choqok - en to bs translation catalogue (495 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
bs: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
bs: Alati

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
bs: Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
bs: Pomoć

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
bs: Nije moguće učitati dodatke %1. Provjerite vašu instalaciju.

en: Cannot find the desired account.
bs: Nije moguće pronaći željeni nalog.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti označeni nalog?

en: Cannot remove the account.
bs: Nije moguće ukloniti nalog.

en: Select Micro-Blogging Service
bs: Označi servis mikroblogginga

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
bs: Potrebno je ponovno pokrenuti Choqok kako bi promjene pri prioritetu naloga postale važeće.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
bs: Dodaj novi nalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
bs: Dodaj novi nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
bs: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
bs: Izmijeni odabrani nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
bs: &Izmijeni...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
bs: Ukloni odabrani nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
bs: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Alias
bs: Pseudonim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
bs: Mikroblog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
bs: Samo za čitanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
bs: Nalog samo za čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
bs: Brzo slanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
bs: Prikaži u brzom postu

en: The Account registration failed.
bs: Registracija naloga neuspješna.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
bs: Neuspješna potvrda unesenih podataka.
    Molimo provjerite polja za unos.
    Možda je izostavljeno jedno od neophodnih polja?

en: Edit Account
bs: Uredi račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
bs: Uključi emocije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
bs: Prikaži slanja u obrnutom redoslijedu (POtrebno ponovo pokrenuti da se dobije efekat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
bs: Vidjet ćete poruku sa imenom retvitera kao autora, plus Retweeted napomenu od originalnog autora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
bs: Prikaži Retweeted/ponovljena slanaj na Choqok način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
bs: Koristi prilagođen izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
bs: Font za poruku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
bs: Podešavanje boje posta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
bs: Pozadina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
bs: Zadana boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
bs: Boja nepročitanog posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
bs: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
bs: Boja vlastitog posta:

en: &General
bs: &Opšte

en: &Notifications
bs: &Obavještenja

en: URL &Shortening
bs: Skraćivanje URL-a

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
bs: Opšta podešavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
bs: Prikaži pozdravni ekran pri pokretanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
bs: Označi sve postove kao pročitane po izlasku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
bs: Omogući automatsku provjeru pravopisa u uređivaču poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
bs: Označi sve nepročitane postove kao pročitane pri prelasku u sistemsku traku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
bs: &Koristi prilagođeni web-preglednik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
bs: Koristi prilagođeni prefiks za ponovno slanje [ReTweet]:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
bs: Opcije vremenske trake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
bs: &Nadogradi interval:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
bs: &Broj postova prikazanih u vremenskim linijama:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
bs: Isključen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
bs: &Prikaži sve nove postove u jednoj obavijesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
bs: &Trajanje obavijesti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
bs: Nova obavještenja o slanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
bs: Prikaži obavještenja koristeći KNotify

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
bs: Prikaži obavještenja koristeći indikator poruke

[ctx: No shortener service]
en: None
bs: Ništa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
bs: Skrati &URL-ove prilikom umetanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
bs: Ukloni "http://" sa skraćenih URL-ova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
bs: Izmijeni dodatak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
bs: O dodatku

en: General Plugins
bs: Opšti priključci

en: KDE Micro-Blogging Client.
bs: KDE-ov mikrobloging klijent.

en: Author, Developer and Maintainer
bs: Autor, zazvoj i održavanje

en: Developer
bs: Programer

en: Artworks
bs: Crteži

en: UI improvements
bs: Poboljšanja UI-a

en: Search API implementation
bs: Implementacija API-ja za pretraživanje

en: D-Bus and Konqueror plugin
bs: D-Bus i Konqueror priključak

en: Improvements on Image preview plugin
bs: Poboljšanje priključka Pregled slike

en: Twitter photo upload
bs: Twitter učitavanje slike

en: Twitter microblog developer
bs: Twitter mikroblog razvoj

en: Bug fixes and improvements
bs: Popravke grešaka i unapređenja

en: Various improvements
bs: Razna poboljšanja

en: Update Timelines
bs: Ažuriraj vremenske tokove

en: Mark All As Read
bs: Označi sve kao pročitane

[ctx: @action]
en: Minimize
bs: Minimiziraj

[ctx: @action]
en: Restore
bs: Obnovi

en: Enable Update Timer
bs: Omogući sat ažuriranja

en: Enable Notifications
bs: Uključi obavještenja

en: Hide Menubar
bs: Sakrij traku menija

en: Clear Avatar Cache
bs: Očisti privremenu memoriju avatara

en: You have to restart Choqok to load avatars again
bs: Potrebno je restartovati Choqok kako bi avatari bili ponovo učitani

en: Upload Medium...
bs: Slanje medija...

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
bs: Nema kreiranih naloga. Potrebno je kreirati nalog da bi objava postova bila moguća.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
bs: Kako biste koristili Choqok, potrebno je imati barem jedan nalog pri nekom podržanom servisu mikroblogginga.
    Da li želite dodati jedan nalog sada?

en: Restore
bs: Vrati

en: Minimize
bs: Minimiziraj

en: Loading timelines...
bs: Učitavanje vremenskih tokova...

en: 1 unread post | %1 unread posts
bs[0]: %1 nepročitan post
bs[1]: %1 nepročitana posta
bs[2]: %1 nepročitaniha postova

en: Choqok - Disabled
bs: Choqok - Onemogućen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
bs: Priloži datoteku

en: Abort
bs: Prekini

en: Select Media to Upload
bs: Odaberij medij za slanje

en: Discard Attachment
bs: Odbaci datoteku

en: Attaching <b>%1</b>
bs: Prilažem <b>%1</b>

en: Conversation %1
bs: Konverzacija %1

en: Please wait...
bs: Molim sačekajte...

en: Conversation
bs: Razgovor

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
bs: Ponovljeno

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
bs: Tvoji postovi su preuzeti od drugih korisnika

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
bs: Slanje medija neuspješno: neuspjelo čitanje medija.

en: Repeat of %1
bs: Ponavljanje od %1

en: Repeated by %1
bs: Ponovio %1

en: Repeat this notice?
bs: Ponovi ovu napomenu?

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
bs: Neuspješno preuzimanje liste prijatelja. Primljeni podaci sa servera su pokvareni.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
bs: Lista prijatelja za nalog %1 se ne može ažurirati:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
bs: Neuspjelo dobavljanje konverzacije. %1

en: Manual ReSend
bs: Manualno ponovno slanje

en: Repeat
bs: Ponovi

en: Repeat post using API
bs: Ponovi post koristeći API

en: Search for %1
bs: Traži %1

en: Open tag page in browser
bs: Otvori stranicu oznaka u pregledaču

en: Show latest group posts
bs: Pikaži zadnja slanja na grupi

en: Open group page in browser
bs: Otvori stranicu grupe u pregledaču

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
bs: Ko je %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
bs: Postovi od %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
bs: Odgovori za %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
bs: Otvori profil u browser-u

en: Actions
bs: Akcije

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
bs: Piši za %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
bs: Pošalji privatnu poruku %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
bs: Odjavi se od %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
bs: Prijavi se na %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
bs: Blokiraj %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
bs: Tragovi koji uključuju ovu hash-oznaku

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
bs: Dentovi uključuju ovu grupu

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
bs: Dentovi ovog korisnika

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
bs: Dentovi za ovog korisnika

en: Unable to fetch search results.
bs: Neuspješno preuzimanje rezultata pretrage.

en: Unable to fetch search results: %1
bs: Neuspješno preuzimanje rezultata pretrage: %1

en: Send Private Message
bs: Pošalji privatnu poruku

[ctx: Send message to]
en: To:
bs: Za:

en: Reload friends list
bs: Osvježi listu prijatelja

[ctx: Send private message]
en: Send
bs: Šalji

[ctx: Timeline Name]
en: Home
bs: Početni direktorij

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
bs: Vi i Vaši prijatelji

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
bs: Odgovori

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
bs: Odgovori za vas

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
bs: Dolazna pošta

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
bs: Vaše dolazne privatne poruke

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
bs: Odlazna

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
bs: Privatne poruke koje ste poslali

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
bs: Omiljeni

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
bs: Najčešće korišteni

[ctx: Timeline Name]
en: Public
bs: Javni

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
bs: Javna vremenska linija

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
bs: Vaši postovi koji su drugi preporučili na Twitter-u

en: Send Private Message...
bs: Pošalji privatnu poruku...

en: Search...
bs: Traži...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
bs: Ažuriraj listu prijatelja

en: Creating the new post failed. Text is empty.
bs: Kreiranje novog posta neuspješno. Tekst je prazan.

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
bs: Kreiranje nove poruke neuspjelo. Rezultanti podaci se ne mogu analizirati.

en: Private message sent successfully
bs: Privatna poruka uspješno poslana.

en: Fetching the new post failed. %1
bs: Preuzimanje novih poruka neuspjelo. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
bs: Preuzimanje novog posta neuspjelo. Analiza finalnih podataka nije moguća.

en: Removing the post failed. %1
bs: Brisanje posta neuspjelo. %1

en: Favorite creation failed. %1
bs: Kreiranje favorita neuspjelo. %1

en: Removing the favorite failed. %1
bs: Brisanje favorita neuspjelo. %1

en: Updating friends list for account %1...
bs: Ažuriram listu prijatelja za nalog %1 ...

en: Friends list for account %1 has been updated.
bs: Lista prijatelja za nalog %1 je ažurirana.

en: Timeline update failed: %1
bs: Ažuriranje vremenske linije neuspjelo, %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
bs: Neuspjelo stvaranje prijateljstva s %1. %2

en: You are now listening to %1's posts.
bs: Trenutno osluškujete objave od %1.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
bs: Neuspjelo slapanje prijateljstva s %1: server je vratio neispravne podatke.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
bs: Sklapanje prijateljstva sa %1 neuspjelo %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
bs: Neuspješan prekid prijateljstva s %1. %2

en: You will not receive %1's updates.
bs: Nećete primati dopune od %1.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
bs: Neuspješan prekid prijateljstva s %1: server je vratio neispravne podatke.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
bs: Prekid prijateljstva sa %1 neuspješno: %2

en: Blocking %1 failed. %2
bs: Neuspjelo blokiranje %1. %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
bs: Nećete više biti ometani za %1.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
bs: Neuspjelo blokiranje %1: server je vratio neispravne podatke.

en: Reporting %1 failed. %2
bs: Izvještavanje %1 neuspjelo. %2

en: Reporting %1 failed: the server returned invalid data.
bs: Neuspjelo izvještavanje %1: server je vratio neispravne podatke.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
bs: Neuspjela analiza podataka primljenih sa servera.

en: (The search result is empty.)
bs: (rezultat pretrage je prazan.)

en: Mark timeline as read
bs: Označi naslovnicu kao pročitano

en: Close Timeline
bs: Zatvori hronologiju

en: Close All
bs: Zatvori sve

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
bs: Odgovor

en: Reply to %1
bs: Odgovori na %1

en: Write to %1
bs: Piši za %1

en: Reply to all
bs: Odgovori svima

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
bs: Omiljeno

en: <a href='%1' title='Sent from %2 via OStatus'>%2</a>
bs: <a href='%1' title='Poslano od %2 preko OStatus'>%2</a>

en: Show Conversation
bs: Prikaži razgovor

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
bs: <a href='replyto://%1'>odgovor na</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
bs: Traži

[ctx: Search query]
en: Query:
bs: Upit:

[ctx: @action:button]
en: Search
bs: Traži

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
bs: Rezultati pretrage za %1

en: Close Search
bs: Zatvori pretragu

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Page Number
bs: Broj stranice

en: Cannot load user information.
bs: Nije moguće učitati informacije o korisniku.

en: Close
bs: Zatvori

[ctx: User posts]
en: Posts
bs: Postovi

[ctx: User friends]
en: Friends
bs: Prijatelji

[ctx: User followers]
en: Followers
bs: Pratioci

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
bs: <table><tr><b>Zadnji status:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
bs: Otkaži pretplatu

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Block
bs: Blokiraj

en: There is no account with alias %1.
bs: Ne postoji nalog sa pseudonimom %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
bs: Korisnički nalog sa tim pseudonimom već postoji: jedinstveni pseudonim mora biti specificiran.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
bs: Nije moguće stvoriti posao u KDE-u. Molim provjerite vašu instalaciju.

en: Cannot download image from %1.
bs: Nije moguće preuzeti sliku s %1.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
bs: PluginId nije specificiran, posljednji korišteni dodatak je ništavan.

en: The server returned an error
bs: Server je vratio grešku

en: Error on communication with server
bs: Greška u komunikaciji sa serverom

en: Error on parsing results
bs: Greška pri analizi rezultata.

en: Authentication error
bs: Greška autentifikacije

en: The server does not support this feature
bs: Server ne podržava ovu mogućnost

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
bs: Prikaži Choqok

en: Error
bs: Greška

en: Success
bs: Uspješno

en: New posts
bs: Novi postovi

en: Shortening a URL
bs: Skraćivanje URL-a

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
bs: Ne mogu otovriti KDE upravljač novčanikom, vaše tajne lozinke ćebiti smještene kao otvoreni tekst, instalirajte KWallet da to popravite.

en: Top
bs: Vrh

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Bottom
bs: Dno

en: Small
bs: Mali

en: Medium
bs: Srednje

en: Big
bs: Veliko

en: Styled Panel
bs: Oblikovana ploča

en: <b>Note:</b><br/><i>Ctrl+S</i> to enable/disable auto spell checker.
bs: <b>Napomena:</b><br/><i>Ctrl+S</i> da uključi/isključi auto spell checker.

en: Set spell check language
bs: Postavi jezik kontrole pravopisa

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
bs: Skrati URL-ove

en: Discard Reply
bs: Odbaci odgovor

en: Replying to <b>%1</b>
bs: Odgovaram na <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
bs: Označi sve vremenske linije kao pročitane

en: More
bs: Više

en: Latest update:
bs: Najnovija promjena:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
bs: Ponovno slanje

en: Just now
bs: Upravo sada

en: 1 sec ago | %1 secs ago
bs[0]: prije %1 sekundu
bs[1]: prije %1 sekunde
bs[2]: prije %1 sekundi

en: 1 min ago | %1 mins ago
bs[0]: prije %1 minutu
bs[1]: prije %1 minute
bs[2]: prije %1 minuta

en: 1 hour ago | %1 hours ago
bs[0]: prije %1 sat
bs[1]: prije %1 sata
bs[2]: prije %1 sati

en: 1 day ago | %1 days ago
bs[0]: prije %1 dan
bs[1]: prije %1 dana
bs[2]: prije %1 dana

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj post sa servera?

[ctx: All accounts]
en: All
bs: Sve

[ctx: Submit post]
en: Submit
bs: Pošalji upit

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
bs: Molim konfigurišite barem jedan nalog koji će biti uključen u brzo slanje.
    Postavke -> Konfiguriši Choqok... -> Nalozi

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
bs: Veza do poslanog medija će biti dodana ovdje nakon što se proces slanja okonča.

[ctx: Copy text]
en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy Link Location
bs: Kopiraj lokaciju veze

[ctx: Select all text]
en: Select All
bs: Izaberi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
bs: Medij za slanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
bs: Pošalji pomoću:

en: Upload Medium
bs: Pošalji materijal

en: Upload
bs: Pošalji

en: Uploading...
bs: Postavljam...

en: Medium uploading failed.
bs: Postavljanje medija neuspješno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
bs: Pseudonimi naloga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
bs: Pseudonim je naziv koji želite dati svom nalogu. Treba biti jedinstven. Možete imati nekoliko veza na isti servis pa vam pseudonim omogućava njihovo imenovanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Napomena:</span><span style=" font-size:8pt;"> Pseudonim mora biti jedinstven.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
bs: API lokacija:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
bs: Osnovna Autentifikacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
bs: Ime koje koristite za spajanje na servis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
bs: Šifra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines)
en: Timelines Configuration
bs: Konfiguracija vremenske linije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which timelines do you like to be enabled?
bs: Koje vremenske tokove želite omogućiti?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
bs: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
bs: Omogući

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
bs: Podešavanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
bs: Kako biste spriječili spam na nekim grupama, ovdje možete promijeniti znak uskličnika (koji se odnosi na grupe) u nešto drugo (npr. ništa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
bs: Pri re-dentu, promijeni znak uskličnika u:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: GNU social Account
bs: GNU social nalog

en: Choqok is authorized successfully.
bs: Choqok je uspješno potvrđen.

en: Authorized
bs: Potvrđen

en: Authorization Error
bs: Greška  kod Autorizacije

en: Authenticated
bs: Autentifikovan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
bs: Nije autentifikovan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
bs: Akreditivi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
bs: OAuth Autentifikacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
bs: Verifikuj akreditive

en: The post has been shared.
bs: Post je podijeljen.

en: Cannot share the post. %1
bs: Ne može podijeliti post. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
bs: Ne može postaviti/ukloniti post kao omiljeni. %1

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
bs: Vi i ljudi koji vas prate

en: Creating the new post failed. %1
bs: Kreiranje nove poruke neuspjelo. %1

en: Cannot fetch post. %1
bs: Ne može dobaviti post. %1

en: An error occurred when fetching the timeline
bs: Doslo je do greške prilikom dobavljanja vremenske crte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Alias:
bs: &Pseudonim:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
bs: Pružalac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
bs: Odaberi pružaoca društvene površi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
bs: Možete održavati pružaoce društvene površi u KDE konfiguraciji društvene površi.

en: Loading...
bs: Učitavam...

en: You have to wait for providers list to be loaded.
bs: Trebate sačekati učitavanje liste pružaoca usluga.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
bs: OCS priključak još nije inicijaliziran. Pokušajte ponovo kasnije.

en: Not Supported
bs: Nije podržano

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
bs: Aktivnost

en: Social activities
bs: Društvene aktivnosti.

en: Enter the verifier code received from %1
bs: Unesite verifikacijski kod primljen sa %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
bs: PumpIO nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
bs: Pritisnite dugme ispod, ako sve prođe dobro, biti ćete usmjereni na Pump.io da vam se omogući pristup Choqok-u.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
bs: &Potvrdi kroz Pump.io

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
bs: Dijalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
bs: Za:

en: Cannot fetch replies. %1
bs: Ne može dobaviti odgovore. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
bs: Sljedeća lista za račun %1 je ažurirana.

en: Cannot retrieve the following list. %1
bs: Ne može vratiti sljedeću listu. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
bs: Liste za račun %1 su ažurirane.

en: Cannot retrieve the lists. %1
bs: Ne može vratiti liste. %1

en: Post removed successfully
bs: Post uspješno uklonjen

en: An error occurred when updating the post
bs: Došlo je do greške prilikom ažuriranja posta

en: An error occurred when uploading the media
bs: Doslo je do greške prilikom postavljanja medija

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
bs: Omiljeni

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
bs: Postovi koje ste favorizovali

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
bs: Postovi poslani vama

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
bs: Postovi koje ste vi poslali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
bs: Javni

en: Followers
bs: Pratioci

en: You
bs: Vi

en: Shared by:
bs: Podijeljeno od:

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
bs: Podijeli

[ctx: @info:tooltip]
en: Like
bs: Slično

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
bs: Choqok: %1 nit

en: Enter the PIN received from Twitter:
bs: Unesi PIN koga je poslao Twitter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
bs: Nalog na Twitter-u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
bs: Kliknite tipku ispod; ako je sve uredu,bićete usmjereni  na web stranicu Twitter da odobrite pristup za Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
bs: &Potvrdi kroz Twitter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
bs: Dodaj

en: You should provide both list author username and list name.
bs: Trebalo bi da date korisničko ime autora liste i naziv lista.

en: No user.
bs: Nema korisnika.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
bs: Dodaj listu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
bs: Ime liste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
bs: Učitaj korisničke liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
bs: Učitaj liste

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
bs: Spominjanja

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
bs: Spominjanja vas

en: Retweet of %1
bs: Retweet od %1

en: Retweeted by %1
bs: Ponovni tweet %1

en: Retweet to your followers?
bs: Ponoviti tweet za vaše pratioce?

en: Add User List...
bs: Dodaj listu korisnika...

en: Fetching %1's lists failed. %2
bs: Dohvatanje %1's listi neuspjelo. %2

en: There is no list record for user %1
bs: Nema liste snimaka za korisnika %1

en: Retweet
bs: Reetweet-uj

en: Retweet post using API
bs: Retweet-uj post koristeći API

[ctx: Including user name]
en: Including %1
bs: Uključujući %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
bs: Prestani pratiti %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
bs: Prati %1

[ctx: Report user]
en: Report %1 as spam
bs: Prijavi %1 kao spam

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
bs: Za:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
bs: Od:

en: Custom Search
bs: Prilagođena pretraga

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
bs: Tweet-i za ovog korisnika

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
bs: Tweet-i ovog korisnika

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
bs: Tweet-i koji sadrže ovo korisničko ime

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
bs: Tweet-i koji sadrže ovu hash-oznaku

en: OK
bs: U redu

en: Ignore
bs: Ignoriši

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
bs: Izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
bs: Boja Prednje Strane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
bs: Boja pozadine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
bs: Slova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
bs: Interval obavještenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
bs: sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
bs: Podesi poziciju notifikacija

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
bs: Izbor vremenske linije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
bs: Izaberi vremenske linije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
bs: Nalozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
bs: Izaberi vremenske linije koje želiš da vidiš u obavještenjima za njihove nove postove:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Napomena:</span> Svaka promjena, zahtjeva ponovno učitavanje priključka  (onesposobi/osposobi) da bi imala efekta.</p></body></html>

en: Modify filter rules
bs: Izmijeni filterska pravila

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
bs: Definiraj nova filterska pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
bs: Filterska akcija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
bs: Nemoj sakriti odgovore za mene.

en: Configure Filters...
bs: Podesi filtere...

en: Hide Post
bs: Sakrij slanje

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
bs: Sakrij sve postove od  <b>@%1</b>?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
bs: Podesi filtere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
bs: Pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
bs: Polje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
bs: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
bs: Akcija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
bs: Izmijeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
bs: Specijalna pravila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
bs: Vidjet ćeš samo odgovore koji su ti stigli, ili te spominju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
bs: Prikaži samo odgovore za mene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
bs: Vidjet ćeš samo odgovore među tvojim prijateljima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
bs: Prikaži samo odgovore meni i mojim prijateljima

en: Author Username
bs: Korisničko ime autora

en: Post Text
bs: Objavi tekst

en: Author Client
bs: Autor klijent

en: Reply to User
bs: Odgovori korisniku

en: Contain
bs: Sadrži

en: Does Not Contain
bs: Ne sadrži

en: Exact Match
bs: Tačno poklapanje

en: Regular Expression
bs: Regularni Izraz

[ctx: @action]
en: Hide Posts
bs: Sakrij poruke

[ctx: @action]
en: Highlight Posts
bs: Isticanje poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
bs: Dodaj odgovore na statue

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
bs: Predložak statursa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Available markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - time of adding new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL of new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your username</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your full name</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - add </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> to status</span></p></td></tr></table></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Dostupne oznake:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - novi status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - vrijeme dodavanja novog statusa</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL novog statusa</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - vaše korisničko ime</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - vaše puno ime</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - dodaj </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> u status</span></p></td></tr></table></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
bs: Dodaj ponavljanja u status

en: Post Text with Choqok
bs: Objavi tekst sa Choqok-om

en: Shorten URL on Paste
bs: Skratiti URL prilikom umetanja

en: You need to select text to post.
bs: Morate odabrati tekst prije objave.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alati

en: Now Listening
bs: Trenutno slušam

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
bs: Pokreni svog omiljenog muzičkog izvođača.

en: No supported player found.
bs: Nije pronađen nijedan podržani izvođač.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
bs: Važeći metapodaci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
bs: Šablon:

en: Filter by author
bs: Filter po autoru

en: Filter by content
bs: Filter po sadržaju

en: Filter out timeline by author
bs: Filtriraj vremensku liniju po autoru

en: Filter out timeline by text
bs: Filtriraj vremensku liniju po tekstu

en: Author
bs: Autor

en: Text
bs: Tekst

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
bs: Dodatak za pretraživanje ne podržava trenutni mikroblog.

en: API key is invalid
bs: API ključ je neispravan

en: Login is invalid
bs: Prijava je neispravna

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
bs: Limit odnosa je pređen. Probajte drugog kratioca.

en: Malformed response
bs: Nerazumljiv odgovor

en: Cannot create a short URL.
    %1
bs: Ne možete kreirati kratki URL:
    %1

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: You can find your API key <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">here</a>
bs: Možete naći svoj API ključ <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">ovdje</a>

en: Checking...
bs: Provjeravam...

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: Provided data is invalid. Try another login or API key.
    You can find it on http://bit.ly/a/your_api_key
bs: Dati podaci su neispravni. Probajt drugu prijavu ili API ključ.
    Možete ga naći na http://bit.ly/a/your_api_key

en: You entered valid information.
bs: Unijeli ste ispravnu informaciju.

en: bit.ly Config Error
bs: bit.ly konfiguracijska greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
bs: Ovjeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, login)
en: Bit.ly login:
bs: Bit.ly prijava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
bs: Bit.ly API ključ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
bs: Možete naći svoj API ključ ovdje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
bs: Domena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
bs: (Nema veze za Bit.ly Pro naloge)

en: Error when creating job
bs: Greška u kreiranju posla

en: Goo.gl Error
bs: Goo.gl greška

en: is.gd Error
bs: bit.ly greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
bs: Generiši statistiku

en: Tinyarro.ws error
bs: Tinyarro.ws greška

en: Random host
bs: Slučajni host

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
bs: Kratiov URL host:

en: Yourls Error
bs: Yourls greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Yourls API URL:
bs: Tvojurl API URL:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (QLineEdit, kcfg_yourlsHost)
en: http://SomeDomain.com/yourls/yourls-api.php
bs: http://NekaDomena.com/tvojurl/tvojurl-api.php

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
bs: Kineski pojednostavljeni

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
bs: Kineski tradicionalni

[ctx: Translation Language]
en: Filipino
bs: Filipinski

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
bs: Haićanskli Kreol

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
bs: Hebrejski

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
bs: Norveški

en: Translate to...
bs: Prevedi na...

[ctx: %1 is the name of the source language in localized form]
en: <span style="color:%2; font-size:small;">Translated from %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >original post</a>)</span>
bs: <span style="color:%2; font-size:small;">Prevedeno s %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >originalne poruke</a>)</span>

en: Translation failed: %1
bs: Prevođenje neuspjelo. %1

en: Configure Translator
bs: Podesi prevodioca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
bs: Odaberite jezike koji će se prikazati u meniju prevođenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
bs: Koristi untiny.com servis

en: The photo required argument was missing
bs: Fotografija koja je tražila argument nedostaje

en: The file was not correctly uploaded
bs: Datoteka nije ispravno poslana

en: The file was zero bytes in length
bs: Datoteka ima nula bajta dužinu

en: Filetype was not recognised
bs: Tip datoteke nije prepoznat

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
bs: Pozivaoc je dostigao svoj mjesečni limit propusnosti

en: Signature problem. Please try again later
bs: Problem s potpisom. Probajte kasnije ponovo.

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
bs: Prijava neuspjela. Molim ponovo autentificirajte Choqok

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
bs: Zahtijevani servis je privremeno nedostupan. Probajte ponovo kasnije

en: Flickr authorization
bs: Flickr autorizacija

en: Something happens with signature. Please retry
bs: Nešto se desilo sa potpisom. Molim pokušajte ponovo

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
bs: Nešto se loše desilo.  Greška %1.  Probajte ponovo kasnije

en: Authorized as %1
bs: Autorizovan kao %1

en: Not authorized
bs: Nema dopuštenja

en: Click here when you authorized Choqok
bs: Kliknite ovdje kada ste autorizirali Choqok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
bs: Ovlašćenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
bs: Klikni tipku ispod; ako je sve uredu, bićeš usmjeren na Flickr.com web stranicu da odobriš pristup u Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
bs: Kliknite ovdje da autorizirate Choqok na Flickr.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
bs: Ko može vidjeti fotografiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
bs: Privatni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
bs: Vidljivo za prijatelje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
bs: Vidljivo za porodicu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
bs: POstavi nivo sigurnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
bs: Siguran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
bs: Umjereno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
bs: Ograničeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
bs: Sakriij sliku iz javne pretrage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
bs: Koristi Flic.kr da se skrati URLs

en: Just supporting image uploading
bs: Upravo podržava slanje slika

en: There is no Twitter account configured to use.
bs: Nema Twitter naloga podešenog za upotrebu.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
bs: Trebate konfigurisati barem jedan twitter nalog da koristite ovaj dodatak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
bs: Pošalji datoteke koristeći:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Login:
bs: Prijava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
bs: Losinka (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
bs: Twitter  nalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
bs: Uzmio direktnu vezu na datoteku
