cherrytree 0.38-rc2 - en to nl translation catalogue (900 entries)

en: Failed to retrieve the content of the node '%s'
nl: Ophalen mislukt van knoop '%s'

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove Selected
nl: Verwijder de geselecteerde

en: Reset to Default
nl: Terugzetten naar standaardwaarden

en: Split Toolbar
nl: Splits knoppenbalk

en: Open a CherryTree File
nl: Open CherryTree document

en: Select Element to Add
nl: Selecteer toe te voegen element

en: _File
nl: _Bestand

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: F_ormat
nl: _Opmaak

en: _Tree
nl: B_oom

en: Too_ls
nl: Extra's

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _View
nl: Weerga_ve

en: _Bookmarks
nl: B_ladwijzers

en: _Help
nl: _Hulp

en: Node _Move
nl: Knooppunt _verplaatsen

en: Nod_es Sort
nl: Sort_eer knopen

en: B_ookmarks
nl: B_ladwijzers

en: _Import
nl: _Importeren

en: _Export
nl: _Exporteren

en: _Preferences
nl: _Instellingen

en: _Recent Documents
nl: _Recente documenten

en: Open a Recent CherryTree Document
nl: Een recent CherryTree document openen

en: C_hange Case
nl: Hoofdletters/kleine letters wijzigen

en: L_ist
nl: L_ijst

en: _Justify
nl: _Uitgevuld

en: Toggle _Font Property
nl: Omzetten _fonteigenschap

en: _Toggle Heading Property
nl: Omzetten kop-eigenschap

en: I_nsert
nl: I_nvoegen

en: _Find
nl: Zoek

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Ro_w
nl: Rij

en: _Table
nl: _Tabel

en: _CodeBox
nl: _Codevak

en: File
nl: Bestand

en: _New Instance...
nl: _Nieuwe omgeving...

en: Start a New Instance of CherryTree
nl: Start een nieuwe CherryTree omgeving

en: _Open File...
nl: _Bestand openen...

en: Open Fo_lder...
nl: _Map openen...

en: Open a CherryTree Folder
nl: Open CherryTree map

en: _Save
nl: _Opslaan

en: Save File
nl: Bestand opslaan

en: Save and _Vacuum
nl: Opslaan en comprimeren

en: Save File and Vacuum
nl: Sla bestand op en comprimeer

en: Save _As...
nl: Opslaan _als...

en: Save File As
nl: Bestand opslaan als

en: Pa_ge Setup...
nl: Pa_gina opmaak...

en: Set up the Page for Printing
nl: Pagina opmaken voor afdrukken

en: P_rint...
nl: Afd_rukken...

en: Print
nl: Afdrukken

en: Preferences
nl: Instellingen

en: _Import Preferences...
nl: _Importeer instellingen...

en: Import Preferences
nl: Importeert de instellingen

en: _Export Preferences...
nl: _Exporteer instellingen...

en: Export Preferences
nl: Exporteert de instellingen

en: Tree In_fo
nl: Boom _informatie

en: Tree Summary Information
nl: Samenvatting van de informatie in de boom

en: _Quit
nl: _Sluiten

en: Quit the Application
nl: Applicatie afsluiten

en: E_xit CherryTree
nl: _CherryTree afsluiten

en: Exit from CherryTree
nl: CherryTree afsluiten

en: Edit/Insert
nl: Bewerken/Invoegen

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: Undo Last Operation
nl: Laatste actie ongedaan maken

en: _Redo
nl: Opnieuw

en: Redo Previously Discarded Operation
nl: Laatste actie opnieuw uitvoeren

en: Insert I_mage...
nl: Afb_eelding invoegen...

en: Insert an Image
nl: Een afbeelding invoegen

en: Insert Late_x...
nl: LaTe_X invoegen...

en: Insert LatexBox
nl: Latex-box invoegen

en: Insert _Table...
nl: Tabel invoegen...

en: Insert a Table
nl: Een tabel invoegen

en: Insert _CodeBox...
nl: Codevak invoegen...

en: Insert a CodeBox
nl: Een codevak invoegen

en: Insert _File...
nl: _Bestand invoegen...

en: Insert File
nl: Een bestand invoegen

en: Insert/Edit _Link...
nl: _Koppeling invoegen/wijzigen...

en: Insert a Link/Edit the Underlying Link
nl: Invoegen/wijzigen onderliggende koppeling

en: Insert _Anchor...
nl: _Anker invoegen...

en: Insert an Anchor
nl: Een anker invoegen

en: Insert T_OC...
nl: T_OC invoegen...

en: Insert Table of Contents
nl: Een inhoudsopgave invoegen

en: Insert Timestam_p
nl: Een tijdstem_pel invoegen

en: Insert Timestamp
nl: Een tijdstempel invoegen

en: Insert _Special Character...
nl: _Speciaal teken invoegen...

en: Insert a Special Character
nl: Een speciaal teken invoegen

en: Insert _Horizontal Rule
nl: _Horizontale lijn invoegen

en: Insert Horizontal Rule
nl: Een horizontale lijn invoegen

en: _Lower Case of Selection/Word
nl: Selectie/woord naar kleine letters omzetten

en: Lower the Case of the Selection/the Underlying Word
nl: Selectie/onderliggende woord omzetten naar kleine letters

en: _Upper Case of Selection/Word
nl: Selectie/woord naar hoofdletters omzetten

en: Upper the Case of the Selection/the Underlying Word
nl: Selectie/onderliggende woord omzetten naar hoofdletters

en: _Toggle Case of Selection/Word
nl: Hoofdletters

en: Toggle the Case of the Selection/the Underlying Word
nl: Hoofdlettergebruik van selectie/onderliggende woord aan-/uitzetten

en: Cu_t as Plain Text
nl: Als platte tekst knippen

en: Cut as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
nl: Als platte tekst knippen, opmaak negeren

en: _Copy as Plain Text
nl: Als platte tekst kopiëren

en: Copy as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
nl: Als platte tekst kopiëren, opmaak negeren

en: _Paste as Plain Text
nl: Als platte tekst plakken

en: Paste as Plain Text, Discard the Rich Text Formatting
nl: Als platte tekst plakken, Rich Text opmaak negeren

en: C_ut Row
nl: Rij knippen

en: Cut the Current Row/Selected Rows
nl: Huidige rij/geselecteerde rijen knippen

en: C_opy Row
nl: Rij kopiëren

en: Copy the Current Row/Selected Rows
nl: Huidige rij/geselecteerde rijen kopiëren

en: De_lete Row
nl: Rij verwijderen

en: Delete the Current Row/Selected Rows
nl: Huidige rij/geselecteerde rijen verwijderen

en: _Duplicate Row
nl: Rij dupliceren

en: Duplicate the Current Row/Selection
nl: Huidige rij/selectie dupliceren

en: _Move Up Row
nl: Rij o_mhoog verplaatsen

en: Move Up the Current Row/Selected Rows
nl: Huidige rij/geselecteerde rijen omhoog verplaatsen

en: Mo_ve Down Row
nl: Rij omlaag _verplaatsen

en: Move Down the Current Row/Selected Rows
nl: Huidige rij/geselecteerde rijen omlaag verplaatsen

en: C_ut Table
nl: Tabel knippen

en: Cut the Selected Table
nl: Geselecteerde tabel knippen

en: _Copy Table
nl: Tabel kopiëren

en: Copy the Selected Table
nl: Geselecteerde tabel kopiëren

en: _Delete Table
nl: Tabel verwijderen

en: Delete the Selected Table
nl: Geselecteerde tabel verwijderen

en: _Add Column
nl: Kolom toevoegen

en: Add a Table Column
nl: Tabel kolom toevoegen

en: De_lete Column
nl: Ko_lom verwijderen

en: Delete the Selected Table Column
nl: Verwijder de geselecteerde kolom

en: Move Column _Left
nl: Verplaats de kolom naar _links

en: Move the Selected Column Left
nl: Verplaatst de geselecteerde kolom naar links

en: Move Column _Right
nl: Verplaats de kolom naar _rechts

en: Move the Selected Column Right
nl: Verplaatst de geselecteerde kolom naar rechts

en: Increase Column Width
nl: Kolombreedte vergroten

en: Increase the Width of the Column
nl: Vergroot de kolom breedte

en: Decrease Column Width
nl: Kolombreedte verkleinen

en: Decrease the Width of the Column
nl: Verkleint de kolom breedte

en: _Add Row
nl: Rij toevoegen

en: Add a Table Row
nl: Tabel rij toevoegen

en: Cu_t Row
nl: Rij knippen

en: Cut a Table Row
nl: Tabel rij knippen

en: _Copy Row
nl: Rij kopiëren

en: Copy a Table Row
nl: Tabel rij kopiëren

en: _Paste Row
nl: Rij plakken

en: Paste a Table Row
nl: Tabel rij plakken

en: Delete the Selected Table Row
nl: Geselecteerde tabel rij verwijderen

en: Move Row _Up
nl: Rij _omhoog verplaatsen

en: Move the Selected Row Up
nl: Verplaatst de geselecteerde rij omhoog

en: Move Row _Down
nl: Rij omlaag verplaatsen

en: Move the Selected Row Down
nl: Verplaatst de geselecteerde rij omlaag

en: Sort Rows De_scending
nl: Rijen aflopend sorteren

en: Sort all the Rows Descending
nl: Sorteert alle rijen aflopend

en: Sort Rows As_cending
nl: Rijen oplopend sorteren

en: Sort all the Rows Ascending
nl: Sorteert alle rijen oplopend

en: _Edit Table Properties...
nl: Tabel _eigenschappen wijzigen...

en: Edit the Table Properties
nl: Wijzigt de tabel eigenschappen

en: _Table Export...
nl: _Tabel exporteren...

en: Export Table as CSV File
nl: Tabel als CSV bestand exporteren

en: Change CodeBox _Properties...
nl: Codevak eigenschappen wijzigen...

en: Edit the Properties of the CodeBox
nl: Wijzigt de codevak eigenschappen

en: CodeBox _Load From Text File...
nl: Codevak _laden uit tekstbestand...

en: Load the CodeBox Content From a Text File
nl: Importeert de codevak inhoud uit een tekstbestand

en: CodeBox _Save To Text File...
nl: Codevak _Opslaan als tekstbestand...

en: Save the CodeBox Content To a Text File
nl: Codevak als een tekstbestand opslaan

en: C_ut CodeBox
nl: Codevak knippen

en: Cut the Selected CodeBox
nl: Knip het geselecteerde codevak

en: _Copy CodeBox
nl: Codevak kopiëren

en: Copy the Selected CodeBox
nl: Kopieer het geselecteerde codevak

en: Copy the Content of the Selected CodeBox
nl: Kopieer het geselecteerde codevak

en: _Delete CodeBox
nl: Codevak verwijderen

en: Delete the Selected CodeBox
nl: Verwijder het geselecteerde codevak

en: Delete CodeBox _Keep Content
nl: Codevak verwijderen inhoud bewaren

en: Delete the Selected CodeBox But Keep Its Content
nl: Verwijder het geselecteerde codevak maar bewaar de inhoud

en: Increase CodeBox Width
nl: Codevak breedte vergroten

en: Increase the Width of the CodeBox
nl: Vergroot de codevak breedte

en: Decrease CodeBox Width
nl: Codevak breedte verkleinen

en: Decrease the Width of the CodeBox
nl: Verkleint de codevak breedte

en: Increase CodeBox Height
nl: Codevak hoogte vergroten

en: Increase the Height of the CodeBox
nl: Vergroot de codevak hoogte

en: Decrease CodeBox Height
nl: Codevak hoogte verkleinen

en: Decrease the Height of the CodeBox
nl: Verkleint de codevak hoogte

en: Format
nl: Opmaak

en: Format Clo_ne
nl: Maak kopie op

en: Clone the Text Format Type at Cursor
nl: Kopieer de opmaakstijl van de cursorpositie

en: Format _Latest
nl: _Laatst gebruikte opmaak toepassen

en: Memory of Latest Text Format Type
nl: Vasthouden van laatste tekstopmaaktype

en: _Remove Formatting
nl: _Opmaak verwijderen

en: Remove the Formatting from the Selected Text
nl: Alle opmaak van geselecteerde tekst verwijderen

en: Text _Color Foreground
nl: Tekstkleur voorgrond

en: Change the Color of the Selected Text Foreground
nl: Tekstkleur van de geselecteerde tekst wijzigen

en: Text C_olor Background
nl: Tekst achtergrondkleur

en: Change the Color of the Selected Text Background
nl: Achtergrondkleur van geselecteerde tekst wijzigen

en: Toggle _Bold Property
nl: Vet

en: Toggle Bold Property of the Selected Text
nl: Vet eigenschap van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle _Italic Property
nl: Cursief

en: Toggle Italic Property of the Selected Text
nl: Cursivering van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle _Underline Property
nl: _Onderstrepen

en: Toggle Underline Property of the Selected Text
nl: Onderstreping van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle Stri_kethrough Property
nl: Doorhalen

en: Toggle Strikethrough Property of the Selected Text
nl: Doorhaling van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle h_1 Property
nl: Kop _1

en: Toggle h1 Property of the Selected Text
nl: Zet de h1 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle h_2 Property
nl: Kop _2

en: Toggle h2 Property of the Selected Text
nl: Zet de h2 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle h_3 Property
nl: Kop _3

en: Toggle h3 Property of the Selected Text
nl: Zet de h3 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle h_4 Property
nl: Kop _4

en: Toggle h4 Property of the Selected Text
nl: Zet de h4 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle h_5 Property
nl: Kop _5

en: Toggle h5 Property of the Selected Text
nl: Zet de h5 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle h_6 Property
nl: Kop _6

en: Toggle h6 Property of the Selected Text
nl: Zet de h6 eigenschap van de geselecteerde tekst aan/uit

en: Toggle _Small Property
nl: Klein

en: Toggle Small Property of the Selected Text
nl: Klein eigenschap van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle Su_perscript Property
nl: Su_perscript

en: Toggle Superscript Property of the Selected Text
nl: Superscript eigenschap van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle Su_bscript Property
nl: Su_bscript

en: Toggle Subscript Property of the Selected Text
nl: Subscript eigenschap van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Toggle _Monospace Property
nl: Vaste breedte

en: Toggle Monospace Property of the Selected Text
nl: Vaste breedte eigenschap van de geselecteerde tekst aan-/uitzetten

en: Set/Unset _Bulleted List
nl: Opsomming

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a Bulleted List
nl: De huidige alinea/selectie als opsomming in-/uitschakelen

en: Set/Unset _Numbered List
nl: Genummerde lijst

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a Numbered List
nl: De huidige alinea/selectie als genummerde lijst in-/uitschakelen

en: Set/Unset _To-Do List
nl: Takenlijst

en: Set/Unset the Current Paragraph/Selection as a To-Do List
nl: De huidige alinea/selectie als takenlijst in-/uitschakelen

en: Justify _Left
nl: Links uitlijnen

en: Justify Left the Current Paragraph
nl: De huidige alinea links uitlijnen

en: Justify _Center
nl: Centreren

en: Justify Center the Current Paragraph
nl: De huidige alinea volledig uitvullen

en: Justify _Right
nl: Rechts uitlijnen

en: Justify Right the Current Paragraph
nl: De huidige alinea rechts uitlijnen

en: Justify _Fill
nl: Volledig uitvullen

en: Justify Fill the Current Paragraph
nl: De huidige alinea volledig uitvullen

en: _Indent Paragraph
nl: Alinea _inspringen

en: Indent the Current Paragraph
nl: De huidige alinea inspringen

en: _Unindent Paragraph
nl: Alinea niet inspringen

en: Unindent the Current Paragraph
nl: De huidige alinea niet inspringen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Enable/Disable _Spell Check
nl: _Spellingcontrole inschakelen/uitschakelen

en: Toggle Enable/Disable Spell Check
nl: Spellingcontrole inschakelen/uitschakelen wisselen

en: Stri_p Trailing Spaces
nl: Naloopspaties trimmen

en: Strip Trailing Spaces
nl: Naloopspaties trimmen

en: _Replace Tabs with Spaces
nl: Ve_rvangen met

en: Replace Tabs with Spaces
nl: Vervang tabs met spaties

en: _Command Palette...
nl: _Commando overzicht...

en: Command Palette
nl: Commando overzicht

en: _Execute Code All
nl: Cod_e uitvoeren

en: Execute All Code in CodeBox or Node
nl: Voer de code in de codebox uit

en: E_xecute Code Line or Selection
nl: Voer code regel of selectie uit

en: Execute Code from Current Line or Selected Text
nl: Voer code uit regel of selectie uit

en: Tree
nl: Boom

en: Go _Back
nl: Naar vorige

en: Go to the Previous Visited Node
nl: Naar vorige bezochte knoop toegaan

en: Go _Forward
nl: Naar volgende

en: Go to the Next Visited Node
nl: Naar volgende bezochte knoop toegaan

en: Add _Node...
nl: Knoop toevoegen...

en: Add a Node having the same Parent of the Selected Node
nl: Knoop toevoegen met dezelfde ouder als de geselecteerde knoop

en: Add _Subnode...
nl: _Subknoop toevoegen...

en: Add a Child Node to the Selected Node
nl: Voeg een subknoop toe onder geselecteerde knoop

en: _Duplicate Node
nl: Knoop dupliceren

en: Duplicate the Selected Node
nl: Dupliceert de geselecteerde knoop

en: Duplicate Node _and Subnodes
nl: Geselecteerde knopen en subknopen _dupliceren

en: Duplicate the Selected Node and the Subnodes
nl: Dupliceert de geselecteerde knoop met subknopen

en: _Create Shared Node
nl: _Creëer gedeelde Knoop

en: Create a New Node Sharing the Same Data of the Selected Node
nl: Knoop toevoegen die dezelfde data deelt van geselecteerde knoop

en: Copy Node and S_ubnodes
nl: Kopieer knoop en s_ubknopen

en: Copy the Selected Node and the Subnodes
nl: Kopieer de geselecteerde knoop met subknopen

en: _Paste Node and Subnodes
nl: _Plak knoop en subknopen

en: Paste the Copied Node and Subnodes
nl: Gekopieerde knopen en subknopen plakken

en: Insert _Today's Node Under Tree Root
nl: Vandaag knoop invoegen

en: Insert a Node with Hierarchy Year/Month/Day Under the Tree Root
nl: Knoop met hiërarchie Jaar/Maand/Dag toevoegen

en: Insert Toda_y's Node Under Selected Node
nl: Vandaag knoop invoegen

en: Insert a Node with Hierarchy Year/Month/Day Under the Selected Node
nl: Knoop met hiërarchie Jaar/Maand/Dag toevoegen

en: C_hange Node Properties...
nl: Knoop eigensc_happen wijzigen...

en: Edit the Properties of the Selected Node
nl: Wijzigt de eigenschappen van de geselecteerde knoop

en: Toggle _Read Only
nl: Alleen lezen modus wisselen

en: Toggle the Read Only Property of the Selected Node
nl: Alleen lezen modus van de geselecteerde knoop wisselen

en: Cop_y Link to Node
nl: Ko_pieer link naar knoop

en: Copy Link to the Selected Node to Clipboard
nl: Kopieer link van de geselecteerde knoop naar het klembord

en: Children _Inherit Syntax
nl: Syntax overerven

en: Change the Selected Node's Children Syntax Highlighting to the Parent's Syntax Highlighting
nl: De syntax markering van de kinderen van de geselecteerde knoop wijzigen naar de syntax markering van de ouder

en: _Handle Bookmarks...
nl: Bladwijzers bewerken...

en: Handle the Bookmarks List
nl: Bewerk de bladwijzerlijst

en: Add to Boo_kmarks
nl: Toevoegen aan _Bladwijzers

en: Add the Current Node to the Bookmarks List
nl: Voegt dit knoop toe aan de bladwijzerlijst

en: _Remove from Bookmarks
nl: Verwijderen uit _Bladwijzers

en: Remove the Current Node from the Bookmarks List
nl: Verwijder het huidige knoop uit de bladwijzerlijst

en: E_xpand All Nodes
nl: Alle knopen _uitklappen

en: Expand All the Tree Nodes
nl: Alle knopen van de boom uitklappen

en: _Collapse All Nodes
nl: Alle Knopen _inklappen

en: Collapse All the Tree Nodes
nl: Alle knopen van de boom inklappen

en: Node _Up
nl: Knoop omhoog

en: Move the Selected Node Up
nl: Verplaatst de geselecteerde knoop omhoog

en: Node _Down
nl: Knoop omlaag

en: Move the Selected Node Down
nl: Verplaatst de geselecteerde knoop omlaag

en: Node _Left
nl: Knoop links

en: Move the Selected Node Left
nl: Verplaatst de geselecteerde knoop naar links

en: Node _Right
nl: Knoop _rechts

en: Move the Selected Node Right
nl: Verplaatst de geselecteerde knoop naar rechts

en: Node Change _Parent...
nl: Ouder van knoop wijzigen...

en: Change the Selected Node's Parent
nl: Wijzigt de ouder van de geselecteerde knoop

en: Sort Tree _Ascending
nl: Sorteer boom oplopend

en: Sort the Tree Ascending
nl: Sorteert de boom oplopend

en: Sort Tree _Descending
nl: Sorteer boom aflopend

en: Sort the Tree Descending
nl: Sorteert de boom aflopend

en: Sort Siblings A_scending
nl: Sorteer tak oplopend

en: Sort all the Siblings of the Selected Node Ascending
nl: Alle kind knopen van de geselecteerde knoop oplopend sorteren

en: Sort Siblings D_escending
nl: Sorteer tak aflopend

en: Sort all the Siblings of the Selected Node Descending
nl: Alle kind knopen van de geselecteerde knoop aflopend sorteren

en: De_lete Node
nl: Knoop verwijderen

en: Delete the Selected Node
nl: Verwijder de geselecteerde knoop

en: Find/Replace
nl: Zoeken/Vervangen

en: _Find in Node Content...
nl: _Zoek in knoop-inhoud...

en: Find into the Selected Node Content
nl: In de geselecteerde knoop-inhoud zoeken

en: Find _in Multiple Nodes...
nl: Zoeken _in meerdere knopen...

en: Find in Multiple Nodes
nl: In meerdere knooppunten zoeken

en: Find in _Nodes Names and Tags...
nl: Zoek in knoop_namen en labels.

en: Find in Nodes Names and Tags
nl: Zoek in knoopnamen en labels

en: Find _Again
nl: Opnieuw zoeken

en: Iterate the Last Find Operation
nl: Laatste zoekopdracht herhalen

en: Find _Back
nl: Achteruit zoeken

en: Iterate the Last Find Operation in Opposite Direction
nl: Laatste zoekopdracht in omgekeerde richting herhalen

en: _Replace in Node Content...
nl: _Vervang in knoop-inhoud...

en: Replace into the Selected Node Content
nl: In geselecteerde knoop-inhoud vervangen

en: Replace in _Multiple Nodes...
nl: Vervang in _meerdere knopen...

en: Replace in Multiple Nodes
nl: Vervang in meerdere knopen

en: Replace A_gain
nl: Opnieuw verv_angen

en: Iterate the Last Replace Operation
nl: Laatste vervangopdracht herhalen

en: Show All Matches _Dialog...
nl: Zoekresultaten _dialoogvenster weergeven...

en: Show Search All Matches Dialog
nl: Zoekresultaten dialoogvenster weergeven/verbergen

en: _Clear All Exclusions From Search
nl: Wis alle uitsluitingen van zoeken

en: Clear All Tree Nodes Properties of Exclusions From Search
nl: Wis alle boom knoop eigenschappen van uitsluiting van zoeken

en: View
nl: Weergave

en: Show/Hide _Tree Explorer
nl: Boom verkenner weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide Tree
nl: Boom weergeven/verbergen wisselen

en: Show/Hide Te_rminal
nl: Te_rminal tonen/verbergen

en: Toggle Show/Hide Terminal
nl: Wissel weergeven/verbergen Terminal

en: Toggle Focus Terminal/Te_xt
nl: Boom/tekst focus wisselen

en: Toggle Focus Between Terminal and Text
nl: Tussen boom en tekst focus wisselen

en: Show/Hide _Menubar
nl: Menubalk weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide Menubar
nl: Wisselen tussen menubalk weergeven en verbergen

en: Show/Hide Tool_bar
nl: Knoppenbalk weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide Toolbar
nl: Knoppenbalk weergeven/verbergen wisselen

en: Show/Hide _Statusbar
nl: Statusbalk weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide Statusbar
nl: Wisselen tussen statusbalk weergeven en verbergen

en: Show/Hide _Lines Node Parent to Children
nl: Toon/verberg regels knoopouder voor kinderen

en: Toggle Show/Hide Lines Between Node Parent and Children
nl: Wisselen tussen regels knoopouder en kinderen weergeven en verbergen

en: Show/Hide Node Name _Header
nl: Knoopnaambalk weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide Node Name Header
nl: Knoopnaambalk weergeven/verbergen wisselen

en: Toggle _Focus Tree/Text
nl: Boom/tekst focus wisselen

en: Toggle Focus Between Tree and Text
nl: Tussen boom en tekst focus wisselen

en: _Increase Toolbar Icons Size
nl: Vergroot afmetingen knoppenbalk pictogrammen

en: Increase the Size of the Toolbar Icons
nl: De afmetingen van de knoppenbalk pictogrammen vergroten

en: _Decrease Toolbar Icons Size
nl: Verklein afmetingen knoppenbalk pictogrammen

en: Decrease the Size of the Toolbar Icons
nl: De afmetingen van de knoppenbalk pictogrammen verkleinen

en: Full Screen _On/Off
nl: _Volledig scherm aan/uit

en: Toggle Full Screen On/Off
nl: Volledig scherm

en: _Always On Top On/Off
nl: _Altijd  Bovenop Aan/Uit

en: Disable Menubar i_n Titlebar
nl: Schakel menubalk uit i_n titelbalk

en: Do Not Place the Menubar in the Titlebar
nl: Plaats de menubalk niet in de titelbalk

en: Enable Menubar i_n Titlebar
nl: Schakel de menubalk in i_n de titelbalk

en: Place the Menubar in the Titlebar
nl: Plaats de menubalk in de titelbalk

en: Import
nl: Importeren

en: From _CherryTree File
nl: Uit_CherryTree bestand

en: Add Nodes of a CherryTree File to the Current Tree
nl: Knopen uit een CherryTree tekst bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _CherryTree Folder
nl: Uit_CherryTree Map

en: Add Nodes of a CherryTree Folder to the Current Tree
nl: Knopen uit een CherryTree map aan de huidige boom toevoegen

en: From _Indented List File
nl: Uit _Indented List bestand

en: Add Nodes from an Indented List File to the Current Tree
nl: Knooppunten uit een Indented List bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _Plain Text File
nl: Uit _platte tekst bestand

en: Add Node from a Plain Text File to the Current Tree
nl: Knopen uit een platte tekst bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _Folder of Plain Text Files
nl: Uit _map met platte tekst bestanden

en: Add Nodes from a Folder of Plain Text Files to the Current Tree
nl: Knopen uit een map met platte tekst bestanden aan de huidige boom toevoegen

en: From _HTML File
nl: Uit _HTML bestand

en: Add Node from an HTML File to the Current Tree
nl: Knoop uit een HTML bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _Folder of HTML Files
nl: Uit _map met HTML bestanden

en: Add Nodes from a Folder of HTML Files to the Current Tree
nl: Knopen uit een map met HTML bestanden aan de huidige boom toevoegen

en: From _Markdown File
nl: Uit _Markdown bestand

en: Add a node from a Markdown File to the Current Tree
nl: Voeg een knoop toe vanuit een Markdown bestand aan de huidige boom

en: From _Folder of Markdown Files
nl: Uit _map met Markdown bestanden

en: Add Nodes from a Folder of Markdown Files to the Current Tree
nl: Knopen uit een map met Markdown bestanden aan de huidige boom toevoegen

en: From _Gnote Folder
nl: Uit _Gnote map

en: Add Nodes of a Gnote Folder to the Current Tree
nl: Knopen uit een Gnote map aan de huidige boom toevoegen

en: From _KeepNote Folder
nl: Uit _KeepNote map

en: Add Nodes of a KeepNote Folder to the Current Tree
nl: Knopen uit een KeepNote map aan de huidige boom toevoegen

en: From _Leo File
nl: Uit _Leo bestand

en: Add Nodes of a Leo File to the Current Tree
nl: Knopen uit een Leo bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _Mempad File
nl: Uit _Mempad bestand

en: Add Nodes of a Mempad File to the Current Tree
nl: Knopen uit een Mempad bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _NoteCase HTML File
nl: Uit _NoteCase HTML bestand

en: Add Nodes of a NoteCase HTML File to the Current Tree
nl: Knopen uit een NoteCase HTML bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _RedNotebook HTML File
nl: Uit _RedNotebook HTML bestand

en: Add Nodes of a RedNotebook HTML file to the Current Tree
nl: Knopen uit een RedNotebook HTML bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From T_omboy Folder
nl: Uit T_omboy map

en: Add Nodes of a Tomboy Folder to the Current Tree
nl: Knopen uit een Tomboy map aan de huidige boom toevoegen

en: From T_reepad Lite File
nl: Uit T_reepad Lite bestand

en: Add Nodes of a Treepad Lite File to the Current Tree
nl: Knooppunten uit een Treepad Lite bestand aan de huidige boom toevoegen

en: From _Zim Folder
nl: Uit _Zim map

en: Add Nodes of a Zim Folder to the Current Tree
nl: Knopen uit een Zim map aan de huidige boom toevoegen

en: Export
nl: Exporteren

en: Export To _PDF
nl: Exporteer naar _PDF

en: Export To PDF
nl: Exporteer naar PDF

en: Export To _HTML
nl: Exporteer naar _HTML

en: Export To HTML
nl: Exporteer naar HTML

en: Export to Plain _Text
nl: Exporteer naar platte _tekst

en: Export to Plain Text
nl: Exporteer naar platte _tekst

en: _Export To CherryTree
nl: _Exporteer naar CherryTree

en: Export To CherryTree File or Folder
nl: Exporteer naar CherryTree bestand of map

en: Help
nl: Hulp

en: _Check Newer Version
nl: Op nieuwe versie controleren

en: Check for a Newer Version Available Online
nl: Op nieuwe versie controleren

en: Visit CherryTree's Website
nl: Bezoek CherryTree Website

en: _Source Code
nl: _Bron Code

en: Browse CherryTree's Source Code Online
nl: Bekijk CherryTree's Bron Code Online

en: _Report a Bug
nl: _Bug Melden

en: Report a Bug in CherryTree
nl: Bug melden

en: Online _Manual
nl: Online _handleiding

en: CherryTree's Online Manual
nl: Online handleiding

en: _About
nl: _Over

en: About CherryTree
nl: Over CherryTree

en: _Open Preferences Directory
nl: _Open instellingen map

en: Open the Directory with Preferences Files
nl: Open de map met instellingsbestanden

en: C_ut Anchor
nl: Anker knippen

en: Cut the Selected Anchor
nl: Knip het geselecteerde anker

en: _Copy Anchor
nl: _Anker kopiëren

en: Copy the Selected Anchor
nl: Kopieer het geselecteerde anker

en: _Delete Anchor
nl: Anker verwijderen

en: Delete the Selected Anchor
nl: Verwijder het geselecteerde anker

en: Edit _Anchor...
nl: _Anker wijzigen...

en: Edit the Underlying Anchor
nl: Onderliggende anker wijzigen

en: Copy Anchor Link
nl: _Anker link kopiëren

en: Copy Link to the Underlying Anchor to Clipboard
nl: Kopieer link van het onderliggende anker naar het klembord

en: C_ut Embedded File
nl: Ingevoegd bestand knippen

en: Cut the Selected Embedded File
nl: Knip het geselecteerde ingevoegde bestand

en: _Copy Embedded File
nl: Kopieer ingevoegde bestand

en: Copy the Selected Embedded File
nl: Kopieer het ingevoegde bestand

en: _Delete Embedded File
nl: Verwijder ingevoegde bestand

en: Delete the Selected Embedded File
nl: Verwijder het ingevoegde bestand

en: Open Embedded File
nl: Open ingevoegde bestand

en: _Rename
nl: He_rnoemen

en: Rename Embedded File
nl: Hernoem ingesloten bestand

en: _Save LatexBox as PNG...
nl: Latex-box op_slaan als PNG...

en: Save the Selected LatexBox as a PNG file
nl: Geselecteerde Latex-box opslaan als PNG bestand

en: _Edit LatexBox...
nl: Lat_ex-box wijzigen...

en: Edit the Selected LatexBox
nl: Geselecteerde Latex-box wijzigen

en: C_ut LatexBox
nl: Latex-box kn_ippen

en: Cut the Selected LatexBox
nl: Knip de geselecteerde Latex-box

en: _Copy LatexBox
nl: Latex-box _kopiëren

en: Copy the Selected LatexBox
nl: Kopieer de geselecteerde Latex-box

en: _Delete LatexBox
nl: Latex-box verwijderen

en: Delete the Selected LatexBox
nl: Verwijder de geselecteerde Latex-box

en: _Save Image as PNG...
nl: Afbeelding op_slaan als PNG...

en: Save the Selected Image as a PNG file
nl: Geselecteerde afbeelding opslaan als PNG bestand

en: _Edit Image...
nl: _Afbeelding wijzigen...

en: Edit the Selected Image
nl: Geselecteerde afbeelding wijzigen

en: C_ut Image
nl: _Afbeelding knippen

en: Cut the Selected Image
nl: Geselecteerde afbeelding knippen

en: _Copy Image
nl: _Afbeelding kopiëren

en: Copy the Selected Image
nl: Geselecteerde afbeelding kopiëren

en: _Delete Image
nl: _Afbeelding verwijderen

en: Delete the Selected Image
nl: Geselecteerde afbeelding verwijderen

en: Edit _Link...
nl: Koppeling _wijzigen...

en: Edit the Link Associated to the Image
nl: Wijzig de koppeling geassocieerd met de afbeelding

en: D_ismiss Link
nl: Koppeling afwijzen

en: Dismiss the Link Associated to the Image
nl: De koppeling geassocieerd met afbeelding verwijderen

en: Show/Hide _CherryTree
nl: _CherryTree weergeven/verbergen

en: Toggle Show/Hide CherryTree
nl: CherryTree weergeven/verbergen wisselen

en: Edit the Underlying Link
nl: Onderliggende koppeling wijzigen

en: C_ut Link
nl: Koppeling knippen

en: Cut the Selected Link
nl: Geselecteerde koppeling knippen

en: _Copy Link
nl: Koppeling kopiëren

en: Copy the Selected Link
nl: Geselecteerde koppeling kopiëren

en: Dismiss the Selected Link
nl: Geselecteerde afbeelding afwijzen

en: _Delete Link
nl: Koppeling verwijderen

en: Delete the Selected Link
nl: Geselecteerde koppeling verwijderen

en: Copy Selection or All
nl: Kopieer selectie of alles

en: Paste
nl: Plakken

en: Rename
nl: Hernoemen

en: PNG Image
nl: PNG afbeelding

en: Write to %s Failed
nl: Schrijven naar %s mislukt

en: Insert/Edit Link
nl: Koppeling invoegen/wijzigen

en: The Folder Link '%s' is Not Valid.
nl: De mapkoppeling '%s' is ongeldig.

en: The File Link '%s' is Not Valid.
nl: Het bestandskoppeling '%s' is ongeldig.

en: The Folder Link '%s' is Not Valid
nl: De mapkoppeling '%s' is ongeldig

en: The Link Refers to a Node that Does Not Exist Anymore (Id = %s)
nl: De koppeling verwijst naar een knoop die niet meer bestaat (Id = %s)

en: No anchor named '%s' found
nl: Geen anker met naam '%s' gevonden

en: Edit CodeBox
nl: Codevak wijzigen

en: You must associate a command to '%s'.
    Do so in the Preferences Dialog.
nl: Associeer een commando met '%s'.
    Dit kan bij voorkeuren.

en: Install the package 'xterm' or configure a different terminal in the Preferences Dialog.
nl: Installeer 'xterm' of configureer een andere terminal in het voorkeuren venster.

en: Edit Table Properties
nl: Wijzig tabeleigenschappen

en: CSV File
nl: CSV bestand

en: Insert Anchor
nl: Anker invoegen

en: Edit Anchor
nl: Anker wijzigen

en: Cannot Edit Embedded File in Read Only Node.
nl: Kan geen ingevoegde bestanden in Alleen Lezen modus bewerken.

en: Embedded File Automatically Updated:
nl: Ingevoegde bestand is automatisch geüpdate:

en: Change Selected
nl: Pas de geselecteerde aan

en: The Keyboard Shortcut '%s' is already in use.
nl: De sneltoets '%s' is al in gebruik.

en: The current associated action is '%s'
nl: De huidige geassocieerde actie is '%s'

en: Do you want to steal the shortcut?
nl: Wilt u de sneltoets stelen?

en: Edit Keyboard Shortcut
nl: Pas sneltoets aan

en: No Keyboard Shortcut
nl: Geen sneltoets

en: Writing to Disk...
nl: Naar schijf wegschrijven...

en: You Have No Write Access to %s
nl: U heeft geen schrijfrechten op %s

en: Enter Password for %s
nl: Geef wachtwoord voor %s

en: Failed integrity check of the saved document. Try File-->Save As
nl: Fout bij integriteits check opgeslagen document. Kies Bestand Opslaan als

en: Failed to encrypt the file
nl: Encryptie bestand mislukt

en: Search for
nl: Zoeken naar

en: Replace with
nl: Vervangen met

en: Match Case
nl: Hoofdlettergebruik gelijkmaken

en: Regular Expression
nl: Reguliere expressie

en: Online Manual
nl: Online _handleiding

en: Accent Insensitive
nl: Ongevoelig voor accenten

en: Override Exclusions
nl: Uitsluitingen Negeren

en: Whole Word
nl: Hele woord

en: Start Word
nl: Begin woord

en: Forward
nl: Volgende

en: Backward
nl: Vorige

en: All, List Matches
nl: Alle, toon treffers

en: First From Selection
nl: Eerste van selectie

en: First in All Range
nl: Eerste in hele bereik

en: Node Created After
nl: Knoop aangemaakt na

en: Node Created Before
nl: Knoop aangemaakt voor

en: Node Modified After
nl: Knoop aangepast na

en: Node Modified Before
nl: Knoop gewijzigd voor

en: Time filter
nl: Tijd filter

en: Node Content
nl: Node inhoud

en: Node Name and Tags
nl: Knoopnamen en labels

en: Only Selected Node and Subnodes
nl: Enkel geselecteerde knopen en subknopen

en: Show Iterated Find/Replace Dialog
nl: Zoek/Vervang dialoogvenster met alle treffers weergeven

en: Search options
nl: Zoek opties

en: At least one node was skipped because of exclusions set in the node properties.
    In order to clear all the exclusions, use the menu:
    Search -> Clear All Exclusions From Search
nl: Minstens 1 knoop is overgeslagen vanwege uitsluitingen in knoop eigensch.
    Om uitsluitingen te verwijderen, gebruik het menu:
    Zoeken -> Verwijder alle uitzonderingen bij Zoeken

en: Hide (Restore with '%s')
nl: Verbergen (herstellen met '%s')

en: Node Name
nl: Knoopnaam

en: Line
nl: Regel

en: Line Content
nl: Regelinhoud

en: Matches
nl: Overeenkomsten

en: Iterate Latest Find/Replace
nl: Laatste Zoek/Vervang herhalen

en: Close
nl: Sluiten

en: Find Previous
nl: Zoek vorige

en: Find Next
nl: Zoek volgende

en: Replace
nl: Vervang

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Downloading
nl: Ophalen

en: Remove from list
nl: Verwijderen uit _Bladwijzers

en: The new parent can't be one of his children!
nl: De nieuwe ouder kan niet een van zijn kinderen zijn!

en: Light Background, Dark Text
nl: Lichte achtergrond, donkere tekst

en: Dark Background, Light Text
nl: Donkere achtergrond, lichte tekst

en: Custom Background
nl: Aangepaste achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Selection Background
nl: Selectie achtergrondkleur

en: Tree Explorer
nl: Boom verkenner

en: Plain Text
nl: Platte tekst

en: Table
nl: Tabel

en: Code
nl: Code lettertype

en: Style Schemes
nl: Stijlschema's

en: Text Foreground
nl: Tekstkleur voorgrond

en: Text Background
nl: Tekst achtergrondkleur

en: Selection Foreground
nl: Tekstkleur voorgrond

en: Current Line Background
nl: Huidige regel achtergrond

en: Line Numbers Foreground
nl: Regelnummers voorgrond

en: Line Numbers Background
nl: Regelnummers achtergrond

en: Style Scheme Editor
nl: Stijlschema aanpassen

en: Set Dark Theme Icons
nl: Stel donkere thema iconen in

en: Set Light Theme Icons
nl: Stel lichte thema iconen in

en: Set Default Icons
nl: Stel standaard iconen in

en: Icon Theme
nl: Iconen thema

en: Move the Selected Bookmark Up
nl: Verplaats de geselecteerde bladwijzer omhoog

en: Move the Selected Bookmark Down
nl: Verplaats de geselecteerde bladwijzer omlaag

en: Remove the Selected Bookmark
nl: Verwijder de geselecteerde bladwijzer

en: Sort the Bookmarks Descending
nl: Sorteer de bladwijzers aflopend

en: Sort the Bookmarks Ascending
nl: Sorteer de bladwijzers oplopend

en: Choose Storage Type
nl: Kies opslagtype

en: Storage Type
nl: Opslagtype

en: CT saves the document in an encrypted 7zip archive. When viewing or editing the document, CT extracts the encrypted archive to a temporary folder, and works on the unencrypted copy. When closing, the unencrypted copy is deleted from the temporary directory. Note that in the case of application or system crash, the unencrypted document will remain in the temporary folder.
nl: CT slaat het document in een versleuteld 7zip archief op. Wanneer het document bekeken of bewerkt wordt, dan wordt het archief uitgepakt en ontsleuteld naar een tijdelijke map, waarna er vanaf de onversleutelde kopie wordt gewerkt. Wanneer het document wordt gesloten, dan wordt de onversleutelde kopie verwijderd uit de tijdelijke map. Merk op dat in het geval van een applicatie of systeem crash, het onversleutelde document in de tijdelijke map achterblijft.

en: Enter the New Password Twice
nl: Geef tweemaal het nieuwe wachtwoord in

en: Autosave Every
nl: Automatisch opslaan na

en: Minutes
nl: Minuten

en: The Password Fields Must be Filled.
nl: De wachtwoord velden moeten zijn ingevuld.

en: The Two Inserted Passwords Do Not Match.
nl: De ingegeven wachtwoorden komen niet overeen.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: The Current Document was Updated.
nl: Het huidige document is ververst.

en: Do you want to Save the Changes?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan?

en: Do you want to Execute the Code?
nl: Wilt u de code uitvoeren?

en: Ask Confirmation Before Executing the Code
nl: Vraag om bevestiging alvorens code uit te voeren

en: Use Internal Terminal
nl: Gebruik interne Terminal

en: A Hierarchical Note Taking Application, featuring Rich Text and Syntax Highlighting
nl: Een hiërarchisch notitie programma, gekenmerkt door Rich Text en syntax markering

en: 
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston,
    MA 02110-1301, USA.
nl: 
    Dit programma is vrije software; u kunt het verspreiden en / of wijzigen
    onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals gepubliceerd door
    de Free Software Foundation; ofwel versie 3 van de Licentie, of
    (naar uw keuze) enige latere versie.
    
    Dit programma wordt verspreid in de hoop dat het nuttig zal zijn,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie van
    VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. Zie het
    GNU General Public License voor meer details.
    
    U moet een kopie van de GNU General Public License hebben ontvangen
    samen met dit programma, zo niet, schrijf naar de Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston,
    MA 02110-1301, USA.

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Armenian
nl: Armeens

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Chinese Simplified
nl: Chinees vereenvoudigd

en: Chinese Traditional
nl: Chinees traditioneel

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: German
nl: Duits

en: Greek
nl: Grieks

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Kazakh
nl: Kazachs

en: Kazakh (Latin)
nl: Kazachs

en: Korean
nl: Koreaans

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Persian
nl: Perzisch

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Portuguese Brazil
nl: Braziliaans Portugees

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Spanish
nl: Spaans

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Ukrainian
nl: Oekraïns

en: Number of Rich Text Nodes
nl: Aantal Rich Text knopen

en: Number of Plain Text Nodes
nl: Aantal platte tekst knopen

en: Number of Code Nodes
nl: Aantal code knopen

en: Number of Images
nl: Aantal afbeeldingen

en: Number of LatexBoxes
nl: Aantal Latex-boxen

en: Number of Embedded Files
nl: Aantal ingevoegde bestanden

en: Number of Tables
nl: Aantal tabellen

en: Number of CodeBoxes
nl: Aantal codevakken

en: Number of Anchors
nl: Aantal ankers

en: Number of Shared Nodes / Groups
nl: Aantal gedeelde knopen / groepen

en: Latex Text
nl: LaTeX tekst

en: Image Size dpi
nl: Afbeelding afmetingen dpi

en: Reference
nl: Verwijzingen

en: LaTeX Math and Equations Tutorial
nl: LaTex wiskunde en vergelijkingen hulp

en: LaTeX Math Symbols Reference
nl: LaTeX wiskunde symbolen referentie

en: Image Properties
nl: Afbeelding eigenschappen

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Automatic Syntax Highlighting
nl: Automatische syntax markering

en: Size
nl: Grootte

en: Show Line Numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Highlight Matching Brackets
nl: Bij elkaar behorende haken markeren

en: Options
nl: Opties

en: Rows
nl: Rijen

en: Columns
nl: Kolommen

en: Default Width
nl: Standaard breedte

en: Table Size
nl: Tabel grootte

en: Column Properties
nl: Kolom eigenschappen

en: Lightweight Interface (much faster for large tables)
nl: Eenvoudige Interface (sneller voor grote tabellen)

en: Import from CSV File
nl: Importeren van CSV bestand

en: Could not access the executables 'latex' and 'dvipng'
nl: Kan geen toegang verkrijgen tot de programma's 'latex' en 'dvips'

en: For example, on Ubuntu the packages to install are:
nl: Bijvoorbeeld, in Ubuntu zijn de pakketten om te installeren:

en: For example, on macOS the packages to install are:
nl: Bijvoorbeeld, in Mac OS zijn de pakketten om te installeren:

en: Could not access the executable 'latex'
nl: Kan geen toegang verkrijgen tot het programma 'latex'

en: Could not access the executable 'dvipng'
nl: Kan geen toegang verkrijgen tot het programma 'dvipng'

en: Show White Spaces
nl: Witruimte weergeven

en: Highlight Current Line
nl: Huidige regel markeren

en: Text Editor
nl: Tekstverwerker

en: Internal Terminal Shell
nl: Interne Terminal Shell

en: Command per Node/CodeBox Type
nl: Commando per knoop/Codevak type

en: Terminal Command
nl: Terminal commando

en: Code Execution
nl: Code uitvoeren

en: The Size of the Toolbar Icons is already at the Maximum Value.
nl: De grootte van de knoppenbalk is al op de maximale waarde.

en: The Size of the Toolbar Icons is already at the Minimum Value.
nl: De grootte van de knoppenbalk is al op de minimale waarde.

en: This Change will have Effect Only After Restarting CherryTree.
nl: Om de verandering toe te passen moet CherryTree opnieuw worden gestart.

en: The database file %s is corrupt, see log for more details.
nl: Het database bestand %s bevat fouten, zie het log-bestand voor meer info.

en: Backup files are by default 3 in the same folder of the corrupted document, with the same name plus trailing tildes (~, ~~, ~~~). Try first the backup with one tilde: copy the file to another directory, remove the trailing tilde and open with cherrytree. If it still fails, try the one with two tildes and if it still fails try the one with three tildes.
nl: Backup bestanden staan standaard per 3 in dezelfde map als het beschadigde bestand met dezelfde naam met als postfix tildes (~, ~~, ~~~). Probeer eerst het backup bestand met één tilde: kopieer het bestand naar een andere map, verwijder de postfix tilde en open het met cherrytree. Als dit nog steeds niet lukt, probeer dan de file met twee tildes en als dit ook nog mislukt, probeer dan die met drie tildes.

en: %s write failed - file is missing. Reattach USB drive or shared resource!
nl: %s wegschrijven mislukt - bestand ontbreekt. Koppel usb of gedeelde bron opnieuw aan!

en: %s write failed - is file blocked by a sync program?
nl: %s wegschrijven mislukt - wordt het bestand geblokkeerd door een sync programma?

en: %s reopen failed - file is missing. Reattach USB drive or shared resource!
nl: %s opnieuw openen mislukt - bestand ontbreekt. Koppel USB disk of gedeelde bron opnieuw!

en: Tab Width
nl: Tab breedte

en: Insert Spaces Instead of Tabs
nl: Spaties in plaats van tabs invoegen

en: Use Line Wrapping
nl: Regelterugloop gebruiken

en: Line Wrapping Indentation
nl: Inspringing bij regelterugloop

en: Enable Automatic Indentation
nl: Automatische inspringing inschakelen

en: Scroll Beyond Last Line
nl: Scroll verder dan laatste regel

en: Cursor Blinking
nl: Knipperende Cursor

en: System Default
nl: Systeem standaard

en: On
nl: Aan

en: Off
nl: Uit

en: Text Margin: Left
nl: Tekst Marge: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Vertical Space Around Lines
nl: Regelafstand

en: Vertical Space in Wrapped Lines
nl: Regelafstand van regels met tekstterugloop

en: Timestamp Format
nl: Tijdstempel opmaak

en: Horizontal Rule
nl: Horizontale lijn

en: Chars to Select at Double Click
nl: Geselecteerde karakters bij dubbelklikken

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Remove Color
nl: Verwijder kleur

en: Question
nl: Vraag

en: Error
nl: Fout

en: Select File
nl: Selecteer bestand

en: Select Folder
nl: Selecteer map

en: Save File as
nl: Bestand opslaan als

en: Save To Folder
nl: In map bewaren

en: Use Different Cherries per Level
nl: Gebruik verschillende Cherries per niveau

en: Use Selected Icon
nl: Gebruik het geselecteerde pictogram

en: No Icon
nl: Geen pictogram

en: Hide Right Side Auxiliary Icon
nl: Verberg het rechter hulppictogram

en: Default Text Nodes Icons
nl: Standaard tekstknopen pictogrammen

en: Restore Expanded/Collapsed Status
nl: Inklappen/uitklappen status herstellen

en: Expand all Nodes
nl: Alle knopen uitklappen

en: Collapse all Nodes
nl: Alle knopen inklappen

en: Nodes in Bookmarks Always Visible
nl: Knopen in bladwijzers altijd zichtbaar

en: Nodes Status at Startup
nl: Knopen status bij opstarten

en: Tree Nodes Names Wrapping Width
nl: Boom knoopnamen regelterugloop breedte

en: Display Tree on the Right Side
nl: Boom aan de rechterzijde weergeven

en: Move Focus to Text at Mouse Click
nl: Verplaats de focus naar de tekst bij muisklik

en: Expand Node at Mouse Click
nl: Klap knoop uit bij muisklik

en: Last Visited Nodes on Node Name Header
nl: Laatst bezochte knopen weergeven in knoopnaam kop

en: Select Node Icon
nl: Selecteer het knoop pictogram

en: No Node is Selected
nl: Geen knoop geselecteerd

en: The Tree is Empty!
nl: De boom is leeg!

en: The Selected Node is Read Only.
nl: De geselecteerde knoop is Alleen Lezen.

en: This Feature is Available Only in Rich Text Nodes.
nl: Deze eigenschap is alleen beschikbaar voor Rich Text knopen.

en: This Feature is Not Available in Automatic Syntax Highlighting Nodes.
nl: Deze eigenschap is niet beschikbaar voor knopen met automatische syntax markering.

en: No Text is Selected.
nl: Geen tekst geselecteerd.

en: No Table is Selected.
nl: Geen tabel geselecteerd.

en: No CodeBox is Selected.
nl: Geen codevak geselecteerd.

en: New Child Node Properties
nl: Nieuwe subknoop eigenschappen

en: New Node Properties
nl: Nieuwe knoop eigenschappen

en: Node Properties
nl: Knoop eigenschappen

en: Leaving the Node Type Rich Text you will Lose all Formatting for This Node, Do you want to Continue?
nl: Uitschakelen van Rich Text knoop type zal alle opmaak voor deze knoop verwijderen. Wilt u doorgaan?

en: Are you sure to <b>Delete the node '%s'?</b>
nl: Weet u zeker dat u <b>de knoop '%s' wilt verwijderen?</b>

en: The node <b>has Children, they will be Deleted too!</b>
nl: Deze knoop <b>heeft kinderen die ook zullen worden verwijderd!</b>

en: Select the New Parent
nl: Selecteer de nieuwe ouder

en: The new parent can't be the very node to move!
nl: Verplaatsen mislukt: een knoop kan niet zichzelf als ouder hebben!

en: The new chosen parent is still the old parent!
nl: Geen wijziging: de nieuw gekozen ouder is dezelfde als de oude ouder!

en: %s Nodes Properties Changed
nl: %s Knoop eigenschappen aangepast

en: To WebSite
nl: Naar website

en: To File
nl: Naar bestand

en: To Folder
nl: Naar map

en: To Node
nl: Naar knoop

en: Anchor Name (optional)
nl: Ankernaam (optioneel)

en: There are No Anchors in the Selected Node.
nl: Er zijn geen ankers in de geselecteerde knoop.

en: Choose Existing Anchor
nl: Kies bestaand anker

en: Anchor Name
nl: Ankernaam

en: The pattern '%s' was not found
nl: Het patroon '%s' is niet gevonden

en: CherryTree File
nl: CherryTree bestand

en: A folder '%s' already exists in '%s'.
    <b>Do you want to remove it?</b>
nl: Map '%s' bestaat al in '%s'.
    <b>Verwijderen?</b>

en: A file '%s' already exists in '%s'.
    <b>Do you want to remove it?</b>
nl: Een bestand '%s' bestaat al in '%s'.
    <b>Verwijderen?</b>

en: Preferences File
nl: Instellingenbestand

en: Has the System Tray appeared on the panel?
nl: Is het systeemvak verschenen op de balk?

en: Your system does not support the System Tray
nl: Er is geen systeemvak beschikbaar

en: CherryTree Hierarchical Note Taking
nl: CherryTree hiërarchisch notitie programma

en: _Exit CherryTree
nl: _CherryTree afsluiten

en: Show Menubar:
nl: Toon menubalk:

en: The Path %s does Not Exist
nl: Pad %s bestaat niet

en: "%s" is Not a CherryTree File
nl: "%s" is geen CherryTree bestand

en: Error Parsing the CherryTree Path:
    "%s"
nl: Fout bij het parsen van het CherryTree pad:
    "%s"

en: No node named '%s' found.
nl: Geen anker met naam '%s' gevonden.

en: Temporary Files were Created and Opened with External Applications.
nl: Tijdelijke bestanden zijn gemaakt en geopend met externe applicaties.

en: Quit the External Applications Before Quit CherryTree.
nl: Sluit de externe applicatie af vóór afsluiten CherryTree.

en: Did you Quit the External Applications?
nl: Heeft u de externe applicatie afgesloten?

en: The Document was Reloaded After External Update to CT* File.
nl: Dit document is herladen na een externe update van CT* bestand.

en: Autosave on Quit
nl: Automatisch opslaan bij afsluiten

en: Create a Backup Copy Before Saving
nl: Reservekopie maken voor opslaan

en: Number of Backups to Keep
nl: Aantal bewaarde backups

en: Custom Backup Directory
nl: Aangepaste backup map

en: Saving
nl: Opslaan

en: Automatically Check for Newer Version
nl: Automatisch op nieuwe versies controleren

en: Reload Document From Last Session
nl: Document laden uit laatste sessie

en: Reload After External Update to CT* File
nl: Opnieuw inladen na externe bijwerking van CT* bestand

en: Enable Debug Log
nl: Schakel debug log in

en: Debug Log Directory
nl: Debug log map

en: Enable System Tray Docking
nl: In systeemvak verbergen inschakelen

en: Start Minimized in the System Tray
nl: Geminimaliseerd in systeemvak opstarten

en: System Tray
nl: Systeemvak

en: Language
nl: Taal

en: _Hide
nl: Verbergen

en: Hide the Window
nl: Verberg het venster

en: Node Type
nl: Knoop type

en: Tags
nl: Labels

en: Spell Check
nl: Spellingscontrole

en: Word Count
nl: Woorden tellen

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Date Modified
nl: Wijzigingsdatum

en: No Previous Node Copy Was Performed During This Session or the Source Tree is No Longer Available.
nl: Geen vorige knoop kopieer actie is uitgevoerd tijdens deze sessie, of de bron boom is niet langer beschikbaar.

en: The Source Tree Node is No Longer Available.
nl: The bron boom knoop is niet langer beschikbaar.

en: English
nl: Engels

en: Text and Code
nl: Tekst en code

en: Plain Text and Code
nl: Platte tekst en code

en: Special Characters
nl: Speciale tekens

en: Theme
nl: Thema

en: Links
nl: Koppelingen

en: Toolbar
nl: Knoppenbalk

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Monospace
nl: Vaste breedte

en: Code Font
nl: Code lettertype

en: Terminal Font
nl: Terminal Lettertype

en: Tree Font
nl: Boom lettertype

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Enable Word Count in Statusbar
nl: Toon aantal woorden in statusbalk

en: Show the Document Directory in the Window Title
nl: Toon de bestandsmap in de venstertitel

en: Show the Full Path in the Node Name Header
nl: Toon het volledige pad in de knoopnaam kop

en: Dedicated Bookmarks Menu in Menubar
nl: Aangepast bladwijzers menu in menubalk

en: Menubar in Titlebar
nl: Menubalk in in de titelbalk

en: Toolbar Icons Size
nl: Grootte van knoppenbalk pictogrammen

en: Scrollbar Slider Minimum Size (0 = System Default)
nl: Schuifbalk minimum grootte (0 = Default)

en: Scrollbar Overlays Text Editor
nl: Schuifbalk Overlays Text Editor

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Enable Tooltips When Hovering
nl: Inschakelen Tooltips

en: Max Search Results per Page
nl: Max Zoek resultaten per Bladzij

en: Enable Custom Web Link Clicked Action
nl: Aangepaste webkoppeling klik-actie inschakelen

en: Enable Custom File Link Clicked Action
nl: Aangepaste bestandskoppeling klik-actie inschakelen

en: Enable Custom Folder Link Clicked Action
nl: Aangepaste map koppeling klik-actie inschakelen

en: Custom Actions
nl: Aangepaste acties

en: Colors
nl: Kleuren

en: Underline Links
nl: Onderstreep koppelingen

en: Use Relative Paths for Files And Folders
nl: Gebruik relatieve paden voor bestanden en mappen

en: Anchor Size
nl: Anker grootte

en: Replace in Current Node
nl: Vervang in huidige knoop

en: Search in Current Node
nl: Zoek in huidige knoop

en: <b>The pattern '%s' was not found</b>
nl: <b>Het patroon '%s' is niet gevonden</b>

en: Replace in Multiple Nodes...
nl: Vervang in meerdere knopen...

en: Find in Multiple Nodes...
nl: Zoeken in meerdere knopen...

en: No Previous Search Was Performed During This Session.
nl: Geen vorige zoekopdracht is uitgevoerd tijdens deze sessie.

en: PDF File
nl: PDF bestand

en: Plain Text Document
nl: Platte tekst document

en: Who is the Parent?
nl: Wie is de ouder?

en: The Tree Root
nl: De boomwortel

en: The Selected Node
nl: De geselecteerde knoop

en: Enable Spell Check
nl: Spellingcontrole inschakelen

en: Spell Check Language
nl: Spellingcontrole taal

en: Expand CodeBoxes Automatically
nl: Vergroot codevak automatisch

en: Threshold Number of Table Cells for Lightweight Interface
nl: Grenswaarde aantal tabel cellen van Eenvoudige Interface

en: Embedded File Icon Size
nl: Ingevoegde bestand pictogram grootte

en: Embedded File Size Limit (MB)
nl: Max. grootte ingevoegde bestanden (MB)

en: Show File Name on Top of Embedded File Icon
nl: Toon de bestandsnaam boven het pictogram voor ingebed bestand

en: Limit of Undoable Steps Per Node
nl: Max. ongedaan maak stappen per knoop

en: Auto Link CamelCase Text to Node With Same Name
nl: Automatisch linken CamelCase tekst aan de knoop met dezelfde naam

en: At Triple Click Select the Whole Paragraph
nl: Selecteer bij driedubbelklik de gehele alinea

en: Enable Markdown Auto Replacement (Experimental)
nl: Schakel automatische vervanging Markdown in (experimenteel)

en: Scale
nl: Schaal

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Schuin

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Text Color Foreground
nl: Tekstkleur voorgrond

en: Text Color Background
nl: Tekst achtergrondkleur

en: Small
nl: Klein

en: Scalable Tags
nl: Schaalbare tags

en: Execute Code
nl: Code uitvoeren

en: Change CodeBox Properties
nl: Wijzig Codevak eigenschappen

en: No Previous Text Format Was Performed During This Session.
nl: Geen vorige tekstopmaak uitgevoerd tijdens deze sessie.

en: Link Name
nl: Koppelingsnaam

en: The Cursor is Not into a Paragraph.
nl: De cursor bevindt zich niet in een alinea.

en: Pick a Foreground Color
nl: Kies een voorgrond kleur

en: Pick a Background Color
nl: Kies een achtergrond kleur

en: Chars for Bulleted List
nl: Tekens voor opsomming

en: Chars for Todo List
nl: Tekens voor todo lijst

en: Chars for Table Of Content
nl: Tekens voor inhoudsopgave

en: Chars for Smart Double Quotes
nl: Tekens voor slimme dubbele aanhalingstekens

en: Chars for Smart Single Quotes
nl: Tekens voor slimme enkele aanhalingstekens

en: Enable Smart Quotes Auto Replacement
nl: Schakel automatisch vervangen slimme aanhalingstekens in

en: Enable Symbol Auto Replacement
nl: Schakel automatisch vervangen symbolen in

en: Supported Symbols Auto Replacements
nl: Ondersteunde symbolen voor automatische vervanging

en: Only at the Start of the Line
nl: Alleen aan het begin van de regel

en: Use Selected Color
nl: Gebruik de geselecteerde kleur

en: Tags for Searching
nl: Labels om te zoeken

en: Exclude from Searches
nl: Uitsluiten voor zoekopdrachten

en: This Node
nl: Deze knoop

en: The Subnodes
nl: De subknopen

en: Read Only
nl: Alleen lezen

en: Unique Id
nl: Uniek Id

en: Shared Nodes Group
nl: Gedeelde Knoop Groep

en: Choose Existing Tag
nl: Kies bestaand label

en: Tag Name
nl: Labelnaam

en: Pick a Color
nl: Kies een kleur

en: Involved Nodes
nl: Betrokken knopen

en: Selected Text Only
nl: Alleen geselecteerde tekst

en: Selected Node Only
nl: Alleen geselecteerde knoop

en: Selected Node and Subnodes
nl: Geselecteerde knopen en subknopen

en: All the Tree
nl: De hele boom

en: Include Node Name
nl: Insluiten knoopnaam

en: Links Tree in Every Page
nl: Boom koppelen in elke pagina

en: New Node in New Page
nl: Nieuw knoop in nieuwe pagina

en: Single File
nl: Enkel bestand

en: Checking for Newer Version...
nl: Controleren op nieuwe versie...

en: Failed to Retrieve Latest Version Information - Try Again Later.
nl: Ophalen info laatste versie is mislukt - Probeer het later nog eens.

en: A Newer Version Is Available!
nl: Er is een nieuwe versie beschikbaar!

en: You Are Using the Latest Version Available.
nl: U gebruikt de laatst beschikbare versie.

en: You Are Using a Development Version.
nl: U gebruikt een ontwikkel versie.

en: Image Format Not Recognized
nl: Afbeeldingstype niet herkend

en: Insert Table
nl: Tabel invoegen

en: The Maximum Size for Embedded Files is %s MB.
nl: De maximale grootte voor ingevoegde bestanden is %s MB.

en: Do you want to Continue?
nl: Wilt u verder gaan?

en: Tabs Replaced
nl: Tabs vervangen

en: Lines Stripped
nl: Gestripte regels

en: Warning: One or More Images Were Reduced to Enter the Page!
nl: Waarschuwing: een of meer afbeeldingen zijn verkleind tot de pagina!

en: Print CherryTree version
nl: Toon CherryTree versie

en: Node name to focus
nl: Knoop naam om op te focussen

en: Anchor name to scroll to in node
nl: Anker naam om naar toe te scrollen in knooppunt

en: Export to HTML at specified directory path
nl: Exporteer naar HTML op opgegeven map pad

en: Export to Text at specified directory path
nl: Exporteer naar TXT op opgegeven map pad

en: Export to PDF at specified directory path
nl: Exporteer naar PDF op opgegeven map pad

en: Overwrite if export path already exists
nl: Overschrijven als export pad reeds bestaat

en: Export to a single file (for HTML or TXT)
nl: Exporteer naar een enkel bestand (voor HTML of TXT)

en: Password to open document
nl: Wachtwoord om document te openen

en: Create a new window
nl: Maak een nieuw venster

en: Run in secondary session, independent from main session
nl: Uitvoeren in secundaire sessie, onafhankelijk van hoofdsessie

en: Are you sure to Reset to Default?
nl: Zeker dat u wilt teruggaan naar de standaardwaarde?

en: HTML Document
nl: HTML document

en: Markdown Document
nl: Markdown document

en: Mempad Document
nl: Mempad document

en: Treepad Document
nl: Treepad document

en: Leo Document
nl: Leo document
