cheese master - en to nbs translation catalogue (51 entries)

en: Cheese Webcam Booth
nbs: Cheese Netkamera Knippskassen

en: Height resolution
nbs: Höhenoplösen

en: Photo Path
nbs: Billpad

en: Use a countdown
nbs: Daaltäälen

en: Video Path
nbs: Filmpad

en: Width resolution
nbs: Bredenoplösen

en: _Effects
nbs: _Effekte

en: _Leave Fullscreen
nbs: _Fullbill sluten

en: _Take a Photo
nbs: _Bill maken

en: Contrast
nbs: Kontrast

en: Device
nbs: Lööpwark

en: Image properties
nbs: Billeegenschapten

en: Number of photos
nbs: Antaal vun Billers

en: Preferences
nbs: Instellens

en: Resolution
nbs: Oplösen

en: Webcam
nbs: Netkamera

en: No Effect
nbs: Keen Effekt

en: Noir/Blanc
nbs: Schwatt / Blank

en: Vertical Flip
nbs: Vertikaler Dreih

en: Horizontal Flip
nbs: Horizontaler Dreih

en: No camera found!
nbs: Keene Kamera funnen!

en: _Skip
nbs: _Överhüppen

en: S_kip All
nbs: Allens ö_verhüppen

en: Delete _All
nbs: _Allens löschen

en: Save File
nbs: Datei spiekern

en: Unknown Error
nbs: Unbekannter Fehler

en: _Move to Trash
nbs: In'n Papierkörv _verschuven

en: Media files
nbs: Mediendateien

en: Cheese Website
nbs: Cheese Netsiet

en: _Start Recording
nbs: Opnehmen _starten

en: _Stop Recording
nbs: Opnehmen _stoppen

en: _Edit
nbs: _Bewarken

en: Move All to Trash
nbs: Allens in'n Papierkörv verschuven

en: _Help
nbs: _Hölp

en: _Contents
nbs: _Inholls

en: Help on this Application
nbs: Hölp för düsses Programm

en: Countdown
nbs: Daaltäälen

en: _Wide mode
nbs: _Wiedermodus

en: _Photo
nbs: _Foto

en: _Video
nbs: _Film

en: _Open
nbs: _Opmaken

en: Save _As…
nbs: Spiekern _as...

en: Move to _Trash
nbs: In'n _Papierkörv verschuven

en: Delete
nbs: Löschen

en: _Recording
nbs: _Opnehmen

en: _Take multiple Photos
nbs: _Veele Fotos maken

en: _Set As Account Photo
nbs: As Togangsfoto _setten

en: Send by _Mail
nbs: As _E-Post versennen

en: Send _To
nbs: Sennen _an

en: _Start recording
nbs: Opnehmen _starten

en: _Take a photo
nbs: _Foto maken
