cheese master - en to eu translation catalogue (127 entries)

en: Photo mode
eu: Argazki modua

en: Photo
eu: Argazkia

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Video
eu: Bideoa

en: Photo burst mode
eu: Argazki sorta modua

en: Burst
eu: Sorta

en: Take a photo using a webcam
eu: Atera argazki bat web-kamera erabiliz

en: Navigate to the previous page of effects
eu: Nabigatu efektuen aurreko orrira

en: Effects
eu: Efektuak

en: _Effects
eu: _Efektuak

en: Navigate to the next page of effects
eu: Nabigatu efektuen hurrengo orrira

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
eu: Utzi pantaila osoko modua eta itzuli leihoaren modura

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Close
eu: It_xi

en: Device
eu: Gailua

en: Photo resolution
eu: Argazkiaren bereizmena

en: Video resolution
eu: Bideoaren bereizmena

en: Webcam
eu: Web-kamera

en: Brightness
eu: Distira

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Image
eu: Irudia

en: Shutter
eu: Obturadorea

en: _Countdown
eu: _Atzera-kontaketa

en: Fire _flash
eu: _Jaurti flasha

en: Burst mode
eu: Sorta modua

en: Number of photos
eu: Argazki kopurua

en: Delay between photos (seconds)
eu: Atzerapena argazkien artean (seg.)

en: Capture
eu: Kapturatu

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: P_references
eu: H_obespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Cheese
eu: Cheese aplikazioari _buruz

en: Take a Photo
eu: Atera argazki bat

en: Open
eu: Ireki

en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
eu: Atera argazkiak eta bideoak web-kameratik, efektu grafiko dibertigarriekin

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
eu: Cheese-k web-kamera darabil argazkiak eta bideoak hartzeko, efektu berezi eta dotoreak aplikatzen ditu eta jostaketa beste batzuekin partekatzea uzten dizu.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
eu: Hartu hainbat argazki jarraian azkar-azkar 'Sorta' moduan. Erabili atzera-kontaketa jarrera zuzentzeko, eta itxaron flasha agertu arte.

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
eu: Cheese-k barrutik GStreamer erabiltzen du argazkiei eta bideoei efektu dotoreak aplikatzeko. Cheese-kin zure buruaren, zure lagunen, etxeko abereen edo nahi duzunaren argazkiak erraz egingo dituzu. Gainera, beste batzuekin parteka ditzakezu.

en: Webcam Booth
eu: Web-kameraren kabina

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
eu: argazkia;bideoa;bideokamera;kamera;selfiea;

en: Use a countdown
eu: Erabili atzera-kontaketa

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa argazki bat ateratzean atzera-kontaketa erakusteko

en: Countdown length
eu: Atzera-kontaketaren iraupena

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
eu: Argazkia atera aurreko atzera-kontaketaren iraupena (segundotan)

en: Fire flash before taking a photo
eu: Jaurti flasha argazkia atera aurretik

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa argazki bat ateratzean flasha jaurtitzeko

en: Camera device string indicator
eu: Kameraren gailuaren katearen adierazlea

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
eu: Kamerara zuzentzen duen gailuaren nodoaren bide-izena. Adibidez, /dev/video0

en: Last selected effect
eu: Hautatutako azken efektua

en: Name of the installed effect that was selected last
eu: Hautatu den instalatutako azken efektuaren izena

en: Photo width
eu: Argazkiaren zabalera

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
eu: Kameratik ateratako argazkiaren zabalera (pixeletan)

en: Photo height
eu: Argazkiaren altuera

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
eu: Kameratik ateratako argazkiaren altuera (pixeletan)

en: Video width
eu: Bideoaren zabalera

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
eu: Kameratik ateratako bideoaren zabalera (pixeletan)

en: Video height
eu: Bideoaren altuera

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
eu: Kameratik ateratako bideoaren altuera (pixeletan)

en: Image brightness
eu: Irudiaren distira

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
eu: Kameratik datorren irudiaren distira doitzen du

en: Image contrast
eu: Irudiaren kontrastea

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
eu: Kameratik datorren irudiaren kontrastea doitzen du

en: Image saturation
eu: Irudiaren saturazioa

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
eu: Kameratik datorren irudiaren saturazioa doitzen du

en: Image hue
eu: Irudiaren ñabardura

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
eu: Kameratik datorren irudiaren ñabardura (kolorearen tinta) doitzen du

en: Video path
eu: Bideoaren bide-izena

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
eu: Bideoak gordetzen diren lekuaren bide-izena zehazten du. Hutsik egonez gero, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“ erabiliko da.

en: Photo path
eu: Argazkiaren bide-izena

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
eu: Argazkiak gordetzen diren lekuaren bide-izena zehazten du. Hutsik egonez gero, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam“ erabiliko da.

en: Time between photos in burst mode
eu: Denbora argazkien artean (sorta moduan)

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
eu: Argazki sorta bateko argazkien arteko atzerapenaren iraupena (miliseguntotan). Sortaren atzerapena atzera-kontaketaren iraupena baino laburragoa bada, atzera-kontaketa erabiliko da haren ordez.

en: Number of photos in burst mode
eu: Argazki kopurua sorta moduan

en: The number of photos to take in a single burst.
eu: Argazki kopurua sorta bakar batean ateratzeko.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

[ctx: shortcut window]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: shortcut window]
en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

[ctx: shortcut window]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Shutter sound
eu: Obturadorearen soinua

en: _Take Another Picture
eu: _Hartu beste argazkia

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
eu: Gstreamer-en beharrezko elementu bat (edo gehiago) falta da:

en: No device found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: Device capabilities not supported
eu: Gailuaren ahalmenak ez daude onartuta

en: Unknown device
eu: Gailu ezezaguna

en: Cancellable initialization not supported
eu: Hasieratzea bertan behera uztea ez dago onartuta

en: Start in wide mode
eu: Abiarazi modu zabalean

en: Device to use as a camera
eu: Gailua kamera gisa erabiltzeko

en: DEVICE
eu: GAILUA

en: Output version information and exit
eu: Bistaratu bertsioari buruzko informazioa, eta irten

en: Start in fullscreen mode
eu: Abiarazi pantaila osoko moduan

en: Webcam in use
eu: Web-kamera erabiltzen ari da

en: Cheese Website
eu: Cheese-ren webgunea

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
eu: Efekturik ez

en: Could not open %s
eu: Ezin izan da %s ireki

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
eu[0]: Ziur zaude fitxategia betirako ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %d fitxategi betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
eu[0]: Elementu bat ezabatzen baduzu, betirako galduko da
eu[1]: Elementuak ezabatzen badituzu, betirako galduko dira

en: Could not delete %s
eu: Ezin izan da '%s' ezabatu

en: Skip
eu: Saltatu

en: Skip all
eu: Saltatu denak

en: Could not move %s to trash
eu: Ezin izan da “%s“ zakarrontzira bota

note: Nothing selected.
en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: Could not save %s
eu: Ezin izan da '%s' gorde

en: Stop recording
eu: Utzi grabatzeari

en: Record a video
eu: Grabatu bideoa

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
eu: Gelditu argazkiak ateratzea

en: Take multiple photos
eu: Atera hainbat argazki

en: No effects found
eu: Ez da efekturik aurkitu

en: There was an error playing video from the webcam
eu: Errorea gertatu da web-kameratik bideoa erreproduzitzean

en: Record a video using a webcam
eu: Grabatu bideoa web-kamera erabiliz

en: Take multiple photos using a webcam
eu: Atera hainbat argazki web-kamera erabiliz

en: Choose an Effect
eu: Aukeratu efektu bat

en: Record a Video
eu: Grabatu bideoa

en: Take Multiple Photos
eu: Atera hainbat argazki
