cheese master - en to af translation catalogue (118 entries)

en: Photo mode
af: Fotomodus

en: Photo
af: Foto

en: Video mode
af: Videomodus

en: Photo burst mode
af: Fotosarsiemodus

en: Burst
af: Sarsie

en: Take a photo using a webcam
af: Neem 'n foto met die webkamera

en: Navigate to the previous page of effects
af: Navigeer na die vorige effekte bladsy

en: Effects
af: Effekte

en: _Effects
af: _Effekte

en: Navigate to the next page of effects
af: Navigeer na die volgende effekte bladsy

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
af: Verlaat volskermmodus en gaan terug na venstermodus

en: Preferences
af: Voorkeure

en: _Help
af: _Hulp

en: _Close
af: _Sluit

en: Device
af: Toestel

en: Photo resolution
af: Fotoresolusie

en: Video resolution
af: Videoresolusie

en: Webcam
af: Webkamera

en: Brightness
af: Helderheid

en: Saturation
af: Versadiging

en: Hue
af: Tint

en: Contrast
af: Kontras

en: Image
af: Beeld

en: Shutter
af: Sluiter

en: _Countdown
af: _Aftel

en: Fire _flash
af: Gebruik _flits

en: Burst mode
af: Sarsiemodus

en: Number of photos
af: Aantal foto's

en: Delay between photos (seconds)
af: Vertraging tussen foto's (sekondes)

en: Capture
af: Afneem

en: Take a Photo
af: Neem 'n foto

en: _Fullscreen
af: _Volskerm

en: P_references
af: _Voorkeure

en: _About
af: _Aangaande

en: _Quit
af: _Sluit af

en: Save _As…
af: Stoor _As…

en: Move to _Trash
af: Skuif na _asblik

en: Delete
af: Skrap

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
af: Neem foto's en video's met die webkamera, met oulike grafiese effekte

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
af: Cheese gebruik jou webkamera om fotos en videos te neem, pas grafiese effekte toe en laat jou toe om die genot met ander te deel.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
af: Neem baie fotos vinnig na mekaar met sarsiemodus. Gebruik die stophorlosie om jouself tyd te gee om reg te maak vir die foto, en wag vir die flits!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
af: Cheese gebruik GStreamer om effekte oor fotos en videos te plaas. Met Cheese is dit maklik om fotos van jouself, vriende en troeteldiere te neem en met ander te deel.

en: Webcam Booth
af: Webkamera Hokkie

en: Cheese Webcam Booth
af: Cheese Webkamera Hokkie

en: photo;video;webcam;
af: foto;video;webkamera;

en: Use a countdown
af: Gebruik 'n afteller

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
af: Stel na waar om 'n afteller te wys wanneer 'n foto geneem word

en: Countdown length
af: Aftel lengte

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
af: Die duur van die afteltydperk voor 'n foto geneem word, in sekondes

en: Fire flash before taking a photo
af: Gebruik flits voor 'n foto geneem word

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
af: Stel na waar om 'n flits te gebruik voor 'n foto geneem word

en: Camera device string indicator
af: Webkamera-toestelstring-aanduier

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
af: Die toestel wat na die webkamera verwys (bv. /dev/video0)

en: Last selected effect
af: Laas geselekteerde effek

en: Name of the installed effect that was selected last
af: Naam van die laas geselekteerde effek

en: Photo width
af: Foto wydte

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
af: Die wydteresolusie van die beeld wat deur die kamera geneem word

en: Photo height
af: Foto hoogte

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
af: Die hoogteresolusie van die beeld wat deur die kamera geneem word

en: Video width
af: Video wydte

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
af: Die wydteresolusie van die beeld wat deur die kamera geneem word

en: Video height
af: Video hoogte

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
af: Die hoogteresolusie van die beeld wat deur die kamera geneem word

en: Image brightness
af: Prenthelderheid

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
af: Pas die helderheidsvlak van die prent aan wat van die webkamera af kom

en: Image contrast
af: Prentkontras

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
af: Pas die kontrasvlak van die prent aan wat van die webkamera af kom

en: Image saturation
af: Prentversadiging

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
af: Pas die versadigingsvlak van die prent aan wat van die webkamera af kom

en: Image hue
af: Prenttint

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
af: Pas die tintvlak van die prent aan wat van die webkamera af kom

en: Video path
af: Videogids

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
af: Definieer die gids waar die video's gestoor moet word, Indien leeg sal "XDG_VIDEOS_DIR/Webcam" gebruik word.

en: Photo path
af: Fotogids

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
af: Definieer die gids waar die foto's gestoor moet word, Indien leeg sal "XDG_VIDEOS_DIR/Webcam" gebruik word.

en: Time between photos in burst mode
af: Tyd tussen foto's in sarsiemodus

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
af: Die tydslengte, in millisekondes, om te wag tussen die neem van agtereenvolgende foto's in sarsiemodus. Indien die sarsie vertraging korter as die aftel tydperk is, sal die aftel tydperk eerder gebruik word.

en: Number of photos in burst mode
af: Aantal foto's in sarsiemodus

en: The number of photos to take in a single burst.
af: Die aantal foto's om te neem in 'n sarsie.

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Select
af: _Selekteer

en: Shutter sound
af: Sluiterklank

en: _Take Another Picture
af: _Neem Nog 'n Foto

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
af: Een of meer benodigde GStreamer-elemente vermis:

en: No device found
af: Geen toestel gevind nie

en: Device capabilities not supported
af: Toestelvermoëns nie ondersteun nie

en: Unknown device
af: Onbekende toestel

en: Cancellable initialization not supported
af: Kanselleerbare inisialisering nie ondersteun nie

en: Start in wide mode
af: Begin in wye modus

en: Device to use as a camera
af: Toestel om as kamera te gebruik

en: DEVICE
af: TOESTEL

en: Output version information and exit
af: Druk weergawe-inligting en sluit af

en: Start in fullscreen mode
af: Begin in volskermmodus

en: Webcam in use
af: Webkamera in gebruik

en: Cheese Website
af: Cheese-webwerf

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
af: Geen effek

en: Could not open %s
af: Kon nie %s oopmaak nie

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
af[0]: Is u seker u wil die lêer permanent uitvee?
af[1]: Is u seker u wil %d lêers permanent uitvee?

en: _Delete
af: _Skrap

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
af[0]: As 'n item geskrap word, sal dit permanent verlore wees
af[1]: As 'n item geskrap word, sal dit permanent verlore wees

en: Could not delete %s
af: Kon nie %s uitvee nie

en: Skip
af: Slaan oor

en: Skip all
af: Slaan almal oor

en: Could not move %s to trash
af: Kon nie %s uitvee nie

note: Nothing selected.
en: Save File
af: Stoor lêer

en: Save
af: Stoor

en: Could not save %s
af: Kon nie %s stoor nie

en: Stop recording
af: Hou op opneem

en: Record a video
af: Neem 'n video op

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
af: Hou op foto's neem

en: Take multiple photos
af: Neem veelvoudige foto's

en: No effects found
af: Geen effekte gevind nie

en: There was an error playing video from the webcam
af: Daar was 'n probleem om beeld van die webkamera te speel

en: Record a video using a webcam
af: Neem 'n video op

en: Take multiple photos using a webcam
af: Neem veelvoudige foto's

en: Choose an Effect
af: Kies 'n effek

en: Record a Video
af: Neem 'n video op

en: Take Multiple Photos
af: Neem Veelvoudige Foto's
