choqok - en to ro translation catalogue (123 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ro: Fișier

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
ro: Unelte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ro: Configurări

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ro: Ajutor

en: Cannot find the desired account.
ro: Contul dorit nu poate fi găsit.

en: Are you sure you want to remove the selected account?
ro: Sigur doriți să eliminați contul ales?

en: Cannot remove the account.
ro: Contul nu poate fi eliminat.

en: Select Micro-Blogging Service
ro: Alege serviciul de microblog

en: You need to restart Choqok for the accounts priority changes to take effect.
ro: Trebuie să reporniți Choqok pentru ca modificările de prioritate să intre în vigoare.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountsWidgetBase)
en: Add New Account
ro: Adaugă cont nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add a new account
ro: Adaugă un cont nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
ro: &Adăugare...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Modify the selected account
ro: Modifică contul ales

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
ro: &Modificare...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove the selected account
ro: Elimină contul ales

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ro: &Elimină

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Micro-Blog
ro: Microblog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Read Only
ro: Numai-citire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Quick Post
ro: Postare rapidă

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, accountsTable)
en: Show in Quick Post
ro: Arată în postare rapidă

en: The Account registration failed.
ro: Înregistrarea contului a eșuat.

en: Edit Account
ro: Modifică contul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_isEmoticonsEnabled)
en: Enable emoticons
ro: Activează emoticonii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Post Color Preferences
ro: Preferințe culori postare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
ro: Fundal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default color:
ro: Culoare implicită:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unread post color:
ro: Culoare postare necitită:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
ro: Prim-plan

en: &Notifications
ro: &Notificări

en: URL &Shortening
ro: &Scurtare URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Options
ro: Opțiuni generale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSplashScreen)
en: Show splash-screen on startup
ro: Arată ecranul de întâmpinare la pornire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSpellChecker)
en: Enable automatic spellchecking in the message editor
ro: Activează verificarea automată a ortografiei în redactorul de mesaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_markAllAsReadOnHideToSystray)
en: Mark all unread posts as read, when hiding to system tray
ro: La ascunderea în tava de sistem, marchează toate postările necitite ca citite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use &custom web browser:
ro: &Utilizează navigator personalizat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Timelines Options
ro: Opțiuni cronologie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Update interval:
ro: Interval de act&ualizare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Number of posts to show in timelines:
ro: &Numărul de postări afișate în cronologii:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
ro: Dezactivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAllNotifiesInOne)
en: &Show all new posts in one notification
ro: Arată toate &postările noi într-o notificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Notification duration:
ro: Durata &notificării:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_shortenOnPaste)
en: Shorten &URLs on paste
ro: Scurtează &URL-urile la lipire.

en: General Plugins
ro: Module generale

en: KDE Micro-Blogging Client.
ro: Client KDE de microbloguri.

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: UI improvements
ro: Îmbunătățiri în interfață

en: Search API implementation
ro: Implementare API de căutare

en: Update Timelines
ro: Actualizează cronologia

en: Mark All As Read
ro: Marchează tot ca citit

en: Enable Update Timer
ro: Activează cronometrul de actualizare

en: Enable Notifications
ro: Activează notificările

en: Hide Menubar
ro: Ascunde bara de meniu

en: Clear Avatar Cache
ro: Curăță cache-ul avatarurilor

en: You have to restart Choqok to load avatars again
ro: Trebuie să reporniți Choqok pentru a reîncărca avatarele

en: Restore
ro: Restaurează

en: Minimize
ro: Minimizează

en: Loading timelines...
ro: Încărcare cronologii...

en: Choqok - Disabled
ro: Choqok - Dezactivat

en: Please wait...
ro: Așteptați...

[ctx: Who is user]
en: Who is %1
ro: Cine este %1

[ctx: Posts from user]
en: Posts from %1
ro: Postări de la %1

[ctx: Replies to user]
en: Replies to %1
ro: Răspunsuri către %1

[ctx: Unsubscribe from user]
en: Unsubscribe from %1
ro: Dezabonează de la %1

[ctx: Subscribe to user]
en: Subscribe to %1
ro: Abonează la %1

[ctx: Block user]
en: Block %1
ro: Blochează pe %1

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents Including This Group
ro: Denturi incluzând acest grup

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents From This User
ro: Denturi de la acest utilizator

[ctx: Dents are Identica posts]
en: Dents To This User
ro: Denturi către acest utilizator

en: Unable to fetch search results.
ro: Imposibil de preluat rezultatele căutării.

en: Unable to fetch search results: %1
ro: Imposibil de preluat rezultatele căutării: %1

en: Send Private Message
ro: Expediază mesaj direct

[ctx: Send message to]
en: To:
ro: Către:

en: Reload friends list
ro: Reîncarcă lista prietenilor

[ctx: Send private message]
en: Send
ro: Trimite

[ctx: Timeline Name]
en: Home
ro: Acasă

[ctx: Timeline description]
en: You and your friends
ro: Tu și prietenii tăi

[ctx: Timeline Name]
en: Reply
ro: Răspuns

[ctx: Timeline description]
en: Replies to you
ro: Răspunsuri către tine

[ctx: Timeline Name]
en: Inbox
ro: Intrare

[ctx: Timeline description]
en: Your incoming private messages
ro: Mesajele dumneavoastră private de intrare

[ctx: Timeline Name]
en: Outbox
ro: Ieșire

[ctx: Timeline description]
en: Private messages you have sent
ro: Mesajele private expediate de dumneavoastră

en: Send Private Message...
ro: Expediere mesaj privat...

en: Search...
ro: Căutare...

en: Private message sent successfully
ro: Mesaj privat expediat cu succes

en: You are now listening to %1's posts.
ro: Acum ascultați postările lui %1.

en: You will not receive %1's updates.
ro: Nu veți primi actualizări de la %1.

en: Blocking %1 failed. %2
ro: Blocarea lui %1 a eșuat. %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
ro: Răspunde

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
ro: Favorit

[ctx: Search query]
en: Query:
ro: Interogare:

en: Previous
ro: Precedent

en: Next
ro: Următor

en: Page Number
ro: Număr pagină

en: Cannot load user information.
ro: Nu se pot încărca informații despre utilizator.

en: Unsubscribe
ro: Dezabonează

en: Subscribe
ro: Abonează

en: Block
ro: Blochează

en: There is no account with alias %1.
ro: Nu este niciun cont cu aliasul %1.

en: An account with this alias already exists: a unique alias has to be specified.
ro: Există deja un cont cu acest alias: trebuie specificat un alias unic.

en: Cannot download image from %1.
ro: Imaginea nu poate fi descărcată de la %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ro: Elimină

en: Just now
ro: Chiar acum

en: 1 sec ago | %1 secs ago
ro[0]: acum 1 secundă
ro[1]: acum %1 secunde
ro[2]: acum %1 de secunde

en: 1 min ago | %1 mins ago
ro[0]: acum 1 minut
ro[1]: acum %1 minute
ro[2]: acum %1 de minute

en: 1 hour ago | %1 hours ago
ro[0]: acum 1 oră
ro[1]: acum %1 ore
ro[2]: acum %1 de ore

en: 1 day ago | %1 days ago
ro[0]: acum o zi
ro[1]: acum %1 zile
ro[2]: acum %1 de zile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The account alias
ro: Aliasul contului

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_alias) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, cfg_alias)
en: The alias is the name you want to give to your account. It should be unique. You can have several connections to the same service so the alias lets you give them names.
ro: Aliasul este numele pe care vreți să-l dați contului dumneavoastră. Acesta trebuie să fie unic. Puteți avea mai multe conexiuni la același serviciu, astfel încât aliasul vă permite să le botezați.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: API path:
ro: Cale API:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicUsername) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_basicPassword)
en: The name you use to connect to the service
ro: Numele utilizat pentru a vă conecta la serviciu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabConf)
en: Configuration
ro: Configurare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_basicAuth)
en: Credentials
ro: Acreditare

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAccount)
en: Twitter Account
ro: Cont Twitter

[ctx: Including user name]
en: Including %1
ro: Inclusiv %1

[ctx: Follow user]
en: Follow %1
ro: Urmează pe %1

en: Custom Search
ro: Căutare personalizată

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets To This User
ro: Tweeturi către acest utilizator

[ctx: Tweets are Twitter posts]
en: Tweets From This User
ro: Tweeturi de la acest utilizator

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
ro: Aspect

en: Now Listening
ro: Ascult acum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Valid metadata:
ro: Metadate valide:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
ro: Șablon:
