choqok - en to gl translation catalogue (544 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
gl: Ferramentas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
gl: Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
gl: Axuda

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
gl: Non se pode cargar o complemento %1. Comprobe a instalación.

en: Cannot find the desired account.
gl: Non se pode atopar a conta desexada.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
gl: Seguro que quere retirar a conta seleccionada?

en: Cannot remove the account.
gl: Non se pode retirar esta conta.

en: Select Micro-Blogging Service
gl: Seleccionar o servizo de MicroBlog

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
gl: Hai que reiniciar Choqok para que se fagan efectivos os cambios na prioridade das contas.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
gl: Engadir unha nova conta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
gl: Engadir unha nova conta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
gl: Eng&adir…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
gl: Modificar a conta seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
gl: &Modificar…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
gl: Retirar a conta seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
gl: Retira&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Alias
gl: Alcume

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: An alias for the account
gl: Un alcume para a conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
gl: MicroBlogue

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: The type of the account
gl: O tipo de conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Enabled
gl: Activado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Whether the microblog is enabled or disabled
gl: Se o microblogue está activado ou desactivado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
gl: Só para ler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
gl: A conta só é para ler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
gl: Mensaxe rápida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
gl: Mostrar en «Mensaxe rápida»

en: The Account registration failed.
gl: O rexistro de conta fallou.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
gl: Non se pode validar a información de entrada.
    Comprobe os datos dos campos.
    Quizais un dos campos requiridos estea baleiro?

en: Edit Account
gl: Editar a conta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
gl: Activar as emoticonas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
gl: Mostrar as mensaxes en orde invertida (hai que reiniciar para que se faga efectivo).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
gl: Verá as mensaxes co nome de quen as reenviou como autor, máis unha de que se reenviou, con mención do autor orixinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
gl: Mostrar as mensaxes reenviadas ou repetidas ao xeito de Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
gl: Usar unha aparencia personalizada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
gl: Tipo de letra das mensaxes:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
gl: Preferencias de cor do que se publique

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
gl: Cor predeterminada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
gl: Cor das mensaxes sen ler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
gl: Primeiro plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
gl: Cor das mensaxes sen ler:

en: &General
gl: &Xeral

en: &Notifications
gl: &Notificacións

en: URL &Shortening
gl: Abreviat&ura de URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
gl: Opcións xerais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
gl: Mostrar a xanela de presentación no inicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
gl: Marcar todas as mensaxes como lidas ao saír.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
gl: Activar a corrección ortográfica no editor de mensaxes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enableSysTray)
en: Enable System &Tray
gl: Activar a área de notificacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
gl: Marcar todas as mensaxes sen ler como lidas ao agochar na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
gl: Usar un &navegador web personalizado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
gl: Usar un prefixo personalizado para reenviar [ReTweet]:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
gl: Opcións das liñas de tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
gl: Inter&valo de actualización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
gl: Ca&ntidade de mensaxes que se mostran nas liñas de tempo:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en:  minutes
gl:  minutos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
gl: Mo&strar todas as mensaxes novas nunha notificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
gl: Duración da &notificación:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_notifyInterval)
en:  seconds
gl:  segundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
gl: Notificacións das mensaxes novas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
gl: Mostrar as notificacións mediante o KNotify

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
gl: Mostrar as notificacións mediante o Indicador de Mensaxe

[ctx: No shortener service]
en: None
gl: Nada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
gl: Abreviar os &URL ao pegalos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
gl: Retirar «http://» dos URL abreviados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shortening ser&vice:
gl: Ser&vizo de abreviación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
gl: Configurar o complemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
gl: Sobre o complemento

en: General Plugins
gl: Complementos xerais

en: KDE Micro-Blogging Client.
gl: Cliente de microblogging para KDE.

en: (C) 2008-2010 Mehrdad Momeny
    (C) 2011-2019 Choqok Developers
gl: © 2008-2010 Mehrdad Momeny
    © 2011-2019 Desenvolvedores de Choqok

en: Author, Developer and Maintainer
gl: Autor, desenvolvedor e mantedor.

en: Developer and Maintainer
gl: Desenvolvedor e mantedor

en: Developer
gl: Desenvolvedor.

en: Artworks
gl: Gráficos,

en: UI improvements
gl: Melloras da interface de usuario.

en: Search API implementation
gl: Realización da funcionalidade de busca.

en: D-Bus and Konqueror plugin
gl: Complemento de D-Bus e de Konqueror.

en: Alex Infantes
gl: Álex Infantes

en: Improvements on Image preview plugin
gl: Melloras no complemento de vista previa de imaxes.

en: Twitter photo upload
gl: Envío de imaxes a Twitter.

en: Twitter microblog developer
gl: Desenvolvedor da compatibilidade co servizo Twitter.

en: Bug fixes and improvements
gl: Correccións de fallos e melloras.

en: Various improvements
gl: Varias melloras.

en: Choqok
gl: ChoqoK

en: Update Timelines
gl: Actualizar as liñas de tempo

en: Mark All As Read
gl: Marcar todas como lidas

[ctx: @action]
en: Minimize
gl: Minimizar

[ctx: @action]
en: Restore
gl: Restaurar

en: Enable Update Timer
gl: Activar o cronómetro de actualización

en: Enable Notifications
gl: Activar as notificacións

en: Hide Menubar
gl: Agochar a barra do menú

en: Clear Avatar Cache
gl: Limpar a caché de avatares

en: You have to restart Choqok to load avatars again
gl: Hai que reiniciar o Choqok para cargar de novo os avatares

en: Upload Medium...
gl: Enviar un recurso…

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
gl: Non hai ningunha conta creada. Hai que crear unha conta antes de poder publicar nada.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
gl: Para empregar o Choqok precísase cando menos dunha conta nun dos servizos de microblogging admitidos.
    Desexa engadir a súa conta agora?

en: Restore
gl: Restaurar

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Loading timelines...
gl: Cargando as liñas de tempo…

en: 1 unread post | %1 unread posts
gl[0]: 1 mensaxe sen ler
gl[1]: %1 mensaxes sen ler

en: Choqok - Disabled
gl: ChoqoK - Desactivado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
gl: Anexar un ficheiro

en: Abort
gl: Interromper

en: New post for account %1 submitted successfully
gl: A nova mensaxe da conta %1 publicouse correctamente.

en: Select Media to Upload
gl: Escolla o recurso que quere enviar

en: Discard Attachment
gl: Retirar o anexo

en: Attaching <b>%1</b>
gl: Anexando <b>%1</b>

en: Conversation %1
gl: Conversa %1

en: Please wait...
gl: Agarde un anaco…

en: Conversation
gl: Conversa

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
gl: Repetido

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
gl: Mensaxes súas que outros repetiron.

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
gl: Fallou o envío do recurso: non se pode ler o ficheiro do recurso.

en: Repeat of %1
gl: Repetición de %1

en: Repeated by %1
gl: Repetido por %1

en: Repeat this notice?
gl: Repetir este aviso?

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
gl: Fallou a obtención da lista de amizades. Os datos devoltos polo servidor están corrompidos.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
gl: Non se puido actualizar a lista de amizades da conta %1:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
gl: A descarga da conversa fallou. %1

en: Manual ReSend
gl: Reenviar manualmente

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat post using API
gl: Repetir a mensaxe empregando a API

en: Search for %1
gl: Buscar %1

en: Open tag page in browser
gl: Abrir a páxina de etiquetas no navegador

en: Show latest group posts
gl: Mostrar as últimas mensaxes do grupo

en: Open group page in browser
gl: Abrir a páxina do grupo no navegador

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
gl: Quen é %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
gl: Mensaxes de %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
gl: Respostas a %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
gl: Abrir o perfil no navegador

en: Actions
gl: Accións

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
gl: Escribirlle a %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
gl: Enviarlle unha mensaxe privada a %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
gl: Anular a subscrición a %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
gl: Suscribirse a %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
gl: Bloquear %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
gl: Marcas que inclúen esta hashtag

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
gl: Marcas que inclúen este grupo

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
gl: Marcas deste usuario

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
gl: Marcas feitas a este usuario

en: Unable to fetch search results.
gl: Non se poden obter os resultados da busca.

en: Unable to fetch search results: %1
gl: Non se poden obter os resultados da busca: %1

en: Send Private Message
gl: Enviar unha mensaxe privada…

[ctx: Send message to]
en: To:
gl: Para:

en: Reload friends list
gl: Cargar de novo a lista de amizades

[ctx: Send private message]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: Timeline Name]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
gl: As súas amizades e vostede

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
gl: Resposta

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
gl: O que lle responderon

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
gl: Entrada

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
gl: As mensaxes privadas recibidas

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
gl: Saída

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
gl: As mensaxes privadas que enviou

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
gl: Favorito

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
gl: Os seus favoritos

[ctx: Timeline Name]
en: Public
gl: Público

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
gl: Liña temporal pública

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
gl: As súas mensaxes que outros repetiron

en: Send Private Message...
gl: Enviando unha mensaxe privada…

en: Search...
gl: Buscar…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
gl: Actualizar a lista de amizades

en: Creating the new post failed. Text is empty.
gl: A creación da nova mensaxe fallou. O texto está baleiro.

en: Creating the new post failed: %1
gl: Fallou a creación da nova mensaxe: %1

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
gl: Fallou a creación da nova mensaxe. Non se puideron analizar os datos resultantes.

en: Creating the new post failed, with error: %1
gl: Fallou a creación da nova mensaxe co erro: %1

en: Private message sent successfully
gl: A mensaxe privada enviouse correctamente.

en: Fetching the new post failed. %1
gl: Fallou a obtención da nova mensaxe. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
gl: Fallou a obtención da nova mensaxe. Non se puideron analizar os datos resultantes.

en: Fetching new post failed, with error:%1
gl: Fallou a obtención da nova mensaxe co erro:%1

en: Removing the post failed. %1
gl: Fallou a retiración da mensaxe. %1

en: Favorite creation failed. %1
gl: Fallou a creación do favorito. %1

en: Removing the favorite failed. %1
gl: Fallou a retiración da mensaxe. %1

en: Updating friends list for account %1...
gl: Actualizando a lista de amizades da conta %1…

en: Friends list for account %1 has been updated.
gl: Actualizouse a lista de amizades da conta %1.

en: Updating followers list for account %1...
gl: Actualizando a lista de seguidores da conta %1…

en: Followers list for account %1 could not be updated:
    %2
gl: Non se puido actualizar a lista de seguidores da conta %1:
    %2

en: Followers list for account %1 has been updated.
gl: Actualizouse a lista de seguidores da conta %1.

en: Timeline update failed: %1
gl: Fallou a actualización da liña temporal: %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
gl: Fallou a creación de amizade con %1. %2

en: You are now listening to %1's posts.
gl: Está a seguir as mensaxes de %1.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
gl: Fallou a creación de amizade con %1: os datos devoltos polo servidor son incorrectos.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
gl: Fallou a creación de amizade con %1: %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
gl: Fallou a destrución da amizade con %1. %2

en: You will not receive %1's updates.
gl: Non recibirá máis as actualizacións de %1.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
gl: Fallou a destrución da amizade con %1: os datos devoltos polo servidor son incorrectos.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
gl: Fallou a destrución da amizade con %1: %2

en: Blocking %1 failed. %2
gl: Fallou o bloqueo de %1: %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
gl: %1 non o vai amolar máis.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
gl: Fallou o bloqueo de %1: os datos devoltos polo servidor son incorrectos.

en: Reporting %1 failed. %2
gl: Fallou o bloqueo de %1. %2

en: Report sent successfully.
gl: O informe enviouse correctamente.

en: Reporting %1 failed: the server returned invalid data.
gl: O informe de %1 fallou: os datos devoltos polo servidor son incorrectos.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
gl: Non se puideron analizar os datos recibidos do servidor.

en: Retrieving the followers list failed. The data returned from the server is corrupted.
gl: Fallou a obtención da lista de seguidores. Os datos devoltos polo servidor están corrompidos.

en: (The search result is empty.)
gl: (O resultado da busca está baleiro.)

en: Mark timeline as read
gl: Marcar a liña de tempo como lida

en: Close Timeline
gl: Pechar a liña de tempo

en: Close All
gl: Pechalo todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
gl: Resposta

en: Reply to %1
gl: Responder a %1

en: Write to %1
gl: Escribirlle a %1

en: Reply to all
gl: Responder a todos

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
gl: Favorito

en: Show Conversation
gl: Mostrar a conversa

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
gl: <a href='replyto://%1'>respondendo a</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: Search query]
en: Query:
gl: Solicitude:

[ctx: @action:button]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
gl: Resultados da busca de %1

en: Close Search
gl: Pechar a busca

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Page Number
gl: Número de páxina

en: Cannot load user information.
gl: Non se pode cargar a información do usuario.

en: Close
gl: Pechar

[ctx: User posts]
en: Posts
gl: Mensaxes

[ctx: User friends]
en: Friends
gl: Amizades

[ctx: User followers]
en: Followers
gl: Seguidores

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
gl: <table><tr><b>Última situación:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
gl: Anular a subscrición

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Block
gl: Bloquear

en: There is no account with alias %1.
gl: Non hai ningunha conta co alcume %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
gl: Xa hai unha conta con este alcume: hai que indicar un que sexa único.

en: Custom web browser "%1" is unable to open url "%2".
    Please update the custom web browser in Configurations.
gl: O navegador web personalizado «%1» non pode abrir o URL «%2».
    Actualice o navegador web personalizado na configuración.

en: Unable to open url "%1".
    Please check Qt installation or set a custom web browser in Configurations.
gl: Non se pode abrir o URL «%1».
    Revise a instalación de Qt ou defina un navegador web personalizado na configuración.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
gl: Non se pode crear un traballo de KDE. Comprobe a instalación.

en: Cannot download image from %1.
gl: Non se pode descargar a imaxe de %1.

en: The request failed. Cannot get image file.
gl: A solicitude fallou. Non se pode obter o ficheiro de imaxe.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
gl: Non se indicou o identificador do complemento. E o último complemento empregado foi «null».

en: The server returned an error
gl: O servidor devolveu un erro

en: Error on communication with server
gl: Produciuse un erro na comunicación co servidor

en: Error on parsing results
gl: Produciuse un erro ao examinar os resultados

en: Authentication error
gl: Erro de autenticación

en: The server does not support this feature
gl: O servidor non admite esta funcionalidade

en: Unknown error
gl: Produciuse un erro descoñecido

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
gl: Mostrar o ChoqoK

en: Error
gl: Erro

en: Success
gl: Listo!

en: New posts
gl: Mensaxes novas

en: Shortening a URL
gl: Abreviando un URL

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
gl: Non se pode abrir o xestor de carteiras de KDE, polo que os segredos vanse almacenar como texto simple. Instale KWallet para solucionar o problema.

en: Top
gl: Arriba

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Small
gl: Pequena

en: Medium
gl: Media

en: Big
gl: Grande

en: Styled Panel
gl: Panel con estilo

en: <b>Note:</b><br/><i>Ctrl+S</i> to enable/disable auto spell checker.
gl: <b>Nota:</b><br/><i>Ctrl+S</i> para activar/desactivar a corrección ortográfica automática.

en: Set spell check language
gl: Configuración do idioma para a corrección ortográfica

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
gl: Abreviar os URL

en: Discard Reply
gl: Descartar a resposta

en: Replying to <b>%1</b>
gl: Respondendo a <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
gl: Marcar todas as liñas de tempo como lidas

en: More
gl: Máis

en: Latest update:
gl: Última actualización:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
gl: Reenviar

en: Just now
gl: Só agora

en: 1 sec ago | %1 secs ago
gl[0]: hai un segundo
gl[1]: hai %1 segundos

en: 1 min ago | %1 mins ago
gl[0]: hai un minuto
gl[1]: hai %1 minutos

en: 1 hour ago | %1 hours ago
gl[0]: hai unha hora
gl[1]: hai %1 horas

en: 1 day ago | %1 days ago
gl[0]: hai un día
gl[1]: hai %1 días

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
gl: Seguro que quere retirar esta mensaxe do servidor?

[ctx: All accounts]
en: All
gl: Todo

[ctx: Submit post]
en: Submit
gl: Enviar

en: Cannot create a post without any text.
gl: Non se pode crear unha mensaxe sen texto.

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
gl: Configure polo menos unha conta para incluír en «Mensaxe rápida».
    Pode facelo desde «Configuración → Configurar Choqok… → Contas».

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
gl: Aquí engádese unha ligazón ao recurso enviado logo de completarse o envío.

[ctx: Copy text]
en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Link Location
gl: Copiar o lugar onde está a ligazón

[ctx: Select all text]
en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: 1 new post in %2 (%3) | %1 new posts in %2 (%3)
gl[0]: 1 mensaxe nova en %2 (%3)
gl[1]: %1 mensaxes novas en %2 (%3)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
gl: Recurso para enviar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
gl: Enviar mediante:

en: Upload Medium
gl: Enviar un recurso

en: Upload
gl: Enviar

en: Uploading...
gl: Enviando…

en: Medium uploading failed.
gl: Fallou o envío do medio.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Friendica Account
gl: Conta de Friendica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: A&lias:
gl: &Alcume:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
gl: O alcume da conta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
gl: O alcume é o nome que lle quere dar á conta. Ha de ser único. Pódense ter varias conexións co mesmo servizo, polo que o alcume permite darlles nomes distintos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Nota:</span><span style=" font-size:8pt;"> o alcume ten que ser único.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
gl: Servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
gl: Ruta á API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Friendica server:
gl: Servidor de &Friendica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
gl: Autenticación básica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
gl: O nome que emprega para se conectar a este servizo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines)
en: Timelines Configuration
gl: Configuración das liñas de tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which timelines do you like to be enabled?
gl: Que liñas de tempo desexa activar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
gl: Activar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
gl: Configuración

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
gl: Para evitar o correo lixo nalgúns grupos, aquí pódese configurar que o signo de exclamación (que adoitaba referirse a un grupo) cambie para outra cousa (p.ex. a nada)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
gl: Ao re-marcar, cambiar o signo de exclamación por:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: GNU social Account
gl: Conta de GNU social

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &GNU social server:
gl: Servidor de &GNU social:

en: Choqok is authorized successfully.
gl: Choqok está autorizado satisfactoriamente.

en: Authorized
gl: Autorizado

en: Authorization Error
gl: Erro de autorización

en: OAuth authorization error
gl: Erro de autorización de OAuth.

en: Authenticated
gl: Autenticado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
gl: Non autenticado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
gl: Credenciais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
gl: Autenticación OAuth

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
gl: Verificar as credenciais

en: The post has been shared.
gl: Compartiuse a mensaxe.

en: Cannot share the post. %1
gl: Non se pode compartir a mensaxe. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
gl: Non se pode definir ou deixar de definir a mensaxe como favorita. %1

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
gl: Vostede e a xente que segue

en: Creating the new post failed. %1
gl: Fallou a creación da nova mensaxe. %1

en: Cannot fetch post. %1
gl: Non se pode obter a mensaxe. %1

en: An error occurred when fetching the timeline
gl: Produciuse un erro ao obter a liña do tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Alias:
gl: &Alcume:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
gl: Fornecedor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
gl: Escolla un fornecedor de escritorio social para usar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
gl: Pode xestionar os fornecedores de escritorio social nas configuración de escritorio social de KDE.

en: Loading...
gl: Cargando…

en: You have to wait for providers list to be loaded.
gl: Hai que agardar que se cargue a lista de fornecedores.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
gl: Aínda non se inicializou o complemento de OCS. Inténteo de novo máis tarde.

en: Not Supported
gl: Non admitido

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
gl: Actividade

en: Social activities
gl: Actividades sociais

en: Enter the verifier code received from %1
gl: Insira o código de verificación recibido de %1.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
gl: Conta de PumpIO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Webfinger ID:
gl: Identificador de WebFinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
gl: Prema o botón de embaixo; se todo vai ben, dirixirase ao sitio web Pump.io para que permita o acceso a Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
gl: &Autenticarse co servizo Pump.io

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PumpIOMessageDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: CC:
gl: Copia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
gl: Para:

en: Cannot fetch replies. %1
gl: Non se poden obter as respostas. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
gl: Actualizouse a lista de seguimento da conta %1.

en: Cannot retrieve the following list. %1
gl: Non se pode obter a lista de seguimento. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
gl: Actualizáronse as listas da conta %1.

en: Cannot retrieve the lists. %1
gl: Non se poden obter as listas. %1

en: Post removed successfully
gl: Retirouse a mensaxe.

en: An error occurred when updating the post
gl: Produciuse un erro ao actualizar a mensaxe.

en: An error occurred when uploading the media
gl: Produciuse un erro ao enviar o ficheiro.

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
gl: Favoritos

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
gl: Mensaxes favoritas

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
gl: Mensaxes recibidas

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
gl: Mensaxes enviadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
gl: Pública

en: Followers
gl: Seguidores

en: You
gl: Vostede

en: Shared by:
gl: Compartido por:

en: Show conversation
gl: Mostrar a conversa

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
gl: Compartir

[ctx: @info:tooltip]
en: Like
gl: Gústame

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
gl: Choqok: fío de %1

en: Enter the PIN received from Twitter:
gl: Insira o PIN recibido de Twitter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
gl: Conta de Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
gl: Prema o botón de embaixo; se todo vai ben, dirixirase ao sitio web Twitter para que permita o acceso a Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
gl: &Autenticarse co servizo Twitter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
gl: Engadir

en: You should provide both list author username and list name.
gl: Hai que fornecer tanto o nome de usuario do autor da lista como o nome da lista.

en: No user.
gl: Ningún usuario.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
gl: Engadir unha lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
gl: Nome da lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
gl: Cargar as listas de usuarios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
gl: Cargar as listas

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
gl: Mencións

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
gl: Mencións a vostede

en: Verify credentials failed. %1
gl: Fallou a verificación das credenciais. %1

en: Retweet of %1
gl: ReTweet de %1

en: Retweeted by %1
gl: ReTweet por %1

en: Retweet to your followers?
gl: Retweet aos seus seguidores?

en: Add User List...
gl: Engadir unha lista de usuarios…

en: Fetching %1's lists failed. %2
gl: Fallou a obtención das listas de %1. %2

en: There is no list record for user %1
gl: Non hai ningún rexistro de listas do usuario %1

en: Retweet
gl: ReTweet

en: Retweet post using API
gl: Repetir a mensaxe empregando a API

[ctx: Including user name]
en: Including %1
gl: Incluíndo %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
gl: Deixar de seguir a %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
gl: Seguir a %1

[ctx: Report user]
en: Report %1 as spam
gl: Informar de %1 por publicidade molesta

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
gl: Para:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
gl: De:

en: Custom Search
gl: Busca personalizada

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
gl: Tweets para este usuario

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
gl: Tweets deste usuario

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
gl: Tweets que conteñen o nome deste nome de usuario

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
gl: Tweets que conteñen esta hashtag

en: KDE Rocks! :)
gl: KDE é xenial! :)

en: OK
gl: Aceptar

en: Ignore
gl: Ignorar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
gl: Cor de primeiro plano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
gl: Cor de fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
gl: Intervalo de notificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
gl: segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
gl: Axustar a posición da notificación

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
gl: Selección de liñas do tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
gl: Seleccione liñas do tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
gl: Contas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
gl: Seleccione as liñas de tempo das que quere recibir notificacións de novas mensaxes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Para que xurda efecto calquera dos cambios, terá que recargar o complemento (activalo e desactivalo).</p></body></html>

en: Modify filter rules
gl: Modificar as regras de filtraxe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
gl: Definir regras de filtraxe novas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&lter field:
gl: Campo de fi&ltro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Fi&lter type:
gl: Tipo de fi&ltro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Te&xt:
gl: Te&xto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
gl: Acción de filtro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
gl: Non agochar as respostas a min.

en: Configure Filters...
gl: Configurar os filtros…

en: Hide Post
gl: Agochar a mensaxe

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
gl: Desexa agochar todas a mensaxes de <b>@%1</b>?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
gl: Configurar os filtros

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
gl: Regras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
gl: Campo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Filter
gl: Filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
gl: Acción

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
gl: Modificar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
gl: Regras especiais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
gl: Só verá respostas dirixidas a vostede ou que o mencionen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
gl: Só mostrar as respostas a min.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
gl: Só verá respostas entre as súas amizades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
gl: Só mostrar respostas a min e ás miñas amizades.

en: Author Username
gl: Nome de usuario do autor

en: Post Text
gl: Texto da mensaxe

en: Author Client
gl: Cliente do autor

en: Reply to User
gl: Responder ao usuario

en: Contain
gl: Contén

en: Does Not Contain
gl: Non contén

en: Exact Match
gl: Coincidencia exacta

en: Regular Expression
gl: Expresión regular

[ctx: @action]
en: Hide Posts
gl: Agochar as mensaxes

[ctx: @action]
en: Highlight Posts
gl: Realzar as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_im)
en: Instant Messenger:
gl: Mensaxaría instantánea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
gl: Engadir as repeticións á situación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
gl: Modelo de situación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Available markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - time of adding new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL of new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your username</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your full name</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - add </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> to status</span></p></td></tr></table></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Etiquetas dispoñíbeis:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - nova situación</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - hora de engadir a nova situación</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL da nova situación</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - o seu nome de usuario</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - o seu nome completo</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - engadir </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> á situación</span></p></td></tr></table></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
gl: Engadir as repeticións á situación

en: Post Text with Choqok
gl: Publicar o texto co Choqok

en: Shorten URL on Paste
gl: Abreviar os URL ao pegalos.

en: You need to select text to post.
gl: Ten que seleccionar o texto que desexe publicar.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas

en: Now Listening
gl: Escoitando

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
gl: Reproduza o reprodutor de música que desexe.

en: No supported player found.
gl: Non se atopou ningún reprodutor compatíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
gl: Metadatos correctos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
gl: Modelo:

en: Filter by author
gl: Filtrar por autor

en: Filter by content
gl: Filtrar por contido

en: Filter out timeline by author
gl: Filtrar a liña de tempo por autor

en: Filter out timeline by text
gl: Retirar mensaxes con certo texto da liña do tempo

en: Author
gl: Autor

en: Text
gl: Texto

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
gl: O complemento de buscas non admite este microblogue.

en: API key is invalid
gl: A chave da API é incorrecta

en: Login is invalid
gl: A identificación é incorrecta

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
gl: Excedeuse o límite. Inténteo con outro abreviador.

en: Malformed response
gl: A resposta está mal escrita

en: Bit.ly error
gl: Erro de bit.ly

en: Cannot create a short URL.
    %1
gl: Non se pode crear un URL curto.
    %1

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: You can find your API key <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">here</a>
gl: Pode atopar a chave da API <a href="http://bit.ly/a/your_api_key">aquí</a>

en: Checking...
gl: Comprobando…

[ctx: The your_api_key part of the URL is a fixed part of the URL and should probably not be changed in localization.]
en: Provided data is invalid. Try another login or API key.
    You can find it on http://bit.ly/a/your_api_key
gl: Os datos fornecidos son incorrectos. Intente con outra identificación ou outra chave de API·
    Pódea atopar en http://bit.ly/a/a_sua_chave_de_api

en: You entered valid information.
gl: A información que inseriu é correcta.

en: bit.ly Config Error
gl: Erro de configuración de bit.ly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
gl: Validar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, login)
en: Bit.ly login:
gl: Acceso a bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
gl: Chave da API de bit.ly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
gl: Pode atopar aquí a súa chave da API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
gl: Dominio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
gl: (Non importa nas contas Bit.ly Pro)

en: Error when creating job
gl: Erro ao crear o traballo

en: Goo.gl Error
gl: Erro de goog.gl

en: is.gd Error
gl: Erro de is.gd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
gl: Xerar estatísticas

en: TightUrl Error
gl: Erro de TightUrl

en: Tinyarro.ws error
gl: Erro de tinyarro.ws

en: Random host
gl: Máquina ao chou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
gl: Servidor abreviador de URL:

en: ur1.ca Error
gl: Erro de ur1.ca

en: Ur.ly Error
gl: Erro de ur.ly

en: Yourls Error
gl: Erro de Yourls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Yourls API URL:
gl: URL da API de Yourls:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (QLineEdit, kcfg_yourlsHost)
en: http://SomeDomain.com/yourls/yourls-api.php
gl: http://UnDominioCalquera.com/yourls/yourls-api.php

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
gl: Crioulo haitiano

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Translate to...
gl: Traducir ao…

[ctx: %1 is the name of the source language in localized form]
en: <span style="color:%2; font-size:small;">Translated from %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >original post</a>)</span>
gl: <span style="color:%2; font-size:small;">Traducido do %1: (<a href='choqok://showoriginalpost' style="text-decoration:none" >mensaxe orixinal</a>)</span>

en: Translation failed: %1
gl: Fallou a tradución: %1

en: Configure Translator
gl: Configurar o tradutor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
gl: Seleccionar os idiomas que quere que aparezan non menú de tradución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
gl: Empregar o servizo untiny.com

en: The photo required argument was missing
gl: Falta o argumento da foto requirida

en: The file was not correctly uploaded
gl: O ficheiro non se enviou correctamente

en: The file was zero bytes in length
gl: O ficheiro tiña cero bytes de tamaño

en: Filetype was not recognised
gl: Non se recoñeceu este tipo de ficheiro

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
gl: O usuario que chama acadou o límite mensual de largura de banda

en: Signature problem. Please try again later
gl: Problema de sinatura. Inténteo de novo máis tarde.

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
gl: Fallou o acceso. Autentique Choqok de novo

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
gl: O servizo solicitado non está dispoñíbel temporalmente. Inténteo de novo máis tarde

en: Unknown Error:%1. Please try again later
gl: Erro descoñecido:%1. Inténteo de novo máis tarde.

en: Flickr authorization
gl: Autorización de Flickr

en: Something happens with signature. Please retry
gl: Ocorre algo coa sinatura. Inténteo de novo.

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
gl: Ocorre algo malo. Erro %1. Inténteo de novo máis tarde.

en: Authorized as %1
gl: Autorizado como %1

en: Not authorized
gl: Non autorizado

en: Click here when you authorized Choqok
gl: Prema aquí cando autorice o Choqok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
gl: Autorización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
gl: Prema o botón de embaixo; se todo vai ben, dirixirase ao sitio web Flickr.com para que permita o acceso a Choqok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
gl: Prema aquí para autorizar o Choqok en Flickr.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
gl: Quen pode ver a foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
gl: Privada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
gl: Visíbel para as amizades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
gl: Visíbel para a familia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
gl: Axustar o nivel de seguranza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
gl: Segura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
gl: Moderada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
gl: Restrinxida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
gl: Agochar a imaxe das buscas públicas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
gl: Empregar Flick.kr para abreviar os URL

en: Just supporting image uploading
gl: Só permite enviar imaxes

en: There is no Twitter account configured to use.
gl: Non se configurou ningunha conta de Twitter para usar.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
gl: Ten que configurar polo menos unha conta de Twitter para empregar este complemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_oauth)
en: &Twitter account
gl: Conta de &Twitter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Mobypicture &login and password:
gl: Nome de &usuario e contrasinal de Mobypicture:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
gl: Enviar ficheiros mediante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Login:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
gl: Contrasinal (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_basic)
en: Posterous &login and password:
gl: Nome de &usuario e contrasinal de Posterous:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
gl: Conta de Twitter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
gl: Obter unha ligazón directa ao ficheiro
