cheese - en to cs translation catalogue (126 entries)

en: Photo mode
cs: Režim fotek

en: Photo
cs: Fotka

en: Video mode
cs: Režim videa

en: Photo burst mode
cs: Režim snímání v sérii

en: Burst
cs: Série

en: Take a photo using a webcam
cs: Pořídit fotku pomocí webové kamery

en: Navigate to the previous page of effects
cs: Přejít na předchozí stránku efektů

en: Effects
cs: Efekty

en: _Effects
cs: _Efekty

en: Navigate to the next page of effects
cs: Přejít na následující stránku efektů

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
cs: Opustit režim celé obrazovky a vrátit se do režimu okna

en: Preferences
cs: Předvolby

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Device
cs: Zařízení

en: Photo resolution
cs: Rozlišení fotky

en: Video resolution
cs: Rozlišení videa

en: Webcam
cs: Webkamera

en: Brightness
cs: Jas

en: Saturation
cs: Sytost barev

en: Hue
cs: Odstín

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Image
cs: Obraz

en: Shutter
cs: Spoušť

en: _Countdown
cs: O_dpočítávání

en: Fire _flash
cs: Spustit _blesk

en: Burst mode
cs: Režim snímání v sérii

en: Number of photos
cs: Počet snímků

en: Delay between photos (seconds)
cs: Prodleva mezi snímky (v sekundách)

en: Capture
cs: Snímání

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: P_references
cs: _Předvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _About Cheese
cs: O _aplikaci Cheese

en: Take a Photo
cs: Pořízení fotky

en: Open
cs: Otevřít

en: Save _As…
cs: Uložit _jako…

en: Move to _Trash
cs: Přesunou_t do koše

en: Delete
cs: Smazat

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
cs: Pořizujte pomocí webové kamery obrázky a videoklipy se zábavnými grafickými efekty

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
cs: Cheese používá vaši webovou kameru k pořizování fotek a videí, na které pak aplikuje speciální efekty a umožní vám je sdílet s ostatními.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
cs: Pořiďte si několik fotek v rychlém sledu pomocí režimu snímání v sérii. Použijte odpočítávání, abyste měli čas zaujmout pózu a vyčkejte než vyletí ptáček.

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
cs: Pod kapotou používá Cheese platformu GStreamer k aplikování zábavných efektů na fotky a videa. S Cheese snadno pořídíte fotky jak sebe, tak svých přátel, mazlíčků nebo čehokoliv, co chcete sdílet s ostatními.

en: Webcam Booth
cs: Fotobudka

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
cs: fotka;fotky;snímek;snímky;video;webkamera;webová kamera;kamera;selfie;selfíčko;

en: Use a countdown
cs: Použít odpočet

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
cs: Nastavte na zapnuto, pokud chcete zobrazit odpočet před pořízením snímku

en: Countdown length
cs: Délka odpočtu

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
cs: Trvání odpočtu před pořízením snímku, v sekundách

en: Fire flash before taking a photo
cs: Před pořízením snímku použít blesk

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
cs: Nastavte na zapnuto, pokud chcete použít při pořízení snímku blesk

en: Camera device string indicator
cs: Identifikační řetězec zařízení kamery

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
cs: Cesta k souboru zařízení kamery, například /dev/video0

en: Last selected effect
cs: Poslední vybraný efekt

en: Name of the installed effect that was selected last
cs: Název efektu, který byl vybrán naposled

en: Photo width
cs: Šířka fotek

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
cs: Šířka obrazu zachyceného kamerou, v pixelech

en: Photo height
cs: Výška fotek

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
cs: Výška obrazu zachyceného kamerou, v pixelech

en: Video width
cs: Šířka videa

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
cs: Šířka videa snímaného kamerou, v pixelech

en: Video height
cs: Výška videa

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
cs: Výška videa zachyceného kamerou, v pixelech

en: Image brightness
cs: Jas obrazu

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
cs: Upravit jas obrazu přicházejícího z kamery

en: Image contrast
cs: Kontrast obrazu

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
cs: Upravit kontrast obrazu přicházejícího z kamery

en: Image saturation
cs: Sytost barvy obrazu

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
cs: Upravit sytost barev obrazu přicházejícího z kamery

en: Image hue
cs: Odstín obrazu

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
cs: Upravit odstín (barevný tón) obrazu přicházejícího z kamery

en: Video path
cs: Cesta k videím

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
cs: Cesta, kam jsou ukládána videa. Pokud je prázdná, použije se „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“.

en: Photo path
cs: Cesta ke snímkům

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
cs: Cesta, kam jsou ukládány snímky. Pokud je prázné, použije se „XDG_PICTURES_DIR/Webcam“.

en: Time between photos in burst mode
cs: Čas mezi jednotlivými snímky v režimu snímání v sérii

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
cs: Délka časové prodlevy, v milisekundách, mezi jednotlivými snímky série fotek v režimu snímání v sérii. Pokud je prodleva kratší než délka odpočtu, bude použita hodnota nastavená pro odpočet.

en: Number of photos in burst mode
cs: Počet snímků v režimu snímání v sérii

en: The number of photos to take in a single burst.
cs: Počet fotek pořízených v jednom cyklu snímání v sérii

[ctx: shortcut window]
en: Overview
cs: Přehled

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
cs: Zapnout/vypnout celou obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
cs: Náhledy

[ctx: shortcut window]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: shortcut window]
en: Save As
cs: Uložit jako

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

[ctx: shortcut window]
en: Delete
cs: Smazat

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Select
cs: _Vybrat

en: Shutter sound
cs: Zvuk záklopky

en: _Take Another Picture
cs: Pořídi_t jiný snímek

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
cs: Jeden nebo více potřebných elementů GStreamer chybí:

en: No device found
cs: Žádné zařízení nebylo nalezeno

en: Device capabilities not supported
cs: Funkce zařízení nejsou podporovány

en: Unknown device
cs: Neznámé zařízení

en: Cancellable initialization not supported
cs: Zrušitelné spouštění není podporováno

en: Start in wide mode
cs: Spustit v režimu na šířku

en: Device to use as a camera
cs: Zařízení, které se má použít jako fotoaparát

en: DEVICE
cs: ZAŘÍZENÍ

en: Output version information and exit
cs: Vypsat informace o verzi a skončit

en: Start in fullscreen mode
cs: Spustit v režimu celé obrazovky

en: Webcam in use
cs: Webkamera se používá

en: Cheese Website
cs: Domovská stránka projektu Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
cs: Bez efektů

en: Could not open %s
cs: Nelze otevřít %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
cs[0]: Jste si jisti, že chcete tento soubor vymazat?
cs[1]: Jste si jisti, že chcete tyto %d soubory vymazat?
cs[2]: Jste si jisti, že chcete těchto %d souborů vymazat?

en: _Delete
cs: _Smazat

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
cs[0]: Pokud tuto položku vymažete, bude navždy ztracena
cs[1]: Pokud tyto položky vymažete, budou navždy ztraceny
cs[2]: Pokud tyto položky vymažete, budou navždy ztraceny

en: Could not delete %s
cs: Nelze smazat %s

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Skip all
cs: Přeskočit vše

en: Could not move %s to trash
cs: Položku %s nelze přesunout do koše

note: Nothing selected.
en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Save
cs: Uložit

en: Could not save %s
cs: Soubor %s nelze uložit

en: Stop recording
cs: Zastavit nahrávání

en: Record a video
cs: Nahrát video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
cs: Zastavit pořizování snímků

en: Take multiple photos
cs: Pořídit více snímků

en: No effects found
cs: Nebyly nalezeny žádné efekty

en: There was an error playing video from the webcam
cs: Při přehrávání videa z webové kamery se vyskytla chyba

en: Record a video using a webcam
cs: Nahrát video pomocí webové kamery

en: Take multiple photos using a webcam
cs: Pořídit více snímků pomocí webové kamery

en: Choose an Effect
cs: Výběr efektu

en: Record a Video
cs: Nah_rát video

en: Take Multiple Photos
cs: Pořídit více snímků
