cheese - en to sr translation catalogue (129 entries)

en: Photo mode
sr: Режим сликања

en: Photo
sr: Фотографија

en: Video mode
sr: Видео режим

en: Video
sr: Видео

en: Photo burst mode
sr: Рафални режим

en: Burst
sr: Рафал

en: Take a photo using a webcam
sr: Снимите фотку користећи веб камерицу

en: Navigate to the previous page of effects
sr: Идите на претходну страницу са ефектима

en: Effects
sr: Ефекти

en: _Effects
sr: _Ефекти

en: Navigate to the next page of effects
sr: Идите на следећу страницу са ефектима

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
sr: Напустите режим преко целог екрана и вратите се на режим прозора

en: Preferences
sr: Поставке

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Close
sr: _Затвори

en: Device
sr: Уређај

en: Photo resolution
sr: Резолуција слике

en: Video resolution
sr: Резолуција снимка

en: Webcam
sr: Веб камерица

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Hue
sr: Нијанса

en: Contrast
sr: Контраст

en: Image
sr: Слика

en: Shutter
sr: Бленда

en: _Countdown
sr: _Одбројавај

en: Fire _flash
sr: Окини _блиц

en: Burst mode
sr: Рафални режим

en: Number of photos
sr: Број фотки

en: Delay between photos (seconds)
sr: Застој (у секундама)

en: Capture
sr: Снимање

en: _Fullscreen
sr: Преко _целог екрана

en: P_references
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _About Cheese
sr: _О Птичици

en: Take a Photo
sr: Снимите фотку

en: Open
sr: Отвори

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: Delete
sr: Обриши

note: Both taken from the desktop file.
en: Cheese
sr: Птичица

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
sr: Направите фотке и снимке вашом веб камерицом, уз забавне ефекте

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
sr: Птичица користи вашу веб камерицу за снимање фотографија и видео записа, примењује кичасте нарочите ефекте и допушта вам да се забавите са осталима.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
sr: Снимите неколико фотографија у рафалном режиму. Користите одбројавање да дате себи времена да се наместите, и да сачекате на блиц!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
sr: Испод хаубе, Птичица користи Гстример да примени лепе ефекте на фотографијама и видео записима. Са Птичицом ћете лако усликати вас, ваше пријатеље, кућне љубимце или шта год друго пожелите и да фотографије поделите са другима.

en: Webcam Booth
sr: Фоторадња

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
sr: фото;видео;слике;снимак;веб камерица;камера;селфи;foto;slike;snimak;veb kamerica;kamera;photo;video;webcam;camera;selfie;

en: Use a countdown
sr: Коришћење одбројавања

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
sr: Изаберите ово да би бројач био приказан пре снимања фотке

en: Countdown length
sr: Одбројавање

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
sr: Трајање бројача пре снимања фотке, у секундама

en: Fire flash before taking a photo
sr: Окидање блица пре снимања

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
sr: Изаберите ово да би блиц био окинут приликом снимања фотке

en: Camera device string indicator
sr: Обележивач уређаја камере

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
sr: Путања до уређаја који води до камере (нпр. „/dev/video0“)

en: Last selected effect
sr: Последњи изабрани ефекат

en: Name of the installed effect that was selected last
sr: Назив инсталираног ефекта који је последњи био изабран

en: Photo width
sr: Ширина фотке

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
sr: Ширина слике коју хвата веб камера, у пикселима

en: Photo height
sr: Висина фотке

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
sr: Висина слике коју хвата веб камера, у пикселима

en: Video width
sr: Ширина видеа

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
sr: Ширина видеа који хвата веб камера, у пикселима

en: Video height
sr: Висина видеа

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
sr: Висина видеа који хвата веб камера, у пикселима

en: Image brightness
sr: Осветљеност слике

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
sr: Регулише осветљеност слике коју хвата веб камера

en: Image contrast
sr: Контраст слике

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
sr: Регулише контраст слике коју хвата веб камера

en: Image saturation
sr: Засићеност слике

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
sr: Регулише засићеност слике коју хвата веб камера

en: Image hue
sr: Нијанса слике

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
sr: Регулише нијансе слике коју хвата веб камера

en: Video path
sr: Путања за снимке

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
sr: Одређује путању где ће бити сачувани видео снимци. Ако је празно, биће коришћено „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“.

en: Photo path
sr: Путања за фотке

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
sr: Одређује путању где ће бити сачуване фотке. Ако је празно, биће коришћено „XDG_PICTURES_DIR/Webcam“.

en: Time between photos in burst mode
sr: Време између фотки у рафалном режиму

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
sr: Временски размак, у милисекундама, за снимање фотки у рафалном режиму. Ако је застој рафала мањи него трајање одбројавања, биће коришћено трајање одбројавања уместо тога.

en: Number of photos in burst mode
sr: Број слика у рафалном режиму

en: The number of photos to take in a single burst.
sr: Број слика које се снимају у једном рафалу.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sr: Промена стања приказа преко гелог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sr: Напуштање програма

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
sr: Минијатуре

[ctx: shortcut window]
en: Open
sr: Отварање

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sr: Чување као

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
sr: Премештање у смеће

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sr: Брисање

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Select
sr: _Изабери

en: Shutter sound
sr: Звук шкљоцања

en: _Take Another Picture
sr: _Сними још једну слику

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
sr: Недостаје један или више потребних елемената Гстримера:

en: No device found
sr: Нисам пронашао уређај

[ctx: time format]
note: Translators: This is a time format, like "09:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %02i:%02i:%02i
sr: %02d:%02d:%02d

en: Device capabilities not supported
sr: Могућности уређаја нису подржане

en: Unknown device
sr: Непознати уређај

en: Cancellable initialization not supported
sr: Није подржано покретање уз могућност отказивања

en: Start in wide mode
sr: Покреће се у широком режиму

en: Device to use as a camera
sr: Уређај који ће бити коришћен као камера

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: Output version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Start in fullscreen mode
sr: Покреће се у режиму преко целог екрана

en: Webcam in use
sr: Веб камерица у употреби

en: Cheese Website
sr: Веб страна Птичице

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
sr: Без ефекта

en: Could not open %s
sr: Не могу да отворим %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d датотеку?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d датотеке?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d датотека?
sr[3]: Да ли сигурно желите трајно да обришете једну датотеку?

en: _Delete
sr: _Обриши

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
sr[0]: Ако обришете ставку, биће трајно изгубљена
sr[1]: Ако обришете ставке, биће трајно изгубљене
sr[2]: Ако обришете ставке, биће трајно изгубљене
sr[3]: Ако обришете ставку, биће трајно изгубљена

en: Could not delete %s
sr: Не могу да обришем „%s“

en: Skip
sr: Прескочи

en: Skip all
sr: Прескочи све

en: Could not move %s to trash
sr: Не могу да преместим „%s“ у смеће

note: Nothing selected.
en: Save File
sr: Сачувај датотеку

en: Save
sr: Сачувај

en: Could not save %s
sr: Не могу да сачувам „%s“

en: Stop recording
sr: Зауставите снимање

en: Record a video
sr: Снимите видео

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
sr: Зауставите прављење слика

en: Take multiple photos
sr: Снимите више фотки

en: No effects found
sr: Нисам пронашао ефекте

en: There was an error playing video from the webcam
sr: Дошло је до грешке пуштања снимка са веб камере

en: Record a video using a webcam
sr: Снимите видео користећи веб камерицу

en: Take multiple photos using a webcam
sr: Снимите више фотки користећи веб камерицу

en: Choose an Effect
sr: Изаберите ефекат

en: Record a Video
sr: Снимите видео

en: Take Multiple Photos
sr: Сними више фотки
