choqok - en to fi translation catalogue (527 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
fi: Tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
fi: Työkalut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
fi: Ohje

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
fi: Ei voi ladata %1-liitännäistä. Tarkista asennus.

en: Cannot find the desired account.
fi: Ei voi löytää haluttua tiliä.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun tilin?

en: Cannot remove the account.
fi: Ei voi poistaa tiliä.

en: Select Micro-Blogging Service
fi: Valitse mikroblogipalvelu

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
fi: Choqok on käynnistettävä uudelleen, jotta tilien prioriteettimuutokset astuvat voimaan.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
fi: Lisää uusi tili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
fi: Lisää uusi tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
fi: &Lisää…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
fi: Muuta valittua tiliä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
fi: &Muuta…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
fi: Poista valittu tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
fi: &Poista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: An alias for the account
fi: Tilin alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
fi: Mikroblogi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: The type of the account
fi: Tilin tyyppi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Enabled
fi: Käytössä

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Whether the microblog is enabled or disabled
fi: Onko mikroblogaus käytössä vai poistettu käytöstä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
fi: Vain luku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
fi: Kirjoitussuojattu tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
fi: Pikaviesti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
fi: Näytä pikaviesteissä

en: The Account registration failed.
fi: Tilin rekisteröinti epäonnistui.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
fi: Ei voi osoittaa syötetietojasi kelvolliseksi.
    Tarkista kentän tiedot.
    Ehkä vaadittu kenttä on tyhjä?

en: Edit Account
fi: Muokka tiliä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
fi: Käytä hymiöitä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
fi: Näytä viestit käänteisessä järjestyksessä (vaatii uudelleenkäynnistyksen)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
fi: Näet viestin toistajan sen kirjoittajana sekä alkuperäisen kirjoittajan huomautuksena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
fi: Näytä toistetut/toistuvat viestit Choqokin tapaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
fi: Mukauta ulkoasua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
fi: Viestin fontti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
fi: Viestiväriasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
fi: Tausta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
fi: Oletusväri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
fi: Lukemattoman viestin väri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
fi: Edusta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
fi: Oman viestin väri:

en: &General
fi: &Yleiset

en: &Notifications
fi: &Ilmoitukset

en: URL &Shortening
fi: Verkko-o&soitelyhenne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
fi: Yleisasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
fi: Näytä tervetuloikkuna käynnistymisen aikana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
fi: Merkitse kaikki luetuksi sulkemisen yhteydessä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
fi: Ota käyttöön automaattinen oikoluku viestimuokkausikkunassa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enableSysTray)
en: Enable System &Tray
fi: Näytä kuvake &ilmoitusalueella

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
fi: Merkitse kaikki lukemattomat viestit luetuiksi, kun piilotetaan ilmoitusalueelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
fi: Käytä &räätälöytyä verkkoselainta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
fi: Käytä mukautettua etuliitettä viestin toistolle:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
fi: Aikajana-asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
fi: &Päivitysväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
fi: Viestien lukumäärä aikaja&nalla:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
fi: Otettu pois käytöstä

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en:  minutes
fi:  minuuttia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
fi: Näytä kaikki uudet vie&stit yhdessä ilmoituksessa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
fi: Ilmoitukse&n kesto:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_notifyInterval)
en:  seconds
fi:  sekuntia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
fi: Uuden viestin ilmoitukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
fi: Näytä ilmoitukset KNotifylla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
fi: Näytä ilmoitukset viesti-ilmaisimella

[ctx: No shortener service]
en: None
fi: Ei mitään

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
fi: Lyh&ennä verkko-osoitteet liitettäessä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
fi: Poista "http://" lyhennetyistä verkko-osoitteista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shortening ser&vice:
fi: &Lyhennyspalvelu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
fi: Liitännäissen asetukset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
fi: Tietoa liitännäisestä

en: General Plugins
fi: Yleisliitännäiset

en: KDE Micro-Blogging Client.
fi: KDE-mikroblogiasiakas.

en: Author, Developer and Maintainer
fi: Tekijä, kehittäjä ja ylläpitäjä

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Artworks
fi: Grafiikka

en: UI improvements
fi: Käyttöliittymäparannukset

en: Search API implementation
fi: Hakurajapinnan toteutus

en: D-Bus and Konqueror plugin
fi: D-Bus- ja Konqueror-liitännäiset

en: Improvements on Image preview plugin
fi: Parannuksia kuvan esikatseluliitännäiseen

en: Twitter photo upload
fi: Kuvan lähetys Twitteriin

en: Twitter microblog developer
fi: Twitter-mikroblogituen kehittäjä

en: Bug fixes and improvements
fi: Viankorjauksia ja parannuksia

en: Various improvements
fi: Monia parannuksia

en: Update Timelines
fi: Päivitä aikajanat

en: Mark All As Read
fi: Merkitse kaikki luetuiksi

[ctx: @action]
en: Minimize
fi: Pienennä

[ctx: @action]
en: Restore
fi: Palauta

en: Enable Update Timer
fi: Ota käyttää päivitysajastin

en: Enable Notifications
fi: Ota käyttöön ilmoitukset

en: Hide Menubar
fi: Piilota valikkorivi

en: Clear Avatar Cache
fi: Tyhjennä avatarvälimuisti

en: You have to restart Choqok to load avatars again
fi: Choqok on käynnistettävä uudelleen avatarien lataamiseksi

en: Upload Medium...
fi: Lähetä media…

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
fi: Tiliä ei ole luotu. Sinun on luotava tili ennen kuin kykenet viestimään.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
fi: Käyttääksesi Choqokia tarvitset tilin yhdellä tuetuista mikroblogipalveluista.
    Haluatko lisätä tilisi nyt?

en: Restore
fi: Palauta

en: Minimize
fi: Pienennä

en: Loading timelines...
fi: Ladataan aikajanoja…

en: 1 unread post | %1 unread posts
fi[0]: 1 lukematon viesti
fi[1]: %1 lukematonta viestiä

en: Choqok - Disabled
fi: Choqok - Otettu pois käytöstä

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
fi: Liitä tiedosto

en: Abort
fi: Keskeytä

en: New post for account %1 submitted successfully
fi: Uusi viesti lähetetty onnistuneesti tilille %1

en: Select Media to Upload
fi: Valitse lähetettävä media

en: Discard Attachment
fi: Hylkää liite

en: Attaching <b>%1</b>
fi: Liitetään <b>%1</b>

en: Conversation %1
fi: Keskustelu %1

en: Please wait...
fi: Odota…

en: Conversation
fi: Keskustelu

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
fi: Toistetut

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
fi: Viestisi, jotka toiset ovat toistaneet

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
fi: Median lähetys epäonnistui: tiedostoa ei voida lukea.

en: Repeat of %1
fi: Toisto viestistä %1

en: Repeated by %1
fi: Toistanut %1

en: Repeat this notice?
fi: Toistetaanko tämä ilmoitus?

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
fi: Kaverien luettelon hakeminen epäonnistui. Palvelimelta palautettu data on vaurioitunut.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
fi: Tilin %1 kaverilistaa ei voitu päivittää:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
fi: Keskustelun noutaminen epäonnistui. %1

en: Manual ReSend
fi: Lähetä uudelleen itse

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat post using API
fi: Toista viesti APIa käyttäen

en: Search for %1
fi: Hakutulokset kohteelle %1

en: Open tag page in browser
fi: Avaa tunnistesivu selaimeen

en: Show latest group posts
fi: Näytä viimeisimmät ryhmäviestit

en: Open group page in browser
fi: Avaa ryhmäsivu selaimeen

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
fi: Kuka on %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
fi: Viestit käyttäjältä %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
fi: Vastaukset käyttäjälle %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
fi: Avaa profiili selaimeen

en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
fi: Kirjoita käyttäjälle %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
fi: Lähetä yksityisviesti käyttäjälle %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
fi: Lakkaa seuraamasta käyttäjää %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
fi: Seuraa käyttäjää %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
fi: Estä %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
fi: Tämän aihetunnisteen Identica-viestit

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
fi: Tämän ryhmän Identica-viestit

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
fi: Identica-viestit tältä käyttäjältä

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
fi: Identica-viestit tälle käyttäjälle

en: Unable to fetch search results.
fi: Hakutuloksia ei kyetä noutamaan.

en: Unable to fetch search results: %1
fi: Ei kyetä noutamaan hakutuloksia: %1

en: Send Private Message
fi: Lähetä yksityisviesti

[ctx: Send message to]
en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Reload friends list
fi: Lataa uudelleen kaverien luettelo

[ctx: Send private message]
en: Send
fi: Lähetä

[ctx: Timeline Name]
en: Home
fi: Koti

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
fi: Sinä ja kaverisi

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
fi: Vastaa

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
fi: Vastaukset sinulle

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
fi: Postilaatikko

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
fi: Saapuneet yksityisviestisi

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
fi: Lähetetyt

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
fi: Lähettämäsi yksityisviestit

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
fi: Suosikki

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
fi: Suosikkisi

[ctx: Timeline Name]
en: Public
fi: Julkinen

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
fi: Julkinen aikajana

[ctx: Timeline Name]
en: ReTweets
fi: Toistetut viestit

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
fi: Viestisi, jotka toiset ovat toistaneet

en: Send Private Message...
fi: Lähetä yksityisviesti…

en: Search...
fi: Etsi…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
fi: Päivitä kaverien luettelo

en: Creating the new post failed. Text is empty.
fi: Uuden viestin luominen epäonnistui. Teksti on tyhjä.

en: Creating the new post failed: %1
fi: Uuden viestin luominen epäonnistui: %1

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
fi: Uuden viestin luominen epäonnistui. Tulosdataa ei voitu jäsentää.

en: Creating the new post failed, with error: %1
fi: Uuden viestin luominen epäonnistui virheeseen: %1

en: Private message sent successfully
fi: Yksityisviesti lähetetty onnistuneesti

en: Fetching the new post failed. %1
fi: Saapuvien viestien noutaminen epäonnistui. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
fi: Saapuvien viestien noutaminen epäonnistui. Tulosdataa ei voitu jäsentää.

en: Fetching new post failed, with error:%1
fi: Uuden viestin noutaminen epäonnistui virheeseen: %1

en: Removing the post failed. %1
fi: Viestien poistaminen epäonnistui. %1

en: Favorite creation failed. %1
fi: Suosikin luominen epäonnistui. %1

en: Removing the favorite failed. %1
fi: Suosikin poistaminen epäonnistui. %1

en: Updating friends list for account %1...
fi: Päivitetään tilin %1 kaverilistaa…

en: Friends list for account %1 has been updated.
fi: Tilin %1 kaverilista on päivitetty.

en: Updating followers list for account %1...
fi: Päivitetään tilin %1 seuraajalistaa…

en: Followers list for account %1 could not be updated:
    %2
fi: Tilin %1 seuraajalistaa ei voitu päivittää:
    %2

en: Followers list for account %1 has been updated.
fi: Tilin %1 seuraajaluettelo on päivitetty.

en: Timeline update failed: %1
fi: Aikajanapäivitys epäonnistui: %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
fi: Kaveruussuhteen luominen käyttääjään %1 epäonnistui. %2

en: You are now listening to %1's posts.
fi: Kuuntelet nyt käyttäjän %1 viestejä.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
fi: Kaveruussuhteen luominen käyttäjään %1 epäonnistui: palvelin palautti virheellistä dataa.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
fi: Kaveruussuhteen luominen käyttäjän %1 kanssa epäonnistui: %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
fi: Kaveruussuhteen tuhoaminen käyttäjään %1 epäonnistui. %2

en: You will not receive %1's updates.
fi: Et vastaanota %1:n päivityksiä.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
fi: Kaveruussuhteen tuhoaminen käyttäjään %1 epäonnistui: palvelin palautti virheellistä dataa.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
fi: Kaveruussuhteen tuhoaminen käyttäjään %1 epäonnistui: %2

en: Blocking %1 failed. %2
fi: Käyttäjän %1 estäminen epäonnistui. %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
fi: %1 ei enää häiritse sinua.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
fi: Käyttäjän %1 estäminen epäonnistui: palvelin palautti virheellistä dataa.

en: Reporting %1 failed. %2
fi: Käyttäjän %1 ilmiantaminen epäonnistui. %2

en: Report sent successfully.
fi: Ilmiannon lähetys onnistui.

en: Reporting %1 failed: the server returned invalid data.
fi: Käyttäjän %1 ilmiantaminen epäonnistui: palvelin palautti virheellistä dataa.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
fi: Palvelimelta saatua dataa ei voitu jäsentää.

en: Retrieving the followers list failed. The data returned from the server is corrupted.
fi: Seuraajien luettelon hakeminen epäonnistui. Palvelimelta palautettu data on vaurioitunut.

en: (The search result is empty.)
fi: (Ei hakutuloksia.)

en: Mark timeline as read
fi: Merkitse aikajana luetuksi

en: Close Timeline
fi: Sulje aikajana

en: Close All
fi: Sulje kaikki

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to %1
fi: Vastaa käyttäjälle %1

en: Write to %1
fi: Kirjoita käyttäjälle %1

en: Reply to all
fi: Vastaa kaikille

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
fi: Merkitse suosikiksi

en: <a href='%1' title='Sent from %2 via OStatus'>%2</a>
fi: <a href='%1' title='Lähetetty kohteesta %2 OStatusin kautta'>%2</a>

en: Show Conversation
fi: Näytä keskustelu

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
fi: <a href='replyto://%1'>vastauksena</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
fi: Haku

[ctx: Search query]
en: Query:
fi: Kysely:

[ctx: @action:button]
en: Search
fi: Hae

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
fi: Hakutulokset aikajanalle %1

en: Close Search
fi: Sulje haku

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Page Number
fi: Sivunumero

en: Cannot load user information.
fi: Ei voi ladata käyttäjätietoja.

en: Close
fi: Sulje

[ctx: User posts]
en: Posts
fi: Viestit

[ctx: User friends]
en: Friends
fi: Kaverit

[ctx: User followers]
en: Followers
fi: Seuraajat

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
fi: <table><tr><b>Viimeisin tila:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
fi: Peru tilaus

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Block
fi: Estä

en: There is no account with alias %1.
fi: Aliakselle %1 ei ole tiliä.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
fi: Tälle aliakselle on jo tili: on annettava ainutkertainen alias.

en: Custom web browser "%1" is unable to open url "%2".
    Please update the custom web browser in Configurations.
fi: Mukautettu verkkoselain ”%1” ei osaa avata osoitetta ”%2”.
    Valitse asetuksissa toinen selain.

en: Unable to open url "%1".
    Please check Qt installation or set a custom web browser in Configurations.
fi: Verkko-osoitetta ”%1” ei voi avata.
    Tarkista Qt:n asennus tai valitse asetuksissa mukautettu selain.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
fi: Ei voi luoda KDE-työtä. Tarkista asennuksesi.

en: Cannot download image from %1.
fi: Ei voi ladata kuvaa kohteesta %1.

en: The request failed. Cannot get image file.
fi: Pyyntö epäonnistui. Kuvatiedostoa ei voi saada.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
fi: Liitännäisen tunnistetta ei määritetty ja viimeisin käytetty liitännäinen on tyhjä.

en: The server returned an error
fi: Palvelin palautti virheen

en: Error on communication with server
fi: Virhe viestittäessä palvelimen kanssa

en: Error on parsing results
fi: Virhe jäsennettäessä tuloksia

en: Authentication error
fi: Tunnistautumisvirhe

en: The server does not support this feature
fi: Palvelin ei tue tätä ominaisuutta

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
fi: Näytä Choqok

en: Error
fi: Virhe

en: Success
fi: Onnistui

en: New posts
fi: Uusia viestejä

en: Shortening a URL
fi: Verkko-osoitteen lyhentäminen

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
fi: KDE:n lompakkoa ei voida avata, joten salaisuutesi tallennetaan raakatekstinä. Asenna lompakko korjataksesi tämän.

en: Top
fi: Ylös

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Right
fi: Oikealle

en: Bottom
fi: Alas

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Big
fi: Suuri

en: Styled Panel
fi: Tyylikäs paneeli

en: <b>Note:</b><br/><i>Ctrl+S</i> to enable/disable auto spell checker.
fi: <b>Huomautus:</b><br/><i>Ctrl+S</i> ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä automaattisen oikoluvun.

en: Set spell check language
fi: Aseta oikoluvun kieli

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
fi: Lyhennä verkko-osoitteet

en: Discard Reply
fi: Hylkää vastaus

en: Replying to <b>%1</b>
fi: Vastataan: <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
fi: Merkitse kaikki aikajanat luetuiksi

en: More
fi: Lisää

en: Latest update:
fi: Viimeisin päivitys:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
fi: Poista

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
fi: Lähetä uudelleen

en: Just now
fi: Juuri nyt

en: 1 sec ago | %1 secs ago
fi[0]: 1 sekunti sitten
fi[1]: %1 sekuntia sitten

en: 1 min ago | %1 mins ago
fi[0]: 1 minuutti sitten
fi[1]: %1 minuuttia sitten

en: 1 hour ago | %1 hours ago
fi[0]: 1 tunti sitten
fi[1]: %1 tuntia sitten

en: 1 day ago | %1 days ago
fi[0]: 1 päivä sitten
fi[1]: %1 päivää sitten

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän postin palvelimelta?

[ctx: All accounts]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: Submit post]
en: Submit
fi: Lähetä

en: Cannot create a post without any text.
fi: Tekstitöntä viestiä ei voi luoda.

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
fi: Määritä ainakin yksi pikaviesteihin sisällytettävä tili.
    Asetukset -> Choqokin asetukset… -> Tilit

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
fi: Linkki lähetettyyn mediaan lisätään tähän lähetyksen onnistuttua.

[ctx: Copy text]
en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy Link Location
fi: Kopioi linkin sijainti

[ctx: Select all text]
en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: 1 new post in %2 (%3) | %1 new posts in %2 (%3)
fi[0]: 1 uusi viesti tilillä %2 (%3)
fi[1]: %1 uutta viestiä tilillä %2 (%3)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
fi: Lähetettävä media:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
fi: Lähetysväylä:

en: Upload Medium
fi: Lähetä media

en: Upload
fi: Lähetä

en: Uploading...
fi: Lähetetään…

en: Medium uploading failed.
fi: Median lähetys epäonnistui.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Friendica Account
fi: Friendica-tili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
fi: Tilialias

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
fi: Alias on nimi, jonka haluat antaa tilillesi. Sen tulisi olla uniikki. Sinulla voi olla useita yhteyksiä samaan palveluun, joten alias sallii sinun nimetä ne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Huomautus:</span><span style=" font-size:8pt;"> Aliaksen on oltava uniikki.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
fi: Palvelin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
fi: API-polku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Friendica server:
fi: &Friendica-palvelin:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
fi: Perustunnistautuminen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
fi: Nimi, jota käytät ottaessasi yhteyttä palveluun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
fi: Salasana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines)
en: Timelines Configuration
fi: Aikajanojen asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which timelines do you like to be enabled?
fi: Mitkä aikajanat haluat ottaa käyttöön?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
fi: Nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
fi: Ota käyttöön

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
fi: Kokoonpano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
fi: Roskapostin estämiseksi joissakin ryhmissä voit asettaa tässä huutomerkin vaihtamisen (jota käytetään viittaamaan ryhmään) joksikin muuksi (esimerkiksi ei miksikään.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
fi: Uusiessasi Identica-asetuksiasi vaihda huutomerkki merkkiin:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: GNU social Account
fi: GNU social -tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &GNU social server:
fi: &GNU social -palvelin:

en: Choqok is authorized successfully.
fi: Choqok on onnistuneesti valtuutettu.

en: Authorized
fi: Valtuutettu

en: Authorization Error
fi: Valtuutusvirhe

en: OAuth authorization error
fi: OAuth-valtuutusvirhe

en: Authenticated
fi: Tunnistauduttu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
fi: Ei tunnistautunut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
fi: Valtuustiedot

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
fi: OAuth-tunnistautuminen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
fi: Todenna valtuustiedot

en: The post has been shared.
fi: Viesti on jaettu.

en: Cannot share the post. %1
fi: Ei voi jakaa viestiä. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
fi: Ei voida asettaa viestiä suosikiksi tai poistaa sitä suosikeista. %1

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
fi: Sinä ja seuraamasi ihmiset

en: Creating the new post failed. %1
fi: Uuden viestin luominen epäonnistui. %1

en: Cannot fetch post. %1
fi: Ei voida noutaa viestiä. %1

en: An error occurred when fetching the timeline
fi: Sattui virhe noudettaessa aikajanaa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
fi: Tarjoaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
fi: Valitse käytettävä sosiaalisen työpöydän tarjoaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
fi: Voit hallita sosiaalisen työpöydän tarjoajia KDE:n asetuksista.

en: Loading...
fi: Ladataan…

en: You have to wait for providers list to be loaded.
fi: Odota, että tarjoajien luettelo latautuu.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
fi: OCS-liitännäistä ei ole vielä alustettu. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Not Supported
fi: Ei tuettu

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
fi: Toiminta

en: Social activities
fi: Sosiaalinen toiminta

en: Enter the verifier code received from %1
fi: Anna kohteesta %1 saamasi varmistuskoodi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
fi: PumpIO-tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
fi: Paina alla olevaa painiketta. Jos kaikki sujuu hyvin, sinut ohjataan Pump.io-sivustolle, missä voit sallia Choqokille saantioikeudet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
fi: &Tunnistaudu Pump.io-palveluun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
fi: Kyselyikkuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: CC:
fi: Kopio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Cannot fetch replies. %1
fi: Ei voida noutaa vastauksia. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
fi: Tilin %1 seuraajaluettelo on päivitetty.

en: Cannot retrieve the following list. %1
fi: Ei voida noutaa seuraajaluetteloa. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
fi: Tilin %1 luettelot on päivitetty.

en: Cannot retrieve the lists. %1
fi: Ei voida noutaa luetteloja. %1

en: Post removed successfully
fi: Viesti poistettu onnistuneesti

en: An error occurred when updating the post
fi: Sattui virhe päivitettäessä viestiä

en: An error occurred when uploading the media
fi: Sattui virhe lähetettäessä mediaa

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
fi: Suosikit

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
fi: Suosikkiviestisi

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
fi: Sinulle lähetetyt viestit

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
fi: Lähettämäsi viestit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
fi: Julkinen

en: Followers
fi: Seuraajat

en: You
fi: Sinä

en: Shared by:
fi: Jakanut:

en: Show conversation
fi: Näytä keskustelu

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
fi: Jaa

[ctx: @info:tooltip]
en: Like
fi: Tykkää

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
fi: Choqok: käyttäjän %1 säie

en: Enter the PIN received from Twitter:
fi: Anna Twitteristä saamasi PIN:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
fi: Twitter-tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
fi: Paina alla olevaa painiketta. Jos kaikki sujuu hyvin, sinut ohjataan Twitter-sivustolle, missä voit sallia Choqokille saantioikeudet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
fi: &Tunnistaudu Twitter-palveluun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
fi: Lisää

en: You should provide both list author username and list name.
fi: Sinun tulee antaa sekä listan tekijän käyttäjätunnus että listan nimi.

en: No user.
fi: Ei käyttäjää.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
fi: Lisää lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
fi: Listan nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
fi: Käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
fi: Lataa käyttäjän listat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
fi: Lataa listat

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
fi: Maininnat

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
fi: Maininnat sinusta

en: Verify credentials failed. %1
fi: Valtuutustietojen todennus epäonnistui. %1

en: Add User List...
fi: Lisää käyttäjän lista…

[ctx: Including user name]
en: Including %1
fi: Sisältäen käyttäjätunnuksen %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
fi: Lakkaa seuraamasta käyttäjää %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
fi: Seuraa käyttäjää %1

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
fi: Vastaanottaja:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Custom Search
fi: Räätälöity haku

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
fi: Lähetä twitter-viesti tälle käyttäjälle

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
fi: Twitter-viesti tältä käyttäjältä

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
fi: Twitter-viestit tältä käyttäjältä

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
fi: Twitter-viestit tästä aihetunnisteesta

en: KDE Rocks! :)
fi: KDE rokkaa! :)

en: Ignore
fi: Ohita

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
fi: Ulkoasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
fi: Tekstiväri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
fi: Taustaväri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
fi: Fontti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
fi: Ilmoitusväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
fi: sekuntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
fi: Säädä ilmoituksen sijaintia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
fi: Aikajanojen valinta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
fi: Aikajanojen valinta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
fi: Tilit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
fi: Valitse aikajanat, joiden uusista viesteistä haluat ilmoituksia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
fi: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Huomaa:</span> Kaikki muutokset vaativat liitännäisen uudelleenkäynnistyksen tullakseen voimaan.</p></body></html>

en: Modify filter rules
fi: Muuta suodatussääntöjä

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
fi: Määritä uudet suodatussäännöt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&lter field:
fi: &Suodatinkenttä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Fi&lter type:
fi: Suodatin&tyyppi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Te&xt:
fi: T&eksti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
fi: Suodatustoimenpide:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
fi: Älä piilota vastauksia minulle

en: Configure Filters...
fi: Suodatinten asetukset…

en: Hide Post
fi: Piilota viesti

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
fi: Piilotetaanko kaikki viestit käyttäjältä <b>@%1</b>?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
fi: Suodatinten asetukset

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
fi: Säännöt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
fi: Kenttä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
fi: Tyyppi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Filter
fi: Suodatin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
fi: Toiminto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
fi: Muuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
fi: Poista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
fi: Erityissäännöt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
fi: Näet vain sinulle saapuneet vastaukset tai maininnat sinusta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
fi: Näytä vain vastaukset minulle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
fi: Näytä vain vastaukset kavereidesi kesken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
fi: Näytä vain vastaukset minulle ja kavereilleni

en: Author Username
fi: Tekijän käyttäjätunnus

en: Post Text
fi: Lähetä teksti

en: Author Client
fi: Kirjoittajan ohjelma

en: Reply to User
fi: Vastaa käyttäjälle

en: Contain
fi: Sisältää

en: Does Not Contain
fi: Ei sisällä

en: Exact Match
fi: Tarkka osuma

en: Regular Expression
fi: Säännöllinen lauseke

[ctx: @action]
en: Hide Posts
fi: Piilota viestit

[ctx: @action]
en: Highlight Posts
fi: Korosta viestit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_im)
en: Instant Messenger:
fi: Pikaviestin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
fi: Lisää toistot tilaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
fi: Tilan mallipohja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
fi: Lisää toistot tilaan

en: Post Text with Choqok
fi: Lähetä teksti Choqokilla

en: Shorten URL on Paste
fi: Lyhennä verkko-osoite liitettäessä

en: You need to select text to post.
fi: Lähetettävä teksti täytyy valita.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

en: Now Listening
fi: Nyt soi

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
fi: Käytä haluamaasi musiikkisoitinta.

en: No supported player found.
fi: Tuettua soitinta ei löytynyt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
fi: Kelvollinen metadata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
fi: Mallipohja:

en: Filter by author
fi: Suodata kirjoittajalla

en: Filter by content
fi: Suodata sisällöllä

en: Filter out timeline by author
fi: Suodata aikajanaa kirjoittajalla

en: Filter out timeline by text
fi: Suodata aikajanaa tekstillä

en: Author
fi: Tekijä

en: Text
fi: Teksti

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
fi: Hakutoimintoliitännäinen ei tue nykyistä mikroblogia.

en: API key is invalid
fi: API-avain on kelvoton

en: Login is invalid
fi: Kirjautuminen epäonnistui

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
fi: Liikennerajoitus ylitetty. Kokeile toista lyhennintä.

en: Malformed response
fi: Kelvoton vastaus

en: Bit.ly error
fi: Bit.ly-virhe

en: Cannot create a short URL.
    %1
fi: Ei voida luoda lyhyttä verkko-osoitetta.
    %1

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: You can find your API key <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">here</a>
fi: Löydät API-avaimesi <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">täältä</a>

en: Checking...
fi: Tarkistetaan…

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: Provided data is invalid. Try another login or API key.
    You can find it on http://bit.ly/a/your_api_key
fi: Annetut tiedot ovat kelvottomia. Yritä toista tunnusta tai API-avainta.
    Löydät sen osoitteesta http://bit.ly/a/your_api_key

en: You entered valid information.
fi: Antamasi tiedot kelpaavat.

en: bit.ly Config Error
fi: bit.ly-asetusvirhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
fi: Validoi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, login)
en: Bit.ly login:
fi: Bit.lyn käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
fi: Bit.lyn API-avain:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
fi: Löydät API-avaimesi täältä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
fi: Verkkoalue:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
fi: (Ei väliä Bit.ly Pro -tileillä)

en: Error when creating job
fi: Virhe luotaessa työtä

en: Goo.gl Error
fi: Goo.gl-virhe

en: is.gd Error
fi: is.gd-virhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
fi: Luo tilastot

en: TightUrl Error
fi: TightUrl-virhe

en: Tinyarro.ws error
fi: Tinyarro.ws-virhe

en: Random host
fi: Satunnainen kone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
fi: Verkko-osoitteen lyhentäjä:

en: ur1.ca Error
fi: ur1.ca-virhe

en: Ur.ly Error
fi: Ur.ly-virhe

en: Yourls Error
fi: Yourls-virhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Yourls API URL:
fi: Yourls-APIn verkko-osoite:

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
fi: Yksinkertaistettu kiina

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
fi: Perinteinen kiina

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
fi: Haitin kreoli

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
fi: Heprea

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
fi: Norja

en: Translate to...
fi: Käännä…

[ctx: %1 is the name of the source language in localized form]
en: <span style="color:%2; font-size:small;">Translated from %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >original post</a>)</span>
fi: <span style="color:%2; font-size:small;">Käännös kielestä %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >alkuperäinen viesti</a>)</span>

en: Translation failed: %1
fi: Käännös epäonnistui: %1

en: Configure Translator
fi: Kääntäjän asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
fi: Valitse käännösvalikossa näytettävät kielet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
fi: Käytä untiny.com-palvelua

en: The photo required argument was missing
fi: Puuttui vaadittu kuvaparametri

en: The file was not correctly uploaded
fi: Tiedostoa ei lähetetty oikein

en: The file was zero bytes in length
fi: Tiedosto oli nollan tavun mittainen

en: Filetype was not recognised
fi: Tiedostotyyppiä ei tunnistettu

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
fi: Kutsuva käyttäjä on saavuttanut kuukausittaisen kaistarajoituksensa

en: Signature problem. Please try again later
fi: Allekirjoitusongelma. Yritä myöhemmin uudelleen

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
fi: Kirjautuminen epäonnistui. Valtuuta Choqok uudelleen

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
fi: Pyydetty palvelu ei paraikaa ole käytettävissä. Yritä myöhemmin uudelleen

en: Unknown Error:%1. Please try again later
fi: Tuntematon virhe: %1. Yritä myöhemmin uudelleen

en: Flickr authorization
fi: Flickr-valtuutus

en: Something happens with signature. Please retry
fi: Allekirjoitukselle sattui jotakin. Yritä uudelleen

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
fi: Jotain meni vikaan. Virhe %1. Yritä myöhemmin uudelleen

en: Authorized as %1
fi: Tunnistauduttu käyttäjäksi %1

en: Not authorized
fi: Ei valtuutettu

en: Click here when you authorized Choqok
fi: Napsauta tästä valtuutettuasi Choqokin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
fi: Valtuutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
fi: Paina alla olevaa painiketta Jos kaikki sujuu hyvin, sinut ohjataan Flickr.com-sivustolle, missä voit sallia Choqokille saantioikeudet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
fi: Valtuuta Choqok Flickr.comiin napsauttamalla tästä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
fi: Kuka voi nähdä kuvan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
fi: Yksityinen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
fi: Näkyy kavereille

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
fi: Näkyy perheelle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
fi: Aseta turvataso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
fi: Turvallinen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
fi: Kohtalainen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
fi: Rajoitettu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
fi: Piilota kuva julkisilta hauilta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
fi: Lyhennä verkko-osoitteita Flic.krillä

en: Just supporting image uploading
fi: Vain kuvien lähetystä tuetaan

en: There is no Twitter account configured to use.
fi: Ei ole asetettu yhtään Twitter-tiliä, jota käyttää.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
fi: Ainakin yksi Twitter-tili on asetettava, jotta tätä liitännäistä voi käyttää.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_oauth)
en: &Twitter account
fi: &Twitter-tili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Mobypicture &login and password:
fi: Mobypicture-&tunnus ja -salasana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
fi: Lähetä kuvat käyttäen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Login:
fi: Käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
fi: Salasana (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Posterous &login and password:
fi: Posterous-&tunnus ja -salasana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-mail:
fi: Sähköposti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
fi: Twitter-tili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
fi: Nouda suora linkki tiedostoon
