choqok - en to el translation catalogue (536 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
el: Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
el: Εργαλεία

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
el: Βοήθεια

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
el: Αδυναμία φόρτωσης του %1 πρόσθετου. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Cannot find the desired account.
el: Αδυναμία εύρεσης του επιθυμητού λογαριασμού.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
el: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση του επιλεγμένου λογαριασμού;

en: Cannot remove the account.
el: Αδυναμία αφαίρεσης του λογαριασμού.

en: Select Micro-Blogging Service
el: επιλογή υπηρεσίας μικρο-ιστολογίου

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
el: Χρειάζεται να επανεκκινήσετε το Choqok για να ενεργοποιηθούν οι αλλαγές προτεραιότητας στους λογαριασμούς.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
el: Προσθήκη νέου λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
el: Προσθήκη νέου λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
el: &Προσθήκη...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
el: Τροποποίηση επιλεγμένου λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
el: &Τροποποίηση...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
el: Αφαίρεση επιλεγμένου λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
el: Αφαί&ρεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Alias
el: Ψευδώνυμο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: An alias for the account
el: Ένα ψευδώνυμο για το λογαριασμό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
el: Μικρο-ιστολόγιο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: The type of the account
el: Ο τύπος του λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Enabled
el: Ενεργό

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Whether the microblog is enabled or disabled
el: Αν το μικρο-ιστολόγιο είναι ενεργό ή όχι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
el: Για ανάγνωση μόνο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
el: Λογαριασμός για ανάγνωση μόνο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
el: Γρήγορη δημοσίευση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
el: Εμφάνιση σε γρήγορη δημοσίευση

en: The Account registration failed.
el: Η εγγραφή του λογαριασμού απέτυχε.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
el: Αδυναμία επαλήθευσης των δεδομένων εισόδου.
    Παρακαλώ ελέγξτε τα δεδομένα των πεδίων.
    Ίσως ένα απαιτούμενο πεδίο είναι κενό;

en: Edit Account
el: Επεξεργασία λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
el: Ενεργοποίηση emoticons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
el: Εμφάνιση δημοσιεύσεων σε αντίστροφη σειρά (χρειάζεται επανεκκίνηση)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
el: Θα δημοσιευτεί με το όνομα αυτού που επανέλαβε το tweet, μαζί με μνεία στον αρχικό συγγραφέα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
el: Εμφάνιση επαναληπτικών δημοσιεύσεων με τον τρόπο του Choqok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
el: Χρήση προσαρμοσμένης εμφάνισης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
el: Γραμματοσειρά δημοσίευσης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
el: Χρωματικές προτιμήσεις δημοσιεύσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
el: Φόντο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
el: Προκαθορισμένο χρώμα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
el: Χρώμα αδιάβαστης δημοσίευσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
el: Προσκήνιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
el: Χρώμα δικής μου δημοσίευσης:

en: &General
el: &Γενικά

en: &Notifications
el: Ει&δοποιήσεις

en: URL &Shortening
el: Πε&ρικοπή URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
el: Γενικές επιλογές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
el: Εμφάνιση οθόνης εκκίνησης στην έναρξη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
el: Σημείωση όλων των δημοσιεύσεων ως αναγνωσμένες στην έξοδο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
el: Ενεργοποίηση αυτόματου ορθογραφικού ελέγχου στον επεξεργαστή μηνυμάτων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enableSysTray)
en: Enable System &Tray
el: Ενεργοποίηση πλαισίου συσ&τήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
el: Σημείωση όλων των αδιάβαστων δημοσιεύσεων ως αναγνωσμένες κατά την απόκρυψη στο πλαίσιο συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
el: Χρήση &προσαρμοσμένου περιηγητή ιστού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
el: Χρήση προσαρμοσμένου προθέματος για επανάληψη αποστολής [ReTweet]:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
el: Επιλογές χρονολογίων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
el: &Χρονικό διάστημα ενημέρωσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
el: Αριθμός δημοσιεύσεω&ν για εμφάνιση στα χρονολόγια:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
el: Ανενεργό

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en:  minutes
el:  λεπτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
el: Εμφάνι&ση όλων των δημοσιεύσεων σε μία ειδοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
el: Διάρκεια ει&δοποίησης:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_notifyInterval)
en:  seconds
el:  δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
el: Ειδοποιήσεις νέων δημοσιεύσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
el: Εμφάνιση ειδοποίησης με το KNotify

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
el: Εμφάνιση ειδοποίησης με την Ένδειξη μηνυμάτων

[ctx: No shortener service]
en: None
el: Καμία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
el: Συντόμευση των &URL στην επικόλληση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
el: Αφαίρεση του "http://" από τη συντόμευση των URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shortening ser&vice:
el: Συντόμευση &υπηρεσιών:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
el: Διαμόρφωση πρόσθετου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
el: Σχετικά με το πρόσθετο

en: General Plugins
el: Γενικά πρόσθετα

en: KDE Micro-Blogging Client.
el: Εφαρμογή μικρο-ιστολογίου για το KDE

en: Author, Developer and Maintainer
el: Συγγραφέας, προγραμματιστής και συντηρητής

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Artworks
el: Καλλιτεχνική εργασία

en: UI improvements
el: Βελτιώσεις περιβάλλοντος χρήστη

en: Search API implementation
el: Υλοποίηση API αναζήτησης

en: D-Bus and Konqueror plugin
el: D-Bus και πρόσθετο Konqueror

en: Improvements on Image preview plugin
el: Βελτιώσεις στο πρόσθετο προεπισκόπησης εικόνας

en: Twitter photo upload
el: Αποστολή φωτογραφίας στο twitter

en: Twitter microblog developer
el: Προγραμματιστής μικρο-ιστολογίου Twitter

en: Bug fixes and improvements
el: Διόρθωση σφαλμάτων και βελτιώσεις

en: Various improvements
el: Διάφορες βελτιώσεις

en: Choqok
el: ChoqoK

en: Update Timelines
el: Ενημέρωση χρονολογίων

en: Mark All As Read
el: Να σημειωθούν όλα ως αναγνωσμένα

[ctx: @action]
en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

[ctx: @action]
en: Restore
el: Επαναφορά

en: Enable Update Timer
el: Ενεργοποίηση χρονομέτρου ενημέρωσης

en: Enable Notifications
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων

en: Hide Menubar
el: Απόκρυψη γραμμής μενού

en: Clear Avatar Cache
el: Καθαρισμός λανθάνουσας μνήμης Avatar

en: You have to restart Choqok to load avatars again
el: Χρειάζεται επανεκκίνηση του Choqok για να φορτωθούν και πάλι τα avatar

en: Upload Medium...
el: Αποστολή μέσου...

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
el: Δεν δημιουργήθηκε λογαριασμός. Θα χρειαστεί να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό για να μπορείτε να στέλνετε δημοσιεύσεις.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
el: Για να χρησιμοποιήσετε το Choqok χρειάζεστε ένα λογαριασμό σε κάποια από τις υποστηριζόμενες υπηρεσίες μικρο-ιστολογίων.
    Θέλετε να προσθέσετε το λογαριασμό σας τώρα;

en: Choqok (%1)
el: ChoqoK (%1)

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Loading timelines...
el: Φόρτωση χρονολογίων...

en: 1 unread post | %1 unread posts
el[0]: 1 αδιάβαστη δημοσίευση
el[1]: %1 αδιάβαστες δημοσιεύσεις

en: Choqok - Disabled
el: Choqok - ανενεργό

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
el: Επισύναψη αρχείου

en: Abort
el: Εγκατάλειψη

en: Select Media to Upload
el: Επιλογή μέσων για αποστολή

en: Discard Attachment
el: Απόρριψη συνημμένου

en: Attaching <b>%1</b>
el: Επισύναψη <b>%1</b>

en: Conversation %1
el: Συζήτηση %1

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Conversation
el: Συζήτηση

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
el: Επαναλαμβανόμενο

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
el: Οι δημοσιεύσεις σας που επαναλήφθηκαν από άλλους

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
el: Η αποστολή του μέσου απέτυχε: αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου του μέσου.

en: Repeat of %1
el: Επανάληψη του %1

en: Repeated by %1
el: Επαναλήφθηκε από το %1

en: Repeat this notice?
el: Επανάληψη αυτής της σημείωσης;

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
el: Αποτυχία ανάκτησης λίστας φίλων. Τα δεδομένα που επέστρεψε ο εξυπηρετητής έχουν καταστραφεί.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
el: Αδυναμία ενημέρωσης της λίστας φίλων για το λογαριασμό %1:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
el: Αποτυχία προσκόμισης συζήτησης. %1

en: Manual ReSend
el: Χειροκίνητη επανάληψη αποστολής

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat post using API
el: Επανάληψη δημοσίευσης με χρήση API

en: Search for %1
el: Αναζήτηση για %1

en: Open tag page in browser
el: Άνοιγμα σελίδας ετικέτας στον περιηγητή

en: Show latest group posts
el: Εμφάνιση τελευταίων δημοσιεύσεων ομάδας

en: Open group page in browser
el: Άνοιγμα σελίδας ομάδας στον περιηγητή

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
el: Ποιος είναι ο %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
el: Δημοσιεύσεις από %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
el: απαντήσεις στο %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
el: Άνοιγμα προφίλ στον περιηγητή

en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
el: Γράψτε στο %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
el: Αποστολή ιδιωτικού μηνύματος στο %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
el: Διαγραφή από %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
el: Εγγραφή στο %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
el: Παρεμπόδιση %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
el: Dents με αυτό το Hashtag

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
el: Dents με αυτήν την ομάδα

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
el: Dents από αυτόν το χρήστη

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
el: Dents σε αυτόν το χρήστη

en: Unable to fetch search results.
el: Αδυναμία προσκόμισης αποτελεσμάτων αναζήτησης.

en: Unable to fetch search results: %1
el: Αδυναμία προσκόμισης αποτελεσμάτων αναζήτησης: %1

en: Send Private Message
el: αποστολή ιδιωτικού μηνύματος

[ctx: Send message to]
en: To:
el: Προς:

en: Reload friends list
el: Επαναφόρτωση λίστας φίλων

[ctx: Send private message]
en: Send
el: Αποστολή

[ctx: Timeline Name]
en: Home
el: Αρχικό

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
el: Εσείς και οι φίλοι σας

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
el: Απάντηση

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
el: Απαντήσεις σε εσάς

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
el: Εισερχόμενα

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
el: Τα εισερχόμενα ιδιωτικά σας μηνύματα

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
el: Εξερχόμενα

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
el: Ιδιωτικά μηνύματα που έχετε αποστείλει

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
el: Αγαπημένα

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
el: Τα αγαπημένα σας

[ctx: Timeline Name]
en: Public
el: Δημόσια

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
el: Δημόσιο χρονολόγιο

[ctx: Timeline Name]
en: ReTweets
el: Επαναλήψεις tweet

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
el: Οι δημοσιεύσεις σας που έγιναν tweet επαναλήψεις από άλλους

en: Send Private Message...
el: Αποστολή ιδιωτικού μηνύματος...

en: Search...
el: Αναζήτηση...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
el: Ενημέρωση λίστας φίλων

en: Creating the new post failed. Text is empty.
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας δημοσίευσης. Δεν υπάρχει κείμενο.

en: Creating the new post failed: %1
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας δημοσίευσης: %1

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας δημοσίευσης. Αδυναμία ανάλυσης των δεδομένων.

en: Creating the new post failed, with error: %1
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας δημοσίευσης, με σφάλμα: %1

en: Private message sent successfully
el: Το ιδιωτικό μήνυμα υποβλήθηκε επιτυχώς

en: Fetching the new post failed. %1
el: Αποτυχία προσκόμισης νέας δημοσίευσης. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
el: Αποτυχία προσκόμισης νέας δημοσίευσης. Αδυναμία ανάλυσης των δεδομένων.

en: Fetching new post failed, with error:%1
el: Αποτυχία προσκόμισης νέας δημοσίευσης, με σφάλμα:%1

en: Removing the post failed. %1
el: Αποτυχία αφαίρεσης της δημοσίευσης. %1

en: Favorite creation failed. %1
el: Αποτυχία αγαπημένης δημιουργίας. %1

en: Removing the favorite failed. %1
el: Αποτυχία αφαίρεσης της προτίμησης. %1

en: Updating friends list for account %1...
el: Ενημέρωση λίστας φίλων για το λογαριασμό %1...

en: Friends list for account %1 has been updated.
el: Η λίστα φίλων για το λογαριασμό %1 έχει ενημερωθεί.

en: Updating followers list for account %1...
el: Ενημέρωση λίστας οπαδών για το λογαριασμό %1...

en: Followers list for account %1 could not be updated:
    %2
el: Αδυναμία ενημέρωσης της λίστας οπαδών για το λογαριασμό %1:
    %2

en: Followers list for account %1 has been updated.
el: Η λίστα οπαδών για το λογαριασμό %1 έχει ενημερωθεί.

en: Timeline update failed: %1
el: Αποτυχία ενημέρωσης χρονολογίου: %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
el: Αποτυχία δημιουργίας φιλίας με το %1. %2

en: You are now listening to %1's posts.
el: Ακούτε τις δημοσιεύσεις του %1.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
el: Αποτυχία δημιουργίας φιλίας με το %1: ο εξυπηρετητής επέστρεψε μη έγκυρα δεδομένα.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
el: Η δημιουργία φιλίας με το %1 απέτυχε: %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
el: Η καταστροφή της φιλίας με το %1 απέτυχε. %2

en: You will not receive %1's updates.
el: Δεν θα λάβετε ενημερώσεις για το %1.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
el: Η καταστροφή της φιλίας με το %1 απέτυχε: ο εξυπηρετητής επέστρεψε μη έγκυρα δεδομένα.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
el: Η καταστροφή της φιλίας με το %1 απέτυχε: %2

en: Blocking %1 failed. %2
el: Η παρεμπόδιση του %1 απέτυχε. %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
el: Δεν θα ενοχληθείτε ξανά από το %1.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
el: Η παρεμπόδιση του %1 απέτυχε: ο εξυπηρετητής επέστρεψε μη έγκυρα δεδομένα.

en: Reporting %1 failed. %2
el: Η αναφορά του %1 απέτυχε. %2

en: Reporting %1 failed: the server returned invalid data.
el: Η αναφορά του %1 απέτυχε: ο διακομιστής επέστρεψε μη έγκυρα δεδομένα.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
el: Αδυναμία ανάλυσης των δεδομένων που ελήφθησαν από τον εξυπηρετητή.

en: Retrieving the followers list failed. The data returned from the server is corrupted.
el: Αποτυχία ανάκτησης λίστας οπαδών. Τα δεδομένα που επέστρεψε ο διακομιστής έχουν καταστραφεί.

en: (The search result is empty.)
el: (Το αποτέλεσμα της αναζήτησης είναι κενό.)

en: Mark timeline as read
el: Να σημειωθεί το χρονολόγιο ως αναγνωσμένο

en: Close Timeline
el: Κλείσιμο χρονολογίου

en: Close All
el: Κλείσιμο όλων

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply to %1
el: Απάντησε στο %1

en: Write to %1
el: Γράψε στο %1

en: Reply to all
el: Απάντησε σε όλους

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
el: Αγαπημένο

en: Show Conversation
el: Εμφάνιση συνομιλίας

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
el: <a href='replyto://%1'>σε απάντηση του</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: Search query]
en: Query:
el: Ερώτηση:

[ctx: @action:button]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για %1

en: Close Search
el: Κλείσιμο αναζήτησης

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Next
el: επόμενη

en: Page Number
el: Αριθμός σελίδας

en: Cannot load user information.
el: Αδυναμία φόρτωσης πληροφοριών χρήστη.

en: Close
el: Κλείσιμο

[ctx: User posts]
en: Posts
el: Δημοσιεύσεις

[ctx: User friends]
en: Friends
el: Φίλοι

[ctx: User followers]
en: Followers
el: Θαυμαστές

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
el: <table><tr><b>Τελευταία κατάσταση:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Block
el: Παρεμπόδιση

en: There is no account with alias %1.
el: Δεν υπάρχει λογαριασμός με ψευδώνυμο %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
el: Ένας λογαριασμός με αυτό το ψευδώνυμο υπάρχει ήδη: χρειάζεται να προσδιοριστεί μοναδικό ψευδώνυμο.

en: Custom web browser "%1" is unable to open url "%2".
    Please update the custom web browser in Configurations.
el: Αδυναμία του προσαρμοσμένου περιηγητή ιστού "%1" να ανοίξει το url "%2".
    Ενημερώστε τη διαμόρφωση του προσαρμοσμένου περιηγητή.

en: Unable to open url "%1".
    Please check Qt installation or set a custom web browser in Configurations.
el: Αδυναμία ανοίγματος url "%1".
    Ελέγξτε την εγκατάσταση της Qt ή ρυθμίστε τη διαμόρφωση ενός προσαρμοσμένου περιηγητή.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
el: Αδυναμία δημιουργίας μιας εργασίας KDE. Ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Cannot download image from %1.
el: Αδυναμία λήψης εικόνας από %1.

en: The request failed. Cannot get image file.
el: Αποτυχία αιτήματος. Αδυναμία ανάκτησης αρχείου εικόνας.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
el: Δεν προσδιορίστηκε αναγνωριστικό πρόσθετου. Και το τελευταίο πρόσθετο που χρησιμοποιήθηκε είναι κενό.

en: The server returned an error
el: Ο εξυπηρετητής επέστρεψε ένα σφάλμα

en: Error on communication with server
el: Σφάλμα στην επικοινωνία με τον εξυπηρετητή

en: Error on parsing results
el: Σφάλμα στην ανάλυση αποτελεσμάτων

en: Authentication error
el: Σφάλμα ταυτοποίησης

en: The server does not support this feature
el: Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει αυτό το χαρακτηριστικό

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
el: Εμφάνιση ChoqoK

en: Error
el: Σφάλμα

en: Success
el: Επιτυχία

en: New posts
el: Νέες δημοσιεύσεις

en: Shortening a URL
el: Συντόμευση ενός URL

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
el: Αδυναμία ανοίγματος του διαχειριστή πορτοφολιού του KDE, τα συνθηματικά σας θα αποθηκευτούν ως απλό κείμενο. Εγκαταστήστε το KWallet για να το διορθώσετε αυτό.

en: Top
el: Κορυφή

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Bottom
el: Βάση

en: Small
el: Μικρό

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Big
el: Μεγάλο

en: Styled Panel
el: Στυλιστικός πίνακας

en: <b>Note:</b><br/><i>Ctrl+S</i> to enable/disable auto spell checker.
el: <b>Σημείωση:</b><br/><i>Ctrl+S</i> για (απ)ενεργοποίηση του αυτόματου ελέγχου ορθογραφίας.

en: Set spell check language
el: Ορισμός γλώσσας ορθογραφικού ελέγχου

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
el: Συντόμευση των URL

en: Discard Reply
el: Απόρριψη απάντησης

en: Replying to <b>%1</b>
el: Απάντησε στο <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
el: Να σημειωθούν όλα τα χρονολόγια ως αναγνωσμένα

en: More
el: Περισσότερα

en: Latest update:
el: Τελευταία ενημέρωση:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
el: Επανάληψη αποστολής

en: Just now
el: Μόλις τώρα

en: 1 sec ago | %1 secs ago
el[0]: 1 δευτ πριν
el[1]: %1 δευτ πριν

en: 1 min ago | %1 mins ago
el[0]: 1 λεπτό πριν
el[1]: %1 λεπτά πριν

en: 1 hour ago | %1 hours ago
el[0]: 1 ώρα πριν
el[1]: %1 ώρες πριν

en: 1 day ago | %1 days ago
el[0]: 1 ημέρα πριν
el[1]: %1 ημέρες πριν

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
el: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση αυτής της δημοσίευσης από τον εξυπηρετητή;

[ctx: All accounts]
en: All
el: Όλοι

[ctx: Submit post]
en: Submit
el: Αποστολή

en: Cannot create a post without any text.
el: Αδυναμία δημιουργίας δημοσίευσης χωρίς καθόλου κείμενο.

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
el: Παρακαλώ διαμορφώστε τουλάχιστον ένα λογαριασμό για το "Quick Post".
    Ρυθμίσεις -> Διαμόρφωση Choqok... -> Λογαριασμοί

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
el: Ένας σύνδεσμος στο απεσταλμένο μέσο θα προστεθεί εδώ μετά την επιτυχία της διαδικασίας αποστολής.

[ctx: Copy text]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy Link Location
el: Αντιγραφή θέσης συνδέσμου

[ctx: Select all text]
en: Select All
el: Επιλογή όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
el: Μέσο για αποστολή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
el: Αποστολή με:

en: Upload Medium
el: Αποστολή μέσου

en: Upload
el: Αποστολή

en: Uploading...
el: Αποστέλλεται...

en: Medium uploading failed.
el: Αποτυχία αποστολής μέσου.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Friendica Account
el: Λογαριασμός Friendica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: A&lias:
el: &Ψευδώνυμο:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
el: Το ψευδώνυμο του λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
el: Το ψευδώνυμο είναι το όνομα που θέλετε να δώσετε στο λογαριασμό. Πρέπει να είναι μοναδικό. Με το ψευδώνυμο μπορείτε να έχετε πολλές συνδέσεις στην ίδια υπηρεσία.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> Το ψευδώνυμο πρέπει να είναι μοναδικό.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
el: Εξυπηρετητής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
el: Διαδρομή API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Friendica server:
el: Διακομιστής &Friendica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
el: Βασική ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
el: Το όνομα που χρησιμοποιείτε για σύνδεση στον εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines)
en: Timelines Configuration
el: Διαμόρφωση χρονολογίων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which timelines do you like to be enabled?
el: Ποια χρονολόγια θέλετε να ενεργοποιηθούν;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
el: Όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
el: Ενεργοποίηση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
el: Διαμόρφωση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
el: Για να εμποδίσετε το spam σε μερικές ομάδες, μπορείτε να ορίσετε εδώ την αλλαγή του θαυμαστικού (που αναφέρεται σε ομάδα), με κάτι άλλο (π.χ. με τίποτα).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
el: Σε επανάληψη dent, να γίνει αλλαγή του θαυμαστικού με:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: GNU social Account
el: Λογαριασμός GNU social

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &GNU social server:
el: Διακομιστής &GNU social:

en: Choqok is authorized successfully.
el: Το Choqok εξουσιοδοτήθηκε με επιτυχία

en: Authorized
el: Εξουσιοδοτημένο

en: Authorization Error
el: Σφάλμα εξουσιοδότησης

en: OAuth authorization error
el: OAuth σφάλμα εξουσιοδότησης

en: Authenticated
el: Ταυτοποιημένο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
el: Όχι ταυτοποιημένο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
el: Διαπιστευτήρια

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
el: Ταυτοποίηση OAuth

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
el: Επιβεβαίωση στοιχείων εισόδου

en: The post has been shared.
el: Η δημοσίευση έχει διαμοιραστεί.

en: Cannot share the post. %1
el: Αδυναμία διαμοιρασμού της δημοσίευσης. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
el: Αδυναμία ρύθμισης/αναίρεσης της δημοσίευσης ως αγαπημένης. %1

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
el: Εσείς και όσους ακολουθείτε

en: Creating the new post failed. %1
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας δημοσίευσης. %1

en: Cannot fetch post. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης δημοσίευσης. %1

en: An error occurred when fetching the timeline
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση του χρονολογίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Alias:
el: &Ψευδώνυμο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
el: Πάροχος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
el: Επιλέξτε έναν πάροχο κοινωνικού περιβάλλοντος γραφείου για χρήση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
el: Μπορείτε να διαχειριστείτε τους παρόχους κοινωνικού περιβάλλοντος γραφείου στη διαμόρφωση του KDE Social Desktop.

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: You have to wait for providers list to be loaded.
el: Περιμένετε για να φορτωθεί η λίστα παρόχων.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
el: Το πρόσθετο OCS δεν έχει αρχικοποιηθεί ακόμη. Προσπαθήστε πάλι αργότερα.

en: Not Supported
el: Δεν υποστηρίζεται

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Social activities
el: Κοινωνικές δραστηριότητες

en: Enter the verifier code received from %1
el: Δώστε τον κωδικό επαλήθευσης που λάβατε από %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
el: Λογαριασμός PumpIO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
el: Κάνετε κλικ στο παρακάτω κουμπί· αν όλα πάνε καλά, θα οδηγηθείτε στον ιστοχώρο Pump.io για να σας επιτραπεί η πρόσβαση στο Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
el: Τ&αυτοποίηση με την υπηρεσία Pump.io

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
el: Διάλογος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: CC:
el: Κοιν:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
el: Προς:

en: Cannot fetch replies. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης απαντήσεων. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
el: Η ακόλουθη λίστα για το λογαριασμό %1 έχει ενημερωθεί.

en: Cannot retrieve the following list. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης της ακόλουθης λίστας. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
el: Οι λίστες για το λογαριασμό %1 έχουν ενημερωθεί.

en: Cannot retrieve the lists. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης των λιστών. %1

en: Post removed successfully
el: Η δημοσίευση αφαιρέθηκε επιτυχώς

en: An error occurred when updating the post
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της δημοσίευσης

en: An error occurred when uploading the media
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή των πολυμέσων

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
el: Αγαπημένα

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
el: Δημοσιεύσεις που προτιμάτε

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
el: Δημοσιεύσεις που έχουν σταλεί σε εσάς

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
el: Δημοσιεύσεις που στείλατε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
el: Δημόσιο

en: Followers
el: Θαυμαστές

en: You
el: Εσείς

en: Shared by:
el: Διαμοιράστηκε από:

en: Show conversation
el: Εμφάνιση συνομιλίας

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
el: Διαμοιρασμός

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
el: ChoqoK νήμα του %1

en: Enter the PIN received from Twitter:
el: Δώστε το PIN που λάβατε από το Twitter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
el: Λογαριασμός Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
el: Κάνετε κλικ στο παρακάτω κουμπί· αν όλα πάνε καλά, θα οδηγηθείτε στον ιστοχώρο Twitter για να σας επιτραπεί η πρόσβαση στο Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
el: Τ&αυτοποίηση με την υπηρεσία Twitter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
el: Προσθήκη

en: You should provide both list author username and list name.
el: Πρέπει να δώσετε και το όνομα χρήστη του συγγραφέα της λίστας και το όνομα της λίστας.

en: No user.
el: Κανένας χρήστης.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
el: Προσθήκη λίστας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
el: Όνομα λίστας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
el: Όνομα χρήστη:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
el: Φόρτωση λιστών χρήστη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
el: Φόρτωση λιστών

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
el: Αναφορές

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
el: Αναφορές σε εσάς

en: Verify credentials failed. %1
el: Αποτυχία επιβεβαίωσης στοιχείων εισόδου. %1

en: Retweet of %1
el: Επανάληψη tweet του %1

en: Retweeted by %1
el: Επανάληψη tweet από %1

en: Retweet to your followers?
el: Επανάληψη tweet στους οπαδούς σας;

en: Add User List...
el: Προσθήκη λίστας χρηστών...

en: Fetching %1's lists failed. %2
el: Αποτυχία προσκόμισης για τις λίστες του %1. %2

en: There is no list record for user %1
el: Δεν υπάρχει καταγραφή λίστας για τον χρήστη %1

en: Retweet
el: Επανάληψη tweet

en: Retweet post using API
el: Επανάληψη tweet δημοσίευσης με API

[ctx: Including user name]
en: Including %1
el: Με το %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
el: Να μην ακολουθείται ο %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
el: Να ακολουθείται ο %1

[ctx: Report user]
en: Report %1 as spam
el: Αναφορά του %1 ως ανεπιθύμητο

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
el: Προς:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
el: Από:

en: Custom Search
el: Προσαρμοσμένη αναζήτηση

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
el: Tweets προς αυτόν τον χρήστη

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
el: Tweets από αυτόν τον χρήστη

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
el: Tweets που περιλαμβάνουν αυτό το όνομα χρήστη

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
el: Tweets που περιλαμβάνουν αυτό το hashtag

en: OK
el: Εντάξει

en: Ignore
el: Παράβλεψη

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
el: Εμφάνιση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
el: Χρώμα προσκηνίου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
el: Χρώμα φόντου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
el: Χρονικό διάστημα ειδοποίησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
el: δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
el: Προσαρμογή θέσης ειδοποίησης

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
el: Επιλογή χρονολογίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
el: Επιλογή χρονολογίων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
el: Λογαριασμοί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
el: Επιλογή χρονολογίων στην εμφάνιση ειδοποιήσεων για νέες δημοσιεύσεις:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
el: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Σημείωση:</span> Κάθε αλλαγή, απαιτεί επαναφόρτωση προσθέτου (απενεργοποίηση/ενεργοποίηση) για να ισχύει.</p></body></html>

en: Modify filter rules
el: Τροποποίηση κανόνων για φίλτρα

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
el: Ορισμός νέων κανόνων για φίλτρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&lter field:
el: Φι&λτράρισμα πεδίου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Fi&lter type:
el: Φι&λτράρισμα τύπου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Te&xt:
el: Κείμε&νο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
el: Φιλτράρισμα ενέργειας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
el: Να μην αποκρύπτονται οι απαντήσεις που λαμβάνω

en: Configure Filters...
el: Διαμόρφωση φίλτρων...

en: Hide Post
el: Απόκρυψη δημοσίευσης

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
el: Να γίνει απόκρυψη όλων των δημοσιεύσεων από το <b>@%1</b>;

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
el: Διαμόρφωση φίλτρων

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
el: Κανόνες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
el: Πεδίο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
el: Τύπος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Filter
el: Φίλτρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
el: Ενέργεια

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
el: Τροποποίηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
el: Αφαίρεση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
el: Ειδικοί κανόνες

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
el: Θα δείτε μόνο απαντήσεις που λάβατε, ή με αναφορά σε εσάς.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
el: Απλά να εμφανιστούν οι απαντήσεις που έλαβα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
el: Θα δείτε μόνο απαντήσεις μεταξύ των φίλων σας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
el: Απλά να εμφανιστούν οι απαντήσεις που έλαβα εγώ και οι φίλοι μου

en: Author Username
el: Όνομα συγγραφέα

en: Post Text
el: Κείμενο δημοσίευσης

en: Author Client
el: Εφαρμογή συγγραφέα

en: Reply to User
el: Απάντηση σε χρήστη

en: Contain
el: Περιέχει

en: Does Not Contain
el: Δεν περιέχει

en: Exact Match
el: Ακριβές ταίριασμα

en: Regular Expression
el: Κανονική έκφραση

[ctx: @action]
en: Hide Posts
el: Απόκρυψη δημοσιεύσεων

[ctx: @action]
en: Highlight Posts
el: Τονισμός δημοσιεύσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_im)
en: Instant Messenger:
el: Στιγμιαίος αποστολέας μηνυμάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
el: Προσθήκη απαντήσεων στην κατάσταση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
el: Πρότυπο κατάστασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Available markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - time of adding new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL of new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your username</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your full name</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - add </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> to status</span></p></td></tr></table></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">διαθέσιμο markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - νέα κατάσταση</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - στιγμή προσθήκης νέας κατάστασης</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL νέας κατάστασης</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - το δικό σας όνομα χρήστη</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - το δικό σας πλήρες όνομα</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - προσθήκη </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> στην κατάσταση</span></p></td></tr></table></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
el: Προσθήκη επαναλήψεων στην κατάσταση

en: Post Text with Choqok
el: Δημοσίευση κειμένου με το Choqok

en: Shorten URL on Paste
el: Συντόμευση URL στην επικόλληση

en: You need to select text to post.
el: Απαιτείται να επιλέξετε κείμενο για δημοσίευση.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

en: Now Listening
el: Τώρα ακούτε

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
el: Αναπαραγωγή με την αγαπημένη σας εφαρμογή.

en: No supported player found.
el: Δεν βρέθηκε υποστηριζόμενη συσκευή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
el: Έγκυρα μεταδεδομένα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
el: Πρότυπο:

en: Filter by author
el: Φίλτρο με βάση το συγγραφέα

en: Filter by content
el: Φίλτρο με βάση το περιεχόμενο

en: Filter out timeline by author
el: Φιλτράρισμα χρονολογίου με βάση τον συγγραφέα

en: Filter out timeline by text
el: Φιλτράρισμα χρονολογίου με βάση το κείμενο

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Text
el: Κείμενο

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
el: Το πρόσθετο αναζήτησης δεν υποστηρίζει το τρέχον μικρο-ιστολόγιο.

en: API key is invalid
el: Το API κλειδί δεν είναι έγκυρο

en: Login is invalid
el: Τα στοιχεία εισόδου δεν είναι έγκυρα

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
el: Υπέρβαση ορίου. Δοκιμάστε άλλη εφαρμογή συντόμευσης.

en: Malformed response
el: Κακοδιατυπωμένη απάντηση

en: Bit.ly error
el: Σφάλμα bit.ly

en: Cannot create a short URL.
    %1
el: Αδυναμία δημιουργίας συντόμευσης URL.
    %1

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: You can find your API key <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">here</a>
el: Μπορείτε να βρείτε το API κλειδί <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">εδώ</a>

en: Checking...
el: Ελέγχει...

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: Provided data is invalid. Try another login or API key.
    You can find it on http://bit.ly/a/your_api_key
el: Τα δεδομένα δεν είναι έγκυρα. Δοκιμάστε άλλα στοιχεία εισόδου ή κλειδί API.
    Μπορείτε να το βρείτε στο http://bit.ly/a/your_api_key

en: You entered valid information.
el: Έχετε δώσει έγκυρη πληροφορία.

en: bit.ly Config Error
el: Σφάλμα διαμόρφωσης bit.ly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
el: Επαλήθευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, login)
en: Bit.ly login:
el: Είσοδος Bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
el: Κλειδί API Bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
el: Μπορείτε να βρείτε το API κλειδί σας εδώ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
el: Τομέας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
el: (Χωρίς σημασία για λογαριασμούς Bit.ly Pro

en: Error when creating job
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία εργασίας

en: Goo.gl Error
el: Σφάλμα Goo.gl

en: is.gd Error
el: Σφάλμα is.gd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
el: Εξαγωγή στατιστικών

en: TightUrl Error
el: Σφάλμα TightUrl

en: Tinyarro.ws error
el: Σφάλμα Tinyarro.ws

en: Random host
el: Τυχαίος υπολογιστής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
el: Υπολογιστής εφαρμογής συντομεύσεων URL:

en: ur1.ca Error
el: Σφάλμα url.ca

en: Ur.ly Error
el: Σφάλμα Ur.ly

en: Yourls Error
el: Σφάλμα Yourls

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
el: Κινεζικά απλοποιημένα

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
el: Κινεζικά παραδοσιακά

[ctx: Translation Language]
en: Filipino
el: Φιλιπίνο

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
el: Creole Αϊτής

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
el: Εβραϊκά

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Translate to...
el: Μετάφραση σε...

[ctx: %1 is the name of the source language in localized form]
en: <span style="color:%2; font-size:small;">Translated from %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >original post</a>)</span>
el: <span style="color:%2; font-size:small;">Μεταφρασμένο από %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >αρχική ανάρτηση</a>)</span>

en: Translation failed: %1
el: Η μετάφραση απέτυχε: %1

en: Configure Translator
el: Διαμόρφωση μεταφραστή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
el: Επιλέξετε ποιες γλώσσες θα εμφανίζονται στο μενού μετάφρασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
el: Χρήση υπηρεσίας untiny.com

en: The photo required argument was missing
el: Το απαιτούμενο για τη φωτογραφία όρισμα έλειπε

en: The file was not correctly uploaded
el: Το αρχείο δεν εστάλη σωστά.

en: The file was zero bytes in length
el: Το αρχείο ήταν μηδενικού μεγέθους σε bytes

en: Filetype was not recognised
el: Ο τύπος αρχείου δεν αναγνωρίστηκε

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
el: Ο χρήστης που καλεί έχει φτάσει το μηνιαίο όριο εύρους ζώνης

en: Signature problem. Please try again later
el: Πρόβλημα με υπογραφή. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
el: Η είσοδος απέτυχε. Παρακαλώ ταυτοποιήστε πάλι το Choqok

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
el: Η ζητούμενη υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη προσωρινά. Προσπαθήστε αργότερα

en: Unknown Error:%1. Please try again later
el: Άγνωστο σφάλμα:%1. Προσπαθήστε ξανά αργότερα

en: Flickr authorization
el: Εξουσιοδότηση Flickr

en: Something happens with signature. Please retry
el: Κάτι συνέβη με την υπογραφή. Παρακαλώ προσπαθήστε πάλι

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
el: Κάτι λάθος συνέβη. Σφάλμα %1. Προσπαθήστε αργότερα

en: Authorized as %1
el: Εξουσιοδοτημένο ως %1

en: Not authorized
el: Χωρίς εξουσιοδότηση

en: Click here when you authorized Choqok
el: Κάνετε κλικ εδώ όταν εξουσιοδοτήσετε το Choqok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
el: Κάνετε κλικ στο παρακάτω κουμπί· αν όλα πάνε καλά, θα οδηγηθείτε στον ιστοχώρο Flickr.com για να σας επιτραπεί η πρόσβαση στο Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
el: Κάνετε κλικ εδώ για εξουσιοδότηση του Choqok στο Flickr.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
el: Ποιοι μπορούν να βλέπουν φωτογραφίες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
el: Ιδιωτικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
el: Ορατό για φίλους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
el: Ορατό για την οικογένεια

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
el: Ορισμός επιπέδου ασφαλείας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
el: Ασφαλές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
el: Μέτριο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
el: Περιορισμένο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
el: Απόκρυψη φωτογραφίας από δημόσια αναζήτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
el: Χρήση Flic.kr για συντόμευση URL

en: Just supporting image uploading
el: Απλή υποστήριξη αποστολής εικόνων

en: There is no Twitter account configured to use.
el: Δεν υπάρχει διαμορφωμένος λογαριασμός Twitter για χρήση.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
el: Απαιτείται να διαμορφώσετε τουλάχιστο ένα λογαριασμό Twitter για να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόσθετο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_oauth)
en: &Twitter account
el: Λογαριασμός &Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Mobypicture &login and password:
el: Όνομα &χρήστη και κωδικός για Mobypicture:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
el: Αποστολή αρχείων με:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Login:
el: Είσοδος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
el: Κωδικός πρόσβασης (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Posterous &login and password:
el: Όνομα &χρήστη και κωδικός για Posterous:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-mail:
el: Ηλ. ταχυδρομείο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
el: Λογαριασμός Twitter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
el: Ανάκτηση άμεσου συνδέσμου σε αρχείο
