cheese - en to eo translation catalogue (128 entries)

en: Photo mode
eo: Fotoreĝimo

en: Photo
eo: Foto

en: Video mode
eo: Videoreĝimo

en: Photo burst mode
eo: Foto-seriokapta reĝimo

en: Burst
eo: Seriokapto

en: Take a photo using a webcam
eo: Fari foton per retfilmilo

en: Navigate to the previous page of effects
eo: Navigi al la antaŭa paĝo da efektoj

en: Effects
eo: Efektoj

en: _Effects
eo: _Efektoj

en: Navigate to the next page of effects
eo: Navigi al la sekva paĝo da efektoj

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
eo: Forlasi tutekranan reĝimon kaj reiri al fenestra reĝimo

en: Preferences
eo: Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Close
eo: _Malfermi

en: Device
eo: Aparato

en: Photo resolution
eo: Distingo de foto

en: Video resolution
eo: Distingo de video

en: Webcam
eo: Retfilmilo

en: Brightness
eo: Heleco

en: Saturation
eo: Satureco

en: Hue
eo: Kolornuanco

en: Contrast
eo: Kontrasto

en: Image
eo: Bildo

en: Shutter
eo: Obturilo

en: _Countdown
eo: Ĝ_isnombrado

en: Fire _flash
eo: Ekbrili _fulmon

en: Burst mode
eo: Seriokapta reĝimo

en: Number of photos
eo: Nombro de fotoj

en: Delay between photos (seconds)
eo: Prokrasto inter fotoj (sekundoj)

en: Capture
eo: Kapti

en: _Fullscreen
eo: _Tutekrana reĝimo

en: P_references
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About Cheese
eo: _Pri Rideto

en: Take a Photo
eo: Fari foton

en: Open
eo: Malfermi

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Move to _Trash
eo: Movi _rubujen

en: Delete
eo: Forigi

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eo: Ĉesigi la aplikaĵon

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
eo: Bildetoj

[ctx: shortcut window]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: shortcut window]
en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
eo: Movi rubujen

[ctx: shortcut window]
en: Delete
eo: Forigi

note: Both taken from the desktop file.
en: Cheese
eo: Rideto

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
eo: Fari fotojn kaj videojn per via retfilmilo, kun gajaj grafikaj efektoj

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
eo: Rideto uzas vian retfilmilon por fari fotojn kaj videojn, aldonas kapricajn efektojn kaj ebligas vin kunhavigi la amuzon kun aliaj.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
eo: Faru plurajn fotojn en rapida serio kun seriokapta reĝimo. Uzu la ĝisnumbrado por doni vin tempo por pozi, tiam atendu por la fulmo!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
eo: Interne, Rideto uzas na GStreamer por aldoni efektojn al fotoj kaj videoj. Per Rideto estas simpla por fari fotojn de vi, viaj amikoj, bestoj aŭ io ajn kiun vi volas kaj kunhavigi ilin kun aliaj.

en: Webcam Booth
eo: Retfilmilo-Budo

en: Cheese Webcam Booth
eo: Rideto-Retfilmilo-Budo

en: photo;video;webcam;
eo: foto;fotilo;video;retfilmilo;filmilo;retkamerao;kamerao;

en: Use a countdown
eo: Uzi ĝisnombradon

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
eo: Agordi al 'vere' por montri ĝisnombradon antaŭ faranta foto

en: Countdown length
eo: Longo de ĝisnombrado

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
eo: La tempodaŭro de la ĝisnombrado antaŭ faranta foto, en sekundoj

en: Fire flash before taking a photo
eo: Uzi fulmon antaŭ faranta foton

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
eo: Agordi al 'vere' por uzi antaŭ faranta foton

en: Camera device string indicator
eo: Aparatvojo al la filmilo

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
eo: La vojo al la nodo de aparato kiu indikas al la filmilo, ekzemple /dev/video0

en: Last selected effect
eo: Lastaj elektitaj efektoj

en: Name of the installed effect that was selected last
eo: Nomo de la instalita efekto kiu estas laste elektita

en: Photo width
eo: Larĝo de foto

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
eo: La larĝo de la bildo kaptita de la filmilo, en bilderoj

en: Photo height
eo: Alto de foto

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
eo: La alto de la bildo kaptita de la filmilo, en bilderoj

en: Video width
eo: Larĝo de video

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
eo: La larĝo de la video kaptita de la filmilo, en bilderoj

en: Video height
eo: Alto de video

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
eo: La alto de la video kaptita de la filmilo, en bilderoj

en: Image brightness
eo: Bilda heleco

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
eo: Akomodi helecon de la bildo venanta de la filmilo

en: Image contrast
eo: Bilda kontrasto

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
eo: Akomodi kontraston de la bildo venanta de la filmilo

en: Image saturation
eo: Bilda satureco

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
eo: Akomodi saturecon de la bildo venanta de la filmilo

en: Image hue
eo: Bilda kolornuanco

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
eo: Akomodi la kolornuancon de la bildo venanta de la filmilo

en: Video path
eo: Videa vojo

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
eo: Difini la vojon kien la videoj estas konservata. Se estas malplena, “XDG_VIDEOS_DIR/Retfilmilo” estas uzata.

en: Photo path
eo: Fota vojo

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
eo: Difini la vojon kien la fotoj estas konservataj. Se estas malplena, “XDG_PICTURES_DIR/Retfilmilo” estas uzata.

en: Time between photos in burst mode
eo: Tempo inter fotoj dum seriokapta reĝimo

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
eo: Daŭro da tempo, en milisekundoj, por atendi inter ĉiu foto dum seriokapto. Se la tempo inter la kaptoj estas malpli ol la daŭro de ĝisnombrado, la daŭro de ĝisnombrado estos uzita.

en: Number of photos in burst mode
eo: Nombro da fotoj dum seriokapta reĝimo

en: The number of photos to take in a single burst.
eo: Nombro da fotoj kiuj estu kaptota dum seriokapto.

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Select
eo: _Elekti

en: Shutter sound
eo: Obturatorsono

en: _Take Another Picture
eo: _Fari alian foton

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
eo: Unu aŭ plu bezonataj GStreamer-elementoj mankas:

en: No device found
eo: Neniu aparato estas trovita

en: Device capabilities not supported
eo: Aparatkapabloj ne estas subtenataj

en: Unknown device
eo: Nekonata aparato

en: Cancellable initialization not supported
eo: Rezignebla pravalorizo ne estas subtenata

en: Start in wide mode
eo: Starti per larĝa reĝimo

en: Device to use as a camera
eo: Aparato por uzi filmilon

en: DEVICE
eo: APARATO

en: Output version information and exit
eo: Eligi versioinformon kaj eliri

en: Start in fullscreen mode
eo: Starti per tutekrana reĝimo

en: Webcam in use
eo: Retfilmilo estas uzata

en: Cheese Website
eo: Rideto-retpaĝaro

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
eo: Neniu efekto

en: Could not open %s
eo: Ne eblis malfermi %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi la dosieron daŭre?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi %d dosierojn daŭre?

en: _Delete
eo: _Forigi

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
eo[0]: Se vi forigos elementon, ĝi malaperos daŭre
eo[1]: Se vi forigos elementon, ĝi malaperos daŭre

en: Could not delete %s
eo: Ne eblis forigi na %s

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Skip all
eo: Preterpasi ĉiujn

en: Could not move %s to trash
eo: Ne eblis movi %s rubujen

note: Nothing selected.
en: Save File
eo: Konservi dosieron

en: Save
eo: Konservi

en: Could not save %s
eo: Ne eblis konservi %s

en: Stop recording
eo: Ĉesi registradon

en: Record a video
eo: Registri videon

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
eo: Ĉesi fotfaradon

en: Take multiple photos
eo: Fari plurajn fotojn

en: No effects found
eo: Trovis neniun efekton

en: There was an error playing video from the webcam
eo: Estis eraro dum reproduktado de video el la retfilmilo

en: Record a video using a webcam
eo: Registri videon per retfilmilo

en: Take multiple photos using a webcam
eo: Fari plurajn fotojn per retfilmilo

en: Choose an Effect
eo: Elekti efekton

en: Record a Video
eo: Registri videon

en: Take Multiple Photos
eo: Fari plurajn fotojn
