cheese - en to pl translation catalogue (128 entries)

en: Photo mode
pl: Tryb zdjęcia

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Video mode
pl: Tryb wideo

en: Video
pl: Wideo

en: Photo burst mode
pl: Tryb zdjęć seryjnych

en: Burst
pl: Zdjęcia seryjne

en: Take a photo using a webcam
pl: Robi zdjęcie za pomocą kamery

en: Navigate to the previous page of effects
pl: Przechodzi do poprzedniej strony efektów

en: Effects
pl: Efekty

en: _Effects
pl: Efe_kty

en: Navigate to the next page of effects
pl: Przechodzi do następnej strony efektów

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
pl: Opuszcza tryb pełnoekranowy i wraca do trybu okna

en: Preferences
pl: Preferencje

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Device
pl: Urządzenie

en: Photo resolution
pl: Rozdzielczość zdjęć

en: Video resolution
pl: Rozdzielczość wideo

en: Webcam
pl: Kamera

en: Brightness
pl: Jasność

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Hue
pl: Barwa

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Image
pl: Obraz

en: Shutter
pl: Migawka

en: _Countdown
pl: _Odliczanie

en: Fire _flash
pl: _Lampa błyskowa

en: Burst mode
pl: Zdjęcia seryjne

en: Number of photos
pl: Liczba zdjęć

en: Delay between photos (seconds)
pl: Opóźnienie między zdjęciami (w sekundach)

en: Capture
pl: Robienie zdjęć

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: P_references
pl: P_referencje

en: _Keyboard Shortcuts
pl: Skróty _klawiszowe

en: _About Cheese
pl: _O programie

en: Take a Photo
pl: Robienie zdjęcia

en: Open
pl: Otwórz

en: Save _As…
pl: Z_apisz jako…

en: Move to _Trash
pl: _Przenieś do kosza

en: Delete
pl: Usuń

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
pl: Robienie zdjęć i nagrywanie filmów z zabawnymi efektami za pomocą kamery internetowej

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
pl: Program Cheese umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów za pomocą kamery internetowej, dodając przy tym niezwykłe efekty specjalne.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
pl: Zrobienie kilku zdjęć jedno po drugim jest możliwe dzięki trybowi zdjęć seryjnych. Opcja odliczania natomiast daje nam czas na przybranie odpowiedniej pozy, po czym wystarczy tylko czekać na błysk flesza!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
pl: Pod swoją maską, program Cheese korzysta z biblioteki GStreamer, wzbogacając zdjęcia i filmy o niezwykłe efekty. Robienie ich sobie, przyjaciołom, zwierzakom lub wszystkiemu innemu i dzielenie się nimi nigdy jeszcze nie było tak proste.

en: Webcam Booth
pl: Obsługa kamer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
pl: zdjęcie;aparat;fotograficzny;fotografia;film;wideo;video;webcam;kamera;kamerka;efekty;selfie;selfik;

en: Use a countdown
pl: Użycie odliczania

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje wyświetlenie odliczania przed zrobieniem zdjęcia

en: Countdown length
pl: Czas odliczanie

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
pl: Czas trwania odliczania przed zrobieniem zdjęcia w sekundach

en: Fire flash before taking a photo
pl: Lampa błyskowa przed zrobieniem zdjęcia

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje użycie lampy błyskowej przed zrobieniem zdjęcia

en: Camera device string indicator
pl: Ciąg identyfikujący kamerę

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
pl: Ścieżka do węzła urządzenia wskazującego na kamerę, na przykład /dev/video0

en: Last selected effect
pl: Ostatnio wybrany efekt

en: Name of the installed effect that was selected last
pl: Nazwa ostatnio wybranego zainstalowanego efektu

en: Photo width
pl: Szerokość zdjęć

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
pl: Szerokość obrazu pobranego z kamery w pikselach

en: Photo height
pl: Wysokość zdjęć

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
pl: Wysokość obrazu pobranego z kamery w pikselach

en: Video width
pl: Szerokość nagrania wideo

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
pl: Szerokość nagrania wideo pobranego z kamery w pikselach

en: Video height
pl: Wysokość nagrania wideo

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
pl: Wysokość nagrania wideo pobranego z kamery w pikselach

en: Image brightness
pl: Jasność obrazu

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
pl: Dostosowanie jasności obrazu z kamery

en: Image contrast
pl: Kontrast obrazu

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
pl: Dostosowanie kontrastu obrazu z kamery

en: Image saturation
pl: Nasycenie obrazu

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
pl: Dostosowanie nasycenia obrazu z kamery

en: Image hue
pl: Barwa obrazu

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
pl: Dostosowanie barwy obrazu z kamery

en: Video path
pl: Ścieżka do nagrań wideo

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
pl: Określa ścieżkę, w której przechowywać nagrania wideo. Jeśli jest puste, to zostanie użyta ścieżka „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam”.

en: Photo path
pl: Ścieżka do zdjęć

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
pl: Określa ścieżkę, w której przechowywać obrazy. Jeśli jest puste, to zostanie użyta ścieżka „XDG_PICTURES_DIR/Webcam”.

en: Time between photos in burst mode
pl: Czas między zdjęciami w trybie seryjnym

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
pl: Czas w milisekundach między zrobieniem każdego zdjęcia w trybie seryjnym. Jeśli opóźnienie serii jest mniejsze niż czas trwania odliczania, to zostanie użyty czas odliczania.

en: Number of photos in burst mode
pl: Liczba zdjęć w trybie seryjnym

en: The number of photos to take in a single burst.
pl: Liczba zdjęć robionych w jednej serii.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
pl: Włączenie/wyłączenie pełnego ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
pl: Zakończenie działania programu

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

[ctx: shortcut window]
en: Open
pl: Otwarcie

[ctx: shortcut window]
en: Save As
pl: Zapisanie jako

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
pl: Przeniesienie do kosza

[ctx: shortcut window]
en: Delete
pl: Usunięcie

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Select
pl: _Wybierz

en: Shutter sound
pl: Dźwięk migawki

en: _Take Another Picture
pl: Z_rób kolejne zdjęcie

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
pl: Brak jednego lub więcej elementów biblioteki GStreamer:

en: No device found
pl: Nie odnaleziono kamery

[ctx: time format]
note: Translators: This is a time format, like "09:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %02i:%02i:%02i
pl: %02i∶%02i∶%02i

en: Device capabilities not supported
pl: Nieobsługiwane możliwości urządzenia

en: Unknown device
pl: Nieznane urządzenie

en: Cancellable initialization not supported
pl: Nieobsługiwane inicjowanie możliwe do anulowania

en: Start in wide mode
pl: Uruchamia w trybie szerokim

en: Device to use as a camera
pl: Urządzenie do użycia jako kamera

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: Output version information and exit
pl: Wyświetla informacje o wersji i kończy działanie

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamia w trybie pełnoekranowym

en: Webcam in use
pl: Używana kamera

en: Cheese Website
pl: Witryna programu Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
pl: Bez efektów

en: Could not open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć plik?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %d pliki?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %d plików?

en: _Delete
pl: _Usuń

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
pl[0]: Jeśli element zostanie usunięty, to zostanie on bezpowrotnie utracony.
pl[1]: Jeśli elementy zostaną usunięte, to zostaną one bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeśli elementy zostaną usunięte, to zostaną one bezpowrotnie utracone.

en: Could not delete %s
pl: Nie można usunąć %s

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip all
pl: Pomiń wszystko

en: Could not move %s to trash
pl: Nie można przenieść %s do kosza

note: Nothing selected.
en: Save File
pl: Zapis pliku

en: Save
pl: Zapisz

en: Could not save %s
pl: Nie można zapisać %s

en: Stop recording
pl: Zatrzymuje nagrywanie

en: Record a video
pl: Nagrywanie wideo

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
pl: Zatrzymuje robienie zdjęć

en: Take multiple photos
pl: Robi wiele zdjęć

en: No effects found
pl: Nie odnaleziono efektów

en: There was an error playing video from the webcam
pl: Wystąpił błąd podczas odtwarzania nagrania wideo z kamery

en: Record a video using a webcam
pl: Nagrywa wideo za pomocą kamery

en: Take multiple photos using a webcam
pl: Robi wiele zdjęć za pomocą kamery

en: Choose an Effect
pl: Wybór efektu

en: Record a Video
pl: Nagrywanie wideo

en: Take Multiple Photos
pl: Robienie wielu zdjęć
