cheese 0.1 - en to nn translation catalogue (93 entries)

en: Cheese Website
nn: Nettstaden til Cheese

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
nn: Ta bilete og ta opp filmar med morosame effektar med nettkameraet ditt

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nn: Dette programmet er fri programvare. Du kan vidareformidla det og/eller endra det under vilkåra i GNU General Public License publisert av Free Software Foundation, anten versjon 2 av lisensen, eller, om du ønskjer, ein nyare versjon.
    
    Programmet er gjort tilgjengeleg med håp om at det vil vera til nytte, men UTAN NOKON GARANTI, og heller ikkje med nokon indirekte garanti om at det vil vera OMSETJELEG eller EIGNA TIL NOKO SPESIELT FORMÅL. Sjå GNU General Public License for meir informasjon.
    
    Du bør ha motteken ein kopi av GNU General Public License saman med programmet. Dersom det ikkje er tilfellet gå til <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Burst
nn: Sekvens

en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

en: Help _Contents
nn: Hjelp_innhald

en: Move All to Trash
nn: Flytt alle til papirkorga

en: Move to _Trash
nn: Flytt til _papirkorga

en: Next Effects
nn: Neste effekt

en: Previous Effects
nn: Førre effekt

en: Save _As
nn: L_agra som

en: Take _Multiple Photos
nn: _Ta fleire bilete

en: _About
nn: _Om

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _Effects
nn: _Effektar

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Open
nn: _Opna

en: _Photo
nn: _Bilete

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: _Record a Video
nn: _Ta opp film

en: _Take a Photo
nn: _Ta eit bilete

en: _Video
nn: _Film

en: _Wide Mode
nn: _Vid modus

en: _Leave Fullscreen
nn: _Forlat fullskjerm

en: Brightness
nn: Lysstyrke

en: Burst mode
nn: Sekvensmodus

en: Contrast
nn: Kontrast

en: Delay between photos (seconds)
nn: Tid mellom bilettaking (sekund)

en: Device
nn: Eining

en: Hue
nn: Fargetone

en: Image properties
nn: Eigenskapar til bilete

en: Number of photos
nn: Talet på bilete

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Resolution
nn: Oppløysing

en: Saturation
nn: Metting

en: Webcam
nn: Nettkamera

en: Cheese Webcam Booth
nn: Cheese nettkamerastand

note: Translators: please note, that the effect names are standarized and should not be translated
en: A list of effects applied on startup. Possible values are: "mauve", "noir_blanc", "saturation", "hulk", "vertical-flip", "horizontal-flip", "shagadelic", "vertigo", "edge", "dice" and "warp"
nn: Effektar som vert brukte ved oppstart. Moglege verdiar er: «mauve», «noir_blanc», «saturation», «hulk», «vertical-flip», «horisontal-flip», «shagadelic», «vertigo», «edge», «dice» og «warp»

en: Adjusts brightness level of the picture coming from the camera
nn: Still inn nivå på lysstyrken til bilete teke av kameraet

en: Adjusts contrast level of the picture coming from the camera
nn: Still inn nivå på kontrasten til bilete teke av kameraet

en: Adjusts hue level of the picture coming from the camera
nn: Still inn nivå på fargetonen til bilete teke av kameraet

en: Adjusts saturation level of the picture coming from the camera
nn: Still inn nivå på metting til bilete teke av kameraet

en: Camera device string indicator
nn: Einingsstreng til nettkameraet

en: Defines the path where the photos are stored, if empty "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
nn: Oppgje stigen til staden bileta vert lagra. Viss han er tom så vil «XDG_PHOTO/Webcam» brukast.

en: Defines the path where the videos are stored, if empty "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
nn: Oppgje stigen til staden filmane vert lagra. Viss han er tom så vil «XDG_VIDEO/Webcam» brukast.

en: Height resolution
nn: Høgdoppløysing

en: If set to true, Cheese will start up in a wide mode with the image collection placed on the right-hand side. Useful with small screens.
nn: Viss seten til sann så vil Cheese starta i vid modus med biletesamlinga plassert på høgre side. Gagnleg på små skjermar.

en: If set to true, then Cheese will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
nn: Viss seten til sann så vil Cheese ha moglegheit til å sletta ei fil med ein gong på staden, i staden for å flytta henne til papirkorga først. Denne funksjonen kan vera farleg så bruk med måte.

en: Milliseconds between photos in burst mode.
nn: Millisekund mellom bilettaking i sekvensmodus

en: Number of photos in burst mode.
nn: Talet på bilettakingar i sekvensmodus

en: Photo Path
nn: Stig til bilete

en: Picture brightness
nn: Lysstyrke på bilete

en: Picture contrast
nn: Kontrast på bilete

en: Picture hue
nn: Fargetone på bilete

en: Picture saturation
nn: Metting på bilete

en: Selected Effects
nn: Valde effektar

en: Set to True to show countdown when taking a photo
nn: Set til sann for å visa nedteljinga før bilete vert teke

en: The device which points to the camera (e.g. /dev/video0)
nn: Eininga som peikar til nettkameraet, t.d. /dev/video0

en: The height resolution of the image captured from the camera
nn: Høgdoppløysinga på bilete teke av kameraet

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos.
nn: Lengda på tid, i millisekund, å venta mellom kvar bilettaking i sekvensmodus.

en: The number of photos to take in a single burst.
nn: Talet på bilete som skal takast i ein biletsekvens

en: The width resolution of the image captured from the camera
nn: Breiddoppløysinga på bilete teke av kameraet

en: Use a countdown
nn: Bruk ei nedteljing

en: Video Path
nn: Stig til film

en: Whether to enable immediate deletion
nn: Om sletting skal skje med ein gong

en: Whether to start in wide mode
nn: Om programmet skal startast i vid modus

en: Width resolution
nn: Breiddoppløysing

en: Historical
nn: Historisk

en: Dice
nn: Terning

en: Edge
nn: Kant

en: No Effect
nn: Ingen effekt

en: Optical Illusion
nn: Optisk illusjon

en: Quark
nn: Kvark

en: Radioactive
nn: Radioaktiv

en: Kung-Fu
nn: Kung-fu

en: Shutter sound
nn: Lukkarlyd

en: Take a photo
nn: Ta eit bilete

en: _Take a photo
nn: _Ta eit bilete

en: _Discard photo
nn: _Forkast bilete

en: Device capabilities not supported
nn: Funksjonane til eininga er ikkje støtta

en: Failed to initialize device %s for capability probing
nn: Feila å starta eining %s for formålsgransking

en: Unknown device
nn: Ukjend eining

en: Cancellable initialization not supported
nn: Avbrytbar oppstart er ikkje støtta

en: No device found
nn: Fann inga eining

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
nn: Éin eller fleire nødvendige GStreamer-element manglar:

en: Be verbose
nn: Gje mykje informasjon

en: Enable wide mode
nn: Slå på vid modus

en: Output version information and exit
nn: Skriv ut versjoninformasjon og avslutt

en: - Take photos and videos from your webcam
nn: – Ta bilete og film frå ditt nettkamera

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nn: Køyr «%s --help» for å sjå ei full liste over tilgjengelege kommandolinjeflagg.

en: Stop _Recording
nn: Stopp _opptak
