cheese master - en to sl_SI translation catalogue (126 entries)

en: Photo mode
sl_SI: Fotografski način

en: Photo
sl_SI: Fotografija

en: Video mode
sl_SI: Snemalni način

en: Photo burst mode
sl_SI: Način zaporednega zajemanja

en: Burst
sl_SI: Zaporedno zajemanje

en: Take a photo using a webcam
sl_SI: Zajemanje fotografij s spletno kamero

en: Navigate to the previous page of effects
sl_SI: Pojdi na predhodno stran učinkov

en: Effects
sl_SI: Učinki

en: _Effects
sl_SI: _Učinki

en: Navigate to the next page of effects
sl_SI: Pojdi na naslednjo stran učinkov

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
sl_SI: Zapusti celozaslonski način in se vrni v okenskega

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Device
sl_SI: Naprava

en: Photo resolution
sl_SI: Ločljivost fotografije

en: Video resolution
sl_SI: Ločljivost videa

en: Webcam
sl_SI: Spletna kamera

en: Brightness
sl_SI: Svetlost

en: Saturation
sl_SI: Nasičenost

en: Hue
sl_SI: Odtenek

en: Contrast
sl_SI: Kontrast

en: Image
sl_SI: Slika

en: Shutter
sl_SI: Zaklopka

en: _Countdown
sl_SI: Uporabi _odštevalnik

en: Fire _flash
sl_SI: Sproži _bliskavico

en: Burst mode
sl_SI: Zaporedni način zajemanja

en: Number of photos
sl_SI: Število fotografij

en: Delay between photos (seconds)
sl_SI: Zamik med zajemom fotografij (v sekundah)

en: Capture
sl_SI: Zajemanje

en: _Fullscreen
sl_SI: _Celozaslonski način

en: P_references
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _About Cheese
sl_SI: _O programu

en: Take a Photo
sl_SI: Zajem posneteka

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Save _As…
sl_SI: Shrani _kot …

en: Move to _Trash
sl_SI: Premakni v _smeti

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
sl_SI: Zajemanje in obdelava posnetkov s spletno kamero z veliko grafičnimi učinki

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
sl_SI: Program Cheese uporablja spletno kamero za zajem posnetkov, omogoča uporabo različnih učinkov in izmenjavo izdelkov s prijatelji.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
sl_SI: Za zajem več fotografij lahko uporabite način zaporednega zajemanja. Z možnostjo je mogoče uporabiti tudi odštevalnik, da se imate čas namestiti!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
sl_SI: Program uporablja sistem GStreamer za dodajanje učinkov na slike in posnetke. Zajemanje slik je enostavno, izmenjava prek različnih spletnih računov pa hitra.

en: Webcam Booth
sl_SI: Foto kabina Booth

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
sl_SI: fotografija;video;spletne kamere;slike;posnetki;selfi;foto;

en: Use a countdown
sl_SI: Uporabi odštevalnik

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
sl_SI: Ali naj bo med zajemanjem slike uporabljen odštevalnik

en: Countdown length
sl_SI: Dolžina odštevanja

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
sl_SI: Trajanje odštevanja pred zajemanjem slike v sekundah

en: Fire flash before taking a photo
sl_SI: Sproži bliskavico pred zajemom slike

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
sl_SI: Ali naj se med zajemanjem slike sproži bliskavica

en: Camera device string indicator
sl_SI: Določilo naprave spletne kamere

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
sl_SI: Pot do vozlišča naprave, ki določa mesto spletne kamere (primer: /dev/video0)

en: Last selected effect
sl_SI: Nazadnje izbran učinek

en: Name of the installed effect that was selected last
sl_SI: Ime nameščenega učinka, ki je bil izbran nazadnje.

en: Photo width
sl_SI: Širina fotografije

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
sl_SI: Širina fotografije, zajete s kamero v točkah

en: Photo height
sl_SI: Višina fotografije

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
sl_SI: Višina fotografije, zajete s kamero v točkah

en: Video width
sl_SI: Širina videa

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
sl_SI: Višina videa, zajetega s kamero v točkah

en: Video height
sl_SI: Višina videa

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
sl_SI: Višina v točkah s kamero zajetega videa

en: Image brightness
sl_SI: Svetlost slike

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
sl_SI: Prilagajanje ravni svetlosti slike, zajete s kamero

en: Image contrast
sl_SI: Kontrast slike

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
sl_SI: Prilagajanje kontrasta slike, zajete s kamero

en: Image saturation
sl_SI: Nasičenost slike

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
sl_SI: Prilagajanje nasičenosti slike, zajete s kamero

en: Image hue
sl_SI: Odtenek slike

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
sl_SI: Prilagajanje odtenkov slike, zajete s kamero

en: Video path
sl_SI: Pot do videa

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
sl_SI: Določa pot, kjer so shranjeni posnetki. Če vrednosti ni določena bo uporabljena mapa »XDG_PICTURES_DIR/Webcam«.

en: Photo path
sl_SI: Pot do slik

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
sl_SI: Določa pot, kjer so shranjene slike. Če vrednosti ni določena bo uporabljena mapa »XDG_PICTURES_DIR/Webcam«.

en: Time between photos in burst mode
sl_SI: Čas med zajemom fotografij v zaporednem načinu zajemanja

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
sl_SI: Čas zamika v milisekundah med zajemanjem fotografij v zaporednem načinu zajemanja. V kolikor je časovni zamik krajši od trajanja odštevanja, bo uporabljen ta čas.

en: Number of photos in burst mode
sl_SI: Zajem v zaporednem načinu

en: The number of photos to take in a single burst.
sl_SI: Število fotografij, zajetih v zaporednem načinu zajemanja.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sl_SI: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sl_SI: Konča izvajanje programa

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
sl_SI: Pogled sličic

[ctx: shortcut window]
en: Open
sl_SI: Odpre datoteko

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sl_SI: Shrani kot ...

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
sl_SI: Premakne v smeti

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sl_SI: Izbriše predmet

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Select
sl_SI: _Izbor

en: Shutter sound
sl_SI: Zvok zaklopke

en: _Take Another Picture
sl_SI: _Zajemi novo sliko

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
sl_SI: Enega ali več zahtevanih predmetov programa GStreamer ni mogoče najti:

en: No device found
sl_SI: Ni najdene nobene naprave za zajem!

en: Device capabilities not supported
sl_SI: Zmožnosti naprave niso podprte

en: Unknown device
sl_SI: Neznana naprava

en: Cancellable initialization not supported
sl_SI: Dejanje preklica začenjanja ni podprto

en: Start in wide mode
sl_SI: Začni v širokem načinu

en: Device to use as a camera
sl_SI: Naprava, uporabljena kot spletna kamera

en: DEVICE
sl_SI: NAPRAVA

en: Output version information and exit
sl_SI: Izpiši podrobnosti različice in končaj

en: Start in fullscreen mode
sl_SI: Začni v celozaslonskem načinu

en: Webcam in use
sl_SI: Spletna kamera v uporabi

en: Cheese Website
sl_SI: Spletišče Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
sl_SI: Brez učinka

en: Could not open %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
sl_SI[0]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %d datotek?
sl_SI[1]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %d datoteko?
sl_SI[2]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %d datoteki?
sl_SI[3]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %d datoteke?

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
sl_SI[0]: Izbrisani predmeti bodo trajno izgubljeni.
sl_SI[1]: Izbrisan predmet bo trajno izgubljen.
sl_SI[2]: Izbrisana predmeta bosta trajno izgubljena.
sl_SI[3]: Izbrisani predmeti bodo trajno izgubljeni.

en: Could not delete %s
sl_SI: Predmeta %s ni mogoče izbrisati.

en: Skip
sl_SI: Preskoči

en: Skip all
sl_SI: Preskoči vse

en: Could not move %s to trash
sl_SI: Predmeta %s ni mogoče premakniti v smeti

note: Nothing selected.
en: Save File
sl_SI: Shrani datoteko

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Could not save %s
sl_SI: Predmeta %s ni mogoče shraniti.

en: Stop recording
sl_SI: Zaustavi snemanje

en: Record a video
sl_SI: Snemanje videa

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
sl_SI: Zaustavi zajemanje slik

en: Take multiple photos
sl_SI: Zajem več fotografij

en: No effects found
sl_SI: Učinkov ni mogoče najti

en: There was an error playing video from the webcam
sl_SI: Prišlo je do napake med predvajanjem posnetka spletne kamere.

en: Record a video using a webcam
sl_SI: Zajemanje videa s spletno kamero

en: Take multiple photos using a webcam
sl_SI: Zajemanje več zaporednih slik s spletno kamero

en: Choose an Effect
sl_SI: Izbor učinka

en: Record a Video
sl_SI: Snemanje videa

en: Take Multiple Photos
sl_SI: Zajem več fotografij
