konversation - en to nb translation catalogue (480 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
nb: Fil

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
nb: Verktøy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
nb: Hjelp

en: Cannot load the %1 plugin. Please check your installation.
nb: Klarer ikke laste inn programtillegget %1. Kontroller installasjonen.

en: Cannot find the desired account.
nb: Kan ikke finne den ønskede kontoen.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
nb: Er du sikker på at du vil slette den valgte kontoen?

en: Cannot remove the account.
nb: Kan ikke fjerne kontoen.

en: Select Micro-Blogging Service
nb: Velg mikroblogg-tjeneste

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
nb: Du må starte Choqok på nytt for at prioritetsendringene for kontoene skal få virkning.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
nb: Legg til ny konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
nb: Legg til ny konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
nb: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
nb: Endre den valgte kontoen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
nb: &Endre …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
nb: Fjern den valgte kontoen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
nb: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
nb: Mikroblogg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
nb: Skrivebeskyttet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only account
nb: Skrivebeskyttet konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
nb: Hurtigpost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
nb: Vis i hurtigpost

en: The Account registration failed.
nb: Kontoregistrering mislyktes.

en: Cannot validate your input information.
    Please check the fields' data.
    Maybe a required field is empty?
nb: Kan ikke validere informasjonen du oppga.
    Kontroller data i feltene.
    Kanskje et nødvendig felt er tomt?

en: Edit Account
nb: Rediger konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
nb: Slå på smilefjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReverseOrder)
en: Show posts in reverse order (Needs restart to take effect)
nb: Vis poster i omvendt rekkefølge (Trenger omstart av programmet)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: You will see post with retweeter name as author, plus Retweeted from original author note.
nb: Du får se post med gjen-tvitrerens navn som forfatter, med merknad om Gjen-tvitret fra opprinnelig forfatter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showRetweetsInChoqokWay)
en: Show Retweeted/Repeated posts in Choqok way
nb: Vis Gjentvitret/gjentatte poster på Choqoks måte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isCustomUi)
en: Use custom appearance
nb: Bruk tilpasset utseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post font:
nb: Meldingsskrift:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
nb: Meldingsfarge-innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
nb: Bakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
nb: Standardfarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
nb: Farge for ulest post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
nb: Forgrunn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Own post color:
nb: Farge for egen post:

en: &General
nb: &Generelt

en: &Notifications
nb: &Varslinger

en: URL &Shortening
nb: URL-&forkorting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
nb: Generelle valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
nb: Vis velkomstbilde ved oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnExit)
en: Mark all posts as read on exit
nb: Marker alle poster som lest ved avslutning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
nb: Slå på automatisk stavekontroll i meldingsredigeringen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
nb: Merk alle uleste poster som lest når det minimeres til systemkurven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
nb: Bruk &selvvalgt nettleser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomRT)
en: Use custom prefix for ReSend [ReTweet]:
nb: Bruk selvvalgt prefiks for ReSend [ReTweet]

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
nb: Valg for tidslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
nb: &Oppdateringsintervall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
nb: &Antall poster som skal vises i tidslinjer:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
nb: Slått av

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en:  minutes
nb:  minutter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
nb: Vi&s alle nye poster i én beskjed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
nb: Varighet for &beskjeder:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: New post notifications
nb: Varslinger om ny posting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_knotify)
en: Show notification using KNotify
nb: Vis varslinger med KNotify

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_libindicate)
en: Show notification using Message Indicator
nb: Vis varslinger med  Meldingsindikator

[ctx: No shortener service]
en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
nb: Forkort &URL-er ved innliming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_removeHttp)
en: Remove "http://" from shortened URLs
nb: Fjern «http://» fra forkortede URL-er

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, configPlugin)
en: Configure plugin
nb: Sett opp programtillegg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, aboutPlugin)
en: About plugin
nb: Om programtillegg

en: General Plugins
nb: Generelle programtillegg

en: KDE Micro-Blogging Client.
nb: KDE-klient for mikroblogging.

en: Developer
nb: Utvikler

en: Artworks
nb: Grafikk

en: UI improvements
nb: UI-forbedringer

en: Search API implementation
nb: Søk API-implementering

en: D-Bus and Konqueror plugin
nb: DBus og Konqueror-programtillegg

en: Improvements on Image preview plugin
nb: Forbedringer til programtillegget for bildeforhåndsvisning

en: Twitter photo upload
nb: Bildeopplasting til Twitter

en: Bug fixes and improvements
nb: Feilrettelser og forbedringer

en: Update Timelines
nb: Oppdater tidslinjer

en: Mark All As Read
nb: Merk alt som lest

[ctx: @action]
en: Minimize
nb: Minimer

[ctx: @action]
en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Enable Update Timer
nb: Slå på tidtaker for oppdatering

en: Enable Notifications
nb: Slå på beskjeder

en: Hide Menubar
nb: Gjem menylinja

en: Clear Avatar Cache
nb: Tøm avatar-mellomlageret

en: You have to restart Choqok to load avatars again
nb: Du må starte Choqok på nytt for å laste inn avatarer igjen

en: Upload Medium...
nb: Last opp medium …

en: No account created. You have to create an account before being able to make posts.
nb: Ingen konto opprettet. Du må opprette en konto før du kan lage en post.

en: In order to use Choqok you need an account at one of the supported micro-blogging services.
    Would you like to add your account now?
nb: For å bruke Choqok trenger du minst én konto hos en av de støttede mikroblogg-tjenestene.
    Vil du legge til kontoen din nå?

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Minimize
nb: Minimer

en: Loading timelines...
nb: Laster inn tidslinjer …

en: 1 unread post | %1 unread posts
nb[0]: 1 ulest post
nb[1]: %1 uleste poster

en: Choqok - Disabled
nb: Choqok – slått av

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAttach)
en: Attach a file
nb: Legg ved en fil

en: Abort
nb: Avbryt

en: Select Media to Upload
nb: Velg media som skal lastes opp

en: Discard Attachment
nb: Slett vedlegg

en: Attaching <b>%1</b>
nb: Legger ved <b>%1</b>

en: Conversation %1
nb: Samtale %1

en: Please wait...
nb: Vent litt …

en: Conversation
nb: Samtale

[ctx: Timeline name]
en: Repeated
nb: Gjentatt

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were repeated by others
nb: Dine poster som ble gjentatt av andre

en: Uploading medium failed: cannot read the medium file.
nb: Medieopplasting mislyktes: Kan ikke lese mediefila.

en: Repeat of %1
nb: %1 gjentatt

en: Repeated by %1
nb: Gjentatt av %1

en: Repeat this notice?
nb: Gjenta denne notisen?

en: Retrieving the friends list failed. The data returned from the server is corrupted.
nb: Det lyktes ikke å hente venneliste. Tjeneren sendte ødelagte data.

en: Friends list for account %1 could not be updated:
    %2
nb: Venneliste for konto %1 kunne ikke oppdateres:
    %2

en: Fetching conversation failed. %1
nb: Det lyktes ikke å hente en samtale. %1

en: Manual ReSend
nb: Manuell omsending

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat post using API
nb: Gjenta post ved bruk av API

en: Search for %1
nb: Søk etter %1

en: Open tag page in browser
nb: Åpne taggside i nettleser

en: Show latest group posts
nb: Vis siste gruppeposter

en: Open group page in browser
nb: Åpne gruppeside i nettleser

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
nb: Hvem er %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
nb: Poster fra %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
nb: Svar til %1

[ctx: Open profile page in browser]
en: Open profile in browser
nb: Åpne profil i nettleser

en: Actions
nb: Handlinger

[ctx: Write a message to user attention]
en: Write to %1
nb: Skriv til %1

[ctx: Send direct message to user]
en: Send private message to %1
nb: Send privat melding til %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
nb: Avslutt abonnementet på %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
nb: Abonner på %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
nb: Blokker %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Hashtag
nb: Denter som har med denne emneknaggen (hashtag-en)

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
nb: Denter som har med denne gruppa

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
nb: Denter fra denne brukeren

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
nb: Denter til denne brukeren

en: Unable to fetch search results.
nb: Klarte ikke å hente søkeresultater.

en: Unable to fetch search results: %1
nb: Klarte ikke å hente søkeresultater: %1

en: Send Private Message
nb: Send privat melding

[ctx: Send message to]
en: To:
nb: Til:

en: Reload friends list
nb: Last vennelista på nytt

[ctx: Timeline Name]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
nb: Du og dine venner

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
nb: Svar

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
nb: Svar til deg

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
nb: Innboks

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
nb: Dine innkommende private meldinger

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
nb: Utboks

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
nb: Private meldinger du har sendt

[ctx: Timeline Name]
en: Favorite
nb: Favoritt

[ctx: Timeline description]
en: Your favorites
nb: Dine favoritter

[ctx: Timeline Name]
en: Public
nb: Offentlig

[ctx: Timeline description]
en: Public timeline
nb: Offentlig tidslinje

[ctx: Timeline Name]
en: ReTweets
nb: Omtvitringer

[ctx: Timeline description]
en: Your posts that were ReTweeted by others
nb: Dine poster som ble omtvitret av andre

en: Send Private Message...
nb: Send privat melding …

en: Search...
nb: Søk …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnReload)
en: Update Friends List
nb: Oppdater venneliste

en: Creating the new post failed. Text is empty.
nb: Det lyktes ikke å lage en ny post. Teksten er tom.

en: Creating the new post failed. The result data could not be parsed.
nb: Det lyktes ikke å lage ny post. Klarte ikke å tolke resultatdata.

en: Creating the new post failed, with error: %1
nb: Det lyktes ikke å lage en ny post, feil: %1

en: Private message sent successfully
nb: Privat melding sendt

en: Fetching the new post failed. %1
nb: Det lyktes ikke å hente en ny post. %1

en: Fetching new post failed. The result data could not be parsed.
nb: Det lyktes ikke å hente ny post. Klarte ikke å tolke resultatdata.

en: Removing the post failed. %1
nb: Det lyktes ikke å fjerne posten. %1

en: Favorite creation failed. %1
nb: Det lyktes ikke å opprette favoritt. %1

en: Removing the favorite failed. %1
nb: Det lyktes ikke å fjerne favoritten. %1

en: Updating friends list for account %1...
nb: Oppdaterer venneliste for konto %1 …

en: Friends list for account %1 has been updated.
nb: Venneliste for konto %1 er blitt oppdatert.

en: Timeline update failed: %1
nb: Feil ved oppdatering av tidslinje: %1

en: Creating friendship with %1 failed. %2
nb: Det lyktes ikke å opprette vennskap med %1. %2

en: You are now listening to %1's posts.
nb: Du lytter nå til %1s poster.

en: Creating friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
nb: Det lyktes ikke å opprette vennskap med %1: tjeneren sendte tilbake ugyldige data.

en: Creating friendship with %1 failed: %2
nb: Det lyktes ikke å opprette vennskap med %1: %2

en: Destroying friendship with %1 failed. %2
nb: Det lyktes ikke å avslutte vennskap med %1. %2

en: You will not receive %1's updates.
nb: Du vil ikke motta oppdateringer fra %1.

en: Destroying friendship with %1 failed: the server returned invalid data.
nb: Det lyktes ikke å avslutte vennskap med %1: tjeneren sendte tilbake ugyldige data.

en: Destroying friendship with %1 failed: %2
nb: Det lyktes ikke å avslutte vennskap med %1: %2

en: Blocking %1 failed. %2
nb: Det lyktes ikke å blokkere %1. %2

en: You will no longer be disturbed by %1.
nb: %1 kommer ikke til å forstyrre deg lenger.

en: Blocking %1 failed: the server returned invalid data.
nb: Det lyktes ikke å blokkere %1: tjeneren sendte tilbake ugyldige data.

en: Could not parse the data that has been received from the server.
nb: Klarte ikke tolke data som ble mottatt fra tjeneren.

en: (The search result is empty.)
nb: (Tomt resultat fra søk.)

en: Mark timeline as read
nb: Merk tidslinja som lest

en: Close Timeline
nb: Lukk tidslinje

en: Close All
nb: Lukk alle

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
nb: Svar

en: Reply to %1
nb: Svar til %1

en: Write to %1
nb: Skriv til %1

en: Reply to all
nb: Svar til alle

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
nb: Favoritt

en: <a href='%1' title='Sent from %2 via OStatus'>%2</a>
nb: <a href='%1' title='Sendt fra %2 via OStatus'>%2</a>

en: Show Conversation
nb: Vis samtale

en: <a href='replyto://%1'>in reply to</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>
nb: <a href='replyto://%1'>som svar til</a> @<a href='user://%4'>%4</a>&nbsp;<a href="%2" title="%2">%3</a>

[ctx: @title:window]
en: Search
nb: Søk

[ctx: Search query]
en: Query:
nb: Spørring:

[ctx: @action:button]
en: Search
nb: Søk

[ctx: %1 is the name of a timeline]
en: Search results for %1
nb: Søkeresultater for %1

en: Close Search
nb: Lukk søk

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Page Number
nb: Sidenummer

en: Cannot load user information.
nb: Kan ikke laste inn brukerinformasjon.

en: Close
nb: Lukk

[ctx: User posts]
en: Posts
nb: Poster

[ctx: User friends]
en: Friends
nb: Venner

[ctx: User followers]
en: Followers
nb: Følgere

en: <table><tr><b>Last Status:</b> %1</tr></table>
nb: <table><tr><b>Siste status:</b> %1</tr></table>

en: Unsubscribe
nb: Avslutt abonnementet

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Block
nb: Blokker

en: There is no account with alias %1.
nb: Det er ingen konto med alias %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
nb: En konto med dette aliaset finnes fra før: et entydig alias må oppgis.

en: Cannot create a KDE Job. Please check your installation.
nb: Klarer ikke lage en KDE-jobb. Kontroller installasjonen din.

en: Cannot download image from %1.
nb: Kan ikke laste ned bilde fra %1.

en: No pluginId specified, And last used plugin is null.
nb: Ikke oppgitt noe programtillegg-id, og sist brukte programtillegg er tomt.

en: The server returned an error
nb: Tjeneren returnerte en feil

en: Error on communication with server
nb: Feil ved kommunikasjon med tjeneren

en: Error on parsing results
nb: Feil ved tolking av resultater

en: Authentication error
nb: Autentiseringsfeil

en: The server does not support this feature
nb: Tjeneren støtter ikke denne egenskapen

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

[ctx: Show Choqok MainWindow]
en: Show Choqok
nb: Vis Choqok

en: Error
nb: Feil

en: Success
nb: Vellykket

en: New posts
nb: Nye poster

en: Shortening a URL
nb: URL-forkorting

en: Cannot open KDE Wallet manager, your secrets will be stored as plain text. You can install KWallet to fix this.
nb: Kan ikke åpne KDEs lommebokbehandler, hemmelighetene dine blir lagret i klartekst. Installer KWallet for å rette dette.

en: Top
nb: Øverst

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Bottom
nb: Nederst

en: Small
nb: Liten

en: Medium
nb: Middels

en: Big
nb: Stor

en: Styled Panel
nb: Rute med stil

en: Set spell check language
nb: Oppgi språk for stavekontroll

[ctx: Replace URLs by a shortened URL]
en: Shorten URLs
nb: URL-forkorting

en: Discard Reply
nb: Forkast svar

en: Replying to <b>%1</b>
nb: Svarer til <b>%1</b>

en: Mark all timelines as read
nb: Merk alle tidslinjer som lest

en: More
nb: Mer

en: Latest update:
nb: Siste oppdatering:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @info:tooltip]
en: ReSend
nb: Send på nytt

en: Just now
nb: Akkurat nå

en: 1 sec ago | %1 secs ago
nb[0]: 1 sekund siden
nb[1]: %1 sekunder siden

en: 1 min ago | %1 mins ago
nb[0]: 1 minutt siden
nb[1]: %1 minutter siden

en: 1 hour ago | %1 hours ago
nb[0]: 1 time siden
nb[1]: %1 timer siden

en: 1 day ago | %1 days ago
nb[0]: 1 dag siden
nb[1]: %1 dager siden

en: Are you sure you want to remove this post from the server?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne denne posten fra tjeneren?

[ctx: All accounts]
en: All
nb: Alle

[ctx: Submit post]
en: Submit
nb: Send inn

en: Please configure at least one account to be included in "Quick Post".
    Settings -> Configure Choqok... -> Accounts
nb: Sett opp minst én konto som skal tas med i «Rask post».
    Innstillinger→Sett opp Choqok …→Kontoer

en: Link to uploaded medium will be added here after uploading process succeed.
nb: Lenke til opplastet medium vil bli lagt til her etter at opplastingsprosessen er vellykket ferdig.

[ctx: Copy text]
en: Copy
nb: Kopier

en: Copy Link Location
nb: Kopier lenkeadresse

[ctx: Select all text]
en: Select All
nb: Velg alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Medium to upload:
nb: Medium som skal lastes opp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
nb: Last opp via:

en: Upload Medium
nb: Opplastingsmedium

en: Upload
nb: Last opp

en: Uploading...
nb: Laster opp  …

en: Medium uploading failed.
nb: Mediumopplasting mislyktes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias)
en: The account alias
nb: Konto-aliaset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
nb: Aliaset er det navnet du vil sette på kontoen. Det må være entydig. Du kan ha flere tilkoblinger til den samme tjenesten, så med aliaser kan du gi dem navn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Note:</span><span style=" font-size:8pt;"> The alias must be unique.</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Merk:</span><span style=" font-size:8pt;"> Aliaset må være entydig.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Server
nb: Tjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
nb: API-sti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_BasicBox)
en: Basic Authentication
nb: Enkel autentisering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
nb: Navnet du bruker for å koble til tjenesten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabTimelines) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Timelines Configuration
nb: Tidslinjeoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Which timelines do you like to be enabled?
nb: Hvilke tidslinjer vil du slå på?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, timelinesTable)
en: Enable
nb: Slå på

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
nb: Oppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: To prevent spamming on some groups, you can set here to change the exclamation point (that used to refer to a group), to something else (e.g. nothing.)
nb: Her kan du endre utropstegnet (som pleide å vise til en gruppe) til noe annet (f.eks. ingenting) for å hindre spamming på noen grupper.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeExclamationMark)
en: On re-dent, change exclamation mark to:
nb: Ved re-dent, endre utropstegn til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Provider
nb: Leverandør

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select a social desktop provider to use:
nb: Velg en leverandør av sosialt skrivebord som skal brukes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: You can manage Social Desktop providers in the KDE Social Desktop configuration.
nb: Tilbydere av Sosiale Skrivebord kan håndteres i KDEs oppsett for Sosiale Skrivebord.

en: Loading...
nb: Laster …

en: You have to wait for providers list to be loaded.
nb: Du må vente på at leverandørlista skal lastes inn.

en: OCS plugin is not initialized yet. Try again later.
nb: OCS-programtillegget er ikke klargjort ennå. Forsøk igjen senere.

en: Not Supported
nb: Ikke støttet

[ctx: Timeline Name]
en: Activity
nb: Aktivitet

en: Social activities
nb: Sosiale aktiviteter

en: Enter the verifier code received from %1
nb: Oppgi bekreft-koden mottatt fra  %1

en: Choqok is authorized successfully.
nb: Choqok er vellykket autorisert.

en: Authorized
nb: Autorisert

en: Authorization Error
nb: Autoriseringsfeil

en: Authenticated
nb: Autentisert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_authenticateStatus)
en: Not Authenticated
nb: Ikke autentisert

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: PumpIO Account
nb: PumpIO-konto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
nb: Akkreditiver

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_credentialsBox)
en: OAuth Authentication
nb: OAuth-autentisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Pump.io website to allow access to Choqok.
nb: Trykk på knappen nedenfor, hvis alt går bra blir du henvist til Pump.io-nettstedet for å gi Choqok tilgang.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: Verify credentials
nb: Bekreft akkreditiver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Pump.io Service
nb: &Autentiser med Pump.io-tjenesten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To:
nb: Til:

en: Creating the new post failed. %1
nb: Det lyktes ikke å lage en ny post. %1

en: Cannot set/unset the post as favorite. %1
nb: Kan ikke merke posten som favoritt. %1

en: Cannot fetch post. %1
nb: Kan ikke hente post. %1

en: Cannot fetch replies. %1
nb: Kan ikke hente svar. %1

en: Following list for account %1 has been updated.
nb: Følgeliste for konto %1 er blitt oppdatert.

en: Cannot retrieve the following list. %1
nb: Kan ikke hente følgelista. %1

en: Lists for account %1 has been updated.
nb: Lister for konto %1 er blitt oppdatert.

en: Cannot retrieve the lists. %1
nb: Kan ikke hente listene. %1

en: The post has been shared.
nb: Posten er blitt delt.

en: Cannot share the post. %1
nb: Kan ikke dele posten. %1

en: Post removed successfully
nb: Post vellykket fjernet

en: An error occurred when updating the post
nb: Det oppstod en feil under post-oppdateringen.

en: An error occurred when fetching the timeline
nb: Feil oppsto under henting av tidslinja

en: An error occurred when uploading the media
nb: Det oppstod en feil under mediumopplasting

[ctx: Timeline description]
en: You and people you follow
nb: Du og folk du følger

[ctx: Timeline Name]
en: Favorites
nb: Favoritter

[ctx: Timeline description]
en: Posts you favorited
nb: Poster du merket som favoritter

[ctx: Timeline description]
en: Posts sent to you
nb: Poster sendt til deg

[ctx: Timeline description]
en: Posts you sent
nb: Poster du sendte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forpublic)
en: Public
nb: Offentlig

en: Followers
nb: Følgere

en: You
nb: Du

en: Shared by:
nb: Delt av:

[ctx: @info:tooltip]
en: Share
nb: Del

[ctx: @info:tooltip]
en: Like
nb: Lik

[ctx: Thread of specified user]
en: Choqok: %1's thread
nb: Choqok: %1s tråd

en: Enter the PIN received from Twitter:
nb: Oppgi PIN-nummeret mottatt fra Twitter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
nb: Twitter-konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Twitter website to allow access to Choqok.
nb: Trykk på knappen nedenfor, hvis alt går bra blir du henvist til Twitter-nettstedet for å gi Choqok tilgang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kcfg_authorize)
en: &Authenticate with Twitter Service
nb: &Autentiser med Twitter-tjenesten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
nb: Legg til

en: You should provide both list author username and list name.
nb: Du må oppgi både brukernavn for listeforfatteren og listenavn.

en: No user.
nb: Ingen bruker.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TwitterListDialogBase)
en: Add List
nb: Legg til liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: List name:
nb: Listenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: User name:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load user lists
nb: Last inn brukerlister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadUserLists)
en: Load Lists
nb: Last inn lister

[ctx: Timeline Name]
en: Mentions
nb: Nevnt

[ctx: Timeline description]
en: Mentions of you
nb: Der du er nevnt

en: Retweet of %1
nb: %1 gjentvitret

en: Retweeted by %1
nb: Gjentvitret av %1

en: Retweet to your followers?
nb: Gjentvitre til de som følger deg?

en: Add User List...
nb: Legg til  brukerliste …

en: Fetching %1's lists failed. %2
nb: Det lyktes ikke å hente %1s lister. %2

en: There is no list record for user %1
nb: Det er ingen listepost for bruker %1

en: Retweet
nb: Gjentvitre

en: Retweet post using API
nb: Gjenta post ved bruk av API

[ctx: Including user name]
en: Including %1
nb: Har med %1

[ctx: Unfollow user]
en: Unfollow %1
nb: Ikke følg %1 lenger

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
nb: Følg %1

[ctx: Posts sent to user]
en: To:
nb: Til:

[ctx: Posts from user, Sent by user]
en: From:
nb: Fra:

en: Custom Search
nb: Tilpasset søk

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
nb: Tvitter til denne brukeren

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
nb: Tvitter fra denne brukeren

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Username
nb: Tvitter som har med dette brukernavnet

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets Including This Hashtag
nb: Tvitter som har med denne emneknaggen (hashtag-en)

en: KDE Rocks! :)
nb: KDE rocker! :)

en: Ignore
nb: Ignorer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Foreground Color:
nb: Forgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Background Color:
nb: Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Font:
nb: Skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Notify Interval:
nb: Varslingsintervall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: seconds
nb:  sekunder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustPosition)
en: Adjust Notification's Position
nb: Juster  plassering for varslinger

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Timeline Selection
nb: Tidslinje-utvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select Timelines
nb: Velg tidslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accounts
nb: Kontoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select timelines you wish to see notifications for their new posts:
nb: Velg tidslinjer du vil se varslinger for deres nye postinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Any change, needs plugin re-load (disable/enable) to take effect.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span>Alle endringer trenger at programtillegg blir lastet på nytt (slått av og på) for å få virkning.</p> </body></html>

en: Modify filter rules
nb: Rediger filterregler

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddEditFilterBase)
en: Define new filter rules
nb: Definer nye filterregler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filter action:
nb: Filterhandling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontHideReplies)
en: Do not hide replies to me
nb: Ikke skjul svar til meg

en: Configure Filters...
nb: Sett opp filtre …

en: Hide Post
nb: Skjul post

en: Hide all posts from <b>@%1</b>?
nb: Skjul alle poster fra <b>@%1</b>?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, mFilteringCtl)
en: Configure Filters
nb: Sett opp filtre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Rules
nb: Regler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Field
nb: Felt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, filters)
en: Action
nb: Handling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify
nb: Endre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSpecial)
en: Special Rules
nb: Spesielle regler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: You will see just replies came to you, or mentions you.
nb: Du får se bare svar som kommer til deg, eller nevner deg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideRepliesNotRelatedToMe)
en: Just show replies to me
nb: Bare vis svar til meg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: You will see just replies between your friends.
nb: Du får se bare svar mellom dine venner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hideNoneFriendsReplies)
en: Just show replies to me and my friends
nb: Bare vis svar til meg og mine venner

en: Author Username
nb: Forfatters brukernavn

en: Post Text
nb: Meldingstekst

en: Author Client
nb: Forfatters klient

en: Reply to User
nb: Svar til bruker

en: Contain
nb: Inneholder

en: Does Not Contain
nb: Inneholder ikke

en: Exact Match
nb: Nøyaktig treff

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_im)
en: Instant Messenger:
nb: Lynmeldingsprogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_reply)
en: Add replies to status
nb: Legg til svar til status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_status_templ)
en: Status template
nb: Statusmal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Available markup:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> - new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> - time of adding new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> - URL of new status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your username</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> - your full name</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> - add </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> to status</span></p></td></tr></table></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <table border="0" style="-qt-table-type: root; margin-top:4px; margin-bottom:4px; margin-left:4px; margin-right:4px;">
    <tr>
    <td style="border: none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt;">Tilgjengelig oppmerking:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%status%</span><span style=" font-size:8pt;"> – ny status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%time%</span><span style=" font-size:8pt;"> – tid da ny status ble lagt inn</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%url%</span><span style=" font-size:8pt;"> – URL til ny status</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%username%</span><span style=" font-size:8pt;"> – ditt brukernavn</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%fullname%</span><span style=" font-size:8pt;"> – ditt fulle navn</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">%client%</span><span style=" font-size:8pt;"> – legg til </span><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Choqok</span><span style=" font-size:8pt;"> til status</span></p></td></tr></table></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_repeat)
en: Add repeats to status
nb: Legg til repeteringer til status

en: Post Text with Choqok
nb: Post tekst med Choqok

en: Shorten URL on Paste
nb: Forkort URL-er ved innliming

en: You need to select text to post.
nb: Du må velge en tekst som skal postes.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: Now Listening
nb: Lytter nå til

[ctx: Player is running, But it's not playing.]
en: Play your desired music player.
nb: Kjør den musikkspilleren du vil

en: No supported player found.
nb: Fant ingen støttet spiller.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
nb: Gyldige metadata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
nb: Mal:

en: Filter by author
nb: Filtrer på forfatter

en: Filter by content
nb: Filtrer på innhold

en: Filter out timeline by author
nb: Filtrer ut tidslinje på forfatter

en: Filter out timeline by text
nb: Filtrer ut tidslinje på tekst

en: Author
nb: Forfatter

en: Text
nb: Tekst

en: The Search action plugin does not support the current microblog.
nb: Søkehandlingsmodulen støtter ikke gjeldende mikroblogg.

en: API key is invalid
nb: API-nøkkelen er ugyldig

en: Login is invalid
nb: Login-navnet er ugyldig

en: Rate limit exceeded. Try another shortener.
nb: Rategrensen overskredet. Forsøk en annen forkorter.

en: Malformed response
nb: Ødelagt svar

en: Cannot create a short URL.
    %1
nb: Kan ikke lage en kort URL.
     %1

en: Checking...
nb: Sjekker …

en: You entered valid information.
nb: Du oppga gyldig informasjon.

en: bit.ly Config Error
nb: bit.ly oppsettsfeil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, validate_button)
en: Validate
nb: Valider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, api_key)
en: Bit.ly API key:
nb: Bit.ly API-nøkkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, help_label)
en: You can find your API key here
nb: Du kan finne API-nøkkelen din her

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domain)
en: Domain:
nb: Domene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No matter for Bit.ly Pro accounts)
nb: (Spiller ingen rolle for bit.ly Pro-kontoer)

en: Error when creating job
nb: Feil ved oppretting av jobb

en: Goo.gl Error
nb: Goo.gl-feil

en: is.gd Error
nb: is.gd feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logstats)
en: Generate Statistics
nb: Generer statistikk

en: Tinyarro.ws error
nb: Tinyarro.ws-feil

en: Random host
nb: Tilfeldig vert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHostLabel)
en: Shortener URL host:
nb: Vert som forkorter URL:

en: Yourls Error
nb: Yourls-feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Yourls API URL:
nb: Yourls API Url:

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Simplified
nb: Forenklet kinesisk

[ctx: Translation Language]
en: Chinese Traditional
nb: Tradisjonell kinesisk

[ctx: Translation Language]
en: Filipino
nb: Filipinsk

[ctx: Translation Language]
en: Haitian Creole
nb: Haitisk Kreolsk

[ctx: Translation Language]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: Translation Language]
en: Norwegian
nb: Norsk

en: Translate to...
nb: Oversett til …

en: Translation failed: %1
nb: Klarte ikke å oversette: %1

en: Configure Translator
nb: Sett opp oversetter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select languages to be shown in translate menu
nb: Velg språk som skal vises i oversette-menyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useUntinyDotCom)
en: Use untiny.com service
nb: Bruk tjenesten untiny.com

en: The photo required argument was missing
nb: Det påkrevde argumentet foto manglet

en: The file was not correctly uploaded
nb: Fila ble ikke korrekt lastet opp

en: The file was zero bytes in length
nb: Filstørrelsen var null

en: Filetype was not recognised
nb: Filtypen kunne ikke gjenkjennes

en: The calling user has reached their monthly bandwidth limit
nb: Brukeren som gjorde kallet har nådd sin båndbreddegrense for måneden

en: Signature problem. Please try again later
nb: Signaturproblem. Forsøk igjen senere.

en: Login failed. Please re-authenticate Choqok
nb: Innlogging mislykket. Autentiser Choqok på nytt

en: The requested service is temporarily unavailable. Try again later
nb: Den etterspurte tjenesten er midlertidig ikke tilgjengelig. Forsøk igjen senere

en: Flickr authorization
nb: Flickr autorisering

en: Something happens with signature. Please retry
nb: Det hender noe med signaturen. Forsøk igjen

en: Something happens wrong. Error %1. Try again later
nb: Noe går feil. Feil %1. Forsøk igjen senere.

en: Authorized as %1
nb: Autorisert som %1

en: Not authorized
nb: Ikke autorisert

en: Click here when you authorized Choqok
nb: Trykk her når du har autorisert Choqok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authTab)
en: Authorization
nb: Autorisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click the below button; if everything goes well, you will pointed to Flickr.com website to allow access to Choqok.
nb: Trykk på knappen nedenfor, hvis alt går bra blir du henvist til nettstedet Flickr.com for å gi Choqok tilgang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, authButton)
en: Click here to authorize Choqok on Flickr.com
nb: Trykk her for å autorisere Choqok på Flickr.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Who can view photo
nb: Hvem kan se bildet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_forprivate)
en: Private
nb: Privat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfriends)
en: Visible for friends
nb: Synlig for venner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_forfamily)
en: Visible for family
nb: Synlig for familien

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Set safety level
nb: Sett sikkerhetsnivå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_safe)
en: Safe
nb: Sikker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_moderate)
en: Moderate
nb: Middels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cfg_restricted)
en: Restricted
nb: Begrenset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_hidefromsearch)
en: Hide picture from public search
nb: Skjul bildet fra offentlig søk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_shorturl)
en: Use Flic.kr to short URLs
nb: Bruk Flic.kr for å forkorte URL-er

en: Just supporting image uploading
nb: Støtter bare bildeopplasting

en: There is no Twitter account configured to use.
nb: Det er ikke satt opp noen Twitter-konto som kan brukes.

en: You have to configure at least one Twitter account to use this plugin.
nb: Du må sette opp minst én twitter-konto for å bruke dette programtillegget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload files using:
nb: Last opp med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password (PIN):
nb: Passord (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-mail:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Twitter account:
nb: Twitter-konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cfg_directLink)
en: Get direct link to file
nb: Hent direkte lenke til fil
