choqok - en to eo translation catalogue (90 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
eo: Iloj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
eo: Agordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
eo: Helpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
eo: &Aldonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
eo: &Modifi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Alias
eo: Alinomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
eo: Fono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
eo: Malfono

en: &General
eo: &Ĝeneralo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: No shortener service]
en: None
eo: Neniu

en: Developer
eo: Kreinto

en: Various improvements
eo: Diversaj plibonigoj

[ctx: @action]
en: Minimize
eo: Minimumigi

[ctx: @action]
en: Restore
eo: Restarigi

en: Restore
eo: Restarigi

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Actions
eo: Agoj

[ctx: Send message to]
en: To:
eo: Al:

[ctx: Send private message]
en: Send
eo: Sendu

[ctx: Timeline Name]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
eo: Respondi

[ctx: Timeline Name]
en: Public
eo: Publika

en: Close All
eo: Fermi ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
eo: Respondi

[ctx: @title:window]
en: Search
eo: Serĉo

[ctx: @action:button]
en: Search
eo: Serĉi

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Close
eo: Fermi

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: Subscribe
eo: Subskribi

en: Block
eo: Bloki

en: Error
eo: Eraro

en: Success
eo: Sukceso

en: Top
eo: Supro

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstra

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Small
eo: Malgranda

en: Medium
eo: Ujo

en: More
eo: Pli

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
eo: Forpreni

[ctx: All accounts]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Submit post]
en: Submit
eo: Sendi

[ctx: Copy text]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: Select all text]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Upload
eo: Alŝuti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
eo: Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
eo: Ŝaltu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
eo: Agordo

en: Loading...
eo: Ŝargas...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: CC:
eo: Kopio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
eo: Al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
eo: Publika

en: You
eo: Vi

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
eo: Komunigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
eo: Al:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
eo: De:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
eo: sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
eo: Ero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
eo: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Filter
eo: Filtri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
eo: Ago

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
eo: Modifi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
eo: Forpreni

en: Does Not Contain
eo: Ne enhavas

en: Exact Match
eo: Ĝusta kongruo

en: Regular Expression
eo: Regulesprimo

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

en: Now Listening
eo: Nun aŭskultanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
eo: Ŝablono:

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Text
eo: Teksto

en: Checking...
eo: Kontrolas...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
eo: Retregiono:

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
eo: Ensaluto malsukcesis. Please re-authenticate Choqok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
eo: Privata
