choqok - en to ca@valencia translation catalogue (539 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
ca@valencia: Eines

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el connector %1. Comproveu la vostra instal·lació.

en: Cannot find the desired account.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el compte desitjat.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar el compte seleccionat?

en: Cannot remove the account.
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el compte.

en: Select Micro-Blogging Service
ca@valencia: Selecció del servei de microblog

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
ca@valencia: Heu de reiniciar el Choqok per tal que els canvis a la prioritat dels comptes tinguen efecte.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
ca@valencia: Afig un compte nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
ca@valencia: Afig un compte nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
ca@valencia: Modifica el compte seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
ca@valencia: &Modifica...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
ca@valencia: Elimina el compte seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Alias
ca@valencia: Àlies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: An alias for the account
ca@valencia: Un àlies pel compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
ca@valencia: Microblog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: The type of the account
ca@valencia: El tipus del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Enabled
ca@valencia: Activat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Whether the microblog is enabled or disabled
ca@valencia: Si el microblog està activat o desactivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
ca@valencia: Només lectura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
ca@valencia: Comptes de només lectura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
ca@valencia: Missatge ràpid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
ca@valencia: Mostra a missatge ràpid

en: The Account registration failed.
ca@valencia: Ha fallat el registre del compte.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
ca@valencia: No s'ha pogut validar la informació introduïda.
    Comproveu les dades dels camps.
    Potser un camp requerit és buit?

en: Edit Account
ca@valencia: Edita el compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
ca@valencia: Activa les emoticones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
ca@valencia: Mostra els missatges en ordre invers (perquè tinga efecte cal reiniciar)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
ca@valencia: Veureu el missatge amb el nom de qui els ha «ReTweetejat» com a autor, més l'autor de la nota original «ReTweetejada».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
ca@valencia: Mostra els missatges «ReTweetejats»/repetits a la manera de Choqok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
ca@valencia: Usa una aparença personalitzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
ca@valencia: Tipus de lletra dels missatges:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
ca@valencia: Preferències de color dels missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
ca@valencia: Fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
ca@valencia: Color per omissió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
ca@valencia: Color dels missatges sense llegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
ca@valencia: Primer pla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
ca@valencia: Color dels missatges propis:

en: &Notifications
ca@valencia: &Notificacions

en: URL &Shortening
ca@valencia: E&scurçament d'URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
ca@valencia: Opcions generals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
ca@valencia: Mostra la pantalla de presentació en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
ca@valencia: Marca tots els missatges com a llegits en eixir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
ca@valencia: Activa la verificació automàtica de l'ortogràfica a l'editor de missatges

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enableSysTray)
en: Enable System &Tray
ca@valencia: Activa la sa&fata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
ca@valencia: Marca tots els missatges sense llegir com a llegits, en amagar a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
ca@valencia: Usa navegador &web personalitzat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
ca@valencia: Usa un prefix personalitzar per reenviar [ReTweet]:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
ca@valencia: Opcions de les línies de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
ca@valencia: Interval d'act&ualització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
ca@valencia: &Nombre de missatges a mostrar a les línies de temps:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en:  minutes
ca@valencia:  minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
ca@valencia: Mo&stra tots els missatges nous en una notificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
ca@valencia: Durada de la &notificació:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_notifyInterval)
en:  seconds
ca@valencia:  segons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
ca@valencia: Notificacions de missatges nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
ca@valencia: Mostra notificació usant el KNotify

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
ca@valencia: Mostra notificació usant l'indicador de missatges

[ctx: No shortener service]
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
ca@valencia: Escurça els &URL en enganxar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
ca@valencia: Elimina «http://» dels URL escurçats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shortening ser&vice:
ca@valencia: Ser&vei d'escurçament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
ca@valencia: Configura el connector

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
ca@valencia: Quant al connector

en: General Plugins
ca@valencia: Connectors generals

en: KDE Micro-Blogging Client.
ca@valencia: Client de microblogs pel KDE.

en: Author, Developer and Maintainer
ca@valencia: Autor, desenvolupador i mantenidor

en: Developer and Maintainer
ca@valencia: Desenvolupador i mantenidor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Artworks
ca@valencia: Grafisme

en: UI improvements
ca@valencia: Millores a la IU

en: Search API implementation
ca@valencia: Implementació de l'API de cerca

en: D-Bus and Konqueror plugin
ca@valencia: D-Bus i connector pel Konqueror

en: Improvements on Image preview plugin
ca@valencia: Millores en el connector de vista prèvia d'imatge

en: Twitter photo upload
ca@valencia: Pujada de la foto a Twitter

en: Twitter microblog developer
ca@valencia: Desenvolupador del microblog Twitter

en: Bug fixes and improvements
ca@valencia: Correcció d'errors i millores generals

en: Various improvements
ca@valencia: Diverses millores

en: Update Timelines
ca@valencia: Actualitza les línies de temps

en: Mark All As Read
ca@valencia: Marca-ho tot com a llegit

[ctx: @action]
en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

[ctx: @action]
en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: Enable Update Timer
ca@valencia: Activa l'actualització del temporitzador

en: Enable Notifications
ca@valencia: Activa les notificacions

en: Hide Menubar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Clear Avatar Cache
ca@valencia: Neteja la cau d'avatars

en: You have to restart Choqok to load avatars again
ca@valencia: Heu de reiniciar el Choqok per tornar a carregar els avatars

en: Upload Medium...
ca@valencia: Puja un suport...

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
ca@valencia: No s'ha creat cap compte. Heu de crear un compte abans de poder crear missatges.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
ca@valencia: Per tal de poder usar el Choqok necessiteu un compte a un dels serveis de microblogs admesos.
    Voleu crear un compte ara?

en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

en: Loading timelines...
ca@valencia: S'estan carregant les línies de temps...

en: 1 unread post | %1 unread posts
ca@valencia[0]: 1 missatge sense llegir
ca@valencia[1]: %1 missatges sense llegir

en: Choqok - Disabled
ca@valencia: Choqok - Desactivat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
ca@valencia: Adjunta un fitxer

en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: New post for account %1 submitted successfully
ca@valencia: El missatge nou del compte %1 s'ha enviat correctament

en: Select Media to Upload
ca@valencia: Seleccioneu el suport a pujar

en: Discard Attachment
ca@valencia: Descarta l'adjunt

en: Attaching <b>%1</b>
ca@valencia: S'està adjuntant <b>%1</b>

en: Conversation %1
ca@valencia: Conversa %1

en: Please wait...
ca@valencia: Per favor, espereu...

en: Conversation
ca@valencia: Conversa

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
ca@valencia: Repetit

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
ca@valencia: Els vostres missatges que han estat repetits per altres

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport: no s'ha pogut llegir el fitxer del suport.

en: Repeat of %1
ca@valencia: Repetició de %1

en: Repeated by %1
ca@valencia: Repetit per %1

en: Repeat this notice?
ca@valencia: Repeteixo aquesta nota?

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
ca@valencia: Ha fallat en rebre la llista d'amics. Les dades retornades des del servidor són corruptes.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
ca@valencia: No es pot actualitzar la llista d'amics del compte %1:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en recuperar la conversa. %1

en: Manual ReSend
ca@valencia: Torna a enviar manualment

en: Repeat
ca@valencia: Repeteix

en: Repeat post using API
ca@valencia: Repeteix el missatge usant l'API

en: Search for %1
ca@valencia: Cerca %1

en: Open tag page in browser
ca@valencia: Obri la pàgina d'etiquetes al navegador

en: Show latest group posts
ca@valencia: Mostra els últims missatges del grup

en: Open group page in browser
ca@valencia: Obri la pàgina del grup al navegador

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
ca@valencia: Qui és %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
ca@valencia: Missatges de %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
ca@valencia: Respostes a %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
ca@valencia: Obri el perfil al navegador

en: Actions
ca@valencia: Accions

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
ca@valencia: Escriu a %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
ca@valencia: Envia un missatge privat a %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
ca@valencia: Cancel·la la subscripció de %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
ca@valencia: Subscriure a %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
ca@valencia: Bloqueja %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
ca@valencia: «Dents» que inclouen aquesta etiqueta

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
ca@valencia: «Dents» que inclouen aquest grup

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
ca@valencia: «Dents» d'aquest usuari

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
ca@valencia: «Dents» a aquest usuari

en: Unable to fetch search results.
ca@valencia: No s'han pogut recuperar els resultats.

en: Unable to fetch search results: %1
ca@valencia: No s'han pogut recuperar els resultats de la cerca: %1

en: Send Private Message
ca@valencia: Envia un missatge privat

[ctx: Send message to]
en: To:
ca@valencia: A:

en: Reload friends list
ca@valencia: Recarrega la llista d'amics

[ctx: Send private message]
en: Send
ca@valencia: Envia

[ctx: Timeline Name]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
ca@valencia: Vós i els vostres amics

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
ca@valencia: Resposta

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
ca@valencia: Respostes a vós

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
ca@valencia: Safata d'entrada

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
ca@valencia: Els vostres missatges privats entrants

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
ca@valencia: Safata d'eixida

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
ca@valencia: Els vostres missatges privats eixints

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
ca@valencia: Preferit

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
ca@valencia: Els vostres preferits

[ctx: Timeline Name]
en: Public
ca@valencia: Públic

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
ca@valencia: Línia de temps pública

[ctx: Timeline Name]
en: ReTweets
ca@valencia: «ReTweets»

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
ca@valencia: Les vostres publicacions que han estat «ReTweetejades» per altres

en: Send Private Message...
ca@valencia: Envia un missatge privat...

en: Search...
ca@valencia: Cerca...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
ca@valencia: Actualitza la llista d'amics

en: Creating the new post failed. Text is empty.
ca@valencia: Ha fallat en crear el missatge nou. El text és buit.

en: Creating the new post failed: %1
ca@valencia: Ha fallat en crear el missatge nou: %1

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
ca@valencia: Ha fallat en crear el missatge nou. Les dades resultants no es poden analitzar.

en: Creating the new post failed, with error: %1
ca@valencia: Ha fallat en crear el missatge nou, amb l'error: %1

en: Private message sent successfully
ca@valencia: El missatge privat s'ha enviat correctament

en: Fetching the new post failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en recuperar el nou missatge. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
ca@valencia: Ha fallat en recuperar el nou missatge. Les dades resultants no es poden analitzar.

en: Fetching new post failed, with error:%1
ca@valencia: Ha fallat en recuperar el nou missatge, amb l'error:%1

en: Removing the post failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en eliminar el nou missatge. %1

en: Favorite creation failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en crear el preferit. %1

en: Removing the favorite failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en eliminar el preferit. %1

en: Updating friends list for account %1...
ca@valencia: S'està actualitzant la llista d'amics del compte %1...

en: Friends list for account %1 has been updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat la llista d'amics del compte %1.

en: Updating followers list for account %1...
ca@valencia: S'està actualitzant la llista de seguidors del compte %1...

en: Followers list for account %1 could not be updated:
    %2
ca@valencia: No es pot actualitzar la llista de seguidors del compte %1:
    %2

en: Followers list for account %1 has been updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat la llista de seguidors del compte %1.

en: Timeline update failed: %1
ca@valencia: Ha fallat en actualitzar la línia de temps: %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
ca@valencia: Ha fallat en crear l'amistat amb %1. %2

en: You are now listening to %1's posts.
ca@valencia: Ara esteu escoltant els missatges de %1.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
ca@valencia: Ha fallat en crear l'amistat amb %1: el servidor ha retornat dades invàlides.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
ca@valencia: Ha fallat en crear l'amistat amb %1: %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
ca@valencia: Ha fallat en destruir l'amistat amb %1. %2

en: You will not receive %1's updates.
ca@valencia: No rebreu les actualitzacions de %1.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
ca@valencia: Ha fallat en destruir l'amistat amb %1: el servidor ha retornat dades invàlides.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
ca@valencia: Ha fallat en destruir l'amistat amb %1: %2

en: Blocking %1 failed. %2
ca@valencia: Ha fallat en bloquejar %1. %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
ca@valencia: %1 ja no vos molestarà més.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
ca@valencia: Ha fallat en bloquejar %1: el servidor ha retornat dades invàlides.

en: Reporting %1 failed. %2
ca@valencia: Ha fallat en informar de %1. %2

en: Report sent successfully.
ca@valencia: L'informe s'ha enviat correctament.

en: Reporting %1 failed: the server returned invalid data.
ca@valencia: Ha fallat en informar de %1: el servidor ha retornat dades invàlides.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
ca@valencia: No s'han pogut interpretar les dades rebudes del servidor.

en: Retrieving the followers list failed. The data returned from the server is corrupted.
ca@valencia: Ha fallat en rebre la llista de seguidors. Les dades retornades des del servidor són corruptes.

en: (The search result is empty.)
ca@valencia: (El resultat de la cerca és buit)

en: Mark timeline as read
ca@valencia: Marca la línia de temps com a llegida

en: Close Timeline
ca@valencia: Tanca la línia de temps

en: Close All
ca@valencia: Tanca-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
ca@valencia: Resposta

en: Reply to %1
ca@valencia: Respon a %1

en: Write to %1
ca@valencia: Escriu a %1

en: Reply to all
ca@valencia: Respon a tots

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
ca@valencia: Preferit

en: <a href='%1' title='Sent from %2 via OStatus'>%2</a>
ca@valencia: <a href='%1' title='Enviat des de %2 via OStatus'>%2</a>

en: Show Conversation
ca@valencia: Mostra la conversació

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
ca@valencia: <a href='replyto://%1'>En resposta a</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: Search query]
en: Query:
ca@valencia: Consulta:

[ctx: @action:button]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
ca@valencia: Resultats de la cerca per %1

en: Close Search
ca@valencia: Tanca la cerca

en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: Next
ca@valencia: Següent

en: Page Number
ca@valencia: Número de pàgina

en: Cannot load user information.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la informació de l'usuari.

en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: User posts]
en: Posts
ca@valencia: Missatges

[ctx: User friends]
en: Friends
ca@valencia: Amics

[ctx: User followers]
en: Followers
ca@valencia: Seguidors

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
ca@valencia: <table><tr><b>Últim estat:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
ca@valencia: Cancel·la la subscripció

en: Subscribe
ca@valencia: Subscriu

en: Block
ca@valencia: Bloqueja

en: There is no account with alias %1.
ca@valencia: No hi ha cap compte amb l'àlies %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
ca@valencia: Ja existeix un compte amb aquest àlies: s'ha d'especificar un àlies únic.

en: Custom web browser "%1" is unable to open url "%2".
    Please update the custom web browser in Configurations.
ca@valencia: El navegador web personalitzat «%1» no pot obrir l'URL «%2».
    Actualitzeu el navegador web personalitzat a Configuracions.

en: Unable to open url "%1".
    Please check Qt installation or set a custom web browser in Configurations.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'URL «%1».
    Actualitzeu el navegador web personalitzat a Configuracions.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la tasca del KDE. Comproveu la vostra instal·lació.

en: Cannot download image from %1.
ca@valencia: No s'ha pogut descarregar la imatge de %1.

en: The request failed. Cannot get image file.
ca@valencia: La sol·licitud ha fallat. No es pot obtindre el fitxer d'imatge.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
ca@valencia: No hi ha cap identificador de connector i l'últim connector usat és nul.

en: The server returned an error
ca@valencia: El servidor ha retornat un error

en: Error on communication with server
ca@valencia: Error en comunicar-se amb el servidor

en: Error on parsing results
ca@valencia: Error en analitzar els resultats

en: Authentication error
ca@valencia: Error d'autenticació

en: The server does not support this feature
ca@valencia: El servidor no admet aquesta característica

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
ca@valencia: Mostra el Choqok

en: Success
ca@valencia: Èxit

en: New posts
ca@valencia: Missatges nous

en: Shortening a URL
ca@valencia: S'està escurçant un URL

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el gestor de carteres del KDE. Els vostres secrets s'emmagatzemaran en text net. Instal·leu el KWallet per solucionar-ho.

en: Top
ca@valencia: Dalt

en: Left
ca@valencia: Esquerra

en: Right
ca@valencia: Dreta

en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Small
ca@valencia: Petita

en: Medium
ca@valencia: Mitjana

en: Big
ca@valencia: Gran

en: Styled Panel
ca@valencia: Plafó estilitzat

en: <b>Note:</b><br/><i>Ctrl+S</i> to enable/disable auto spell checker.
ca@valencia: <b>Nota:</b><br/><i>Ctrl+S</i> per activar/desactivar la verificació automàtica de l'ortografia.

en: Set spell check language
ca@valencia: Estableix l'idioma de la verificació ortogràfica

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
ca@valencia: Escurça els URL

en: Discard Reply
ca@valencia: Descarta la resposta

en: Replying to <b>%1</b>
ca@valencia: S'està responent a <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
ca@valencia: Marca totes les línies de temps com a llegides

en: More
ca@valencia: Més

en: Latest update:
ca@valencia: Darrera actualització:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
ca@valencia: Torna a enviar

en: Just now
ca@valencia: Ara mateix

en: 1 sec ago | %1 secs ago
ca@valencia[0]: Fa 1 segon
ca@valencia[1]: Fa %1 segons

en: 1 min ago | %1 mins ago
ca@valencia[0]: Fa 1 minut
ca@valencia[1]: Fa %1 minuts

en: 1 hour ago | %1 hours ago
ca@valencia[0]: Fa 1 hora
ca@valencia[1]: Fa %1 hores

en: 1 day ago | %1 days ago
ca@valencia[0]: Fa 1 dia
ca@valencia[1]: Fa %1 dies

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar aquest missatge del servidor?

[ctx: All accounts]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: Submit post]
en: Submit
ca@valencia: Tramet

en: Cannot create a post without any text.
ca@valencia: No es pot crear un missatge sense text.

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
ca@valencia: Configureu com a mínim un compte per incloure com a «missatge ràpid».
    Arranjament -> Configura Choqok... -> Comptes

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
ca@valencia: Ací s'afegirà l'enllaç al suport pujat un cop el procés de pujada haja tingut èxit.

[ctx: Copy text]
en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Copy Link Location
ca@valencia: Copia la ubicació de l'enllaç

[ctx: Select all text]
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: 1 new post in %2 (%3) | %1 new posts in %2 (%3)
ca@valencia[0]: 1 missatge nou a %2 (%3)
ca@valencia[1]: %1 missatges nous a %2 (%3)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
ca@valencia: Suport a pujar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
ca@valencia: Puja via:

en: Upload Medium
ca@valencia: Puja un suport

en: Upload
ca@valencia: Puja

en: Uploading...
ca@valencia: S'està pujant...

en: Medium uploading failed.
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Friendica Account
ca@valencia: Compte del Friendica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: A&lias:
ca@valencia: À&lies:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
ca@valencia: L'àlies del compte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
ca@valencia: L'àlies és el nom que voleu proporcionar al vostre compte. Ha de ser únic. Podeu tindre diverses connexions al mateix servei, ja que l'àlies vos permet proporcionar-los noms.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Nota:</span><span style=" font-size:8pt;"> L'àlies ha de ser únic.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
ca@valencia: Servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
ca@valencia: Camí de l'API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Friendica server:
ca@valencia: Servidor del &Friendica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
ca@valencia: Autenticació bàsica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
ca@valencia: El nom d'usuari que usareu per connectar-vos al servei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines)
en: Timelines Configuration
ca@valencia: Configuració de les línies de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which timelines do you like to be enabled?
ca@valencia: Quines línies de temps voleu activar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
ca@valencia: Activa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
ca@valencia: Per evitar contingut brossa en alguns grups, podeu establir ací canviar el signe d'exclamació (que s'usa per referir-se a un grup), a una altra cosa (per exemple, res).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
ca@valencia: En tornar el «dent», canvia la marca d'exclamació a:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: GNU social Account
ca@valencia: Compte social de la GNU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &GNU social server:
ca@valencia: Servidor social de la &GNU:

en: Choqok is authorized successfully.
ca@valencia: El Choqok està correctament autoritzat.

en: Authorized
ca@valencia: Autoritzat

en: Authorization Error
ca@valencia: Error d'autorització

en: OAuth authorization error
ca@valencia: Error d'autorització OAuth

en: Authenticated
ca@valencia: Autenticat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
ca@valencia: No autenticat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
ca@valencia: Credencials

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
ca@valencia: Autenticació OAuth

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
ca@valencia: Verifica les credencials

en: The post has been shared.
ca@valencia: S'ha compartit el missatge.

en: Cannot share the post. %1
ca@valencia: No s'ha pogut compartir el missatge. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
ca@valencia: No s'ha pogut des/marcar el missatge com a preferida. %1

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
ca@valencia: Vós i les persones que seguiu

en: Creating the new post failed. %1
ca@valencia: Ha fallat en crear el nou missatge. %1

en: Cannot fetch post. %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el missatge. %1

en: An error occurred when fetching the timeline
ca@valencia: S'ha produït un error en recuperar la línia de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Alias:
ca@valencia: &Àlies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
ca@valencia: Proveïdor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
ca@valencia: Seleccioneu un proveïdor d'escriptori social a usar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
ca@valencia: Podeu gestionar els proveïdors de l'escriptori social a la configuració de l'escriptori social del KDE.

en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

en: You have to wait for providers list to be loaded.
ca@valencia: Heu d'esperar que es carregui la llista de proveïdors.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
ca@valencia: El connector OCS encara no està inicialitzat. Proveu-ho més tard.

en: Not Supported
ca@valencia: No admés

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
ca@valencia: Activitat

en: Social activities
ca@valencia: Activitats socials

en: Enter the verifier code received from %1
ca@valencia: Introduïu el codi de verificació rebut del %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
ca@valencia: Compte PumpIO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Webfinger ID:
ca@valencia: ID de Webfinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
ca@valencia: Cliqueu el botó de sota. Si tot va bé, sereu redirigits a la web de Pump.io per permetre l'accés de Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
ca@valencia: &Autenticat amb el servei Pump.io

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
ca@valencia: A:

en: Cannot fetch replies. %1
ca@valencia: No s'han pogut recuperar les respostes. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat la llista de seguiment del compte %1.

en: Cannot retrieve the following list. %1
ca@valencia: No s'ha pogut rebre la llista següent. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat la llista del compte %1.

en: Cannot retrieve the lists. %1
ca@valencia: No s'han pogut rebre les llistes. %1

en: Post removed successfully
ca@valencia: El missatge s'ha eliminat correctament

en: An error occurred when updating the post
ca@valencia: S'ha produït un error en actualitzar el missatge

en: An error occurred when uploading the media
ca@valencia: S'ha produït un error en pujar el suport

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
ca@valencia: Preferits

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
ca@valencia: Els vostres missatges preferits

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
ca@valencia: Els missatges que vos han enviat

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
ca@valencia: Els missatges que heu enviat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
ca@valencia: Públic

en: Followers
ca@valencia: Seguidors

en: You
ca@valencia: Vós

en: Shared by:
ca@valencia: Compartit per:

en: Show conversation
ca@valencia: Mostra la conversació

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
ca@valencia: Comparteix

[ctx: @info:tooltip]
en: Like
ca@valencia: M'agrada

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
ca@valencia: Choqok: conversa de %1

en: Enter the PIN received from Twitter:
ca@valencia: Introduïu el número PIN rebut de Twitter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
ca@valencia: Compte de Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
ca@valencia: Cliqueu el botó de sota. Si tot va bé, sereu redirigits a la web de Twitter per permetre l'accés de Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
ca@valencia: &Autentica amb el servei de Twitter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
ca@valencia: Afig

en: You should provide both list author username and list name.
ca@valencia: Heu de proporcionar tant el nom d'usuari de l'autor de la llista com el nom de la llista.

en: No user.
ca@valencia: Sense usuari.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
ca@valencia: Afig una llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
ca@valencia: Nom de la llista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
ca@valencia: Carrega les llistes d'usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
ca@valencia: Carrega les llistes

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
ca@valencia: Mencions

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
ca@valencia: Mencions de vós

en: Verify credentials failed. %1
ca@valencia: Ha fallat la verificació de les credencials. %1

en: Retweet of %1
ca@valencia: «ReTweets» de %1

en: Retweeted by %1
ca@valencia: «ReTweetejat» per %1

en: Retweet to your followers?
ca@valencia: Ho «ReTweetejo» als vostres seguidors?

en: Add User List...
ca@valencia: Afig una llista d'usuaris...

en: Fetching %1's lists failed. %2
ca@valencia: Ha fallat la recuperació de la llista %1. %2

en: There is no list record for user %1
ca@valencia: No hi ha cap llista de registres per l'usuari %1

en: Retweet
ca@valencia: «ReTweeteja»

en: Retweet post using API
ca@valencia: «ReTweeteja» el missatge usant l'API

[ctx: Including user name]
en: Including %1
ca@valencia: S'està incloent %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
ca@valencia: No seguïsques a %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
ca@valencia: Segueix a %1

[ctx: Report user]
en: Report %1 as spam
ca@valencia: Informa de %1 com a brossa

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
ca@valencia: A:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
ca@valencia: De:

en: Custom Search
ca@valencia: Cerca personalitzada

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
ca@valencia: «Tweets» a aquest usuari

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
ca@valencia: «Tweets» d'aquest usuari

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
ca@valencia: «Tweets» que inclouen aquest nom d'usuari

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
ca@valencia: «Tweets» que inclouen aquesta etiqueta

en: KDE Rocks! :)
ca@valencia: El KDE és massa! :)

en: OK
ca@valencia: D'acord

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
ca@valencia: Color de primer pla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
ca@valencia: Color de fons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
ca@valencia: Tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
ca@valencia: Interval de notificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
ca@valencia: segons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
ca@valencia: Ajusta la posició de les notificacions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
ca@valencia: Selecció de la línia de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
ca@valencia: Seleccioneu les línies de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
ca@valencia: Seleccioneu les línies de temps a les quals voleu veure notificacions de missatges nous:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Qualsevol canvi necessita que es torne a carregar el connector (activar/desactivar) perquè siga efectiu.</p></body></html>

en: Modify filter rules
ca@valencia: Modifica les regles de filtre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
ca@valencia: Defineix noves regles de filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&lter field:
ca@valencia: Camp del fi&ltre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Fi&lter type:
ca@valencia: Tipus de fi&ltre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
ca@valencia: Acció de filtratge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
ca@valencia: No m'ocultis les respostes

en: Configure Filters...
ca@valencia: Configura els filtres...

en: Hide Post
ca@valencia: Oculta el missatge

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
ca@valencia: Oculto tots els missatges de <b>@%1</b>?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
ca@valencia: Configura els filtres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
ca@valencia: Regles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
ca@valencia: Camp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Filter
ca@valencia: Filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
ca@valencia: Acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
ca@valencia: Modifica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
ca@valencia: Regles especials

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
ca@valencia: Només veureu les respostes que vos arriben o que vos mencionin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
ca@valencia: Mostra només les respostes que siguen per a mi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
ca@valencia: Només veureu les respostes entre els vostres amics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
ca@valencia: Mostra només les respostes que siguen per a mi i els meus amics.

en: Author Username
ca@valencia: Nom d'usuari de l'autor

en: Post Text
ca@valencia: Text del missatge

en: Author Client
ca@valencia: Client de l'autor

en: Reply to User
ca@valencia: Respon a l'usuari

en: Contain
ca@valencia: Conté

en: Does Not Contain
ca@valencia: No conté

en: Exact Match
ca@valencia: Coincidència exacta

en: Regular Expression
ca@valencia: Expressió regular

[ctx: @action]
en: Hide Posts
ca@valencia: Oculta els missatges

[ctx: @action]
en: Highlight Posts
ca@valencia: Ressalta els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_im)
en: Instant Messenger:
ca@valencia: Missatgeria instantània:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
ca@valencia: Afig les respostes a l'estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
ca@valencia: Plantilla d'estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Available markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - time of adding new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL of new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your username</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your full name</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - add </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> to status</span></p></td></tr></table></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Marcatge disponible:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - nou estat</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - hora d'afegir un nou estat</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL de l'estat nou</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - el vostre nom d'usuari</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - el vostre nom complet</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - afig el </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> a l'estat</span></p></td></tr></table></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
ca@valencia: Afig les repeticions a l'estat

en: Post Text with Choqok
ca@valencia: Publica el text amb el Choqok

en: Shorten URL on Paste
ca@valencia: Escurça els URL en enganxar

en: You need to select text to post.
ca@valencia: Cal que seleccioneu el text a publicar.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: Now Listening
ca@valencia: Ara s'escolta

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
ca@valencia: Reproduïu amb el reproductor de música que vulgueu.

en: No supported player found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap reproductor compatible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
ca@valencia: Metadades vàlides:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
ca@valencia: Plantilla:

en: Filter by author
ca@valencia: Filtra per autor

en: Filter by content
ca@valencia: Filtra per contingut

en: Filter out timeline by author
ca@valencia: Filtra la línia de temps per autor

en: Filter out timeline by text
ca@valencia: Filtra la línia de temps pel text

en: Author
ca@valencia: Autor

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
ca@valencia: El connector de l'acció Cerca no accepta el microblog actual.

en: API key is invalid
ca@valencia: La clau de l'API no és vàlida

en: Login is invalid
ca@valencia: L'inici de sessió no és vàlid

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
ca@valencia: S'ha excedit la ràtio límit. Proveu un altre escurçador.

en: Malformed response
ca@valencia: Resposta mal formada

en: Bit.ly error
ca@valencia: Error de Bit.ly

en: Cannot create a short URL.
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear un URL curt.
    %1

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: You can find your API key <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">here</a>
ca@valencia: Podeu trobar la vostra clau de l'API <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">ací</a>

en: Checking...
ca@valencia: S'està comprovant...

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: Provided data is invalid. Try another login or API key.
    You can find it on http://bit.ly/a/your_api_key
ca@valencia: Les dades proporcionades no són vàlides. Proveu un altre identificador de sessió o clau de l'API.
    La podeu trobar a http://bit.ly/a/your_api_key

en: You entered valid information.
ca@valencia: Heu introduït informació vàlida.

en: bit.ly Config Error
ca@valencia: Error de configuració de Bit.ly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
ca@valencia: Valida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, login)
en: Bit.ly login:
ca@valencia: Usuari de Bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
ca@valencia: Clau de l'API de Bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
ca@valencia: Podeu trobar la vostra clau de l'API ací

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
ca@valencia: Domini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
ca@valencia: (no importa per a comptes Bit.ly Pro)

en: Error when creating job
ca@valencia: S'ha produït un error en crear la tasca

en: Goo.gl Error
ca@valencia: Error de Goo.gl

en: is.gd Error
ca@valencia: Error d'is.gd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
ca@valencia: Genera les estadístiques

en: TightUrl Error
ca@valencia: Error de TightUrl

en: Tinyarro.ws error
ca@valencia: Error de Tinyarro.ws

en: Random host
ca@valencia: Servidor aleatori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
ca@valencia: Servidor de l'escurçador d'URL:

en: ur1.ca Error
ca@valencia: Error d'ur1.ca

en: Ur.ly Error
ca@valencia: Error d'Ur.ly

en: Yourls Error
ca@valencia: Error vostre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Yourls API URL:
ca@valencia: URL de la vostra API:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (QLineEdit, kcfg_yourlsHost)
en: http://SomeDomain.com/yourls/yourls-api.php
ca@valencia: http://AlgúnDomini.com/vós/lavostra-api.php

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
ca@valencia: Xinés simplificat

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
ca@valencia: Xinés tradicional

[ctx: Translation Language]
en: Filipino
ca@valencia: Filipí

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
ca@valencia: Crioll haitià

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
ca@valencia: Noruec

en: Translate to...
ca@valencia: Tradueix a...

[ctx: %1 is the name of the source language in localized form]
en: <span style="color:%2; font-size:small;">Translated from %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >original post</a>)</span>
ca@valencia: <span style="color:%2; font-size:small;">Traduït des de %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >missatge original</a>)</span>

en: Translation failed: %1
ca@valencia: La traducció ha fallat: %1

en: Configure Translator
ca@valencia: Configura el traductor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
ca@valencia: Seleccioneu els idiomes a mostrar al menú tradueix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
ca@valencia: Usa el servei untiny.com

en: The photo required argument was missing
ca@valencia: Falta l'argument requerit per la foto

en: The file was not correctly uploaded
ca@valencia: El fitxer no s'ha pujat correctament

en: The file was zero bytes in length
ca@valencia: El fitxer té una mida de zero bytes

en: Filetype was not recognised
ca@valencia: No s'ha reconegut el tipus de fitxer

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
ca@valencia: L'usuari cridat ha arribat al seu límit mensual d'amplada de banda

en: Signature problem. Please try again later
ca@valencia: Problema de signatura. Torneu-ho a intentar més tard

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
ca@valencia: Ha fallat l'inici de sessió. Torneu a autenticar el Choqok

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
ca@valencia: El servei requerit no està disponible temporalment. Torneu-ho a intentar més tard

en: Unknown Error:%1. Please try again later
ca@valencia: Error desconegut:%1. Torneu-ho a intentar més tard

en: Flickr authorization
ca@valencia: Autorització de Flickr

en: Something happens with signature. Please retry
ca@valencia: Passa alguna cosa amb la signatura. Torneu-ho a provar

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
ca@valencia: Alguna cosa ha anat malament. Error %1. Torneu-ho a provar més tard

en: Authorized as %1
ca@valencia: Autoritzat com a %1

en: Not authorized
ca@valencia: No autoritzat

en: Click here when you authorized Choqok
ca@valencia: Cliqueu ací després d'autoritzar el Choqok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
ca@valencia: Autorització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
ca@valencia: Cliqueu el botó de sota. Si tot va bé, sereu redirigits a la web de Flickr.com per permetre l'accés de Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
ca@valencia: Cliqueu ací per autoritzar el Choqok a Flickr.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
ca@valencia: Qui pot veure la foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
ca@valencia: Privada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
ca@valencia: Visible pels amics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
ca@valencia: Visible per a la família

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
ca@valencia: Estableix el nivell de seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
ca@valencia: Segur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
ca@valencia: Moderat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
ca@valencia: Restringit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
ca@valencia: Oculta la imatge a les cerques públiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
ca@valencia: Usa Flic.kr per escurçar els URL

en: Just supporting image uploading
ca@valencia: Només suporta la pujada d'imatges

en: There is no Twitter account configured to use.
ca@valencia: No hi ha cap compte de Twitter configurat per usar.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
ca@valencia: Heu de configurar com a mínim un compte de Twitter per usar aquest connector.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_oauth)
en: &Twitter account
ca@valencia: Compte de &Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Mobypicture &login and password:
ca@valencia: &Usuari i contrasenya de Mobypicture:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
ca@valencia: Puja els fitxers usant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Login:
ca@valencia: Usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
ca@valencia: Contrasenya (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Posterous &login and password:
ca@valencia: &Usuari i contrasenya de Posterous:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-mail:
ca@valencia: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
ca@valencia: Compte de Twitter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
ca@valencia: Obtén l'enllaç directe al fitxer
