cheese - en to oc translation catalogue (125 entries)

en: Photo mode
oc: Mòde fòto

en: Photo
oc: Fòto

en: Video mode
oc: Mòde vidèo

en: Video
oc: Vidèo

en: Photo burst mode
oc: Mòde rafala

en: Burst
oc: Rafala

en: Take a photo using a webcam
oc: Pren una fòto amb una webcam

en: Navigate to the previous page of effects
oc: Navigar cap a la pagina d'efièits precedenta

en: Effects
oc: Efièits

en: _Effects
oc: _Efièits

en: Navigate to the next page of effects
oc: Navigar cap a la pagina d'efièits seguenta

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
oc: Quitar lo mòde ecran complet e tornar al mòde fenestrat

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Close
oc: _Tampar

en: Device
oc: Periferic

en: Photo resolution
oc: Definicion fòto

en: Video resolution
oc: Definicion vidèo

en: Brightness
oc: Luminositat

en: Saturation
oc: Saturacion

en: Hue
oc: Variacion de tencha

en: Contrast
oc: Contraste

en: Image
oc: Imatge

en: _Countdown
oc: _Retardator

en: Fire _flash
oc: Desenclavar lo _flash

en: Burst mode
oc: Mòde rafal

en: Number of photos
oc: Nombre de fòtos

en: Delay between photos (seconds)
oc: Relambi entre las fòtos (seg.)

en: Capture
oc: Capturar

en: _Fullscreen
oc: _Ecran complet

en: P_references
oc: P_referéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de _clavièr

en: _About Cheese
oc: _A prepaus de

en: Take a Photo
oc: Prene una fòto

en: Open
oc: Dobrir

en: Save _As…
oc: Enregistrar _jos…

en: Move to _Trash
oc: _Metre dins l'esco_bilhièr

en: Delete
oc: Suprimir

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
oc: Prenètz de fotografias e de vidèos amb vòstra webcam amb d'efièits grafics risolièrs

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
oc: Cheese utiliza la webcam per prene de fòtos e de vidèos, aplica d'efièits especials e vos daissa partejar de moments de léser amb los autres.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
oc: Prenètz rapidament mantuna fòto d'afilada amb lo mòde rafala. Utilizatz lo descompte per vos donar lo temps de prene la pausa, e esperatz lo flash !

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
oc: Jol capòt, Cheese utiliza GStreamer per aplicar d'efièits fantasistas aux fòtos e vidèos. Amb Cheese, es aisit de prene de fòtos de se, de sos amics, animals o de çò que volèm e de las partejar amb los autres.

en: Webcam Booth
oc: Studio webcam

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
oc: fòto;vidèo;webcam;selfi;photo;

en: Use a countdown
oc: Utilizar una retardador

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
oc: Definir a verai per afichar una retardador abans la presa d'una fòto

en: Countdown length
oc: Relambi del retardator

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
oc: Lo relambi del retardador abans la presa d'una fòto, en segondas

en: Fire flash before taking a photo
oc: Desenclava lo flash abans la presa d'una fòto

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
oc: Definir a verai per desenclavar lo flash avant la presa d'una fòto

en: Camera device string indicator
oc: Indicador de cadena del periferic aparelh fòto

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
oc: Lo camin cap al nosèl del periferic que punta sus l'aparelh fòto, per exemple /dev/video0

en: Last selected effect
oc: Darrièr efièit seleccionat

en: Name of the installed effect that was selected last
oc: Nom del darrièr efièit installat qu'es estat seleccionat

en: Photo width
oc: Largor de la fòto

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
oc: La largor de la fòto presa amb l'aparelh fòto, en pixèls

en: Photo height
oc: Nautor de la fòto

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
oc: La nautor de la fòto presa amb l'aparelh fòto, en pixèls

en: Video width
oc: Largor de la vidèo

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
oc: La largor de la vidèo presa amb l'aparelh fòto, en pixèls

en: Video height
oc: Nautor de la vidèo

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
oc: La nautor de la vidèo presa amb l'aparelh fòto, en pixèls

en: Image brightness
oc: Luminositat de l'imatge

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
oc: Ajusta la luminositat de l'imatge que proven de l'aparelh fòto

en: Image contrast
oc: Contraste de l'imatge

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
oc: Ajusta lo contraste de l'imatge que proven de l'aparelh fòto

en: Image saturation
oc: Saturacion de l'imatge

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
oc: Ajusta la saturacion de l'imatge que proven de l'aparelh fòto

en: Image hue
oc: Tinta de l'imatge

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
oc: Ajusta la tinta (color dominanta) de l'imatge que proven de l'aparelh fòto

en: Video path
oc: Camin de la vidèo

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
oc: Definís lo camin cap a l'emplaçament d'emmagazinatge de las vidèos. Se pas completat, « XDG_VIDEOS_DIR/Webcam » serà utilizat.

en: Photo path
oc: Camin de la fòto

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
oc: Definís lo camin cap a l'emplaçament d'emmagazinatge de las fòtos. Se pas completat, « XDG_PICTURES_DIR/Webcam » serà utilizat.

en: Time between photos in burst mode
oc: Relambi entre las fòtos en mòde rafala

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
oc: Lo relambi, en millisegondas, del temps d'espèra entre la presa de cada cliché en mòde rafala. Se aqueste relambi es inferior al relambi del retardator, la durada fixada per aqueste darrièr serà utilizada a la plaça.

en: Number of photos in burst mode
oc: Nombre de fòtos en mòde rafala

en: The number of photos to take in a single burst.
oc: Lo nombre de fòtos de prene pendent una sola rafala.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
oc: Vista d'ensemble

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
oc: _Ecran complet

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
oc: Quitar l'aplicacion

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
oc: Miniaturas

[ctx: shortcut window]
en: Open
oc: Dobrir

[ctx: shortcut window]
en: Save As
oc: Enregistrar jos

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
oc: Metre dins l'escobilhièr

[ctx: shortcut window]
en: Delete
oc: Suprimir

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Select
oc: _Seleccionar

en: Shutter sound
oc: Bruit de l'obturator

en: _Take Another Picture
oc: _Prene una autra fòto

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
oc: Un o mantun elements GStreamer son mancants :

en: No device found
oc: Cap de periferic pas detectat

en: Device capabilities not supported
oc: Capacitats del periferic pas presas en carga

en: Unknown device
oc: Periferic desconegut

en: Cancellable initialization not supported
oc: Inicializacion anullabla pas presa en carga

en: Start in wide mode
oc: Avia en mòde larg

en: Device to use as a camera
oc: Periferic à utiliser coma camèra

en: DEVICE
oc: PERIFERIC

en: Output version information and exit
oc: Aficha lo numèro de version e quita

en: Start in fullscreen mode
oc: Aviar en mòde ecran complet

en: Webcam in use
oc: Webcam en cors d'utilizacion

en: Cheese Website
oc: Site web de Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
oc: Pas d'efièit

en: Could not open %s
oc: Impossible de dobrir %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
oc[0]: Sètz segur que volètz suprimir definitivament lo fichièr %d ?
oc[1]: Sètz segur que volètz suprimir definitivament los fichièrs %d ?

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
oc[0]: Se suprimissètz aqueste element, serà definitivament perdut
oc[1]: Se suprimissètz aquestes elements, seràn definitivament perduts

en: Could not delete %s
oc: Impossible de suprimir %s

en: Skip
oc: Sautar

en: Skip all
oc: Sautar tot

en: Could not move %s to trash
oc: Impossible de metre %s dins l'escobilhièr

note: Nothing selected.
en: Save File
oc: Enregistrar lo fichièr

en: Save
oc: Enregistrar

en: Could not save %s
oc: Impossible d'enregistrar %s

en: Stop recording
oc: Arrestar l'enregistrament

en: Record a video
oc: Enregistra una vidèo

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
oc: Arrèsta la presa de fòtos

en: Take multiple photos
oc: Pren mantuna fòtos

en: No effects found
oc: Cap d'efièit pas trobat

en: There was an error playing video from the webcam
oc: Una error s'es produita pendent la lectura de la vidèo de la webcam

en: Record a video using a webcam
oc: Enregistra una vidèo amb una webcam

en: Take multiple photos using a webcam
oc: Pren mantuna fòto amb una webcam

en: Choose an Effect
oc: Causir un efièit

en: Record a Video
oc: Enregistrar una vidèo

en: Take Multiple Photos
oc: Prene mantuna fòto
