cheese - en to sr translation catalogue (121 entries)

en: Photo mode
sr: Režim slikanja

en: Photo
sr: Fotografija

en: Video mode
sr: Video režim

en: Photo burst mode
sr: Rafalni režim

en: Burst
sr: Rafal

en: Take a photo using a webcam
sr: Snimite fotku koristeći veb kamericu

en: Navigate to the previous page of effects
sr: Idite na prethodnu stranicu sa efektima

en: Effects
sr: Efekti

en: _Effects
sr: _Efekti

en: Navigate to the next page of effects
sr: Idite na sledeću stranicu sa efektima

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
sr: Napustite režim preko celog ekrana i vratite se na režim prozora

en: Preferences
sr: Postavke

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Device
sr: Uređaj

en: Photo resolution
sr: Rezolucija slike

en: Video resolution
sr: Rezolucija snimka

en: Webcam
sr: Veb kamerica

en: Brightness
sr: Osvetljenost

en: Saturation
sr: Zasićenost

en: Hue
sr: Nijansa

en: Contrast
sr: Kontrast

en: Image
sr: Slika

en: Shutter
sr: Blenda

en: _Countdown
sr: _Odbrojavaj

en: Fire _flash
sr: Okini _blic

en: Burst mode
sr: Rafalni režim

en: Number of photos
sr: Broj fotki

en: Delay between photos (seconds)
sr: Zastoj (u sekundama)

en: Capture
sr: Snimanje

en: Take a Photo
sr: Snimite fotku

en: _Fullscreen
sr: Preko _celog ekrana

en: P_references
sr: _Postavke

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Open
sr: Otvori

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Move to _Trash
sr: Premesti u _smeće

en: Delete
sr: Obriši

note: Both taken from the desktop file.
en: Cheese
sr: Ptičica

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
sr: Napravite fotke i snimke vašom veb kamericom, uz zabavne efekte

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
sr: Ptičica koristi vašu veb kamericu za snimanje fotografija i video zapisa, primenjuje kičaste naročite efekte i dopušta vam da se zabavite sa ostalima.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
sr: Snimite nekoliko fotografija u rafalnom režimu. Koristite odbrojavanje da date sebi vremena da se namestite, i da sačekate na blic!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
sr: Ispod haube, Ptičica koristi Gstrimer da primeni lepe efekte na fotografijama i video zapisima. Sa Ptičicom ćete lako uslikati vas, vaše prijatelje, kućne ljubimce ili šta god drugo poželite i da fotografije podelite sa drugima.

en: Webcam Booth
sr: Fotoradnja

en: Cheese Webcam Booth
sr: Fotoradnja „Ptičica“

en: photo;video;webcam;
sr: foto;video;slike;snimak;veb kamerica;kamera;

en: Use a countdown
sr: Korišćenje odbrojavanja

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
sr: Izaberite ovo da bi brojač bio prikazan pre snimanja fotke

en: Countdown length
sr: Odbrojavanje

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
sr: Trajanje brojača pre snimanja fotke, u sekundama

en: Fire flash before taking a photo
sr: Okidanje blica pre snimanja

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
sr: Izaberite ovo da bi blic bio okinut prilikom snimanja fotke

en: Camera device string indicator
sr: Obeleživač uređaja kamere

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
sr: Putanja do uređaja koji vodi do kamere (npr. „/dev/video0“)

en: Last selected effect
sr: Poslednji izabrani efekat

en: Name of the installed effect that was selected last
sr: Naziv instaliranog efekta koji je poslednji bio izabran

en: Photo width
sr: Širina fotke

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
sr: Širina slike koju hvata veb kamera, u pikselima

en: Photo height
sr: Visina fotke

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
sr: Visina slike koju hvata veb kamera, u pikselima

en: Video width
sr: Širina videa

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
sr: Širina videa koji hvata veb kamera, u pikselima

en: Video height
sr: Visina videa

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
sr: Visina videa koji hvata veb kamera, u pikselima

en: Image brightness
sr: Osvetljenost slike

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
sr: Reguliše osvetljenost slike koju hvata veb kamera

en: Image contrast
sr: Kontrast slike

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
sr: Reguliše kontrast slike koju hvata veb kamera

en: Image saturation
sr: Zasićenost slike

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
sr: Reguliše zasićenost slike koju hvata veb kamera

en: Image hue
sr: Nijansa slike

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
sr: Reguliše nijanse slike koju hvata veb kamera

en: Video path
sr: Putanja za snimke

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
sr: Određuje putanju gde će biti sačuvani video snimci. Ako je prazno, biće korišćeno „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“.

en: Photo path
sr: Putanja za fotke

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
sr: Određuje putanju gde će biti sačuvane fotke. Ako je prazno, biće korišćeno „XDG_PICTURES_DIR/Webcam“.

en: Time between photos in burst mode
sr: Vreme između fotki u rafalnom režimu

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
sr: Vremenski razmak, u milisekundama, za snimanje fotki u rafalnom režimu. Ako je zastoj rafala manji nego trajanje odbrojavanja, biće korišćeno trajanje odbrojavanja umesto toga.

en: Number of photos in burst mode
sr: Broj slika u rafalnom režimu

en: The number of photos to take in a single burst.
sr: Broj slika koje se snimaju u jednom rafalu.

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Select
sr: _Izaberi

en: Shutter sound
sr: Zvuk škljocanja

en: _Take Another Picture
sr: _Snimi još jednu sliku

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
sr: Nedostaje jedan ili više potrebnih elemenata Gstrimera:

en: No device found
sr: Nisam pronašao uređaj

[ctx: time format]
note: Translators: This is a time format, like "09:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %02i:%02i:%02i
sr: %02d:%02d:%02d

en: Device capabilities not supported
sr: Mogućnosti uređaja nisu podržane

en: Unknown device
sr: Nepoznati uređaj

en: Cancellable initialization not supported
sr: Nije podržano pokretanje uz mogućnost otkazivanja

en: Start in wide mode
sr: Pokreće se u širokom režimu

en: Device to use as a camera
sr: Uređaj koji će biti korišćen kao kamera

en: DEVICE
sr: UREĐAJ

en: Output version information and exit
sr: Ispisuje podatke o izdanju i izlazi

en: Start in fullscreen mode
sr: Pokreće se u režimu preko celog ekrana

en: Webcam in use
sr: Veb kamerica u upotrebi

en: Cheese Website
sr: Veb strana Ptičice

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
sr: Bez efekta

en: Could not open %s
sr: Ne mogu da otvorim %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
sr[0]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d datoteku?
sr[1]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d datoteke?
sr[2]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d datoteka?
sr[3]: Da li sigurno želite trajno da obrišete jednu datoteku?

en: _Delete
sr: _Obriši

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
sr[0]: Ako obrišete stavku, biće trajno izgubljena
sr[1]: Ako obrišete stavke, biće trajno izgubljene
sr[2]: Ako obrišete stavke, biće trajno izgubljene
sr[3]: Ako obrišete stavku, biće trajno izgubljena

en: Could not delete %s
sr: Ne mogu da obrišem „%s“

en: Skip
sr: Preskoči

en: Skip all
sr: Preskoči sve

en: Could not move %s to trash
sr: Ne mogu da premestim „%s“ u smeće

note: Nothing selected.
en: Save File
sr: Sačuvaj datoteku

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Could not save %s
sr: Ne mogu da sačuvam „%s“

en: Stop recording
sr: Zaustavite snimanje

en: Record a video
sr: Snimite video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
sr: Zaustavite pravljenje slika

en: Take multiple photos
sr: Snimite više fotki

en: No effects found
sr: Nisam pronašao efekte

en: There was an error playing video from the webcam
sr: Došlo je do greške puštanja snimka sa veb kamere

en: Record a video using a webcam
sr: Snimite video koristeći veb kamericu

en: Take multiple photos using a webcam
sr: Snimite više fotki koristeći veb kamericu

en: Choose an Effect
sr: Izaberite efekat

en: Record a Video
sr: Snimite video

en: Take Multiple Photos
sr: Snimi više fotki
