chatty main - en to uz translation catalogue (388 entries)

en: Chats
uz: Chatlar

en: SMS/MMS, Matrix and XMPP chat application
uz: SMS/MMS, Matrix va XMPP chat ilovasi

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;
uz: XMPP;SMS;chat;jabber;xabarlar;modem;matritsa;

en: Whether the application is launching the first time
uz: Ilova birinchi marta ishga tushyaptimi yoki yo'qmi

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
uz: ISO 3166-1 alfa-2 formatidagi davlat kodi

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
uz: Oxirgi mavjud SIM/tarmoqning ikki harfli mamlakat kodi

en: Send message read receipts
uz: Xabarning oʻqilganligi toʻgʻrisida xabar yuboring

en: Whether to send the status of the message if read
uz: Agar o'qilgan bo'lsa, xabarning holatini yuborish kerakmi

en: Message carbon copies
uz: Xabarning uglerod nusxalari

en: Share chat history among devices
uz: Qurilmalar oʻrtasida suhbatlar tarixini baham koʻring

en: Enable Message Archive Management
uz: Xabarlar arxivini boshqarishni yoqing

en: Enable MAM archive synchronization from the server
uz: Serverdan MAM arxivini sinxronlashni yoqing

en: Enable purple
uz: Binafsha rangni yoqing

en: Enable purple accounts
uz: Binafsha hisoblarni yoqing

en: Send typing notifications
uz: Yozish bildirishnomalarini yuboring

en: Whether to Send typing notifications
uz: Yozish bildirishnomalarini yuborish kerakmi

en: Strip Tracking IDs
uz: Strip Tracking identifikatorlari

en: Whether to Remove Tracking IDs from URLs Automatically
uz: URL manzillardan kuzatuv identifikatorlarini avtomatik ravishda olib tashlash kerakmi

en: Whether Strip Tracking IDs was shown
uz: Strip Tracking identifikatorlari ko'rsatilganmi yoki yo'qmi

en: Whether the Tracking IDs dialog has been shown
uz: Kuzatuv identifikatorlari dialog oynasi ko'rsatilganmi

en: Render Attachments
uz: Qo'shimchalarni ko'rsatish

en: Whether to Render Attachments or not
uz: Qo'shimchalarni ko'rsatish kerakmi yoki yo'qmi

en: Mark Idle users differently
uz: Ishsiz foydalanuvchilarni boshqacha belgilang

en: Indicate unknown contacts
uz: Noma'lum kontaktlarni ko'rsating

en: Convert text to emoticons
uz: Matnni kulgichlarga aylantiring

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
uz: Matnga mos keladigan kulgichlarni haqiqiy kulgichlarga aylantiring

en: Enter key sends the message
uz: Enter tugmasi xabarni yuboradi

en: Whether pressing Enter key sends the message
uz: Enter tugmasini bosish xabarni yuboradimi yoki yo'qmi

en: Request SMS delivery reports
uz: SMS yetkazib berish hisobotlarini so'rang

en: Whether to request delivery reports for outgoing SMS
uz: Chiquvchi SMS uchun yetkazib berish hisobotlarini so'rash kerakmi

en: Clear out stuck SMS
uz: Qopqog'i SMSni o'chiring

en: Whether Chatty should clear out SMS that are stuck in receiving/unknown state
uz: Chatty qabul qilish/noma'lum holatda qolgan SMSlarni o'chirishi kerakmi

en: Enable experimental features
uz: Eksperimental xususiyatlarni yoqing

en: Whether to enable experimental features
uz: Eksperimental funksiyalarni yoqish kerakmi

en: Window maximized
uz: Oyna kattalashtirilgan

en: Window maximized state
uz: Oynaning maksimal holati

en: Window size
uz: Oyna hajmi

en: Window size (width, height).
uz: Oyna hajmi (kengligi va balandligi).

en: PGP user ID
uz: PGP foydalanuvchi identifikatori

en: The user ID for PGP that Chatty will use for outgoing messages
uz: Chatty chiquvchi xabarlar uchun foydalanadigan PGP foydalanuvchi identifikatori

en: Public Key Fingerprint
uz: Ochiq kalit barmoq izi

en: The default keyid the remote side should use to encrypt messages to us
uz: Masofaviy tomon bizga xabarlarni shifrlash uchun foydalanishi kerak bo'lgan standart kalit identifikatori

en: Messaging application for mobile and desktop
uz: Mobil va ish stoli uchun xabarlar ilovasi

en: Chats is a simple to use to messaging app for 1:1 communication and small groups supporting SMS, MMS, XMPP and Matrix.
uz: Chats - SMS, MMS, XMPP va Matrixni qo'llab-quvvatlaydigan 1:1 aloqa va kichik guruhlar uchun xabar almashish uchun ishlatish uchun oddiy dastur.

en: Folded view of a chat using the light theme.
uz: Yengil mavzudan foydalangan holda chatning buklangan ko'rinishi.

en: Folded view of a chat using the dark theme.
uz: Qorong'i mavzu yordamida chatning buklangan ko'rinishi.

en: Unfolded view of a chat and the chat list in the sidebar.
uz: Chatning ochilgan ko'rinishi va yon paneldagi chatlar ro'yxati.

en: The chat view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh with unfolded keyboard.
uz: Ochilmagan klaviatura bilan Phosh bilan ishlaydigan mobil telefonda ko'rinib turganidek, qorong'u mavzudan foydalangan holda chat ko'rinishi.

en: The chat list view using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
uz: Phosh bilan ishlaydigan mobil telefonda ko'rinib turganidek, yorug'lik mavzusidan foydalangan holda chatlar ro'yxati ko'rinishi.

en: The SMS/MMS preferences using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
uz: Phosh bilan ishlaydigan mobil telefonda ko'rinib turganidek, ochiq mavzudan foydalangan holda SMS/MMS afzalliklari.

en: The chat details view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh.
uz: Chat tafsilotlari Phosh bilan ishlaydigan mobil telefonda ko'rsatilganidek, qorong'u mavzudan foydalangan holda ko'rinadi.

en: Show release version
uz: Chiqarish versiyasini ko'rsatish

en: Disable all accounts
uz: Barcha hisoblarni o'chirib qo'ying

en: Enable libpurple debug messages
uz: libpurple disk raskadrovka xabarlarini yoqing

en: Enable verbose debug messages (repeat option for more verbosity)
uz: Batafsil disk raskadrovka xabarlarini yoqish (batafsillik uchun takrorlash varianti)

en: An SMS and XMPP messaging client
uz: SMS va XMPP xabar almashish mijozi

en: There was an error displaying help:
    %s
uz: Yordamni ko'rsatishda xatolik yuz berdi:
    %s

en: Close
uz: Yopish

en: Send To
uz: Yuborish

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
uz: Sarlavha panelidagi <b>"+"</b> tugmasi bilan kontaktni tanlang.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
uz: Sozlamalarda tezkor xabar almashish hisoblarini qo'shing.

en: No Search Results
uz: Qidiruv natijalari yo'q

en: Try different search
uz: Boshqa qidiruvni sinab ko'ring

en: No archived chats
uz: Arxivlangan chatlar yoʻq

en: Start Chatting
uz: Suhbatni boshlash

en: This is an MMS conversation
uz: Bu MMS suhbati

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
uz: Xabarlaringiz shifrlanmagan va operator tariflari olinishi mumkin

en: This is an SMS/MMS conversation
uz: Bu SMS/MMS suhbati

en: This is an SMS conversation
uz: Bu SMS suhbat

en: This is an IM conversation
uz: Bu IM suhbati

en: Your messages are encrypted
uz: Sizning xabarlaringiz shifrlangan

en: Your messages are not encrypted
uz: Sizning xabarlaringiz shifrlanmagan

en: Empty room
uz: Bo'sh xona

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
uz: %s va %s

en: %s and %u other | %s and %u others
uz[0]: %s va yana %u ta
uz[1]: %s va yana %u ta

en: Unknown Contact
uz: Noma'lum kontakt

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
uz: Boshqa qidiruvni sinab ko'ring yoki yangi chat yaratish uchun yaroqli raqamni kiriting

en: No Contacts
uz: Kontaktlar yoʻq

en: Just Now
uz: Hozirgina

en: %<PRIi64> minute ago | %<PRIi64> minutes ago
uz[0]: %<PRIi64> daqiqa oldin
uz[1]: %<PRIi64> daqiqa oldin

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %H:%M
uz: Bugun %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Today %I:%M %p
uz: Bugun %I:%M %p

en: Yesterday %H:%M
uz: Kecha %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: Yesterday %I:%M %p
uz: Kecha %I:%M %p

note: TRANSLATORS: * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %H:%M
uz: %Y-%daqiqa-%d %H:%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html * Note, that this is a regular colon to ensure times are not * reversed in RTL locales, see https://gitlab.gnome.org/Teams/Websites/developer.gnome.org-hig/-/issues/127
en: %Y-%m-%d %I:%M %p
uz: %Y-%daq-%d %I:%M %p

en: %Y-%m-%d
uz: %Y-%daq-%d

en: Contact
uz: Kontakt

en: Contact: %s
uz: Kontakt: %s

en: Invite: %s
uz: Taklif: %s

[ctx: Invitation to event]
en: Invitation
uz: Taklif

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
uz: Qurilma ID %s barmoq izi:

note: TRANSLATORS: %s is the chat room name
en: Do you want to join “%s”?
uz: “%s” guruhiga qo‘shilishni xohlaysizmi?

en: Owner
uz: Egasi

en: Member
uz: A'zo

en: Picture
uz: Fotosurat

en: Location
uz: Joylashuvi

en: File
uz: Fayl

en: MMS Message
uz: MMS xabari

en: Multiple Files
uz: Bir nechta fayllar

en: Account disconnected
uz: Hisob uzildi

en: Account connecting…
uz: Hisob ulanmoqda…

en: “%s” is not a valid URI
uz: “%s” yaroqli URI emas

en: Alert
uz: Bildirishnoma

en: Found and automatically deleted tracking IDs from the pasted link.
uz: Joylashtirilgan havoladan kuzatuv identifikatorlari topildi va avtomatik ravishda oʻchirildi.

en: Don't Show Again
uz: Boshqa ko'rsatma

en: Got an encrypted message, but couldn't decrypt due to missing keys
uz: Shifrlangan xabar oldim, lekin kalitlar yetishmagani uchun shifrini yechib bo‘lmadi

en: New message from %s
uz: %sdan yangi xabar

en: Message Received
uz: Xabar qabul qilindi

en: Audio File
uz: Audio fayl

en: %i Message | %i Messages
uz[0]: %i Xabar
uz[1]: %i Xabarlar

en: Any Protocol
uz: Har qanday protokol

en: Matrix
uz: Matritsa

en: Archived
uz: Arxivlangan

en: Error
uz: Xatolik

en: Save File…
uz: Faylni saqlash…

en: Open File…
uz: Faylni ochish…

en: User %s has added %s to the contacts
uz: %s foydalanuvchisi kontaktlarga %s qo‘shdi

en: Delete Account
uz: Hisobni o'chirish

en: Authorize %s?
uz: %sga ruxsat berilsinmi?

en: Add %s to contact list
uz: Kontaktlar roʻyxatiga %s qoʻshing

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: Authorize
uz: Ruxsat berish

en: Please check ID and password
uz: Iltimos, ID va parolni tekshiring

note: TRANSLATORS: You may copy translations from https://github.com/matrix-org/matrix-spec-proposals/blob/old_master/data-definitions/sas-emoji.json * if available
en: Dog
uz: It

note: "U+1F436"
en: Cat
uz: Mushuk

note: "U+1F431"
en: Lion
uz: Sher

note: "U+1F981"
en: Horse
uz: Ot

note: "U+1F40E"
en: Unicorn
uz: Yakka shox

note: "U+1F984"
en: Pig
uz: Cho'chqa

note: "U+1F437"
en: Elephant
uz: Fil

note: "U+1F418"
en: Rabbit
uz: Quyon

note: "U+1F43C"
en: Rooster
uz: Xo'roz

note: "U+1F413"
en: Penguin
uz: Pingvin

note: "U+1F427"
en: Turtle
uz: Toshbaqa

note: "U+1F422"
en: Fish
uz: Baliq

note: "U+1F41F"
en: Octopus
uz: Sakkizoyoq

note: "U+1F419"
en: Butterfly
uz: Kapalak

note: "U+1F98B"
en: Flower
uz: Gul

note: "U+1F337"
en: Tree
uz: Daraxt

note: "U+1F333"
en: Cactus
uz: Kaktus

note: "U+1F335"
en: Mushroom
uz: Qo'ziqorin

note: "U+1F344"
en: Globe
uz: Globus

note: "U+1F30F"
en: Moon
uz: Oy

note: "U+1F319"
en: Cloud
uz: Bulut

note: "U+2601U+FE0F"
en: Fire
uz: Yong'in

note: "U+1F525"
en: Banana
uz: Banan

note: "U+1F34E"
en: Strawberry
uz: Qulupnay

note: "U+1F353"
en: Corn
uz: Makkajo'xori

note: "U+1F355"
en: Cake
uz: Kek

note: "U+1F382"
en: Heart
uz: Yurak

note: "U+2764U+FE0F"
en: Smiley
uz: Smayli

note: "U+1F916"
en: Hat
uz: Shlyapa

note: "U+1F3A9"
en: Glasses
uz: Ko'zoynak

note: "U+1F453"
en: Spanner
uz: Kalit

note: "U+1F385"
en: Thumbs Up
uz: Barakalla

note: "U+1F44D"
en: Umbrella
uz: Soyabon

note: "U+2602U+FE0F"
en: Hourglass
uz: Qum soati

note: "U+231B"
en: Clock
uz: Soat

note: "U+23F0"
en: Gift
uz: Sovg'a

note: "U+1F381"
en: Light Bulb
uz: Chiroq lampasi

note: "U+1F4A1"
en: Book
uz: Kitob

note: "U+1F4D5"
en: Pencil
uz: Qalam

note: "U+270FU+FE0F"
en: Paperclip
uz: Qog'oz qisqichi

note: "U+1F4CE"
en: Scissors
uz: Qaychi

note: "U+2702U+FE0F"
en: Lock
uz: Bloklash ekrani uchun qo'shimcha vidjetlar

note: "U+1F512"
en: Key
uz: Kalit

note: "U+1F511"
en: Hammer
uz: Bolg'a

note: "U+1F528"
en: Telephone
uz: Telefon

note: "U+260EU+FE0F"
en: Flag
uz: Bayroq

note: "U+1F3C1"
en: Train
uz: Poyezd

note: "U+1F682"
en: Bicycle
uz: Velosiped

note: "U+1F6B2"
en: Aeroplane
uz: Samolyot

note: "U+2708U+FE0F"
en: Rocket
uz: Raketa

note: "U+1F680"
en: Trophy
uz: Kubok

note: "U+1F3C6"
en: Ball
uz: To'p

note: "U+26BD"
en: Guitar
uz: Gitara

note: "U+1F3B8"
en: Trumpet
uz: Karnay

note: "U+1F3BA"
en: Bell
uz: Qo'ng'iroq

note: "U+1F514"
en: Anchor
uz: Yakor

note: "U+2693"
en: Headphones
uz: Naushniklar

note: "U+1F3A7"
en: Folder
uz: Katalog

note: "U+1F4C1"
en: Pin
uz: PIN-kod

en: Show Emojis
uz: Emojilarni ko'rsatish

en: Show Numbers
uz: Raqamlarni ko'rsatish

en: %s %s %s
uz: %s,%s,%s

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
uz: Siz endi yangi xabarlar haqida bildirishnoma olmaysiz, davom etasizmi?

en: Delete chat with “%s”
uz: “%s” bilan suhbatni oʻchirish

en: This deletes the conversation history
uz: Bu suhbatlar tarixini o'chirib tashlaydi

en: Disconnect group chat “%s”
uz: “%s” guruh suhbatini uzing

en: This removes chat from chats list
uz: Bu chatni chatlar roʻyxatidan olib tashlaydi

en: Delete
uz: Oʻchirish

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
uz: Siz

en: Set Avatar
uz: Avatarni o'rnatish

en: Images
uz: Rasmlar

en: Encryption is not available
uz: Shifrlash mavjud emas

en: This chat is encrypted
uz: Bu chat shifrlangan

en: This chat is not encrypted
uz: Bu chat shifrlanmagan

en: Encryption not available
uz: Shifrlash mavjud emas

en: %u Member | %u Members
uz[0]: %u aʼzo
uz[1]: %u aʼzolar

en: Phone Number
uz: Telefon raqami

en: Matrix ID
uz: Matritsa identifikatori

en: Add
uz: Qo'shish

en: Create
uz: Yaratish

en: Add Contact
uz: Kontakt qo'shish

en: Error opening GNOME Contacts: %s
uz: GNOME kontaktlarini ochishda xatolik yuz berdi: %s

en: You
uz: Siz

en: connected
uz: ulangan

en: connecting…
uz: ulanmoqda…

en: disconnected
uz: uzilgan

en: Error saving account: %s
uz: Hisobni saqlashda xatolik yuz berdi: %s

en: Failed to verify server: %s
uz: Server tasdiqlanmadi: %s

en: Failed to verify server
uz: Serverni tekshirib bo‘lmadi

en: Couldn't get Home server address
uz: Uy serveri manzili olinmadi

en: Delete account %s?
uz: %s hisobi oʻchirilsinmi?

en: Chatty cannot find a valid PGP Key for %s.
uz: Chatty %s uchun yaroqli PGP kalitini topa olmadi.

en: Invalid Signing ID
uz: Imzo identifikatori noto‘g‘ri

en: The entered Key ID %s does not match the found PGP Key for %s:%s.
uz: Kiritilgan kalit identifikatori %s %s:%s uchun topilgan PGP kalitiga mos kelmaydi.

en: Cannot Find Signing Key
uz: Imzo kaliti topilmadi

en: I Know What I am Doing
uz: Men nima qilayotganimni bilaman

en: Cannot Create Signing Key
uz: Imzo kalitini yaratib bo‘lmadi

en: Error creating the PGP ID. Please check the logs for more details.
uz: PGP identifikatorini yaratishda xatolik yuz berdi. Batafsil ma'lumot olish uchun jurnallarni tekshiring.

en: Key %s was created for ID %s
uz: %s kaliti %s ID uchun yaratilgan

en: Successfully Created Key
uz: Kalit muvaffaqiyatli yaratildi

en: Empty Entries
uz: Bo'sh yozuvlar

en: All entries must be filled to create a PGP Key
uz: PGP kalitini yaratish uchun barcha yozuvlar to'ldirilishi kerak

en: %s already has key with fingerprint %s. Please choose a different PGP ID
uz: %s allaqachon barmoq izi %s kalitiga ega. Boshqa PGP identifikatorini tanlang

en: Creating key for ID %s.
uz: %s ID uchun kalit yaratilmoqda.

en: Creating Key
uz: Kalit yaratish

note: Translators: This means that the existing key will be there, but there will be a new key that Chatty will use by default instead of the existing one.
en: Chatty is currently set to use PGP key: %s. The new key will be used instead of the existing one!
uz: Chatty hozirda PGP kalitidan foydalanadi: %s. Mavjud kalit o'rniga yangi kalit ishlatiladi!

en: Signing ID Present
uz: Imzo identifikatori mavjud

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Restart Chatty to disable Purple
uz: Binafsha rangni o'chirish uchun Chatty-ni qayta ishga tushiring

en: Purple
uz: Binafsha

en: New Account
uz: Yangi hisob qo'shing

en: Blocked Contacts
uz: Bloklangan kontaktlar

en: PGP Settings
uz: PGP sozlamalari

en: New PGP Key
uz: Yangi PGP kaliti

en: Preferences
uz: Afzalliklar

en: Protocol
uz: %s URI protokoli aniqlanmadi

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
uz: @user:matrix.org yoki user@example.com

en: Experimental Setting!
uz: Eksperimental sozlash!

en: This setting is experimental and may cause loss of SMS. Use at your own risk!
uz: Bu sozlama eksperimental bo‘lib, SMS yo‘qolishiga olib kelishi mumkin. O'zingizning xavf-xataringiz ostida foydalaning!

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
uz: “%s” uchun parolni kiriting, uy serveri: %s

en: Key Verification
uz: Kalitni tekshirish

en: Error Delivering Message to %s
uz: Xabarni %sga yetkazishda xatolik yuz berdi

en: See logs for more details
uz: Batafsil ma'lumot uchun jurnallarga qarang

en: MMS cannot be sent
uz: MMS yuborib bo'lmaydi

en: Please send less attachments
uz: Iltimos, kamroq qo'shimchalar yuboring

en: Could not resize image to be small enough
uz: Tasvir hajmini yetarlicha kichik qilib o‘zgartirib bo‘lmadi

en: The attachment is too large | Attachments are too large
uz[0]: Biriktirma juda katta
uz[1]: Qo'shimchalar juda katta

en: You received an MMS, but it expired on: %s
uz: Siz MMS xabar oldingiz, lekin muddati tugagan: %s

en: You received an MMS, but it cannot be retrieved
uz: Siz MMS xabar oldingiz, lekin uni qaytarib bo‘lmaydi

en: You received an empty MMS.
uz: Siz bo'sh MMS oldingiz.

en: Automatically Retrying for  %i MMS | Automatically Retrying for  %i MMSes...
uz[0]: %i MMS uchun avtomatik qayta urinish
uz[1]: %i ta MMS uchun avtomatik qayta urinilmoqda...

en: Temporary Error Sending MMS
uz: MMS yuborishda vaqtinchalik xatolik

en: Temporary Error Receiving MMS
uz: MMS qabul qilishda vaqtinchalik xatolik

en: MMSC is not configured
uz: MMSC sozlanmagan

en: APN is not configured correctly
uz: APN to'g'ri sozlanmagan

en: Mobile Data is not configured
uz: Mobil maʼlumotlar sozlanmagan

en: Mobile Data is off
uz: Mobil maʼlumotlarni yoqish/oʻchirish

en: Unknown Error
uz: Noma'lum xato

en: Chatty cannot process %i MMS | Chatty cannot process %i MMSes...
uz[0]: Chatty %i MMSni qayta ishlay olmaydi
uz[1]: Chatty %i ta MMSni qayta ishlay olmaydi...

en: Error Sending SMS to %s
uz: %s raqamiga SMS yuborishda xatolik yuz berdi

en: Error Sending MMS to %s
uz: %s raqamiga MMS yuborishda xatolik yuz berdi

en: Remove Attachment
uz: Qo'shimchani olib tashlash

en: Incorrect password
uz: Noto'g'ri parol

en: Please re-enter the Password.
uz: Parolni qayta kiriting.

en: Password
uz: Parol

en: New Group Chat
uz: Yangi guruh suhbati

en: Join Chat
uz: Chatga qo'shiling

en: Select chat account
uz: Chat hisobini tanlang

en: Room address
uz: Xona manzili

en: Room alias (optional)
uz: Xona taxallus (ixtiyoriy)

en: Nickname (optional)
uz: Taxallus (ixtiyoriy)

en: Password (optional)
uz: Parol (ixtiyoriy)

en: Group Title
uz: Guruh sarlavhasi

en: Add members from contacts…
uz: Kontaktlardan aʼzolar qoʻshish…

en: Send To:
uz: Yuborish:

en: Contact ID
uz: Kontakt identifikatori

en: Name (optional)
uz: Ko'rsatilgan nom (ixtiyoriy)

en: Add to Contacts
uz: Kontaktlarga qo'shish

en: Save…
uz: Saqlash…

en: Chat Details
uz: Chat tafsilotlari

en: Apply
uz: Qo'llash

note: Translators: This is invite to a chat room
en: Invite
uz: Taklif qiling

en: Invite message
uz: Taklif xabari

en: _Accept
uz: _Qabul qilmoq

en: _Reject
uz: _Rad qilish

en: Topic
uz: Mavzu

en: Chat settings
uz: Chat sozlamalari

en: Encryption
uz: Shifrlash

en: Encrypt Messages
uz: Xabarlarni shifrlash

en: Back
uz: Orqaga

en: Call
uz: Qo'ng'iroq qiling

en: Leave Chat
uz: Chatni tark eting

en: Block Contact
uz: Kontaktni bloklash

en: Unblock Contact
uz: Kontaktni blokdan chiqarish

en: Archive chat
uz: Suhbatni arxivlash

en: Unarchive chat
uz: Chatni arxivdan chiqarish

en: Delete Chat
uz: Chatni oʻchirish

en: Copy Text
uz: _Nusxa olish

en: Change Avatar
uz: Avatarni o’zgartirish

en: Delete Avatar
uz: Avatarni o'chirish

en: Room topic
uz: Xona mavzusi

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: Notifications
uz: _Bildirishnomalar

en: Status Messages
uz: Holat xabarlari

en: Show status messages in chat
uz: Chatda holat xabarlarini ko'rsatish

en: Fingerprints
uz: Barmoq izlari

en: User List
uz: Foydalanuvchilar roʻyxati

en: Title
uz: Sarlavha

en: Blank for default
uz: Sukut bo'yicha bo'sh

en: Group Members
uz: Guruh a'zolari

en: Copy Number
uz: _Raqamni nusxalash

en: Name
uz: Ism

en: Phone
uz: Telefon

en: Advanced information
uz: Murakkab ma'lumotlar

en: Homeserver
uz: Uy serveri

en: Device ID
uz: Qurilma identifikatori

en: Sensitive information
uz: Nozik ma'lumotlar

en: Access token
uz: Kirish to’keni

en: Account ID
uz: Profil ID

en: Own Fingerprint
uz: Shaxsiy Barmoq izi

en: Download file from server
uz: Faylni serverdan yuklab oling

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Apply
uz: _Qo’llamoq

en: Accounts
uz: Hisoblar

en: Privacy
uz: Maxfiylik

en: Read Receipts
uz: O'qish kvitansiyalari

en: Typing Indicators
uz: Yozish ko'rsatkichlari

en: Remove Tracking IDs From URLs
uz: URL manzillardan kuzatuv identifikatorlarini olib tashlang

en: Show Attachment Previews
uz: Ilovani oldindan ko'rishni ko'rsatish

en: Editor
uz: Muharrir

en: Convert Emoticons
uz: Emotsional belgilarni aylantirish

en: When you type :) it will be changed to 😃
uz: Siz yozsangiz :) 😃 ga o'zgaradi

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages With Enter
uz: Enter bilan xabarlarni yuboring

en: Request Delivery Reports
uz: Yetkazib berish hisobotlarini so'rang

en: Clear Stuck SMS
uz: Qolgan SMS-ni o'chirish

en: SMIL for MMS
uz: MMS uchun SMIL

en: MMS Carrier Settings
uz: MMS tashuvchisi sozlamalari

en: Your modem's phone number
uz: Modemingizning telefon raqami

en: Proxy
uz: Proksi

en: Current PGP Key
uz: Joriy PGP kaliti

en: Chatty can use any existing key embedded with gpg. However, you are given the option to generate a key specifically for Chatty below.
uz: Chatty gpg bilan o'rnatilgan istalgan mavjud kalitdan foydalanishi mumkin. Biroq, sizga quyida Chatty uchun maxsus kalit yaratish imkoniyati berilgan.

en: Generate Chatty PGP Key
uz: Chatty PGP kalitini yarating

en: Signing ID
uz: Imzo identifikatori

en: Optional
uz: Ihtiyoriy

en: This will generate a key for use with Chatty. Please note that this will not install the key on a smart card.
uz: Bu Chatty bilan foydalanish uchun kalit yaratadi. Shuni yodda tutingki, bu kalitni smart-kartaga o'rnatmaydi.

en: Full Name
uz: To'liq ism

en: PGP ID
uz: PGP identifikatori

en: PGP Passphrase
uz: PGP parol iborasi

en: You won't be notified by messages from blocked contacts
uz: Bloklangan kontaktlardan kelgan xabarlar sizga bildirilmaydi

en: No Blocked Chats
uz: Bloklangan chatlar yo'q

en: Enable Purple Accounts
uz: Binafsha hisoblarni yoqing

en: Message Archive Management
uz: Xabarlar arxivini boshqarish

en: Sync conversations with chat server
uz: Suhbatlarni chat serveri bilan sinxronlashtiring

en: Message Carbon Copies
uz: Xabar Karbon nusxalari

en: User ID
uz: Foydalanuvchi ID

en: Home server
uz: Uy serveri

en: _Add
uz: _Qo’shish

en: Add _New Account
uz: Yangi hisob qo'shing

en: Add Chat
uz: Chat qo'shish

en: Menu
uz: Menyu

en: Search
uz: Qidiruv

[ctx: show archived chat list when clicked]
en: Archived
uz: Arxivlangan

en: Keyboard _Shortcuts
uz: _Klaviatura yorliqlari

en: Help
uz: Yordam

en: About Chats
uz: Chat haqida

en: New Message…
uz: Yangi xabar…

en: New SMS/MMS Message…
uz: Yangi SMS/MMS xabar…

en: New Group Message…
uz: Yangi guruh xabari…

en: Incoming Verification Request
uz: Kiruvchi tekshirish so'rovi

en: Verify this user to mark them as trusted.
uz: Bu foydalanuvchini ishonchli deb belgilash uchun tasdiqlang.

en: Verifying this user will mark their session as trusted, and also mark your session as trusted to them.
uz: Bu foydalanuvchi tasdiqlansa, uning sessiyasi ishonchli, shuningdek, seansingiz ularga ishonchli deb belgilanadi.

en: Verify this user by confirming the following emoji appears on their screen
uz: Bu foydalanuvchining ekranida quyidagi kulgich paydo boʻlishini tasdiqlash orqali tasdiqlang

en: Verify this user by confirming the following number appears on their screen.
uz: Ushbu foydalanuvchining ekranida quyidagi raqam paydo bo'lishini tasdiqlash orqali tasdiqlang.

en: To be secure, do this in person or use a trusted way to communicate.
uz: Xavfsiz bo'lish uchun buni shaxsan yuzma-yuz bajaring yoki muloqot qilishning ishonchli usulidan foydalaning.

[ctx: verb, which means 'both items are not the same']
en: _Don’t Match
uz: _Mos kelmaydi

[ctx: verb, which means 'both items are the same']
en: _Match
uz: Parollar mos keladi

[ctx: shortcut window]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
uz: Menyuni ochish

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
uz: Qidiruv panelini oching

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
uz: Yorliqlarni ko’rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Show Details
uz: Tafsilotlarni ko'rsatish

en: Mobile:
uz: Mobil:

en: Work:
uz: Ish:

en: Other:
uz: Boshqa:
