chrome-gnome-shell master - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Close
pt: Fechar

note: This is a part of phrase 'Update check period: xx hours'
en: hours
pt: horas

note: This is a part of phrase 'Last check: never'
en: never
pt: nunca

en: No
pt: Não

note: This is a start of phrase (followed by date/time) of last GNOME Shell extensions update check.
en: Last check
pt: Última verificação

note: Link name for options tab.
en: Options
pt: Opções

en: Retry
pt: Tentar novamente

en: Save
pt: Gravar

note: This is content of 'About translation' tab in Options dialog. Thank you for translation and feel free to add yourself here. HTML markup enabled for this string. New line character is treated as line break (<br />)
en: translation_credits
pt: Tiago Santos <tiagofsantos81@sapo.pt>

note: Link name for translation credits tab in options dialog.
en: About translation
pt: Sobre a tradução

en: Yes
pt: Sim
