cheese master - en to bg translation catalogue (127 entries)

en: Photo mode
bg: Режим „Снимка“

en: Photo
bg: Снимка

en: Video mode
bg: Режим „Видео“

en: Video
bg: Видео

en: Photo burst mode
bg: Серия от снимки

en: Burst
bg: Серия

en: Take a photo using a webcam
bg: Снимка с камера

en: Navigate to the previous page of effects
bg: Към предишната страница с ефекти

en: Effects
bg: Ефекти

en: _Effects
bg: _Ефекти

en: Navigate to the next page of effects
bg: Към следващата страница с ефекти

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
bg: Изход от цял екран

en: Preferences
bg: Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Device
bg: Устройство

en: Photo resolution
bg: Разделителна способност за снимки

en: Video resolution
bg: Разделителна способност за видео

en: Webcam
bg: Камера

en: Brightness
bg: Яркост

en: Saturation
bg: Насищане

en: Hue
bg: Оттенък

en: Contrast
bg: Контраст

en: Image
bg: Изображение

en: Shutter
bg: Звук при снимка

en: _Countdown
bg: _Отброяване

en: Fire _flash
bg: _Светкавица

en: Burst mode
bg: Серия от снимки

en: Number of photos
bg: Брой снимки

en: Delay between photos (seconds)
bg: Интервал между снимките в секунди

en: Capture
bg: Заснемане

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: P_references
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Cheese
bg: _Относно Cheese

en: Take a Photo
bg: Снимане на снимка

en: Open
bg: Отваряне

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Move to _Trash
bg: Пре_местване в кошчето

en: Delete
bg: Изтриване

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
bg: Заснeмане на снимки и видео с вашата уеб камера и прилагане на ефекти

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
bg: Cheese използва камерата ви за заснемане на снимки и видео. Може да приложите специални ефекти към тях и да ги споделите с ваши приятели.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
bg: С режима „Серия от снимки“ можете да правите последователност от множество снимки. Използвайте възможността за отброяване, за да имате време да заемете позата, която сте си наумили!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
bg: Cheese използва GStreamer за прилагането на ефектите. С Cheese можете лесно да снимате себе си, приятелите си, домашните си любимци — въобще каквото ви щукне, а след това може да споделите резултата.

en: Webcam Booth
bg: Снимки с камерата

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
bg: photo;video;webcam;camera;selfie;фото;фотографии;снимки;видео;клип;камера;селфи;

en: Use a countdown
bg: Отброяване

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
bg: Отброяване преди заснемане

en: Countdown length
bg: Времетраене

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
bg: Времетраене на отброяването в секунди

en: Fire flash before taking a photo
bg: Използване на светкавица

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
bg: Задайте да е истина за използване на светкавица при снимане

en: Camera device string indicator
bg: Указател до устройство

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
bg: Път до видео устройство (например „/dev/video0“).

en: Last selected effect
bg: Последен ефект

en: Name of the installed effect that was selected last
bg: Име на последно използвания ефект

en: Photo width
bg: Широчина на снимка

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
bg: Широчина на заснетото изображение в пиксели

en: Photo height
bg: Височина на снимка

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
bg: Височина на заснетото изображение в пиксели

en: Video width
bg: Широчина на видео

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
bg: Широчина на заснетото видео в пиксели

en: Video height
bg: Височина на видео

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
bg: Височина на заснетото видео в пиксели

en: Image brightness
bg: Яркост

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
bg: Настройване на яркостта на входящото изображение от камерата

en: Image contrast
bg: Контраст

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
bg: Настройване контраста на входящото изображение от камерата

en: Image saturation
bg: Насищане

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
bg: Настройване на наситеността на входящото изображение от камерата

en: Image hue
bg: Оттенък

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
bg: Настройване на оттенъка на входящото изображение от камерата

en: Video path
bg: Път за видео

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
bg: Указва път до папка за съхраняване на видео. Без настройка се ползва „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“.

en: Photo path
bg: Път за снимки

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
bg: Указва път до папка за съхраняване на снимките. Без настройка се ползва „XDG_PICTURES_DIR/Webcam“.

en: Time between photos in burst mode
bg: Интервал между снимките

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
bg: Интервал в милисекунди между снимките заснети в режим „Серия от снимки“. Ще се използва времето за отброяване в случай, че зададеният интервал е по-малък от него.

en: Number of photos in burst mode
bg: Брой снимки

en: The number of photos to take in a single burst.
bg: Брой снимки заснети в една серия.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
bg: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
bg: Превключване на цял екран

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

[ctx: shortcut window]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: shortcut window]
en: Save As
bg: Запазване като

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

[ctx: shortcut window]
en: Delete
bg: Изтриване

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Select
bg: _Избор

en: Shutter sound
bg: Звук при снимка

en: _Take Another Picture
bg: Снимане _отново

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
bg: Липсва поне един елемент на GStreamer:

en: No device found
bg: Липсва камера

en: Device capabilities not supported
bg: Някои възможности на устройството не се поддържат

en: Unknown device
bg: Непозната камера

en: Cancellable initialization not supported
bg: Не се поддържа инициализация, която може да се отмени

en: Start in wide mode
bg: Стартиране с широк интерфейс

en: Device to use as a camera
bg: Кое устройство (камера) да се използва

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Output version information and exit
bg: Извеждане на информация за версията и изход

en: Start in fullscreen mode
bg: Стартиране на цял екран

en: Webcam in use
bg: Камерата в момента е заета

en: Cheese Website
bg: Уеб сайт на Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
bg: Без ефект

en: Could not open %s
bg: „%s“ не може да се отвори

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете файла?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %d файла?

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
bg[0]: Изтритият обект е безвъзвратно изгубен
bg[1]: Изтритите обекти са безвъзвратно изгубени

en: Could not delete %s
bg: „%s“ не може да бъде изтрит

en: Skip
bg: Прескачане

en: Skip all
bg: Прескачане на всички

en: Could not move %s to trash
bg: „%s“ не може да бъде преместен в кошчето

note: Nothing selected.
en: Save File
bg: Запазване

en: Save
bg: Запазване

en: Could not save %s
bg: „%s“ не може да бъде запазен

en: Stop recording
bg: Край на запис

en: Record a video
bg: Запис на видео

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
bg: Стоп

en: Take multiple photos
bg: Снимане на серия от снимки

en: No effects found
bg: Липсват ефекти

en: There was an error playing video from the webcam
bg: Грешка при изпълнение на видео от камерата

en: Record a video using a webcam
bg: Запис на видео с камерата

en: Take multiple photos using a webcam
bg: Заснемане на серия от снимки с камерата

en: Choose an Effect
bg: Избор на ефект

en: Record a Video
bg: Запис на видео

en: Take Multiple Photos
bg: Снимане на серия от снимки
