CherryTree - en to bg translation catalogue (915 entries)

en: Failed to retrieve the content of the node '%s'
bg: Неуспешно извличане на съдържанието на клон '%s'

en: Index
bg: Съдържание

en: Add
bg: Добави

en: Remove Selected
bg: Изтриване на селекцията

en: Reset to Default
bg: Нулиране по подразбиране

en: Split Toolbar
bg: Панел с инструменти

en: Open a CherryTree File
bg: Отваряне на CherryTree документ

en: Select Element to Add
bg: Изберете елемент, който да добавите

en: _File
bg: Файл

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Insert
bg: Вмъкване

en: F_ormat
bg: Форматиране

en: _Tree
bg: Дърво

en: Too_ls
bg: Инструменти

en: _Search
bg: Търсене

en: _View
bg: Изглед

en: _Bookmarks
bg: Отметки

en: _Help
bg: Помощ

en: Node _Move
bg: Преместване на клон

en: Nod_es Sort
bg: Сортиране на възлите

en: B_ookmarks
bg: Отметки

en: _Import
bg: Импорт

en: _Export
bg: Експорт

en: _Preferences
bg: Предпочитания(настройки)

en: _Recent Documents
bg: Скорошни документи

en: Open a Recent CherryTree Document
bg: Отвори скорошен документ на CherryTree

en: C_hange Case
bg: Промяна регистър на символите

en: L_ist
bg: Списък

en: _Justify
bg: Подравняване

en: Toggle _Font Property
bg: Превключване свойства на шрифт

en: _Toggle Heading Property
bg: Превключване на заглавен стил

en: I_nsert
bg: Вмъкване

en: _Find
bg: Намери

en: _Replace
bg: Заместване

en: Ro_w
bg: Редове

en: _Table
bg: _Таблица

en: _CodeBox
bg: _Блок с код

en: File
bg: Файл

en: _New Instance...
bg: Нова инстанция...

en: Start a New Instance of CherryTree
bg: Отвори нова инстанция на CherryTree

en: _Open File...
bg: Отвори файл...

en: Open Fo_lder...
bg: Отвори папка...

en: Open a CherryTree Folder
bg: Отвари CherryTree документ

en: _Save
bg: Запис

en: Save File
bg: Запис на файл

en: Save and _Vacuum
bg: Съхрани и компресирай

en: Save File and Vacuum
bg: Съхрани файла и компресирай

en: Save _As...
bg: Запис като...

en: Save File As
bg: Запис на файл като

en: Pa_ge Setup...
bg: Настройка на страницата...

en: Set up the Page for Printing
bg: Настройка на страницата за печат

en: P_rint...
bg: Печат...

en: Print
bg: Печат

en: Preferences
bg: Настроики

en: _Import Preferences...
bg: _Импорт на настройки...

en: Import Preferences
bg: Импорт на настройки

en: _Export Preferences...
bg: _Експорт на настройки...

en: Export Preferences
bg: Експорт на настройки

en: Tree In_fo
bg: Информация за дървото

en: Tree Summary Information
bg: Сумарна информация за дървото

en: _Quit
bg: Изход

en: Quit the Application
bg: Изход от програмата

en: E_xit CherryTree
bg: Изход от CherryTree

en: Exit from CherryTree
bg: Изход от CherryTree

en: Edit/Insert
bg: Редакция/Вмъкване

en: _Undo
bg: Отмяна

en: Undo Last Operation
bg: Отмяна на последното действие

en: _Redo
bg: Върни

en: Redo Previously Discarded Operation
bg: Повторно последно действие

en: Insert I_mage...
bg: Вмъкни изображение...

en: Insert an Image
bg: Вмъкване на изображение

en: Insert Late_x...
bg: Вмъкване на Late_x...

en: Insert LatexBox
bg: Вмъкване на Latex блок

en: Insert _Table...
bg: Вмъкване на таблица...

en: Insert a Table
bg: Вмъкване на таблица

en: Insert _CodeBox...
bg: Вмъкване на блок с код...

en: Insert a CodeBox
bg: Вмъкване на кодов блок

en: Insert _File...
bg: Вмъкване на файл...

en: Insert File
bg: Вмъкване на файл

en: Insert/Edit _Link...
bg: Вмъкване / редактиране на връзка...

en: Insert a Link/Edit the Underlying Link
bg: Вмъкване / редактиране на връзка

en: Insert _Anchor...
bg: Вмъкване на котва...

en: Insert an Anchor
bg: Вмъкване на котва

en: Insert T_OC...
bg: Вмъкване на заглавия на съдържание...

en: Insert Table of Contents
bg: Вмъкване на съдържание

en: Insert Timestam_p
bg: Вмъкване на времеви печат

en: Insert Timestamp
bg: Вмъкване на дата

en: Insert _Special Character...
bg: Вмъкване на специален символ...

en: Insert a Special Character
bg: Вмъкване на специален знак

en: Insert _Horizontal Rule
bg: Вмъкване на хоризонтална линия

en: Insert Horizontal Rule
bg: Вмъкване на хоризонтална линия

en: _Lower Case of Selection/Word
bg: малки букви на селекция/дума

en: Lower the Case of the Selection/the Underlying Word
bg: Избран текст с малки букви

en: _Upper Case of Selection/Word
bg: Главни букви на селекция/дума

en: Upper the Case of the Selection/the Underlying Word
bg: Горед регистър на избрания текст/дума

en: _Toggle Case of Selection/Word
bg: Превключи регистър главни/малки на селекцията/думата

en: Toggle the Case of the Selection/the Underlying Word
bg: Превключване на регистъра на избрания текст

en: Cu_t as Plain Text
bg: Изрязване като обикновен текст

en: Cut as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
bg: Изрязване като текст, игнорирайки форматирането

en: _Copy as Plain Text
bg: Копирай като обикновен текст

en: Copy as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
bg: Копирай като текст, игнорирай форматирането

en: _Paste as Plain Text
bg: Постави като обикновен текст

en: Paste as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
bg: Поставяне като текст, пренебрегвайки форматирането

en: C_ut Row
bg: Изрязване на ред

en: Cut the Current Row/Selected Rows
bg: Изрязване на избраните ред/ ове

en: C_opy Row
bg: Копиране на ред

en: Copy the Current Row/Selected Rows
bg: Копиране на избран/и ред/ове

en: De_lete Row
bg: Изтриване на реда

en: Delete the Current Row/Selected Rows
bg: Изтриване на избран/ите ред/ове

en: _Duplicate Row
bg: Дублиране на ред

en: Duplicate the Current Row/Selection
bg: Дублиране на текущ ред / селекция

en: _Move Up Row
bg: Премести реда нагоре

en: Move Up the Current Row/Selected Rows
bg: Преместване нагоре по избрания ред / редове

en: Mo_ve Down Row
bg: Премести реда надолу

en: Move Down the Current Row/Selected Rows
bg: Преместване надолу по избрания ред / редове

en: C_ut Table
bg: Изрежи таблица

en: Cut the Selected Table
bg: Изрязване на избраната таблица

en: _Copy Table
bg: _Копиране на таблица

en: Copy the Selected Table
bg: Копиране на избраната таблица

en: _Delete Table
bg: Изтриване на таблица

en: Delete the Selected Table
bg: Изтриване на избраната таблица

en: _Add Column
bg: Добави колона

en: Add a Table Column
bg: Добави таблична колона

en: De_lete Column
bg: Изтрий колона

en: Delete the Selected Table Column
bg: Изтриване на избраната колона

en: Move Column _Left
bg: Премести колоната вляво

en: Move the Selected Column Left
bg: Премести избраната колона вляво

en: Move Column _Right
bg: Премести колоната вдясно

en: Move the Selected Column Right
bg: Премести избраната колона вдясно

en: Increase Column Width
bg: Увеличи ширината на колоната

en: Increase the Width of the Column
bg: Увеличи ширината на колоната

en: Decrease Column Width
bg: Намали ширината на колоната

en: Decrease the Width of the Column
bg: Намали ширината на колоната

en: _Add Row
bg: Добави ред

en: Add a Table Row
bg: Добави табличен ред

en: Cu_t Row
bg: Изрязване на ред

en: Cut a Table Row
bg: Изрязване на ред

en: _Copy Row
bg: Копиране на ред

en: Copy a Table Row
bg: Копиране на реда от таблицата

en: _Paste Row
bg: _Постави ред

en: Paste a Table Row
bg: Вмъкване на ред

en: Delete the Selected Table Row
bg: Изтриване на избрания ред

en: Move Row _Up
bg: Преместване на реда нагоре

en: Move the Selected Row Up
bg: Преместване на избрания ред нагоре

en: Move Row _Down
bg: Преместване на реда надолу

en: Move the Selected Row Down
bg: Преместване на избрания ред надолу

en: Sort Rows De_scending
bg: Сортиране на редовете по низходящ ред

en: Sort all the Rows Descending
bg: Сортирай всички редове по низходящ ред

en: Sort Rows As_cending
bg: Сортиране на редовете по възходящ ред

en: Sort all the Rows Ascending
bg: Сортирай всички редове по възходящ ред

en: _Edit Table Properties...
bg: Редактиране на свойствата на таблицата...

en: Edit the Table Properties
bg: Редактиране на свойствата на таблицата

en: _Table Export...
bg: Експортирай таблица...

en: Export Table as CSV File
bg: Експортиране на таблица в CSV файл

en: Change CodeBox _Properties...
bg: Промяна на свойствата на блока с код...

en: Edit the Properties of the CodeBox
bg: Редактиране на свойствата на блока код

en: CodeBox _Load From Text File...
bg: Зареди блок от код от текстов файл...

en: Load the CodeBox Content From a Text File
bg: Зареждане в кодов блок от текстов файл

en: CodeBox _Save To Text File...
bg: Запиши блока код като текстов файл.

en: Save the CodeBox Content To a Text File
bg: Съхрани съдержимото на блока код в текстов файл

en: C_ut CodeBox
bg: Изрежи блока код

en: Cut the Selected CodeBox
bg: Изрязване на избрания блок от код

en: _Copy CodeBox
bg: Копиране на блок от код

en: Copy the Selected CodeBox
bg: Копиране на избран блок от код

en: _Copy CodeBox Content
bg: _Копиране на блок от код

en: Copy the Content of the Selected CodeBox
bg: Копиране съдържанието на избран блок от код

en: _Delete CodeBox
bg: Изтриване блок от код

en: Delete the Selected CodeBox
bg: Изтриване на избрания блок от код

en: Delete CodeBox _Keep Content
bg: Изтриване на блока на кода при запазване на съдържанието

en: Delete the Selected CodeBox But Keep Its Content
bg: Изтриване на блока на кода при запазване на съдържанието

en: Increase CodeBox Width
bg: Увеличи широчината на блока с код

en: Increase the Width of the CodeBox
bg: Увеличи широчината на блока с код

en: Decrease CodeBox Width
bg: Намаляване на ширината на блока код

en: Decrease the Width of the CodeBox
bg: Намаляване на ширината на блока на кода

en: Increase CodeBox Height
bg: Увеличи височината на блока с код

en: Increase the Height of the CodeBox
bg: Увеличи височината на блока с код

en: Decrease CodeBox Height
bg: Намаляване на височината на блока код

en: Decrease the Height of the CodeBox
bg: Намаляване на височината на блока код

en: Format
bg: Форматиране

en: Format Clo_ne
bg: Клонирай форматирането

en: Clone the Text Format Type at Cursor
bg: Клонирайте типа текстов формат при курсора

en: Format _Latest
bg: Последно форматиране

en: Memory of Latest Text Format Type
bg: Памет на най-новия тип текстов формат

en: _Remove Formatting
bg: Премахни форматирането

en: Remove the Formatting from the Selected Text
bg: Премахване на форматирането от избрания текст

en: Text _Color Foreground
bg: Цвят на текста

en: Change the Color of the Selected Text Foreground
bg: Промяна на цвета на избрания текст

en: Text C_olor Background
bg: Цвят на фона

en: Change the Color of the Selected Text Background
bg: Прмяна на цвета на фона на избрания текст

en: Toggle _Bold Property
bg: Удебелен

en: Toggle Bold Property of the Selected Text
bg: Удебели избрания текст

en: Toggle _Italic Property
bg: Наклонен

en: Toggle Italic Property of the Selected Text
bg: Приложи курсив към избрания текст

en: Toggle _Underline Property
bg: Подчертан

en: Toggle Underline Property of the Selected Text
bg: Подчертаване на избрания текст

en: Toggle Stri_kethrough Property
bg: Зачеркнат

en: Toggle Strikethrough Property of the Selected Text
bg: Зачеркване на избрания текст

en: Toggle h_1 Property
bg: Заглавие H1

en: Toggle h1 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H1 на избрания текст

en: Toggle h_2 Property
bg: Заглавие H2

en: Toggle h2 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H2 на избрания текст

en: Toggle h_3 Property
bg: Заглавие H3

en: Toggle h3 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H3 на избрания текст

en: Toggle h_4 Property
bg: Заглавие H4

en: Toggle h4 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H4 на избрания текст

en: Toggle h_5 Property
bg: Заглавие H5

en: Toggle h5 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H5 на избрания текст

en: Toggle h_6 Property
bg: Заглавие H6

en: Toggle h6 Property of the Selected Text
bg: Заглавие H6 на избрания текст

en: Toggle _Small Property
bg: Малък шрифт

en: Toggle Small Property of the Selected Text
bg: Прилагане на малък шрифт към селекцията

en: Toggle Su_perscript Property
bg: Горен индекс

en: Toggle Superscript Property of the Selected Text
bg: Горен индекс на избрания текст

en: Toggle Su_bscript Property
bg: Долен индекс

en: Toggle Subscript Property of the Selected Text
bg: Долен индекс на избрания текст

en: Toggle _Monospace Property
bg: Шрифт Monospace

en: Toggle Monospace Property of the Selected Text
bg: Приложи Monospace шрифт към избрания текст

en: Set/Unset _Bulleted List
bg: Списък с водещи символи

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a Bulleted List
bg: Влючване / Изключване на списъка с водещи символи

en: Set/Unset _Numbered List
bg: Номериран списък

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a Numbered List
bg: Влючване / Изключване на номерирания списък

en: Set/Unset _To-Do List
bg: Списък To-Do

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a To-Do List
bg: Влючване / Изключване на списъка To-Do

en: Justify _Left
bg: Ляво подравняване

en: Justify Left the Current Paragraph
bg: Подравнете текущия абзац вляво

en: Justify _Center
bg: Подравни центрирано

en: Justify Center the Current Paragraph
bg: Подравни центрирано текущото изречение

en: Justify _Right
bg: Дясно подравняване

en: Justify Right the Current Paragraph
bg: Подравнете вдясно текущия параграф

en: Justify _Fill
bg: Двустранно подравняване

en: Justify Fill the Current Paragraph
bg: Подравнете текущия абзац към двата края

en: _Indent Paragraph
bg: Добави отстъп

en: Indent the Current Paragraph
bg: Махни отстъпа от текущия параграф

en: _Unindent Paragraph
bg: Махни отстъпа

en: Unindent the Current Paragraph
bg: Махни отстъпа от текущия параграф

en: Tools
bg: Панел с инструменти

en: Enable/Disable _Spell Check
bg: Включване / изключване на проверката на правописа

en: Toggle Enable/Disable Spell Check
bg: Включване/Изключване проверка на правописа

en: Stri_p Trailing Spaces
bg: Махни интервалите в края на редовете

en: Strip Trailing Spaces
bg: Махни интервалите в края на редовете

en: _Replace Tabs with Spaces
bg: Замени табулации с интервали

en: Replace Tabs with Spaces
bg: Замени табулации с интервали

en: _Command Palette...
bg: Палитра от команди...

en: Command Palette
bg: Палитра от команди

en: _Execute Code All
bg: Изпълни целия код

en: Execute All Code in CodeBox or Node
bg: Изпълнение на целия код в блок от код или  клон

en: E_xecute Code Line or Selection
bg: Изпълни ред от код или селекция

en: Execute Code from Current Line or Selected Text
bg: Изпълни код от текущия ред или избран текст

en: Tree
bg: Дърво

en: Go _Back
bg: Назад

en: Go to the Previous Visited Node
bg: Премини към предишен посетен клон

en: Go _Forward
bg: Напред

en: Go to the Next Visited Node
bg: Премини към следващ посетен клон

en: Add _Node...
bg: Добави клон...

en: Add a Node having the same Parent of the Selected Node
bg: Добави клон имащ същия родител на избрания клон

en: Add _Subnode...
bg: Добави дъщерен клон...

en: Add a Child Node to the Selected Node
bg: Добави дъщерен клон към избрания клон

en: _Duplicate Node
bg: Дублиране на клон

en: Duplicate the Selected Node
bg: Дублиране на избрания клон

en: Duplicate Node _and Subnodes
bg: Дублирай клона, заедно с дъщерните клони

en: Duplicate the Selected Node and the Subnodes
bg: Дублирай избрания клон, заедно с дъщерните клони

en: _Create Shared Node
bg: Създай споделен клон

en: Create a New Node Sharing the Same Data of the Selected Node
bg: Създай нов клон, споделящ същите данни като избрания

en: Copy Node and S_ubnodes
bg: Дублирай клона, заедно с дъщерните клони

en: Copy the Selected Node and the Subnodes
bg: Дублирай избрания клон, заедно с дъщерните клони

en: _Paste Node and Subnodes
bg: Постави клона, заедно с дъщерните клони

en: Paste the Copied Node and Subnodes
bg: Постави копирания клон с дъщерните клони

en: Insert _Today's Node Under Tree Root
bg: Вмъкване на  днешния клон под корена

en: Insert a Node with Hierarchy Year/Month/Day Under the Tree Root
bg: Вмъкване на клон с йерархия година / месец / ден под корена

en: Insert Toda_y's Node Under Selected Node
bg: Вмъкване на  днешния клон под избрания клон

en: Insert a Node with Hierarchy Year/Month/Day Under the Selected Node
bg: Вмъкване на клон с йерархия година / месец / ден под избрания клон

en: C_hange Node Properties...
bg: Промяна на свойствата на клон...

en: Edit the Properties of the Selected Node
bg: Редактиране на свойствата на избрания клон

en: Toggle _Read Only
bg: Само за четене

en: Toggle the Read Only Property of the Selected Node
bg: Режим само за четене за избрания клон

en: Cop_y Link to Node
bg: Копирай връзка към клон

en: Copy Link to the Selected Node to Clipboard
bg: Копирай връзка към избрания клон в клипборда

en: Children _Inherit Syntax
bg: Наследи синтаксис

en: Change the Selected Node's Children Syntax Highlighting to the Parent's Syntax Highlighting
bg: Тип на осветяване на синтаксиса на избрания клон като родителскотоосветяване на систаксиса

en: _Handle Bookmarks...
bg: Управление на отметки...

en: Handle the Bookmarks List
bg: Управление на списъка с отметки

en: Add to Boo_kmarks
bg: Добави в отметки

en: Add the Current Node to the Bookmarks List
bg: Добави текущия клон към списъка с отметки

en: _Remove from Bookmarks
bg: Изтрий от отметките

en: Remove the Current Node from the Bookmarks List
bg: Премахване на текущия клон от отметките

en: E_xpand All Nodes
bg: Разгъване на всички клони

en: Expand All the Tree Nodes
bg: Разгъване на всички клони на дървото

en: _Collapse All Nodes
bg: Свий всички клони

en: Collapse All the Tree Nodes
bg: Свий всички клони на дървото

en: Node _Up
bg: Преместване на клона нагоре

en: Move the Selected Node Up
bg: Преместване на избрания клон нагоре

en: Node _Down
bg: Преместване на клона надолу

en: Move the Selected Node Down
bg: Преместване на избрания клон надолу

en: Node _Left
bg: Преместване на клон наляво

en: Move the Selected Node Left
bg: Преместване на избрания клон наляво

en: Node _Right
bg: Преместване на клон надясно

en: Move the Selected Node Right
bg: Преместване на избрания клон надясно

en: Node Change _Parent...
bg: Промяна на родителския клон...

en: Change the Selected Node's Parent
bg: Промяна на избрания родителски клон

en: Sort Tree _Ascending
bg: Сортирай дървото по възходящ ред

en: Sort the Tree Ascending
bg: Сортирай дървото по възходящ ред

en: Sort Tree _Descending
bg: Сортирай дървото по низходящ ред

en: Sort the Tree Descending
bg: Сортирай дървото по низходящ ред

en: Sort Siblings A_scending
bg: Елементи в нарастващ ред

en: Sort all the Siblings of the Selected Node Ascending
bg: Сортирай елементи в нарастващ ред

en: Sort Siblings D_escending
bg: Елементи в намаляващ ред

en: Sort all the Siblings of the Selected Node Descending
bg: Сортирай елементи в намаляващ ред

en: De_lete Node
bg: Изтриване на клон

en: Delete the Selected Node
bg: Изтриване на избрания клон

en: Find/Replace
bg: Търсене/Заместване

en: _Find in Node Content...
bg: Търсене в съдържанието на клона...

en: Find into the Selected Node Content
bg: Търсене в съдържанието на избрания клон

en: Find _in Multiple Nodes...
bg: Намиране в множество клони...

en: Find in Multiple Nodes
bg: Претърсване на съдържанието на всички клони

en: Find in _Nodes Names and Tags...
bg: Търсене в Имена на клони и Етикети...

en: Find in Nodes Names and Tags
bg: Търсене в Имена на клони и Етикети

en: Find _Again
bg: Потърси отново

en: Iterate the Last Find Operation
bg: Повторете последното търсене

en: Find _Back
bg: Потърси в обратен ред

en: Iterate the Last Find Operation in Opposite Direction
bg: Повторете последното търсене в обратната посока

en: _Replace in Node Content...
bg: Заместване в съдържанието на клон...

en: Replace into the Selected Node Content
bg: Замяна в избраното съдържание на клон

en: Replace in _Multiple Nodes...
bg: Замяна във множество клони...

en: Replace in Multiple Nodes
bg: Замяна във множество клони

en: Replace A_gain
bg: Замести отново

en: Iterate the Last Replace Operation
bg: Възстановяване на последната промяна

en: Show All Matches _Dialog...
bg: Покажи диалога с всички съвпадения...

en: Show Search All Matches Dialog
bg: Покажи диалога всички съвпадения

en: _Clear All Exclusions From Search
bg: Изчисти всички изключения от търсенето

en: Clear All Tree Nodes Properties of Exclusions From Search
bg: Изчисти всички свойства на изключенията от търсенето

en: View
bg: Изглед

en: Show/Hide _Tree Explorer
bg: Покажи / Скрий дървото

en: Toggle Show/Hide Tree
bg: Покажи / Скрий дървото

en: Show/Hide Te_rminal
bg: Покажи / Скрий терминал(конзола)

en: Toggle Show/Hide Terminal
bg: Покажи / Скрий терминал(конзола)

en: Toggle Focus Terminal/Te_xt
bg: Превключване на фокуса терминал/ текст

en: Toggle Focus Between Terminal and Text
bg: Превключи фокус между терминал и Текст

en: Show/Hide _Menubar
bg: Покажи / Скрий меню бар

en: Toggle Show/Hide Menubar
bg: Покажи / Скрий меню бар

en: Show/Hide Tool_bar
bg: Покажи / Скрий лентата с инструменти

en: Toggle Show/Hide Toolbar
bg: Покажи / Скрий лентата с инструменти

en: Show/Hide _Statusbar
bg: Покажи / Скрий статус бара

en: Toggle Show/Hide Statusbar
bg: Покажи / Скрий статус бара

en: Show/Hide _Lines Node Parent to Children
bg: Покажи / Скрий  родителските възели на децата

en: Toggle Show/Hide Lines Between Node Parent and Children
bg: Покажи / Скрий  редовете между родителските и детските възли

en: Show/Hide Node Name _Header
bg: Покажи / Скрий заглавки

en: Toggle Show/Hide Node Name Header
bg: Покажи / Скрий името на заглавката на клона

en: Toggle _Focus Tree/Text
bg: Превключване на фокуса дърво / текст

en: Toggle Focus Between Tree and Text
bg: Превключи фокус между Дърво и Текст

en: _Increase Toolbar Icons Size
bg: Увеличи големината на иконките в лентата с инструменти

en: Increase the Size of the Toolbar Icons
bg: Увеличи размера на иконите в панела с инструменти

en: _Decrease Toolbar Icons Size
bg: Намали размера на иконите на лентата с инструменти

en: Decrease the Size of the Toolbar Icons
bg: Намаляване размера на иконите в лентата с инструменти

en: Full Screen _On/Off
bg: Пълноекранен режим вкл./изкл

en: Toggle Full Screen On/Off
bg: Пълноекранен режим вкл./изкл

en: _Always On Top On/Off
bg: Винаги от_горе вкл/изкл

en: Always On Top On/Off
bg: Винаги отгоре вкл/изкл

en: Disable Menubar i_n Titlebar
bg: Деактивирай менюбар в лентата със заглавието

en: Do Not Place the Menubar in the Titlebar
bg: Не слагай Менюбара в лентата със заглавието

en: Enable Menubar i_n Titlebar
bg: Позволи менюбара в лентата със заглавието

en: Place the Menubar in the Titlebar
bg: Постави менюбара в лентата със заглавието

en: Import
bg: Импорт

en: From _CherryTree File
bg: От CherryTree файл

en: Add Nodes of a CherryTree File to the Current Tree
bg: Импорт от CherryTree файл в текущото дърво

en: From _CherryTree Folder
bg: От CherryTree папка

en: Add Nodes of a CherryTree Folder to the Current Tree
bg: Добави клони от CherryTree папка в текущото дърво

en: From _Indented List File
bg: От списъчен  файл с отстъпи

en: Add Nodes from an Indented List File to the Current Tree
bg: Добавяне на клони от списъчен файл с отстъпи към текущото дърво

en: From _Plain Text File
bg: От обикновен текстов файл

en: Add Node from a Plain Text File to the Current Tree
bg: Импортиране от текстов файл в текущото дърво

en: From _Folder of Plain Text Files
bg: От папка с обикновени текстови файлове

en: Add Nodes from a Folder of Plain Text Files to the Current Tree
bg: Импорт от папка с текстови файлове в текущото дърво

en: From _HTML File
bg: От HTML файл

en: Add Node from an HTML File to the Current Tree
bg: Импорт от HTML файл  в текущото дърво

en: From _Folder of HTML Files
bg: От папка с HTML файлове

en: Add Nodes from a Folder of HTML Files to the Current Tree
bg: Импорт от папка с HTML файлове  в текущото дърво

en: From _Markdown File
bg: От Markdown File

en: Add a node from a Markdown File to the Current Tree
bg: Добавете клон от Markdown файл  към текущото дърво

en: From _Folder of Markdown Files
bg: От папка с Markdown файлове

en: Add Nodes from a Folder of Markdown Files to the Current Tree
bg: Добавете клони от папка с Markdown файлове към текущото дърво

en: From _Gnote Folder
bg: От Gnote папка

en: Add Nodes of a Gnote Folder to the Current Tree
bg: Импорт от папка Gnote в текущото дърво

en: From _KeepNote Folder
bg: От KeepNote папка

en: Add Nodes of a KeepNote Folder to the Current Tree
bg: Импорт от папка KeepNote в текущото дърво

en: From _Leo File
bg: От Leo файл

en: Add Nodes of a Leo File to the Current Tree
bg: Импорт от файл Leo в текущото дърво

en: From _Mempad File
bg: От Mempad файл

en: Add Nodes of a Mempad File to the Current Tree
bg: Импорт от файл Mempad в текущото дърво

en: From _NoteCase HTML File
bg: От NoteCase HTML файл

en: Add Nodes of a NoteCase HTML File to the Current Tree
bg: Импорт от NoteCase HTML файл в текущото дърво

en: From _RedNotebook HTML File
bg: От _RedNotebook HTML файл

en: Add Nodes of a RedNotebook HTML file to the Current Tree
bg: Импорт клони от RedNotebook HTML файл в текущото дърво

en: From T_omboy Folder
bg: От T_omboy

en: Add Nodes of a Tomboy Folder to the Current Tree
bg: Импорт от папка Tomboy в текущото дърво

en: From T_reepad Lite File
bg: От T_reepad Lite файл

en: Add Nodes of a Treepad Lite File to the Current Tree
bg: Импорт от Treepad файл в текущото дърво

en: From _Zim Folder
bg: От Zim папка

en: Add Nodes of a Zim Folder to the Current Tree
bg: Импорт от папка Zim в текущото дърво

en: Export
bg: Експортиране

en: Export To _PDF
bg: Експортиране в _PDF

en: Export To PDF
bg: Експортиране в PDF

en: Export To _HTML
bg: Експортиране в HTML

en: Export To HTML
bg: Експортиране в HTML

en: Export to Plain _Text
bg: Експортиране в обикновен текст

en: Export to Plain Text
bg: Експортиране в обикновен текст

en: _Export To CherryTree
bg: _Експорт в CherryTree документ

en: Export To CherryTree File or Folder
bg: Експорт в CherryTree файл или папка

en: Help
bg: Помощ

en: _Check Newer Version
bg: Проверка за обновление

en: Check for a Newer Version Available Online
bg: Проверка за обновление

en: _Website
bg: _Уебсайт

en: Visit CherryTree's Website
bg: Посети уебсайта на Cherry Tree

en: _Source Code
bg: _Иззходен код

en: Browse CherryTree's Source Code Online
bg: Преглед на CherryTree изходен код онлайн

en: _Report a Bug
bg: _Докладвай за проблем

en: Report a Bug in CherryTree
bg: Докладвай за проблем в CherryTree

en: Online _Manual
bg: Онлайн помощ

en: CherryTree's Online Manual
bg: Онлайн ръководство

en: _About
bg: За програмата

en: About CherryTree
bg: За програмата CherryTree

en: _Open Preferences Directory
bg: Отваряне на папката с настройки

en: Open the Directory with Preferences Files
bg: Отваряне на папка с файлове с настройки

en: C_ut Anchor
bg: Изряжи котвата

en: Cut the Selected Anchor
bg: Изрязване на избрана котва

en: _Copy Anchor
bg: Копиране на котва

en: Copy the Selected Anchor
bg: Копиране на избрана котва

en: _Delete Anchor
bg: Изтриване на котва

en: Delete the Selected Anchor
bg: Изтриване на избраната котва

en: Edit _Anchor...
bg: Редактиране на котва...

en: Edit the Underlying Anchor
bg: Редактиране на основната котва

en: Copy Anchor Link
bg: Копирай връзка към котвата

en: Copy Link to the Underlying Anchor to Clipboard
bg: Копирай връзка към основната котва в клипборда

en: C_ut Embedded File
bg: Изрежи файла

en: Cut the Selected Embedded File
bg: Изрязване на избрания файл

en: _Copy Embedded File
bg: Копиране на файл

en: Copy the Selected Embedded File
bg: Копиране на избрания файл

en: _Delete Embedded File
bg: Изтриване на файл

en: Delete the Selected Embedded File
bg: Изтриване на избрания файл

en: Open Embedded File
bg: Отвори файл

en: _Rename
bg: Преименуване

en: Rename Embedded File
bg: Преименуване на вмъкнатия файл

en: _Save LatexBox as PNG...
bg: Съхрани блока с Latex в PNG формат...

en: Save the Selected LatexBox as a PNG file
bg: Съхрани избрания Latex блок като PNG формат

en: _Edit LatexBox...
bg: Редактиране на Latex блок...

en: Edit the Selected LatexBox
bg: Редактиране на избрания Latex блок

en: C_ut LatexBox
bg: Изрежи Latex блока

en: Cut the Selected LatexBox
bg: Изрязване на избрания Latex блок

en: _Copy LatexBox
bg: Копиране на Latex блока

en: Copy the Selected LatexBox
bg: Копиране на избрания Latex блок

en: _Delete LatexBox
bg: Изтриване на Latex блок

en: Delete the Selected LatexBox
bg: Изтриване на избрания Latex блок

en: _Save Image as PNG...
bg: Съхрани изображението PNG в формат...

en: Save the Selected Image as a PNG file
bg: Съхрани избраното изображение в PNG формат

en: _Edit Image...
bg: Редактиране на изображение...

en: Edit the Selected Image
bg: Редактиране на избраното изображение

en: C_ut Image
bg: Изрежи изображение

en: Cut the Selected Image
bg: Изрязване на избраното изображение

en: _Copy Image
bg: Копиране на изображение

en: Copy the Selected Image
bg: Копиране на избраното изображение

en: _Delete Image
bg: Изтриване на изображение

en: Delete the Selected Image
bg: Изтриване на избраното изображение

en: Edit _Link...
bg: Редактиране на връзка...

en: Edit the Link Associated to the Image
bg: Редактиране на връзката, свързана с изображение

en: D_ismiss Link
bg: Отхвърляне на връзката

en: Dismiss the Link Associated to the Image
bg: Отхвърляне на връзката, свързана с изображението

en: Show/Hide _CherryTree
bg: Покажи / Скрий _CherryTree

en: Toggle Show/Hide CherryTree
bg: Покажи / Скрий CherryTree

en: Edit the Underlying Link
bg: Редактиране на основната връзка

en: C_ut Link
bg: Изрежи линк

en: Cut the Selected Link
bg: Изрязване на избраната връзка

en: _Copy Link
bg: Копиране на връзка

en: Copy the Selected Link
bg: Копиране на избраната връзка

en: Dismiss the Selected Link
bg: Отхвърляне на маркираната връзка

en: _Delete Link
bg: Изтриване на връзка

en: Delete the Selected Link
bg: Премахване на избраната връзка

en: Copy Selection or All
bg: Копиране на селекцията или всичко

en: Paste
bg: _Постави

en: Reset
bg: Начално състояние

en: Rename
bg: Преименуване

en: PNG Image
bg: PNG изображение

en: Write to %s Failed
bg: Запис в %s се провали

en: Insert/Edit Link
bg: Вмъкване / редактиране на връзка

en: The Folder Link '%s' is Not Valid.
bg: Линкът за папка '%s' не е валиден...

en: The File Link '%s' is Not Valid.
bg: Линкът за файл '%s' не е валиден...

en: The Folder Link '%s' is Not Valid
bg: Линкът за папка '%s' не е валиден

en: The Link Refers to a Node that Does Not Exist Anymore (Id = %s)
bg: Връзката сочи до клон, който вече не съществува (Id = %s)

en: No anchor named '%s' found
bg: Не е намерена котва с име '%s '

en: Edit CodeBox
bg: Редактиране на кодов блок

en: You must associate a command to '%s'.
    Do so in the Preferences Dialog.
bg: Трябва да асоциирате команда с '%s'.
    Това може да се направи в диалога Настройки.

en: Install the package 'xterm' or configure a different terminal in the Preferences Dialog.
bg: Инсталирайте пакета 'xterm' или конфигурирайте различен терминал в диалоговия прозорец Предпочитания.

en: Edit Table Properties
bg: Редактиране на свойствата на таблицата

en: CSV File
bg: CSV файл

en: Insert Anchor
bg: Вмъкване на котва

en: Edit Anchor
bg: Редактиране на котва

en: Cannot Edit Embedded File in Read Only Node.
bg: Не може да се редактира файл в режим само за четене.

en: Embedded File Automatically Updated:
bg: Вграденият файл се актуализира автоматично:

en: Change Selected
bg: Промяна на избраното

en: The Keyboard Shortcut '%s' is already in use.
bg: Тази клавишна комбинация '%s' вече се използва.

en: The current associated action is '%s'
bg: Текущо асоциирано действие е '%s '

en: Do you want to steal the shortcut?
bg: Искате ли да откраднете тази клавишна комбинация?

en: Edit Keyboard Shortcut
bg: Редактиране на клавишни комбинации

en: No Keyboard Shortcut
bg: Без клавишна комбинация

en: Writing to Disk...
bg: Запис на диск...

en: You Have No Write Access to %s
bg: Невъзможно записване във файл %s

en: Enter Password for %s
bg: Въведете парола за %s

en: Failed integrity check of the saved document. Try File-->Save As
bg: Проверката за цялостност на запазения документ се провали. опитай Файл-->Запиши като

en: Failed to encrypt the file
bg: Не може да се шифрова файла

en: Search for
bg: Търсене

en: Replace with
bg: Замени с

en: Match Case
bg: Чувствителност към регистъра

en: Regular Expression
bg: Редовен израз(Regular Expression)

en: Online Manual
bg: Онлайн ръководство

en: Accent Insensitive
bg: Нечувствителен към акцента

en: Override Exclusions
bg: Замяна на изключенията

en: Whole Word
bg: Цяла дума

en: Start Word
bg: Начална дума

en: Forward
bg: Напред

en: Backward
bg: Назад

en: All, List Matches
bg: Всички, Списък на съвпаденията

en: First From Selection
bg: Първото от селекцията

en: First in All Range
bg: Първото из целия диапазон

en: Node Created After
bg: Клонът е създаден след

en: Node Created Before
bg: Клонът е създаден преди

en: Node Modified After
bg: Клонът е променен след

en: Node Modified Before
bg: Клонът е променен преди

en: Time filter
bg: Времеви филтр

en: Node Content
bg: Съдържание на клона

en: Node Name and Tags
bg: Имена на клони и етикети

en: Only Selected Node and Subnodes
bg: Само избраният клон с дъщерните клони

en: Show Iterated Find/Replace Dialog
bg: Покажи диалога на последна замяна

en: Search options
bg: Настройки за търсене

en: At least one node was skipped because of exclusions set in the node properties.
    In order to clear all the exclusions, use the menu:
    Search -> Clear All Exclusions From Search
bg: Поне един клон бе пропуснат поради изключения, зададени в свойствата на клона.
    За изчистване всички изключения, използвайте менюто:
    Търсене -> Изчистване на всички изключения от търсенето

en: Hide (Restore with '%s')
bg: Скрий (Възстанови с '%s')

en: Node Name
bg: Име на клон

en: Line
bg: Ред

en: Line Content
bg: Съдържание на реда

en: Matches
bg: Съвпадения

en: Iterate Latest Find/Replace
bg: Възстановяване на последната промяна

en: Close
bg: Затваряне

en: Find Previous
bg: Намери предишен

en: Find Next
bg: Намери следващото

en: Replace
bg: Замяна

en: Undo
bg: Отмяна

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Remove from list
bg: Премахни от списъка

en: The new parent can't be one of his children!
bg: Новият клон родител не може да бъде дъщерен клон!

en: Light Background, Dark Text
bg: Светъл фон, тъмен текст

en: Dark Background, Light Text
bg: Тъмен фон, светъл текст

en: Custom Background
bg: Друг цвят на фона

en: Text
bg: Текст

en: Selection Background
bg: Друг цвят на фона

en: Tree Explorer
bg: Изследовател на дърво

en: Rich Text
bg: Rich текст

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: Table
bg: Изрежи таблица

en: Code
bg: Шрифт на кода

en: Style Schemes
bg: Стилова схема

en: Text Foreground
bg: Цвят на текста

en: Text Background
bg: Цвят на фона

en: Selection Foreground
bg: Избран цвят на текста

en: Cursor
bg: Курсор

en: Current Line Background
bg: Цвят на фона на текущия ред

en: Line Numbers Foreground
bg: Номера на редове на преден план

en: Line Numbers Background
bg: Номера на редове на фон

en: Style Scheme Editor
bg: Редактор на стиловата схема

en: Set Dark Theme Icons
bg: Икони в тъмна тема

en: Set Light Theme Icons
bg: Икони в светла тема

en: Set Default Icons
bg: Настрой икони по подразбиране

en: Icon Theme
bg: Тема на иконите

en: Move the Selected Bookmark Up
bg: Премести избраната отметка нагоре

en: Move the Selected Bookmark Down
bg: Премести избраната отметка надолу

en: Remove the Selected Bookmark
bg: Изтриване на избраната отметка

en: Sort the Bookmarks Descending
bg: Сортирай отметките по низходящ ред

en: Sort the Bookmarks Ascending
bg: Сортирай отметките по възходящ ред

en: Choose Storage Type
bg: Изберете тип хранилище

en: Storage Type
bg: Тип на хранилище

en: CT saves the document in an encrypted 7zip archive. When viewing or editing the document, CT extracts the encrypted archive to a temporary folder, and works on the unencrypted copy. When closing, the unencrypted copy is deleted from the temporary directory. Note that in the case of application or system crash, the unencrypted document will remain in the temporary folder.
bg: CT съхранява документа в шифрован  7zip-архив. По време на отваряне или редактиране CT извлича от шифрования архив във временна папка и работи с него като с обикновен архви. След затваряне на файла, нешифрованото копие на документа се изтрива от временната папка. Забележете, че в случай на  системен срив нешифрования документ може да остане във временната папка.

en: Enter the New Password Twice
bg: Въведете паролата си два пъти

en: Autosave Every
bg: Автосъхраняване на всеки

en: Minutes
bg: Минута

en: The Password Fields Must be Filled.
bg: Полето парола задължително трябва да се попълни.

en: The Two Inserted Passwords Do Not Match.
bg: Въведените пароли не съвпадат.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: The Current Document was Updated.
bg: Текущият документ е бил обновен.

en: Do you want to Save the Changes?
bg: Искате ли да запазите промените си?

en: Do you want to Execute the Code?
bg: Искате ли да изпълните кода?

en: Ask Confirmation Before Executing the Code
bg: Потвърждение преди изпълнението на кода

en: Use Internal Terminal
bg: Ползвай вътрешен терминал

en: A Hierarchical Note Taking Application, featuring Rich Text and Syntax Highlighting
bg: Бележник с йерархична структура с възможност за формат на текста и осветяване на синтаксиса

en: 
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston,
    MA 02110-1301, USA.
bg: 
    Тази програма е безплатен софтуер; 
    можете да го разпространявате и / или модифицирате според условията на Общ публичен \n
    Тази програма е безплатен софтуер; \n
    можете да го разпространявате и / или модифицирате според условията на Общ публичен лиценз на GNU (GNU GPL), публикувано от Фондация за свободен софтуер, Лиценз за версия 3, или (по ваш избор) всяка по-късна версия.
     Програмата се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ;
    дори без никакви подразбиращи се гаранции, свързани с ТЪРГОВИЯ или за  КОНКРЕТНИ ЦЕЛИ. За подробности вижте Общ публичен лиценз на GNU.
    Би трябвало да сте получили копие на Standard Public GNU лицензите заедно с тази програма. Ако не, пишете на Фондация за свободен софтуер, (Free Software Foundation, Inc., 
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
    лиценз на GNU (GNU GPL), публикувано от Фондация за свободен софтуер, Лиценз за версия 3, или (по ваш избор) всяка по-късна версия.
     Програмата се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ;
    дори без никакви подразбиращи се гаранции, свързани с ТЪРГОВИЯ или за  КОНКРЕТНИ ЦЕЛИ. За подробности вижте Общ публичен лиценз на GNU.
    Би трябвало да сте получили копие на Standard Public GNU лицензите заедно с тази програма. Ако не, пишете на Фондация за свободен софтуер, (Free Software Foundation, Inc., 
    675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.

en: Arabic
bg: Арабски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Bulgarian
bg: Български

en: Chinese Simplified
bg: Опростен китайски

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Dutch
bg: Холандски

en: Finnish
bg: Финландски

en: French
bg: Френски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hindi India
bg: Хинди

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Kazakh
bg: Казашки

en: Kazakh (Latin)
bg: Казашки(Латиница)

en: Korean
bg: Корейски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Persian
bg: Персийски

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Portuguese Brazil
bg: Бразилски португалски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Spanish
bg: Испански

en: Swedish
bg: Шведски

en: Turkish
bg: Турски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Number of Rich Text Nodes
bg: Брой клони с Rich текст

en: Number of Plain Text Nodes
bg: Брой клони с обикновен текст

en: Number of Code Nodes
bg: Брой клони с код

en: Number of Images
bg: Брой изображения

en: Number of LatexBoxes
bg: Брой Latex блокове

en: Number of Embedded Files
bg: Брой вмъкнати файлове

en: Number of Tables
bg: Брой таблици

en: Number of CodeBoxes
bg: Брой кодови блокове

en: Number of Anchors
bg: Брой котви

en: Number of Shared Nodes / Groups
bg: Брой споделени клони / групи

en: Latex Text
bg: Latex текст

en: Image Size dpi
bg: Размер на изображение в dpi

en: Tutorial
bg: Обучение

en: Reference
bg: Справка

en: LaTeX Math and Equations Tutorial
bg: Ръководство за уравнения и Latex

en: LaTeX Math Symbols Reference
bg: Справка за математическите символи на LaTeX

en: Image Properties
bg: Свойства на изображението

en: Width
bg: Ширина

en: Height
bg: Височина

en: Automatic Syntax Highlighting
bg: Автоматично осветяване на синтаксиса

en: Type
bg: Тип

en: pixels
bg: пиксели

en: Size
bg: Размер

en: Show Line Numbers
bg: Покажи номера на редове

en: Highlight Matching Brackets
bg: Осветявай съвпадащите скоби

en: Options
bg: Настройки

en: Rows
bg: Редове

en: Columns
bg: Колони

en: Default Width
bg: Ширина по подразбиране

en: Table Size
bg: Размер на таблицата

en: Column Properties
bg: Свойства на колоната

en: Lightweight Interface (much faster for large tables)
bg: Лек интерфейс (много по-бърз за големи таблици)

en: Import from CSV File
bg: Импорт от CSV файл

en: Could not access the executables 'latex' and 'dvipng'
bg: Няма достъп до изпълними 'latex' и 'dvipng'

en: For example, on Ubuntu the packages to install are:
bg: Например, в Ubuntu инсталационните пакети са:

en: For example, on macOS the packages to install are:
bg: Например, в Mac OS  инсталационните пакети са:

en: Could not access the executable 'latex'
bg: Няма достъп до изпълним 'latex'

en: Could not access the executable 'dvipng'
bg: Няма достъп до изпълним 'dvipng'

en: Show White Spaces
bg: Покажи интервали

en: Highlight Current Line
bg: Освети текущия ред

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Internal Terminal Shell
bg: Ползвай вътрешен терминал

en: Command per Node/CodeBox Type
bg: Команда по тип на клон/блок код

en: Terminal Command
bg: Команда за Dos конзолата

en: Code Execution
bg: Изпълнение на код

en: The Size of the Toolbar Icons is already at the Maximum Value.
bg: Размерът на иконите на лентите с инструменти е вече максимален.

en: The Size of the Toolbar Icons is already at the Minimum Value.
bg: Размерът на иконите на лентите с инструменти е вече минимален.

en: This Change will have Effect Only After Restarting CherryTree.
bg: Промените ще влязат в сила след рестартиране на CherryTree.

en: The database file %s is corrupt, see log for more details.
bg: База данни файла %s е повреден, вижте файла дневник за повече подробности.

en: Backup files are by default 3 in the same folder of the corrupted document, with the same name plus trailing tildes (~, ~~, ~~~). Try first the backup with one tilde: copy the file to another directory, remove the trailing tilde and open with cherrytree. If it still fails, try the one with two tildes and if it still fails try the one with three tildes.
bg: Архивните файлове по подразбиране са 3 в същата папка на повредения документ, със същото име плюс тилди в края (~, ~~, ~~~). Опитайте първо архивирането с една тилда: копирайте файла в друга директория, премахнете задната тилда и отворете с Cherrytree. Ако все пак не успеете, опитайте този с две тилди и ако пак не успеете, опитайте този с три тилди.

en: %s write failed - file is missing. Reattach USB drive or shared resource!
bg: записа на файл %s не бе успешен - файлът липсва. Поставете отново USB устройството или споделения ресурс!

en: %s write failed - is file blocked by a sync program?
bg: Записа на файл %s не бе успешен - може би поради заключване от синхронизираща програма?

en: %s reopen failed - file is missing. Reattach USB drive or shared resource!
bg: Отваряне на %s не бе успешно - файлът липсва. Поставете отново USB устройството или споделения ресурс!

en: Tab Width
bg: Ширина на таба

en: Insert Spaces Instead of Tabs
bg: Вмъкване на интервали вместо табулации

en: Use Line Wrapping
bg: Използвай пренасяне на текста

en: Line Wrapping Indentation
bg: Преместване на отстъп на текст

en: Enable Automatic Indentation
bg: Активиране на автоматичен отстъп

en: Scroll Beyond Last Line
bg: Превъртане отвъд последния ред

en: Cursor Blinking
bg: Мигане на курсора

en: System Default
bg: Връщане на настройките на системата по подразбиране

en: On
bg: Включено

en: Off
bg: Изключено

en: Text Margin: Left
bg: Текстово поле: отляво

en: Right
bg: Дясно

en: Vertical Space Around Lines
bg: Вертикален отстъп

en: Vertical Space in Wrapped Lines
bg: Вертикален отстъп в редовете

en: Timestamp Format
bg: Формат на датата

en: Horizontal Rule
bg: Хоризонтална линия

en: Chars to Select at Double Click
bg: Символи за избор при двукратно щракване

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Remove Color
bg: Премахни цвят

en: Question
bg: Въпрос

en: Info
bg: Информация

en: Error
bg: Грешка

en: Select File
bg: Изберете файл

en: Select Folder
bg: Изберете папка

en: Save File as
bg: Запис на файл като

en: Save To Folder
bg: Запис в папка

en: Use Different Cherries per Level
bg: Използвайте различни череши за всяко ниво

en: Use Selected Icon
bg: Използвайте избраната иконка

en: No Icon
bg: Без икона

en: Hide Right Side Auxiliary Icon
bg: Скриване на доп. икона отдясно

en: Default Text Nodes Icons
bg: Икони за текстови клони

en: Restore Expanded/Collapsed Status
bg: Превключване на разширено / свито състояние

en: Expand all Nodes
bg: Разгъване на клони

en: Collapse all Nodes
bg: Свий клоните

en: Nodes in Bookmarks Always Visible
bg: Винаги видими клони в отметките

en: Nodes Status at Startup
bg: Състояние на клона след стартиране

en: Tree Nodes Names Wrapping Width
bg: Ширина на пренасянето на имената на клоните

en: Display Tree on the Right Side
bg: Показване на дървото вдясно

en: Move Focus to Text at Mouse Click
bg: Преместване на фокуса към текст с щракване с мишката

en: Expand Node at Mouse Click
bg: Разширяване на клон с щракване с мишката

en: Last Visited Nodes on Node Name Header
bg: Наскоро посетени клони в заглавката

en: Select Node Icon
bg: Изберете иконка за клона

en: No Node is Selected
bg: Няма избран клон

en: The Tree is Empty!
bg: Дървото е празно!

en: The Selected Node is Read Only.
bg: Избраният клон е само за четене.

en: This Feature is Available Only in Rich Text Nodes.
bg: Тази функция е достъпна само в режим на форматиран(Rich) текст.

en: This Feature is Not Available in Automatic Syntax Highlighting Nodes.
bg: Тази функция не е налична в режим на осветяване на синтаксиса.

en: No Text is Selected.
bg: Няма избран текст.

en: No Table is Selected.
bg: Няма избрана таблица.

en: No CodeBox is Selected.
bg: Няма избран блок от код.

en: New Child Node Properties
bg: Нови свойства на дъщерния клон

en: New Node Properties
bg: Нови свойства на клона

en: Node Properties
bg: Свойства на клона

en: Leaving the Node Type Rich Text you will Lose all Formatting for This Node, Do you want to Continue?
bg: При напускане на този клон ще загубите форматирането за него,Желаете ли да продължите?

en: Are you sure to <b>Delete the node '%s'?</b>
bg: Сигурен ли сте че искате да <b>изртиете клон '%s'?</b>

en: The node <b>has Children, they will be Deleted too!</b>
bg: Клонът <b> има дъщерни клони и също ще бъде изтрит! </b>

en: Select the New Parent
bg: Изберете родителски клон

en: The new parent can't be the very node to move!
bg: Новият клон родител не може да бъде самият клон за преместване!

en: The new chosen parent is still the old parent!
bg: Избраният нов родителски клон е старият!

en: %s Nodes Properties Changed
bg: Променени са свойствата на %s клони

en: To WebSite
bg: Към Уеб сайт

en: To File
bg: Към Файл

en: To Folder
bg: Към папка

en: To Node
bg: Към клон

en: Anchor Name (optional)
bg: Име на котвата (по желание)

en: There are No Anchors in the Selected Node.
bg: Избраният клон няма котви.

en: Choose Existing Anchor
bg: Изберете съществуваща котва

en: Anchor Name
bg: Име на котвата

en: The pattern '%s' was not found
bg: Шаблонът  '%s ' не е намерен

en: CherryTree File
bg: CherryTree файл

en: A folder '%s' already exists in '%s'.
    <b>Do you want to remove it?</b>
bg: Папка '%s' вече съществува в '%s'.
    <b>Желаете ли да бъде изтрита?</b>

en: A file '%s' already exists in '%s'.
    <b>Do you want to remove it?</b>
bg: Файлът '%s' вече съществува в '%s'.
    <b>Желаете ли да бъде изтрит?</b>

en: Preferences File
bg: Файлови настроики

en: Has the System Tray appeared on the panel?
bg: Появи ли се системният панел?

en: Your system does not support the System Tray
bg: Вашата система не поддържа системен панел

en: CherryTree Hierarchical Note Taking
bg: Йерархичен бележник CherryTree

en: _Exit CherryTree
bg: Изход от CherryTree

en: Show Menubar:
bg: Покажи меню бар:

en: The Path %s does Not Exist
bg: Пътят %s  не съществува

en: "%s" is Not a CherryTree File
bg: "%s" не е CherryTree документ

en: Error Parsing the CherryTree Path:
    "%s"
bg: Грешка при анализ на CherryTree файл:
    "%s"

en: No node named '%s' found.
bg: Не е намерен клон с име '%s'.

en: Temporary Files were Created and Opened with External Applications.
bg: Временни файлове бяха създадени или отворени с външно приложение.

en: Quit the External Applications Before Quit CherryTree.
bg: Затворете външно приложение, преди да излезете от CherryTree.

en: Did you Quit the External Applications?
bg: Затворихте ли външното приложение?

en: The Document was Reloaded After External Update to CT* File.
bg: Документът е презареден след обновяване с друга програма.

en: Autosave on Quit
bg: Запис при изход

en: Create a Backup Copy Before Saving
bg: Съхраняване на архива преди запис

en: Number of Backups to Keep
bg: Брой архиви

en: Custom Backup Directory
bg: Друг цвят на фона

en: Saving
bg: Записвам

en: Automatically Check for Newer Version
bg: Автоматична проверка за обновление

en: Reload Document From Last Session
bg: Презаредете документа от последната сесия

en: Reload After External Update to CT* File
bg: Презареждане на файла след промяна от външни програми

en: Enable Debug Log
bg: Активиране на дневника за отстраняване на грешки

en: Debug Log Directory
bg: Папка за дневника за отстртраняване на грешки

en: Enable System Tray Docking
bg: Скриване в системната област

en: Start Minimized in the System Tray
bg: Стартирай минимизирано в таскбара

en: System Tray
bg: Таскбар

en: Language
bg: Език

en: _Hide
bg: Скрий

en: Hide the Window
bg: Скрий прозореца

en: Node Type
bg: Тип клон

en: Tags
bg: Тагове

en: Spell Check
bg: Проверка правопис

en: Word Count
bg: Брой думи

en: Date Created
bg: Дата на създаване

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: No Previous Node Copy Was Performed During This Session or the Source Tree is No Longer Available.
bg: По време на тази сесия не е извършено копие на предишен клон или дървото източник вече не е налично.

en: The Source Tree Node is No Longer Available.
bg: Дървото източник вече не е налично.

en: English
bg: Английски

en: Text and Code
bg: Текст и код

en: Plain Text and Code
bg: Обикновен текст и код

en: Special Characters
bg: Специални символи

en: Theme
bg: Тема

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Links
bg: Връзки

en: Toolbar
bg: Панел с инструменти

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Monospace
bg: Цвят на фона на шрифт Monospace

en: Code Font
bg: Шрифт на кода

en: Terminal Font
bg: Шрифт на DOS конзолата

en: Tree Font
bg: Шрифт на дървото

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Enable Word Count in Statusbar
bg: Включване на броя думи в лентата на състоянието

en: Show the Document Directory in the Window Title
bg: Покажи папката на документа в заглавната лента

en: Show the Full Path in the Node Name Header
bg: Покажи пълния път в заглавката на име на възел

en: Dedicated Bookmarks Menu in Menubar
bg: Специално меню за отметки в горната лента с менюта

en: Menubar in Titlebar
bg: Позволи менюбара в лентата със заглавието

en: Toolbar Icons Size
bg: Размер на иконките в лентата с инструменти

en: Scrollbar Slider Minimum Size (0 = System Default)
bg: Минимален размер на скрол плъзгача (0 =по подразбиране)

en: Scrollbar Overlays Text Editor
bg: Скрол плъзгача покрива текстовия редактор

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Enable Tooltips When Hovering
bg: Покажи подсказки при посочване с мишката

en: Menus
bg: Менюта

en: Max Search Results per Page
bg: Максимум резултати на страница

en: Enable Custom Web Link Clicked Action
bg: Отваряне на уеб връзки

en: Enable Custom File Link Clicked Action
bg: Отваряне на файл

en: Enable Custom Folder Link Clicked Action
bg: Отваряне на папка

en: Custom Actions
bg: Други действия

en: Colors
bg: Цветове

en: Underline Links
bg: Подчертани връзки

en: Use Relative Paths for Files And Folders
bg: Използвай относителен път за файлове и папки

en: Anchor Size
bg: Размер на котвата

en: Replace in Current Node
bg: Замяна в текущия клон

en: Search in Current Node
bg: Търсене в текущия клон

en: <b>The pattern '%s' was not found</b>
bg: Шаблонът  '%s ' не е намерен

en: Replace in Multiple Nodes...
bg: Замяна във множество клони..

en: Find in Multiple Nodes...
bg: Намиране в множество клони...

en: No Previous Search Was Performed During This Session.
bg: Нямаше търсения в тази сесия.

en: PDF File
bg: PDF файл

en: Plain Text Document
bg: Текстов документ

en: Who is the Parent?
bg: Задайте папка източник?

en: The Tree Root
bg: Коренът на дървото

en: The Selected Node
bg: Избраният клон

en: Enable Spell Check
bg: Активиране на проверката на правописа

en: Spell Check Language
bg: Език за проверка на правописа

en: Expand CodeBoxes Automatically
bg: Автоматично разтягане на кодови блокове

en: CodeBoxes Have Toolbar
bg: Лента с инсрументи на блоковете код

en: Threshold Number of Table Cells for Lightweight Interface
bg: Прагов брой клетки на таблица за олекотен интерфейс

en: Embedded File Icon Size
bg: Размер на икона на вграден файл

en: Embedded File Size Limit (MB)
bg: Лимит на вложения файл(MB)

en: Show File Name on Top of Embedded File Icon
bg: Покажи файловото име над иконките

en: Limit of Undoable Steps Per Node
bg: Лимит за брой отмени за клон

en: Auto Link CamelCase Text to Node With Same Name
bg: Автоматично свързване на CamelCase текст към клон със същото име

en: At Triple Click Select the Whole Paragraph
bg: При тройно щракване с мишката избор на цяло изречение

en: Enable Markdown Auto Replacement (Experimental)
bg: Активиране на замяна на текст Markdown(експериментално)

en: Scale
bg: Мащаб

en: Bold
bg: Удебелен

en: Italic
bg: Наклонен

en: Underline
bg: Подчертан

en: Text Color Foreground
bg: Цвят на текста

en: Text Color Background
bg: Цвят на фона

en: Small
bg: Малък

en: Scalable Tags
bg: Мащабируеми етикети

en: Execute Code
bg: Изпълни код

en: Change CodeBox Properties
bg: Промяна на свойствата на блока с код

en: No Previous Text Format Was Performed During This Session.
bg: В тази сесия няма операции за форматиране на текст.

en: Link Name
bg: Име на връзката

en: The Cursor is Not into a Paragraph.
bg: Курсорът не е в абзац.

en: Pick a Foreground Color
bg: Избор на цвят

en: Pick a Background Color
bg: Избор на цвят

en: Chars for Bulleted List
bg: Символи за списък (bullet)

en: Chars for Todo List
bg: Символи за списък със задачи(Todo List)

en: Chars for Table Of Content
bg: Символи за съдържание

en: Chars for Smart Double Quotes
bg: Символи за умни двойни кавички

en: Chars for Smart Single Quotes
bg: Символи за умни единични кавички

en: Enable Smart Quotes Auto Replacement
bg: Активиране на автоматичната замяна на умни кавички

en: Enable Symbol Auto Replacement
bg: Активиране на автоматично коригиране на символи

en: Supported Symbols Auto Replacements
bg: Автоматична корекция /замяна на поддържани символи

en: Only at the Start of the Line
bg: Само в началото на реда

en: Use Selected Color
bg: Използвайте избрания цвят

en: Tags for Searching
bg: Тагове за търсене

en: Exclude from Searches
bg: Изключи от търсенето

en: This Node
bg: Този клон

en: The Subnodes
bg: Подклон

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Unique Id
bg: Уникално ID

en: Shared Nodes Group
bg: Група от споделени клони

en: Choose Existing Tag
bg: Изберете съществуващ таг

en: Tag Name
bg: Име на тага

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Involved Nodes
bg: Свързани клони

en: Selected Text Only
bg: Само избрания текст

en: Selected Node Only
bg: Само избрания клон

en: Selected Node and Subnodes
bg: Избраният клон с дъщерните клони

en: All the Tree
bg: Цялото дърво

en: Include Node Name
bg: Включи името на клона

en: Links Tree in Every Page
bg: Дърво с връзки на всяка страница

en: New Node in New Page
bg: Нов клон от нова страница

en: Single File
bg: Един файл

en: Checking for Newer Version...
bg: Проверка за нова версия...

en: Failed to Retrieve Latest Version Information - Try Again Later.
bg: Не може да се провери за нова версия. 
     Моля, опитайте отново по-късно.

en: A Newer Version Is Available!
bg: Има нова версия!

en: You Are Using the Latest Version Available.
bg: Използвате последната версия на програмата.

en: You Are Using a Development Version.
bg: Използвате версия за разработчици.

en: Image Format Not Recognized
bg: Непознат формат на изображение

en: Insert Table
bg: Вмъкване на таблица

en: The Maximum Size for Embedded Files is %s MB.
bg: Максималният размер за вложени файлове е %s MB.

en: Do you want to Continue?
bg: Желаете ли да продължите?

en: Tabs Replaced
bg: Заменени табове

en: Lines Stripped
bg: Изчистени линии

en: Warning: One or More Images Were Reduced to Enter the Page!
bg: Предупреждение: Едно или няколко изображения са намалени, за да се поберат в страницата!

en: Print CherryTree version
bg: Изход от CherryTree

en: Node name to focus
bg: Име на клон на фокус

en: Anchor name to scroll to in node
bg: Име на котва за превъртане в клон

en: Export to HTML at specified directory path
bg: Експорт в HTML в зададена папка

en: Export to Text at specified directory path
bg: Експорт като текст в зададена папка

en: Export to PDF at specified directory path
bg: Експорт в PDF в зададена папка

en: Overwrite if export path already exists
bg: Презапис, ако пътят за експорт вече съществува

en: Export to a single file (for HTML or TXT)
bg: Експорт в един файл (HTML или TXT)

en: Password to open document
bg: Парола за отваряне на документа

en: Create a new window
bg: Създай нов прозорец

en: Run in secondary session, independent from main session
bg: Пусни във втора сесия, независима от главната

en: Are you sure to Reset to Default?
bg: Сигурен ли сте че искате да върнете в начално състояние по подразбиране?

en: HTML Document
bg: HTML документ

en: Markdown Document
bg: Markdown документ

en: Mempad Document
bg: Документ на Mempad

en: Treepad Document
bg: Treepad документ

en: Leo Document
bg: Лео документ
