cheese-3-6 - en to ky translation catalogue (122 entries)

en: Share…
ky: Бөлүшүү…

en: Save _As…
ky: _Жаңыча сактоо…

en: Move to _Trash
ky: _Себетке көчүрүү

en: Move _All to Trash
ky: _Баарын себетке көчүрүү

en: _Wide Mode
ky: _Жазы экран режими

en: P_revious Effects
ky: _Абалкы эффекттер

en: Ne_xt Effects
ky: _Кийинки эффекттер

en: Photo mode
ky: Фото тартуу режими

en: Video mode
ky: Видео тартуу режими

en: Photo burst mode
ky: Сериялык фотосүрөт тартуу режими

en: Take a photo
ky: Тартуу

en: _Take a Photo
ky: _Тартуу

en: Previous
ky: Абалкы

en: Effects
ky: Эффекттер

en: _Effects
ky: _Эффекттер

en: Next
ky: Кийинки

en: Leave fullscreen
ky: Толук экран режиминен чыгуу

en: _Leave Fullscreen
ky: _Толук экран режиминен чыгуу

en: Preferences
ky: Параметрлер

en: Device
ky: Орнотмо

en: Photo resolution
ky: Фотосүрөттүн чечими

en: Video resolution
ky: Видеонун чечими

en: Webcam
ky: Веб-камера

en: Brightness
ky: Ачык түстүүлүк

en: Saturation
ky: Каныккандык

en: Hue
ky: Түс

en: Contrast
ky: Карама-каршылык

en: Image
ky: Сүрөт

en: Shutter
ky: Жапкыч

en: _Countdown
ky: _Тескери саноо

en: Fire _Flash
ky: _Жарк

en: Burst mode
ky: Сериялык тартуу режими

en: Number of photos
ky: Фотографиялардын саны

en: Delay between photos (seconds)
ky: Сүрөттөрдүн ортосундагы кечигиш (сек)

en: Capture
ky: Тартуу

en: Cheese Webcam Booth
ky: Cheese веб-камера бөлмөсү

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ky: Шайыр графикалык эффекттерди колдонуп, веб-камера менен фотографияларды жана видеолорду жасоо

en: Use a countdown
ky: Тескери саноону колдонуу

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
ky: Эгер тандалса, анда сүрөт тартуу алдында тескери саноосу көрсөтүлөт

en: Countdown length
ky: Тескери саноосунун узундугу

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
ky: Тартууну баштоо алдындагы тескери саноосунун узундугу (секундада)

en: Fire flash before taking a picture
ky: Жаркты колдонуу

en: Set to true to fire a flash when taking a picture
ky: Эгер тандалса, анда сүрөт тартуу малында жарк этүүсү колдонулат

en: Camera device string indicator
ky: Веб-камера туташуусунун индикатору

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
ky: Орнотмо түйүнүнө камера багыттаган жол, мисалы /dev/video0

en: Last selected effect
ky: Акыркы колдонулган эффект

en: Name of the installed effect that was selected last
ky: Акыркы тандалып орнотулган эффекттин аты

en: Photo width
ky: Фотосүрөттүн туурасы

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
ky: Камерадан тартылуучу сүрөттүн туурасы (пиксельде)

en: Photo height
ky: Фотосүрөттүн бийиктиги

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
ky: Камерадан тартылуучу сүрөттүн бийиктиги (пиксельде)

en: Video width
ky: Видеонун туурасы

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
ky: Камерадан тартылуучу видеонун туурасы (пиксельде)

en: Video height
ky: Видеонун бийиктиги

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
ky: Камерадан тартылуучу видеонун бийиктиги (пиксельде)

en: Picture brightness
ky: Сүрөттүн ачык түстүүлүгү

en: Adjusts the brightness of the picture coming from the camera
ky: Камерадан келген сүрөттүн ачык түстүүлүгүн ырастоо

en: Picture contrast
ky: Карама-каршылыктуулук

en: Adjusts the contrast of the picture coming from the camera
ky: Камерадан келген сүрөттүн карама-каршылыгын ырастоо

en: Picture saturation
ky: Сүрөт каныккандыгы

en: Adjusts the saturation of the picture coming from the camera
ky: Камерадан келген сүрөттүн каныккандыгын ырастоо

en: Picture hue
ky: Сүрөт түсү

en: Adjusts the hue (color tint) of the picture coming from the camera
ky: Камерадан келген сүрөттүн түсүн (күңүрттөө) ырастоо

en: Video Path
ky: Видеого жол

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
ky: Видеону сактоо үчүн жолду көрсөтөт. Эгер толтурулбаса, анда «XDG_VIDEO/Webcam» колдонулат.

en: Photo Path
ky: Фотого жол

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
ky: Фотосүрөттөрдү сактоо үчүн жолду көрсөтөт. Эгер толтурулбаса, анда «XDG_PHOTO/Webcam» колдонулат.

en: Whether to start in wide mode
ky: Жазы калыптуу режиминде жүргүзүү

en: If set to true, Cheese will start up in wide mode, with the image collection placed on the right-hand side. Useful with small screens.
ky: Эгер тандалса, Cheese жазы калыптуу режиминде жүргүзүлөт, сүрөт жыйындысы оң тарабында болот. Кичинекей экрандар үчүн пайдалуу.

en: Whether to start in fullscreen
ky: Толук экран режиминде жүргүзүү

en: If set to true, Cheese will start up in fullscreen mode.
ky: Эгер тандалса, Cheese толук экран режиминде жүргүзүлөт.

en: Time between photos in burst mode
ky: Сериялык тартуу режиминдеги сүрөттөрдүн ортосундагы кечигиш

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
ky: Сериялык тартуу режиминдеги сүрөттөрдүн ортосундагы кечигиш (милисекундада). Эгер бул кечигиши тескери саноосунун узундугунан азыраак болсо, анда анын ордуна тескери саноосунун узундугу колдонулат.

en: Number of photos in burst mode
ky: Сериялык тартуу режиминдеги фотографиялардын саны

en: The number of photos to take in a single burst.
ky: Бир сериядагы сүрөттөрдүн саны.

en: Shutter sound
ky: Жапкычтын үнү

en: Select
ky: Тандоо

en: _Take a photo
ky: _Сүрөткө тартуу

en: _Discard photo
ky: _Сүрөттү жокко чыгаруу

en: Device capabilities not supported
ky: Орнотмонун мүмкүнчүлүктөрү колдолбойт

en: Failed to initialize device %s for capability probing
ky: Ишке жөндөмдүүлүктү текшерүүчү «%s» орнотмосунун инициализациялоо жаңылышы

en: Unknown device
ky: Белгисиз орнотмо

en: Cancellable initialization not supported
ky: Инициализацияны жокко чыгарууга мүмкүн эмес

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
ky: Бирөө же артык GStreamer компоненттери жок болуп жатат:

en: No device found
ky: Орнотмолор табылбады

en: No Effect
ky: Эффектсиз

en: Start in wide mode
ky: Жазы калыптуу режиминде жүргүзүү

en: Device to use as a camera
ky: Камера болуп колдонулуучу орнотмо

en: DEVICE
ky: ОРНОТМО

en: Output version information and exit
ky: Версия информациясын чыгарып анан чыгуу

en: Start in fullscreen mode
ky: Толук экран режиминде жүргүзүү

en: _Shoot
ky: _Тартуу

en: Mode:
ky: Режим:

en: _Photo
ky: _Фото

en: _Video
ky: _Видео

en: _Burst
ky: С_ерия

en: _Fullscreen
ky: _Толук экран

en: P_references
ky: П_араметрлер

en: _About
ky: _Бул жөнүндө

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: - Take photos and videos from your webcam
ky: — Веб-камерадан фотосүрөттөрдү жана видеолорду жасоо

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ky: Жеткиликтүү командалык саптын параметрлеринин толук тизмесин чыгаруу үчүн, «%s --help» командасын жүргүзүңүз.

en: Another instance of Cheese is currently running
ky: Cheese тиркемесинин экземпляры азыркы учурда жүргүзүлгөн

en: Cheese Website
ky: Cheese веб-сайты

en: Could not open %s
ky: %s ачуу иши оңунан чыкпады

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
ky[0]: Сиз чын эле %d файлын таптакырга өчүргүңүз келеби?

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
ky[0]: Эгер сиз элементти өчүрсөңүз, ал таптакырга жоголот

en: Could not move %s to trash
ky: %s файлын себетке көчүрүү иши оңунан чыкпады

note: Nothing selected.
en: Save File
ky: Фалды сактоо

en: Could not save %s
ky: %s сактоо иши оңунан чыкпады

en: Stop _Recording
ky: Жазууну _токтотуу

en: Stop recording
ky: Жазууну токтотуу

en: Record a Video
ky: Видео _жазуу

en: Record a video
ky: Видео жазуу

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop _Taking Pictures
ky: Тартууну _токтотуу

en: Stop taking pictures
ky: Тартууну токтотуу

en: Take Multiple Photos
ky: Бир нече сүрөт тартуу

en: Take multiple photos
ky: Бир нече сүрөт тартуу

en: No effects found
ky: Эффекттер табылбады

en: Take a Photo
ky: Сүрөт тартуу

en: Take _Multiple Photos
ky: _Бир нече сүрөт тартуу
