cheese - en to hr translation catalogue (127 entries)

en: Photo mode
hr: Način fotografiranja

en: Photo
hr: Fotografija

en: Video mode
hr: Način snimanja

en: Video
hr: Snimka

en: Photo burst mode
hr: Način višestruke fotografije

en: Burst
hr: Višestruka fotografija

en: Take a photo using a webcam
hr: Uslikajte fotografiju pomoću web kamere

en: Navigate to the previous page of effects
hr: Idi na prijašnju stranicu efekata

en: Effects
hr: Efekti

en: _Effects
hr: _Efekti

en: Navigate to the next page of effects
hr: Idi na slijedeću stranicu efekata

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
hr: Napusti cijelozaslonski prikaz i vrati se na prozorski prikaz

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Device
hr: Uređaj

en: Photo resolution
hr: Razlučivost fotografije

en: Video resolution
hr: Razlučivost snimke

en: Webcam
hr: Web kamera

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Saturation
hr: Zasićenje

en: Hue
hr: Nijansa

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Image
hr: Slika

en: Shutter
hr: Okidač

en: _Countdown
hr: _Odbrojavanje

en: Fire _flash
hr: _Bljeskalica

en: Burst mode
hr: Višestruka fotografija

en: Number of photos
hr: Broj fotografija

en: Delay between photos (seconds)
hr: Odgoda između fotografija (sekunde)

en: Capture
hr: Snimanje

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: P_references
hr: O_sobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _About Cheese
hr: _O Cheeseu

en: Take a Photo
hr: Uslikajte fotografiju

en: Open
hr: Otvori

en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: Delete
hr: Obriši

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
hr: Napravite fotografije i snimke pomoću vaše web kamere, uz šarolike grafičke efekte

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
hr: Cheese koristi vašu web kameru za fotografiranje i snimanje, primjenjuje šarolike specijalne efekte i omogućuje vam dijelenje smiješnih snimaka s drugim osobama.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
hr: Uslikajte više fotografija jednu za drugom u višestrukom načinu. Koristite odbrojavanje kako bi namjestili najbolju pozu i pričekajte bljesak!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
hr: U pozadini, Cheese koristi GStreamer za primjenjivanje šarolikih efekata za fotografije i snimke. S Cheesom možete s lakoćom uslikati sebe, svojeg prijatelja, kućnog ljubimca ili što god želite i podijeliti to s drugim osobama.

en: Webcam Booth
hr: Web kamera

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
hr: fotografija;snimka;web kamera;selfi;

en: Use a countdown
hr: Koristi odbrojavanje

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
hr: Odaberite za prikazivanje odbrojavanja prije slikanja fotografije

en: Countdown length
hr: Trajanje odbrojavanja

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
hr: Trajanje odbrojavanja prije slikanja fotografije, u sekundama

en: Fire flash before taking a photo
hr: Okini bljeskalicu prije slikanja fotografije

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
hr: Ako je odabrano bljeskalica će se okinuti prije slikanja fotografije

en: Camera device string indicator
hr: Pokazatelj uređaja kamere

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
hr: Putanja do uređaja koji je usmjeren na kameru, na primjer /dev/video0

en: Last selected effect
hr: Posljednji odabrani efekt

en: Name of the installed effect that was selected last
hr: Naziv instaliranog efekta koji je posljednji odabran

en: Photo width
hr: Širina fotografije

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
hr: Širina slike uslikane s kamerom, u pikselima

en: Photo height
hr: Visina fotografije

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
hr: Visina slike uslikane s kamerom, u pikselima

en: Video width
hr: Širina snimke

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
hr: Širina snimke snimljene s kamerom, u pikselima

en: Video height
hr: Visina snimke

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
hr: Visina snimke snimljene s kamerom, u pikselima

en: Image brightness
hr: Svjetlina slike

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
hr: Prilagodite svjetlinu slike koja dolazi s kamere

en: Image contrast
hr: Kontrast slike

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
hr: Prilagodite kontrast slike koja dolazi s kamere

en: Image saturation
hr: Zasićenje slike

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
hr: Prilagodite zasićenje slike koja dolazi s kamere

en: Image hue
hr: Nijansa slike

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
hr: Prilagodite nijansu slike koja dolazi s kamere

en: Video path
hr: Putanja snimke

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
hr: Određuje putanju gdje se video snimke spremaju. Ako je prazno koristiti će se "XDG_VIDEOS_DIR/Webcam".

en: Photo path
hr: Putanja fotografije

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
hr: Određuje putanju gdje se fotografije spremaju. Ako je prazno koristiti će se "XDG_PICTURES_DIR/Webcam".

en: Time between photos in burst mode
hr: Vrijeme između fotografija u načimu višestruke fotografije

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
hr: Vrijeme trajanja, u milisekundama, za odgodu između slikanja svake fotografije u načinu višestruke fotografije. Ako je vrijeme trajanja načina višestruke fotografije manje od trajanja odbrojavanja, umjesto će se koristiti vrijeme trajanja.

en: Number of photos in burst mode
hr: Broj fotografija u načinu višestruke fotografije

en: The number of photos to take in a single burst.
hr: Broj fotografija za uslikat u jednom načinu višestruke fotografije.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
hr: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hr: Zatvori aplikaciju

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
hr: Minijature

[ctx: shortcut window]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hr: Spremi kao

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Delete
hr: Obriši

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Select
hr: _Odaberi

en: Shutter sound
hr: Zvuk škljocanja

en: _Take Another Picture
hr: _Uslikaj drugu sliku

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
hr: Jedan ili više GStreamer elemenata nedostaje:

en: No device found
hr: Nema pronađenog uređaja

en: Device capabilities not supported
hr: Mogućnosti uređaja nisu podržane

en: Unknown device
hr: Nepoznati uređaj

en: Cancellable initialization not supported
hr: Prekidanje pokretanja nije podržano

en: Start in wide mode
hr: Pokreni u širokom načinu

en: Device to use as a camera
hr: Uređaj koji se koristi kao kamera

en: DEVICE
hr: UREĐAJ

en: Output version information and exit
hr: Prikaži informacije inačice i izađi

en: Start in fullscreen mode
hr: Pokreni u cijelozaslonskom načinu

en: Webcam in use
hr: Web kamera u poterebi

en: Cheese Website
hr: Cheese web stranica

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
hr: Bez efekta

en: Could not open %s
hr: Nemoguće otvaranje %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
hr[0]: Sigurno želite trajno obrisati %d datoteku?
hr[1]: Sigurno želite trajno obrisati %d datoteke?
hr[2]: Sigurno želite trajno obrisati %d datoteka?

en: _Delete
hr: _Obriši

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
hr[0]: Ako obrišete datoteku, biti će trajno izgubljena
hr[1]: Ako obrišete datoteke, biti će trajno izgubljene
hr[2]: Ako obrišete datoteke, biti će trajno izgubljene

en: Could not delete %s
hr: Nemoguće je obrisati %s

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip all
hr: Preskoči sve

en: Could not move %s to trash
hr: Nemoguće premještanje %s u smeće

note: Nothing selected.
en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Save
hr: Spremi

en: Could not save %s
hr: Nemoguće spremanje %s

en: Stop recording
hr: Zaustavi snimanje

en: Record a video
hr: Snimi snimku

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
hr: Zaustavi slikanje slika

en: Take multiple photos
hr: Uslikaj više slika

en: No effects found
hr: Nema pronađenih efekta

en: There was an error playing video from the webcam
hr: Dogodila se greška pri reprodukciji snimke s web kamere

en: Record a video using a webcam
hr: Snimi snimku upotrebom web kamere

en: Take multiple photos using a webcam
hr: Uslikaj više slika upotrebom web kamere

en: Choose an Effect
hr: Odaberi efekt

en: Record a Video
hr: Snimi snimku

en: Take Multiple Photos
hr: Uslikaj više fotografija
