Cheese 2.28 - en to ku translation catalogue (83 entries)

en: Cheese Webcam Booth
ku: Bernameya Webcam'an Cheese

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ku: Bi webcama xwe wêne û vîdyoyan bikişînin, bi efektên seyr.

note: Translators: please note, that the effect names are standarized and should not be translated
en: A list of effects applied on startup. Possible values are: "mauve", "noir_blanc", "saturation", "hulk", "vertical-flip", "horizontal-flip", "shagadelic", "vertigo", "edge", "dice" and "warp"
ku: Di destpêkê de hinek efekt tên sepandin. Nirxên pêkan ev in: "mauve", "noir_blanc", "saturation", "hulk", "vertical-flip", "horizontal-flip", "shagadelic", "vertigo", "edge", "dice" û "warp"

en: Defines the path where the photos are stored, if empty "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
ku: Diyar dike ka wêne li ku tên tomarkirin, ger vala bimîne "XDG_PHOTO/Webcam" wê were bikaranîn.

en: Defines the path where the videos are stored, if empty "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
ku: Diyar dike ka vîdyo li ku tên tomarkirin, ger vala bimîne, ger vala bimîne wê "XDG_VIDEO/Webcam" were bikaranîn.

en: Height resolution
ku: Hûrbûna Bilindahiyê

en: Photo Path
ku: Riya Wêneyê

en: Selected Effects
ku: Efektên Bijartî

en: Set to True to show countdown when taking a photo
ku: Ji bo ku dema wêne bê kişandin yek du sê bêjmêre, çalak bikin

en: The device which points to the webcam (e.g. /dev/video0)
ku: Amûra ku webcamê nîşan dide (mînak. /dev/video0)

en: The height resolution of the image captured from the camera
ku: Hûrbûna bilindahiya wêneya ku bi kamerayê tê kişandin

en: The width resolution of the image captured from the camera
ku: Hûrbûna firehiya wêneya ku bi kamerayê tê kişandin

en: Use a countdown
ku: Jimertina yek du sê bi kar bîne

en: Video Path
ku: Riya Vîdyoyê

en: Width resolution
ku: Hûrbûna Firehiyê

en: Switch to Photo Mode
ku: Biguhere li Moda Wêneyê

en: Switch to Video Mode
ku: Biguhere li Moda Vîdyoyê

en: Switch to the Effects Selector
ku: Biguhere li Bijartina Efektan

en: _Effects
ku: _Efekt

en: _Leave Fullscreen
ku: Ji dîmender tije der_keve

en: _Photo
ku: _Wêne

en: _Take a Photo
ku: Wêneyek bi_kişîne

en: _Video
ku: _Vîdyo

en: <b>Camera</b>
ku: <b>Kamera</b>

en: <b>Resolution</b>
ku: <b>Hûrbûn</b>

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: No Effect
ku: Efekt tune

en: Saturation
ku: Satûrasyon

en: Vertical Flip
ku: Vajîkirina Tîkane

en: Horizontal Flip
ku: Vajîkirina Berwarî

en: Vertigo
ku: Şaşwaz

en: Edge
ku: Sînor

en: Warp
ku: Xwar

en: No camera found!
ku: Tu kamera nehat dîtin!

en: Please refer to the help for further information.
ku: Ji bo zêdetir agahiyan serî li alîkariyê bidin.

en: Help
ku: Alîkarî

en: One or more needed gstreamer elements are missing:
ku: Yek an jî zêdetir elementên gstreamer ên pêwist wenda ne:

en: _Skip
ku: Derbasbe

en: S_kip All
ku: Hemûyan Derbasbe

en: Delete _All
ku: Hemûyan Jê Bibe

en: Failed to open browser to show:
    %s
ku: Vekirina gerokê pêk nehat ji bo nîşandana:
    %s

en: Failed to open email client to send message to:
    %s
ku: Vekirina daxwazkera emailê pêk nehat ji bo şandina peyamê li:
    %s

en: Failed to launch program to show:
    %s
ku: Sepandina bernameyê pêk nehat ji bo nîşandana:
    %s

en: Save File
ku: Pelî Tomarke

en: Could not save %s
ku: Tomarkirina %s pêk nehat

en: Error while deleting
ku: Di jêbirinê de çewtî

en: The file "%s" cannot be deleted. Details: %s
ku: Pela "%s" nayê jêbirin. Berfirehî: %s

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ku: Ji dil dixwazî  "%s" bi temamî jê bibî?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ku: Ger hûn hêmanekê jê bibî, wê bi temamî wenda bibe.

en: Unknown Error
ku: Çewtiya Nenas

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ku: Nikare bavêje sergoyê, dixwazî bi temamî û yekcarê jê bibim?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash. Details: %s
ku: Pela "%s" nayê avêtin li sergoyê. Berfirehî: %s

en: Really move all photos and videos to the trash?
ku: Bi rastî hemû vîdyo û wêneyan bavêjim sergoyê?

en: _Move to Trash
ku: Ba_vêje Çopê

en: Could not set the Account Photo
ku: Mîhengkirina weke Wêneya Hesabê pêk nehat

en: Media files
ku: Pelên Medya

en: Unable to open help file for Cheese
ku: Ji bo Cheeseê vekirina pela alîkariyê çênebû

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ku: Ev nivîsbariye azad e; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

en: Cheese Website
ku: Malpera Cheese

en: _Start Recording
ku: _Dest bi tomarkirinê bike

en: _Stop Recording
ku: Tomarkirinê bi_qedîne

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: Move All to Trash
ku: Hemûyan Bavêje Çopê

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Contents
ku: _Naverok

en: Help on this Application
ku: Ji bo vê sepanê alîkarî

en: Countdown
ku: Jimartina yek du sê

en: _Open
ku: _Vekirin

en: Save _As...
ku: Tomarke _weke...

en: Move to _Trash
ku: Bavêje Sergoyê

en: Delete
ku: Jê Bibe

en: _Take a photo
ku: Wêneyek Bi_kişîne

en: _Recording
ku: _Tomarkirin

en: _Set As Account Photo
ku: Bike Wêneya _Hesabê

en: Send by _Mail
ku: Bi _mailê bişîne

en: Send _To
ku: Bişîne _li

en: Export to F-_Spot
ku: Derxe li F-spot

en: Export to _Flickr
ku: Derxe li _Flickr

en: _Start recording
ku: _Dest bi tomarkirinê bike

en: Quit
ku: Derkeve

en: About
ku: Dermafê de

en: Check your gstreamer installation
ku: Sazkirina xwe ya gstreamer kontrol bikin

en: - Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ku: - Bi webcama xwe wêne û vîdyoyan bikişînin, bi efektên seyr.
