chatty main - en to bg translation catalogue (404 entries)

en: Chats
bg: Чатове

en: SMS/MMS, Matrix and XMPP chat application
bg: Програма за разговаряне чрез SMS/MMS, Matrix и XMPP

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;
bg: чат;разговаряне;модем;смс;есемес;джабър;матрица;матрикс;съобщение;XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;

en: Whether the application is launching the first time
bg: Дали програмата се стартира за първи път

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
bg: Код на страната във формат ISO 3166-1 alpha-2

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
bg: Двубуквен код на страната на последната налична SIM карта/мрежа

en: Send message read receipts
bg: Изпращане на известия за прочитане

en: Whether to send the status of the message if read
bg: Дали да се изпращат известия за състоянието на съобщенията, ако са прочетени

en: Message carbon copies
bg: Копия на съобщения

en: Share chat history among devices
bg: Споделяне на историята на чатовете между устройствата

en: Enable Message Archive Management
bg: Включване на управлението на архивираните съобщения

en: Enable MAM archive synchronization from the server
bg: Включване на MAM архиви от сървъра

en: Enable purple
bg: Включване на Purple

en: Enable purple accounts
bg: Включване на регистрации чрез Purple

en: Send typing notifications
bg: Изпращане на известия за писане

en: Whether to Send typing notifications
bg: Дали да се изпращат известия за писане

en: Strip Tracking IDs
bg: Премахване на идентификаторите за проследяване

en: Whether to Remove Tracking IDs from URLs Automatically
bg: Дали автоматично да се премахват идентификаторите за проследяване от адресите

en: Whether Strip Tracking IDs was shown
bg: Дали „Премахване на идентификаторите за проследяване“ бе показано

en: Whether the Tracking IDs dialog has been shown
bg: Дали прозорецът „Премахване на идентификаторите за проследяване“ бе показан

en: Render Attachments
bg: Изобразяване на прикачените файлове

en: Whether to Render Attachments or not
bg: Дали прикачените файлове да се изобразяват

en: Mark Idle users differently
bg: Маркиране на неактивните потребители по друг начин

en: Indicate unknown contacts
bg: Посочване на непознати контакти

en: Convert text to emoticons
bg: Преобразуване на текст в емотикони

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
bg: Преобразуване на текст, отговарящ на емотикони в истински емотикони

en: Enter key sends the message
bg: Клавишът „Enter“ изпраща съобщението

en: Whether pressing Enter key sends the message
bg: Дали натискането на клавиша „Enter“ изпраща съобщението

en: Request SMS delivery reports
bg: Заявяване на доклади за доставка на SMS

en: Whether to request delivery reports for outgoing SMS
bg: Дали да се направи заявка за доклади за доставка за изходящи SMS-и

en: Clear out stuck SMS
bg: Изчистване на заседнали SMS-и

en: Whether Chatty should clear out SMS that are stuck in receiving/unknown state
bg: Дали „Чатове“ да изчисти SMS-ите, които са заседнали в състояние на получаване/неизвестно

en: Enable experimental features
bg: Включване на експерименталните функции

en: Whether to enable experimental features
bg: Дали да се включат експерименталните функции

en: Window maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Window maximized state
bg: Максимизирано състояние на прозорец

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: Window size (width, height).
bg: Размер на прозореца (широчина, височина).

en: PGP user ID
bg: Идентификатор на потребителя в PGP

en: The user ID for PGP that Chatty will use for outgoing messages
bg: Потребителският идентификатор за PGP, който „Чатове“ ще използва за изходящите съобщения

en: Public Key Fingerprint
bg: Отпечатък на публичния ключ

en: The default keyid the remote side should use to encrypt messages to us
bg: Стандартният ключ, който отдалечената страна трябва да използва, за да шифрира съобщенията към нас

en: Messaging application for mobile and desktop
bg: Програма за разговори за мобилни устройства и настолни компютри

en: Chats is a simple to use to messaging app for 1:1 communication and small groups supporting SMS, MMS, XMPP and Matrix.
bg: „Чатове“ е лесна за използване програма за 1:1 разговори и малки групи, която поддържа SMS, MMS, XMPP и Matrix.

en: Folded view of a chat using the light theme.
bg: Сгънат изглед на чат със светла тема.

en: Folded view of a chat using the dark theme.
bg: Сгънат изглед на чат с тъмна тема.

en: Unfolded view of a chat and the chat list in the sidebar.
bg: Разгънат изглед на чат и списък с чатове в страничната лента.

en: The chat view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh with unfolded keyboard.
bg: Изглед на чат с тъмната тема, както се вижда на мобилен телефон с Phosh с разгъната клавиатура.

en: The chat list view using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
bg: Изглед на чат със светлата тема, както се вижда на мобилен телефон с Phosh.

en: The SMS/MMS preferences using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
bg: Настройките за SMS/MMS със светлата тема, както се вижда на мобилен телефон с Phosh.

en: The chat details view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh.
bg: Изглед на подробностите на чата с тъмната тема на мобилен телефон с Phosh.

en: Show release version
bg: Показване на версията на изданието

en: Disable all accounts
bg: Изключване на всички регистрации

en: Enable libpurple debug messages
bg: Включване на съобщения за отстраняване на грешки на libpurple

en: Enable verbose debug messages (repeat option for more verbosity)
bg: Включване на допълнителни съобщения за отстраняване на грешки (повторете опцията за повече подробности)

en: An SMS and XMPP messaging client
bg: Клиент за изпращане на съобщения по SMS и XMPP

en: There was an error displaying help:
    %s
bg: Неуспешно извеждане на помощта:
    %s

en: Close
bg: Затваряне

en: Send To
bg: Изпращане до

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
bg: Изберете контакт с бутона „<b>+</b>“ в заглавната лента.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
bg: Добавете регистрации за незабавни съобщения в „Настройки“.

en: No Search Results
bg: Няма резултати от търсенето

en: Try different search
bg: Oпитайте различно търсене

en: No archived chats
bg: Няма архивирани чатове

en: Start Chatting
bg: Започнете да чатите

en: This is an MMS conversation
bg: Това е разговор по MMS

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
bg: Съобщенията ви не са шифрирани и може да се прилагат тарифи на оператора.

en: This is an SMS/MMS conversation
bg: Това е разговор по SMS/MMS

en: This is an SMS conversation
bg: Това е разговор по SMS

en: This is an IM conversation
bg: Това е разговор по IM

en: Your messages are encrypted
bg: Съобщенията ви са шифрирани

en: Your messages are not encrypted
bg: Съобщенията ви не са шифрирани

en: Empty room
bg: Празна стая

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
bg: %s и %s

en: %s and %u other | %s and %u others
bg[0]: %s и %u друг
bg[1]: %s и %u други

en: Unknown Contact
bg: Неизвестен контакт

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
bg: Опитайте друго търсене или въведете правилен номер, за да създадете нов чат

en: No Contacts
bg: Няма контакти

en: Just Now
bg: Сега

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %I:%M %p
bg: %I∶%M %p

en: %<PRIi64> minute ago | %<PRIi64> minutes ago
bg[0]: Преди %<PRIi64> минута
bg[1]: Преди %<PRIi64> минути

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %H:%M
bg: Днес в %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %I:%M %p
bg: Днес в %I∶%M %p

en: Yesterday %H:%M
bg: Вчера в %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Yesterday %I:%M %p
bg: Вчера в %I∶%M %p

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %H:%M
bg: %d.%m.%Y %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %I:%M %p
bg: %d.%m.%Y %I:%M %p

en: %Y-%m-%d
bg: %d.%m.%Y

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact: %s
bg: Контакт: %s

en: Invite: %s
bg: Покана: %s

[ctx: Invitation to event]
en: Invitation
bg: Покана

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
bg: Отпечатък на идентификатора на устройството %s:

note: TRANSLATORS: %s is the chat room name
en: Do you want to join “%s”?
bg: Искате ли да се присъедините към „%s“?

en: Owner
bg: Собственик

en: Moderator
bg: Модератор

en: Member
bg: Член

en: Picture
bg: Снимка

en: Video
bg: Видео

en: Audio
bg: Аудио

en: Location
bg: Местоположение

en: File
bg: Файл

en: MMS Message
bg: Съобщение по MMS

en: Multiple Files
bg: Няколко файла

en: Account disconnected
bg: Връзката с регистрацията е прекъсната

en: Account connecting…
bg: Свързване с регистрацията…

en: “%s” is not a valid URI
bg: „%s“ не е правилен адрес

en: Alert
bg: Известие

en: Found and automatically deleted tracking IDs from the pasted link.
bg: Автоматично са намерени и изтрити идентификаторите за проследяване от поставената връзката.

en: Don't Show Again
bg: Да не се показва повече

en: Got an encrypted message, but couldn't decrypt due to missing keys
bg: Получено е шифрирано съобщение, но дешифрирането е неуспешно поради липса на ключове

en: New message from %s
bg: Ново съобщение от %s

en: Message Received
bg: Получено е съобщение

en: Audio File
bg: Звуков файл

en: %i Message | %i Messages
bg[0]: %i съобщение
bg[1]: %i съобщения

en: Any Protocol
bg: Всякакъв протокол

en: Archived
bg: Архивирани

en: Error
bg: Грешка

en: Save File…
bg: Запазване на файл…

en: Open File…
bg: Отваряне на файл…

en: User %s has added %s to the contacts
bg: Потребителят %s е добавил %s към контактите

en: Delete Account
bg: Изтриване на регистрацията

en: Authorize %s?
bg: Позволяване на %s?

en: Add %s to contact list
bg: Добавяне на %s в списъка с контакти

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: Authorize
bg: Позволяване

en: Please check ID and password
bg: Проверете идентификатора и паролата

note: TRANSLATORS: You may copy translations from https://github.com/matrix-org/matrix-spec-proposals/blob/old_master/data-definitions/sas-emoji.json * if available
en: Dog
bg: Куче

note: "U+1F436"
en: Cat
bg: Котка

note: "U+1F431"
en: Lion
bg: Лъв

note: "U+1F981"
en: Horse
bg: Кон

note: "U+1F40E"
en: Unicorn
bg: Еднорог

note: "U+1F984"
en: Pig
bg: Прасе

note: "U+1F437"
en: Elephant
bg: Слон

note: "U+1F418"
en: Rabbit
bg: Заек

note: "U+1F430"
en: Panda
bg: Панда

note: "U+1F43C"
en: Rooster
bg: Петел

note: "U+1F413"
en: Penguin
bg: Пингвин

note: "U+1F427"
en: Turtle
bg: Костенурка

note: "U+1F422"
en: Fish
bg: Риба

note: "U+1F41F"
en: Octopus
bg: Октопод

note: "U+1F419"
en: Butterfly
bg: Пеперуда

note: "U+1F98B"
en: Flower
bg: Цвете

note: "U+1F337"
en: Tree
bg: Дърво

note: "U+1F333"
en: Cactus
bg: Кактус

note: "U+1F335"
en: Mushroom
bg: Гъба

note: "U+1F344"
en: Globe
bg: Глобус

note: "U+1F30F"
en: Moon
bg: Луна

note: "U+1F319"
en: Cloud
bg: Облак

note: "U+2601U+FE0F"
en: Fire
bg: Огън

note: "U+1F525"
en: Banana
bg: Банан

note: "U+1F34C"
en: Apple
bg: Ябълка

note: "U+1F34E"
en: Strawberry
bg: Ягода

note: "U+1F353"
en: Corn
bg: Царевица

note: "U+1F33D"
en: Pizza
bg: Пица

note: "U+1F355"
en: Cake
bg: Торта

note: "U+1F382"
en: Heart
bg: Сърце

note: "U+2764U+FE0F"
en: Smiley
bg: Усмивка

note: "U+1F600"
en: Robot
bg: Робот

note: "U+1F916"
en: Hat
bg: Шапка

note: "U+1F3A9"
en: Glasses
bg: Очила

note: "U+1F453"
en: Spanner
bg: Гаечен ключ

note: "U+1F527"
en: Santa
bg: Дядо Коледа

note: "U+1F385"
en: Thumbs Up
bg: Палец нагоре

note: "U+1F44D"
en: Umbrella
bg: Чадър

note: "U+2602U+FE0F"
en: Hourglass
bg: Пясъчен часовник

note: "U+231B"
en: Clock
bg: Часовник

note: "U+23F0"
en: Gift
bg: Подарък

note: "U+1F381"
en: Light Bulb
bg: Електрическа крушка

note: "U+1F4A1"
en: Book
bg: Книга

note: "U+1F4D5"
en: Pencil
bg: Молив

note: "U+270FU+FE0F"
en: Paperclip
bg: Кламер

note: "U+1F4CE"
en: Scissors
bg: Ножица

note: "U+2702U+FE0F"
en: Lock
bg: Ключалка

note: "U+1F512"
en: Key
bg: Ключ

note: "U+1F511"
en: Hammer
bg: Чук

note: "U+1F528"
en: Telephone
bg: Телефон

note: "U+260EU+FE0F"
en: Flag
bg: Флаг

note: "U+1F3C1"
en: Train
bg: Влак

note: "U+1F682"
en: Bicycle
bg: Колело

note: "U+1F6B2"
en: Aeroplane
bg: Самолет

note: "U+2708U+FE0F"
en: Rocket
bg: Ракета

note: "U+1F680"
en: Trophy
bg: Трофей

note: "U+1F3C6"
en: Ball
bg: Топка

note: "U+26BD"
en: Guitar
bg: Китара

note: "U+1F3B8"
en: Trumpet
bg: Тромпет

note: "U+1F3BA"
en: Bell
bg: Звънец

note: "U+1F514"
en: Anchor
bg: Котва

note: "U+2693"
en: Headphones
bg: Слушалки

note: "U+1F3A7"
en: Folder
bg: Папка

note: "U+1F4C1"
en: Pin
bg: Карфица

en: Show Emojis
bg: Показване на емотикони

en: Show Numbers
bg: Показване на числа

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
bg: Вече няма да получавате известия за нови съобщения, искате ли да продължите?

en: Block
bg: Блокиране

en: Delete chat with “%s”
bg: Изтриване на чата с „%s“

en: This deletes the conversation history
bg: Това изтрива историята на разговора

en: Disconnect group chat “%s”
bg: Прекъсване на груповия чат „%s“

en: This removes chat from chats list
bg: Това премахва чата от списъка на чатовете

en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
bg: Вие

en: Set Avatar
bg: Задаване на аватар

en: Images
bg: Изображения

en: Encryption is not available
bg: Шифриране не е налично

en: This chat is encrypted
bg: Този чат е шифриран

en: This chat is not encrypted
bg: Този чат не е шифриран

en: Encryption not available
bg: Шифрирането не е налично

en: %u Member | %u Members
bg[0]: %u член
bg[1]: %u члена

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: XMPP ID
bg: Идентификатор за XMPP

en: Matrix ID
bg: Идентификатор за Matrix

en: Telegram ID
bg: Идентификатор за Telegram

en: Add
bg: Добавяне

en: Create
bg: Създаване

en: Add Contact
bg: Добавяне на контакт

en: Error opening GNOME Contacts: %s
bg: Грешка при отваряне на „Контакти“: %s

en: You
bg: Вие

en: connected
bg: свързан

en: connecting…
bg: свързване…

en: disconnected
bg: връзката е прекъсната

en: Error saving account: %s
bg: Грешка при запазване на регистрацията: %s

en: Failed to verify server: %s
bg: Сървърът не може да бъде потвърден: %s

en: Failed to verify server
bg: Сървърът не може да бъде потвърден

en: Couldn't get Home server address
bg: Адресът на домашния сървър не може да бъде получен

en: Delete account %s?
bg: Изтриване на регистрацията %s?

en: Chatty cannot find a valid PGP Key for %s.
bg: „Чатове“ не може да намери правилен PGP ключ за %s.

en: Invalid Signing ID
bg: Неправилен идентификатор за подписване

en: The entered Key ID %s does not match the found PGP Key for %s:%s.
bg: Въведеният идентификатор %s на ключа не съвпада с намерения PGP ключ за %s:%s.

en: Cannot Find Signing Key
bg: Ключът за подписване не може да бъде намерен

en: I Know What I am Doing
bg: Знам какво правя

en: Cannot Create Signing Key
bg: Ключът за подписване не може да бъде създаден

en: Error creating the PGP ID. Please check the logs for more details.
bg: Грешка при създаването на идентификатор за PGP. Проверете журналите за повече подробности.

en: Key %s was created for ID %s
bg: Ключът %s е създаден за идентификатор %s

en: Successfully Created Key
bg: Ключът е успешно създаден

en: Empty Entries
bg: Изчистване на записите

en: All entries must be filled to create a PGP Key
bg: Всички записи трябва да бъдат попълнени, за да се създаде PGP ключ.

en: %s already has key with fingerprint %s. Please choose a different PGP ID
bg: %s вече има ключ с отпечатък %s. Изберете друг идентификатор за PGP

en: Creating key for ID %s.
bg: Създаване на ключ за идентификатор %s.

en: Creating Key
bg: Създаване на ключ

note: Translators: This means that the existing key will be there, but there will be a new key that Chatty will use by default instead of the existing one.
en: Chatty is currently set to use PGP key: %s. The new key will be used instead of the existing one!
bg: „Чатове“ е настроен да използва PGP ключ: %s. Новият ключ ще бъде използван вместо съществуващия!

en: Signing ID Present
bg: Наличен е идентификатор за подписване

en: Cancel
bg: Отказване

en: Restart Chatty to disable Purple
bg: Рестартирайте „Чатове“, за да се изключи Purple

en: New Account
bg: Нова регистрация

en: Blocked Contacts
bg: Блокирани контакти

en: PGP Settings
bg: Настройки за PGP

en: New PGP Key
bg: Нов ключ за PGP

en: Preferences
bg: Настройки

en: Protocol
bg: Протокол

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
bg: @потребител:matrix.org или потребител@example.com

en: Experimental Setting!
bg: Експериментална настройка!

en: This setting is experimental and may cause loss of SMS. Use at your own risk!
bg: Тази настройка е експериментална и може да доведе до загуба на SMS. Използвайте я на свой риск!

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
bg: Въведете паролата за „%s“, домашен сървър: %s

en: Key Verification
bg: Потвърждаване на ключа

en: Error Delivering Message to %s
bg: Грешка при доставянето на съобщението до %s

en: See logs for more details
bg: Вижте журнала за повече подробности

en: MMS cannot be sent
bg: Не може да се изпрати MMS

en: Please send less attachments
bg: Изпратете по-малко прикачени файлове

en: Could not resize image to be small enough
bg: Неуспешно преоразмеряване за по-малко изображение

en: The attachment is too large | Attachments are too large
bg[0]: Прикаченият файл е твърде голям
bg[1]: Прикачените файлове са твърде големи

note: TRANSLATORS: Timestamp for minute accuracy, e.g. “2020-08-11 15:27”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %Y-%m-%d %H∶%M
bg: %d.%m.%Y %H∶%M

en: You received an MMS, but it expired on: %s
bg: Получихте MMS, но срокът му изтече на: %s

en: You received an MMS, but it cannot be retrieved
bg: Получихте MMS, но съобщението не може да се достави

en: You received an empty MMS.
bg: Получихте празен MMS.

en: Automatically Retrying for  %i MMS | Automatically Retrying for  %i MMSes...
bg[0]: Автоматично повтаряне за %i MMS
bg[1]: Автоматично повтаряне за %i MMS-а…

en: Temporary Error Sending MMS
bg: Временна грешка при изпращане на MMS

en: Temporary Error Receiving MMS
bg: Временна грешка при получаването на MMS

en: MMSC is not configured
bg: MMSC не е настроено

en: APN is not configured correctly
bg: APN не е настроено правилно

en: Mobile Data is not configured
bg: Мобилните данните не са настроени

en: Mobile Data is off
bg: Мобилните данни са изключени

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Chatty cannot process %i MMS | Chatty cannot process %i MMSes...
bg[0]: „Чатове“ не може да обработи %i MMS
bg[1]: „Чатове“ не може да обработи %i MMS-и…

en: Error Sending SMS to %s
bg: Грешка при изпращането на SMS до %s

en: Error Sending MMS to %s
bg: Грешка при изпращането на MMS до %s

en: Remove Attachment
bg: Премахване на прикачения файл

en: Incorrect password
bg: Неправилна парола

en: _OK
bg: _Добре

en: Please re-enter the Password.
bg: Въведете паролата отново.

en: Password
bg: Парола

en: New Group Chat
bg: Нов групов чат

en: Join Chat
bg: Присъединяване в чата

en: Select chat account
bg: Избиране на регистрация за чат

en: Room address
bg: Адрес на стаята

en: Room alias (optional)
bg: Псевдоним на стаята (по избор)

en: Nickname (optional)
bg: Прякор (по избор)

en: Password (optional)
bg: Парола (по избор)

en: Group Title
bg: Заглавие на групата

en: Add members from contacts…
bg: Добавяне на членове от контактите…

en: Send To:
bg: Изпращане до:

en: Contact ID
bg: Идентификатор на контакта

en: Name (optional)
bg: Име (по избор)

en: Add to Contacts
bg: Добавяне в контакти

en: Save…
bg: Запазване…

en: Chat Details
bg: Подробности за чата

en: Apply
bg: Прилагане

note: Translators: This is invite to a chat room
en: Invite
bg: Поканване

en: Invite message
bg: Съобщение за поканата

en: _Accept
bg: _Приемане

en: _Reject
bg: _Отхвърляне

en: Chat
bg: Чат

en: Topic
bg: Тема

en: Chat settings
bg: Настройки на чата

en: Encryption
bg: Шифър

en: Encrypt Messages
bg: Шифриране на съобщенията

en: Back
bg: Назад

en: Call
bg: Обаждане

en: Leave Chat
bg: Напускане на чата

en: Block Contact
bg: Блокиране на контакта

en: Unblock Contact
bg: Отблокиране на контакта

en: Archive chat
bg: Архивиране на чата

en: Unarchive chat
bg: Деархивиране на чата

en: Delete Chat
bg: Изтриване на чата

en: Copy Text
bg: Копиране на текста

en: Change Avatar
bg: Променяне на аватара

en: Delete Avatar
bg: Изтриване на аватара

en: Room topic
bg: Тема на стаята

en: User
bg: Потребител

en: Status
bg: Състояние

en: Notifications
bg: Известия

en: Status Messages
bg: Съобщения за състоянието

en: Show status messages in chat
bg: Показване на съобщения за състоянието в чата

en: Fingerprints
bg: Отпечатъци

en: User List
bg: Списък на потребителите

en: Title
bg: Заглавие

en: Blank for default
bg: Празно поле за стандартното

en: Group Members
bg: Членове на групата

en: Copy Number
bg: Копиране на но̀мера

en: Name
bg: Име

en: Email
bg: Е-поща

en: Phone
bg: Телефон

en: Advanced information
bg: Допълнителна информация

en: Homeserver
bg: Домашен сървър

en: Device ID
bg: Идентификатор на устройството

en: Sensitive information
bg: Чувствителна информация

en: Access token
bg: Токен за достъп

en: Account ID
bg: Идентификатор на регистрацията

en: Own Fingerprint
bg: Собствен отпечатък

en: Download file from server
bg: Изтеглане на файл от сървър

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: Accounts
bg: Регистрации

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Read Receipts
bg: Известия за прочитане

en: Typing Indicators
bg: Индикатори за писане

en: Remove Tracking IDs From URLs
bg: Премахване на идентификаторите за проследяване от адресите

en: Show Attachment Previews
bg: Показване на миниатюрите на прикачванията

en: Editor
bg: Редактор

en: Convert Emoticons
bg: Преобразуване на емотикони

en: When you type :) it will be changed to 😃
bg: Когато напишете „:)“, то ще се замени с „😃“

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages With Enter
bg: Изпращане на съобщения с клавиша „Enter“

en: Request Delivery Reports
bg: Заявяване на доклади за доставка

en: Clear Stuck SMS
bg: Изчистване на заседнали SMS-и

en: SMIL for MMS
bg: SMIL за MMS

en: MMS Carrier Settings
bg: Настройки на оператора на MMS

en: Your modem's phone number
bg: Телефонният номер на вашия модем

en: Proxy
bg: Посредник

en: Current PGP Key
bg: Текущ ключ за PGP

en: Chatty can use any existing key embedded with gpg. However, you are given the option to generate a key specifically for Chatty below.
bg: „Чатове“ може да използва всеки съществуващ ключ, вграден с gpg. По-долу обаче ви е предоставена опция да генерирате ключ специално за „Чатове“.

en: Generate Chatty PGP Key
bg: Генериране на ключ за PGP за „Чатове“

en: Signing ID
bg: Идентификатор за подписване

en: Optional
bg: По избор

en: This will generate a key for use with Chatty. Please note that this will not install the key on a smart card.
bg: Това ще генерира ключ за ползване с „Чатове“. обърнете внимание, че това няма да инсталира ключа на чип картата.

en: Full Name
bg: Пълно име

en: PGP ID
bg: Идентификатор за PGP

en: PGP Passphrase
bg: Паролна фраза за PGP

en: You won't be notified by messages from blocked contacts
bg: Няма да получавате известия за съобщения от блокирани контакти

en: No Blocked Chats
bg: Няма блокирани чатове

en: Enable Purple Accounts
bg: Включване на регистрации в Purple

en: Message Archive Management
bg: Управление на архивираните съобщения

en: Sync conversations with chat server
bg: Синхронизиране на разговорите с чат сървъра

en: Message Carbon Copies
bg: Копия на съобщения

en: User ID
bg: Идентификатор на потребителя

en: Home server
bg: Домашен сървър

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Add _New Account
bg: Добавяне на _нова регистрация

en: Add Chat
bg: Добавяне на чат

en: Menu
bg: Меню

en: Search
bg: Търсене

[ctx: show archived chat list when clicked]
en: Archived
bg: Архивирани

en: Keyboard _Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: Help
bg: Помощ

en: About Chats
bg: Относно „Чатове“

en: New Message…
bg: Ново съобщение…

en: New SMS/MMS Message…
bg: Ново съобщение по SMS/MMS…

en: New Group Message…
bg: Ново групово съобщение…

en: Incoming Verification Request
bg: Входяща заявка за потвърждение

en: Verify this user to mark them as trusted.
bg: Потвърдете този потребител, за да го отбележите като доверен.

en: Verifying this user will mark their session as trusted, and also mark your session as trusted to them.
bg: Потвърждаването на този потребител ще маркира сесията му като надеждна и ще маркира и вашата сесия като надеждна за него.

en: C_ontinue
bg: _Продължаване

en: Verify this user by confirming the following emoji appears on their screen
bg: Потвърдете този потребител, като проверите, че на екрана му се появява следния емотикон.

en: Verify this user by confirming the following number appears on their screen.
bg: Потвърдете този потребител, като проверите, че на екрана му се появява следният номер.

en: To be secure, do this in person or use a trusted way to communicate.
bg: За да сте сигурни, направете това на място или използвайте надежден начин за комуникация.

[ctx: verb, which means 'both items are not the same']
en: _Don’t Match
bg: _Не съвпадат

[ctx: verb, which means 'both items are the same']
en: _Match
bg: _Съвпадение

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
bg: Отваряне на търсачката

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Chat
bg: Чат

[ctx: shortcut window]
en: Show Details
bg: Показване на подробностите

en: Mobile:
bg: Телефон:

en: Work:
bg: Работа:

en: Other:
bg: Друго:
