chrome-gnome-shell master - en to gd translation catalogue (46 entries)

en: Close
gd: Dùin

note: Shown to user when response from connector API call does not follow known format.
en: Wrong connector response received
gd: Fhuaras freagairt chearr a' cheangladair

note: Used as title, eg in table header. Means 'Does GNOME Shell extension enabled?'
en: Enabled
gd: An comas

note: Used as title, eg in table header. Means 'Does GNOME Shell extension installed?'
en: Installed
gd: Air a stàladh

note: Used as title, eg in table header. Means 'GNOME Shell extension name'.
en: Extension
gd: Leudachan

note: This is a part of phrase like 'Extension Top Icons must be downgraded'.
en: must be downgraded
gd: feumach air ìsleachadh

note: This is a part of phrase like 'Extension Top Icons can be upgraded'.
en: can be upgraded
gd: gabhaidh àrdachadh

note: Used as title, eg in table header. Means 'Does GNOME Shell extension status synchronized with remote browser storage?'
en: Synchronized
gd: Sioncronaichte

note: This is a project title. Used as extension name in Chrome Store and in some titlebars.
en: GNOME Shell integration
gd: Amalachadh slige GNOMW

note: This is a part of phrase 'Update check period: xx hours'
en: hours
gd: uair(ean) a thìde

note: Used as extension description in Chrome Store
en: This extension provides integration with GNOME Shell and the corresponding extensions repository https://extensions.gnome.org
gd: Bheir an leudachan seo dhut amalachadh le Slige GNOME agus Shell ionad-tasgaidh nan leudachan co-cheangailte rithe https://extensions.gnome.org

note: $REQUEST$ is a placeholder for technical name of request that web extension make via native messaging host application. String placeholders: request
en: «$REQUEST$» native request failed
gd: Dh'fhàillig leis an iarrtas tùsail "$REQUEST$"

note: This is a part of phrase 'Last check: never'
en: never
gd: chan ann idir

en: No
gd: Chan eil

note: Shown to user when native connector unable to query GNOME Shell version or settings
en: Unable to locate GNOME Shell settings or version. Make sure it is installed and running.
gd: Cha deach roghainnean no tionndadh na Slige GNOME a lorg. Dèan cinnteach gun deach a stàladh 's bu beil i 'ga ruith.

en: Although GNOME Shell integration extension is running, native host connector is not detected. Refer <a href='https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation'>documentation</a> for instructions about installing connector.
gd: Ger a tha leudachan amalachadh Slige GNOME Shell 'na ruith, cha do mhothaich sinn dha cheangladair òstair tùsail. Faic an <a href='https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation'>docamaideadh</a> airson stiùireadh air mar a stàlaicheas tu an ceangladair.

note: Means 'Web extension does not received answer from native messaging host application.'
en: No host response
gd: Cha do fhreagair an t-òstair

note: Tooltip for browser extensions icon.
en: Open GNOME Shell extensions website
gd: Làrach-lìn leudachan Slige GNOME fosgailte

note: Option name. Allow to set interval between GNOME Shell extensions update checks.
en: Update check period
gd: Àm a' toirt sùil airson ùrachadh

note: This is a start of phrase (followed by date/time) of last GNOME Shell extensions update check.
en: Last check
gd: An sgrùdadh mu dheireadh

note: Link name for options tab.
en: Options
gd: Roghainnean

note: This is a start of phrase (followed by date/time) of next GNOME Shell extensions update check.
en: Next check
gd: An t-ath-sgrùdadh

note: Means 'Options were saved successfully after user clicked Save button'
en: Options saved.
gd: Chaidh na roghainnean a shàbhaladh.

note: Option name. Allow to enable/disable popup with release notes when Web extension is updated.
en: Show release notes when browser extension updated
gd: Seall na nòtaichean-sgaoilidh nuair a thèid an leudachan brabhsair ùrachadh

note: Option name. Allow to enable/disable synchronization of GNOME Shell extensions with remote browser storage.
en: Synchronize GNOME Shell extensions list
gd: Sioncronaich liosta nan leudachan Slige GNOME

note: This is a notice under option name.
en: If enabled, your GNOME Shell extensions list will be synchronized with your Google account.
gd: Ma tha seo an comas, thèid liosta nan leudachan Slige GNOME a shioncronachadh leis a' chunntas Google agad.

note: $GS_CHROME$ is placeholder for 'GNOME Shell integration' string. This string used as title for Options page. This title is not shown in Chrome, but may be shown in other browsers. String placeholders: gs_chrome
en: $GS_CHROME$ options
gd: Roghainnean $GS_CHROME$

note: Option name. Allow enable/disable update check for GNOME Shell extensions.
en: Check for GNOME Shell extensions update
gd: Thoir sùil airson ùrachadh nan leudachan Slige GNOME

en: Your native host connector does not support check for GNOME Shell extensions updates. Probably python-requests package is missing.
gd: Cha doir ceangladair tùsail an òstair agad taic ri ùrachadh leudachan Slige GNOME. Saoil gu bheil pacaid python-request a dhìth ort?

en: Native host connector is not supported for your platform.
gd: Cha chuirear taic ri ceangladair òstair tùsail air an ùrlar agad.

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

en: Save
gd: Sàbhail

note: Link name for synchronization tab in options dialog.
en: Synchronization
gd: Sioncronachadh

en: Do not enable synchronization.
gd: Na cuir an sioncronachadh an comas.

note: $CAUSE$ is placeholder for error that caused synchronization failure. String placeholders: cause
en: Failed to synchronize extensions: $CAUSE$
gd: Cha deach leinn na leudachain a shioncronachadh: $CAUSE$

en: Your remote synchronization storage already contains extensions list.
gd: Tha liosta nan leudachan ann an stòras cèin an t-sioncronachaidh agad mu thràth.

en: Use local extensions list, overwrite remote.
gd: Cleachd liosta nan leudachan ionadail agus sgrìobh thairis air an tè chèin.

en: Use remote extensions list, overwrite local.
gd: Cleachd liosta nan leudachan chèin agus sgrìobh thairis air an tè ionadail.

note: This is content of 'About translation' tab in Options dialog. Thank you for translation and feel free to add yourself here. HTML markup enabled for this string. New line character is treated as line break (<br />)
en: translation_credits
gd: GunChleoc <fios@foramnagaidhlig.net>

note: Link name for translation credits tab in options dialog.
en: About translation
gd: Mun eadar-theangachadh

note: This should newer be shown to user. However better safe than sorry.
en: unknown error
gd: mearachd nach aithne dhuinn

en: An update for GNOME Shell extensions available
gd: Tha ùrachadh air leudachain Slige GNOME ri fhaighinn

note: $CAUSE$ is placeholder for error that caused update failure. String placeholders: cause
en: Failed to check GNOME Shell extensions updates: $CAUSE$
gd: Cha deach leinn sùil a thoirt airson ùrachaidhean nan leudachan Slige GNOME: $CAUSE$

note: $$1 is a placeholder for a list of missing APIs
en: Your native host connector do not support following APIs: $$1. Probably you should upgrade native host connector or install plugins for missing APIs. Refer <a href='https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation'>documentation</a> for instructions.
gd: Cha doir ceangladair tùsail an òstair agad taic ris na h-APIean seo: $$1. Mholamaid gun àrdaich thu ceangladair tùsail an òstair no gun stàlaich thu plugain da na h-APIean a tha a dhìth. Thoir sùil air an <a href='https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation'>docamaideadh</a> airson stiùireadh.

en: Yes
gd: Tha

note: Chrome store description
en: You MUST install native connector for this extension to work.
    
    For Arch Linux there is a PKGBUILD available in the AUR: https://aur.archlinux.org/packages/chrome-gnome-shell-git
    
    For Debian Linux there is package available in Sid and Stretch: https://tracker.debian.org/pkg/chrome-gnome-shell
    
    For Fedora Linux there is package available in Copr: https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/region51/chrome-gnome-shell
    
    In Gentoo Linux you can install connector with command:
    emerge gnome-extra/chrome-gnome-shell
    
    For Ubuntu Linux package is available in ne0sight/chrome-gnome-shell PPA. To install it type:
    sudo add-apt-repository ppa:ne0sight/chrome-gnome-shell
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install chrome-gnome-shell
    
    You also can install connector manually. See https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation for install instructions.
gd: Feumaidh tu ceangladair tùsail a stàladh mus obraich an leudachan seo.
    
    Airson Arch Linux, tha PKGBUILD ri fhaighinn san AUR: https://aur.archlinux.org/packages/chrome-gnome-shell-git
    
    Airson Debian Linux, tha pacaid ri faighinn ann an Sid agus Stretch: https://tracker.debian.org/pkg/chrome-gnome-shell
    
    Airson Fedora Linux, tha pacaid ri faighinn ann an Copr: https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/region51/chrome-gnome-shell
    
    Airson Gentoo Linux, 's urrainn dhut ceangladair a stàladh leis an àithne:
    emerge gnome-extra/chrome-gnome-shell
    
    Airson Ubuntu Linux, tha pacaid ri faighinn sa PPA ne0sight/chrome-gnome-shell. Gus a stàladh, sgrìobh:
    sudo add-apt-repository ppa:ne0sight/chrome-gnome-shell
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install chrome-gnome-shell
    
    'S urrainn dhut ceangladair a stàladh a làimh cuideachd. Faic https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation airson stiùireadh air an stàladh.
