chatty main - en to eu translation catalogue (394 entries)

en: Chats
eu: Berriketak

en: SMS/MMS, Matrix and XMPP chat application
eu: SMS/MMS, Matrix eta XMPP berriketa-aplikazioa

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;
eu: XMPP;SMS;berriketa;jabber;mezularitza;modem;matrix;

en: Whether the application is launching the first time
eu: Aplikazioa lehen aldiz abiarazten ari den ala ez

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
eu: Herrialde-kodea ISO 3166-1 alpha-2 formatuan

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
eu: Erabilgarri egon den azken SIM/Sarearen herrialde-kodea, bi letraduna

en: Send message read receipts
eu: Bidali mezu irakurrien irakurragiriak

en: Whether to send the status of the message if read
eu: Mezua irakurrri bada, horren egoera bidaliko den ala ez

en: Share chat history among devices
eu: Partekatu berriketa-historia gailuen artean

en: Enable Message Archive Management
eu: Gaitu mezuen artxibatze-kudeaketa (MAM)

en: Enable MAM archive synchronization from the server
eu: Gaitu MAM artxibatze-sinkronizazioa zerbitzaritik

en: Enable purple
eu: Gaitu purple

en: Enable purple accounts
eu: Gaitu purple kontuak

en: Send typing notifications
eu: Bidali idaztearen jakinarazpenak

en: Whether to Send typing notifications
eu: Idaztearen jakinarazpenak bidaliko diren ala ez

en: Strip Tracking IDs
eu: Eragotzi jarraipeneko IDak

en: Whether to Remove Tracking IDs from URLs Automatically
eu: URLetatik jarraipeneko IDak automatikoki kenduko diren ala ez

en: Render Attachments
eu: Errendatu eranskinak

en: Whether to Render Attachments or not
eu: Eranskinak errendatuko diren ala ez

en: Mark Idle users differently
eu: Markatu erabiltzaile inaktiboak beste modu batean

en: Indicate unknown contacts
eu: Adierazi kontaktu ezezagunak

en: Convert text to emoticons
eu: Bihurtu testuak emotikono

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
eu: Testuen bidez idatzitako emotikonoak bihurtu benetako emotikono

en: Enter key sends the message
eu: Enter teklak mezua bidaltzen du

en: Whether pressing Enter key sends the message
eu: Enter tekla sakatzen bada, mezua bidaliko da

en: Request SMS delivery reports
eu: Eskatu SMS bidalketen txostenak

en: Clear out stuck SMS
eu: Garbitu trabatutako SMSa

en: Whether Chatty should clear out SMS that are stuck in receiving/unknown state
eu: Chattyk egoera ezezagunean edo jaso gabean trabatuta geratu diren SMSak kenduko dituen ala ez

en: Enable experimental features
eu: Gaitu eginbide esperimentalak

en: Whether to enable experimental features
eu: Eginbide esperimentalak gaituko diren ala ez

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leihoaren maximizazioaren egoera

en: Window size
eu: Leiho-tamaina

en: Window size (width, height).
eu: Leiho-tamaina (zabalera, altuera)

en: PGP user ID
eu: Erabiltzailearen IDa PGPrako

en: The user ID for PGP that Chatty will use for outgoing messages
eu: Chattyk kanporako mezuetan PGP erabiltzeko baliatuko duen duen IDa

en: Public Key Fingerprint
eu: Gako publikoaren hatz-marka

en: The default keyid the remote side should use to encrypt messages to us
eu: Urrunekoak guretzako mezuak zifratzeko erabili beharko lukeen gako ID lehenetsia

en: Messaging application for mobile and desktop
eu: Mezularitzako aplikazioa mugkorrerako eta mahaigainerako

en: Chats is a simple to use to messaging app for 1:1 communication and small groups supporting SMS, MMS, XMPP and Matrix.
eu: Berriketak aplikazioa mezularitzako aplikazio erraza da, 1:1 komunikaziorako eta talde txikietarako erabili daitekeena eta SMS, MMS, XMPP eta Matrix onartzen dituena.

en: Folded view of a chat using the light theme.
eu: Berriketa baten ikuspegi tolestua gai argiarekin.

en: Folded view of a chat using the dark theme.
eu: Berriketa baten ikuspegi tolestua gai ilunarekin.

en: Unfolded view of a chat and the chat list in the sidebar.
eu: Berriketa baten ikuspegi destolestua eta berriketen zerrenda alboko barran.

en: The chat view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh with unfolded keyboard.
eu: Berriketen ikuspegia gai ilunarekin, Phosh exekutatzen ari den eta teklatua zabalduta duen telefono mugikor batean ikusten den moduan.

en: The chat list view using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
eu: Berriketen zerrendaren ikuspegia gai argiarekin, Phosh exekutatzen ari den telefono mugikor batean ikusten den moduan.

en: The SMS/MMS preferences using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
eu: SMS/MMS hobespenak gai argiarekin, Phosh exekutatzen ari den telefono mugikor batean ikusten den moduan.

en: The chat details view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh.
eu: Berriketen xehetasunen ikuspegia gai ilunarekin, Phosh exekutatzen ari den telefono mugikor batean ikusten den moduan.

en: Show release version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Disable all accounts
eu: Desgaitu kontu guztiak

en: Enable libpurple debug messages
eu: Gaitu libpurple arazketa-mezuak

en: Enable verbose debug messages (repeat option for more verbosity)
eu: Gaitu arazketa-mezu xeheak (errepikatu aukera xehetasun gehiagorako)

en: An SMS and XMPP messaging client
eu: SMS eta XMPP mezularitzarako bezero bat

en: There was an error displaying help:
    %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean:
    %s

en: Close
eu: Itxi

en: Send To
eu: Bidali honi:

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
eu: Hautatu kontaktu bat titulu-barrako <b>“+”</b> botoiaren bidez.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
eu: Gehitu berehalako mezularitzako kontuak hobespenetan.

en: No Search Results
eu: Bilaketak ez du emaitzarik

en: Try different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: No archived chats
eu: Ez dago artxibatutako berriketarik

en: Start Chatting
eu: Hasi berriketan

en: This is an MMS conversation
eu: Hau MMS berriketa bat da

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
eu: Zure mezuak ez daude zifratuta eta operadoreak dirua kobratu diezazuke

en: This is an SMS/MMS conversation
eu: Hau SMS/MMS berriketa bat da

en: This is an SMS conversation
eu: Hau SMS berriketa bat da

en: This is an IM conversation
eu: Hau IM berriketa bat da

en: Your messages are encrypted
eu: Zure mezua zifratuta daude

en: Your messages are not encrypted
eu: Zure mezuak ez daude zifratuta

en: Empty room
eu: Gela hutsa

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
eu: %s eta %s

en: %s and %u other | %s and %u others
eu[0]: %s eta %u gehiago
eu[1]: %s eta %u gehiago

en: Unknown Contact
eu: Kontaktu ezezaguna

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
eu: Saiatu beste bilaketa batekin edo idatzi baliozko zenbaki bat berriketa berria sortzeko

en: No Contacts
eu: Kontakturik ez

en: Just Now
eu: Orain

en: %<PRIi64> minute ago | %<PRIi64> minutes ago
eu[0]: Duela minutu %<PRIi64>
eu[1]: Duela %<PRIi64> minutu

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %H:%M
eu: Gaur, %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %I:%M %p
eu: Gaur, %I:%M %p

en: Yesterday %H:%M
eu: Atzo, %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Yesterday %I:%M %p
eu: Atzo, %I:%M %p

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Contact: %s
eu: Kontaktua: %s

en: Invite: %s
eu: Gonbidatu: %s

[ctx: Invitation to event]
en: Invitation
eu: Gonbidapena

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
eu: %s IDa duen gailuaren hatz-marka:

note: TRANSLATORS: %s is the chat room name
en: Do you want to join “%s”?
eu: “%s” gelarekin bat egin nahi duzu?

en: Owner
eu: Jabea

en: Moderator
eu: Moderatzailea

en: Member
eu: Kidea

en: Picture
eu: Irudia

en: Video
eu: Bideoa

en: Audio
eu: Audioa

en: Location
eu: Kokalekua

en: File
eu: Fitxategia

en: MMS Message
eu: MMS mezua

en: Multiple Files
eu: Fitxategi anitz

en: Account disconnected
eu: Kontua deskonektatuta

en: Account connecting…
eu: Kontua konektatzen…

en: “%s” is not a valid URI
eu: “%s” ez da baliozko URIa

en: Alert
eu: Abisua

en: Found and automatically deleted tracking IDs from the pasted link.
eu: Itsatsitako estekan aurkitu diren eta automatikoki ezabatu diren jarraipeneko IDak.

en: Don't Show Again
eu: Ez erakutsi berriro

en: Got an encrypted message, but couldn't decrypt due to missing keys
eu: Mezu zifratu bat jaso da baina ezin da deszifratu gakoak falta direlako

en: New message from %s
eu: %s-(r)en mezu berria

en: Message Received
eu: Mezua jaso da

en: Audio File
eu: Audio-fitxategia

en: %i Message | %i Messages
eu[0]: Mezu %i
eu[1]: %i mezu

en: Any Protocol
eu: Edozein protokolo

en: Archived
eu: Artxibatua

en: Error
eu: Errorea

en: Save File…
eu: Gorde fitxategia…

en: Open File…
eu: Ireki fitxategia…

en: User %s has added %s to the contacts
eu: %s erabiltzaileak %s gehitu du kontaktuetan

en: Delete Account
eu: Ezabatu kontua

en: Authorize %s?
eu: Baimendu %s?

en: Add %s to contact list
eu: Gehitu %s kontaktuen zerrendan

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Authorize
eu: Baimendu

en: Please check ID and password
eu: Egiaztatu IDa eta pasahitza

note: TRANSLATORS: You may copy translations from https://github.com/matrix-org/matrix-spec-proposals/blob/old_master/data-definitions/sas-emoji.json * if available
en: Dog
eu: Txakurra

note: "U+1F436"
en: Cat
eu: Katua

note: "U+1F431"
en: Lion
eu: Lehoia

note: "U+1F981"
en: Horse
eu: Zaldia

note: "U+1F40E"
en: Unicorn
eu: Unikornioa

note: "U+1F984"
en: Pig
eu: Txerria

note: "U+1F437"
en: Elephant
eu: Elefantea

note: "U+1F418"
en: Rabbit
eu: Untxia

note: "U+1F43C"
en: Rooster
eu: Oilarra

note: "U+1F413"
en: Penguin
eu: Pinguinoa

note: "U+1F427"
en: Turtle
eu: Dortoka

note: "U+1F422"
en: Fish
eu: Arraina

note: "U+1F41F"
en: Octopus
eu: Olagarroa

note: "U+1F419"
en: Butterfly
eu: Tximeleta

note: "U+1F98B"
en: Flower
eu: Lorea

note: "U+1F337"
en: Tree
eu: Zuhaitza

note: "U+1F333"
en: Cactus
eu: Kaktusa

note: "U+1F335"
en: Mushroom
eu: Perretxikoa

note: "U+1F344"
en: Globe
eu: Globoa

note: "U+1F30F"
en: Moon
eu: Ilargia

note: "U+1F319"
en: Cloud
eu: Hodeia

note: "U+2601U+FE0F"
en: Fire
eu: Sua

note: "U+1F34C"
en: Apple
eu: Sagarra

note: "U+1F34E"
en: Strawberry
eu: Marrubia

note: "U+1F353"
en: Corn
eu: Artoa

note: "U+1F355"
en: Cake
eu: Pastela

note: "U+1F382"
en: Heart
eu: Bihotza

note: "U+2764U+FE0F"
en: Smiley
eu: Emotikonoa

note: "U+1F600"
en: Robot
eu: Robota

note: "U+1F916"
en: Hat
eu: Kapela

note: "U+1F3A9"
en: Glasses
eu: Betaurrekoak

note: "U+1F453"
en: Spanner
eu: Giltza

note: "U+1F385"
en: Thumbs Up
eu: Atzamarra gora

note: "U+1F44D"
en: Umbrella
eu: Aterkia

note: "U+2602U+FE0F"
en: Hourglass
eu: Harea-erlojua

note: "U+231B"
en: Clock
eu: Ordularia

note: "U+23F0"
en: Gift
eu: Oparia

note: "U+1F381"
en: Light Bulb
eu: Bonbilla

note: "U+1F4A1"
en: Book
eu: Liburua

note: "U+1F4D5"
en: Pencil
eu: Arkatza

note: "U+270FU+FE0F"
en: Paperclip
eu: Klipa

note: "U+1F4CE"
en: Scissors
eu: Artaziak

note: "U+2702U+FE0F"
en: Lock
eu: Giltzarrapoa

note: "U+1F512"
en: Key
eu: Giltza

note: "U+1F511"
en: Hammer
eu: Mailua

note: "U+1F528"
en: Telephone
eu: Telefonoa

note: "U+260EU+FE0F"
en: Flag
eu: Bandera

note: "U+1F3C1"
en: Train
eu: Trena

note: "U+1F682"
en: Bicycle
eu: Bizikleta

note: "U+1F6B2"
en: Aeroplane
eu: Hegazkina

note: "U+2708U+FE0F"
en: Rocket
eu: Suziria

note: "U+1F680"
en: Trophy
eu: Garaikurra

note: "U+1F3C6"
en: Ball
eu: Bola

note: "U+26BD"
en: Guitar
eu: Gitarra

note: "U+1F3B8"
en: Trumpet
eu: Tronpeta

note: "U+1F3BA"
en: Bell
eu: Kanpaia

note: "U+1F514"
en: Anchor
eu: Aingura

note: "U+2693"
en: Headphones
eu: Entzungailuak

note: "U+1F3A7"
en: Folder
eu: Karpeta

note: "U+1F4C1"
en: Pin
eu: Orratza

en: Show Emojis
eu: Erakutsi emotikonoak

en: Show Numbers
eu: Erakutsi zenbakiak

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
eu: Jadanik ez dituzu mezu berrien jakinarazpenak jasoko, jarraitu?

en: Block
eu: Blokeatu

en: Delete chat with “%s”
eu: Ezabatu “%s” erabiltzailearekin izandako berriketa

en: This deletes the conversation history
eu: Honek berriketaren historia ezabatzen du

en: Disconnect group chat “%s”
eu: Deskonektatu “%s” berriketa-taldea

en: This removes chat from chats list
eu: Honek berriketa kentzen du berriketen zerrendatik

en: Delete
eu: Ezabatu

note: TRANSLATORS: %u is the number of members in a room
en: %u member | %u members
eu[0]: Kide %u
eu[1]: %u kide

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
eu: Zu

en: Set Avatar
eu: Ezarri avatarra

en: Images
eu: Irudiak

en: Encryption is not available
eu: Zifratzea ez dago erabilgarri

en: This chat is encrypted
eu: Berriketa hau zifratuta dago

en: This chat is not encrypted
eu: Berriketa hau ez dago zifratuta

en: Encryption not available
eu: Zifratzea ez dago erabilgarri

en: %u Member | %u Members
eu[0]: Kide %u
eu[1]: %u kide

en: Phone Number
eu: Telefono-zenbakia

en: XMPP ID
eu: XMMP IDa

en: Matrix ID
eu: Matrix IDa

en: Telegram ID
eu: Telegram IDa

en: Add
eu: Gehitu

en: Create
eu: Sortu

en: Add Contact
eu: Gehitu kontaktua

en: Error opening GNOME Contacts: %s
eu: Errorea GNOMEren kontaktuak irekitzean: %s

en: You
eu: Zu

en: connected
eu: konektatuta

en: connecting…
eu: konektatzen...

en: disconnected
eu: deskonektatuta

en: Error saving account: %s
eu: Errorea kontua gordetzean: %s

en: Failed to verify server: %s
eu: Huts egin du zerbitzaria egiaztatzeak: %s

en: Failed to verify server
eu: Huts egin du zerbitzaria egiaztatzeak

en: Couldn't get Home server address
eu: Ezin da etxeko zerbitzariaren helbidea eskuratu

en: Delete account %s?
eu: Ezabatu %s kontua?

en: Invalid Signing ID
eu: Sinatzeko ID baliogabea

en: The entered Key ID %s does not match the found PGP Key for %s:%s.
eu: Sartutako %s gako IDa ez dator bat %s:%s(e)rako aurkitutako PGP gakoarekin.

en: Cannot Find Signing Key
eu: Ezin da aurkitu sinatzeko gakoa

en: I Know What I am Doing
eu: Badakit zertan ari naizen

en: Cannot Create Signing Key
eu: Ezin da sortu sinatze-gakoa

en: Error creating the PGP ID. Please check the logs for more details.
eu: Errorea PGP IDa sortzean. Begiratu egunkaria xehetasun gehiagorako.

en: Key %s was created for ID %s
eu: %s gakoa %s IDrako sortu da

en: Successfully Created Key
eu: Gakoa ongi sortu da

en: Empty Entries
eu: Sarrera hutsak

en: All entries must be filled to create a PGP Key
eu: Sarrera guztiak bete behar dira PGP gakoa sortzeko

en: Creating Key
eu: Gakoa sortzen

en: Cancel
eu: Utzi

en: Restart Chatty to disable Purple
eu: Chatty berrabiarazten Purple desgaitzeko

en: New Account
eu: Kontu berria

en: Blocked Contacts
eu: Blokeatutako kontaktuak

en: PGP Settings
eu: PGP ezarpenak

en: New PGP Key
eu: PGP gako berria

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Protocol
eu: Protokoloa

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
eu: @erabiltzailea:matrix.org edo erabiltzailea@adibidea.com

en: Experimental Setting!
eu: Ezarpen esperimentala!

en: This setting is experimental and may cause loss of SMS. Use at your own risk!
eu: Ezarpen hau esperimentala da SMSak galtzea eragin dezake. Erabili kontuz!

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
eu: Sartu pasahitza “%s” gelarako, zerbitzaria: %s

en: Key Verification
eu: Gakoaren egiaztatzea

en: Error Delivering Message to %s
eu: Errorea mezua %s erabiltzaileari bidaltzean

en: See logs for more details
eu: Ikusi egunkariak xehetasun gehiagorako

en: MMS cannot be sent
eu: MMSa ezin izan da bidali

en: Please send less attachments
eu: Bidali eranskin gutxiago

en: Could not resize image to be small enough
eu: Ezin da irudiaren tamaina aldatu txikiagoa izan dadin

en: The attachment is too large | Attachments are too large
eu[0]: Eranskina handiegia da
eu[1]: Ernaskinak handiegiak dira

en: You received an MMS, but it expired on: %s
eu: MMS bat jaso duzu baina honako datan iraungi da: %s

en: You received an MMS, but it cannot be retrieved
eu: MMS bat jaso duzu, baina ezin da atzitu

en: You received an empty MMS.
eu: Hutsik dagoen MMS bat jaso duzu.

en: Temporary Error Sending MMS
eu: Behin-behineko errorea MMSa bidaltzean

en: Temporary Error Receiving MMS
eu: Behin-behineko errorea MMSa jasotzean

en: MMSC is not configured
eu: MMSC ez dago konfiguratuta

en: APN is not configured correctly
eu: APN ez dago ondo konfiguratuta

en: Mobile Data is not configured
eu: Datu mugikorrak ez daude konfiguratuta

en: Mobile Data is off
eu: Datu mugikorrak desaktibatuta daude

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Chatty cannot process %i MMS | Chatty cannot process %i MMSes...
eu[0]: Chattyk ezin du MMS %i prozesatu
eu[1]: Chattyk ezin ditu %i MMS prozesatu...

en: Error Sending SMS to %s
eu: Errorea SMSa hona bidaltzean: %s

en: Error Sending MMS to %s
eu: Errorea MMSa hona bidaltzean: %s

en: Remove Attachment
eu: Kendu eranskina

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: _OK
eu: _Ados

en: Please re-enter the Password.
eu: Sartu pasahitza berriro.

en: Password
eu: Pasahitza

en: New Group Chat
eu: Talde-berriketa berria

en: Join Chat
eu: Elkartu berriketarekin

en: Select chat account
eu: Hautatu berriketa-kontua

en: Room address
eu: Gelaren helbidea

en: Room alias (optional)
eu: Gelaren aliasa (aukerakoa)

en: Nickname (optional)
eu: Ezizena (aukerakoa)

en: Password (optional)
eu: Pasahitza (aukerakoa)

en: Group Title
eu: Taldearen izenburua

en: Add members from contacts…
eu: Gehitu kideak kontaktuetatik...

en: Send To:
eu: Bidali honi:

en: Contact ID
eu: Kontaktuaren IDa

en: Name (optional)
eu: Izena (aukerakoa)

en: Add to Contacts
eu: Gehitu kontaktuei

en: Save…
eu: Gorde…

en: Chat Details
eu: Berriketaren xehetasunak

en: Apply
eu: Aplikatu

note: Translators: This is invite to a chat room
en: Invite
eu: Gonbidatu

en: Invite message
eu: Gonbidapen-mezua

en: _Accept
eu: _Onartu

en: _Reject
eu: _Ezetsi

en: Chat
eu: Berriketa

en: Topic
eu: Gaia

en: Room version
eu: Gelaren bertsioa

en: Chat settings
eu: Berriketaren ezarpenak

en: Encryption
eu: Zifratzea

en: Encrypt Messages
eu: Zifratu mezuak

en: Chat Members
eu: Berriketaren kideak

en: Back
eu: Atzera

en: Call
eu: Deitu

en: _Leave Chat
eu: _Utzi berriketa

en: _Block Contact
eu: _Blokeatu kontaktua

en: _Unblock Contact
eu: _Desblokeatu kontaktua

en: _Archive chat
eu: _Artxibatu berriketa

en: Unarchive chat
eu: Atera berriketa artxibotik

en: _Delete Chat
eu: _Ezabatu berriketa

en: Copy Text
eu: Kopiatu testua

en: Change Avatar
eu: Aldatu avatarra

en: Delete Avatar
eu: Ezabatu avatarra

en: Room topic
eu: Gelaren gaia

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Status
eu: Egoera

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Status Messages
eu: Egoera-mezuak

en: Show status messages in chat
eu: Erakutsi egoera-mezuak berriketan

en: Fingerprints
eu: Hatz-markak

en: User List
eu: Erabiltzaile-zerrenda

en: Title
eu: Titulua

en: Blank for default
eu: Utzi hutsik lehenetsia erabiltzeko

en: Group Members
eu: Taldeko kideak

en: Copy Number
eu: Kopiatu zenbakia

en: Name
eu: Izena

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Advanced information
eu: Informazio aurreratua

en: Homeserver
eu: Zerbitzaria

en: Copy homeserver URL
eu: Kopiatu zerbitzariaren URLa

en: Copy user ID
eu: Kopiatu erabiltzailearen IDa

en: Device ID
eu: Gailuaren IDa

en: Copy device ID
eu: Kopiatu gailuaren IDa

en: Sensitive information
eu: Informazio sentikorra

en: Access token
eu: Atzipen-tokena

en: Account ID
eu: Kontuaren IDa

en: Own Fingerprint
eu: Norberaren hatz-marka

en: Download file from server
eu: Deskargatu fitxategia zerbitzaritik

en: _Save
eu: G_orde

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Accounts
eu: Kontuak

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Read Receipts
eu: Irakurragiriak

en: Typing Indicators
eu: Idaztearen adierazleak

en: Remove Tracking IDs From URLs
eu: Kendu jarraipeneko IDak URLetatik

en: Show Attachment Previews
eu: Erakutsi eranskinen aurrebistak

en: Editor
eu: Editorea

en: Convert Emoticons
eu: Bihurtu emotikonoak

en: When you type :) it will be changed to 😃
eu: :) idazten baduzu, honakoa sortuko da: 😃

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages With Enter
eu: Bidali mezuak Enter sakatzean

en: Clear Stuck SMS
eu: Garbitu trabatutako SMSa

en: SMIL for MMS
eu: SMIL MMSrako

en: MMS Carrier Settings
eu: MMS operadorearen ezarpenak

en: Your modem's phone number
eu: Zure modemaren telefono-zenbakia

en: Proxy
eu: Proxya

en: Current PGP Key
eu: Uneko PGP gakoa

en: Chatty can use any existing key embedded with gpg. However, you are given the option to generate a key specifically for Chatty below.
eu: Chattyk GPGrekin kapsulatutako edozein gako erabili dezake. Hala ere, Chattyrako gako bat espezifikoki sortzeko aukera duzu.

en: Generate Chatty PGP Key
eu: Sortu Chattyren PGP gakoa

en: Signing ID
eu: Sinatzeko IDa

en: foo@example.com
eu: foo@adibidea.com

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: This will generate a key for use with Chatty. Please note that this will not install the key on a smart card.
eu: Honek Chattyrekin erabiltzeko gako bat sortuko du. Kontuan izan gakoa ez dela txartel adimendun batean instalatuko.

en: Full Name
eu: Izen-abizenak

en: PGP ID
eu: PGP IDa

en: PGP Passphrase
eu: PGP pasaesaldia

en: You won't be notified by messages from blocked contacts
eu: Ez dituzu blokeatutako kontaktuen mezuen jakinarazpenak jasoko

en: No Blocked Chats
eu: Ez dago blokeatutako berriketarik

en: Enable Purple Accounts
eu: Gaitu purple kontuak

en: Message Archive Management
eu: Mezuen artxiboaren kudeaketa

en: Sync conversations with chat server
eu: Sinkronizatu berriketak zerbitzariarekin

en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: Home server
eu: Etxeko zerbitzaria

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Add _New Account
eu: Gehitu kontu _berria

en: Add Chat
eu: Gehitu berriketa

en: Menu
eu: Menua

en: Search
eu: Bilatu

en: _New Message…
eu: _Mezu berria…

en: New SMS/MMS _Message…
eu: _SMS/MMS mezu berria…

en: New _Group Message…
eu: _Taldeko mezu berria…

[ctx: show archived chat list when clicked]
en: _Archived
eu: _Artxibatua

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Keyboard _Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: About _Chats
eu: __Berriketak aplikazioari buruz

en: Incoming Verification Request
eu: Sarrerako egiaztatze-eskaera

en: Verify this user to mark them as trusted.
eu: Egaiztatu erabiltzaile hau, hura fidagarria dela markatzeko.

en: Verifying this user will mark their session as trusted, and also mark your session as trusted to them.
eu: Erabiltzailea egiaztatzen bada, bere saioa fidagarria dela markatuko da, eta zure saioa ere berarentzat fidagarria dela markatuko da.

en: C_ontinue
eu: _Jarraitu

en: Verify this user by confirming the following emoji appears on their screen
eu: Egiaztatu erabiltzaile hau bere pantailan honako emojia agertzen dela berretsiz

en: Verify this user by confirming the following number appears on their screen.
eu: Egiaztatu erabiltzaile hau bere pantailan honako zenbakia agertzen dela berretsiz

en: To be secure, do this in person or use a trusted way to communicate.
eu: Seguruago ibiltzeko, egin hori aurrez aurre edo erabili komunikatzeko modu fidagarri bat.

[ctx: verb, which means 'both items are not the same']
en: _Don’t Match
eu: _Ez bat egin

[ctx: verb, which means 'both items are the same']
en: _Match
eu: _Bat egin

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
eu: Ireki bilaketa

[ctx: shortcut window]
en: New Chat
eu: Berriketa berria

[ctx: shortcut window]
en: New Group Chat
eu: Talde-berriketa berria

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Chat
eu: Berriketa

[ctx: shortcut window]
en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

[ctx: shortcut window]
en: Close Chat
eu: Itxi berriketa

en: Mobile:
eu: Mugikorra:

en: Work:
eu: Lanekoa:

en: Other:
eu: Beste bat:
