choqok - en to sq translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
sq: Skedari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sq: Parametrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
sq: &Shto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
sq: &Modifiko...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
sq: &Hiqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Background
sq: Sfondi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground
sq: Pamja Parësore

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_updateInterval)
en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Developer
sq: Zhvillues

en: Minimize
sq: Minimizo

en: Conversation
sq: Biseda

[ctx: @info:tooltip]
en: Reply
sq: Përgjigju

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
sq: Të preferuarit

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
sq: Hiqe

en: 1 hour ago | %1 hours ago
sq[0]: 1 orë më parë
sq[1]: %1 orë më parë

en: 1 day ago | %1 days ago
sq[0]: 1 ditë më parë
sq[1]: %1 ditë më parë

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Now Listening
sq: Në Dëgjim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Template:
sq: Modeli:
