s
pl: zepsute łącze z %7s %s

en: wrong object type in link
pl: zły rodzaj obiektu w łączu

en: broken link from %7s %s
                  to %7s %s
pl: zepsute łącze z %7s %s
                 do %7s %s

en: missing %s %s
pl: brakujący %s %s

en: unreachable %s %s
pl: nieosiągalny %s %s

en: dangling %s %s
pl: wiszące %s %s

en: could not create lost-found
pl: nie można utworzyć biura obiektów znalezionych

en: could not finish '%s'
pl: nie można zakończyć „%s”

en: Checking %s
pl: Sprawdzanie %s

en: Checking connectivity (%d objects)
pl: Sprawdzanie spójności (%d obiektów)

en: Checking %s %s
pl: Sprawdzanie %s %s

en: broken links
pl: zepsute łącza

en: root %s
pl: korzeń %s

en: tagged %s %s (%s) in %s
pl: otagowano %s %s (%s) w %s

en: %s: object corrupt or missing
pl: %s: brakujący lub uszkodzony obiekt

en: %s: invalid reflog entry %s
pl: %s: nieprawidłowy element dziennika referencji %s

en: Checking reflog %s->%s
pl: Sprawdzanie dziennika referencji %s->%s

en: %s: invalid sha1 pointer %s
pl: %s: nieprawidłowy wskaźnik SHA-1 %s

en: %s: not a commit
pl: %s: nie jest zapisem

en: notice: No default references
pl: uwaga: Brak domyślnych referencji

en: %s: hash-path mismatch, found at: %s
pl: %s: konflikt skrótów ścieżek, znaleziono w: %s

en: %s: object corrupt or missing: %s
pl: %s: brakujący lub uszkodzony obiekt: %s

en: %s: object is of unknown type '%s': %s
pl: %s: obiekt jest nieznanego rodzaju „%s”: %s

en: %s: object could not be parsed: %s
pl: %s: nie można przetworzyć obiektu: %s

en: bad sha1 file: %s
pl: zły plik SHA-1: %s

en: Checking object directory
pl: Sprawdzanie katalogu obiektów

en: Checking object directories
pl: Sprawdzanie katalogów obiektów

en: Checking %s link
pl: Sprawdzanie połączenia %s

en: invalid %s
pl: błędny %s

en: %s points to something strange (%s)
pl: %s wskazuje na coś dziwnego (%s)

en: %s: detached HEAD points at nothing
pl: %s: oddzielone HEAD niczego nie wskazuje

en: notice: %s points to an unborn branch (%s)
pl: uwaga: %s wskazuje nienarodzoną gałąź (%s)

en: Checking cache tree
pl: Sprawdzanie drzewa pamięci podręcznej

en: %s: invalid sha1 pointer in cache-tree
pl: %s: nieprawidłowy wskaźnik SHA-1 w drzewie pamięci podręcznej

en: non-tree in cache-tree
pl: nie-drzewo w drzewie pamięci podręcznej

en: git fsck [<options>] [<object>...]
pl: git fsck [<opcje>] [<obiekt>...]

en: show unreachable objects
pl: pokazuj nieosiągalne obiekty

en: show dangling objects
pl: pokaż wiszące obiekty

en: report tags
pl: zgłaszaj tagi

en: report root nodes
pl: zgłaszaj węzły korzenia

en: make index objects head nodes
pl: dodaj obiekty indeksu do naczelnych węzłów

en: make reflogs head nodes (default)
pl: dodaj dzienniki referencji do węzłów naczelnych (domyślnie)

en: also consider packs and alternate objects
pl: przejrzyj też paczki i obiekty alternatywne

en: check only connectivity
pl: sprawdź tylko spójność

en: enable more strict checking
pl: włącz ściślejsze sprawdzanie

en: write dangling objects in .git/lost-found
pl: zapisz wiszące obiekty w .git/lost-found

en: show progress
pl: pokazuj postęp

en: show verbose names for reachable objects
pl: pokaż rozwlekłe nazwy osiągalnych obiektów

en: Checking objects
pl: Sprawdzanie obiektów

en: %s: object missing
pl: %s: brakujący obiekt

en: invalid parameter: expected sha1, got '%s'
pl: nieprawidłowy parametr: oczekiwano SHA-1, otrzymano „%s”

en: git gc [<options>]
pl: git gc [<opcje>]

en: Failed to fstat %s: %s
pl: Nie można wykonać fstat na %s: %s

en: failed to parse '%s' value '%s'
pl: nie można przetworzyć wartości „%s” „%s”

en: cannot stat '%s'
pl: nie można wykonać stat na „%s”

en: cannot read '%s'
pl: nie można odczytać „%s”

en: The last gc run reported the following. Please correct the root cause
    and remove %s
    Automatic cleanup will not be performed until the file is removed.
    
    %s
pl: Ostatnie wykonanie gc zgłosiło, co następuje. Napraw główną przyczynę
    i usuń %s
    Automatyczne czyszczenie nie zostanie przeprowadzone, póki ten plik nie zniknie.
    
    %s

en: prune unreferenced objects
pl: przytnij niewskazywane obiekty

en: be more thorough (increased runtime)
pl: bądź dokładniejszy (dłuższy czas działania)

en: enable auto-gc mode
pl: włącz automatyczne zbieranie śmieci

en: force running gc even if there may be another gc running
pl: wymuś uruchomienie gc, nawet jeśli inne może być właśnie w trakcie

en: repack all other packs except the largest pack
pl: przepakuj wszystkie pozostałe paczki oprócz największej

en: failed to parse gc.logexpiry value %s
pl: nie można przetworzyć wartości gc.logexpiry %s

en: failed to parse prune expiry value %s
pl: nie można przetworzyć wartości wygaśnięcia przycięć %s

en: Auto packing the repository in background for optimum performance.
pl: Automatyczne pakowanie repozytorium w tle dla optymalnej wydajności.

en: Auto packing the repository for optimum performance.
pl: Automatyczne pakowanie repozytorium dla optymalnej wydajności.

en: See "git help gc" for manual housekeeping.
pl: Zobacz „git help gc”, aby utrzymywać repozytorium ręcznie.

en: gc is already running on machine '%s' pid %<PRIuMAX> (use --force if not)
pl: gc już działa na maszynie „%s” pid %<PRIuMAX> (użyj --force, jeśli nie)

en: There are too many unreachable loose objects; run 'git prune' to remove them.
pl: Jest za dużo nieosiągalnych luźnych obiektów; wykonaj „git prune”, aby je usunąć.

en: git maintenance run [--auto] [--[no-]quiet] [--task=<task>] [--schedule]
pl: git maintenance run [--auto] [--[no-]quiet] [--task=<zadanie>] [--schedule]

en: --no-schedule is not allowed
pl: --no-schedule nie jest dozwolone

en: unrecognized --schedule argument '%s'
pl: nierozpoznany argument --schedule „%s”

en: failed to write commit-graph
pl: nie można wypisać grafu zapisów

en: failed to prefetch remotes
pl: nie można pobrać zdalnych repozytoriów z wyprzedzeniem

en: failed to start 'git pack-objects' process
pl: nie można uruchomić procesu „git pack-objects”

en: failed to finish 'git pack-objects' process
pl: nie można ukończyć procesu „git pack-objects”

en: failed to write multi-pack-index
pl: nie można zapisać indeksu wielu paczek

en: 'git multi-pack-index expire' failed
pl: „git multi-pack-index expire” nie powiodło się

en: 'git multi-pack-index repack' failed
pl: „git multi-pack-index repack” nie powiodło się

en: skipping incremental-repack task because core.multiPackIndex is disabled
pl: pomijanie zadania przyrostowego przepakowania, bo core.multiPackIndex jest wyłączone

en: lock file '%s' exists, skipping maintenance
pl: istnieje plik blokady „%s”, pomijanie porządków

en: task '%s' failed
pl: zadanie „%s” nie powiodło się

en: '%s' is not a valid task
pl: „%s” nie jest prawidłowym zadaniem

en: task '%s' cannot be selected multiple times
pl: nie można wybrać wiele razy zadania „%s”

en: run tasks based on the state of the repository
pl: uruchamiaj zadania w oparciu o stan repozytorium

en: frequency
pl: częstotliwość

en: run tasks based on frequency
pl: uruchamiaj zadania w oparciu o częstotliwość

en: do not report progress or other information over stderr
pl: nie zgłaszaj postępu ani innych informacji na standardowe wyjście diagnostyczne

en: task
pl: zadanie

en: run a specific task
pl: uruchom konkretne zadanie

en: use at most one of --auto and --schedule=<frequency>
pl: --auto i --schedule=<frequency> się wykluczają

en: failed to run 'git config'
pl: nie można wykonać „git config”

en: failed to expand path '%s'
pl: nie można rozwinąć ścieżki „%s”

en: failed to start launchctl
pl: nie można uruchomić launchctl

en: failed to create directories for '%s'
pl: nie można utworzyć katalogów na „%s”

en: failed to bootstrap service %s
pl: nie można wydostać usługi %s

en: failed to create temp xml file
pl: nie można utworzyć tymczasowego pliku XML

en: failed to start schtasks
pl: nie można uruchomić schtasks

en: failed to run 'crontab -l'; your system might not support 'cron'
pl: nie można wykonać „crontab -l”; ten system może nie wspierać crona

en: failed to run 'crontab'; your system might not support 'cron'
pl: nie można wykonać „crontab”; ten system może nie wspierać crona

en: failed to open stdin of 'crontab'
pl: nie można otworzyć standardowego wejścia „crontab”

en: 'crontab' died
pl: „crontab” padł

en: failed to start systemctl
pl: nie można uruchomić systemctl

en: failed to run systemctl
pl: nie można wykonać systemctl

en: failed to delete '%s'
pl: nie można skasować „%s”

en: unrecognized --scheduler argument '%s'
pl: nierozpoznany argument --scheduler „%s”

en: neither systemd timers nor crontab are available
pl: nie jest dostępny ani crontab, ani wyzwalacze systemd

en: %s scheduler is not available
pl: planista %s nie jest dostępny

en: another process is scheduling background maintenance
pl: inny proces planuje porządki w tle

en: git maintenance start [--scheduler=<scheduler>]
pl: git maintenance start [--scheduler=<planista>]

en: scheduler
pl: planista

en: scheduler to trigger git maintenance run
pl: planista do wyzwolenia sprzątania repozytorium

en: failed to add repo to global config
pl: nie można dodać repozytorium do globalnej konfiguracji

en: git maintenance <subcommand> [<options>]
pl: git maintenance <pod-polecenie> [<opcje>]

en: invalid subcommand: %s
pl: nieprawidłowe pod-polecenie: %s

en: git grep [<options>] [-e] <pattern> [<rev>...] [[--] <path>...]
pl: git grep [<opcje>] [-e] <wzorzec> [<rewizja>...] [[--] <ścieżka>...]

en: grep: failed to create thread: %s
pl: grep: nie można utworzyć wątku: %s

en: invalid number of threads specified (%d) for %s
pl: podano nieprawidłową liczbę wątków (%d) do %s

note: TRANSLATORS: %s is the configuration variable for tweaking threads, currently grep.threads
en: no threads support, ignoring %s
pl: brak obsługi wątków, ignorowanie %s

en: unable to read tree (%s)
pl: nie można odczytać drzewa (%s)

en: unable to grep from object of type %s
pl: nie można przeprowadzić grep z obiektu rodzaju %s

en: switch `%c' expects a numerical value
pl: przełącznik „%c” oczekuje wartości liczbowej

en: search in index instead of in the work tree
pl: wyszukaj w indeksie zamiast w drzewie roboczym

en: find in contents not managed by git
pl: znajdź w zawartości nie zarządzanej przez gita

en: search in both tracked and untracked files
pl: szukaj i w plikach śledzonych i nieśledzonych

en: ignore files specified via '.gitignore'
pl: pomiń pliki wymienione w „.gitignore”

en: recursively search in each submodule
pl: wyszukaj rekurencyjnie w każdym podmodule

en: show non-matching lines
pl: pokaż niepasujące wiersze

en: case insensitive matching
pl: ignorowanie wielkości liter przy dopasowaniu

en: match patterns only at word boundaries
pl: dopasuj wzorce tylko na brzegach słów

en: process binary files as text
pl: przetwarzaj pliki binarne jako tekst

en: don't match patterns in binary files
pl: nie dopasowuj wzorców w plikach binarnych

en: process binary files with textconv filters
pl: przetwarzaj pliki binarne filtrami textconv

en: search in subdirectories (default)
pl: wyszukaj w pod-katalogach (domyślnie)

en: descend at most <depth> levels
pl: zejdź o co najwyżej <głębokość> poziomów

en: use extended POSIX regular expressions
pl: użyj rozszerzonych wyrażeń regularnych POSIX

en: use basic POSIX regular expressions (default)
pl: użyj podstawowych wyrażeń regularnych POSIX (domyślnie)

en: interpret patterns as fixed strings
pl: interpretuj wzorce jako stałe łańcuchy

en: use Perl-compatible regular expressions
pl: użyj wyrażeń regularnych kompatybilnych z Perlem

en: show line numbers
pl: pokaż numery wierszy

en: show column number of first match
pl: pokaż numer kolumny pierwszego dopasowania

en: don't show filenames
pl: nie pokazuj nazw plików

en: show filenames
pl: pokaż nazwy plików

en: show filenames relative to top directory
pl: pokaż nazwy plików względem głównego katalogu

en: show only filenames instead of matching lines
pl: pokazuj tylko nazwy plików zamiast pasujących wierszy

en: synonym for --files-with-matches
pl: zamiennik na --files-with-matches

en: show only the names of files without match
pl: pokazuj tylko nazwy plików bez trafień

en: print NUL after filenames
pl: wypisuj NUL po nazwach plików

en: show only matching parts of a line
pl: pokaż tylko pasujące fragmenty wiersza

en: show the number of matches instead of matching lines
pl: pokaż liczbę dopasowań zamiast pasujących wierszy

en: highlight matches
pl: podświetl dopasowania

en: print empty line between matches from different files
pl: wypisz pusty wiersz pomiędzy dopasowaniami z różnych plików

en: show filename only once above matches from same file
pl: pokaż nazwę pliku tylko raz nad dopasowaniami z jednego pliku

en: show <n> context lines before and after matches
pl: pokaż <n> wierszy kontekstu przed dopasowaniami i po nich

en: show <n> context lines before matches
pl: pokaż <n> wierszy kontekstu przed dopasowaniami

en: show <n> context lines after matches
pl: pokaż <n> wierszy kontekstu po dopasowaniach

en: use <n> worker threads
pl: użyj <n> wątków roboczych

en: shortcut for -C NUM
pl: skrót na -C ILE

en: show a line with the function name before matches
pl: pokaż wiersz z nazwą funkcji przed dopasowaniami

en: show the surrounding function
pl: pokaż okalającą funkcję

en: read patterns from file
pl: wczytaj wzorce z pliku

en: match <pattern>
pl: dopasuj <wzorzec>

en: combine patterns specified with -e
pl: łącz wzorce podane przez -e

en: indicate hit with exit status without output
pl: zgłoś trafienie kodem wyjścia bez wypisywania

en: show only matches from files that match all patterns
pl: pokaż tylko dopasowania z plików, które pasują do wszystkich wzorców

en: pager
pl: czytnik

en: show matching files in the pager
pl: pokaż pasujące pliki w czytniku

en: allow calling of grep(1) (ignored by this build)
pl: pozwól wykonać grep(1) (ignorowane w tej wersji)

en: no pattern given
pl: nie podano wzorca

en: --no-index or --untracked cannot be used with revs
pl: --no-index i --untracked wykluczają się z rewizjami

en: unable to resolve revision: %s
pl: nie można rozwiązać rewizji: %s

en: --untracked not supported with --recurse-submodules
pl: --untracked niewspierane z --recurse-submodules

en: invalid option combination, ignoring --threads
pl: nieprawidłowe połączenie opcji, pomijanie --threads

en: no threads support, ignoring --threads
pl: brak obsługi wątków, ignorowanie --threads

en: invalid number of threads specified (%d)
pl: podano nieprawidłową liczbę wątków (%d)

en: --open-files-in-pager only works on the worktree
pl: --open-files-in-pager działa tylko w drzewie roboczym

en: --cached or --untracked cannot be used with --no-index
pl: --cached i --untracked wykluczają się z --no-index

en: --untracked cannot be used with --cached
pl: --untracked i --cached się wykluczają

en: --[no-]exclude-standard cannot be used for tracked contents
pl: Nie można użyć --[no-]exclude-standard do śledzonej zawartości

en: both --cached and trees are given
pl: podano jednocześnie --cached i drzewa

en: git hash-object [-t <type>] [-w] [--path=<file> | --no-filters] [--stdin] [--] <file>...
pl: git hash-object [-t <rodzaj>] [-w] [--path=<ścieżka> | --no-filters] [--stdin] [--] <plik>...

en: object type
pl: rodzaj obiektu

en: write the object into the object database
pl: zapisz obiekt do bazy danych obiektu

en: read the object from stdin
pl: wczytaj obiekt ze standardowego wejścia

en: store file as is without filters
pl: przechowaj plik jak jest, bez filtrów

en: just hash any random garbage to create corrupt objects for debugging Git
pl: skróć po prostu jakieś losowe śmieci, żeby utworzyć uszkodzone obiekty do odpluskwiania Gita

en: process file as it were from this path
pl: przetwórz plik, jakby był z tej ścieżki

en: print all available commands
pl: wypisz wszystkie dostępne polecenia

en: exclude guides
pl: pomiń przewodniki

en: show man page
pl: pokaż podręcznik użytkowania

en: show manual in web browser
pl: pokaż podręcznik w przeglądarce

en: show info page
pl: pokaż stronę podręcznika info

en: print command description
pl: wypisz opis polecenia

en: print list of useful guides
pl: wypisz listę przydatnych podręczników

en: print all configuration variable names
pl: wypisz wszystkie nazwy zmiennych konfiguracji

en: git help [-a|--all] [--[no-]verbose]]
             [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<command>]
pl: git help [-a|--all] [--[no-]verbose]]
             [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<polecenie>]

en: unrecognized help format '%s'
pl: nierozpoznany format pomocy „%s”

en: Failed to start emacsclient.
pl: Nie można uruchomić emacsclient.

en: Failed to parse emacsclient version.
pl: Nie można przetworzyć wersji emacsclienta.

en: emacsclient version '%d' too old (< 22).
pl: wersja emacsclienta „%d” za stara (< 22).

en: failed to exec '%s'
pl: nie można wykonać „%s”

en: '%s': path for unsupported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.cmd' instead.
pl: „%s”: ścieżka do niewspieranego czytnika podręcznika.
    Rozważ zamiast tego użycie „man.<narzędzie>.cmd”.

en: '%s': cmd for supported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.path' instead.
pl: „%s”: polecenie niewspieranego czytnika podręcznika.
    Rozważ zamiast tego użycie „man.<narzędzie>.path”.

en: '%s': unknown man viewer.
pl: „%s”: nieznany czytnik podręcznika.

en: no man viewer handled the request
pl: żaden czytnik podręcznika nie obsłużył żądania

en: no info viewer handled the request
pl: żaden czytnik podręcznika info nie obsłużył żądania

en: '%s' is aliased to '%s'
pl: „%s” jest skrótem na „%s”

en: bad alias.%s string: %s
pl: zły łańcuch alias.%s: %s

en: this option doesn't take any other arguments
pl: ta opcja nie przyjmuje innych argumentów

en: usage: %s%s
pl: użycie: %s%s

en: 'git help config' for more information
pl: więcej informacji w „git help config”

en: object type mismatch at %s
pl: niezgodność rodzajów obiektów w %s

en: did not receive expected object %s
pl: nie odebrano oczekiwanego obiektu %s

en: object %s: expected type %s, found %s
pl: obiekt %s: oczekiwano rodzaju %s, znaleziono %s

en: cannot fill %d byte | cannot fill %d bytes
pl[0]: nie można wypełnić %d bajtu
pl[1]: nie można wypełnić %d bajtów
pl[2]: nie można wypełnić %d bajtów

en: early EOF
pl: przedwczesny koniec pliku

en: read error on input
pl: błąd odczytu na wejściu

en: used more bytes than were available
pl: użyto więcej bajtów niż było dostępnych

en: pack too large for current definition of off_t
pl: paczka za duża na obecną definicję off_t

en: pack exceeds maximum allowed size
pl: paczka przekracza maksymalny dozwolony rozmiar

en: pack signature mismatch
pl: niezgodność podpisu paczki

en: pack version %<PRIu32> unsupported
pl: wersja paczki %<PRIu32> niewspierana

en: pack has bad object at offset %<PRIuMAX>: %s
pl: paczka ma zły obiekt na pozycji %<PRIuMAX>: %s

en: inflate returned %d
pl: dekompresja zwróciła %d

en: offset value overflow for delta base object
pl: przepełnienie wartości przesunięcia dla obiektu podstawowego delty

en: delta base offset is out of bound
pl: podstawowe przesunięcie delty jest poza zakresem

en: unknown object type %d
pl: nieznany typ obiektu %d

en: cannot pread pack file
pl: nie można wykonać pread na pliku paczki

en: premature end of pack file, %<PRIuMAX> byte missing | premature end of pack file, %<PRIuMAX> bytes missing
pl[0]: przedwczesny koniec pliku paczki, brakuje %<PRIuMAX> bajtu
pl[1]: przedwczesny koniec pliku paczki, brakuje %<PRIuMAX> bajtów
pl[2]: przedwczesny koniec pliku paczki, brakuje %<PRIuMAX> bajtów

en: serious inflate inconsistency
pl: poważna niespójność dekompresji

en: SHA1 COLLISION FOUND WITH %s !
pl: ZNALEZIONO KOLIZJĘ SHA1 Z %s !

en: unable to read %s
pl: nie można odczytać %s

en: cannot read existing object info %s
pl: nie można odczytać informacji istniejącego obiektu %s

en: cannot read existing object %s
pl: nie można odczytać istniejącego obiektu %s

en: invalid blob object %s
pl: nieprawidłowy obiekt blob %s

en: fsck error in packed object
pl: błąd fsck w spakowanym obiekcie

en: Not all child objects of %s are reachable
pl: Nie wszystkie obiekty potomne %s są osiągalne

en: failed to apply delta
pl: nie można zastosować delty

en: Receiving objects
pl: Pobieranie obiektów

en: Indexing objects
pl: Indeksowanie obiektów

en: pack is corrupted (SHA1 mismatch)
pl: paczka jest uszkodzona (różnica w SHA1)

en: cannot fstat packfile
pl: nie można wykonać fstat na pliku paczki

en: pack has junk at the end
pl: paczka ma śmieci na końcu

en: confusion beyond insanity in parse_pack_objects()
pl: dezorientacja ponad szaleństwo w parse_pack_objects()

en: Resolving deltas
pl: Rozwiązywanie delt

en: unable to create thread: %s
pl: nie można utworzyć wątku: %s

en: confusion beyond insanity
pl: dezorientacja ponad szaleństwo

en: completed with %d local object | completed with %d local objects
pl[0]: wykonano z %d lokalnym obiektem
pl[1]: wykonano z %d lokalnymi obiektami
pl[2]: wykonano z %d lokalnymi obiektami

en: Unexpected tail checksum for %s (disk corruption?)
pl: Nieoczekiwana końcowa suma kontrolna %s (uszkodzenie dysku?)

en: pack has %d unresolved delta | pack has %d unresolved deltas
pl[0]: paczka ma %d nierozwiązaną deltę
pl[1]: paczka ma %d nierozwiązane delty
pl[2]: paczka ma %d nierozwiązanych delt

en: unable to deflate appended object (%d)
pl: nie można skompresować dodanego obiektu (%d)

en: local object %s is corrupt
pl: lokalny obiekt %s jest uszkodzony

en: packfile name '%s' does not end with '.%s'
pl: nazwa pliku paczki „%s” nie kończy się na „.%s”

en: cannot write %s file '%s'
pl: nie można zapisać pliku %s „%s”

en: cannot close written %s file '%s'
pl: nie można zamknąć zapisanego pliku %s „%s”

en: unable to rename temporary '*.%s' file to '%s'
pl: nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego „*.%s” na „%s”

en: error while closing pack file
pl: błąd podczas zamykania pliku paczki

en: bad pack.indexversion=%<PRIu32>
pl: zła wartość pack.indexversion=%<PRIu32>

en: Cannot open existing pack file '%s'
pl: Nie można otworzyć istniejącego pliku paczki „%s”

en: Cannot open existing pack idx file for '%s'
pl: Nie można otworzyć istniejącego pliku idx paczki dla „%s”

en: non delta: %d object | non delta: %d objects
pl[0]: nie delta: %d obiekt
pl[1]: nie delta: %d obiekty
pl[2]: nie delta: %d obiektów

en: chain length = %d: %lu object | chain length = %d: %lu objects
pl[0]: długość łańcucha = %d: %lu obiekt
pl[1]: długość łańcucha = %d: %lu obiekty
pl[2]: długość łańcucha = %d: %lu obiektów

en: Cannot come back to cwd
pl: Nie można wrócić do cwd

en: bad %s
pl: błędny %s

en: unknown hash algorithm '%s'
pl: nieznany algorytm skrótu „%s”

en: --fix-thin cannot be used without --stdin
pl: --fix-thin i --stdin wykluczają się

en: --stdin requires a git repository
pl: --stdin wymaga repozytorium gita

en: --object-format cannot be used with --stdin
pl: --object-format i --stdin się wykluczają

en: --verify with no packfile name given
pl: --verify bez podanej nazwy pliku paczki

en: fsck error in pack objects
pl: błąd fsck w obiektach paczek

en: cannot stat template '%s'
pl: nie można wykonać stat na szablonie „%s”

en: cannot opendir '%s'
pl: nie można otworzyć katalogu „%s”

en: cannot readlink '%s'
pl: nie można wykonać readlink na „%s”

en: cannot symlink '%s' '%s'
pl: nie można wykonać symlink na „%s” „%s”

en: cannot copy '%s' to '%s'
pl: nie można skopiować „%s” do „%s”

en: ignoring template %s
pl: pomijanie szablonu %s

en: templates not found in %s
pl: nie znaleziono szablonów w %s

en: not copying templates from '%s': %s
pl: nie kopiowanie szablonów z „%s”: %s

en: invalid initial branch name: '%s'
pl: nieprawidłowa początkowa nazwa gałęzi: „%s”

en: unable to handle file type %d
pl: nie można obsłużyć typu pliku %d

en: unable to move %s to %s
pl: nie można przenieść %s do %s

en: attempt to reinitialize repository with different hash
pl: próba ponownego zainicjowania repozytorium innym skrótem

en: %s already exists
pl: %s już istnieje

en: re-init: ignored --initial-branch=%s
pl: re-init: pominięto --initial-branch=%s

en: Reinitialized existing shared Git repository in %s%s
pl: Przeinicjowano istniejące współdzielone repozytorium Gita w %s%s

en: Reinitialized existing Git repository in %s%s
pl: Przeinicjowano istniejące repozytorium Gita w %s%s

en: Initialized empty shared Git repository in %s%s
pl: Zainicjowano puste współdzielone repozytorium Gita w %s%s

en: Initialized empty Git repository in %s%s
pl: Zainicjowano puste repozytorium Gita w %s%s

en: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<template-directory>] [--shared[=<permissions>]] [<directory>]
pl: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<katalog-szablonu>] [--shared[=<uprawnienia>]] [<katalog>]

en: permissions
pl: uprawnienia

en: specify that the git repository is to be shared amongst several users
pl: podaj, że repozytorium gita ma być współdzielone pomiędzy użytkownikami

en: override the name of the initial branch
pl: wymuś nazwę początkowej gałęzi

en: hash
pl: skrót

en: specify the hash algorithm to use
pl: podaj algorytm skrótu do użycia

en: --separate-git-dir and --bare are mutually exclusive
pl: --separate-git-dir i --bare się wykluczają

en: cannot mkdir %s
pl: nie można utworzyć katalogu %s

en: cannot chdir to %s
pl: nie można wejść do %s

en: %s (or --work-tree=<directory>) not allowed without specifying %s (or --git-dir=<directory>)
pl: %s (lub --work-tree=<katalog>) niedozwolone bez podania %s (lub --git-dir=<katalog>)

en: Cannot access work tree '%s'
pl: Nie można dostać się do drzewa roboczego „%s”

en: --separate-git-dir incompatible with bare repository
pl: --separate-git-dir i suche repozytorium się wykluczają

en: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty] [(--trailer <token>[(=|:)<value>])...] [<file>...]
pl: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty] [(--trailer <klucz>[(=|:)<wartość>])...] [<plik>...]

en: edit files in place
pl: edytuj pliki w miejscu

en: trim empty trailers
pl: obcinaj puste końcówki

en: where to place the new trailer
pl: gdzie umieścić nową końcówkę

en: action if trailer already exists
pl: działanie, jeśli końcówka już istnieje

en: action if trailer is missing
pl: działanie, jeśli brakuje końcówki

en: output only the trailers
pl: wypisz tylko końcówki

en: do not apply config rules
pl: nie stosuj reguł konfiguracji

en: join whitespace-continued values
pl: złącz wartości kontynuowane od białych znaków

en: set parsing options
pl: ustaw opcje przetwarzania

en: do not treat --- specially
pl: nie traktuj specjalnie ---

en: trailer(s) to add
pl: końcówka(-i) do dodania

en: --trailer with --only-input does not make sense
pl: --trailer i --only-input się wykluczają

en: no input file given for in-place editing
pl: nie podano pliku wejściowego do edycji w miejscu

en: git log [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
pl: git log [<opcje>] [<zakres-rewizji>] [[--] <ścieżka>...]

en: git show [<options>] <object>...
pl: git show [<opcje>] <obiekt>...

en: invalid --decorate option: %s
pl: nieprawidłowa opcja --decorate: %s

en: show source
pl: pokaż źródło

en: use mail map file
pl: użyj pliku mapy adresów

en: only decorate refs that match <pattern>
pl: dekoruj tylko referencje pasujące do <wzorca>

en: do not decorate refs that match <pattern>
pl: nie dekoruj referencji pasujących do <wzorca>

en: decorate options
pl: opcje dekoracyjne

en: trace the evolution of line range <start>,<end> or function :<funcname> in <file>
pl: śledź ewolucję zakresu wierszy <start>,<end> lub funkcji :<nazwa-funkcji> w <pliku>

en: -L<range>:<file> cannot be used with pathspec
pl: -L<zakres>:<plik> i ścieżki się wykluczają

en: Final output: %d %s
pl: Ostateczne wyjście: %d %s

en: git show %s: bad file
pl: git show %s: zły plik

en: could not read object %s
pl: nie można odczytać obiektu %s

en: unknown type: %d
pl: nieznany rodzaj: %d

en: %s: invalid cover from description mode
pl: %s: nieprawidłowy tryb listu motywacyjnego z opisu

en: format.headers without value
pl: format.headers bez wartości

en: cannot open patch file %s
pl: nie można otworzyć pliku łatki %s

en: need exactly one range
pl: potrzeba dokładnie jednego zakresu

en: not a range
pl: to nie jest zakres

en: cover letter needs email format
pl: list motywacyjny wymaga formatu e-mail

en: failed to create cover-letter file
pl: nie można utworzyć pliku z listem motywacyjnym

en: insane in-reply-to: %s
pl: szalone in-reply-to: %s

en: git format-patch [<options>] [<since> | <revision-range>]
pl: git format-patch [<opcje>] [<od-kiedy> | <zakres-rewizji>]

en: two output directories?
pl: dwa katalogi wyjściowe?

en: unknown commit %s
pl: nieznany zapis %s

en: failed to resolve '%s' as a valid ref
pl: nie można rozwiązać „%s” jako prawidłowej referencji

en: could not find exact merge base
pl: nie znaleziono dokładnej podstawy scalania

en: failed to get upstream, if you want to record base commit automatically,
    please use git branch --set-upstream-to to track a remote branch.
    Or you could specify base commit by --base=<base-commit-id> manually
pl: nie udało się uzyskać nadrzędnego repozytorium, jeśli chcesz automatycznie
    zapisać zapis podstawy, użyj git branch --set-upstream-to, aby śledzić zdalną gałąź.
    Albo możesz podać zapis podstawy ręcznie przez --base=<id-zapisu-podstawy>

en: failed to find exact merge base
pl: nie znaleziono dokładnej podstawy scalania

en: base commit should be the ancestor of revision list
pl: podstawowy zapis powinien być przodkiem listy rewizji

en: base commit shouldn't be in revision list
pl: podstawowy zapis nie powinien być na liście rewizji

en: cannot get patch id
pl: nie można uzyskać identyfikatora łatki

en: failed to infer range-diff origin of current series
pl: nie można wywnioskować źródła różnic zakresów z bieżącej serii

en: using '%s' as range-diff origin of current series
pl: użycie „%s” jako źródła różnic zakresów z bieżącej serii

en: use [PATCH n/m] even with a single patch
pl: użyj [PATCH n/m] nawet przy pojedynczej łatce

en: use [PATCH] even with multiple patches
pl: użyj [PATCH] nawet przy wielu łatkach

en: print patches to standard out
pl: wypisz łatki na standardowe wyjście

en: generate a cover letter
pl: wygeneruj list motywacyjny

en: use simple number sequence for output file names
pl: użyj tylko numerów w nazwach wynikowych plików

en: use <sfx> instead of '.patch'
pl: użyj <sfx> zamiast „.patch”

en: start numbering patches at <n> instead of 1
pl: zacznij numerować łatki od <n> zamiast od 1

en: reroll-count
pl: liczba-podejść

en: mark the series as Nth re-roll
pl: oznacz serię jako N-te podejście

en: max length of output filename
pl: maksymalna długość nazwy wynikowego pliku

en: use [RFC PATCH] instead of [PATCH]
pl: użyj [RFC PATCH] zamiast [PATCH]

en: cover-from-description-mode
pl: tryb-listu-z-opisu

en: generate parts of a cover letter based on a branch's description
pl: wygeneruj części listu motywacyjnego w oparciu o opis gałęzi

en: use [<prefix>] instead of [PATCH]
pl: użyj [<prefiksu>] zamiast [PATCH]

en: store resulting files in <dir>
pl: zachowaj wynikowe pliki w <katalogu>

en: don't strip/add [PATCH]
pl: nie usuwaj/nie dodawaj [PATCH]

en: don't output binary diffs
pl: nie wypisuj binarnych różnic

en: output all-zero hash in From header
pl: wypisz skrót z samych zer w nagłówku Od

en: don't include a patch matching a commit upstream
pl: nie uwzględniaj łatki pasującej do już istniejącego zapisu

en: show patch format instead of default (patch + stat)
pl: pokaż format łatki zamiast domyślnego (łatka + statystyki)

en: Messaging
pl: Wiadomości

en: header
pl: nagłówek

en: add email header
pl: dodaj nagłówek e-maila

en: email
pl: e-mail

en: add To: header
pl: dodaj pole Do:

en: add Cc: header
pl: dodaj pole DW:

en: ident
pl: tożsamość

en: set From address to <ident> (or committer ident if absent)
pl: ustaw adres Od na <tożsamość> (lub tożsamość składającego, jeśli nie podano)

en: message-id
pl: id-wiadomości

en: make first mail a reply to <message-id>
pl: niech pierwszy list będzie odpowiedzią na <id-wiadomości>

en: boundary
pl: granica/boundary

en: attach the patch
pl: załącz łatkę

en: inline the patch
pl: umieść łatkę w treści

en: enable message threading, styles: shallow, deep
pl: zezwól na wątkowanie komunikatów, style: shallow, deep

en: signature
pl: podpis

en: add a signature
pl: dodaj podpis

en: base-commit
pl: zapis-podstawy

en: add prerequisite tree info to the patch series
pl: dodaj informacje o wymaganym początkowym drzewie do serii łatek

en: add a signature from a file
pl: dodaj podpis z pliku

en: don't print the patch filenames
pl: nie wypisuj nazw plików łatek

en: show progress while generating patches
pl: pokaż postęp podczas generowania łatek

en: show changes against <rev> in cover letter or single patch
pl: pokaż zmiany względem <rewizji> w liście motywacyjnym lub pojedynczej łatce

en: show changes against <refspec> in cover letter or single patch
pl: pokaż zmiany względem <referencji> w liście motywacyjnym lub pojedynczej łatce

en: percentage by which creation is weighted
pl: procent, według jakiego ważone jest tworzenie

en: invalid ident line: %s
pl: błędny wiersz tożsamości: %s

en: -n and -k are mutually exclusive
pl: -n i -k się wykluczają

en: --subject-prefix/--rfc and -k are mutually exclusive
pl: --subject-prefix/--rfc i -k się wykluczają

en: --name-only does not make sense
pl: --name-only nie ma sensu

en: --name-status does not make sense
pl: --name-status nie ma sensu

en: --check does not make sense
pl: --check nie ma sensu

en: --stdout, --output, and --output-directory are mutually exclusive
pl: --stdout, --output i --output-directory się wykluczają

en: --interdiff requires --cover-letter or single patch
pl: --interdiff wymaga --cover-letter lub pojedynczej łatki

en: Interdiff:
pl: Różnice w różnicach:

en: Interdiff against v%d:
pl: Różnice w różnicach względem v%d:

en: --creation-factor requires --range-diff
pl: --creation-factor wymaga --range-diff

en: --range-diff requires --cover-letter or single patch
pl: --range-diff wymaga --cover-letter lub pojedynczej łatki

en: Range-diff:
pl: Różnice zakresów:

en: Range-diff against v%d:
pl: Różnice zakresów względem v%d:

en: unable to read signature file '%s'
pl: nie można odczytać pliku podpisu „%s”

en: Generating patches
pl: Generowanie łatek

en: failed to create output files
pl: nie można utworzyć plików wyjściowych

en: git cherry [-v] [<upstream> [<head> [<limit>]]]
pl: git cherry [-v] [<nadrzędna> [<czoło> [<limit>]]]

en: Could not find a tracked remote branch, please specify <upstream> manually.
pl: Nie znaleziono śledzonej zdalnej gałęzi, podaj ręcznie <zdalne-repozytorium>.

en: git ls-files [<options>] [<file>...]
pl: git ls-files [<opcje>] [<plik>...]

en: separate paths with the NUL character
pl: rozdziel ścieżki znakiem NUL

en: identify the file status with tags
pl: opisz stan pliku tagami

en: use lowercase letters for 'assume unchanged' files
pl: użyj małych liter do plików o „założonej niezmienności”

en: use lowercase letters for 'fsmonitor clean' files
pl: użyj małych liter do plików „prawidłowo monitorowanych”

en: show cached files in the output (default)
pl: pokaż w wyjściu zapamiętane pliki (domyślnie)

en: show deleted files in the output
pl: pokaż w wyjściu usunięte pliki

en: show modified files in the output
pl: pokaż w wyjściu zmienione pliki

en: show other files in the output
pl: pokazuj pliki innego typu w wyjściu

en: show ignored files in the output
pl: pokaż w wyjściu ignorowane pliki

en: show staged contents' object name in the output
pl: pokaż w wyjściu nazwę obiektu przygotowanej zawartości

en: show files on the filesystem that need to be removed
pl: pokaż pliki w systemie plików, które należy skasować

en: show 'other' directories' names only
pl: pokaż tylko nazwy nieśledzonych katalogów

en: show line endings of files
pl: pokaż zakończenia wierszy w plikach

en: don't show empty directories
pl: nie pokazuj pustych katalogów

en: show unmerged files in the output
pl: pokaż niescalone pliki w wyjściu

en: show resolve-undo information
pl: pokaż informacje o resolve-undo

en: skip files matching pattern
pl: pomiń pliki spełniające kryteria

en: read exclude patterns from <file>
pl: wczytaj wzorce wyłączeń z <pliku>

en: read additional per-directory exclude patterns in <file>
pl: odczytaj dodatkowe wzorce wyłączające z poszczególnych katalogów w <pliku>

en: add the standard git exclusions
pl: dodaj standardowe wyjątki gita

en: make the output relative to the project top directory
pl: podawaj wyjście względem głównego katalogu projektu

en: recurse through submodules
pl: schodź do podmodułów

en: if any <file> is not in the index, treat this as an error
pl: jeśli którykolwiek <plik> nie jest w indeksie, potraktuj to jako błąd

en: tree-ish
pl: drzewo

en: pretend that paths removed since <tree-ish> are still present
pl: udawaj, że ścieżki usunięte po <drzewie> są nadal obecne

en: show debugging data
pl: pokaż dane diagnostyczne

en: suppress duplicate entries
pl: ukryj podwójne wpisy

en: git ls-remote [--heads] [--tags] [--refs] [--upload-pack=<exec>]
                  [-q | --quiet] [--exit-code] [--get-url]
                  [--symref] [<repository> [<refs>...]]
pl: git ls-remote [--heads] [--tags] [--refs] [--upload-pack=<program>]
                  [-q | --quiet] [--exit-code] [--get-url]
                  [--symref] [<repozytorium> [<referencje>...]]

en: do not print remote URL
pl: nie wyświetlaj adresu repozytorium

en: exec
pl: program

en: path of git-upload-pack on the remote host
pl: ścieżka git-upload-pack na zdalnej maszynie

en: limit to tags
pl: ogranicz do tagów

en: limit to heads
pl: ogranicz do głównych gałęzi

en: do not show peeled tags
pl: nie pokazuj obranych tagów

en: take url.<base>.insteadOf into account
pl: weź pod uwagę url.<podstawa>.insteadOf

en: exit with exit code 2 if no matching refs are found
pl: zwróć kod wyjścia 2, jeśli nie znaleziono pasujących referencji

en: show underlying ref in addition to the object pointed by it
pl: pokaż referencję podłoża oprócz obiektu wskazywanego przez nią

en: git ls-tree [<options>] <tree-ish> [<path>...]
pl: git ls-tree [<opcje>] <drzewo> [<ścieżka>...]

en: only show trees
pl: pokaż tylko drzewa

en: recurse into subtrees
pl: schodź do podmodułów

en: show trees when recursing
pl: pokaż drzewa podczas schodzenia

en: terminate entries with NUL byte
pl: rozdziel elementy znakiem NUL

en: include object size
pl: uwzględnij rozmiar obiektu

en: list only filenames
pl: wypisz tylko nazwy plików

en: use full path names
pl: użyj pełnych nazw ścieżek

en: list entire tree; not just current directory (implies --full-name)
pl: wypisz całe drzewo; nie tylko bieżący katalog (zakłada --full-name)

note: TRANSLATORS: keep <> in "<" mail ">" info.
en: git mailinfo [<options>] <msg> <patch> < mail >info
pl: git mailinfo [<opcje>] <komunikat> <łatka> < list >info

en: keep subject
pl: zachowaj temat

en: keep non patch brackets in subject
pl: zachowaj w temacie nawiasy oprócz PATCH

en: copy Message-ID to the end of commit message
pl: skopiuj ID listu (Message-ID) z końcówki komunikatu zapisu

en: re-code metadata to i18n.commitEncoding
pl: przekoduj metadane na i18n.commitEncoding

en: disable charset re-coding of metadata
pl: wyłącz przekodowywanie zestawów znaków w metadanych

en: encoding
pl: kodowanie

en: re-code metadata to this encoding
pl: przekoduj metadane na to kodowanie

en: use scissors
pl: użyj nożyczek

en: <action>
pl: <działanie>

en: action when quoted CR is found
pl: działanie po znalezieniu cytowanego powrotu karetki (CRa)

en: use headers in message's body
pl: użyj nagłówków w treści listu

en: empty mbox: '%s'
pl: pusta skrzynka mbox: „%s”

en: git merge-base [-a | --all] <commit> <commit>...
pl: git merge-base [-a | --all] <zapis> <zapis>...

en: git merge-base [-a | --all] --octopus <commit>...
pl: git merge-base [-a | --all] --octopus <zapis>...

en: git merge-base --independent <commit>...
pl: git merge-base --independent <zapis>...

en: git merge-base --is-ancestor <commit> <commit>
pl: git merge-base --is-ancestor <zapis> <zapis>

en: git merge-base --fork-point <ref> [<commit>]
pl: git merge-base --fork-point <referencja> [<zapis>]

en: output all common ancestors
pl: wypisz wszystkich wspólnych przodków

en: find ancestors for a single n-way merge
pl: znajdź przodków pojedynczego n-stronnego scalenia

en: list revs not reachable from others
pl: wypisz referencje nieosiągalne z innych

en: is the first one ancestor of the other?
pl: czy pierwszy jest przodkiem drugiego?

en: find where <commit> forked from reflog of <ref>
pl: znajdź, gdzie <zapis> odgałęził się od dziennika referencji <ref>

en: git merge-file [<options>] [-L <name1> [-L <orig> [-L <name2>]]] <file1> <orig-file> <file2>
pl: git merge-file [<opcje>] [-L <nazwa1> [-L <oryg> [-L <nazwa2>]]] <plik1> <plik-pierw> <plik2>

en: send results to standard output
pl: wyślij wynik na standardowe wyjście

en: use a diff3 based merge
pl: użyj scalenia opartego o diff3

en: for conflicts, use our version
pl: przy konfliktach użyj „naszej” wersji

en: for conflicts, use their version
pl: przy konfliktach użyj „ich” wersji

en: for conflicts, use a union version
pl: przy konfliktach użyj sumy obu wersji

en: for conflicts, use this marker size
pl: przy konfliktach użyj tylu ==/>>/<< w znaczniku

en: do not warn about conflicts
pl: nie ostrzegaj o konfliktach

en: set labels for file1/orig-file/file2
pl: ustaw etykiety do file1/orig-file/file2

en: unknown option %s
pl: nieznana opcja %s

en: could not parse object '%s'
pl: nie można przetworzyć obiektu „%s”

en: cannot handle more than %d base. Ignoring %s. | cannot handle more than %d bases. Ignoring %s.
pl[0]: nie można obsłużyć więcej niż %d podstawy. Pomijanie %s.
pl[1]: nie można obsłużyć więcej niż %d podstaw. Pomijanie %s.
pl[2]: nie można obsłużyć więcej niż %d podstaw. Pomijanie %s.

en: not handling anything other than two heads merge.
pl: nie rozpatrywanie niczego poza scalaniem dwóch czół.

en: could not resolve ref '%s'
pl: nie można rozwiązać referencji „%s”

en: Merging %s with %s
pl: Scalanie %s z %s

en: git merge [<options>] [<commit>...]
pl: git merge [<opcje>] [<zapis>...]

en: switch `m' requires a value
pl: przełącznik „m” wymaga wartości

en: option `%s' requires a value
pl: opcja „%s” wymaga wartości

en: Could not find merge strategy '%s'.
pl: Nie znaleziono strategii scalania „%s”.

en: Available strategies are:
pl: Dostępne strategie:

en: Available custom strategies are:
pl: Dostępne niestandardowe strategie:

en: do not show a diffstat at the end of the merge
pl: nie pokazuj statystyk różnic pod koniec scalenia

en: show a diffstat at the end of the merge
pl: pokaż statystyki różnic pod koniec scalenia

en: (synonym to --stat)
pl: (synonim do --stat)

en: add (at most <n>) entries from shortlog to merge commit message
pl: dodaj (co najwyżej <n>) wpisy z krótkiego dziennika do komunikatu zapisu scalenia

en: create a single commit instead of doing a merge
pl: utwórz pojedynczy zapis zamiast scalać

en: perform a commit if the merge succeeds (default)
pl: złóż zapis, jeśli scalenie się powiedzie (domyślnie)

en: edit message before committing
pl: edytuj komunikat przed złożeniem

en: allow fast-forward (default)
pl: zezwól na przewijanie (domyślne)

en: abort if fast-forward is not possible
pl: przerwij, jeśli przewinięcie nie jest możliwe

en: verify that the named commit has a valid GPG signature
pl: zweryfikuj, czy podany zapis ma prawidłowy podpis GPG

en: strategy
pl: strategia

en: merge strategy to use
pl: strategia scalania

en: option=value
pl: opcja=wartość

en: option for selected merge strategy
pl: opcja wybranej strategii scalania

en: merge commit message (for a non-fast-forward merge)
pl: komunikat zapisu scalenia (do nieprzewiniętego scalenia)

en: abort the current in-progress merge
pl: przerwij bieżące trwające scalanie

en: --abort but leave index and working tree alone
pl: jak --abort, ale zostaw w spokoju indeks i drzewo robocze

en: continue the current in-progress merge
pl: kontynuuj bieżące trwające scalanie

en: allow merging unrelated histories
pl: zezwól na scalenie niepowiązanych historii

en: bypass pre-merge-commit and commit-msg hooks
pl: omiń skrypty pre-merge-commit i commit-msg

en: could not run stash.
pl: nie można wykonać dodania do schowka.

en: stash failed
pl: dodanie zmian do schowka nie powiodło się

en: not a valid object: %s
pl: nieprawidłowy obiekt: %s

en: read-tree failed
pl: read-tree nie powiodło się

en: Already up to date. (nothing to squash)
pl: Już aktualne. (nic do spłaszczenia)

en: Squash commit -- not updating HEAD
pl: Spłaszczony zapis — nie aktualizowanie HEAD

en: No merge message -- not updating HEAD
pl: Brak komunikatu scalenia — nie aktualizowanie HEAD

en: '%s' does not point to a commit
pl: „%s” nie wskazuje na zapis

en: Bad branch.%s.mergeoptions string: %s
pl: Zły łańcuch branch.%s.mergeoptions: %s

en: Not handling anything other than two heads merge.
pl: Nie rozpatrywanie niczego poza scalaniem dwóch czół.

en: unknown strategy option: -X%s
pl: nieznana opcja strategii: -X%s

en: unable to write %s
pl: nie można zapisać %s

en: Could not read from '%s'
pl: Nie można odczytać „%s”

en: Not committing merge; use 'git commit' to complete the merge.
pl: Nie składanie scalenia; użyj „git commit”, aby ukończyć scalanie.

en: Please enter a commit message to explain why this merge is necessary,
    especially if it merges an updated upstream into a topic branch.
pl: Podaj komunikat zapisu, żeby wyjaśnić, dlaczego to scalenie jest konieczne,
    zwłaszcza jeśli scala zaktualizowaną gałąź nadrzędną z gałęzią tematyczną.

en: An empty message aborts the commit.
pl: Pusty komunikat przerywa zapis.

en: Lines starting with '%c' will be ignored, and an empty message aborts
    the commit.
pl: Wiersze zaczynające się od „%c” będą ignorowane, a pusty komunikat
    przerwie zapis.

en: Empty commit message.
pl: Pusty komunikat zapisu.

en: Wonderful.
pl: Wspaniale.

en: Automatic merge failed; fix conflicts and then commit the result.
pl: Automatyczne scalanie nie powiodło się; napraw konflikty i złóż wynik.

en: No current branch.
pl: Nie ma bieżącej gałęzi.

en: No remote for the current branch.
pl: Bieżąca gałąź nie ma zdalnego repozytorium.

en: No default upstream defined for the current branch.
pl: Nie zdefiniowano gałęzi nadrzędnej wobec bieżącej.

en: No remote-tracking branch for %s from %s
pl: Brak gałęzi śledzącej dla %s z %s

en: Bad value '%s' in environment '%s'
pl: Błędna wartość „%s” w środowisku „%s”

en: not something we can merge in %s: %s
pl: to nie jest coś, co można scalić w %s: %s

en: not something we can merge
pl: to nie jest coś, co można scalić

en: --abort expects no arguments
pl: --abort nie przyjmuje argumentów

en: There is no merge to abort (MERGE_HEAD missing).
pl: Nie ma scalenia, które można by przerwać (brak MERGE_HEAD).

en: --quit expects no arguments
pl: --quit nie przyjmuje argumentów

en: --continue expects no arguments
pl: --continue nie przyjmuje argumentów

en: There is no merge in progress (MERGE_HEAD missing).
pl: Nie trwa żadne scalenie (brak MERGE_HEAD).

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
pl: Nie zwieńczono scalania (MERGE_HEAD istnieje).
    Złóż swoje zmiany przed scaleniem.

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
pl: Nie zwieńczono dobierania (CHERRY_PICK_HEAD istnieje).
    Złóż swoje zmiany przed scaleniem.

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
pl: Nie zwieńczono dobierania (CHERRY_PICK_HEAD istnieje).

en: You cannot combine --squash with --no-ff.
pl: --squash i --no-ff się wykluczają.

en: You cannot combine --squash with --commit.
pl: --squash i --commit się wykluczają.

en: No commit specified and merge.defaultToUpstream not set.
pl: Nie podano zapisu, a nie ustawiono merge.defaultToUpstream.

en: Squash commit into empty head not supported yet
pl: Spłaszczenie zapisu w puste czoło nie jest jeszcze wspierane

en: Non-fast-forward commit does not make sense into an empty head
pl: Nieprzewinięty zapis nie ma sensu przy pustym czele (HEAD) gałęzi

en: %s - not something we can merge
pl: %s — nie jest czymś, co możemy scalić

en: Can merge only exactly one commit into empty head
pl: Można scalić tylko dokładnie jeden zapis w puste czoło

en: refusing to merge unrelated histories
pl: odmawiam scalenia niepowiązanych historii

en: Updating %s..%s
pl: Aktualizowanie %s..%s

en: Trying really trivial in-index merge...
pl: Próba naprawdę trywialnego scalenia w indeksie...

en: Nope.
pl: O nie.

en: Rewinding the tree to pristine...
pl: Cofanie drzewa do nieskalanego stanu...

en: Trying merge strategy %s...
pl: Próba strategii scalania %s...

en: No merge strategy handled the merge.
pl: Żadna strategia scalania nie podołała temu scalaniu.

en: Merge with strategy %s failed.
pl: Scalanie ze strategią %s nie powiodło się.

en: Using the %s strategy to prepare resolving by hand.
pl: Użycie strategii %s, żeby przygotować ręczne rozwiązywanie.

en: Automatic merge went well; stopped before committing as requested
pl: Automatyczne scalanie powiodło się; zatrzymano przez złożeniem, jak polecono

en: warning: tag input does not pass fsck: %s
pl: ostrzeżenie: wejście tagu nie przechodzi sprawdzenia fsck: %s

en: error: tag input does not pass fsck: %s
pl: błąd: wejście tagu nie przechodzi sprawdzenia fsck: %s

en: %d (FSCK_IGNORE?) should never trigger this callback
pl: %d (FSCK_IGNORE?) nie powinno nigdy wyzwolić tej funkcji zwrotnej

en: could not read tagged object '%s'
pl: nie można odczytać otagowanego obiektu „%s”

en: object '%s' tagged as '%s', but is a '%s' type
pl: obiekt „%s” otagowany jako „%s”, ale jest rodzaju „%s”

en: tag on stdin did not pass our strict fsck check
pl: tag na standardowym wejściu nie przeszedł naszego ścisłego sprawdzenia fsck

en: tag on stdin did not refer to a valid object
pl: tag na standardowym wejściu nie odnosił się do prawidłowego obiektu

en: unable to write tag file
pl: nie można zapisać pliku tagu

en: input is NUL terminated
pl: wejście jest zakończone znakiem NUL

en: allow missing objects
pl: zezwól na brakujące obiekty

en: allow creation of more than one tree
pl: pozwól na tworzenie więcej niż jednego drzewa

en: git multi-pack-index [<options>] write [--preferred-pack=<pack>][--refs-snapshot=<path>]
pl: git multi-pack-index [<opcje>] write [--preferred-pack=<paczka>][--refs-snapshot=<ścieżka>]

en: git multi-pack-index [<options>] verify
pl: git multi-pack-index [<opcje>] verify

en: git multi-pack-index [<options>] expire
pl: git multi-pack-index [<opcje>] expire

en: git multi-pack-index [<options>] repack [--batch-size=<size>]
pl: git multi-pack-index [<opcje>] repack [--batch-size=<rozmiar>]

en: object directory containing set of packfile and pack-index pairs
pl: katalog obiektu ze zbiorem par pliku paczki i indeksu paczki

en: preferred-pack
pl: preferowana-paczka

en: pack for reuse when computing a multi-pack bitmap
pl: paczka do ponownego użycia przy obliczaniu bitmapy wielu paczek

en: write multi-pack bitmap
pl: zapisz bitmapę wielu paczek

en: write multi-pack index containing only given indexes
pl: zapisz indeks wielu paczek tylko z podanymi indeksami

en: refs snapshot for selecting bitmap commits
pl: obraz referencji do zaznaczania zapisów bitmapy

en: during repack, collect pack-files of smaller size into a batch that is larger than this size
pl: podczas przepakowania zbierz pliki paczek mniejszego rozmiaru w porcję większą niż ten rozmiar

en: git mv [<options>] <source>... <destination>
pl: git mv [<opcje>] <źródło>... <cel>

en: Directory %s is in index and no submodule?
pl: Katalog %s jest w indeksie i brak podmodułu?

en: Please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
pl: Przygotuj swoje zmiany w .gitmodules lub dodaj do schowka, aby kontynuować

en: %.*s is in index
pl: %.*s jest w indeksie

en: force move/rename even if target exists
pl: wymuś przeniesienie/zmianę nazwy nawet jeśli cel istnieje

en: skip move/rename errors
pl: pomiń błędy przenoszenia/zmiany nazwy

en: destination '%s' is not a directory
pl: cel „%s” nie jest katalogiem

en: Checking rename of '%s' to '%s'
pl: Sprawdzanie zmiany nazwy „%s” na „%s”

en: bad source
pl: złe źródło

en: can not move directory into itself
pl: nie można przenieść katalogu do niego samego

en: cannot move directory over file
pl: nie można przesunąć katalogu na plik

en: source directory is empty
pl: katalog źródłowy jest pusty

en: not under version control
pl: nie podlega kontroli wersji

en: conflicted
pl: skonfliktowane

en: destination exists
pl: cel istnieje

en: overwriting '%s'
pl: nadpisywanie „%s”

en: Cannot overwrite
pl: Nie można nadpisać

en: multiple sources for the same target
pl: wiele źródeł do tego samego celu

en: destination directory does not exist
pl: katalog docelowy nie istnieje

en: %s, source=%s, destination=%s
pl: %s, źródło=%s, cel=%s

en: Renaming %s to %s
pl: Zmiana nazwy z %s na %s

en: renaming '%s' failed
pl: nie można zmienić nazwy „%s”

en: git name-rev [<options>] <commit>...
pl: git name-rev [<opcje>] <zapis>...

en: git name-rev [<options>] --all
pl: git name-rev [<opcje>] --all

en: git name-rev [<options>] --stdin
pl: git name-rev [<opcje>] --stdin

en: print only ref-based names (no object names)
pl: wypisz tylko nazwy oparte o referencje (bez nazw obiektów)

en: only use tags to name the commits
pl: użyj tagów tylko do nazwania zapisów

en: only use refs matching <pattern>
pl: użyj tylko referencji pasujących do <wzorca>

en: ignore refs matching <pattern>
pl: pomiń referencje pasujące do <wzorca>

en: list all commits reachable from all refs
pl: wypisz wszystkie zapisy osiągalne ze wszystkich referencji

en: read from stdin
pl: czytaj ze standardowego wejścia

en: allow to print `undefined` names (default)
pl: pozwól wypisać „niezdefiniowane” nazwy (domyślnie)

en: dereference tags in the input (internal use)
pl: zaglądaj do tagów z wejścia (użycie wewnętrzne)

en: git notes [--ref <notes-ref>] [list [<object>]]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] [list [<obiekt>]]

en: git notes [--ref <notes-ref>] add [-f] [--allow-empty] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] add [-f] [--allow-empty] [-m <komunikat> | -F <plik> | (-c | -C) <obiekt>] [<obiekt>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] copy [-f] <from-object> <to-object>
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] copy [-f] <obiekt-z> <obiekt-do>

en: git notes [--ref <notes-ref>] append [--allow-empty] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] append [--allow-empty] [-m <komunikat> | -F <plik> | (-c | -C) <obiekt>] [<obiekt>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] edit [--allow-empty] [<object>]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] edit [--allow-empty] [<obiekt>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] show [<object>]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] show [<obiekt>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] merge [-v | -q] [-s <strategy>] <notes-ref>
pl: git notes [--ref <referencja-uwag>] merge [-v | -q] [-s <strategia>] <referencja-uwag>

en: git notes [--ref <notes-ref>] remove [<object>...]
pl: git notes [--ref <ref-uwagi>] remove [<obiekt>...]

en: git notes [--ref <notes-ref>] prune [-n] [-v]
pl: git notes [--ref <ref-uwag>] prune [-n] [-v]

en: git notes [--ref <notes-ref>] get-ref
pl: git notes [--ref <referencja-uwagi>] get-ref

en: git notes [list [<object>]]
pl: git notes [list [<obiekt>]]

en: git notes add [<options>] [<object>]
pl: git notes add [<opcje>] [<obiekt>]

en: git notes copy [<options>] <from-object> <to-object>
pl: git notes copy [<opcje>] <obiekt-z> <obiekt-do>

en: git notes copy --stdin [<from-object> <to-object>]...
pl: git notes copy --stdin [<obiekt-z> <obiekt-do>]...

en: git notes append [<options>] [<object>]
pl: git notes append [<opcje>] [<obiekt>]

en: git notes edit [<object>]
pl: git notes edit [<obiekt>]

en: git notes show [<object>]
pl: git notes show [<obiekt>]

en: git notes merge [<options>] <notes-ref>
pl: git notes merge [<opcje>] <ref-uwagi>

en: git notes merge --commit [<options>]
pl: git notes merge --commit [<opcje>]

en: git notes merge --abort [<options>]
pl: git notes merge --abort [<opcje>]

en: git notes remove [<object>]
pl: git notes remove [<obiekt>]

en: git notes prune [<options>]
pl: git notes prune [<opcje>]

en: Write/edit the notes for the following object:
pl: Zapisz/edytuj uwagi do następującego obiektu:

en: unable to start 'show' for object '%s'
pl: nie można uruchomić „show” na obiekcie „%s”

en: could not read 'show' output
pl: nie można odczytać wyjścia „show”

en: failed to finish 'show' for object '%s'
pl: nie można ukończyć „show” na obiekcie „%s”

en: please supply the note contents using either -m or -F option
pl: należy podać zawartość notatki przy użyciu opcji -m lub -F

en: unable to write note object
pl: nie można zapisać obiektu uwagi

en: the note contents have been left in %s
pl: pozostawiono zawartość uwagi w %s

en: could not open or read '%s'
pl: nie można otworzyć lub odczytać „%s”

en: failed to resolve '%s' as a valid ref.
pl: nie można rozwiązać „%s” jako prawidłowej referencji.

en: failed to read object '%s'.
pl: nie można odczytać obiektu „%s”.

en: cannot read note data from non-blob object '%s'.
pl: nie można odczytać danych uwagi z obiektu „%s” niebędącego blobem.

en: malformed input line: '%s'.
pl: uszkodzony wiersz wejścia: „%s”.

en: failed to copy notes from '%s' to '%s'
pl: nie można skopiować uwag z „%s” do „%s”

note: TRANSLATORS: the first %s will be replaced by a git notes command: 'add', 'merge', 'remove', etc.
en: refusing to %s notes in %s (outside of refs/notes/)
pl: notes %s: odmawiam wykonania w %s (poza refs/notes/)

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: no note found for object %s.
pl: brak uwag do obiektu %s.

en: note contents as a string
pl: zawartość uwagi jako łańcuch

en: note contents in a file
pl: zawartość uwag w pliku

en: reuse and edit specified note object
pl: użyj ponownie i edytuj podany obiekt uwagi

en: reuse specified note object
pl: odrzuć podany obiekt węzła

en: allow storing empty note
pl: pozwól zachować pustą uwagę

en: replace existing notes
pl: zastąp istniejące uwagi

en: Cannot add notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
pl: Nie można dodać uwag. Znaleziono istniejące uwagi do obiektu %s. Użyj „-f”, aby nadpisać istniejące uwagi

en: Overwriting existing notes for object %s
pl: Nadpisywanie istniejących uwag do obiektu %s

en: Removing note for object %s
pl: Usuwanie uwagi do obiektu %s

en: read objects from stdin
pl: wczytaj obiekty ze standardowego wejścia

en: load rewriting config for <command> (implies --stdin)
pl: wczytaj ustawienia przepisywania dla <polecenia> (zakłada --stdin)

en: too few arguments
pl: za mało argumentów

en: Cannot copy notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
pl: Nie można skopiować uwag. Znaleziono istniejące uwagi do obiektu %s. Użyj „-f”, aby nadpisać istniejące uwagi

en: missing notes on source object %s. Cannot copy.
pl: brakuje uwag do obiektu źródłowego %s. Nie można skopiować.

en: The -m/-F/-c/-C options have been deprecated for the 'edit' subcommand.
    Please use 'git notes add -f -m/-F/-c/-C' instead.
pl: Opcje -m/-F/-c/-C są przestarzałe w pod-poleceniu „edit”.
    użyj zamiast tego „git notes add -f -m/-F/-c/-C”.

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_PARTIAL
pl: nie można usunąć referencji NOTES_MERGE_PARTIAL

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_REF
pl: nie można usunąć referencji NOTES_MERGE_REF

en: failed to remove 'git notes merge' worktree
pl: nie można usunąć drzewa roboczego „git notes merge”

en: failed to read ref NOTES_MERGE_PARTIAL
pl: nie można odczytać referencji NOTES_MERGE_PARTIAL

en: could not find commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
pl: nie znaleziono zapisu z NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: could not parse commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
pl: nie można przetworzyć zapisu z NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: failed to resolve NOTES_MERGE_REF
pl: nie można rozwiązać NOTES_MERGE_REF

en: failed to finalize notes merge
pl: nie można zwieńczyć scalenia uwag

en: unknown notes merge strategy %s
pl: nieznana strategia scalenia uwag %s

en: General options
pl: Opcje ogólne

en: Merge options
pl: Opcje scalania

en: resolve notes conflicts using the given strategy (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)
pl: rozwiąż konflikty uwag używając podanej strategii (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)

en: Committing unmerged notes
pl: Składanie niescalonych uwag

en: finalize notes merge by committing unmerged notes
pl: zwieńcz scalenie uwag składając niescalone uwagi

en: Aborting notes merge resolution
pl: Przerywanie rozwiązania scalenia uwag

en: abort notes merge
pl: przerwij scalanie uwag

en: cannot mix --commit, --abort or -s/--strategy
pl: --commit, --abort i -s/--strategy wykluczają się

en: must specify a notes ref to merge
pl: należy podać referencję uwag do scalenia

en: unknown -s/--strategy: %s
pl: nieznana wartość -s/--strategy: %s

en: a notes merge into %s is already in-progress at %s
pl: scalenie uwag do %s już trwa w %s

en: failed to store link to current notes ref (%s)
pl: nie można zapisać dowiązania do bieżącej referencji uwag (%s)

en: Automatic notes merge failed. Fix conflicts in %s and commit the result with 'git notes merge --commit', or abort the merge with 'git notes merge --abort'.
pl: Automatyczne scalanie uwag nie powiodło się. Napraw konflikty w %s i złóż wynik przez „git notes merge --commit”, lub przerwij scalanie przez „git notes merge --abort”.

en: Failed to resolve '%s' as a valid ref.
pl: Nie można rozwiązać „%s” jako prawidłowej referencji.

en: Object %s has no note
pl: Obiekt %s nie ma uwag

en: attempt to remove non-existent note is not an error
pl: próba usunięcia nieistniejącej uwagi nie jest błędem

en: read object names from the standard input
pl: odczytaj nazwy obiektów ze standardowego wejścia

en: do not remove, show only
pl: nie usuwaj, tylko pokaż

en: report pruned notes
pl: zgłaszaj przycięte uwagi

en: notes-ref
pl: ref-uwagi

en: use notes from <notes-ref>
pl: użyj uwag z <referencja-uwagi>

en: unknown subcommand: %s
pl: nieznana podkomenda: %s

en: git pack-objects --stdout [<options>...] [< <ref-list> | < <object-list>]
pl: git pack-objects --stdout [<opcje>...] [< <lista-referencji> | < <lista-obiektów>]

en: git pack-objects [<options>...] <base-name> [< <ref-list> | < <object-list>]
pl: git pack-objects [<opcje>...] <baza> [< <lista-referencji> | < <lista-obiektów>]

en: write_reuse_object: could not locate %s, expected at offset %<PRIuMAX> in pack %s
pl: write_reuse_object: nie odnaleziono %s, oczekiwano na pozycji %<PRIuMAX> w paczce %s

en: bad packed object CRC for %s
pl: zły CRC spakowanego obiektu dla %s

en: corrupt packed object for %s
pl: uszkodzony spakowany obiekt dla %s

en: recursive delta detected for object %s
pl: wykryto rekurencyjną deltę dla obiektu %s

en: ordered %u objects, expected %<PRIu32>
pl: zamówiono %u obiektów, oczekiwano %<PRIu32>

en: expected object at offset %<PRIuMAX> in pack %s
pl: oczekiwano obiektu na pozycji %<PRIuMAX> w paczce %s

en: disabling bitmap writing, packs are split due to pack.packSizeLimit
pl: wyłączone zapisywanie bitmapy, paczki są dzielone według pack.packSizeLimit

en: Writing objects
pl: Zapisywanie obiektów

en: failed to stat %s
pl: nie można wykonać stat na „%s”

en: failed to write bitmap index
pl: nie można zapisać indeksu bitmapy

en: wrote %<PRIu32> objects while expecting %<PRIu32>
pl: wypisano %<PRIu32> obiektów, a oczekiwano %<PRIu32>

en: disabling bitmap writing, as some objects are not being packed
pl: wyłączanie zapisywania bitmapy, niektóre obiekty nie są pakowane

en: delta base offset overflow in pack for %s
pl: przepełnienie podstawowego przesunięcia delty w paczce w %s

en: delta base offset out of bound for %s
pl: podstawowe przesunięcie delty poza zakresem w %s

en: Counting objects
pl: Zliczanie obiektów

en: unable to parse object header of %s
pl: nie można przetworzyć nagłówka obiektu %s

en: object %s cannot be read
pl: nie można odczytać obiektu %s

en: object %s inconsistent object length (%<PRIuMAX> vs %<PRIuMAX>)
pl: niespójna długość obiektu %s (%<PRIuMAX> vs %<PRIuMAX>)

en: suboptimal pack - out of memory
pl: nieoptymalna paczka — brak pamięci

en: Delta compression using up to %d threads
pl: Kompresja delt z użyciem do %d wątków

en: unable to pack objects reachable from tag %s
pl: nie można spakować obiektów osiągalnych z tagu %s

en: Compressing objects
pl: Kompresowanie obiektów

en: inconsistency with delta count
pl: niespójność z liczbą delt

en: value of uploadpack.blobpackfileuri must be of the form '<object-hash> <pack-hash> <uri>' (got '%s')
pl: wartość uploadpack.blobpackfileuri musi być postaci „<skrót-obiektu> <skrót-paczki> <uri>” (otrzymano „%s”)

en: object already configured in another uploadpack.blobpackfileuri (got '%s')
pl: już ustawiono obiekt w innym uploadpack.blobpackfileuri (otrzymano „%s”)

en: could not get type of object %s in pack %s
pl: nie można uzyskać rodzaju obiektu %s w paczce %s

en: could not find pack '%s'
pl: nie znaleziono paczki „%s”

en: expected edge object ID, got garbage:
     %s
pl: oczekiwano identyfikatora obiektu krawędzi, otrzymano śmieci:
    %s

en: expected object ID, got garbage:
     %s
pl: oczekiwano identyfikatora obiektu, otrzymano śmieci:
    %s

en: invalid value for --missing
pl: nieprawidłowa wartość --missing

en: cannot open pack index
pl: nie można otworzyć indeksu paczki

en: loose object at %s could not be examined
pl: nie można przebadać wolnego obiektu w %s

en: unable to force loose object
pl: nie można wymusić wolnego obiektu

en: not a rev '%s'
pl: nie jest rewizją „%s”

en: bad revision '%s'
pl: zła rewizja „%s”

en: unable to add recent objects
pl: nie można dodać ostatnich obiektów

en: unsupported index version %s
pl: nieobsługiwana wersja indeksu %s

en: bad index version '%s'
pl: zła wersja indeksu „%s”

en: <version>[,<offset>]
pl: <wersja>[,<pozycja>]

en: write the pack index file in the specified idx format version
pl: zapisz plik indeksu paczek w podanej wersji formatu indeksu

en: maximum size of each output pack file
pl: maksymalny rozmiar pojedynczego wyjściowego pliku paczki

en: ignore borrowed objects from alternate object store
pl: pomiń pożyczone obiekty z alternatywnych zbiorów obiektów

en: ignore packed objects
pl: ignoruj spakowane obiekty

en: limit pack window by objects
pl: ogranicz okno paczki w obiektach

en: limit pack window by memory in addition to object limit
pl: ogranicz okno paczki w pamięci oprócz limitu w obiektach

en: maximum length of delta chain allowed in the resulting pack
pl: maksymalna długość łańcucha delt dopuszczona w wynikowej paczce

en: reuse existing deltas
pl: użyj ponownie istniejących delt

en: reuse existing objects
pl: użyj ponownie istniejących obiektów

en: use OFS_DELTA objects
pl: użyj obiektów OFS_DELTA

en: use threads when searching for best delta matches
pl: użyj wątków przy wyszukiwaniu najlepiej dopasowanych delt

en: do not create an empty pack output
pl: nie można utworzyć pustej paczki na wyjściu

en: read revision arguments from standard input
pl: odczytaj argumenty rewizji ze standardowego wejścia

en: limit the objects to those that are not yet packed
pl: ogranicz obiekty do jeszcze nie spakowanych

en: include objects reachable from any reference
pl: uwzględnij obiekty osiągalne z dowolnej referencji

en: include objects referred by reflog entries
pl: uwzględnij obiekty z odniesieniami z wpisów dziennika referencji

en: include objects referred to by the index
pl: uwzględnij obiekty z odniesieniami z indeksu

en: read packs from stdin
pl: wczytaj paczki ze standardowego wejścia

en: output pack to stdout
pl: wypisz paczkę na standardowe wyjście

en: include tag objects that refer to objects to be packed
pl: uwzględnij obiekty tagów odnoszące się do pakowanych obiektów

en: keep unreachable objects
pl: zachowaj nieosiągalne obiekty

en: pack loose unreachable objects
pl: spakuj luźnie nieosiągalne obiekty

en: unpack unreachable objects newer than <time>
pl: rozpakuj nieosiągalne obiekty nowsze niż <czas>

en: use the sparse reachability algorithm
pl: użyj rzadkiego algorytmu osiągalności

en: create thin packs
pl: twórz wąskie paczki

en: create packs suitable for shallow fetches
pl: utwórz paczki odpowiednie do płytkich pobrań

en: ignore packs that have companion .keep file
pl: pomiń paczki, którym towarzyszy plik .keep

en: ignore this pack
pl: pomiń tę paczkę

en: pack compression level
pl: stopień kompresji paczki

en: do not hide commits by grafts
pl: nie ukrywaj przeszczepionych zapisów

en: use a bitmap index if available to speed up counting objects
pl: użyj indeksu bitmapy, jeśli dostępny, żeby przyspieszyć zliczanie obiektów

en: write a bitmap index together with the pack index
pl: zapisz indeks bitmapy razem z indeksem paczek

en: write a bitmap index if possible
pl: zapisz indeks bitmapy jeśli możliwe

en: handling for missing objects
pl: traktowanie brakujących obiektów

en: do not pack objects in promisor packfiles
pl: nie pakuj obiektów w obiecujące pliki paczek

en: respect islands during delta compression
pl: uszanuj wyspy podczas kompresji delt

en: protocol
pl: protokół

en: exclude any configured uploadpack.blobpackfileuri with this protocol
pl: wyłącz w tym protokole wszystkie ustawione uploadpack.blobpackfileuri

en: delta chain depth %d is too deep, forcing %d
pl: łańcuch delt za głęboki: %d, wymuszanie %d

en: pack.deltaCacheLimit is too high, forcing %d
pl: pack.deltaCacheLimit za wysoki, wymuszanie %d

en: --max-pack-size cannot be used to build a pack for transfer
pl: nie można użyć --max-pack-size do budowania paczki do przesyłu

en: minimum pack size limit is 1 MiB
pl: minimalna granica rozmiaru paczki to 1 MiB

en: --thin cannot be used to build an indexable pack
pl: nie można użyć --thin, aby zbudować indeksowalną paczkę

en: --keep-unreachable and --unpack-unreachable are incompatible
pl: --keep-unreachable i --unpack-unreachable się wykluczają

en: cannot use --filter without --stdout
pl: nie można użyć --filter bez --stdout

en: cannot use --filter with --stdin-packs
pl: --filter i --stdin-packs się wykluczają

en: cannot use internal rev list with --stdin-packs
pl: nie można użyć listy wewnętrznych rewizji z --stdin-packs

en: Enumerating objects
pl: Wymienianie obiektów

en: Total %<PRIu32> (delta %<PRIu32>), reused %<PRIu32> (delta %<PRIu32>), pack-reused %<PRIu32>
pl: Razem %<PRIu32> (delty %<PRIu32>), użyte ponownie %<PRIu32> (delty %<PRIu32>), paczki użyte ponownie %<PRIu32>

en: 'git pack-redundant' is nominated for removal.
    If you still use this command, please add an extra
    option, '--i-still-use-this', on the command line
    and let us know you still use it by sending an e-mail
    to <git@vger.kernel.org>.  Thanks.
pl: „git pack-redundant” naznaczono do usunięcia.
    Jeśli nadal używasz tego polecenia, dodaj dodatkową
    opcję, „--i-still-use-this”, w wierszu poleceń
    i daj znać, że nadal jej używasz wysyłając list e-mail
    na <git@vger.kernel.org>.  Dzięki.

en: git pack-refs [<options>]
pl: git pack-refs [<opcje>]

en: pack everything
pl: spakuj wszystko

en: prune loose refs (default)
pl: przytnij luźne referencje

en: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <time>] [--] [<head>...]
pl: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <czas>] [--] [<czoło>...]

en: report pruned objects
pl: zgłaszaj przycięte obiekty

en: expire objects older than <time>
pl: wygaś obiekty starsze niż <czas>

en: limit traversal to objects outside promisor packfiles
pl: ogranicz przejście do obiektów poza obiecującymi plikami paczek

en: cannot prune in a precious-objects repo
pl: nie można przyciąć repozytorium o cennych obiektach

en: Invalid value for %s: %s
pl: Nieprawidłowa wartość %s: %s

en: git pull [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
pl: git pull [<opcje>] [<repozytorium> [<referencja>...]]

en: control for recursive fetching of submodules
pl: sterowanie rekurencyjnym pobieraniem podmodułów

en: Options related to merging
pl: Opcje związane ze scalaniem

en: incorporate changes by rebasing rather than merging
pl: wciel zmiany przez przestawienie, a nie scalanie

en: allow fast-forward
pl: zezwól na przewijanie

en: control use of pre-merge-commit and commit-msg hooks
pl: steruj użyciem skryptów pre-merge-commit i commit-msg

en: automatically stash/stash pop before and after
pl: automatycznie dodaj zmiany do schowka przed i przywróć je po

en: Options related to fetching
pl: Opcje związane z pobieraniem

en: force overwrite of local branch
pl: wymuś nadpisanie lokalnej gałęzi

en: number of submodules pulled in parallel
pl: liczba podmodułów zaciąganych równolegle

en: Invalid value for pull.ff: %s
pl: Nieprawidłowa wartość pull.ff: %s

en: There is no candidate for rebasing against among the refs that you just fetched.
pl: Wśród właśnie pobranych referencji nie ma kandydata na przestawianie.

en: There are no candidates for merging among the refs that you just fetched.
pl: Wśród właśnie pobranych referencji nie ma kandydatów na scalanie.

en: Generally this means that you provided a wildcard refspec which had no
    matches on the remote end.
pl: Zwykle oznacza to, że podano referencję z globem bez dopasowań
    po zdalnej stronie.

en: You asked to pull from the remote '%s', but did not specify
    a branch. Because this is not the default configured remote
    for your current branch, you must specify a branch on the command line.
pl: Kazano zaciągnąć zmiany ze zdalnego repozytorium „%s”, ale nie podano
    gałęzi.  Ponieważ nie jest to domyślne ustawione repozytorium zdalne
    dla bieżącej gałęzi, musisz podać gałąź w wierszu poleceń.

en: You are not currently on a branch.
pl: Nie jesteś obecnie w gałęzi.

en: Please specify which branch you want to rebase against.
pl: Podaj, względem jakiej gałęzi przestawić.

en: Please specify which branch you want to merge with.
pl: Podaj, z jaką gałęzią scalić.

en: See git-pull(1) for details.
pl: Więcej szczegółów w git-pull(1).

en: <remote>
pl: <zdalne-repozytorium>

en: <branch>
pl: <gałąź>

en: There is no tracking information for the current branch.
pl: Bieżąca gałąź nie ma informacji o śledzeniu.

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
pl: Jeśli chcesz ustawić informacje o śledzeniu w tej gałęzi, możesz to zrobić przez:

en: Your configuration specifies to merge with the ref '%s'
    from the remote, but no such ref was fetched.
pl: Konfiguracja podaje, żeby scalić z referencją „%s”
    ze zdalnego repozytorium, ale nie pobrano stamtąd żadnej takiej.

en: unable to access commit %s
pl: brak dostępu do zapisu %s

en: ignoring --verify-signatures for rebase
pl: pomijanie --verify-signatures przy przestawianiu

en: You have divergent branches and need to specify how to reconcile them.
    You can do so by running one of the following commands sometime before
    your next pull:
    
      git config pull.rebase false  # merge (the default strategy)
      git config pull.rebase true   # rebase
      git config pull.ff only       # fast-forward only
    
    You can replace "git config" with "git config --global" to set a default
    preference for all repositories. You can also pass --rebase, --no-rebase,
    or --ff-only on the command line to override the configured default per
    invocation.
pl: Gałęzie są rozbieżne i należy podać, jak je pogodzić.
    Można to zrobić wykonując jedno z poniższych poleceń kiedyś przed
    następnym zaciągnięciem:
    
      git config pull.rebase false  # scalenie (domyślna strategia)
      git config pull.rebase true   # przestawienie
      git config pull.ff only       # tylko przewinięcie
    
    Można zamienić „git config” na „git config --global”, aby ustawić domyślny
    wybór do wszystkich repozytoriów. Można też przekazać --rebase, --no-rebase
    lub --ff-only w wierszu poleceń, aby zmienić ustawione zachowanie
    w jednym wywołaniu.

en: Updating an unborn branch with changes added to the index.
pl: Aktualizowanie nienarodzonej gałęzi o zmiany dodane do indeksu.

en: pull with rebase
pl: zaciągnij z przestawieniem

en: please commit or stash them.
pl: złóż je lub dodaj do schowka.

en: fetch updated the current branch head.
    fast-forwarding your working tree from
    commit %s.
pl: pobranie zaktualizowało czoło bieżącej gałęzi.
    przewijanie drzewa roboczego
    z zapisu %s.

en: Cannot fast-forward your working tree.
    After making sure that you saved anything precious from
    $ git diff %s
    output, run
    $ git reset --hard
    to recover.
pl: Nie można przewinąć drzewa roboczego.
    Po upewnieniu się, że zapiszesz wszystko cenne z wyjścia
    $ git diff %s
    wykonaj
    $ git reset --hard
    by się pozbierać.

en: Cannot merge multiple branches into empty head.
pl: Nie można scalić wielu gałęzi w puste czoło.

en: Cannot rebase onto multiple branches.
pl: Nie można przestawić na wiele gałęzi.

en: Cannot fast-forward to multiple branches.
pl: Nie można przewinąć na wiele gałęzi.

en: Need to specify how to reconcile divergent branches.
pl: Należy podać, jak godzić rozbieżne gałęzie.

en: cannot rebase with locally recorded submodule modifications
pl: nie można przestawić z lokalnie zapisanymi zmianami podmodułów

en: git push [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
pl: git push [<opcje>] [<repozytorium> [<referencja>...]]

en: tag shorthand without <tag>
pl: skrót tagu bez <tagu>

en: --delete only accepts plain target ref names
pl: --delete przyjmuje tylko zwykłe docelowe nazwy referencji

en: 
    To choose either option permanently, see push.default in 'git help config'.
pl: 
    Aby wybrać którąś opcję na zawsze, zobacz push.default w „git help config”.

en: The upstream branch of your current branch does not match
    the name of your current branch.  To push to the upstream branch
    on the remote, use
    
        git push %s HEAD:%s
    
    To push to the branch of the same name on the remote, use
    
        git push %s HEAD
    %s
pl: Nadrzędna gałąź bieżącej gałęzi nie pasuje do jej nazwy.
    Aby wypchnąć zmiany na zdalną nadrzędną gałąź, użyj
    
        git push %s HEAD:%s
    
    Aby wypchnąć je do zdalnej gałęzi o tej samej nazwie, użyj
    
        git push %s HEAD
    %s

en: You are not currently on a branch.
    To push the history leading to the current (detached HEAD)
    state now, use
    
        git push %s HEAD:<name-of-remote-branch>
pl: Nie jesteś teraz na gałęzi.
    Żeby wypchnąć historię wiodącą do bieżącego stanu
    (odłączonego HEAD), użyj
    
        git push %s HEAD:<nazwa-zdalnej-gałęzi>

en: The current branch %s has no upstream branch.
    To push the current branch and set the remote as upstream, use
    
        git push --set-upstream %s %s
pl: Bieżąca gałąź %s nie ma gałęzi nadrzędnej.
    Aby wypchnąć bieżącą gałąź i ustawić zdalne repozytorium jako nadrzędne, użyj
    
        git push --set-upstream %s %s

en: The current branch %s has multiple upstream branches, refusing to push.
pl: Bieżąca gałąź %s ma wiele gałęzi nadrzędnych, odmawiam wypchnięcia.

en: You didn't specify any refspecs to push, and push.default is "nothing".
pl: Nie podano żadnych referencji do wypchnięcia, a push.default ma wartość „nothing”.

en: You are pushing to remote '%s', which is not the upstream of
    your current branch '%s', without telling me what to push
    to update which remote branch.
pl: Wypychasz do zdalnego repozytorium „%s”, które nie jest nadrzędne dla
    bieżącej gałęzi „%s”, bez podania, co wypchnąć i na jaką
    zdalną gałąź.

en: Updates were rejected because the tip of your current branch is behind
    its remote counterpart. Integrate the remote changes (e.g.
    'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
pl: Aktualizacje zostały odrzucone, ponieważ czubek bieżącej gałęzi jest
    w tyle za swoim zdalnym odpowiednikiem. Zintegruj zdalne zmiany (np.
    „git pull ...”) przed kolejnym wypchnięciem.
    Zobacz szczegóły w „Uwadze o przewijaniu” w „git push --help”.

en: Updates were rejected because a pushed branch tip is behind its remote
    counterpart. Check out this branch and integrate the remote changes
    (e.g. 'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
pl: Aktualizacje zostały odrzucone, ponieważ czubek wypychanej gałęzi jest
    w tyle za swoim zdalnym odpowiednikiem. Wybierz tę gałąź i zintegruj
    zdalne zmiany (np. „git pull ...”) przed kolejnym wypchnięciem.
    Zobacz szczegóły w „Uwadze o przewijaniu” w „git push --help”.

en: Updates were rejected because the remote contains work that you do
    not have locally. This is usually caused by another repository pushing
    to the same ref. You may want to first integrate the remote changes
    (e.g., 'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
pl: Aktualizacje zostały odrzucone, ponieważ zdalne repozytorium zawiera
    pracę, której nie ma u ciebie lokalnie. Jest to zwykle spowodowane innym
    repozytorium wypychającym na tę samą referencję. Możesz najpierw chcieć
    zintegrować zdalne zmiany (np. „git pull ...”) przed kolejnym wypchnięciem.
    Zobacz szczegóły w „Uwadze o przewijaniu” w „git push --help”.

en: Updates were rejected because the tag already exists in the remote.
pl: Aktualizacje zostały odrzucone, bo tag już istnieje w zdalnym repozytorium.

en: You cannot update a remote ref that points at a non-commit object,
    or update a remote ref to make it point at a non-commit object,
    without using the '--force' option.
pl: Nie możesz zaktualizować zdalnej referencji, która wskazuje na obiekt
    nie będący zapisem, ani sprawić, żeby wskazywała na taki obiekt,
    chyba że użyjesz opcji „--force”.

en: Updates were rejected because the tip of the remote-tracking
    branch has been updated since the last checkout. You may want
    to integrate those changes locally (e.g., 'git pull ...')
    before forcing an update.
pl: Aktualizacje zostały odrzucone, ponieważ czubek śledzącej gałęzi
    został zaktualizowany od ostatniego wybrania. Możesz chcieć
    zintegrować te zmiany lokalnie (np. „git pull ...”)
    przed wymuszeniem wypchnięcia.

en: Pushing to %s
pl: Wypychanie do %s

en: failed to push some refs to '%s'
pl: nie można wypchnąć niektórych referencji do „%s”

en: repository
pl: repozytorium

en: push all refs
pl: wypchnij wszystkie referencje

en: mirror all refs
pl: odwzoruj wszystkie referencje

en: delete refs
pl: usuń referencje

en: push tags (can't be used with --all or --mirror)
pl: wypchnij tagi (nie można użyć z --all ani --mirror)

en: force updates
pl: wymuszone aktualizacje

en: <refname>:<expect>
pl: <referencja>:<oczekiwana>

en: require old value of ref to be at this value
pl: wymagaj, żeby stara wartość referencji wskazywała tę wartość

en: require remote updates to be integrated locally
pl: wymagaj, by zdalne aktualizacje były wcielone lokalnie

en: control recursive pushing of submodules
pl: steruj rekurencyjnym wypychaniem podmodułów

en: use thin pack
pl: użyj wąskiej paczki

en: receive pack program
pl: program do odbierania paczek

en: set upstream for git pull/status
pl: ustaw gałąź nadrzędną do git pull/status

en: prune locally removed refs
pl: przytnij lokalnie usunięte referencje

en: bypass pre-push hook
pl: omiń skrypt pre-push

en: push missing but relevant tags
pl: wypchnij brakujące, ale mające związek tagi

en: GPG sign the push
pl: podpisz wypchnięcie GPG

en: request atomic transaction on remote side
pl: zażądaj atomowej transakcji po stronie zdalnej

en: --delete is incompatible with --all, --mirror and --tags
pl: --delete wyklucza się z --all, --mirror i --tags

en: --delete doesn't make sense without any refs
pl: --delete nie ma sensu bez żadnych referencji

en: bad repository '%s'
pl: złe repozytorium „%s”

en: No configured push destination.
    Either specify the URL from the command-line or configure a remote repository using
    
        git remote add <name> <url>
    
    and then push using the remote name
    
        git push <name>
pl: Nie ustawiono celu wypychania.
    Albo podaj adres w wierszu poleceń, albo skonfiguruj zdalne repozytorium używając
    
        git remote add <nazwa> <adres>
    
    i wtedy wypchnij używając tej nazwy
    
        git push <nazwa>

en: --all and --tags are incompatible
pl: --all i --tags się wykluczają

en: --all can't be combined with refspecs
pl: --all i referencje się wykluczają

en: --mirror and --tags are incompatible
pl: --mirror i --tags się wykluczają

en: --mirror can't be combined with refspecs
pl: --mirror i referencje się wykluczają

en: --all and --mirror are incompatible
pl: --all i --mirror się wykluczają

en: push options must not have new line characters
pl: opcje wypychania nie mogą zawierać znaków końca wiersza

en: git range-diff [<options>] <old-base>..<old-tip> <new-base>..<new-tip>
pl: git range-diff [<opcje>] <stara-podstawa>..<stary-czubek> <nowa-podstawa>..<nowy-czubek>

en: git range-diff [<options>] <old-tip>...<new-tip>
pl: git range-diff [<opcje>] <stary-czubek>...<nowy-czubek>

en: git range-diff [<options>] <base> <old-tip> <new-tip>
pl: git range-diff [<opcje>] <podstawa> <stary-czubek> <nowy-czubek>

en: use simple diff colors
pl: użyj prostych kolorów zmian

en: notes
pl: uwagi

en: passed to 'git log'
pl: przekazywane do „git log”

en: only emit output related to the first range
pl: daj tylko wyjście powiązane z pierwszym zakresem

en: only emit output related to the second range
pl: daj tylko wyjście powiązane z drugim zakresem

en: not a commit range: '%s'
pl: nie jest zakresem zapisów: „%s”

en: single arg format must be symmetric range
pl: format w pojedynczym argumencie musi być symetrycznym zakresem

en: need two commit ranges
pl: potrzeba dwóch zakresów zapisów

en: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive] | --reset | --prefix=<prefix>) [-u | -i]] [--no-sparse-checkout] [--index-output=<file>] (--empty | <tree-ish1> [<tree-ish2> [<tree-ish3>]])
pl: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive] | --reset | --prefix=<prefiks>) [-u | -i]] [--no-sparse-checkout] [--index-output=<plik>] (--empty | <drzewo1> [<drzewo2> [<drzewo3>]])

en: write resulting index to <file>
pl: zapisz wynikowy indeks w <pliku>

en: only empty the index
pl: tylko opróżnij indeks

en: Merging
pl: Scalanie

en: perform a merge in addition to a read
pl: dokonaj scalenia oprócz odczytu

en: 3-way merge if no file level merging required
pl: trójstronne scalanie jeśli nie trzeba scalać na poziomie plików

en: 3-way merge in presence of adds and removes
pl: trójstronne scalanie w obecności dodań i usunięć

en: same as -m, but discard unmerged entries
pl: to samo, co -m, ale odrzuć niescalone elementy

en: <subdirectory>/
pl: <podkatalog>/

en: read the tree into the index under <subdirectory>/
pl: wczytaj drzewo do indeksu w <podkatalogu>/

en: update working tree with merge result
pl: zaktualizuj drzewo robocze wynikiem scalenia

en: allow explicitly ignored files to be overwritten
pl: zezwól na nadpisywanie jawnie ignorowanych plików

en: don't check the working tree after merging
pl: nie sprawdzaj drzewa roboczego po scaleniu

en: don't update the index or the work tree
pl: nie aktualizuj indeksu ani drzewa roboczego

en: skip applying sparse checkout filter
pl: pomiń stosowanie filtru rzadkiego wybrania

en: debug unpack-trees
pl: odpluskwianie unpack-trees

en: suppress feedback messages
pl: pomiń komunikaty zwrotne

en: You need to resolve your current index first
pl: Musisz najpierw rozwiązać bieżący indeks

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase> | --keep-base] [<upstream> [<branch>]]
pl: git rebase [-i] [options] [--exec <polecenie>] [--onto <nowa-podstawa> | --keep-base] [<gałąź-nadrzędna> [<gałąź>]]

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase>] --root [<branch>]
pl: git rebase [-i] [options] [--exec <polecenie>] [--onto <nowa-podstawa>] --root [<gałąź>]

en: could not create temporary %s
pl: nie można utworzyć tymczasowego %s

en: could not mark as interactive
pl: nie można oznaczyć jako interaktywne

en: could not generate todo list
pl: nie można wygenerować listy zadań do zrobienia

en: a base commit must be provided with --upstream or --onto
pl: zapis podstawy należy podać z --upstream lub --onto

en: %s requires the merge backend
pl: %s wymaga silnika scalenia

en: could not get 'onto': '%s'
pl: nie można uzyskać „onto”: „%s”

en: invalid orig-head: '%s'
pl: nieprawidłowe pierwotne czoło: „%s”

en: ignoring invalid allow_rerere_autoupdate: '%s'
pl: pomijanie błędnego allow_rerere_autoupdate: „%s”

en: Resolve all conflicts manually, mark them as resolved with
    "git add/rm <conflicted_files>", then run "git rebase --continue".
    You can instead skip this commit: run "git rebase --skip".
    To abort and get back to the state before "git rebase", run "git rebase --abort".
pl: Rozwiąż ręcznie wszystkie konflikty, oznacz je jako rozwiązane przez
    „git add/rm <skonfliktowane_pliki>” i wykonaj „git rebase --continue”.
    Możesz zamiast tego pominąć ten zapis: wykonaj „git rebase --skip”.
    Aby przerwać i powrócić do stanu sprzed „git rebase”, wykonaj „git rebase --abort”.

en: 
    git encountered an error while preparing the patches to replay
    these revisions:
    
        %s
    
    As a result, git cannot rebase them.
pl: 
    git napotkał błąd podczas przygotowania łatek do odtworzenia
    tych rewizji:
    
        %s
    
    Z tego powodu git nie może ich przestawić.

en: unrecognized empty type '%s'; valid values are "drop", "keep", and "ask".
pl: nierozpoznany pusty rodzaj „%s”; prawidłowe wartości to „drop”, „keep” i „ask”.

en: %s
    Please specify which branch you want to rebase against.
    See git-rebase(1) for details.
    
        git rebase '<branch>'
pl: %s
    Podaj, względem jakiej gałęzi chcesz przestawiać.
    Więcej szczegółów w git-rebase(1).
    
        git rebase '<gałąź>'

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branch> %s
pl: Jeśli chcesz ustawić informacje o śledzeniu w tej gałęzi, możesz to zrobić przez:
        git branch --set-upstream-to=%s/<gałąź> %s

en: exec commands cannot contain newlines
pl: polecenia exec nie mogą zawierać znaków nowego wiersza

en: empty exec command
pl: puste polecenie exec

en: rebase onto given branch instead of upstream
pl: przestaw na podaną gałąź zamiast na główny nurt

en: use the merge-base of upstream and branch as the current base
pl: użyj podstawy scalania głównego nurtu i gałęzi jako bieżącej podstawy

en: allow pre-rebase hook to run
pl: pozwól wykonać skrypt pre-rebase

en: be quiet. implies --no-stat
pl: bądź cicho. zakłada --no-stat

en: display a diffstat of what changed upstream
pl: wyświetl statystyki zmian nadrzędnych

en: do not show diffstat of what changed upstream
pl: nie pokazuj statystyk różnic ze zmian głównego nurtu

en: add a Signed-off-by trailer to each commit
pl: dodaj końcówkę Signed-off-by do każdego zapisu

en: make committer date match author date
pl: ustaw datę złożenia na datę utworzenia

en: ignore author date and use current date
pl: pomiń datę utworzenia i użyj bieżącej

en: synonym of --reset-author-date
pl: zamiennik na --reset-author-date

en: passed to 'git apply'
pl: przekaż do „git apply”

en: ignore changes in whitespace
pl: ignoruj zmiany w białych znakach

en: cherry-pick all commits, even if unchanged
pl: dobierz wszystkie zapisy, nawet jeśli niezmienione

en: continue
pl: kontynuuj

en: skip current patch and continue
pl: pomiń obecną łatkę i kontynuuj

en: abort and check out the original branch
pl: przerwij i wybierz pierwotną gałąź

en: abort but keep HEAD where it is
pl: przerwij, ale zostaw HEAD, gdzie jest

en: edit the todo list during an interactive rebase
pl: edytuj listę zadań do zrobienia podczas interaktywnego przestawiania

en: show the patch file being applied or merged
pl: pokaż plik łatki właśnie stosowanej lub scalanej

en: use apply strategies to rebase
pl: użyj strategii stosowania do przestawiania

en: use merging strategies to rebase
pl: użyj strategii scalania do przestawiania

en: let the user edit the list of commits to rebase
pl: pozwól użytkownikowi edytować listę zapisów do przestawienia

en: (DEPRECATED) try to recreate merges instead of ignoring them
pl: (PRZESTARZAŁE) spróbuj odtworzyć scalenia zamiast je pomijać

en: how to handle commits that become empty
pl: jak traktować zapisy, które staną się puste

en: keep commits which start empty
pl: zachowaj zapisy, które zaczynają puste

en: move commits that begin with squash!/fixup! under -i
pl: przenieś zapisy, które zaczynają się od squash!/fixup! pod -i

en: add exec lines after each commit of the editable list
pl: dodaj wiersz exec po każdym zapisie z edytowalnej listy

en: allow rebasing commits with empty messages
pl: pozwól przestawiać zapisy z pustymi komunikatami

en: try to rebase merges instead of skipping them
pl: spróbuj przestawić scalenia zamiast je pomijać

en: use 'merge-base --fork-point' to refine upstream
pl: użyj „merge-base --fork-point”, aby poprawić gałąź nadrzędną

en: use the given merge strategy
pl: użyj podanej strategii scalania

en: option
pl: opcja

en: pass the argument through to the merge strategy
pl: przekaż argument do strategii scalania

en: rebase all reachable commits up to the root(s)
pl: przestaw wszystkie osiągalne zapisy aż do korzenia

en: automatically re-schedule any `exec` that fails
pl: automatycznie przeplanuj każdy nieudany „exec”

en: apply all changes, even those already present upstream
pl: zastosuj wszystkie zmiany, nawet te już obecne w głównym nurcie

en: It looks like 'git am' is in progress. Cannot rebase.
pl: Wygląda, że trwa „git am”. Nie można przestawić.

en: --preserve-merges was replaced by --rebase-merges
pl: --preserve-merges zostało zastąpione --rebase-merges

en: cannot combine '--keep-base' with '--onto'
pl: „--keep-base” i „--onto” się wykluczają

en: cannot combine '--keep-base' with '--root'
pl: „--keep-base” i „--root” się wykluczają

en: cannot combine '--root' with '--fork-point'
pl: „--root” i „--fork-point” się wykluczają

en: No rebase in progress?
pl: Nie trwa żadne przestawianie?

en: The --edit-todo action can only be used during interactive rebase.
pl: Działania --edit-todo można użyć tylko podczas interaktywnego przestawiania.

en: Cannot read HEAD
pl: Nie można odczytać HEAD

en: You must edit all merge conflicts and then
    mark them as resolved using git add
pl: Musisz edytować wszystkie konflikty scalania
    i oznaczyć je jako rozwiązane przy pomocy git add

en: could not discard worktree changes
pl: nie można odrzucić zmian w drzewie roboczym

en: could not move back to %s
pl: nie można cofnąć do %s

en: It seems that there is already a %s directory, and
    I wonder if you are in the middle of another rebase.  If that is the
    case, please try
    	%s
    If that is not the case, please
    	%s
    and run me again.  I am stopping in case you still have something
    valuable there.
pl: Wygląda na to, że już jest katalog %s,
    i zastanawiam się, czy nie jesteś w trakcie innego przestawienia.
    Jeśli tak jest, spróbuj
    	%s
    A jeśli tak nie jest,
    	%s
    i wykonaj mnie ponownie. Przerywam na wypadek, gdyby było tam
    coś cennego.

en: switch `C' expects a numerical value
pl: przełącznik „C” oczekuje wartości liczbowej

en: Unknown mode: %s
pl: Nieznany tryb: %s

en: --strategy requires --merge or --interactive
pl: --strategy wymaga --merge lub --interactive

en: cannot combine apply options with merge options
pl: nie można łączyć opcji stosowania z opcjami scalania

en: Unknown rebase backend: %s
pl: Nieznany silnik przestawiania: %s

en: --reschedule-failed-exec requires --exec or --interactive
pl: --reschedule-failed-exec wymaga --exec lub --interactive

en: invalid upstream '%s'
pl: nieprawidłowa gałąź nadrzędna „%s”

en: Could not create new root commit
pl: Nie można utworzyć nowego zapisu korzenia

en: '%s': need exactly one merge base with branch
pl: „%s”: potrzeba dokładnie jednej podstawy scalania z gałęzią

en: '%s': need exactly one merge base
pl: „%s”: potrzeba dokładnie jednej podstawy scalania

en: Does not point to a valid commit '%s'
pl: Nie wskazuje na prawidłowy zapis „%s”

en: no such branch/commit '%s'
pl: brak gałęzi/zapisu „%s”

en: No such ref: %s
pl: Nie ma takiej referencji: %s

en: Could not resolve HEAD to a revision
pl: Nie można rozwiązać HEAD do rewizji

en: Please commit or stash them.
pl: Złóż je lub dodaj do schowka.

en: could not switch to %s
pl: nie można przełączyć na %s

en: HEAD is up to date.
pl: HEAD jest aktualne.

en: Current branch %s is up to date.
pl: Obecna gałąź %s jest aktualna.

en: HEAD is up to date, rebase forced.
pl: HEAD jest aktualne, wymuszono przestawianie.

en: Current branch %s is up to date, rebase forced.
pl: Bieżąca gałąź %s jest aktualna, wymuszono przestawianie.

en: The pre-rebase hook refused to rebase.
pl: Skrypt pre-rebase odmówił przestawiania.

en: Changes to %s:
pl: Zmiany w %s:

en: Changes from %s to %s:
pl: Zmiany z %s na %s:

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
pl: Najpierw cofanie czoła gałęzi, aby odtworzyć na nim pracę...

en: Could not detach HEAD
pl: Nie można odłączyć HEAD

en: Fast-forwarded %s to %s.
pl: Przewinięto %s do %s.

en: git receive-pack <git-dir>
pl: git receive-pack <katalog-gita>

en: By default, updating the current branch in a non-bare repository
    is denied, because it will make the index and work tree inconsistent
    with what you pushed, and will require 'git reset --hard' to match
    the work tree to HEAD.
    
    You can set the 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable
    to 'ignore' or 'warn' in the remote repository to allow pushing into
    its current branch; however, this is not recommended unless you
    arranged to update its work tree to match what you pushed in some
    other way.
    
    To squelch this message and still keep the default behaviour, set
    'receive.denyCurrentBranch' configuration variable to 'refuse'.
pl: Domyślnie aktualizacja bieżącej gałęzi w nie-suchym repozytorium
    jest zabroniona, bo rozspójni indeks i drzewo robocze z tym,
    co wypchnięto, i będzie wymagać „git reset --hard”, żeby dopasować
    drzewo robocze do HEAD.
    
    Możesz ustawić wartość konfiguracji „receive.denyCurrentBranch”
    w zdalnym repozytorium na „ignore” lub „warn”, aby zezwolić na
    wypychanie na jego bieżącą gałąź; nie jest to jednak zalecane, chyba że
    umiesz zaktualizować jego drzewo robocze do wypychanych zmian
    w jakiś inny sposób.
    
    Aby wyciszyć tę wiadomość i utrzymać domyślne zachowanie, ustaw
    wartość konfiguracji „receive.denyCurrentBranch” na „refuse”.

en: By default, deleting the current branch is denied, because the next
    'git clone' won't result in any file checked out, causing confusion.
    
    You can set 'receive.denyDeleteCurrent' configuration variable to
    'warn' or 'ignore' in the remote repository to allow deleting the
    current branch, with or without a warning message.
    
    To squelch this message, you can set it to 'refuse'.
pl: Domyślnie usuwanie bieżącej gałęzi jest zabronione, ponieważ kolejny
    „git clone” nie wybrałby żadnego pliku, wprowadzając zamieszanie.
    
    Możesz ustawić wartość konfiguracji „receive.denyDeleteCurrent”
    w zdalnym repozytorium na „warn” lub „ignore”, żeby zezwolić na
    usuwanie bieżącej gałęzi, z ostrzeżeniem lub bez niego.
    
    Żeby wyciszyć ten komunikat, możesz ustawić ją na „refuse”.

en: quiet
pl: cicho

en: You must specify a directory.
pl: Musisz określić katalog.

en: git reflog expire [--expire=<time>] [--expire-unreachable=<time>] [--rewrite] [--updateref] [--stale-fix] [--dry-run | -n] [--verbose] [--all] <refs>...
pl: git reflog expire [--expire=<czas>] [--expire-unreachable=<czas>] [--rewrite] [--updateref] [--stale-fix] [--dry-run | -n] [--verbose] [--all] <referencje>...

en: git reflog delete [--rewrite] [--updateref] [--dry-run | -n] [--verbose] <refs>...
pl: git reflog delete [--rewrite] [--updateref] [--dry-run | -n] [--verbose] <referencje>...

en: git reflog exists <ref>
pl: git reflog exists <referencja>

en: '%s' is not a valid timestamp
pl: „%s” nie jest prawidłowym znacznikiem czasu

en: Marking reachable objects...
pl: Oznaczanie osiągalnych obiektów...

en: %s points nowhere!
pl: %s nigdzie nie wskazuje!

en: no reflog specified to delete
pl: nie podano dziennika referencji do skasowania

en: not a reflog: %s
pl: nie jest dziennikiem referencji: %s

en: no reflog for '%s'
pl: „%s” nie ma dziennika referencji

en: invalid ref format: %s
pl: nieprawidłowy format referencji: %s

en: git remote add [-t <branch>] [-m <master>] [-f] [--tags | --no-tags] [--mirror=<fetch|push>] <name> <url>
pl: git remote add [-t <gałąź>] [-m <główna>] [-f] [--tags | --no-tags] [--mirror=<fetch|push>] <nazwa> <adres>

en: git remote rename <old> <new>
pl: git remote rename <stare> <nowe>

en: git remote remove <name>
pl: git remote remove <nazwa>

en: git remote set-head <name> (-a | --auto | -d | --delete | <branch>)
pl: git remote set-head <nazwa> (-a | --auto | -d | --delete | <gałąź>)

en: git remote [-v | --verbose] show [-n] <name>
pl: git remote [-v | --verbose] show [-n] <nazwa>

en: git remote prune [-n | --dry-run] <name>
pl: git remote prune [-n | --dry-run] <nazwa>

en: git remote [-v | --verbose] update [-p | --prune] [(<group> | <remote>)...]
pl: git remote [-v | --verbose] update [-p | --prune] [(<grupa> | <zdalne-repozytorium>)...]

en: git remote set-branches [--add] <name> <branch>...
pl: git remote set-branches [--add] <nazwa> <gałąź>...

en: git remote get-url [--push] [--all] <name>
pl: git remote get-url [--push] [--all] <nazwa>

en: git remote set-url [--push] <name> <newurl> [<oldurl>]
pl: git remote set-url [--push] <nazwa> <nowy-adres> [<stary-adres>]

en: git remote set-url --add <name> <newurl>
pl: git remote set-url --add <nazwa> <nowy-adres>

en: git remote set-url --delete <name> <url>
pl: git remote set-url --delete <nazwa> <adres>

en: git remote add [<options>] <name> <url>
pl: git remote add [<opcje>] <nazwa> <adres>

en: git remote set-branches <name> <branch>...
pl: git remote set-branches <nazwa> <gałąź>...

en: git remote set-branches --add <name> <branch>...
pl: git remote set-branches --add <nazwa> <gałąź>...

en: git remote show [<options>] <name>
pl: git remote show [<opcje>] <nazwa>

en: git remote prune [<options>] <name>
pl: git remote prune [<opcje>] <nazwa>

en: git remote update [<options>] [<group> | <remote>]...
pl: git remote update [<opcje>] [<grupa> | <zdalne-repozytorium>]...

en: Updating %s
pl: Aktualizowanie %s

en: --mirror is dangerous and deprecated; please
    	 use --mirror=fetch or --mirror=push instead
pl: --mirror jest niebezpieczne i przestarzałe;
    	 użyj zamiast tego --mirror=fetch lub --mirror=push

en: unknown mirror argument: %s
pl: nieznany argument lustrzany: %s

en: fetch the remote branches
pl: pobierz zdalne gałęzie

en: import all tags and associated objects when fetching
pl: załaduj wszystkie tagi i powiązane obiekty przy ściąganiu

en: or do not fetch any tag at all (--no-tags)
pl: albo nie pobieraj w ogóle żadnego tagu (--no-tags)

en: branch(es) to track
pl: gałąź (gałęzie) do śledzenia

en: master branch
pl: główna gałąź

en: set up remote as a mirror to push to or fetch from
pl: ustaw zdalne repozytorium jako zwierciadło do wypychania i pobierania

en: specifying a master branch makes no sense with --mirror
pl: podanie głównej gałęzi nie ma sensu z --mirror

en: specifying branches to track makes sense only with fetch mirrors
pl: podanie gałęzi do śledzenia ma sens tylko ze zwierciadłami pobierania

en: remote %s already exists.
pl: zdalne repozytorium %s już istnieje.

en: Could not setup master '%s'
pl: Nie można ustawić głównej gałęzi „%s”

en: unhandled branch.%s.rebase=%s; assuming 'true'
pl: nierozpoznane branch.%s.rebase=%s; zakładam „true”

en: Could not get fetch map for refspec %s
pl: Nie można pobrać mapy do referencji %s

en: (matching)
pl: (pasujące)

en: (delete)
pl: (usunięcie)

en: could not set '%s'
pl: nie można ustawić „%s”

en: The %s configuration remote.pushDefault in:
    	%s:%d
    now names the non-existent remote '%s'
pl: Konfiguracja remote.pushDefault %s w:
    	%s:%d
    wskazuje teraz nieistniejące zdalne repozytorium „%s”

en: No such remote: '%s'
pl: Nie ma takiego zdalnego repozytorium: „%s”

en: Could not rename config section '%s' to '%s'
pl: Nie można zmienić nazwy rozdziału konfiguracji „%s” na „%s”

en: Not updating non-default fetch refspec
    	%s
    	Please update the configuration manually if necessary.
pl: Nie aktualizowanie referencji pobierania innej niż domyślna
    	%s
    	Jeśli to konieczne, zaktualizuj ustawienia ręcznie.

en: deleting '%s' failed
pl: nie można usunąć „%s”

en: creating '%s' failed
pl: nie można utworzyć „%s”

en: Note: A branch outside the refs/remotes/ hierarchy was not removed;
    to delete it, use: | Note: Some branches outside the refs/remotes/ hierarchy were not removed;
    to delete them, use:
pl[0]: Uwaga: nie usuwam gałęzi poza hierarchią refs/remotes/;
    aby ją usunąć, użyj:
pl[1]: Uwaga: nie usuwam gałęzi poza hierarchią refs/remotes/;
    aby je usunąć, użyj:
pl[2]: Uwaga: nie usuwam gałęzi poza hierarchią refs/remotes/;
    aby je usunąć, użyj:

en: Could not remove config section '%s'
pl: Nie można usunąć rozdziału konfiguracji „%s”

en:  new (next fetch will store in remotes/%s)
pl:  nowe (następne pobranie zapisze w remotes/%s)

en:  tracked
pl:  śledzone

en:  stale (use 'git remote prune' to remove)
pl:  zastała (użyj „git remote prune”, aby usunąć)

en: invalid branch.%s.merge; cannot rebase onto > 1 branch
pl: złe branch.%s.merge; nie można przestawiać na > 1 gałąź

en: rebases interactively onto remote %s
pl: przestawia interaktywnie na zdalne repozytorium %s

en: rebases interactively (with merges) onto remote %s
pl: przestawia interaktywnie (ze scaleniami) na zdalne repozytorium %s

en: rebases onto remote %s
pl: przestawia się na zdalne repozytorium %s

en:  merges with remote %s
pl:  scala się ze zdalnym repozytorium %s

en: merges with remote %s
pl: scala się ze zdalnym repozytorium %s

en: %-*s    and with remote %s
pl: %-*s    i ze zdalnym repozytorium %s

en: create
pl: utwórz

en: delete
pl: usuń

en: up to date
pl: aktualne

en: fast-forwardable
pl: przewijalne

en: local out of date
pl: lokalna nieaktualna

en:     %-*s forces to %-*s (%s)
pl:     %-*s wymusza na %-*s (%s)

en:     %-*s pushes to %-*s (%s)
pl:     %-*s wypycha na %-*s (%s)

en:     %-*s forces to %s
pl:     %-*s wymusza na %s

en:     %-*s pushes to %s
pl:     %-*s wypycha na %s

en: do not query remotes
pl: nie odpytuj zdalnych repozytoriów

en: * remote %s
pl: * zdalne repozytorium %s

en:   Fetch URL: %s
pl:   Adres do pobierania: %s

en: (no URL)
pl: (brak adresu URL)

note: TRANSLATORS: the colon ':' should align with the one in " Fetch URL: %s" translation.
en:   Push  URL: %s
pl:   Adres do wypychania: %s

en:   HEAD branch: %s
pl:   gałąź HEAD: %s

en: (not queried)
pl: (nie odpytano)

en: (unknown)
pl: (nieznane)

en:   HEAD branch (remote HEAD is ambiguous, may be one of the following):
pl:   gałąź HEAD (zdalne HEAD jest niejednoznaczne, może być jednym z następujących):

en:   Remote branch:%s |   Remote branches:%s
pl[0]:   Zdalna gałąź:%s
pl[1]:   Zdalne gałęzie:%s
pl[2]:   Zdalne gałęzie:%s

en:  (status not queried)
pl:  (nie odpytano stanu)

en:   Local branch configured for 'git pull': |   Local branches configured for 'git pull':
pl[0]:   Lokalna gałąź ustawiona do „git pull”:
pl[1]:   Lokalne gałęzie ustawione do „git pull”:
pl[2]:   Lokalne gałęzie ustawione do „git pull”:

en:   Local refs will be mirrored by 'git push'
pl:   Lokalne referencje będą odzwierciedlane przez „git push”

en:   Local ref configured for 'git push'%s: |   Local refs configured for 'git push'%s:
pl[0]:   Lokalna referencja ustawiona do „git push”%s:
pl[1]:   Lokalne referencje ustawione do „git push”%s:
pl[2]:   Lokalne referencje ustawione do „git push”%s:

en: set refs/remotes/<name>/HEAD according to remote
pl: ustaw refs/remotes/<nazwa>/HEAD według zdalnego repozytorium

en: delete refs/remotes/<name>/HEAD
pl: usuń refs/remotes/<nazwa>/HEAD

en: Cannot determine remote HEAD
pl: Nie można ustalić zdalnego HEAD

en: Multiple remote HEAD branches. Please choose one explicitly with:
pl: Wiele gałęzi HEAD. Wybierz jedną jawnie przez:

en: Could not delete %s
pl: Nie można usunąć %s

en: Not a valid ref: %s
pl: Nieprawidłowa referencja: %s

en: Could not setup %s
pl: Nie można ustawić %s

en:  %s will become dangling!
pl:  %s będzie wiszący!

en:  %s has become dangling!
pl:  %s stał się wiszący!

en: Pruning %s
pl: Przycinanie %s

en: URL: %s
pl: Adres URL: %s

en:  * [would prune] %s
pl:  * [przycięto by] %s

en:  * [pruned] %s
pl:  * [przycięto] %s

en: prune remotes after fetching
pl: przytnij zdalne repozytoria po pobraniu

en: No such remote '%s'
pl: Nie ma takiego zdalnego repozytorium „%s”

en: add branch
pl: dodaj gałąź

en: no remote specified
pl: nie podano zdalnego repozytorium

en: query push URLs rather than fetch URLs
pl: operuj na adresach wypychania zamiast pobierania

en: return all URLs
pl: zwróć wszystkie adresy URL

en: no URLs configured for remote '%s'
pl: zdalne repozytorium „%s” nie ma skonfigurowanych adresów

en: manipulate push URLs
pl: operuj na adresach wypychania

en: add URL
pl: dodaj adres URL

en: delete URLs
pl: usuń adresy URL

en: --add --delete doesn't make sense
pl: --add --delete nie ma sensu

en: Invalid old URL pattern: %s
pl: Nieprawidłowy stary wzorzec adresu: %s

en: No such URL found: %s
pl: Nie znaleziono takiego adresu URL: %s

en: Will not delete all non-push URLs
pl: Nie skasuje wszystkich adresów nie do wypychania

en: be verbose; must be placed before a subcommand
pl: więcej komunikatów; musi być umieszczone przed pod-poleceniem

en: git repack [<options>]
pl: git repack [<opcje>]

en: Incremental repacks are incompatible with bitmap indexes.  Use
    --no-write-bitmap-index or disable the pack.writebitmaps configuration.
pl: Przyrostowe przepakowania są niekompatybilne z indeksami bitmap.  Użyj
    --no-write-bitmap-index lub wyłącz konfigurację pack.writebitmaps.

en: could not start pack-objects to repack promisor objects
pl: nie można uruchomić pack-objects, żeby przepakować obiecujące obiekty

en: repack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
pl: repack: Oczekiwano tylko wierszy z pełnych szesnastkowych identyfikatorów obiektów z pack-objects.

en: could not finish pack-objects to repack promisor objects
pl: nie można ukończyć pack-objects, żeby przepakować obiecujące obiekty

en: cannot open index for %s
pl: nie można otworzyć indeksu dla %s

en: pack %s too large to consider in geometric progression
pl: paczka %s za duża do rozważania w postępie geometrycznym

en: pack %s too large to roll up
pl: paczka %s za duża do zwiększenia

en: could not open tempfile %s for writing
pl: nie można otworzyć tymczasowego pliku %s do zapisywania

en: could not close refs snapshot tempfile
pl: nie można zamknąć pliku tymczasowego obrazu referencji

en: pack everything in a single pack
pl: spakuj wszystko w jedną paczkę

en: same as -a, and turn unreachable objects loose
pl: to samo, co -a, i zamień nieosiągalne obiekty w luźne

en: remove redundant packs, and run git-prune-packed
pl: usuń zbędne paczki i wykonaj git-prune-packed

en: pass --no-reuse-delta to git-pack-objects
pl: przekaż --no-reuse-delta do git-pack-objects

en: pass --no-reuse-object to git-pack-objects
pl: przekaż --no-reuse-object do git-pack-objects

en: do not run git-update-server-info
pl: nie wykonuj git-update-server-info

en: pass --local to git-pack-objects
pl: przekaż --local do git-pack-objects

en: write bitmap index
pl: zapisz indeks bitmapy

en: pass --delta-islands to git-pack-objects
pl: przekaż --delta-islands do git-pack-objects

en: approxidate
pl: przybliżona-data

en: with -A, do not loosen objects older than this
pl: z -A, nie luzuj obiektów starszych niż podana data

en: with -a, repack unreachable objects
pl: z -a przepakuj wszystkie nieosiągalne obiekty

en: size of the window used for delta compression
pl: rozmiar okna użytego do kompresji delt

en: bytes
pl: bajty

en: same as the above, but limit memory size instead of entries count
pl: jak wyżej, ale ogranicz rozmiar pamięci zamiast liczby elementów

en: limits the maximum delta depth
pl: ogranicza maksymalną głębokość delty

en: limits the maximum number of threads
pl: ogranicza maksymalną liczbę wątków

en: maximum size of each packfile
pl: maksymalny rozmiar pojedynczego pliku paczki

en: repack objects in packs marked with .keep
pl: przepakuj obiekty w paczki oznaczone przez .keep

en: do not repack this pack
pl: nie przepakowuj tej paczki

en: find a geometric progression with factor <N>
pl: znajdź postęp geometryczny z czynnikiem <N>

en: write a multi-pack index of the resulting packs
pl: zapisz indeks wielu paczek wynikowych paczek

en: cannot delete packs in a precious-objects repo
pl: nie można usuwać paczek w repozytorium o cennych obiektach

en: --keep-unreachable and -A are incompatible
pl: --keep-unreachable i -A się wykluczają

en: --geometric is incompatible with -A, -a
pl: --geometric i -A, -a się wykluczają

en: Nothing new to pack.
pl: Nic nowego do spakowania.

en: missing required file: %s
pl: brakuje wymaganego pliku: %s

en: could not unlink: %s
pl: nie można usunąć przez unlink: %s

en: git replace [-f] <object> <replacement>
pl: git replace [-f] <obiekt> <zamiennik>

en: git replace [-f] --edit <object>
pl: git replace [-f] --edit <obiekt>

en: git replace [-f] --graft <commit> [<parent>...]
pl: git replace [-f] --graft <zapis> [<rodzic>...]

en: git replace -d <object>...
pl: git replace -d <obiekt>...

en: git replace [--format=<format>] [-l [<pattern>]]
pl: git replace [--format=<format>] [-l [<wzorzec>]]

en: invalid replace format '%s'
    valid formats are 'short', 'medium' and 'long'
pl: nieprawidłowy format zamiany „%s”
    prawidłowe formaty to „short”, „medium” i „long”

en: replace ref '%s' not found
pl: nie znaleziono zamiennej referencji „%s”

en: Deleted replace ref '%s'
pl: Usunięto zastępczą referencję „%s”

en: '%s' is not a valid ref name
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą referencji

en: replace ref '%s' already exists
pl: referencja zastępcza „%s” już istnieje

en: Objects must be of the same type.
    '%s' points to a replaced object of type '%s'
    while '%s' points to a replacement object of type '%s'.
pl: Obiekty muszą być tego samego typu.
    „%s” wskazuje na zastąpiony obiekt „%s”,
    a „%s” wskazuje na zastępczy obiekt „%s”.

en: unable to open %s for writing
pl: nie można otworzyć „%s” do zapisywania

en: cat-file reported failure
pl: cat-file zgłosiło błąd

en: unable to open %s for reading
pl: nie można otworzyć %s do odczytu

en: unable to spawn mktree
pl: nie można uruchomić mktree

en: unable to read from mktree
pl: nie można odczytać z mktree

en: mktree reported failure
pl: mktree zgłosiło błąd

en: mktree did not return an object name
pl: mktree nie zwróciło nazwy obiektu

en: unable to fstat %s
pl: nie można wykonać fstat na %s

en: unable to write object to database
pl: nie można zapisać obiektu do bazy danych

en: not a valid object name: '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa obiektu: „%s”

en: unable to get object type for %s
pl: nie można uzyskać rodzaju obiektu %s

en: editing object file failed
pl: edycja pliku obiektu nie powiodła się

en: new object is the same as the old one: '%s'
pl: nowy obiekt jest tym samym, co stary: „%s”

en: could not parse %s as a commit
pl: nie można przetworzyć %s jako zapisu

en: bad mergetag in commit '%s'
pl: zły tag scalenia w zapisie „%s”

en: malformed mergetag in commit '%s'
pl: nieprawidłowy tag scalenia w zapisie „%s”

en: original commit '%s' contains mergetag '%s' that is discarded; use --edit instead of --graft
pl: pierwotny zapis „%s” zawiera tag scalenia „%s”, który jest odrzucany; użyj --edit zamiast --graft

en: the original commit '%s' has a gpg signature
pl: pierwotny zapis „%s” ma podpis GPG

en: the signature will be removed in the replacement commit!
pl: podpis zostanie usunięty w zastępczym zapisie!

en: could not write replacement commit for: '%s'
pl: nie można zapisać zastępczego zapisu dla: „%s”

en: graft for '%s' unnecessary
pl: szczepka w „%s” niepotrzebna

en: new commit is the same as the old one: '%s'
pl: nowy zapis jest tym samym, co stary: „%s”

en: could not convert the following graft(s):
    %s
pl: nie można skonwertować następujących szczepek:
    %s

en: list replace refs
pl: wypisz referencje replace

en: delete replace refs
pl: usuń zastępcze referencje

en: edit existing object
pl: edytuj istniejący obiekt

en: change a commit's parents
pl: zmień rodziców zapisu

en: convert existing graft file
pl: skonwertuj istniejący plik szczepek

en: replace the ref if it exists
pl: zastąp referencję, jeśli istnieje

en: do not pretty-print contents for --edit
pl: nie wypisuj ładnie zawartości do --edit

en: use this format
pl: użyj tego formatu

en: --format cannot be used when not listing
pl: nie można użyć --format bez wymieniania

en: -f only makes sense when writing a replacement
pl: -f ma sens tylko przy wypisywaniu zamiennika

en: --raw only makes sense with --edit
pl: --raw ma sens tylko z --edit

en: -d needs at least one argument
pl: -d potrzebuje przynajmniej jednego argumentu

en: bad number of arguments
pl: zła liczba argumentów

en: -e needs exactly one argument
pl: -e potrzebuje dokładnie jednego argumentu

en: -g needs at least one argument
pl: -g potrzebuje przynajmniej jednego argumentu

en: --convert-graft-file takes no argument
pl: --convert-graft-file nie przyjmuje argumentu

en: only one pattern can be given with -l
pl: z -l można podać tylko jeden wzorzec

en: git rerere [clear | forget <path>... | status | remaining | diff | gc]
pl: git rerere [clear | forget <ścieżka>... | status | remaining | diff | gc]

en: register clean resolutions in index
pl: zarejestruj gładkie rozwiązania w indeksie

en: 'git rerere forget' without paths is deprecated
pl: „git rerere forget” bez ścieżek jest przestarzałe

en: unable to generate diff for '%s'
pl: nie można wygenerować różnic dla „%s”

en: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<commit>]
pl: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<zapis>]

en: git reset [-q] [<tree-ish>] [--] <pathspec>...
pl: git reset [-q] [<drzewo>] [--] <ścieżka>...

en: git reset [-q] [--pathspec-from-file [--pathspec-file-nul]] [<tree-ish>]
pl: git reset [-q] [--pathspec-from-file [--pathspec-file-nul]] [<drzewo>]

en: git reset --patch [<tree-ish>] [--] [<pathspec>...]
pl: git reset --patch [<drzewo>] [--] [<ścieżka>...]

en: mixed
pl: mieszany

en: soft
pl: miękki

en: hard
pl: twardy

en: merge
pl: scalenie

en: keep
pl: zachowaj

en: You do not have a valid HEAD.
pl: HEAD jest nieprawidłowe.

en: Failed to find tree of HEAD.
pl: Nie znaleziono drzewa HEAD.

en: Failed to find tree of %s.
pl: Nie znaleziono drzewa %s.

en: HEAD is now at %s
pl: HEAD wskazuje teraz %s

en: Cannot do a %s reset in the middle of a merge.
pl: Nie można wykonać resetu %s podczas scalania.

en: be quiet, only report errors
pl: mniej komunikatów, wypisuj tylko błędy

en: reset HEAD and index
pl: zresetuj HEAD i indeks

en: reset only HEAD
pl: zresetuj tylko HEAD

en: reset HEAD, index and working tree
pl: zresetuj HEAD, indeks i drzewo robocze

en: reset HEAD but keep local changes
pl: zresetuj HEAD, ale zachowaj lokalne zmiany

en: record only the fact that removed paths will be added later
pl: zapisz tylko, że usunięte ścieżki zostaną dodane później

en: Failed to resolve '%s' as a valid revision.
pl: Nie można rozwiązać „%s” jako prawidłowej rewizji.

en: Failed to resolve '%s' as a valid tree.
pl: Nie można rozwiązać „%s” jako prawidłowego drzewa.

en: --patch is incompatible with --{hard,mixed,soft}
pl: --patch i --{hard,mixed,soft} się wykluczają

en: --mixed with paths is deprecated; use 'git reset -- <paths>' instead.
pl: --mixed ze ścieżkami jest przestarzałe; użyj zamiast tego „git reset -- <ścieżki>”.

en: Cannot do %s reset with paths.
pl: Nie można wykonać resetu %s ze ścieżkami.

en: %s reset is not allowed in a bare repository
pl: resetowanie %s nie jest dozwolone w suchym repozytorium

en: -N can only be used with --mixed
pl: -N można użyć tylko z --mixed

en: Unstaged changes after reset:
pl: Nieprzygotowane zmiany po resecie:

en: 
    It took %.2f seconds to enumerate unstaged changes after reset.  You can
    use '--quiet' to avoid this.  Set the config setting reset.quiet to true
    to make this the default.
pl: 
    Przejrzenie nieprzygotowanych zmian po resecie zajęło %.2f sekund.
    Możesz użyć „--quiet”, żeby tego uniknąć.  Ustaw konfigurację reset.quiet
    na true, aby było to domyślne.

en: Could not reset index file to revision '%s'.
pl: Nie można zresetować pliku indeksu do rewizji „%s”.

en: Could not write new index file.
pl: Nie można zapisać nowego pliku indeksu.

en: cannot combine --exclude-promisor-objects and --missing
pl: --exclude-promisor-objects i --missing się wykluczają

en: object filtering requires --objects
pl: filtrowanie obiektów wymaga --objects

en: rev-list does not support display of notes
pl: rev-list nie wspiera wyświetlania uwag

en: marked counting is incompatible with --objects
pl: znaczone zliczanie i --objects się wykluczają

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
pl: git rev-parse --parseopt [<opcje>] -- [<argumenty>...]

en: keep the `--` passed as an arg
pl: przekaż „--” dalej jako argument

en: stop parsing after the first non-option argument
pl: przerwij przetwarzanie po pierwszym argumencie, który nie jest opcją

en: output in stuck long form
pl: wypisz w zbitej długiej postaci

en: premature end of input
pl: przedwczesny koniec wejścia

en: no usage string given before the `--' separator
pl: brak opisu użycia przed separatorem „--”

en: Needed a single revision
pl: Potrzeba pojedynczej rewizji

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
       or: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       or: git rev-parse [<options>] [<arg>...]
    
    Run "git rev-parse --parseopt -h" for more information on the first usage.
pl: git rev-parse --parseopt [<opcje>] -- [<argumenty>...]
       lub: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       lub: git rev-parse [<opcje>] [<arg>...]
    
    Wykonaj „git rev-parse --parseopt -h”, aby uzyskać więcej informacji o pierwszym użyciu.

en: --resolve-git-dir requires an argument
pl: --resolve-git-dir wymaga argumentu

en: not a gitdir '%s'
pl: nie jest katalogiem gita „%s”

en: --git-path requires an argument
pl: --git-path wymaga argumentu

en: -n requires an argument
pl: -n wymaga argumentu

en: --path-format requires an argument
pl: --path-format wymaga argumentu

en: unknown argument to --path-format: %s
pl: nieznany argument do --path-format: %s

en: --default requires an argument
pl: --default wymaga argumentu

en: --prefix requires an argument
pl: --prefix wymaga argumentu

en: unknown mode for --abbrev-ref: %s
pl: nieznany tryb do --abbrev-ref: %s

en: unknown mode for --show-object-format: %s
pl: nieznany tryb do --show-object-format: %s

en: git revert [<options>] <commit-ish>...
pl: git revert [<opcje>] <zmiana>...

en: git revert <subcommand>
pl: git revert <pod-polecenie>

en: git cherry-pick [<options>] <commit-ish>...
pl: git cherry-pick [<opcje>] <zmiana>...

en: git cherry-pick <subcommand>
pl: git cherry-pick <pod-polecenie>

en: option `%s' expects a number greater than zero
pl: opcja „%s” oczekuje liczby większej niż zero

en: %s: %s cannot be used with %s
pl: %s: %s i %s się wykluczają

en: end revert or cherry-pick sequence
pl: zakończ sekwencję odwracania lub dobierania

en: resume revert or cherry-pick sequence
pl: wznów sekwencję odwracania lub dobierania

en: cancel revert or cherry-pick sequence
pl: anuluj sekwencję odwracania lub dobierania

en: skip current commit and continue
pl: pomiń bieżący zapis i kontynuuj

en: don't automatically commit
pl: nie składaj zapisów automatycznie

en: edit the commit message
pl: edytuj komunikat zapisu

en: parent-number
pl: numer-rodzica

en: select mainline parent
pl: wybierz rodzica w głównym nurcie

en: merge strategy
pl: strategia scalania

en: option for merge strategy
pl: opcja strategii scalania

en: append commit name
pl: dodaj nazwę zapisu

en: preserve initially empty commits
pl: zachowaj początkowo puste zapisy

en: allow commits with empty messages
pl: pozwól na zapisy z pustymi komunikatami

en: keep redundant, empty commits
pl: zachowaj zbędne puste zapisy

en: revert failed
pl: odwrócenie nie powiodło się

en: cherry-pick failed
pl: dobieranie nie powiodło się

en: git rm [<options>] [--] <file>...
pl: git rm [<opcje>] [--] <plik>...

en: the following file has staged content different from both the
    file and the HEAD: | the following files have staged content different from both the
    file and the HEAD:
pl[0]: następujący plik ma przygotowaną zawartość różną i od pliku
    i od HEAD:
pl[1]: następujące pliki ma przygotowaną zawartość różną i od pliku
    i od HEAD:
pl[2]: następujące pliki ma przygotowaną zawartość różną i od pliku
    i od HEAD:

en: 
    (use -f to force removal)
pl: 
    (użyj -f, by wymusić usunięcie)

en: the following file has changes staged in the index: | the following files have changes staged in the index:
pl[0]: następujący plik ma zmiany przygotowane w indeksie:
pl[1]: następujące pliki mają zmiany przygotowane w indeksie:
pl[2]: następujące pliki mają zmiany przygotowane w indeksie:

en: 
    (use --cached to keep the file, or -f to force removal)
pl: 
    (użyj --cached, aby zachować plik, lub -f, by wymusić usunięcie)

en: the following file has local modifications: | the following files have local modifications:
pl[0]: następujący plik ma lokalne zmiany:
pl[1]: następujące pliki mają lokalne zmiany:
pl[2]: następujące pliki mają lokalne zmiany:

en: do not list removed files
pl: nie wypisuj usuniętych plików

en: only remove from the index
pl: tylko usuń z indeksu

en: override the up-to-date check
pl: wyłącz sprawdzenie aktualności

en: allow recursive removal
pl: zezwól na usuwanie rekurencyjne

en: exit with a zero status even if nothing matched
pl: zwróć zero, nawet jeśli nic nie dopasowano

en: No pathspec was given. Which files should I remove?
pl: Nie podano żadnych ścieżek. Które pliki usunąć?

en: please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
pl: przygotuj swoje zmiany w .gitmodules lub dodaj do schowka, aby kontynuować

en: not removing '%s' recursively without -r
pl: nie usuwanie „%s” rekurencyjne bez -r

en: git rm: unable to remove %s
pl: git rm: nie można usunąć %s

en: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=<git-receive-pack>]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [<host>:]<directory> (--all | <ref>...)
pl: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=<git-receive-pack>]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [<host>:]<katalog> (--all | <referencja>...)

en: remote name
pl: nazwa zdalnego repozytorium

en: use stateless RPC protocol
pl: użyj bezstanowego protokołu RPC

en: read refs from stdin
pl: wczytaj referencje ze standardowego wejścia

en: print status from remote helper
pl: wypisuj stan zdalnego pomocnika

en: git shortlog [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
pl: git shortlog [<opcje>] [<zakres-rewizji>] [[--] <ścieżka>...]

en: git log --pretty=short | git shortlog [<options>]
pl: git log --pretty=short | git shortlog [<opcje>]

en: using multiple --group options with stdin is not supported
pl: użycie wielu opcji --group ze standardowym wejściem nie jest wspierane

en: using --group=trailer with stdin is not supported
pl: użycie --group=trailer ze standardowym wejściem nie jest wspierane

en: unknown group type: %s
pl: nieznany rodzaj grupy: %s

en: group by committer rather than author
pl: grupuj według składającego, a nie autora

en: sort output according to the number of commits per author
pl: posortuj wyjście według liczby zapisów na autora

en: suppress commit descriptions, only provides commit count
pl: pomiń opisy zapisów, podaje tylko liczbę zapisów

en: show the email address of each author
pl: pokazuj adres e-mail każdego autora

en: linewrap output
pl: zawijaj wiersze wyjścia

en: field
pl: pole

en: group by field
pl: grupuj według pola

en: too many arguments given outside repository
pl: podano zbyt wiele argumentów poza repozytorium

en: git show-branch [-a | --all] [-r | --remotes] [--topo-order | --date-order]
                    [--current] [--color[=<when>] | --no-color] [--sparse]
                    [--more=<n> | --list | --independent | --merge-base]
                    [--no-name | --sha1-name] [--topics] [(<rev> | <glob>)...]
pl: git show-branch [-a | --all] [-r | --remotes] [--topo-order | --date-order]
                    [--current] [--color[=<kiedy>] | --no-color] [--sparse]
                    [--more=<n> | --list | --independent | --merge-base]
                    [--no-name | --sha1-name] [--topics] [(<rewizja> | <glob>)...]

en: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<base>]] [--list] [<ref>]
pl: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<podstawa>]] [--list] [<referencja>]

en: ignoring %s; cannot handle more than %d ref | ignoring %s; cannot handle more than %d refs
pl[0]: pomijanie %s; nie można obsłużyć więcej niż %d referencji
pl[1]: pomijanie %s; nie można obsłużyć więcej niż %d referencji
pl[2]: pomijanie %s; nie można obsłużyć więcej niż %d referencji

en: no matching refs with %s
pl: brak pasujących referencji z %s

en: show remote-tracking and local branches
pl: pokaż śledzące i lokalne gałęzie

en: show remote-tracking branches
pl: wypisz gałęzie śledzące

en: color '*!+-' corresponding to the branch
pl: koloruj „*!+-” odpowiednio do gałęzi

en: show <n> more commits after the common ancestor
pl: pokaż <n> dodatkowych zapisów po wspólnym przodku

en: synonym to more=-1
pl: zamiennik na more=-1

en: suppress naming strings
pl: ukryj nazwy

en: include the current branch
pl: uwzględnij bieżącą gałąź

en: name commits with their object names
pl: nazwij zapisy ich nazwami obiektów

en: show possible merge bases
pl: pokaż możliwe podstawy scalenia

en: show refs unreachable from any other ref
pl: pokaż referencje nieosiągalne z żadnej innej

en: show commits in topological order
pl: pokaż zapisy w kolejności topologicznej

en: show only commits not on the first branch
pl: pokaż tylko zapisy spoza pierwszej gałęzi

en: show merges reachable from only one tip
pl: pokaż scalenia osiągalne z tylko jednego czubka

en: topologically sort, maintaining date order where possible
pl: posortuj topologicznie, zachowując kolejność dat, gdzie się da

en: <n>[,<base>]
pl: <n>[,<podstawa>]

en: show <n> most recent ref-log entries starting at base
pl: pokaż <n> najświeższych elementów dziennika referencji poczynając od podstawy

en: --reflog is incompatible with --all, --remotes, --independent or --merge-base
pl: --reflog wyklucza się z --all, --remotes, --independent lub --merge-base

en: no branches given, and HEAD is not valid
pl: nie podano gałęzi, a HEAD jest nieprawidłowe

en: --reflog option needs one branch name
pl: opcja --reflog potrzebuje nazwy gałęzi

en: only %d entry can be shown at one time. | only %d entries can be shown at one time.
pl[0]: można pokazać tylko %d element na raz.
pl[1]: można pokazać tylko %d elementy na raz.
pl[2]: można pokazać tylko %d elementów na raz.

en: no such ref %s
pl: nie ma takiej referencji %s

en: cannot handle more than %d rev. | cannot handle more than %d revs.
pl[0]: nie można obsłużyć więcej niż %d rewizji.
pl[1]: nie można obsłużyć więcej niż %d rewizji.
pl[2]: nie można obsłużyć więcej niż %d rewizji.

en: '%s' is not a valid ref.
pl: „%s” nie jest prawidłową referencją.

en: cannot find commit %s (%s)
pl: nie odnaleziono zapisu %s (%s)

en: hash-algorithm
pl: algorytm-skrótu

en: Unknown hash algorithm
pl: Nieznany algorytm skrótu

en: git show-ref [-q | --quiet] [--verify] [--head] [-d | --dereference] [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]] [--tags] [--heads] [--] [<pattern>...]
pl: git show-ref [-q | --quiet] [--verify] [--head] [-d | --dereference] [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]] [--tags] [--heads] [--] [<wzorzec>...]

en: git show-ref --exclude-existing[=<pattern>]
pl: git show-ref --exclude-existing[=<wzorzec>]

en: only show tags (can be combined with heads)
pl: pokazuj tylko tagi (może być połączone z czołami)

en: only show heads (can be combined with tags)
pl: pokazuj tylko czoła (może być połączone z tagami)

en: stricter reference checking, requires exact ref path
pl: ściślejsze sprawdzanie referencji, wymaga dokładnej ścieżki do referencji

en: show the HEAD reference, even if it would be filtered out
pl: pokaż referencję HEAD, nawet jeśli byłaby odfiltrowana

en: dereference tags into object IDs
pl: odczytaj z tagów identyfikatory obiektów

en: only show SHA1 hash using <n> digits
pl: nie pokazuj nazwy, a SHA-1 skróć do <n> cyfr

en: do not print results to stdout (useful with --verify)
pl: nie wypisuj wyników na wyjście (przydatne do --verify)

en: show refs from stdin that aren't in local repository
pl: pokaż referencje ze standardowego wejścia, których nie ma w lokalnym repozytorium

en: git sparse-checkout (init|list|set|add|reapply|disable) <options>
pl: git sparse-checkout (init|list|set|add|reapply|disable) <opcje>

en: this worktree is not sparse (sparse-checkout file may not exist)
pl: to drzewo robocze nie jest rzadkie (plik rzadkiego wybrania może nie istnieć)

en: directory '%s' contains untracked files, but is not in the sparse-checkout cone
pl: katalog „%s” zawiera nieśledzone pliki, ale jest poza stożkiem rzadkiego wybrania

en: failed to remove directory '%s'
pl: nie można usunąć katalogu „%s”

en: failed to create directory for sparse-checkout file
pl: nie można utworzyć katalogu dla pliku rzadkiego wybrania

en: unable to upgrade repository format to enable worktreeConfig
pl: nie można podnieść formatu repozytorium, aby włączyć worktreeConfig

en: failed to set extensions.worktreeConfig setting
pl: nie można ustawić konfiguracji extensions.worktreeConfig

en: initialize the sparse-checkout in cone mode
pl: zainicjuj rzadkie wybranie w trybie stożka

en: toggle the use of a sparse index
pl: przełącz użycie rzadkiego indeksu

en: failed to modify sparse-index config
pl: nie można zmienić ustawień rzadkiego indeksu

en: failed to open '%s'
pl: nie można otworzyć „%s”

en: could not normalize path %s
pl: nie można unormować ścieżki %s

en: git sparse-checkout (set|add) (--stdin | <patterns>)
pl: git sparse-checkout (set|add) (--stdin | <wzorce>)

en: unable to unquote C-style string '%s'
pl: nie można odcytować łańcucha w stylu C „%s”

en: unable to load existing sparse-checkout patterns
pl: nie można załadować istniejących wzorców rzadkiego wybrania

en: read patterns from standard in
pl: wczytaj wzorce ze standardowego wejścia

en: error while refreshing working directory
pl: błąd podczas odświeżania katalogu roboczego

en: git stash list [<options>]
pl: git stash list [<opcje>]

en: git stash show [<options>] [<stash>]
pl: git stash show [<opcje>] [<schowek>]

en: git stash drop [-q|--quiet] [<stash>]
pl: git stash drop [-q|--quiet] [<schowek>]

en: git stash ( pop | apply ) [--index] [-q|--quiet] [<stash>]
pl: git stash ( pop | apply ) [--index] [-q|--quiet] [<schowek>]

en: git stash branch <branchname> [<stash>]
pl: git stash branch <gałąź> [<schowek>]

en: git stash [push [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [-m|--message <message>]
              [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<pathspec>...]]
pl: git stash [push [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [-m|--message <komunikat>]
              [--pathspec-from-file=<plik> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<ścieżka>...]]

en: git stash save [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [<message>]
pl: git stash save [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [<komunikat>]

en: git stash pop [--index] [-q|--quiet] [<stash>]
pl: git stash pop [--index] [-q|--quiet] [<schowek>]

en: git stash apply [--index] [-q|--quiet] [<stash>]
pl: git stash apply [--index] [-q|--quiet] [<schowek>]

en: git stash store [-m|--message <message>] [-q|--quiet] <commit>
pl: git stash store [-m|--message <komunikat>] [-q|--quiet] <zapis>

en: git stash [push [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [-m|--message <message>]
              [--] [<pathspec>...]]
pl: git stash [push [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [-m|--message <komunikat>]
              [--] [<ścieżka>...]]

en: git stash save [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
                   [-u|--include-untracked] [-a|--all] [<message>]
pl: git stash save [-p|--patch] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
                   [-u|--include-untracked] [-a|--all] [<komunikat>]

en: '%s' is not a stash-like commit
pl: „%s” nie jest zapisem ze zmianami ze schowka

en: Too many revisions specified:%s
pl: Podano za dużo rewizji: %s

en: No stash entries found.
pl: Brak zmian w schowku.

en: %s is not a valid reference
pl: %s nie jest prawidłową referencją.

en: git stash clear with arguments is unimplemented
pl: nie zaimplementowano parametrów w git stash clear

en: WARNING: Untracked file in way of tracked file!  Renaming
                %s -> %s
             to make room.
pl: OSTRZEŻENIE: Nieśledzony plik zawadza śledzonemu plikowi!  Zmienianie nazwy
                %s -> %s
             aby zwolnić miejsce.

en: cannot apply a stash in the middle of a merge
pl: nie można zastosować zmian ze schowka podczas scalania

en: could not generate diff %s^!.
pl: nie można wygenerować zmian %s^!.

en: conflicts in index. Try without --index.
pl: konflikty w indeksie. Spróbuj bez --index.

en: could not save index tree
pl: nie można zapisać drzewa indeksu

en: Merging %s with %s
pl: Scalanie %s z %s

en: Index was not unstashed.
pl: Indeks nie został wyjęty ze schowka.

en: could not restore untracked files from stash
pl: nie można przywrócić nieśledzonych plików ze schowka

en: attempt to recreate the index
pl: spróbuj odtworzyć indeks

en: Dropped %s (%s)
pl: Porzucono %s (%s)

en: %s: Could not drop stash entry
pl: %s: Nie można porzucić wpisu ze schowka

en: '%s' is not a stash reference
pl: „%s” nie wskazuje na zmiany ze schowka

en: The stash entry is kept in case you need it again.
pl: Wpis pozostaje w schowku w razie, gdyby miał być znów potrzebny.

en: No branch name specified
pl: Nie określono nazwy gałęzi

en: failed to parse tree
pl: nie można przetworzyć drzewa

en: failed to unpack trees
pl: nie można rozpakować drzew

en: include untracked files in the stash
pl: uwzględnij nieśledzone pliki w schowku

en: only show untracked files in the stash
pl: pokaż tylko nieśledzone pliki w schowku

en: Cannot update %s with %s
pl: Nie można zaktualizować %s o %s

en: stash message
pl: komunikat skrytki

en: "git stash store" requires one <commit> argument
pl: „git stash store” wymaga jednego argumentu z <zapisem>

en: No changes selected
pl: Nie wybrano zmian

en: You do not have the initial commit yet
pl: Nie masz jeszcze początkowego zapisu

en: Cannot save the current index state
pl: Nie można zapisać bieżącego stanu indeksu

en: Cannot save the untracked files
pl: Nie można zapisać nieśledzonych plików

en: Cannot save the current worktree state
pl: Nie można zapisać bieżącego stanu drzewa roboczego

en: Cannot record working tree state
pl: Nie można zapisać stanu drzewa roboczego

en: Can't use --patch and --include-untracked or --all at the same time
pl: Nie można jednocześnie użyć --patch i --include-untracked lub --all

en: Did you forget to 'git add'?
pl: Czyżby zabrakło „git add”?

en: No local changes to save
pl: Brak lokalnych zmian do zapisania

en: Cannot initialize stash
pl: Nie można zainicjować schowka

en: Cannot save the current status
pl: Nie można zachować bieżącego stanu

en: Saved working directory and index state %s
pl: Zapisano katalog roboczy i stan indeksu %s

en: Cannot remove worktree changes
pl: Nie można usunąć zmian w drzewie roboczym

en: keep index
pl: zachowaj indeks

en: stash in patch mode
pl: dodaj do schowka w trybie łatki

en: quiet mode
pl: tryb cichy

en: include untracked files in stash
pl: uwzględnij nieśledzone pliki w schowku

en: include ignore files
pl: uwzględnij pomijane pliki

en: the stash.useBuiltin support has been removed!
    See its entry in 'git help config' for details.
pl: wsparcie stash.useBuiltin zostało usunięte!
    Zobacz szczegóły pod jego opisem w „git help config”.

en: skip and remove all lines starting with comment character
pl: pomiń i usuń wszystkie wiersze rozpoczynające się znakiem komentarza

en: prepend comment character and space to each line
pl: dodaj znak komentarza i odstęp przed każdym wierszem

en: Expecting a full ref name, got %s
pl: Oczekiwano pełnej nazwy referencji, otrzymano %s

en: submodule--helper print-default-remote takes no arguments
pl: submodule--helper print-default-remote nie przyjmuje argumentów

en: cannot strip one component off url '%s'
pl: nie można odciąć jednego komponentu z adresu „%s”

en: could not look up configuration '%s'. Assuming this repository is its own authoritative upstream.
pl: nie odnaleziono konfiguracji „%s”. Zakładam, że to repozytorium jest samo sobie nadrzędnym.

en: alternative anchor for relative paths
pl: alternatywne zakotwiczenie ścieżek względnych

en: git submodule--helper list [--prefix=<path>] [<path>...]
pl: git submodule--helper list [--prefix=<ścieżka>] [<ścieżka>...]

en: No url found for submodule path '%s' in .gitmodules
pl: Nie znaleziono adresu dla ścieżki podmodułu „%s” w .gitmodules

en: Entering '%s'
pl: Otwieranie „%s”

en: run_command returned non-zero status for %s
    .
pl: run_command zwróciło niezerowy kod wyjścia z %s
    .

en: run_command returned non-zero status while recursing in the nested submodules of %s
    .
pl: run_command zwróciło niezerowy kod wyjścia podczas przechodzenia zagnieżdżonych podmodułów %s
    .

en: suppress output of entering each submodule command
pl: powstrzymaj wyjście przy podawaniu każdego polecenia podmodułu

en: recurse into nested submodules
pl: schodź do zagnieżdżonych podmodułów

en: git submodule--helper foreach [--quiet] [--recursive] [--] <command>
pl: git submodule--helper foreach [--quiet] [--recursive] [--] <polecenie>

en: Failed to register url for submodule path '%s'
pl: Nie można zarejestrować adresu do ścieżki podmodułu „%s”

en: Submodule '%s' (%s) registered for path '%s'
pl: Zarejestrowano podmoduł „%s” (%s) w „%s”

en: warning: command update mode suggested for submodule '%s'
pl: ostrzeżenie: zaproponowano tryb aktualizowania polecenia w podmodule „%s”

en: Failed to register update mode for submodule path '%s'
pl: Nie można zarejestrować trybu aktualizacji do ścieżki podmodułu „%s”

en: suppress output for initializing a submodule
pl: powstrzymaj wyjście przy inicjalizacji podmodułu

en: git submodule--helper init [<options>] [<path>]
pl: git submodule--helper init [<opcje>] [<ścieżka>]

en: no submodule mapping found in .gitmodules for path '%s'
pl: nie znaleziono w .gitmodules przypisania podmodułów dla ścieżki „%s”

en: could not resolve HEAD ref inside the submodule '%s'
pl: nie można rozwiązać referencji HEAD w podmodule „%s”

en: failed to recurse into submodule '%s'
pl: Nie można zejść do podmodułu „%s”

en: suppress submodule status output
pl: powstrzymaj wyjście stanu podmodułów

en: use commit stored in the index instead of the one stored in the submodule HEAD
pl: użyj zapisu z indeksu zamiast tego z HEAD podmodułu

en: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [<path>...]
pl: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [<ścieżka>...]

en: git submodule--helper name <path>
pl: git submodule--helper name <ścieżka>

en: * %s %s(blob)->%s(submodule)
pl: * %s %s(blob)->%s(podmoduł)

en: * %s %s(submodule)->%s(blob)
pl: * %s %s(podmoduł)->%s(blob)

en: couldn't hash object from '%s'
pl: nie można skrócić obiektu z „%s”

en: unexpected mode %o
pl: nieoczekiwany tryb %o

en: use the commit stored in the index instead of the submodule HEAD
pl: użyj zapisu z indeksu zamiast z HEAD podmodułu

en: compare the commit in the index with that in the submodule HEAD
pl: porównaj zapis w indeksie z tym z HEAD podmodułu

en: skip submodules with 'ignore_config' value set to 'all'
pl: pomiń podmoduły z wartością „ignore_config” ustawioną na „all”

en: limit the summary size
pl: ogranicz rozmiar podsumowania

en: git submodule--helper summary [<options>] [<commit>] [--] [<path>]
pl: git submodule--helper summary [<opcje>] [<zapis>] [--] [<ścieżka>]

en: could not fetch a revision for HEAD
pl: nie można pobrać rewizji dla HEAD

en: --cached and --files are mutually exclusive
pl: --cached i --files się wykluczają

en: Synchronizing submodule url for '%s'
pl: Synchronizowanie adresu URL podmodułu w „%s”

en: failed to register url for submodule path '%s'
pl: nie można zarejestrować adresu do ścieżki podmodułu „%s”

en: failed to get the default remote for submodule '%s'
pl: nie można uzyskać domyślnego zdalnego repozytorium podmodułu „%s”

en: failed to update remote for submodule '%s'
pl: nie można zaktualizować zdalnego repozytorium podmodułu „%s”

en: suppress output of synchronizing submodule url
pl: powstrzymaj wyjście przy synchronizacji adresu podmodułu

en: git submodule--helper sync [--quiet] [--recursive] [<path>]
pl: git submodule--helper sync [--quiet] [--recursive] [<ścieżka>]

en: Submodule work tree '%s' contains a .git directory (use 'rm -rf' if you really want to remove it including all of its history)
pl: Drzewo robocze podmodułu „%s” zawiera katalog .git (użyj „rm -rf” jeśli na pewno chcesz je usunąć wraz z całą jego historią)

en: Submodule work tree '%s' contains local modifications; use '-f' to discard them
pl: Drzewo robocze podmodułu „%s” zawiera lokalne zmiany; użyj „-f”, aby je odrzucić

en: Cleared directory '%s'
pl: Wyczyszczono katalog „%s”

en: Could not remove submodule work tree '%s'
pl: Nie można usunąć drzewa roboczego podmodułu „%s”

en: could not create empty submodule directory %s
pl: nie można utworzyć pustego katalogu podmodułu „%s”

en: Submodule '%s' (%s) unregistered for path '%s'
pl: Wyrejestrowano podmoduł „%s” (%s) ze ścieżki „%s”

en: remove submodule working trees even if they contain local changes
pl: usuń drzewa robocze podmodułów, nawet jeśli zawierają lokalne zmiany

en: unregister all submodules
pl: wyrejestruj wszystkie podmoduły

en: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<path>...]]
pl: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<ścieżka>...]]

en: Use '--all' if you really want to deinitialize all submodules
pl: Użyj „--all” jeśli na pewno chcesz odinicjalizować wszystkie podmoduły.

en: An alternate computed from a superproject's alternate is invalid.
    To allow Git to clone without an alternate in such a case, set
    submodule.alternateErrorStrategy to 'info' or, equivalently, clone with
    '--reference-if-able' instead of '--reference'.
pl: Alternatywa obliczona z alternatywy nad-projektu jest nieprawidłowa.
    Aby pozwolić Gitowi w takim wypadku klonować bez alternatywy, ustaw
    submodule.alternateErrorStrategy na „info” lub, równoważnie, sklonuj
    z „--reference-if-able” zamiast „--reference”.

en: submodule '%s' cannot add alternate: %s
pl: podmoduł „%s” nie może dodać alternatywnego położenia: %s

en: Value '%s' for submodule.alternateErrorStrategy is not recognized
pl: Wartość „%s” dla submodule.alternateErrorStrategy nie jest rozpoznawana

en: Value '%s' for submodule.alternateLocation is not recognized
pl: Wartość „%s” dla submodule.alternateLocation nie jest rozpoznawana

en: refusing to create/use '%s' in another submodule's git dir
pl: odmawiam utworzenia/użyj „%s” w katalogu gita innego podmodułu

en: clone of '%s' into submodule path '%s' failed
pl: klonowanie „%s” do ścieżki podmodułu „%s” nie powiodło się

en: directory not empty: '%s'
pl: katalog nie jest pusty: „%s”

en: could not get submodule directory for '%s'
pl: nie można uzyskać katalogu podmodułu dla „%s”

en: where the new submodule will be cloned to
pl: dokąd zostanie sklonowany nowy podmoduł

en: name of the new submodule
pl: nazwa nowego podmodułu

en: url where to clone the submodule from
pl: adres, skąd sklonować podmoduł

en: depth for shallow clones
pl: głębokość płytkich klonów

en: force cloning progress
pl: wymuś postęp klonowania

en: disallow cloning into non-empty directory
pl: nie pozwól sklonować do niepustego katalogu

en: git submodule--helper clone [--prefix=<path>] [--quiet] [--reference <repository>] [--name <name>] [--depth <depth>] [--single-branch] --url <url> --path <path>
pl: git submodule--helper clone [--prefix=<ścieżka>] [--quiet] [--reference <repozytorium>] [--name <nazwa>] [--depth <głębokość>] [--single-branch] --url <adres> --path <ścieżka>

en: Invalid update mode '%s' for submodule path '%s'
pl: Nieprawidłowy tryb aktualizacji „%s” do ścieżki podmodułu „%s”

en: Invalid update mode '%s' configured for submodule path '%s'
pl: Nieprawidłowy tryb aktualizacji „%s” ustawiony w ścieżce podmodułu „%s”

en: Submodule path '%s' not initialized
pl: Ścieżka podmodułu „%s” niezainicjowana

en: Maybe you want to use 'update --init'?
pl: Może chcesz użyć „update --init”?

en: Skipping unmerged submodule %s
pl: Pomijanie niescalonego podmodułu %s

en: Skipping submodule '%s'
pl: Pomijanie podmodułu „%s”

en: Failed to clone '%s'. Retry scheduled
pl: Nie można sklonować „%s”. Zaplanowano ponowienie

en: Failed to clone '%s' a second time, aborting
pl: Nie można sklonować „%s” drugi raz, przerywanie

en: Unable to checkout '%s' in submodule path '%s'
pl: Nie można wybrać „%s” w ścieżce podmodułu „%s”

en: Unable to rebase '%s' in submodule path '%s'
pl: Nie można przestawić „%s” w ścieżce podmodułu „%s”

en: Unable to merge '%s' in submodule path '%s'
pl: Nie można scalić „%s” w ścieżce podmodułu „%s”

en: Execution of '%s %s' failed in submodule path '%s'
pl: Wykonanie „%s %s” nie powiodło się w ścieżce podmodułu „%s”

en: Submodule path '%s': checked out '%s'
pl: Ścieżka podmodułu „%s”: wybrano „%s”

en: Submodule path '%s': rebased into '%s'
pl: Ścieżka podmodułu „%s”: przestawiono na „%s”

en: Submodule path '%s': merged in '%s'
pl: Ścieżka podmodułu „%s”: scalono w „%s”

en: Submodule path '%s': '%s %s'
pl: Ścieżka podmodułu „%s”: „%s %s”

en: Unable to fetch in submodule path '%s'; trying to directly fetch %s:
pl: Nie można pobrać w ścieżce podmodułu „%s”; próba bezpośredniego pobrania %s:

en: Fetched in submodule path '%s', but it did not contain %s. Direct fetching of that commit failed.
pl: Pobrano w ścieżce podmodułu „%s”, ale nie zawierał on %s. Bezpośrednie pobieranie tego zapisu nie powiodło się.

en: path into the working tree
pl: ścieżka w drzewie roboczym

en: path into the working tree, across nested submodule boundaries
pl: ścieżka w drzewie roboczym, przez granice zagnieżdżonych podmodułów

en: rebase, merge, checkout or none
pl: rebase, merge, checkout lub none

en: create a shallow clone truncated to the specified number of revisions
pl: utwórz płytki klon ucięty do podanej liczby rewizji

en: parallel jobs
pl: równoległe zadania

en: whether the initial clone should follow the shallow recommendation
pl: czy początkowy klon powinien zgadzać się z zaleceniem płytkości

en: don't print cloning progress
pl: nie wypisuj postępu klonowania

en: git submodule--helper update-clone [--prefix=<path>] [<path>...]
pl: git submodule--helper update-clone [--prefix=<ścieżka>] [<ścieżka>...]

en: bad value for update parameter
pl: zła wartość parametru aktualizacji

en: suppress output for update by rebase or merge
pl: powstrzymaj wyjście przy aktualizacje przez przestawienie lub scalenie

en: force checkout updates
pl: wymuś aktualizacje wybrania

en: don't fetch new objects from the remote site
pl: nie pobieraj nowych obiektów ze zdalnego miejsca

en: overrides update mode in case the repository is a fresh clone
pl: wymusza tryb aktualizacji, jeśli repozytorium jest świeżym klonem

en: depth for shallow fetch
pl: głębokość płytkiego pobrania

en: SHA1 expected by superproject
pl: SHA1 oczekiwane przez projekt nadrzędny

en: subsha1
pl: pod-sha1

en: SHA1 of submodule's HEAD
pl: SHA1 czoła (HEAD) podmodułu

en: git submodule--helper run-update-procedure [<options>] <path>
pl: git submodule--helper run-update-procedure [<opcje>] <ścieżka>

en: Submodule (%s) branch configured to inherit branch from superproject, but the superproject is not on any branch
pl: Gałąź podmodułu (%s) ustawiono, by dziedziczyła gałąź z nad-projektu, ale nad-projekt nie jest na żadnej gałęzi

en: could not get a repository handle for submodule '%s'
pl: nie można uzyskać uchwytu repozytorium podmodułu dla „%s”

en: recurse into submodules
pl: schodź do podmodułów

en: git submodule--helper absorb-git-dirs [<options>] [<path>...]
pl: git submodule--helper absorb-git-dirs [<opcje>] [<ścieżka>...]

en: check if it is safe to write to the .gitmodules file
pl: sprawdź, czy bezpiecznie jest zapisać plik .gitmodules

en: unset the config in the .gitmodules file
pl: usuń konfigurację z pliku .gitmodules

en: git submodule--helper config <name> [<value>]
pl: git submodule--helper config <nazwa> [<wartość>]

en: git submodule--helper config --unset <name>
pl: git submodule--helper config --unset <nazwa>

en: please make sure that the .gitmodules file is in the working tree
pl: upewnij się, że plik .gitmodules jest w drzewie roboczym

en: suppress output for setting url of a submodule
pl: powstrzymaj wyjście przy ustawianiu adresu podmodułu

en: git submodule--helper set-url [--quiet] <path> <newurl>
pl: git submodule--helper set-url [--quiet] <ścieżka> <nowy-adres>

en: set the default tracking branch to master
pl: ustaw domyślną gałąź śledzącą na master

en: set the default tracking branch
pl: ustaw domyślną gałąź śledzącą

en: git submodule--helper set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) <path>
pl: git submodule--helper set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) <ścieżka>

en: git submodule--helper set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) <branch> <path>
pl: git submodule--helper set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) <gałąź> <ścieżka>

en: --branch or --default required
pl: wymagane --branch lub --default

en: --branch and --default are mutually exclusive
pl: --branch i --default się wykluczają

en: Adding existing repo at '%s' to the index
pl: Dodawanie istniejącego repozytorium z „%s” do indeksu

en: '%s' already exists and is not a valid git repo
pl: „%s” już istnieje i nie jest prawidłowym repozytorium gita

en: A git directory for '%s' is found locally with remote(s):
pl: Katalog gita podmodułu „%s” znaleziono lokalnie na zdalnych repozytoriach:

en: If you want to reuse this local git directory instead of cloning again from
      %s
    use the '--force' option. If the local git directory is not the correct repo
    or you are unsure what this means choose another name with the '--name' option.
pl: Jeśli chcesz ponownie użyć tego lokalnego katalogu gita zamiast ponownie klonować z
      %s
    użyj opcji „--force”. Jeśli lokalny katalog gita nie leży w prawidłowym repozytorium
    lub nie jesteś pewien, co to znaczy, wybierz inną nazwę za pomocą opcji „--name”.

en: Reactivating local git directory for submodule '%s'
pl: Reaktywacja lokalnego katalogu gita w podmodule „%s”

en: unable to checkout submodule '%s'
pl: nie można wybrać podmodułu „%s”

en: Failed to add submodule '%s'
pl: Nie można dodać podmodułu „%s”

en: Failed to register submodule '%s'
pl: Nie można zarejestrować podmodułu „%s”

en: '%s' already exists in the index
pl: „%s” już widnieje w indeksie

en: '%s' already exists in the index and is not a submodule
pl: „%s” już widnieje w indeksie i nie jest podmodułem

en: branch of repository to add as submodule
pl: gałąź repozytorium do dodania jako podmoduł

en: allow adding an otherwise ignored submodule path
pl: pozwól dodać normalnie ignorowaną ścieżkę podmodułu

en: print only error messages
pl: wypisz tylko komunikaty błędów

en: borrow the objects from reference repositories
pl: pożycz obiekty z repozytoriów odniesienia

en: sets the submodule’s name to the given string instead of defaulting to its path
pl: ustawia nazwę podmodułu na podany ciąg zamiast używać domyślnie jego ścieżki

en: git submodule--helper add [<options>] [--] <repository> [<path>]
pl: git submodule--helper add [<opcje>] [--] <repozytorium> [<ścieżka>]

en: Relative path can only be used from the toplevel of the working tree
pl: Ścieżki względnej można użyć tylko ze szczytu drzewa roboczego

en: repo URL: '%s' must be absolute or begin with ./|../
pl: URL repozytorium: „%s” musi być ścieżką bezwzględną lub zaczynać się od ./|../

en: '%s' is not a valid submodule name
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą podmodułu

en: %s doesn't support --super-prefix
pl: %s nie wspiera --super-prefix

en: '%s' is not a valid submodule--helper subcommand
pl: „%s” nie jest prawidłowym pod-poleceniem submodule--helper

en: git symbolic-ref [<options>] <name> [<ref>]
pl: git symbolic-ref [<opcje>] <nazwa> [<referencja>]

en: git symbolic-ref -d [-q] <name>
pl: git symbolic-ref -d [-q] <nazwa>

en: suppress error message for non-symbolic (detached) refs
pl: nie wypisuj błędów przy nie-symbolicznych (odłączonych) referencjach

en: delete symbolic ref
pl: usuń referencję symboliczną

en: shorten ref output
pl: skróć wyjściową referencję

en: reason
pl: powód

en: reason of the update
pl: powód aktualizacji

en: git tag [-a | -s | -u <key-id>] [-f] [-m <msg> | -F <file>]
            <tagname> [<head>]
pl: git tag [-a | -s | -u <id-klucza>] [-f] [-m <komunikat> | -F <plik>]
            <tag> [<czoło>]

en: git tag -d <tagname>...
pl: git tag -d <nazwa-tagu>...

en: git tag -l [-n[<num>]] [--contains <commit>] [--no-contains <commit>] [--points-at <object>]
            [--format=<format>] [--merged <commit>] [--no-merged <commit>] [<pattern>...]
pl: git tag -l [-n[<num>]] [--contains <zapis>] [--no-contains <zapis>] [--points-at <obiekt>]
            [--format=<format>] [--merged <zapis>] [--no-merged <zapis>] [<wzorzec>...]

en: git tag -v [--format=<format>] <tagname>...
pl: git tag -v [--format=<format>] <nazwa-tagu>...

en: tag '%s' not found.
pl: nie znaleziono tagu „%s”.

en: Deleted tag '%s' (was %s)
pl: Usunięto tag „%s” (wskazywał %s)

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%c' will be ignored.
pl: 
    Napisz komunikat do tagu:
      %s
    Wiersze zaczynające się od „%c” zostaną zignorowane.

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%c' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
pl: 
    Napisz komunikat do tagu:
      %s
    Wiersze zaczynające się od „%c” będą zachowane; możesz je sam(a) usunąć, jeśli chcesz.

en: unable to sign the tag
pl: nie można podpisać tagu

en: You have created a nested tag. The object referred to by your new tag is
    already a tag. If you meant to tag the object that it points to, use:
    
    	git tag -f %s %s^{}
pl: Utworzono zagnieżdżony tag. Obiekt wskazywany przez nowy tag sam jest
    tagiem. Jeśli chodziło o otagowanie obiektu, na który wskazuje, użyj:
    
    	git tag -f %s %s^{}

en: bad object type.
pl: zły rodzaj obiektu.

en: no tag message?
pl: brak komunikatu tagu?

en: The tag message has been left in %s
pl: Pozostawiono komunikat tagu w %s

en: list tag names
pl: wypisz nazwy tagów

en: print <n> lines of each tag message
pl: wypisz <n> wierszy każdego komunikatu tagu

en: delete tags
pl: usuń tagi

en: verify tags
pl: weryfikuj tagi

en: Tag creation options
pl: Opcje tworzenia tagów

en: annotated tag, needs a message
pl: opisz tag, potrzebuje komunikatu

en: tag message
pl: wiadomość tagu

en: force edit of tag message
pl: wymuś edycję komunikatu tagu

en: annotated and GPG-signed tag
pl: tag opisany i podpisany GPG

en: use another key to sign the tag
pl: użyj innego klucza do podpisania tagu

en: replace the tag if exists
pl: zamień tag, jeśli istnieje

en: create a reflog
pl: utwórz dziennik referencji

en: Tag listing options
pl: Opcje wypisywania tagów

en: show tag list in columns
pl: pokaż listę tagów w kolumnach

en: print only tags that contain the commit
pl: wypisz tylko tagi zawierające ten zapis

en: print only tags that don't contain the commit
pl: wypisz tylko tagi nie zawierające tego zapisu

en: print only tags that are merged
pl: wypisz tylko scalone tagi

en: print only tags that are not merged
pl: wypisz tylko niescalone tagi

en: print only tags of the object
pl: wypisz tylko tagi tego obiektu

en: --column and -n are incompatible
pl: --column i -n się wykluczają

en: -n option is only allowed in list mode
pl: opcji -n można użyć tylko w trybie wymieniania

en: --contains option is only allowed in list mode
pl: opcji --contains można użyć tylko w trybie wymieniania

en: --no-contains option is only allowed in list mode
pl: opcji --no-contains można użyć tylko w trybie wymieniania

en: --points-at option is only allowed in list mode
pl: opcji --points-at można użyć tylko w trybie wymieniania

en: --merged and --no-merged options are only allowed in list mode
pl: opcje --merged i --no-merged mogą być użyte tylko w trybie wymieniania

en: only one -F or -m option is allowed.
pl: -F i -m się wykluczają.

en: '%s' is not a valid tag name.
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą tagu.

en: tag '%s' already exists
pl: tag „%s” już istnieje

en: Updated tag '%s' (was %s)
pl: Zaktualizowano tag „%s” (wskazywał %s)

en: Unpacking objects
pl: Rozpakowywanie obiektów

en: failed to create directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu %s

en: failed to delete file %s
pl: nie można usunąć pliku %s

en: failed to delete directory %s
pl: nie można usunąć katalogu %s

en: Testing mtime in '%s'
pl: Sprawdzanie czasu modyfikacji „%s”

en: directory stat info does not change after adding a new file
pl: informacje stat katalogu nie zmieniają się po dodaniu nowego pliku

en: directory stat info does not change after adding a new directory
pl: informacje stat katalogu nie zmieniają się po dodaniu nowego katalogu

en: directory stat info changes after updating a file
pl: informacje stat katalogu zmieniają się po zaktualizowaniu pliku

en: directory stat info changes after adding a file inside subdirectory
pl: informacje stat katalogu zmieniają się po usunięciu pliku w podkatalogu

en: directory stat info does not change after deleting a file
pl: informacje stat katalogu nie zmieniają się po usunięciu pliku

en: directory stat info does not change after deleting a directory
pl: informacje stat katalogu nie zmieniają się po usunięciu katalogu

en: git update-index [<options>] [--] [<file>...]
pl: git update-index [<opcje>] [--] [<plik>...]

en: continue refresh even when index needs update
pl: kontynuuj odświeżanie, nawet jeśli indeks potrzebuje aktualizacji

en: refresh: ignore submodules
pl: odświeżanie: ignoruj podmoduły

en: do not ignore new files
pl: nie ignoruj nowych plików

en: let files replace directories and vice-versa
pl: pozwól plikom zastępować katalogi i na odwrót

en: notice files missing from worktree
pl: zauważaj pliki, których brakuje w drzewie roboczym

en: refresh even if index contains unmerged entries
pl: odśwież, nawet jeśli indeks zawiera niescalone elementy

en: refresh stat information
pl: odśwież informacje stat

en: like --refresh, but ignore assume-unchanged setting
pl: jak --refresh, ale pomiń ustawienie założenia niezmienności

en: <mode>,<object>,<path>
pl: <tryb>,<obiekt>,<ścieżka>

en: add the specified entry to the index
pl: dodaj podany element do indeksu

en: mark files as "not changing"
pl: oznacz pliki jako „bez zmian”

en: clear assumed-unchanged bit
pl: wyczyść bit założenia niezmienności

en: mark files as "index-only"
pl: oznacz pliki jako „tylko do indeksu”

en: clear skip-worktree bit
pl: wyczyść bit pominięcia drzewa roboczego

en: do not touch index-only entries
pl: nie dotykaj elementów będących tylko w indeksie

en: add to index only; do not add content to object database
pl: tylko dodaj do indeksu; nie dodawaj zawartości do bazy obiektów

en: remove named paths even if present in worktree
pl: usuń nazwane ścieżki, nawet jeśli występują w drzewie roboczym

en: with --stdin: input lines are terminated by null bytes
pl: z --stdin: wiersze wejścia są zakończone znakami NUL

en: read list of paths to be updated from standard input
pl: odczytaj listę ścieżek do zaktualizowania ze standardowego wejścia

en: add entries from standard input to the index
pl: dodaj elementy ze standardowego wejścia do indeksu

en: repopulate stages #2 and #3 for the listed paths
pl: ponownie zapełnij etapy nr 2 i 3 dla wymienionych ścieżek

en: only update entries that differ from HEAD
pl: zaktualizuj tylko elementy, które różnią się od HEAD

en: ignore files missing from worktree
pl: ignoruj pliki, których brakuje w drzewie roboczym

en: report actions to standard output
pl: zgłaszaj działania na standardowe wyjście

en: (for porcelains) forget saved unresolved conflicts
pl: (do porcelany) zapomnij zachowane nierozwiązane konflikty

en: write index in this format
pl: wypisz indeks w tym formacie

en: enable or disable split index
pl: włącz lub wyłącz podzielony indeks

en: enable/disable untracked cache
pl: włącz/wyłącz pamięć o nieśledzonych

en: test if the filesystem supports untracked cache
pl: sprawdź, czy system plików wspiera pamięć o nieśledzonych

en: enable untracked cache without testing the filesystem
pl: włącz pamięć o nieśledzonych bez sprawdzania systemu plików

en: write out the index even if is not flagged as changed
pl: wypisz indeks, nawet jeśli nie oznaczony jako zmieniony

en: enable or disable file system monitor
pl: włącz lub wyłącz monitorowanie systemu plików

en: mark files as fsmonitor valid
pl: oznacz pliki jako prawidłowo monitorowane

en: clear fsmonitor valid bit
pl: wyczyść bit prawidłowego monitorowania

en: core.splitIndex is set to false; remove or change it, if you really want to enable split index
pl: ustawiono core.splitIndex na false; usuń to lub zmień, jeśli rzeczywiście chcesz włączyć rozdzielony indeks

en: core.splitIndex is set to true; remove or change it, if you really want to disable split index
pl: ustawiono core.splitIndex na true; usuń to lub zmień, jeśli rzeczywiście chcesz wyłączyć rozdzielony indeks

en: core.untrackedCache is set to true; remove or change it, if you really want to disable the untracked cache
pl: ustawiono core.untrackedCache na true; usuń to lub zmień, jeśli rzeczywiście chcesz wyłączyć pamięć o nieśledzonych

en: Untracked cache disabled
pl: wyłączona pamięć o nieśledzonych

en: core.untrackedCache is set to false; remove or change it, if you really want to enable the untracked cache
pl: ustawiono core.untrackedCache na false; usuń to lub zmień, jeśli rzeczywiście chcesz włączyć pamięć o nieśledzonych

en: Untracked cache enabled for '%s'
pl: Włączono pamięć nieśledzonych w „%s”

en: core.fsmonitor is unset; set it if you really want to enable fsmonitor
pl: nie ustawiono core.fsmonitor; ustaw je, jeśli rzeczywiście chcesz włączyć monitorowanie systemu plików

en: fsmonitor enabled
pl: włączone monitorowanie systemu plików

en: core.fsmonitor is set; remove it if you really want to disable fsmonitor
pl: ustawiono core.fsmonitor; usuń je, jeśli rzeczywiście chcesz wyłączyć monitorowanie systemu plików

en: fsmonitor disabled
pl: wyłączone monitorowanie systemu plików

en: git update-ref [<options>] -d <refname> [<old-val>]
pl: git update-ref [<opcje>] -d <referencja> [<stara-wartość>]

en: git update-ref [<options>]    <refname> <new-val> [<old-val>]
pl: git update-ref [<opcje>]    <referencja> <nowa-wartość> [<stara-wartość>]

en: git update-ref [<options>] --stdin [-z]
pl: git update-ref [<opcje>] --stdin [-z]

en: delete the reference
pl: usuń referencję

en: update <refname> not the one it points to
pl: zaktualizuj <referencję>, a nie tę, na którą wskazuje

en: stdin has NUL-terminated arguments
pl: wejście ma argumenty rozdzielone NULami

en: read updates from stdin
pl: wczytaj aktualizacje ze standardowego wejścia

en: update the info files from scratch
pl: zaktualizuj pliki informacji od zera

en: git upload-pack [<options>] <dir>
pl: git upload-pack [<opcje>] <katalog>

en: quit after a single request/response exchange
pl: wyjdź po pojedynczej wymianie żądania/odpowiedzi

en: serve up the info/refs for git-http-backend
pl: zaserwuj informacje/referencje do git-http-backend

en: do not try <directory>/.git/ if <directory> is no Git directory
pl: nie sprawdzaj <katalog>/.git/ jeśli <katalog> nie jest katalogiem Gita

en: interrupt transfer after <n> seconds of inactivity
pl: przerwij przesyłanie po <n> sekundach nieaktywności

en: git verify-commit [-v | --verbose] <commit>...
pl: git verify-commit [-v | --verbose] <zapis>...

en: print commit contents
pl: wypisz zawartość zapisu

en: print raw gpg status output
pl: wypisz surowe wyjście stanu gpg

en: git verify-pack [-v | --verbose] [-s | --stat-only] <pack>...
pl: git verify-pack [-v | --verbose] [-s | --stat-only] <paczka>...

en: verbose
pl: gadatliwy

en: show statistics only
pl: pokazuj tylko statystyki

en: print tag contents
pl: wypisz zawartość tagu

en: git worktree add [<options>] <path> [<commit-ish>]
pl: git worktree add [<opcje>] <ścieżka> [<zapis>]

en: git worktree list [<options>]
pl: git worktree list [<opcje>]

en: git worktree lock [<options>] <path>
pl: git worktree lock [<opcje>] <ścieżka>

en: git worktree move <worktree> <new-path>
pl: git worktree move <drzewo-robocze> <nowa-ścieżka>

en: git worktree prune [<options>]
pl: git worktree prune [<opcje>]

en: git worktree remove [<options>] <worktree>
pl: git worktree remove [<opcje>] <drzewo-robocze>

en: git worktree unlock <path>
pl: git worktree unlock <ścieżka>

en: Removing %s/%s: %s
pl: Usuwanie %s/%s: %s

en: report pruned working trees
pl: zgłaszaj przycięte drzewa robocze

en: expire working trees older than <time>
pl: wygaś drzewa robocze starsze niż <czas>

en: '%s' already exists
pl: „%s” już istnieje

en: unusable worktree destination '%s'
pl: cel drzewa roboczego „%s” nie nadaje się do użytku

en: '%s' is a missing but locked worktree;
    use '%s -f -f' to override, or 'unlock' and 'prune' or 'remove' to clear
pl: „%s” jest brakującym, ale zablokowanym drzewem roboczym;
    użyj „%s -f -f”, aby wymusić, lub „unlock” i „prune” lub „remove”, aby wyczyścić

en: '%s' is a missing but already registered worktree;
    use '%s -f' to override, or 'prune' or 'remove' to clear
pl: „%s” jest brakującym, ale już zarejestrowanym drzewem roboczym;
    użyj „%s -f”, aby wymusić, bądź „prune” lub „remove”, aby wyczyścić

en: could not create directory of '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu „%s”

en: initializing
pl: inicjowanie

en: Preparing worktree (new branch '%s')
pl: Przygotowywanie drzewa roboczego (nowa gałąź „%s”)

en: Preparing worktree (resetting branch '%s'; was at %s)
pl: Przygotowywanie drzewa roboczego (resetowanie gałęzi „%s”; była na %s)

en: Preparing worktree (checking out '%s')
pl: Przygotowywanie drzewa roboczego (wybieranie „%s”)

en: Preparing worktree (detached HEAD %s)
pl: Przygotowywanie drzewa roboczego (oddzielone HEAD %s)

en: checkout <branch> even if already checked out in other worktree
pl: wybierz <gałąź> nawet jeśli już jest wybrana w innym drzewie roboczym

en: create a new branch
pl: utwórz nową gałąź

en: create or reset a branch
pl: utwórz lub zresetuj gałąź

en: populate the new working tree
pl: wypełnij nowe drzewo robocze

en: keep the new working tree locked
pl: pozostaw nowe drzewo robocze zablokowane

en: reason for locking
pl: powód blokady

en: set up tracking mode (see git-branch(1))
pl: ustaw tryb śledzenia (zobacz git-branch(1))

en: try to match the new branch name with a remote-tracking branch
pl: spróbuj dopasować nazwę nowej gałęzi do gałęzi śledzącej

en: -b, -B, and --detach are mutually exclusive
pl: -b, -B i --detach się wykluczają

en: --reason requires --lock
pl: --reason wymaga --lock

en: added with --lock
pl: dodane przez --lock

en: --[no-]track can only be used if a new branch is created
pl: --[no-]track można użyć tylko przy tworzeniu nowej gałęzi

en: show extended annotations and reasons, if available
pl: pokaż rozszerzone adnotacje i powody, jeśli dostępne

en: add 'prunable' annotation to worktrees older than <time>
pl: oznacz drzewa robocze starsze niż <czas> jako „do przycięcia”

en: --verbose and --porcelain are mutually exclusive
pl: --verbose i --porcelain się wykluczają

en: '%s' is not a working tree
pl: „%s” nie jest drzewem roboczym

en: The main working tree cannot be locked or unlocked
pl: Główne drzewo robocze nie może być blokowane ani odblokowywane

en: '%s' is already locked, reason: %s
pl: „%s” już jest zablokowany, powód: %s

en: '%s' is already locked
pl: „%s” już jest zablokowany

en: '%s' is not locked
pl: „%s” nie jest zablokowany

en: working trees containing submodules cannot be moved or removed
pl: nie można przenosić ani usuwać drzew roboczych zawierających podmoduły

en: force move even if worktree is dirty or locked
pl: wymuś przeniesienie, nawet jeśli drzewo robocze jest brudne lub zablokowane

en: '%s' is a main working tree
pl: „%s” jest głównym drzewem roboczym

en: could not figure out destination name from '%s'
pl: nie można uzyskać nazwy celu z „%s”

en: cannot move a locked working tree, lock reason: %s
    use 'move -f -f' to override or unlock first
pl: nie można przenieść zablokowanego drzewa roboczego, powód blokady: %s
    użyj „move -f -f”, żeby to wymusić lub najpierw odblokować

en: cannot move a locked working tree;
    use 'move -f -f' to override or unlock first
pl: nie można przenieść zablokowanego drzewa roboczego;
    użyj „move -f -f”, żeby to wymusić lub najpierw odblokować

en: validation failed, cannot move working tree: %s
pl: sprawdzenie nie powiodło się, nie można przenieść drzewa roboczego: %s

en: failed to move '%s' to '%s'
pl: nie można przenieść „%s” do „%s”

en: failed to run 'git status' on '%s'
pl: nie można wykonać „git status” na „%s”

en: '%s' contains modified or untracked files, use --force to delete it
pl: „%s” zawiera zmienione lub nieśledzone pliki, użyj --force, aby skasować

en: failed to run 'git status' on '%s', code %d
pl: nie można wykonać „git status” na „%s”, kod %d

en: force removal even if worktree is dirty or locked
pl: wymuś usunięcie, nawet jeśli drzewo robocze jest brudne lub zablokowane

en: cannot remove a locked working tree, lock reason: %s
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
pl: nie można usunąć zablokowanego drzewa roboczego, powód blokady: %s
    użyj „remove -f -f”, żeby to wymusić lub najpierw odblokować

en: cannot remove a locked working tree;
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
pl: nie można usunąć zablokowanego drzewa roboczego;
    użyj „remove -f -f”, żeby to wymusić lub najpierw odblokować

en: validation failed, cannot remove working tree: %s
pl: sprawdzenie nie powiodło się, nie można usunąć drzewa roboczego: %s

en: repair: %s: %s
pl: naprawa: %s: %s

en: error: %s: %s
pl: błąd: %s: %s

en: git write-tree [--missing-ok] [--prefix=<prefix>/]
pl: git write-tree [--missing-ok] [--prefix=<prefiks>/]

en: <prefix>/
pl: <prefiks>/

en: write tree object for a subdirectory <prefix>
pl: zapisz obiekt drzewa katalogu <prefiks>

en: only useful for debugging
pl: przydatne tylko do odpluskwiania

en: git [--version] [--help] [-C <path>] [-c <name>=<value>]
               [--exec-path[=<path>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--bare]
               [--git-dir=<path>] [--work-tree=<path>] [--namespace=<name>]
               [--super-prefix=<path>] [--config-env=<name>=<envvar>]
               <command> [<args>]
pl: git [--version] [--help] [-C <ścieżka>] [-c <nazwa>=<wartość>]
               [--exec-path[=<ścieżka>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--bare]
               [--git-dir=<ścieżka>] [--work-tree=<ścieżka>] [--namespace=<nazwa>]
               [--super-prefix=<ścieżka>] [--config-env=<nazwa>=<zmśrod>]
               <polecenie> [<argumenty>]

en: 'git help -a' and 'git help -g' list available subcommands and some
    concept guides. See 'git help <command>' or 'git help <concept>'
    to read about a specific subcommand or concept.
    See 'git help git' for an overview of the system.
pl: „git help -a” i „git help -g” wypisują dostępne polecenia gita i wyjaśnienia
    niektórych koncepcji.  Zobacz „git help <polecenie>” lub „git help <pojęcie>”,
    aby poczytać o konkretnym poleceniu lub pojęciu.
    W „git help git” znajdziesz przegląd systemu.

en: no directory given for --git-dir
pl: nie podano katalogu do --git-dir

en: no namespace given for --namespace
pl: nie podano przestrzeni nazw do --namespace

en: no directory given for --work-tree
pl: nie podano katalogu do --work-tree

en: no prefix given for --super-prefix
pl: nie podano prefiksu do --super-prefix

en: -c expects a configuration string
pl: -c oczekuje łańcucha konfiguracji

en: no config key given for --config-env
pl: nie podano klucza ustawień do --config-env

en: no directory given for -C
pl: nie podano katalogu do -C

en: unknown option: %s
pl: nieznana opcja: %s

en: while expanding alias '%s': '%s'
pl: podczas rozszerzania skrótu „%s”: „%s”

en: alias '%s' changes environment variables.
    You can use '!git' in the alias to do this
pl: skrót „%s” zmienia zmienne środowiska.
    Aby to zrobić, możesz użyć w skrócie „!git”

en: empty alias for %s
pl: pusty skrót dla %s

en: recursive alias: %s
pl: rekurencyjny skrót: %s

en: write failure on standard output
pl: błąd wypisywania na standardowe wyjście

en: unknown write failure on standard output
pl: nieznany błąd wypisywania na standardowe wyjście

en: close failed on standard output
pl: nie można zamknąć standardowego wyjścia

en: alias loop detected: expansion of '%s' does not terminate:%s
pl: wykryto pętlę skrótów: rozwijanie „%s” nie kończy się: %s

en: cannot handle %s as a builtin
pl: nie można obsłużyć %s jako polecenia wbudowanego

en: usage: %s
pl: użycie: %s

en: expansion of alias '%s' failed; '%s' is not a git command
pl: rozwinięcie skrótu „%s” nie powiodło się; „%s” nie jest poleceniem gita

en: failed to run command '%s': %s
pl: nie można wykonać polecenia „%s”: %s

en: argument to --packfile must be a valid hash (got '%s')
pl: argument --packfile musi być prawidłowym skrótem (otrzymano „%s”)

en: not a git repository
pl: to nie jest repozytorium gita

en: --packfile requires --index-pack-args
pl: --packfile wymaga --index-pack-args

en: --index-pack-args can only be used with --packfile
pl: --index-pack-args można użyć tylko z --packfile

en: unhandled options
pl: nieprzetworzone opcje

en: error preparing revisions
pl: błąd w przygotowywaniu rewizji

en: commit %s is not marked reachable
pl: zapis %s nie jest oznaczony jako osiągalny

en: too many commits marked reachable
pl: za dużo zapisów oznaczono jako osiągalne

en: test-tool serve-v2 [<options>]
pl: test-tool serve-v2 [<opcje>]

en: exit immediately after advertising capabilities
pl: wyjdź natychmiast po początkowym ogłoszeniu możliwości

en: test-helper simple-ipc is-active    [<name>] [<options>]
pl: test-helper simple-ipc is-active    [<nazwa>] [<opcje>]

en: test-helper simple-ipc run-daemon   [<name>] [<threads>]
pl: test-helper simple-ipc run-daemon   [<nazwa>] [<wątki>]

en: test-helper simple-ipc start-daemon [<name>] [<threads>] [<max-wait>]
pl: test-helper simple-ipc start-daemon [<nazwa>] [<wątki>] [<maks-czekanie>]

en: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<name>] [<max-wait>]
pl: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<nazwa>] [<maks-czekanie>]

en: test-helper simple-ipc send         [<name>] [<token>]
pl: test-helper simple-ipc send         [<nazwa>] [<polecenie>]

en: test-helper simple-ipc sendbytes    [<name>] [<bytecount>] [<byte>]
pl: test-helper simple-ipc sendbytes    [<nazwa>] [<liczba-bajtów>] [<bajt>]

en: test-helper simple-ipc multiple     [<name>] [<threads>] [<bytecount>] [<batchsize>]
pl: test-helper simple-ipc multiple     [<nazwa>] [<wątki>] [<liczba-bajtów>] [<rozmiar-wsadu>]

en: name or pathname of unix domain socket
pl: nazwa lub ścieżka do gniazda domeny uniksowej

en: named-pipe name
pl: nazwa nazwanego potoku

en: number of threads in server thread pool
pl: liczba wątków w poletku wątków serwera

en: seconds to wait for daemon to start or stop
pl: sekundy do odczekania przy włączaniu lub wyłączaniu demona

en: number of bytes
pl: liczba bajtów

en: number of requests per thread
pl: liczba żądań na wątek

en: byte
pl: bajt

en: ballast character
pl: znak balastowy

en: token
pl: polecenie

en: command token to send to the server
pl: polecenie do wysłania na serwer

en: negative value for http.postbuffer; defaulting to %d
pl: ujemna wartość http.postbuffer; użycie domyślnej %d

en: Delegation control is not supported with cURL < 7.22.0
pl: Kontrola powierzania niewspierana z cURLem < 7.22.0

en: Public key pinning not supported with cURL < 7.39.0
pl: Przypinanie kluczy publicznych niewspierane z cURLem < 7.39.0

en: CURLSSLOPT_NO_REVOKE not supported with cURL < 7.44.0
pl: CURLSSLOPT_NO_REVOKE niewspierane z cURLem < 7.44.0

en: Unsupported SSL backend '%s'. Supported SSL backends:
pl: Niewspierany silnik SSL „%s”. Wspierane silniki SSL:

en: Could not set SSL backend to '%s': cURL was built without SSL backends
pl: Nie można ustawić silnika SSL na „%s”: cURL zbudowano bez silników SSL

en: Could not set SSL backend to '%s': already set
pl: Nie można ustawić silnika SSL na „%s”: już ustawiono

en: unable to update url base from redirection:
      asked for: %s
       redirect: %s
pl: nie można zaktualizować podstawy adresu do przekierowania:
      poproszono o: %s
        przekierowanie: %s

en: invalid quoting in push-option value: '%s'
pl: nieprawidłowe cytowanie w wartości opcji wypchnięcia: „%s”

en: %sinfo/refs not valid: is this a git repository?
pl: %sinfo/refs nieprawidłowe: czy to jest repozytorium gita?

en: invalid server response; expected service, got flush packet
pl: nieprawidłowa odpowiedź serwera; oczekiwano usługi, otrzymano pakiet wypróżnienia

en: invalid server response; got '%s'
pl: nieprawidłowa odpowiedź serwera; otrzymano „%s”

en: repository '%s' not found
pl: nie znaleziono repozytorium „%s”

en: Authentication failed for '%s'
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się dla „%s”

en: unable to access '%s' with http.pinnedPubkey configuration: %s
pl: nie można dostać się do „%s” z ustawieniem http.pinnedPubkey: %s

en: unable to access '%s': %s
pl: brak dostępu do „%s”: %s

en: redirecting to %s
pl: przekierowanie do %s

en: shouldn't have EOF when not gentle on EOF
pl: nie powinno być końca pliku, kiedy koniec pliku nie jest gładko obsługiwany

en: remote server sent unexpected response end packet
pl: zdalny serwer wysłał nieoczekiwany pakiet końca odpowiedzi

en: unable to rewind rpc post data - try increasing http.postBuffer
pl: nie można cofnąć danych formularza rpc — spróbuj zwiększyć http.postBuffer

en: remote-curl: bad line length character: %.4s
pl: remote-curl: zły znak długości wiersza: %.4s

en: remote-curl: unexpected response end packet
pl: remote-curl: nieoczekiwany pakiet końca odpowiedzi

en: RPC failed; %s
pl: wywołanie RPC nie powiodło się; %s

en: cannot handle pushes this big
pl: nie można obsłużyć tak dużych wypchnięć

en: cannot deflate request; zlib deflate error %d
pl: nie można skompresować żądania; błąd deflate zlib %d

en: cannot deflate request; zlib end error %d
pl: nie można skompresować żądania; błąd end zlib %d

en: %d bytes of length header were received
pl: otrzymano nagłówek długości %d bajtów

en: %d bytes of body are still expected
pl: nadal oczekuję na %d bajtów ciała

en: dumb http transport does not support shallow capabilities
pl: tępy transport http nie wspiera płytkich możliwości

en: fetch failed.
pl: pobieranie nie powiodło się.

en: cannot fetch by sha1 over smart http
pl: nie można pobrać SHA-1 przez inteligentne http

en: protocol error: expected sha/ref, got '%s'
pl: błąd protokołu: oczekiwano SHA/referencji, otrzymano „%s”

en: http transport does not support %s
pl: transport http nie wspiera %s

en: git-http-push failed
pl: git-http-push nie powiodło się

en: remote-curl: usage: git remote-curl <remote> [<url>]
pl: remote-curl: użycie: git remote-curl <zdalne-repozytorium> [<adres>]

en: remote-curl: error reading command stream from git
pl: remote-curl: błąd odczytu strumienia poleceń od gita

en: remote-curl: fetch attempted without a local repo
pl: remote-curl: próba pobrania bez lokalnego repozytorium

en: remote-curl: unknown command '%s' from git
pl: remote-curl: nieznane polecenie „%s” z gita

en: no compiler information available
pl: brak dostępnych informacji o kompilatorze

en: no libc information available
pl: brak dostępnych informacji o bibliotece standardowej

en: args
pl: argumenty

en: object filtering
pl: filtrowanie obiektów

en: expiry-date
pl: data wygaśnięcia

en: no-op (backward compatibility)
pl: nic nie robi (kompatybilność wsteczna)

en: be more verbose
pl: więcej komunikatów

en: be more quiet
pl: mniej komunikatów

en: use <n> digits to display object names
pl: użyj <n> cyfr, aby wyświetlić nazwy obiektów

en: how to strip spaces and #comments from message
pl: jak usuwać odstępy i #komentarze z komunikatu

en: read pathspec from file
pl: wczytaj ścieżki z pliku

en: with --pathspec-from-file, pathspec elements are separated with NUL character
pl: przy --pathspec-from-file ścieżki są rozdzielone znakiem NUL

en: key
pl: klucz

en: field name to sort on
pl: nazwa pola, według którego należy posortować

en: update the index with reused conflict resolution if possible
pl: jeśli to możliwe, zaktualizuj indeks używając ponownie starych rozwiązań konfliktów

en: Add file contents to the index
pl: Dodaj zawartość pliku do indeksu

en: Apply a series of patches from a mailbox
pl: Zastosuj serię łatek ze skrzynki pocztowej

en: Annotate file lines with commit information
pl: Dodaj przypisy do wierszy pliku z informacjami o zapisach

en: Apply a patch to files and/or to the index
pl: Zastosuj łatkę do plików i/lub indeksu

en: Import a GNU Arch repository into Git
pl: Zaimportuj repozytorium GNU Arch do Gita

en: Create an archive of files from a named tree
pl: Utwórz archiwum plików z nazwanego drzewa

en: Use binary search to find the commit that introduced a bug
pl: Użyj wyszukiwania binarnego, aby znaleźć zapis, który wprowadził błędy

en: Show what revision and author last modified each line of a file
pl: Obwiń, kto i w jakiej rewizji ostatnio zmienił każdy wiersz pliku

en: List, create, or delete branches
pl: Wypisz, utwórz lub usuń gałęzie

en: Collect information for user to file a bug report
pl: Zbierz za użytkownika informacje, żeby zgłosić błąd

en: Move objects and refs by archive
pl: Przenoś obiekty i referencje po archiwach

en: Provide content or type and size information for repository objects
pl: Dostarcz informacje o zawartości lub rodzaju i rozmiarze obiektów repozytorium

en: Display gitattributes information
pl: Wypisz informacje gitattributes

en: Debug gitignore / exclude files
pl: Diagnozuj pliki pomijania gitignore / exclude

en: Show canonical names and email addresses of contacts
pl: Pokaż kanoniczne nazwy i adresy e-mail kontaktów

en: Switch branches or restore working tree files
pl: Przełącz gałąź lub przywróć pliki drzewa roboczego

en: Copy files from the index to the working tree
pl: Skopiuj pliki z indeksu do drzewa roboczego

en: Ensures that a reference name is well formed
pl: Zapewnia, że nazwa referencji jest prawidłowa

en: Find commits yet to be applied to upstream
pl: Znajdź zapisy jeszcze do zastosowania w górnym biegu

en: Apply the changes introduced by some existing commits
pl: Zastosuj zmiany wprowadzone niektórymi istniejącymi zapisami

en: Graphical alternative to git-commit
pl: Graficzna alternatywa git-commit

en: Remove untracked files from the working tree
pl: Usuń nieśledzone pliki z drzewa roboczego

en: Clone a repository into a new directory
pl: Sklonuj repozytorium do nowego katalogu

en: Display data in columns
pl: Wyświetl dane w kolumnach

en: Record changes to the repository
pl: Zapisz zmiany w repozytorium

en: Write and verify Git commit-graph files
pl: Zapisz i zweryfikuj pliki grafu zapisów Gita

en: Create a new commit object
pl: Utwórz nowy obiekt zapisu

en: Get and set repository or global options
pl: Podaj lub ustaw opcje repozytorium lub globalne

en: Count unpacked number of objects and their disk consumption
pl: Zlicz rozpakowane obiekty i ich zużycie dysku

en: Retrieve and store user credentials
pl: Uzyskaj i przechowaj poświadczenia użytkownika

en: Helper to temporarily store passwords in memory
pl: Pomocnik do tymczasowego przechowania haseł w pamięci

en: Helper to store credentials on disk
pl: Pomocnik do przechowania poświadczeń na dysku

en: Export a single commit to a CVS checkout
pl: Wyeksportuj pojedynczy zapis do poboru CVS

en: Salvage your data out of another SCM people love to hate
pl: Ocal swoje dane przed innym systemem kontroli wersji, który ludzie uwielbiają nienawidzić

en: A CVS server emulator for Git
pl: Emulator serwera CVS w Gicie

en: A really simple server for Git repositories
pl: Naprawdę prosty serwer do repozytoriów Gita

en: Give an object a human readable name based on an available ref
pl: Nadaj obiektowi nazwę czytelną dla człowieka opartą o dostępną referencję

en: Show changes between commits, commit and working tree, etc
pl: Pokaż zmiany pomiędzy zapisami, zapisem i drzewem roboczym itp.

en: Compares files in the working tree and the index
pl: Porównuje pliki w drzewie roboczym i indeksie

en: Compare a tree to the working tree or index
pl: Porównaj drzewo do drzewa roboczego lub indeksu

en: Compares the content and mode of blobs found via two tree objects
pl: Porównuje zawartość i tryb blobów znalezionych przez dwa obiekty drzewa

en: Show changes using common diff tools
pl: Pokaż zmiany używając zwykłych narzędzi różnic

en: Git data exporter
pl: Eksporter danych Gita

en: Backend for fast Git data importers
pl: Silnik dla szybkich importerów danych Gita

en: Download objects and refs from another repository
pl: Pobierz obiekty i referencje z innego repozytorium

en: Receive missing objects from another repository
pl: Odbierz brakujące obiekty z innego repozytorium

en: Rewrite branches
pl: Przerób gałęzie

en: Produce a merge commit message
pl: Wytwórz komunikat zapisu scalenia

en: Output information on each ref
pl: Wypisz informacje o każdej referencji

en: Run a Git command on a list of repositories
pl: Wykonaj polecenie Gita na liście repozytoriów

en: Prepare patches for e-mail submission
pl: Przygotuj łatki do wysłania pocztą e-mail

en: Verifies the connectivity and validity of the objects in the database
pl: Sprawdza spójność i poprawność obiektów w bazie danych

en: Cleanup unnecessary files and optimize the local repository
pl: Wyczyść niepotrzebne pliki i zoptymalizuj lokalne repozytorium

en: Extract commit ID from an archive created using git-archive
pl: Wydobądź identyfikator zapisu z archiwum utworzonego z git-archive

en: Print lines matching a pattern
pl: Wypisz wiersze pasujące do wzorca

en: A portable graphical interface to Git
pl: Przenośny interfejs graficzny do Gita

en: Compute object ID and optionally creates a blob from a file
pl: Oblicz identyfikator obiektu i opcjonalnie utwórz blob z pliku

en: Display help information about Git
pl: Wyświetl pomocne informacje o Gicie

en: Server side implementation of Git over HTTP
pl: Implementacja Gita po HTTP po stronie serwera

en: Download from a remote Git repository via HTTP
pl: Pobierz obiekty ze zdalnego repozytorium przez HTTP

en: Push objects over HTTP/DAV to another repository
pl: Wypchnij obiekty po HTTP/DAV do innego repozytorium

en: Send a collection of patches from stdin to an IMAP folder
pl: Wyślij zbiór łatek ze standardowego wejścia do katalogu IMAP

en: Build pack index file for an existing packed archive
pl: Zbuduj plik indeksu paczki istniejącemu spakowanemu archiwum

en: Create an empty Git repository or reinitialize an existing one
pl: Utwórz puste repozytorium Gita lub przeinicjuj istniejące

en: Instantly browse your working repository in gitweb
pl: Przeglądaj na miejscu swoje robocze repozytorium w gitweb

en: Add or parse structured information in commit messages
pl: Dodaj lub przetwórz ustrukturyzowane informacje z komunikatów zapisów

en: The Git repository browser
pl: Przeglądarka repozytorium Gita

en: Show commit logs
pl: Pokaż dziennik zapisów

en: Show information about files in the index and the working tree
pl: Pokaż informacje o plikach w indeksie i drzewie roboczym

en: List references in a remote repository
pl: Wypisz referencje w zdalnym repozytorium

en: List the contents of a tree object
pl: Wypisz zawartość obiektu drzewa

en: Extracts patch and authorship from a single e-mail message
pl: Wydobądź łatkę i autorstwo z pojedynczego listu e-mail

en: Simple UNIX mbox splitter program
pl: Prosty program do dzielenia Uniksowej skrzynki mbox

en: Run tasks to optimize Git repository data
pl: Wykonuj zadania, by zoptymalizować dane repozytorium Gita

en: Join two or more development histories together
pl: Połącz ze sobą dwie lub więcej historii rozwoju

en: Find as good common ancestors as possible for a merge
pl: Znajdź najlepszych możliwych przodków scalenia

en: Run a three-way file merge
pl: Wykonaj trójstronne scalenie pliku

en: Run a merge for files needing merging
pl: Wykonaj scalenie w plikach wymagających scalenia

en: The standard helper program to use with git-merge-index
pl: Standardowy program pomocniczy do użycia z git-merge-index

en: Run merge conflict resolution tools to resolve merge conflicts
pl: Uruchom narzędzia do rozwiązywania konfliktów, aby rozwiązać konflikty scalania

en: Show three-way merge without touching index
pl: Pokaż trójstronne scalenie bez dotykania indeksu

en: Write and verify multi-pack-indexes
pl: Wypisz i sprawdź indeksy multi-pack

en: Creates a tag object with extra validation
pl: Tworzy obiekt tagu z dodatkowymi sprawdzeniami

en: Build a tree-object from ls-tree formatted text
pl: Zbuduj obiekt drzewa z tekstu sformatowanego jak ls-tree

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
pl: Przenieś plik, katalog lub dowiązanie albo zmień jego nazwę

en: Find symbolic names for given revs
pl: Znajdź nazwy symboliczne dla podanych rewizji

en: Add or inspect object notes
pl: Dodaj lub zbadaj uwagi do obiektów

en: Import from and submit to Perforce repositories
pl: Importuj z repozytoriów Perforce i przesyłaj do nich

en: Create a packed archive of objects
pl: Utwórz spakowane archiwum obiektów

en: Find redundant pack files
pl: Znajdź zbędne pliki paczek

en: Pack heads and tags for efficient repository access
pl: Spakuj czoła i tagi do wydajnego dostępu do repozytorium

en: Compute unique ID for a patch
pl: Oblicz unikatowy identyfikator łatki

en: Prune all unreachable objects from the object database
pl: Przytnij wszystkie nieosiągalne obiekty z bazy danych obiektów

en: Remove extra objects that are already in pack files
pl: Usuń dodatkowe obiekty, które już są w plikach paczek

en: Fetch from and integrate with another repository or a local branch
pl: Pobierz i zintegruj zmiany z innego repozytorium lub lokalnej gałęzi

en: Update remote refs along with associated objects
pl: Zaktualizuj zdalne referencje razem z przypisanymi obiektami

en: Applies a quilt patchset onto the current branch
pl: Stosuje zestaw łatek quilta na bieżącą gałąź

en: Compare two commit ranges (e.g. two versions of a branch)
pl: Porównaj dwa zakresy zapisów (np. dwie wersje gałęzi)

en: Reads tree information into the index
pl: Wczytuje informacje o drzewie do indeksu

en: Reapply commits on top of another base tip
pl: Ponownie zastosuj zapisy na czubku innej gałęzi

en: Receive what is pushed into the repository
pl: Odbierz to, co zostało wypchnięte do repozytorium

en: Manage reflog information
pl: Zarządzaj informacjami o dzienniku referencji

en: Manage set of tracked repositories
pl: Zarządzaj zestawem śledzonych repozytoriów

en: Pack unpacked objects in a repository
pl: Spakuj rozpakowane obiekty w repozytorium

en: Create, list, delete refs to replace objects
pl: Utwórz, wypisz, usuń referencje do obiektów zamiennych

en: Generates a summary of pending changes
pl: Generuje podsumowanie trwających zmian

en: Reuse recorded resolution of conflicted merges
pl: Użyj ponownie zapisanego rozwiązania skonfliktowanych scaleń

en: Reset current HEAD to the specified state
pl: Zresetuj bieżący HEAD do podanego stanu

en: Restore working tree files
pl: Przywróć pliki drzewa roboczego

en: Revert some existing commits
pl: Odwróć niektóre istniejące zapisy

en: Lists commit objects in reverse chronological order
pl: Wypisz zapisy w odwrotnej kolejności chronologicznej

en: Pick out and massage parameters
pl: Dobierz i wymasuj parametry

en: Remove files from the working tree and from the index
pl: Usuń pliki z drzewa roboczego i z indeksu

en: Send a collection of patches as emails
pl: Wyślij zbiór łatek jako e-mail

en: Push objects over Git protocol to another repository
pl: Wypchnij obiekty po protokole Gita do innego repozytorium

en: Restricted login shell for Git-only SSH access
pl: Ograniczona powłoka logowania do dostępu przez SSH tylko do Gita

en: Summarize 'git log' output
pl: Podsumuj wyjście „git log”

en: Show various types of objects
pl: Pokazuj różne typy obiektów

en: Show branches and their commits
pl: Pokaż gałęzie i ich zapisy

en: Show packed archive index
pl: Pokaż indeks spakowanych archiwów

en: List references in a local repository
pl: Wypisz referencje w lokalnym repozytorium

en: Git's i18n setup code for shell scripts
pl: Kod międzynarodowy Gita w skryptach powłoki

en: Common Git shell script setup code
pl: Wspólny kod przygotowania Gita w skryptach powłoki

en: Initialize and modify the sparse-checkout
pl: Inicjuj i zmieniaj rzadkie wybranie

en: Stash the changes in a dirty working directory away
pl: Przenieś do schowka zmiany z brudnego drzewa roboczego

en: Add file contents to the staging area
pl: Dodaj zawartość pliku do obszaru przygotowania

en: Show the working tree status
pl: Pokaż stan drzewa roboczego

en: Remove unnecessary whitespace
pl: Usuń niepotrzebne białe znaki

en: Initialize, update or inspect submodules
pl: Zainicjuj, zaktualizuj lub zbadaj podmoduły

en: Bidirectional operation between a Subversion repository and Git
pl: Dwukierunkowa operacja między repozytorium Subversion i Gita

en: Switch branches
pl: Przełączaj gałęzie

en: Read, modify and delete symbolic refs
pl: Czytaj, zmieniaj lub kasuj referencje symboliczne

en: Create, list, delete or verify a tag object signed with GPG
pl: Utwórz, wypisz, usuń lub zweryfikuj obiekt tagu podpisany GPG

en: Creates a temporary file with a blob's contents
pl: Utwórz tymczasowy plik z zawartością blobu

en: Unpack objects from a packed archive
pl: Rozpakuj obiekty ze spakowanego archiwum

en: Register file contents in the working tree to the index
pl: Zarejestruj zawartość pliku z drzewa roboczego w indeksie

en: Update the object name stored in a ref safely
pl: Zaktualizuj bezpiecznie nazwę obiektu zapisaną w referencji

en: Update auxiliary info file to help dumb servers
pl: Zaktualizuj pomocnicze informacje, aby pomóc tępym serwerom

en: Send archive back to git-archive
pl: Wyślij archiwum z powrotem do git-archive

en: Send objects packed back to git-fetch-pack
pl: Wyślij spakowane obiekty z powrotem do git-fetch-pack

en: Show a Git logical variable
pl: Pokaż logiczną zmienną Gita

en: Check the GPG signature of commits
pl: Sprawdź podpisy GPG zapisów

en: Validate packed Git archive files
pl: Sprawdź spakowane pliki archiwów Gita

en: Check the GPG signature of tags
pl: Sprawdź podpisy GPG tagów

en: Git web interface (web frontend to Git repositories)
pl: Interfejs www Gita (przeglądarkowy wgląd w repozytoria Gita)

en: Show logs with difference each commit introduces
pl: Pokaż dzienniki z różnicami, które wprowadza każdy zapis

en: Manage multiple working trees
pl: Zarządzaj wieloma drzewami roboczymi

en: Create a tree object from the current index
pl: Utwórz obiekt drzewa z bieżącego indeksu

en: Defining attributes per path
pl: Definiowanie atrybutów ścieżek

en: Git command-line interface and conventions
pl: Interfejs wiersza poleceń i konwencje Gita

en: A Git core tutorial for developers
pl: Samouczek podstaw Gita dla deweloperów

en: Providing usernames and passwords to Git
pl: Podawanie Gitowi nazw użytkownika i haseł

en: Git for CVS users
pl: Git dla użytkowników CVS

en: Tweaking diff output
pl: Dostrajanie wyjścia różnic

en: A useful minimum set of commands for Everyday Git
pl: Użyteczny podstawowy zbiór poleceń do Codziennego Gita

en: Frequently asked questions about using Git
pl: Często zadawane pytania o użyciu Gita

en: A Git Glossary
pl: Słowniczek Gita

en: Hooks used by Git
pl: Skrypty używane przez Gita

en: Specifies intentionally untracked files to ignore
pl: Podaje celowo nieśledzone pliki do pomijania

en: Map author/committer names and/or E-Mail addresses
pl: Przypisz nazwiska autorów/składających i/lub ich adresy poczty elektronicznej

en: Defining submodule properties
pl: Definiowanie właściwości podmodułów

en: Git namespaces
pl: Przestrzenie nazw Gita

en: Helper programs to interact with remote repositories
pl: Pomocnicze programy do interakcji ze zdalnymi repozytoriami

en: Git Repository Layout
pl: Układ repozytorium Gita

en: Specifying revisions and ranges for Git
pl: Podawanie Gitowi rewizji i zakresów

en: Mounting one repository inside another
pl: Montowanie jednego repozytorium w drugim

en: A tutorial introduction to Git: part two
pl: Samouczek wprowadzenia do Gita: część druga

en: A tutorial introduction to Git
pl: Samouczek wprowadzenia do Gita

en: An overview of recommended workflows with Git
pl: Przegląd zalecanych przepływów pracy z Gitem

en: Error: Your local changes to the following files would be overwritten by merge
pl: Błąd: Scalenie nadpisałoby lokalne zmiany w następujących plikach

en: Automated merge did not work.
pl: Automatyczne scalenie nie zadziałało.

en: Should not be doing an octopus.
pl: Nie powinna się robić ośmiornica.

en: Unable to find common commit with $pretty_name
pl: Nie znaleziono wspólnego zapisu z $pretty_name

en: Already up to date with $pretty_name
pl: Już aktualne z $pretty_name

en: Fast-forwarding to: $pretty_name
pl: Przewijanie do: $pretty_name

en: Trying simple merge with $pretty_name
pl: Próba prostego scalenia z $pretty_name

en: Simple merge did not work, trying automatic merge.
pl: Proste scalenie nie zadziałało, próba automatycznego scalenia.

en: Unable to find current revision in submodule path '$displaypath'
pl: Nie znaleziono aktualnej rewizji w ścieżce podmodułu „$displaypath”

en: Unable to fetch in submodule path '$sm_path'
pl: Nie można pobrać w ścieżce podmodułu „$sm_path”

en: Unable to find current ${remote_name}/${branch} revision in submodule path '$sm_path'
pl: Nie znaleziono aktualnej rewizji ${remote_name}/${branch} w ścieżce pod-modułu „$sm_path”

en: Failed to recurse into submodule path '$displaypath'
pl: Nie można zejść do ścieżki podmodułu „$displaypath”

en: usage: $dashless $USAGE
pl: użycie: $dashless $USAGE

en: Cannot chdir to $cdup, the toplevel of the working tree
pl: Nie można przejść chdir do $cdup, szczytu drzewa roboczego

en: fatal: $program_name cannot be used without a working tree.
pl: błąd krytyczny: nie można użyć $program_name bez drzewa roboczego.

en: Cannot rewrite branches: You have unstaged changes.
pl: Nie można przerobić gałęzi: Masz nieprzygotowane zmiany.

en: Cannot $action: You have unstaged changes.
pl: Nie można wykonać $action: Masz nieprzygotowane zmiany.

en: Cannot $action: Your index contains uncommitted changes.
pl: Nie można wykonać $action: Twój indeks zawiera niezłożone zmiany.

en: Additionally, your index contains uncommitted changes.
pl: Dodatkowo, twój indeks zawiera niezłożone zmiany.

en: You need to run this command from the toplevel of the working tree.
pl: Musisz uruchomić to polecenie ze szczytu drzewa roboczego.

en: Unable to determine absolute path of git directory
pl: Nie można określić bezwzględnej ścieżki katalogu gita

note: TRANSLATORS: you can adjust this to align "git add -i" status menu
en: %12s %12s %s
pl: %20s %20s %s

en: touched %d path
     | touched %d paths
pl[0]: dotknięto %d ścieżkę
pl[1]: dotknięto %d ścieżki
pl[2]: dotknięto %d ścieżek

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be
    marked for staging.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast
    oznaczony do przygotowania.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be
    marked for stashing.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast
    oznaczony do dodania do schowka.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be
    marked for unstaging.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast
    oznaczony do wycofania.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be
    marked for applying.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast
    oznaczony do zastosowania.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be
    marked for discarding.
pl: Jeśli łatka stosuje się gładko, zmieniony skrawek zostanie natychmiast
    oznaczony do odrzucenia.

en: failed to open hunk edit file for writing: %s
pl: nie można otworzyć do zapisu pliku edycji skrawka: %s

en: ---
    To remove '%s' lines, make them ' ' lines (context).
    To remove '%s' lines, delete them.
    Lines starting with %s will be removed.
pl: ---
    Aby usunąć wiersze „%s”, oznacz je jako wiersze „ ” lines (kontekst).
    Aby usunąć wiersze „%s”, usuń je.
    Wiersze zaczynające się od %s zostaną usunięte.

en: failed to open hunk edit file for reading: %s
pl: nie można otworzyć do odczytu pliku edycji skrawka: %s

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - przygotuj ten skrawek
    n - nie przygotowuj tego skrawka
    q - wyjdź; nie przygotowuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - przygotuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie przygotowuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - dodaj ten skrawek do schowka
    n - nie dodawaj tego skrawka do schowka
    q - wyjdź; nie dodawaj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - dodaj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie dodawaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - wycofaj ten skrawek
    n - nie wycofuj tego skrawka
    q - wyjdź; nie wycofuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - wycofaj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie wycofuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - apply this hunk to index
    n - do not apply this hunk to index
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do indeksu
    n - nie stosuj tego skrawka do indeksu
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - discard this hunk from worktree
    n - do not discard this hunk from worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - odrzuć ten skrawek z drzewa roboczego
    n - nie odrzucaj tego skrawka z drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie odrzucaj tego skrawka, ani żadnych pozostałych
    a - odrzuć ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie odrzucaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - discard this hunk from index and worktree
    n - do not discard this hunk from index and worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - odrzuć ten skrawek z indeksu i drzewa roboczego
    n - nie odrzucaj tego skrawka z indeksu i drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie odrzucaj tego skrawka, ani żadnych pozostałych
    a - odrzuć ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie odrzucaj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - apply this hunk to index and worktree
    n - do not apply this hunk to index and worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do indeksu i drzewa roboczego
    n - nie stosuj tego skrawka do indeksu i drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: y - apply this hunk to worktree
    n - do not apply this hunk to worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
pl: y - zastosuj ten skrawek do drzewa roboczego
    n - nie stosuj tego skrawka do drzewa roboczego
    q - wyjdź; nie stosuj tego skrawka, ani żadnych kolejnych
    a - zastosuj ten skrawek i wszystkie kolejne w tym pliku
    d - nie stosuj tego skrawka ani żadnych kolejnych w tym pliku

en: g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    j - leave this hunk undecided, see next undecided hunk
    J - leave this hunk undecided, see next hunk
    k - leave this hunk undecided, see previous undecided hunk
    K - leave this hunk undecided, see previous hunk
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    ? - print help
pl: g - wybierz skrawek, to którego przejść
    / - wyszukaj skrawek pasujący do podanego wyrażenia regularnego
    j - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz następny nierozstrzygnięty skrawek
    J - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz następny skrawek
    k - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz poprzedni nierozstrzygnięty skrawek
    K - pozostaw ten skrawek nierozstrzygniętym, zobacz poprzedni skrawek
    s - podziel ten skrawek na mniejsze
    e - ręcznie zmień bieżący skrawek
    ? - wypisz pomoc

en: The selected hunks do not apply to the index!
pl: Wybrane skrawki nie stosują się do indeksu!

en: ignoring unmerged: %s
pl: pomijanie niescalonego: %s

en: Apply mode change to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować zmianę trybu do drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować usunięcie do drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować dodanie do drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
pl: Zastosować ten skrawek do drzewa roboczego [y,n,q,a,d%s,?]?

en: No other hunks to goto
pl: Nie ma innych skrawków do przejścia

en: Invalid number: '%s'
pl: Nieprawidłowa liczba: „%s”

en: Sorry, only %d hunk available.
     | Sorry, only %d hunks available.
pl[0]: Niestety dostępny jest tylko %d skrawek.
pl[1]: Niestety dostępne są tylko %d skrawki.
pl[2]: Niestety dostępnych jest tylko %d skrawków.

en: No other hunks to search
pl: Nie ma innych skrawków do wyszukania

en: Malformed search regexp %s: %s
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne %s: %s

en: No hunk matches the given pattern
pl: Żaden skrawek nie pasuje do podanego wzorca

en: No previous hunk
pl: Nie ma poprzedniego skrawka

en: No next hunk
pl: Nie ma następnego skrawka

en: Sorry, cannot split this hunk
pl: Niestety nie można podzielić tego skrawka

en: Split into %d hunk.
     | Split into %d hunks.
pl[0]: Podzielono na %d skrawek.
pl[1]: Podzielono na %d skrawki.
pl[2]: Podzielono na %d skrawków.

en: Sorry, cannot edit this hunk
pl: Niestety nie można zmienić tego skrawka

note: TRANSLATORS: please do not translate the command names 'status', 'update', 'revert', etc.
en: status        - show paths with changes
    update        - add working tree state to the staged set of changes
    revert        - revert staged set of changes back to the HEAD version
    patch         - pick hunks and update selectively
    diff          - view diff between HEAD and index
    add untracked - add contents of untracked files to the staged set of changes
pl: status        - pokaż ścieżki ze zmianami
    update        - dodaj stan drzewa roboczego do przygotowanego zestawu zmian
    revert        - przywróć przygotowany zestaw zmian z powrotem do wersji HEAD
    patch         - wybierz skrawki i zaktualizuj wybiórczo
    diff          - pokaż różnice między HEAD i indeksem
    add untracked - dodaj zawartość nieśledzonych plików do przygotowanego zestawu zmian

en: missing --
pl: brakujące --

en: unknown --patch mode: %s
pl: nieznany tryb --patch: %s

en: invalid argument %s, expecting --
pl: nieprawidłowy argument %s, oczekiwano --

en: local zone differs from GMT by a non-minute interval
pl: lokalna strefa różni się od GMT o odstęp niepodzielny przez minutę

en: local time offset greater than or equal to 24 hours
pl: przesunięcie czasu lokalnego większe lub równe 24 godzin

en: fatal: command '%s' died with exit code %d
pl: błąd krytyczny: polecenie „%s” zakończyło się z kodem wyjścia %d

en: the editor exited uncleanly, aborting everything
pl: edytor nie wyszedł gładko, przerywanie wszystkiego

en: '%s' contains an intermediate version of the email you were composing.
pl: „%s” zawiera pośrednią wersję listu e-mail, który pisałeś/-aś.

en: '%s.final' contains the composed email.
pl: „%s.final” zawiera napisany list e-mail.

en: --dump-aliases incompatible with other options
pl: --dump-aliases i inne opcje się wykluczają

en: fatal: found configuration options for 'sendmail'
    git-send-email is configured with the sendemail.* options - note the 'e'.
    Set sendemail.forbidSendmailVariables to false to disable this check.
pl: błąd krytyczny: znaleziono opcje konfiguracji do „sendmail”
    git-send-email jest skonfigurowany z opcjami sendemail.* — uwaga na „e”.
    Ustaw sendemail.forbidSendmailVariables na false, aby wyłączyć to sprawdzenie.

en: Cannot run git format-patch from outside a repository
pl: Nie można wykonać git format-patch poza repozytorium

en: `batch-size` and `relogin` must be specified together (via command-line or configuration option)
pl: „batch-size” i „relogin” muszą być podane razem (z wiersza poleceń lub opcji konfiguracji)

en: Unknown --suppress-cc field: '%s'
pl: Nieznane pole --suppress-cc: „%s”

en: Unknown --confirm setting: '%s'
pl: Nieznane ustawienie --confirm: „%s”

en: warning: sendmail alias with quotes is not supported: %s
pl: ostrzeżenie: skrót sendmaila z cudzysłowami niewspierany: %s

en: warning: `:include:` not supported: %s
pl: ostrzeżenie: „:include:” niewspierane: %s

en: warning: `/file` or `|pipe` redirection not supported: %s
pl: ostrzeżenie: przekierowania „/plik” i „|potok” niewspierane: %s

en: warning: sendmail line is not recognized: %s
pl: ostrzeżenie: nie rozpoznano wiersza sendmaila: %s

en: File '%s' exists but it could also be the range of commits
    to produce patches for.  Please disambiguate by...
    
        * Saying "./%s" if you mean a file; or
        * Giving --format-patch option if you mean a range.
pl: Plik „%s” istnieje, ale to mógłby być też zakres zapisów,
    do wytworzenia łatek.  Ujednoznacznij...
    
        * mówiąc „./%s” jeśli masz na myśli plik; lub
        * podając opcję --format-patch jeśli masz na myśli zakres.

en: Failed to opendir %s: %s
pl: Nie można wykonać opendir na %s: %s

en: 
    No patch files specified!
pl: 
    Nie podano plików łatek!

en: No subject line in %s?
pl: Brak wiersza tematu w %s?

en: Failed to open for writing %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: Lines beginning in "GIT:" will be removed.
    Consider including an overall diffstat or table of contents
    for the patch you are writing.
    
    Clear the body content if you don't wish to send a summary.
pl: Wiersze zaczynające się od „GIT:” zostaną usunięte.
    Rozważ uwzględnienie ogólnych statystyk różnic lub spisu treści
    w łatce, którą piszesz.
    
    Wyczyść zawartość treści, jeśli chcesz wysłać podsumowanie.

en: Failed to open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Failed to open %s.final: %s
pl: Nie można otworzyć %s.final: %s

en: Summary email is empty, skipping it
pl: Podsumowanie listu e-mail jest puste, pomijanie

note: TRANSLATORS: please keep [y/N] as is.
en: Are you sure you want to use <%s> [y/N]?
pl: Czy na pewno użyć <%s> [y/N]?

en: The following files are 8bit, but do not declare a Content-Transfer-Encoding.
pl: Następujące pliki są ośmiobitowe, ale nie deklarują kodowania Content-Transfer-Encoding.

en: Which 8bit encoding should I declare [UTF-8]?
pl: Jakie ośmiobitowe kodowanie zadeklarować [UTF-8]?

en: Refusing to send because the patch
    	%s
    has the template subject '*** SUBJECT HERE ***'. Pass --force if you really want to send.
pl: Odmawiam wysłania, bo łatka
    	%s
    ma temat z szablonu „*** SUBJECT HERE ***”. Przekaż --force, jeśli naprawdę chcesz to wysłać.

en: To whom should the emails be sent (if anyone)?
pl: Do kogo mają być wysłane listy e-mail (jeśli w ogóle)?

en: fatal: alias '%s' expands to itself
pl: błąd krytyczny: skrót „%s” rozwija się do siebie samego

en: Message-ID to be used as In-Reply-To for the first email (if any)?
pl: Message-ID do użycia w In-Reply-To w pierwszym liście e-mail (jeśli w ogóle)?

en: error: unable to extract a valid address from: %s
pl: błąd: nie można wydobyć prawidłowego adresu z: %s

note: TRANSLATORS: Make sure to include [q] [d] [e] in your translation. The program will only accept English input at this point.
en: What to do with this address? ([q]uit|[d]rop|[e]dit):
pl: Co zrobić z tym adresem? (wyjdź [q] | porzuć [d] | [e]dytuj):

en: CA path "%s" does not exist
pl: ścieżka CA „%s” nie istnieje

en:     The Cc list above has been expanded by additional
        addresses found in the patch commit message. By default
        send-email prompts before sending whenever this occurs.
        This behavior is controlled by the sendemail.confirm
        configuration setting.
    
        For additional information, run 'git send-email --help'.
        To retain the current behavior, but squelch this message,
        run 'git config --global sendemail.confirm auto'.
pl:     Lista DW powyżej została poszerzona o dodatkowe
        adresy znalezione w komunikacie zapisu łatki. Domyślnie
        send-email pyta przed wysłaniem, kiedy to się dzieje.
        To zachowanie jest sterowane przez ustawienie
        sendemail.confirm.
    
        Więcej informacji w „git send-email --help”.
        Aby zachować obecne zachowanie, ale uciszyć ten komunikat,
        wykonaj „git config --global sendemail.confirm auto”.

note: TRANSLATORS: Make sure to include [y] [n] [e] [q] [a] in your translation. The program will only accept English input at this point.
en: Send this email? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):
pl: Wysłać ten list e-mail? (tak [y]|[n]ie|[e]dytuj|wyjdź [q]|wszystkie [a]):

en: Send this email reply required
pl: Wyślij ten list e-mail z wymaganą odpowiedzią

en: The required SMTP server is not properly defined.
pl: Wymagany serwer SMTP nie jest prawidłowo zdefiniowany.

en: Server does not support STARTTLS! %s
pl: Serwer nie wspiera STARTTLS! %s

en: STARTTLS failed! %s
pl: nie można wykonać STARTTLS! %s

en: Unable to initialize SMTP properly. Check config and use --smtp-debug.
pl: Nie można prawidłowo zainicjować SMTP. Sprawdź konfigurację i użyj --smtp-debug.

en: Failed to send %s
pl: Nie można wysłać %s

en: Dry-Sent %s
pl: Wysłano na sucho %s

en: Sent %s
pl: Wysłano %s

en: Dry-OK. Log says:
pl: OK na sucho. Dziennik mówi:

en: OK. Log says:
pl: OK. Dziennik mówi:

en: Result:
pl: Wynik:

en: Result: OK
pl: Wynik: OK

en: can't open file %s
pl: nie można otworzyć pliku %s

en: (mbox) Adding cc: %s from line '%s'
pl: (mbox) Dodawanie DW: %s z wiersza „%s”

en: (mbox) Adding to: %s from line '%s'
pl: (mbox) Dodawanie Do: %s z wiersza „%s”

en: (non-mbox) Adding cc: %s from line '%s'
pl: (nie mbox) Dodawanie DW: %s z wiersza „%s”

en: (body) Adding cc: %s from line '%s'
pl: (treść) Dodawanie DW: %s z wiersza „%s”

en: (%s) Could not execute '%s'
pl: (%s) Nie można wykonać „%s”

en: (%s) Adding %s: %s from: '%s'
pl: (%s) Dodawanie %s: %s z: „%s”

en: (%s) failed to close pipe to '%s'
pl: (%s) nie można zamknąć potoku do „%s”

en: cannot send message as 7bit
pl: nie można wysłać wiadomości jako siedmiobitowej

en: invalid transfer encoding
pl: nieprawidłowe kodowanie przesyłu

en: fatal: %s: rejected by sendemail-validate hook
    %s
    warning: no patches were sent
pl: błąd krytyczny: %s: odrzucone przez skrypt sendemail-validate
    %s
    ostrzeżenie: nie wysłano żadnych łatek

en: unable to open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: fatal: %s:%d is longer than 998 characters
    warning: no patches were sent
pl: błąd krytyczny: %s:%d ma więcej niż 998 znaków
    ostrzeżenie: nie wysłano żadnych łatek

en: Skipping %s with backup suffix '%s'.
pl: Pomijanie %s z zapasowym sufiksem „%s”.

note: TRANSLATORS: please keep "[y|N]" as is.
en: Do you really want to send %s? [y|N]:
pl: Czy na pewno wysłać %s? [y | N]:
