chatty master - en to sr translation catalogue (238 entries)

en: Chats
sr: Разговори

en: SMS and XMPP chat application
sr: СМС и Икс-МПП апликација за разговоре

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem
sr: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;Икс-МПП;СМС;чет;џебер;поруке;модем;ћаскање;разговори

en: Whether the application is launching the first time
sr: Да ли се апликација покреће први пут

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
sr: Шифра државе у ISO 3166-1 алфа-2 формату

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
sr: Шифра државе са два слова за последњи СИМ или мрежу

en: Send message read receipts
sr: Шаљи потврде о читању поруке

en: Whether to send the status of the message if read
sr: Да ли треба слати стање поруке ако је прочитана

en: Message carbon copies
sr: Индиго копије поруке

en: Share chat history among devices
sr: Дели историјат разговора између уређаја

en: Enable Message Archive Management
sr: Омогући управљање архивама порука

en: Enable MAM archive synchronization from the server
sr: Омогући усклађивање МАМ архива са сервера

en: Enable purple
sr: Омогући библиотеку purple

en: Enable purple accounts
sr: Омогући purple налоге

en: Send typing notifications
sr: Шаљи обавештења о куцању

en: Whether to Send typing notifications
sr: Да ли треба слати обавештења о куцању

en: Mark Idle users differently
sr: Означи кориснике у мировању другачије

en: Indicate unknown contacts
sr: Истакни непознате контакте

en: Convert text to emoticons
sr: Претвори текст у емотиконе

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
sr: Претвори подударни текст у праве емотиконе

en: Enter key sends the message
sr: Тастер Enter шаље поруку

en: Whether pressing Enter key sends the message
sr: Да ли се порука шаље притиском на тастер Enter

en: Request SMS delivery reports
sr: Затражи извештаје о достави СМС-а

en: Whether to request delivery reports for outgoing SMS
sr: Да ли треба тражити извештаје о достави одлазних СМС-ова

en: Enable experimental features
sr: Омогући пробне функције

en: Whether to enable experimental features
sr: Да ли треба омогућити експерименталне функције

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximized state
sr: Стање увећаног прозора

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width, height).
sr: Величина прозора (ширина, висина).

en: A messaging application
sr: Апликација за поруке

en: Chats is a messaging application supporting XMPP and SMS.
sr: Разговори је апликација за поруке која подржава Икс-МПП и СМС.

en: Chats message window
sr: Прозор са порукама разговора

en: Show release version
sr: Прикажи издање програма

en: Start in daemon mode
sr: Покрени у режиму демона

en: Disable all accounts
sr: Онемогући све налоге

en: Enable libpurple debug messages
sr: Омогући libpurple поруке са грешкама

en: Enable verbose libpurple debug messages
sr: Омогући причљиве libpurple поруке са грешкама

en: There was an error displaying help:
    %s
sr: Догодила се грешка приликом приказа помоћи:
    %s

en: Send To
sr: Пошаљи на

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
sr: Изабери контакт са дугметом <b>"+"</b> које се налази у насловној траци.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
sr: Додајте налоге брзог ћаскања у Поставкама.

en: No Search Results
sr: Нема резултата претраге

en: Try different search
sr: Пробајте другачију претрагу

en: No archived chats
sr: Нема архивираних ћаскања

en: Start Chatting
sr: Започни разговор

en: This is an SMS conversation
sr: Ово је СМС разговор

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
sr: Ваше поруке нису шифроване, и накнаде достављача услуге могу бити примењене

en: This is an IM conversation
sr: Ово је разговор преко брзих порука

en: Your messages are encrypted
sr: Ваше поруке су шифроване

en: Your messages are not encrypted
sr: Ваше поруке нису шифроване

en: Select File...
sr: Изабери датотеку…

en: Cancel
sr: Откажи

en: Open
sr: Отвори

en: Empty room
sr: Празна соба

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
sr: %s и %s

en: %s and %u other | %s and %u others
sr[0]: %s и %u других
sr[1]: %s и %u других
sr[2]: %s и %u других
sr[3]: %s и %u других

en: Unknown Contact
sr: Непознати контакт

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
sr: Пробајте другачију претрагу или укуцајте исправан број за ново ћаскање

en: No Contacts
sr: Нема контаката

en: Just Now
sr: Управо сада

en: %lu minute ago | %lu minutes ago
sr[0]: пре %lu минута
sr[1]: пре %lu минута
sr[2]: пре %lu минута
sr[3]: пре %lu минута

en: Today %H∶%M
sr: Данас у %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: Today %I∶%M %p
sr: Данас у %I:%M %p

en: Yesterday %H∶%M
sr: Јуче у %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: Yesterday %I∶%M %p
sr: Јуче у %I:%M %p

note: TRANSLATORS: Timestamp from more than 7 days ago or future date * (eg: when the system time is wrong), e.g. “2022-01-01”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: %Y-%m-%d
sr: %d.%m.%Y

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
sr: Уређајског ИБ-ја %s отисак:

en: Owner
sr: Власник

en: Moderator
sr: Модератор

en: Member
sr: Члан

en: “%s” is not a valid URI
sr: %s није исправан УРИ

en: Copy
sr: Копирај

en: Open Message
sr: Отвори поруку

en: New message from %s
sr: Нова порука од корисника „%s“

en: Message Received
sr: Порука је примљена

en: Close
sr: Затвори

en: Save File...
sr: Сачувај датотеку...

en: Open File...
sr: Отвори датотеку...

en: Save
sr: Сачувај

en: Contact added
sr: Контакт је додат

en: User %s has added %s to the contacts
sr: Корисник „%s“ је додао контакт „%s“

en: Authorize %s?
sr: Овластити „%s“?

en: Reject
sr: Одбаци

en: Accept
sr: Прихвати

en: Add %s to contact list
sr: Додај контакт „%s“ у списак контаката

en: Login failed
sr: Пријава није успела

en: Please check ID and password
sr: Проверите ИБ и лозинку

en: Chatty password for "%s"
sr: Лозинка Разговора за „%s“

en: Delete chat with “%s”
sr: Обриши разговор са „%s“

en: This deletes the conversation history
sr: Ово брише историјат разговора

en: Disconnect group chat “%s”
sr: Откачи групно разговор „%s“

en: This removes chat from chats list
sr: Ово уклања разговор са списка разговора

en: Delete
sr: Обриши

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
sr: Више нећете примати обавештења о новим порукама, наставити?

en: Archived
sr: Архивирано

en: An SMS and XMPP messaging client
sr: Клијент за СМС и Икс-МПП разговор

en: Any Protocol
sr: Било који протокол

en: Matrix
sr: Матрикс

en: SMS/MMS
sr: СМС/ММС

en: XMPP
sr: Икс-МПП

en: Telegram
sr: Телеграм

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
sr: Ја

en: Set Avatar
sr: Постави аватар

en: Images
sr: Слике

en: Encryption is not available
sr: Шифровање није доступно

en: This chat is encrypted
sr: Овај разговор је шифрован

en: This chat is not encrypted
sr: Овај разговор није шифрован

en: Encryption not available
sr: Шифровање недоступно

en: %u Member | %u Members
sr[0]: %u члан
sr[1]: %u члана
sr[2]: %u чланова
sr[3]: %u члан

en: Phone Number:
sr: Број телефона:

en: XMPP ID:
sr: Икс-МПП ИБ:

en: Matrix ID:
sr: Матрикс ИБ:

en: Telegram ID:
sr: Телеграм ИБ:

en: Add
sr: Додај

en: Create
sr: Направи

en: Add Contact
sr: Додај контакт

en: Error opening GNOME Contacts: %s
sr: Грешка при отварању Гномових Контаката: %s

en: SMS
sr: СМС

en: You
sr: Ви

en: connected
sr: повезан

en: connecting…
sr: повезујем се…

en: disconnected
sr: откачен

en: Failed to verify server: %s
sr: Нисам успео да потврдим сервер: %s

en: Failed to verify server
sr: Нисам успео да потврдим сервер

en: Couldn't get Home server address
sr: Не могу добавити адресу кућног сервера

en: Delete Account
sr: Обриши налог

en: Delete account %s?
sr: Обрисати налог „%s“?

en: Restart chatty to disable purple
sr: Поново покрените ћаскање за онемогућавање библиотеке purple

en: Enable purple plugin
sr: Омогући purple прикључак

en: SMS and MMS Settings
sr: СМС/ММС подешавања

en: Purple Settings
sr: Purple подешавања

en: New Account
sr: Нови налог

en: Blocked Contacts
sr: Блокирани контакти

en: Preferences
sr: Поставке

en: Select Protocol
sr: Изабери протокол

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
sr: @korisnik:matrix.org или korisnik@primer.rs

en: Unblock contact
sr: Деблокирај контакт

en: Incorrect password
sr: Нетачна лозинка

en: _OK
sr: У _реду

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
sr: Унесите лозинку за „%s“, кућни сервер: %s

en: The certificate for ‘%s’ has unknown CA
sr: Сертификат за „%s“ садржи непознато сертификационо тело

en: The certificate for ‘%s’ is self-signed
sr: Сертификат за „%s“ је самопотписан

en: The certificate for ‘%s’ has expired
sr: Сертификат за „%s“ је истекао

en: The certificate for ‘%s’ has been revoked
sr: Сертификат за „%s“ је опозван

en: Error validating certificate for ‘%s’
sr: Грешка приликом потврђивања сертификата за „%s“

note: TRANSLATORS: Timestamp for minute accuracy, e.g. “2020-08-11 15:27”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %Y-%m-%d %H∶%M
sr: %d.%m.%Y %H∶%M

en: You received an MMS, but it expired on: %s
sr: Добили сте ММС али је он истекао у: %s

en: You received an empty MMS.
sr: Добили сте празан ММС.

en: New Group Chat
sr: Нови групни разговор

en: Join Chat
sr: Придружи се разговору

en: Select chat account
sr: Изабери налог ћаскања

en: Password (optional)
sr: Лозинка (изборно)

en: Group Title
sr: Назив групе

en: Add members from contacts…
sr: Додај чланове из контаката…

en: Send To:
sr: Пошаљи на:

en: Name (optional)
sr: Име (изборно)

en: Add to Contacts
sr: Додај у контакте

en: Remove Attachment
sr: Уклони прилог

en: Chat Details
sr: Појединости разговора

en: Apply
sr: Примени

en: Invite
sr: Позови

en: Matrix ID
sr: Матрикс ИБ

en: Chat settings
sr: Подешавања разговора

en: Encryption
sr: Шифровање

en: Encrypt Messages
sr: Шифроване поруке

en: Change Avatar
sr: Измени аватар

en: Delete Avatar
sr: Обриши аватар

en: Room topic
sr: Тема собе

en: XMPP ID
sr: Икс-МПП ИБ

en: Status
sr: Стање

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Status Messages
sr: Поруке стања

en: Show status messages in chat
sr: Прикажи поруке стања у разговору

en: Fingerprints
sr: Отисци прста

en: Title
sr: Наслов

en: Blank for default
sr: Подразумевано празно

en: Group Members
sr: Чланови групе

en: Call
sr: Позив

en: Name
sr: Име

en: Email
sr: Е-адреса

en: Phone
sr: Телефон

en: Advanced information
sr: Напредни подаци

en: Homeserver
sr: Кућни сервер

en: Device ID
sr: ИБ уређаја

en: Account ID
sr: ИБ налога

en: Protocol
sr: Протокол

en: Password
sr: Лозинка

en: Own Fingerprint
sr: Сопствени отисак прста

en: Back
sr: Назад

en: _Add
sr: Дод_ај

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Apply
sr: _Примени

en: Accounts
sr: Налози

en: Privacy
sr: Приватност

en: Message Receipts
sr: Повратнице порука

en: Confirm received messages
sr: Потврди примљене поруке

en: Typing Notification
sr: Обавештења куцања

en: Send typing messages
sr: Шаљи поруке о куцању

en: Editor
sr: Уређивач

en: Graphical Emoticons
sr: Графички емотикони

en: if you type :) it will be changed to 😃
sr: Ако укуцате :) промениће се у 😃

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages with Return
sr: Шаљи поруке са Унеси тастером

en: Protocol Settings
sr: Подешавања протокола

en: Request Delivery Reports
sr: Захтевај извештаје о достави

en: SMIL for MMS
sr: СМИЛ за ММС

en: MMS Carrier Settings
sr: Подешавања ММС достављача

en: MMSC
sr: ММСЦ

en: APN
sr: АПН

en: Proxy
sr: Посредник

en: You shall not be notified for the messages from blocked contacts
sr: Нећете добијати обавештења о порукама блокираних контаката

en: Blocked chat list empty
sr: Списак блокираних ћаскања је празан

en: Message Archive Management
sr: Управљање архивама порука

en: Sync conversations with chat server
sr: Усклади разговоре са сервером разговора

en: Message Carbon Copies
sr: Индиго копије поруке

en: Home server
sr: Кућни сервер

en: Add _new account…
sr: Додај _нови налог…

[ctx: show archived chat list when clicked]
en: Archived
sr: Архивирано

en: Keyboard _Shortcuts
sr: Пр_ечице на тастатури

en: Help
sr: Помоћ

en: About Chats
sr: О Разговорима

en: New Message…
sr: Нова порука…

en: New SMS/MMS Message…
sr: Нова СМС/ММС порука…

en: New Group Message…
sr: Нова групна порука…

en: Leave Chat
sr: Напусти разговор

en: Block Contact
sr: Блокирај контакт

en: Unblock Contact
sr: Деблокирај контакт

en: Archive chat
sr: Архивирај ћаскање

en: Unarchive chat
sr: Деархивирај ћаскање

en: Delete Chat
sr: Обриши разговор

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Отвори мени

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
sr: Отворите претрагу

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Прикажи пречице

en: Mobile:
sr: Мобилни:

en: Work:
sr: Посао:

en: Other:
sr: Друго:
