chatty main - en to be translation catalogue (361 entries)

en: Chats
be: Паведамленні

en: SMS/MMS, Matrix and XMPP chat application
be: Праграма для абмену паведамленнямі праз SMS/MMS, Matrix і XMPP

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;
be: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;смс;чат;камунікаванне;мадэм;паведамленні;абмен паведамленнямі;

en: Whether the application is launching the first time
be: Ці запускаецца праграма ў першы раз

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
be: Код краіны ў фармаце ISO 3166-1 alpha-2

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
be: Двухлітарны код краіны апошняй даступнай SIM-карты або сеткі

en: Send message read receipts
be: Адпраўляць пацвярджэнне аб прачытанні паведамлення

en: Whether to send the status of the message if read
be: Ці перадаваць стан паведамлення, калі яно прачытана

en: Message carbon copies
be: Дубліраванне паведамленняў

en: Share chat history among devices
be: Абагуліць гісторыю чатаў паміж прыладамі

en: Enable Message Archive Management
be: Уключыць кіраванне архівам паведамленняў (MAM)

en: Enable MAM archive synchronization from the server
be: Уключыць сінхранізацыю MAM з серверам

en: Enable purple
be: Уключыць purple

en: Enable purple accounts
be: Уключыць уліковыя запісы purple

en: Send typing notifications
be: Адпраўляць апавяшчэнні пра набор тэксту

en: Whether to Send typing notifications
be: Ці адпраўляць апавяшчэнні пра набор тэксту

en: Strip Tracking IDs
be: Абразаць ідэнтыфікатары збіральшчыкаў звестак

en: Whether to Remove Tracking IDs from URLs Automatically
be: Ці трэба аўтаматычна выдаляць з URL ідэнтыфікатары збіральшчыкаў звестак

en: Whether Strip Tracking IDs was shown
be: Ці паказваліся ідэнтыфікатары збіральшчыкаў звестак

en: Whether the Tracking IDs dialog has been shown
be: Ці было паказана акно з ідэнтыфікатарамі збіральшчыкаў звестак

en: Render Attachments
be: Паказваць далучэнні

en: Whether to Render Attachments or not
be: Ці трэба паказваць далучэнні

en: Mark Idle users differently
be: Пазначаць неактыўных карыстальнікаў інакш

en: Indicate unknown contacts
be: Пазначаць невядомыя кантакты

en: Convert text to emoticons
be: Пераўтвараць тэкст у смайлы

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
be: Пераўтвараць тэкст, які адпавядае смайлам, у сапраўдныя смайлы

en: Enter key sends the message
be: Клавіша Enter адпраўляе паведамленне

en: Whether pressing Enter key sends the message
be: Ці адпраўляецца паведамленне пры націсканні клавішы Enter

en: Request SMS delivery reports
be: Запытваць справаздачы пра дастаўку SMS

en: Whether to request delivery reports for outgoing SMS
be: Ці запытваць справаздачы пра дастаўку выходных SMS

en: Clear out stuck SMS
be: Ачышчаць «захраслыя» SMS

en: Whether Chatty should clear out SMS that are stuck in receiving/unknown state
be: Ці павінна праграма выдаляць SMS, якія захраслі ў стане атрымання або невядомым стане

en: Enable experimental features
be: Уключыць эксперыментальныя функцыі

en: Whether to enable experimental features
be: Ці ўключаць эксперыментальныя функцыі

en: Window maximized
be: Разгортванне акна

en: Window maximized state
be: Стан акна – разгорнута

en: Window size
be: Памер акна

en: Window size (width, height).
be: Памер акна (шырыня, вышыня).

en: PGP user ID
be: ID карыстальніка PGP

en: The user ID for PGP that Chatty will use for outgoing messages
be: ID карыстальніка PGP, які будзе выкарыстоўвацца праграмай для выходных паведамленняў

en: The default keyid the remote side should use to encrypt messages to us
be: Прадвызначаны ключ, які павінен выкарыстоўваць аддалены бок для шыфравання паведамленняў для нас

en: Messaging application for mobile and desktop
be: Праграма абмену паведамленнямі для мабільных прылад і настольных камп'ютараў

en: Chats is a simple to use to messaging app for 1:1 communication and small groups supporting SMS, MMS, XMPP and Matrix.
be: Паведамленні – гэта простая і зручная праграма для абмену паведамленнямі паміж двума людзьмі і невялікай групай праз SMS, MMS, XMPP і Matrix.

en: Show release version
be: Паказаць версію

en: Disable all accounts
be: Адключыць усе ўліковыя запісы

en: Enable libpurple debug messages
be: Уключыць аладачныя паведамленні libpurple

en: An SMS and XMPP messaging client
be: Кліент абмену паведамленнямі SMS і XMPP

en: There was an error displaying help:
    %s
be: Пры паказе даведкі адбылася памылка:
    %s

en: Close
be: Закрыць

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
be: Выберыце кантакт з дапамогай кнопкі <b>“+”</b> у загалоўку акна.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
be: Дадайце ўліковыя запісы для абмену імгненнымі паведамленнямі ў Наладах.

en: No Search Results
be: Нічога не знойдзена

en: Try different search
be: Паспрабуйце змяніць пошукавы запыт

en: Start Chatting
be: Пачаць размову

en: This is an MMS conversation
be: Гэта размова праз MMS

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
be: Вашы паведамленні не зашыфраваны, могуць ужывацца тарыфы аператара сувязі

en: This is an SMS/MMS conversation
be: Гэта размова праз SMS/MMS

en: This is an SMS conversation
be: Гэта размова праз SMS

en: This is an IM conversation
be: Гэта размова праз імгненныя паведамленні

en: Your messages are encrypted
be: Вашы паведамленні зашыфраваны

en: Your messages are not encrypted
be: Вашы паведамленні незашыфраваны

en: Empty room
be: Пусты пакой

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
be: %s і %s

en: %s and %u other | %s and %u others
be[0]: %s і %u іншы
be[1]: %s і %u іншыя
be[2]: %s і %u іншых

en: Unknown Contact
be: Невядомы кантакт

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
be: Паспрабуйце змяніць пошукавы запыт або ўвядзіце сапраўдны нумар, каб стварыць новы чат

en: No Contacts
be: Няма кантактаў

en: Just Now
be: Толькі што

en: %<PRIi64> minute ago | %<PRIi64> minutes ago
be[0]: %<PRIi64> хвіліну таму
be[1]: %<PRIi64> хвіліны таму
be[2]: %<PRIi64> хвілін таму

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %H:%M
be: Сёння, %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %I:%M %p
be: Сёння, %I:%M %p

en: Yesterday %H:%M
be: Учора, %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Yesterday %I:%M %p
be: Учора, %I:%M %p

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %H:%M
be: %d.%m.%Y %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %I:%M %p
be: %d.%m.%Y %I:%M %p

en: %Y-%m-%d
be: %d.%m.%Y

en: Invite: %s
be: Запрасіць: %s

[ctx: Invitation to event]
en: Invitation
be: Запрашэнне

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
be: Адбітак ідэнтыфікатара прылады %s:

note: TRANSLATORS: %s is the chat room name
en: Do you want to join “%s”?
be: Далучыцца да «%s»?

en: Owner
be: Уладальнік

en: Moderator
be: Мадэратар

en: Member
be: Удзельнік

en: Picture
be: Відарыс

en: Video
be: Відэа

en: Audio
be: Аўдыя

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: File
be: Файл

en: MMS Message
be: Паведамленне MMS

en: Multiple Files
be: Некалькі файлаў

en: Account disconnected
be: Уліковы запіс адключаны

en: Account connecting…
be: Падключэнне ўл. запісу…

en: “%s” is not a valid URI
be: «%s» не з'яўляецца прыдатным URI-адрасам

en: Alert
be: Папярэджанне

en: Found and automatically deleted tracking IDs from the pasted link.
be: Ва ўстаўленай спасылцы выяўлены ідэнтыфікатары збіральшчыкаў звестак, яны аўтаматычна выдалены.

en: Don't Show Again
be: Больш не паказваць

en: Got an encrypted message, but couldn't decrypt due to missing keys
be: Атрымана зашыфраванае паведамленне, але яго не ўдалося расшыфраваць, бо адсутнічаюць ключы

en: New message from %s
be: Новае паведамленне ад %s

en: Message Received
be: Атрымана паведамленне

en: Audio File
be: Аўдыяфайл

en: %i Message | %i Messages
be[0]: %i паведамленне
be[1]: %i паведамленні
be[2]: %i паведамленняў

en: Any Protocol
be: Любы пратакол

en: Error
be: Памылка

en: Save File…
be: Захаваць файл…

en: Open File…
be: Адкрыць файл…

en: User %s has added %s to the contacts
be: Карыстальнік %s дадаў у кантакты %s

en: Delete Account
be: Выдаленне ўліковага запісу

en: Add %s to contact list
be: Дадаць %s у спіс кантактаў

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Please check ID and password
be: Праверце правільнасць ідэнтыфікатара і пароля

note: TRANSLATORS: You may copy translations from https://github.com/matrix-org/matrix-spec-proposals/blob/old_master/data-definitions/sas-emoji.json * if available
en: Dog
be: Сабака

note: "U+1F436"
en: Cat
be: Кот

note: "U+1F431"
en: Lion
be: Леў

note: "U+1F981"
en: Horse
be: Конь

note: "U+1F40E"
en: Unicorn
be: Аднарог

note: "U+1F984"
en: Pig
be: Свіння

note: "U+1F437"
en: Elephant
be: Слон

note: "U+1F418"
en: Rabbit
be: Трус

note: "U+1F430"
en: Panda
be: Панда

note: "U+1F43C"
en: Rooster
be: Певень

note: "U+1F413"
en: Penguin
be: Пінгвін

note: "U+1F427"
en: Turtle
be: Чарапаха

note: "U+1F422"
en: Fish
be: Рыба

note: "U+1F41F"
en: Octopus
be: Васьміног

note: "U+1F419"
en: Butterfly
be: Матылёк

note: "U+1F98B"
en: Flower
be: Кветка

note: "U+1F337"
en: Tree
be: Дрэва

note: "U+1F333"
en: Cactus
be: Кактус

note: "U+1F335"
en: Mushroom
be: Грыб

note: "U+1F344"
en: Globe
be: Зямны шар

note: "U+1F30F"
en: Moon
be: Месяц

note: "U+1F319"
en: Cloud
be: Воблака

note: "U+2601U+FE0F"
en: Fire
be: Агонь

note: "U+1F525"
en: Banana
be: Банан

note: "U+1F34C"
en: Apple
be: Яблык

note: "U+1F34E"
en: Strawberry
be: Клубніцы

note: "U+1F353"
en: Corn
be: Кукуруза

note: "U+1F33D"
en: Pizza
be: Піца

note: "U+1F355"
en: Cake
be: Торт

note: "U+1F382"
en: Heart
be: Сэрца

note: "U+2764U+FE0F"
en: Smiley
be: Усмешка

note: "U+1F600"
en: Robot
be: Робат

note: "U+1F916"
en: Hat
be: Капялюш

note: "U+1F3A9"
en: Glasses
be: Акуляры

note: "U+1F453"
en: Spanner
be: Гаечны ключ

note: "U+1F527"
en: Santa
be: Санта

note: "U+1F385"
en: Thumbs Up
be: Палец уверх

note: "U+1F44D"
en: Umbrella
be: Парасон

note: "U+2602U+FE0F"
en: Hourglass
be: Пясочны гадзіннік

note: "U+231B"
en: Clock
be: Гадзіннік

note: "U+23F0"
en: Gift
be: Падарунак

note: "U+1F381"
en: Light Bulb
be: Лямпачка

note: "U+1F4A1"
en: Book
be: Кніга

note: "U+1F4D5"
en: Pencil
be: Аловак

note: "U+270FU+FE0F"
en: Paperclip
be: Сашчэпка

note: "U+1F4CE"
en: Scissors
be: Нажніцы

note: "U+2702U+FE0F"
en: Lock
be: Замок

note: "U+1F512"
en: Key
be: Ключ

note: "U+1F511"
en: Hammer
be: Малаток

note: "U+1F528"
en: Telephone
be: Тэлефон

note: "U+260EU+FE0F"
en: Flag
be: Сцяг

note: "U+1F3C1"
en: Train
be: Цягнік

note: "U+1F682"
en: Bicycle
be: Веласіпед

note: "U+1F6B2"
en: Aeroplane
be: Самалёт

note: "U+2708U+FE0F"
en: Rocket
be: Ракета

note: "U+1F680"
en: Trophy
be: Кубак

note: "U+1F3C6"
en: Ball
be: Мяч

note: "U+26BD"
en: Guitar
be: Гітара

note: "U+1F3B8"
en: Trumpet
be: Труба

note: "U+1F3BA"
en: Bell
be: Званочак

note: "U+1F514"
en: Anchor
be: Якар

note: "U+2693"
en: Headphones
be: Навушнікі

note: "U+1F3A7"
en: Folder
be: Папка

note: "U+1F4C1"
en: Pin
be: Шпілька

en: Show Emojis
be: Паказваць эмодзі

en: Show Numbers
be: Паказваць нумары

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
be: Вы больш не будзеце атрымліваць апавяшчэнні пра новыя паведамленні, працягнуць?

en: Block
be: Заблакіраваць

en: Delete chat with “%s”
be: Выдаліць чат з «%s»

en: This deletes the conversation history
be: Выдаляе гісторыю размовы

en: Disconnect group chat “%s”
be: Адключыць групавы чат «%s»

en: This removes chat from chats list
be: Выдаляе чат са спіса чатаў

en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
be: Вы

en: Set Avatar
be: Задаць аватар

en: Images
be: Відарысы

en: Encryption is not available
be: Шыфраванне недаступна

en: This chat is encrypted
be: Гэты чат зашыфраваны

en: This chat is not encrypted
be: Гэты чат незашыфраваны

en: Encryption not available
be: Шыфраванне недаступна

en: %u Member | %u Members
be[0]: %u удзельнік
be[1]: %u удзельнікі
be[2]: %u удзельнікаў

en: Phone Number
be: Нумар тэлефона

en: Add
be: Дадаць

en: Create
be: Стварыць

en: Add Contact
be: Дадаць кантакт

en: Error opening GNOME Contacts: %s
be: Памылка запуску праграмы «Кантакты GNOME»: %s

en: You
be: Вы

en: connected
be: падключаны

en: connecting…
be: падключэнне…

en: disconnected
be: адключаны

en: Error saving account: %s
be: Памылка захавання ўліковага запісу: %s

en: Failed to verify server: %s
be: Не ўдалося праверыць сервер: %s

en: Failed to verify server
be: Не ўдалося праверыць сервер

en: Couldn't get Home server address
be: Не ўдалося атрымаць адрас хатняга сервера

en: Delete account %s?
be: Выдаліць уліковы запіс %s?

en: Chatty cannot find a valid PGP Key for %s.
be: Праграма не можа знайсці сапраўдны ключ PGP для %s.

en: Invalid Signing ID
be: Няправільны ID подпісу

en: The entered Key ID %s does not match the found PGP Key for %s:%s.
be: Уведзены ID ключа %s не супадае са знойдзеным ключом PGP для %s:%s.

en: Cannot Find Signing Key
be: Немагчыма знайсці ключ подпісу

en: I Know What I am Doing
be: Я ведаю, што раблю

en: Cannot Create Signing Key
be: Немагчыма стварыць ключ подпісу

en: Error creating the PGP ID. Please check the logs for more details.
be: Памылка стварэння ID PGP. Праверце журнал, каб атрымаць больш звестак.

en: Key %s was created for ID %s
be: Быў створаны ключ %s для ID %s

en: Successfully Created Key
be: Ключ створаны

en: Empty Entries
be: Пустыя палі

en: All entries must be filled to create a PGP Key
be: Каб стварыць ключ PGP, павінны быць запоўнены ўсе палі

en: %s already has key with fingerprint %s. Please choose a different PGP ID
be: У %s ужо ёсць ключ з адбіткам %s. Выберыце іншы PGP ID

en: Creating key for ID %s.
be: Стварэнне ключа для ID %s.

en: Creating Key
be: Стварэнне ключа

note: Translators: This means that the existing key will be there, but there will be a new key that Chatty will use by default instead of the existing one.
en: Chatty is currently set to use PGP key: %s. The new key will be used instead of the existing one!
be: Цяпер праграма наладжана выкарыстоўваць ключ PGP: %s. Замест наяўнага ключа будзе выкарыстоўвацца новы!

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Restart Chatty to disable Purple
be: Перазапусціце праграму, каб адключыць Purple

en: New Account
be: Новы ўліковы запіс

en: Blocked Contacts
be: Заблакіраваныя кантакты

en: PGP Settings
be: Налады PGP

en: New PGP Key
be: Новы ключ PGP

en: Preferences
be: Налады

en: Protocol
be: Пратакол

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
be: @user:matrix.org або user@example.com

en: Experimental Setting!
be: Эксперыментальная налада!

en: This setting is experimental and may cause loss of SMS. Use at your own risk!
be: Гэта эксперыментальная налада, яна можа прывесці да страты SMS. Выкарыстоўвайце на свой страх і рызыку!

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
be: Увядзіце пароль для «%s», дамашні сервер: %s

en: Key Verification
be: Праверка ключа

en: Error Delivering Message to %s
be: Памылка дастаўкі паведамлення для %s

en: See logs for more details
be: Глядзіце журналы, каб атрымаць больш звестак

en: MMS cannot be sent
be: Немагчыма адправіць MMS

en: Please send less attachments
be: Адпраўце меншую колькасць далучэнняў

en: Could not resize image to be small enough
be: Не ўдалося змяніць памер відарыса, каб ён стаў дастаткова маленькім

en: The attachment is too large | Attachments are too large
be[0]: Далучэнне занадта вялікае
be[1]: Далучэнні занадта вялікія
be[2]: Далучэнні занадта вялікія

note: TRANSLATORS: Timestamp for minute accuracy, e.g. “2020-08-11 15:27”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %Y-%m-%d %H∶%M
be: %d.%m.%Y %H:%M

en: You received an MMS, but it expired on: %s
be: Вы атрымалі MMS, але яго тэрмін дзеяння скончыўся: %s

en: You received an empty MMS.
be: Вы атрымалі пустое MMS.

en: Automatically Retrying for  %i MMS | Automatically Retrying for  %i MMSes...
be[0]: Аўтаматычная паўторная спроба для  %i MMS
be[1]: Аўтаматычная паўторная спроба для  %i MMS...
be[2]: Аўтаматычная паўторная спроба для  %i MMS...

en: MMSC is not configured
be: MMSC не наладжаны

en: APN is not configured correctly
be: APN наладжаны няправільна

en: Mobile Data is not configured
be: Мабільныя даныя не наладжаны

en: Mobile Data is off
be: Мабільныя даныя адключаны

en: Unknown Error
be: Невядомая памылка

en: Chatty cannot process %i MMS | Chatty cannot process %i MMSes...
be[0]: Праграма не можа апрацаваць %i MMS
be[1]: Праграма не можа апрацаваць %i MMS...
be[2]: Праграма не можа апрацаваць %i MMS...

en: Error Sending SMS to %s
be: Памылка адпраўкі SMS на %s

en: Error Sending MMS to %s
be: Памылка адпраўкі MMS на %s

en: Remove Attachment
be: Выдаліць далучэнне

en: Incorrect password
be: Няправільны пароль

en: _OK
be: _ОК

en: Please re-enter the Password.
be: Увядзіце пароль яшчэ раз.

en: Password
be: Пароль

en: New Group Chat
be: Новы групавы чат

en: Join Chat
be: Далучыцца да чата

en: Select chat account
be: Выберыце ўліковы запіс чата

en: Room address
be: Адрас пакоя

en: Room alias (optional)
be: Псеўданім пакоя (неабавязкова)

en: Nickname (optional)
be: Нік (неабавязкова)

en: Password (optional)
be: Пароль (неабавязкова)

en: Group Title
be: Назва групы

en: Add members from contacts…
be: Дадаць удзельнікаў з кантактаў…

en: Contact ID
be: ID кантакту

en: Name (optional)
be: Імя (неабавязкова)

en: Add to Contacts
be: Дадаць у кантакты

en: Save…
be: Захаваць…

en: Chat Details
be: Падрабязнасці чату

en: Apply
be: Ужыць

note: Translators: This is invite to a chat room
en: Invite
be: Запрасіць

en: Invite message
be: Запрашальнае паведамленне

en: _Accept
be: _Прыняць

en: _Reject
be: _Адмовіць

en: Chat
be: Чат

en: Topic
be: Тэма

en: Chat settings
be: Налады чату

en: Encryption
be: Шыфраванне

en: Encrypt Messages
be: Шыфраваць паведамленні

en: Back
be: Назад

en: Leave Chat
be: Пакінуць чат

en: Block Contact
be: Заблакіраваць кантакт

en: Unblock Contact
be: Разблакіраваць кантакт

en: Delete Chat
be: Выдаліць чат

en: Copy Text
be: Скапіяваць тэкст

en: Change Avatar
be: Змяніць аватар

en: Delete Avatar
be: Выдаліць аватар

en: Room topic
be: Тэма пакоя

en: User
be: Карыстальнік

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Fingerprints
be: Адбіткі

en: User List
be: Спіс карыстальнікаў

en: Title
be: Назва

en: Blank for default
be: Прадвызначана пуста

en: Group Members
be: Удзельнікі групы

en: Copy Number
be: Скапіяваць нумар

en: Name
be: Імя

en: Email
be: Эл. пошта

en: Phone
be: Тэлефон

en: Advanced information
be: Дадатковыя звесткі

en: Homeserver
be: Дамашні сервер

en: Device ID
be: Ідэнтыфікатар прылады

en: Sensitive information
be: Прыватная інфармацыя

en: Access token
be: Токен доступу

en: Account ID
be: ID уліковага запісу

en: Own Fingerprint
be: Уласны адбітак

en: Download file from server
be: Спампаваць файл з сервера

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Apply
be: _Ужыць

en: Accounts
be: Уліковыя запісы

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Read Receipts
be: Пацвярджэнне аб прачытанні

en: Typing Indicators
be: Індыкатары набору тэксту

en: Remove Tracking IDs From URLs
be: Выдаляць з URL ідэнтыфікатары збіральшчыкаў звестак

en: Show Attachment Previews
be: Паказваць перадпрагляд далучэнняў

en: Editor
be: Рэдактар

en: Convert Emoticons
be: Пераўтвараць смайлы

en: When you type :) it will be changed to 😃
be: Калі ўвесці :), тэкст заменіцца на 😃

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages With Enter
be: Адпраўляць паведамленні клавішай Enter

en: SMIL for MMS
be: SMIL для MMS

en: MMS Carrier Settings
be: Налады аператара для MMS

en: Your modem's phone number
be: Нумар тэлефона вашага мадэма

en: Proxy
be: Проксі

en: Current PGP Key
be: Бягучы ключ PGP

en: Generate Chatty PGP Key
be: Генерацыя PGP-ключа праграмы

en: Signing ID
be: ID подпісу

en: Optional
be: Неабавязкова

en: Full Name
be: Поўнае імя

en: PGP Passphrase
be: Парольная фраза PGP

en: You won't be notified by messages from blocked contacts
be: Вы не будзеце атрымліваць апавяшчэнні пра паведамленні ад заблакіраваных кантактаў

en: No Blocked Chats
be: Няма заблакіраваных чатаў

en: Enable Purple Accounts
be: Уключыць уліковыя запісы Purple

en: Message Archive Management
be: Кіраванне архівам паведамленняў (MAM)

en: Sync conversations with chat server
be: Сінхранізацыя размоў з серверам чата

en: Message Carbon Copies
be: Дубліраванне паведамленняў

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Home server
be: Дамашні сервер

en: _Add
be: _Дадаць

en: Add _New Account
be: Дадаць новы ўліковы запіс

en: Add Chat
be: Дадаць чат

en: Menu
be: Меню

en: Search
be: Пошук

en: Keyboard _Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Help
be: Даведка

en: About Chats
be: Аб праграме

en: New Message…
be: Новае паведамленне…

en: New SMS/MMS Message…
be: Новае паведамленне SMS/MMS…

en: New Group Message…
be: Новае групавое паведамленне…

en: C_ontinue
be: _Працягнуць

[ctx: verb, which means 'both items are not the same']
en: _Don’t Match
be: _Не супадае

[ctx: verb, which means 'both items are the same']
en: _Match
be: _Супадае

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
be: Адкрыць меню

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
be: Адкрыць пошук

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
be: Паказаць спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Chat
be: Чат

[ctx: shortcut window]
en: Show Details
be: Паказаць падрабязнасці

en: Mobile:
be: Мабільны:

en: Work:
be: Працоўны:

en: Other:
be: Іншы:
