cheese - en to ca translation catalogue (126 entries)

en: Photo mode
ca: Mode foto

en: Photo
ca: Foto

en: Video mode
ca: Mode vídeo

en: Video
ca: Vídeo

en: Photo burst mode
ca: Mode seqüència de fotos

en: Burst
ca: Seqüència

en: Take a photo using a webcam
ca: Fes una foto amb la càmera web

en: Navigate to the previous page of effects
ca: Ves a la pàgina d'efectes anterior

en: Effects
ca: Efectes

en: _Effects
ca: E_fectes

en: Navigate to the next page of effects
ca: Ves a la pàgina d'efectes següent

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
ca: Surt del mode pantalla completa i torna al mode finestra

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Close
ca: _Tanca

en: Device
ca: Dispositiu

en: Photo resolution
ca: Resolució de la foto

en: Video resolution
ca: Resolució del vídeo

en: Webcam
ca: Càmera web

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Saturation
ca: Saturació

en: Hue
ca: To

en: Image
ca: Imatge

en: Shutter
ca: Disparador

en: _Countdown
ca: _Temporitzador

en: Fire _flash
ca: Dispara el _flaix

en: Burst mode
ca: Mode seqüència

en: Number of photos
ca: Nombre de fotos

en: Delay between photos (seconds)
ca: Temps d'espera entre fotos (segons)

en: Capture
ca: Captura

en: _Fullscreen
ca: Pantalla _completa

en: P_references
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Cheese
ca: _Quant al Cheese

en: Take a Photo
ca: Fes una foto

en: Open
ca: Obre

en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Move to _Trash
ca: Mou-lo a la _paperera

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ca: Feu fotos i vídeos amb la càmera web, amb efectes gràfics divertits

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
ca: El Cheese utilitza la vostra càmera web per a fer fotos i vídeos, aplicar efectes especials divertits i us permet compartir la diversió amb altres.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
ca: Feu múltiples fotos en una successió ràpida amb el mode seqüència. Utilitzeu el compte enrere per a donar-vos temps a posar-vos a punt i espereu el flaix!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
ca: Com a rerefons, el Cheese utilitza la GStreamer per a aplicar efectes divertits a les fotos i als vídeos. Amb el Cheese és molt fàcil fer-vos fotos vosaltres mateixos, amb els amics, mascotes o qualsevol cosa que vulgueu i compartir-les amb els altres.

en: Webcam Booth
ca: Cabina de fotografia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
ca: foto;vídeo;càmera web;càmera;autofoto;

en: Use a countdown
ca: Utilitza un temporitzador

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
ca: Establiu-lo a «true» (cert) perquè es mostri un temporitzador quan es facin fotos

en: Countdown length
ca: Durada del temporitzador

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
ca: La durada del temporitzador abans de fer una foto, en segons

en: Fire flash before taking a photo
ca: Dispara el flaix abans de fer una fotografia

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
ca: Establiu-ho a «true» (cert) per a disparar el flaix abans de fer fotos

en: Camera device string indicator
ca: Cadena que indica el dispositiu de la càmera

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
ca: El camí al node de dispositiu que fa referència a la càmera (p. ex. /dev/video0)

en: Last selected effect
ca: Darrer efecte seleccionat

en: Name of the installed effect that was selected last
ca: Nom de l'efecte instal·lat que es va seleccionar per darrera vegada

en: Photo width
ca: Amplada de la foto

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
ca: L'amplada de la imatge capturada amb la càmera, en píxels

en: Photo height
ca: Alçada de la foto

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
ca: L'alçada de la imatge capturada amb la càmera, en píxels

en: Video width
ca: Amplada del vídeo

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
ca: L'amplada del vídeo capturat amb la càmera, en píxels

en: Video height
ca: Alçada del vídeo

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
ca: L'alçada del vídeo capturat amb la càmera, en píxels

en: Image brightness
ca: Brillantor de la imatge

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
ca: Ajusta la brillantor de la imatge que prové de la càmera

en: Image contrast
ca: Contrast de la imatge

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
ca: Ajusta el contrast de la imatge que prové de la càmera

en: Image saturation
ca: Saturació de la imatge

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
ca: Ajusta la saturació de la imatge que prové de la càmera

en: Image hue
ca: To de la imatge

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
ca: Ajusta el to de la imatge que prové de la càmera

en: Video path
ca: Camí del vídeo

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
ca: Defineix el camí a on es desen els vídeos. Si és buit s'utilitzarà «XDG_VIDEOS_DIR/Webcam».

en: Photo path
ca: Camí de la imatge

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
ca: Defineix el camí on es desen les fotos. Si és buit s'utilitzarà «XDG_PICTURES_DIR/Webcam».

en: Time between photos in burst mode
ca: Temps entre foto i foto en el mode seqüència

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
ca: La durada, en mil·lisegons, entre foto i foto en el mode de seqüència de fotos. Si la durada de la seqüència és menor que la del temporitzador, s'utilitzarà la del temporitzador.

en: Number of photos in burst mode
ca: Nombre de fotografies en el mode seqüència

en: The number of photos to take in a single burst.
ca: El nombre de fotos a fer en una sola seqüència.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Resum

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
ca: Pantalla completa activada/desactivada

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ca: Surt de l'aplicació

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
ca: Miniatures

[ctx: shortcut window]
en: Open
ca: Obre

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ca: Anomena i desa

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
ca: Mou-lo a la paperera

[ctx: shortcut window]
en: Delete
ca: Suprimeix

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Shutter sound
ca: So del disparador

en: _Take Another Picture
ca: _Fes una altra foto

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
ca: Manquen un o més elements necessaris de la GStreamer:

en: No device found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu

en: Device capabilities not supported
ca: No estan implementades les funcions del dispositiu

en: Unknown device
ca: Dispositiu desconegut

en: Cancellable initialization not supported
ca: No es pot cancel·lar la inicialització

en: Start in wide mode
ca: Inicia en el mode ample

en: Device to use as a camera
ca: Dispositiu per a utilitzar com a càmera

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: Output version information and exit
ca: Mostra la informació de la versió i surt

en: Start in fullscreen mode
ca: Inicia en mode a pantalla completa

en: Webcam in use
ca: S'utilitza la càmera web

en: Cheese Website
ca: Lloc web del Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
ca: Sense efectes

en: Could not open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment el fitxer?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment «%d» fitxers?

en: _Delete
ca: Su_primeix

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
ca[0]: Si suprimiu un element, es perdrà per sempre
ca[1]: Si suprimiu els elements, es perdran per sempre

en: Could not delete %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s

en: Skip
ca: Omet

en: Skip all
ca: Omet-los tots

en: Could not move %s to trash
ca: No s'ha pogut moure el fitxer %s a la paperera

note: Nothing selected.
en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Save
ca: Desa

en: Could not save %s
ca: No s'ha pogut desar %s

en: Stop recording
ca: Atura l'enregistrament

en: Record a video
ca: Enregistra un vídeo

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
ca: No facis més fotos

en: Take multiple photos
ca: Fes diverses fotos

en: No effects found
ca: No s'ha trobat cap efecte

en: There was an error playing video from the webcam
ca: S'ha produït un error en reproduir el vídeo de la càmera web

en: Record a video using a webcam
ca: Enregistra un vídeo amb la càmera web

en: Take multiple photos using a webcam
ca: Fes diverses fotos amb la càmera web

en: Choose an Effect
ca: Trieu un efecte

en: Record a Video
ca: Enregistra un vídeo

en: Take Multiple Photos
ca: Fes diverses fotos
