cheese master - en to ms translation catalogue (126 entries)

en: Photo mode
ms: Mod foto

en: Photo
ms: Foto

en: Video mode
ms: Mod video

en: Photo burst mode
ms: Mod ledakan foto

en: Burst
ms: Ledak

en: Take a photo using a webcam
ms: Tangkap foto menggunakan kamera sesawang

en: Navigate to the previous page of effects
ms: Navigasi ke halaman kesan terdahulu

en: Effects
ms: Kesan

en: _Effects
ms: K_esan-kesan

en: Navigate to the next page of effects
ms: Navigasi ke halaman kesan berikutnya

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
ms: Keluar dari mod skrin penuh dan kembali ke mod bertetingkap

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: _Help
ms: Bant_uan

en: _Close
ms: _Tutup

en: Device
ms: Peranti

en: Photo resolution
ms: Resolusi foto

en: Video resolution
ms: Resolusi video

en: Webcam
ms: Kamera Sesawang

en: Brightness
ms: Kecerahan

en: Saturation
ms: Ketepuan

en: Hue
ms: Rona

en: Contrast
ms: Beza Jelas

en: Image
ms: Imej

en: Shutter
ms: Pengatup

en: _Countdown
ms: _Kiraan Mengundur

en: Fire _flash
ms: Tembak _denyar

en: Burst mode
ms: Mod ledak

en: Number of photos
ms: Bilangan foto

en: Delay between photos (seconds)
ms: Lengah antara foto (saat)

en: Capture
ms: Tangkap

en: _Fullscreen
ms: Skrin P_enuh

en: P_references
ms: Ke_utamaan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _About Cheese
ms: Perih_al Cheese

en: Take a Photo
ms: Tangkap satu Foto

en: Open
ms: Buka

en: Save _As…
ms: Simp_an Sebagai...

en: Move to _Trash
ms: Alih ke _Tong Sampah

en: Delete
ms: Padam

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
ms: Tangkap foto dan video menggunakan kamera sesawang anda, dengan kesan grafik yang menyeronokkan

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
ms: Cheese menggunakan kamera sesawang anda untuk mengambil foto dan video, terapkan kesan khas yang beragam dan berkongsi keseronokan dengan orang lain.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
ms: Tangkap foto berbilang dengan pantas dengan mod ledak. Guna kiraan mengundur supaya anda sempat membuat gaya dan bersedia!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
ms: Dibawah hud, Cheese gunakan GStreamer untuk terapkan kesan beragam terhadap foto dan video. Dengan Cheese, anda mudah mengambil foto anda, rakan anda, haiwan kesayangan anda atau apa jua yang mahu di kongsikan dengan orang lain.

en: Webcam Booth
ms: Pondok Kamera Sesawang

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;
ms: foto;video;kamera sesawang;

en: Use a countdown
ms: Guna kiraan menurun

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
ms: Tetapkan benar untuk tunjukkan kiraan mengundur sebelum menangkap foto

en: Countdown length
ms: Tempoh kiraan mengundur

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
ms: Tempoh kiraan mengundur sebelum menangkap foto, dalam saat

en: Fire flash before taking a photo
ms: Tembak denyar sebelum mengambil foto

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
ms: Tetapkan benar untuk tembak denyar sebelum mengambil foto

en: Camera device string indicator
ms: Penunjuk rentetan peranti kamera

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
ms: Laluan ke nod peranti yang menuju ke kamera, contohnya /dev/video0

en: Last selected effect
ms: Kesan dipilih terakhir

en: Name of the installed effect that was selected last
ms: Nama kesan dipasang yang terakhir dipilih

en: Photo width
ms: Lebar foto

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
ms: Lebar imej ditangkap oleh kamera, dalam piksel

en: Photo height
ms: Tinggi foto

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
ms: Tinggi imej yang ditangkap oleh kamera, dalam piksel

en: Video width
ms: Lebar video

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
ms: Lebar video yang ditangkap dari kamera, dalam piksel

en: Video height
ms: Tinggi video

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
ms: Tinggi video yang ditangkap dari kamera, dalam piksel

en: Image brightness
ms: Kecerahan imej

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
ms: Laras kecerahan imej yang berpunca daripada kamera

en: Image contrast
ms: Beza jelas imej

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
ms: Laras beza jelas imej yang berpunca daripada kamera

en: Image saturation
ms: Ketepuan imej

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
ms: Laras ketepuan imej yang berpunca daripada kamera

en: Image hue
ms: Rona imej

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
ms: Laras rona (seri warna) imej yang berpunca daripada kamera

en: Video path
ms: Laluan video

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
ms: Takrif laluan yang mana video disimpan. Jika kosong, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” akan digunakan.

en: Photo path
ms: Laluan foto

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
ms: Takrif laluan yang mana foto disimpan. Jika kosong, “XDG_PICTURE_DIR/Webcam” akan digunakan.

en: Time between photos in burst mode
ms: Masa diantara foto dalam mod ledak

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
ms: Tempoh masa, dalam milisaat, lengah diantara setiap foto yang ditangkap dalam jujukan ledakan foto. Jika lengah ledakan kurang dari tempoh kiraan mengundur, tempoh kiraan mengundur akan digunakan.

en: Number of photos in burst mode
ms: Bilangan foto dalam mod ledak

en: The number of photos to take in a single burst.
ms: Bilangan foto untuk diambil dalam ledak tunggal.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ms: Selayang Pandang

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
ms: Skrin penuh hidup / mati

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ms: Keluar aplikasi

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
ms: Lakaran Kenit

[ctx: shortcut window]
en: Open
ms: Buka

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ms: Simpan Sebagai

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
ms: Alih ke Tong Sampah

[ctx: shortcut window]
en: Delete
ms: Padam

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Select
ms: Pi_lih

en: Shutter sound
ms: Bunyi pengatup

en: _Take Another Picture
ms: _Tangkap Lagi Gambar

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
ms: Satu atau lebih unsur-unsur GStreamer yang diperlukan tiada:

en: No device found
ms: Tiada peranti ditemui

en: Device capabilities not supported
ms: Keupayaan peranti tidak disokong

en: Unknown device
ms: Peranti tidak dikenali

en: Cancellable initialization not supported
ms: Pengawalan boleh batal tidak disokong

en: Start in wide mode
ms: Mula dalam mod lebar

en: Device to use as a camera
ms: Peranti digunakan sebagai kamera

en: DEVICE
ms: PERANTI

en: Output version information and exit
ms: Outputkan maklumat versi kemudian keluar

en: Start in fullscreen mode
ms: Mula dengan mod skrin penuh

en: Webcam in use
ms: Kamera Sesawang sedang digunakan

en: Cheese Website
ms: Laman Sesawang Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
ms: Tiada Kesan

en: Could not open %s
ms: Tidak dapat buka %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
ms[0]: Anda pasti mahu memadam %d fail?

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
ms[0]: Jika anda padam item, ia akan hilang secara kekal

en: Could not delete %s
ms: Tidak dapat padam %s

en: Skip
ms: Langkau

en: Skip all
ms: Langkau semua

en: Could not move %s to trash
ms: Tidak dapat alih %s ke dalam tong sampah

note: Nothing selected.
en: Save File
ms: Simpan  Fail

en: Save
ms: Simpan

en: Could not save %s
ms: Tidak dapat menyimpan %s

en: Stop recording
ms: Henti merakam

en: Record a video
ms: Rakam satu video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
ms: Henti mengambil gambar

en: Take multiple photos
ms: Tangkap foto berbilang

en: No effects found
ms: Tiada kesan ditemui

en: There was an error playing video from the webcam
ms: Terdapat ralat ketika memainkan video dari kamera sesawang

en: Record a video using a webcam
ms: Rakam video menggunakan kamera sesawang

en: Take multiple photos using a webcam
ms: Tangkap foto berbilang menggunakan kamera sesawang

en: Choose an Effect
ms: Pilih satu Kesan

en: Record a Video
ms: Rakam satu Video

en: Take Multiple Photos
ms: Tangkap Foto Berbilang
