cheese - en to ast translation catalogue (115 entries)

en: Cheese Website
ast: Páxina web de Cheese

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ast: Tome semeyes y vídeos cola so cámara web, con divertíos efeutos gráficos

en: Move _All to Trash
ast: Mover Toos a la B_asoria

en: Move to _Trash
ast: Mover a la _basoria

en: Ne_xt Effects
ast: Efeutos _Siguientes

en: P_revious Effects
ast: Efeutos P_revios

en: Record a video
ast: Grabar videu

en: Save _As…
ast: Guardar _Como...

en: Take _Multiple Photos
ast: Facer _Múltiples Semeyes

en: Take a photo
ast: Facer una semeya

en: Take multiple photos
ast: Facer múltiples semeyes

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Burst
ast: _Ráfaga

en: _Contents
ast: Índ_iz

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Effects
ast: Efeuto_s

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Photo
ast: _Semeya

en: _Record a Video
ast: G_rabar videu

en: _Take a Photo
ast: _Facer una semeya

en: _Video
ast: _Vídeo

en: _Wide Mode
ast: Mou _anchu

en: Effects
ast: Efeutos

en: Leave fullscreen
ast: Colar de pantalla completa

en: Next
ast: Siguiente

en: Photo burst mode
ast: Semeya en mou ráfaga

en: Photo mode
ast: Mou de Semeya

en: Previous
ast: Anterior

en: Video mode
ast: Mou de videu

en: _Leave Fullscreen
ast: _Colar de pantalla completa

en: <b>Shutter</b>
ast: <b>Obturador</b>

en: Brightness
ast: Rellumu

en: Burst mode
ast: Mou ráfaga

en: Capture
ast: Capturar

en: Contrast
ast: Contraste

en: Delay between photos (seconds)
ast: Allanciu ente fotos (segundos)

en: Device
ast: Preséu

en: Fire _Flash
ast: _Fogonazos

en: Hue
ast: Tonu

en: Image
ast: Imaxe

en: Number of photos
ast: Númberu de semeyes

en: Photo resolution
ast: Resolución de la semeya

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Saturation
ast: Saturación

en: Video resolution
ast: Resolución de videu

en: Webcam
ast: Cámara web

en: _Countdown
ast: _Cuenta atrás

en: Cheese Webcam Booth
ast: Fotomatón de cámara web Cheese

en: Adjusts the brightness of the picture coming from the camera
ast: Axusta'l rellumu de la imaxe que vien dende la cámara

en: Adjusts the contrast of the picture coming from the camera
ast: Axusta'l contraste de la imaxe que vien dende la cámara

en: Adjusts the saturation of the picture coming from the camera
ast: Axusta la saturación de la imaxe que vien dende la cámara

en: Camera device string indicator
ast: Indicador de la cadena de preséu de la cámara

en: Countdown length
ast: Llargor de la cuenta atrás

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
ast: Define la ruta au s'atroxarán les semeyes, si ta ermu usaráse "XDG_PHOTO/Webcam".

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
ast: Define la ruta au s'atroxarán los ví­deos, si ta ermu usaráse "XDG_VIDEO/Webcam".

en: Fire flash before taking a picture
ast: Disparar flash enantes de facer semeya

en: If set to true, Cheese will start up in fullscreen mode.
ast: Si ta activáu, Cheese aniciaráse en mou de pantalla completa.

en: If set to true, Cheese will start up in wide mode, with the image collection placed on the right-hand side. Useful with small screens.
ast: Si ta activáu, Cheese aniciaráse en mou anchu cola coleición d'imáxenes allugada na parte drecha. Útil pa pantalles pequeñes.

en: Last selected effect
ast: Últimu efeutu seleicionáu

en: Name of the installed effect that was selected last
ast: Nome del efeutu instaláu que foi seleicionáu l'últimu

en: Number of photos in burst mode
ast: Númberu de semeyes nel mou ráfaga

en: Photo Path
ast: Ruta de les semeyes

en: Photo height
ast: Altor de la semeya

en: Photo width
ast: Anchor de la semeya

en: Picture brightness
ast: Rellumu de la imaxe

en: Picture contrast
ast: Contraste de la imaxe

en: Picture hue
ast: Tonu de la imaxe

en: Picture saturation
ast: Saturación de la imaxe

en: Set to true to fire a flash when taking a picture
ast: Afita a activao pa usar flash al facer una semeya

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
ast: Afita a activao p'amosar la cuenta atrás enantes de facer una semeya

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
ast: La duración de la cuenta atrás enantes de facer la semeya en segundos

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
ast: L'altor de la imaxe capturada pola cámara en pixels

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
ast: L'altor del videu capturáu pola cámara en pixels

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
ast: El llargor en milisegundos ente semeya y semeya nel mou ráfaga. Si'l tiempu ye menor que la duración de la cuenta atrás ye menor, usaráse esta última.

en: The number of photos to take in a single burst.
ast: El númberu de semeyes a sacar nuna ráfaga simple

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
ast: La ruta al preséu, por exemplu /dev/video0

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
ast: L'anchor de la imaxe capturada pola cámara en pixels

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
ast: L'anchor del videu capturáu pola cámara en pixels

en: Time between photos in burst mode
ast: Tiempu ente semeyes nel mou ráfaga

en: Use a countdown
ast: Usar cuenta atrás

en: Video Path
ast: Ruta de los vídeos

en: Video height
ast: Altor del videu

en: Video width
ast: Anchor del videu

en: Whether to start in fullscreen
ast: Indisica si aniciar en pantalla completa

en: Whether to start in wide mode
ast: Indica si hai d'aniciase en mou anchu

en: Shutter sound
ast: Soníu del obturador

en: _Take a photo
ast: _Facer una semeya

en: _Discard photo
ast: _Descartar semeya

en: Device capabilities not supported
ast: Nun se sofiten les capacidaes del preséu

en: Failed to initialize device %s for capability probing
ast: Fallu al aniciar el preséu %s pa la capacidá d'esploración

en: Unknown device
ast: Preséu desconocíu

en: Cancellable initialization not supported
ast: Anicialización encaboxable non soportada

en: No device found
ast: Nun s'atopó'l preséu

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
ast: Falten ún o más elementos necesarios de GStreamer:

en: No Effect
ast: Ensin efeutos

en: Start in wide mode
ast: Aniciar en mou anchu

en: Device to use as a camera
ast: Preséu a usar como cámara

en: DEVICE
ast: PRESÉU

en: Output version information and exit
ast: Despliega información de la versión y termina

en: Start in fullscreen mode
ast: Aniciar en mou pantalla completa

en: - Take photos and videos from your webcam
ast: - Facer semeyes y videos dende la webcam

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Executa '%s --help' pa ver una llista completa de les opciones disponibles na llinia de comandos.

en: Another instance of Cheese is currently running
ast: Ta executándose otra instancia de Cheese

en: Could not open %s
ast: Nun se pudo abrir %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file "%s"?
ast: ¿Daveres quies esborrar dafechu el ficheru "%s"?

en: If you delete an item, it will be permanently lost
ast: Si esborres un item va perdese dafechu

en: Could not delete %s
ast: Nun se pue esborrar %s

en: Could not move %s to trash
ast: NUn se pue mover %s a la basoria

note: Nothing selected.
en: Save File
ast: Guardar ficheru

en: Could not save %s
ast: Nun pudo guardase %s

en: Stop _Recording
ast: Parar G_rabación

en: Stop recording
ast: Parar grabación

en: Stop _Taking Pictures
ast: Parar de _Tomar Semeyes

en: Stop taking pictures
ast: Parar de tomar semeyes

en: No effects found
ast: NUn s'atoparon efeutos
