Chromium B.S.U. - en to bg translation catalogue (140 entries)

en: audio
bg: аудио

en: data
bg: данни

en: UNKNOWN(type=%d)
bg: НЕПОЗНАТ(тип=%d)

en: %d CDROM drive(s).
bg: %d компактдискови устройства.

en: Tracks: %d
bg: Пътечки: %d

en: track %2d: %s
bg: пътечка %2d: %s

en: 
     Data track(s) only. CD audio not available.
bg: 
     Само пътечки с данни. Няма налично CD аудио.

en: 
     use_cdrom enabled. Set to '0' in the configuration file to disable.
bg: 
     use_cdrom е разрешено. Задайте стойност „0“ в конфигурационния фаил за да го забраните.

en:  Press the 'N' key to skip to next CD track during a game.
bg:  Използвайте клавиша „N“ за прескачане до следващата песен по време на игра.

en: ERROR! Could not access CDROM device %d : %s
bg: ГРЕШКА! Няма достъп до цомпактдисково устройство %d : %s

en: CDROM error in AudioOpenAL::pauseGameMusic(%d)
bg: Грешка при работа с компактдисковото устройство в AudioOpenAL::pauseGameMusic(%d)

en: CDROM status = %d
bg: Състояние на компактдисково устройство: %d

en: track %d is data - trying next track...
bg: пътечка №%d съдържа данни, опит със следващата...

en: alAttenuationScale == 0. Kludge it.
bg: alAttenuationScale == 0. Хакване.

en: AudioOpenAL::Audio done
bg: AudioOpenAL::Audio приключи

en: stopping OpenAL...
bg: спиране на OpenAL...

en: done.
bg: готово.

en: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !! ATTENTION !! - one or more errors were encountered during audio check.
    !!                Audio will be disabled.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bg: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !! ВНИМАНИЕ !! — възникнаха грешки при проверка на звуковата сустема.
    !!               Звуците ще бъдат забранени.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

en: AudioOpenAL::initSound() begin...
bg: начало на AudioOpenAL::initSound()...

en: -OpenAL-----------------------------------------------------
    Vendor     : %s
    Renderer   : %s
    Version    : %s
bg: -OpenAL-----------------------------------------------------
    Доставчик  : %s
    Превръщане : %s
    Версия     : %s

en: Audio.cpp - init %s
bg: Audio.cpp - инициализиране %s

en: Audio.cpp - init explosion %d
bg: Audio.cpp - инициализиране на експолозия %d

en: Audio.cpp - init exploPop %d
bg: Audio.cpp - инициализиране на exploPop %d

en: Audio.cpp - initSound complete.
bg: Audio.cpp - initSound завърши.

en: Music volume = %f
bg: Сила на музиката = %f

en: 
    ERROR! - sound enumerant index %d does not have valid filename!
bg: 
    ГРЕШКА! - звуковият елемент с номер %d няма валидно име на файл!

en: ERROR!! <%s> alGetError() = %s
bg: ГРЕШКА!! <%s> alGetError() = %s

en: ERROR!! <%s> alcGetError() = %s
bg: ГРЕШКА!! <%s> alcGetError() = %s

en: ERROR!! <%s> alutGetError() = %s
bg: ГРЕШКА!! <%s> alutGetError() = %s

en: ERROR: filename too long: "%s", line %d
bg: ГРЕШКА: името на файла е твърде дълго: „%s“, ред %d

en: WARNING: MP3 support not available: "%s", line %d
bg: ВНИМАНИЕ: не е налична поддръжка на MP3: „%s“, ред %d

en: WARNING: Ogg/Vorbis support not available: "%s", line %d
bg: ВНИМАНИЕ: не е налична поддръжка на Ogg/Vorbis: „%s“, ред %d

en: WARNING: file type not recognized: "%s": "%s", line %d
bg: ВНИМАНИЕ: типа на файла не е разпознат: „%s“: „%s“, ред %d

en: music playlist:
bg: списък с музика:

en: loaded %s
bg: зареди се %s

en: AudioOpenAL::setMusicIndex -- begin
bg: AudioOpenAL::setMusicIndex -- начало

en: AudioOpenAL::setMusicIndex -- before setting source buffer to 0
bg: AudioOpenAL::setMusicIndex -- преди установяване на буфера-източник на 0

en: AudioOpenAL::setMusicIndex -- after setting source buffer to 0
bg: AudioOpenAL::setMusicIndex -- след установяване на буфера-източник на 0

en: AudioOpenAL::setMusicIndex -- end
bg: AudioOpenAL::setMusicIndex -- край

en: WARNING: PlayList support not compiled in (AudioOpenAL.cpp): %s
bg: ВНИМАНИЕ: не е включена поддръжка на списъци за изпълнение (AudioOpenAL.cpp): %s

en: ERROR: Could not allocate memory in AudioOpenAL::loadMP3
bg: ГРЕШКА: Не може да се задели памет в AudioOpenAL::loadMP3

en: ERROR: Could not open "%s" in AudioOpenAL::loadMP3
bg: ГРЕШКА: Не може да се отвори „%s“ в AudioOpenAL::loadMP3

en: ERROR: alutLoadMP3() failed in AudioOpenAL::loadMP3
bg: ГРЕШКА: alutLoadMP3() пропадна в AudioOpenAL::loadMP3

en: ERROR: Could not allocate memory in AudioOpenAL::loadVorbis
bg: ГРЕШКА: Не може да се задели памет в AudioOpenAL::loadVorbis

en: ERROR: Could not open "%s" in AudioOpenAL::loadVorbis
bg: ГРЕШКА: Не може да се отвори „%s“ в AudioOpenAL::loadVorbis

en: ERROR: alutLoadVorbis() failed in AudioOpenAL::loadVorbis
bg: ГРЕШКА: alutLoadVorbis() пропадна в AudioOpenAL::loadVorbis

en: ERROR initializing audio - AudioSDLMixer::initSound()
bg: ГРЕШКА при инициализиране на звука - AudioSDLMixer::initSound()

en: WARNING: Config::init() has already been called.
bg: ВНИМАНИЕ: Config::init() веше е извикана.

en: WARNING: could not read config file (%s)
bg: ВНИМАНИЕ: неуспех при четене на файла с настройки (%s)

en: wrote config file (%s)
bg: файлът с настройки (%s) е записан

en: WARNING: could not write config file (%s)
bg: ВНИМАНИЕ: неуспех при запазване на файла с настройки (%s)

en: %d EnemyAircraft allocated
bg: заделени %d EnemyAircraft

en: num enemies on screen = %d
bg: брой врагове на екрана = %d

en: WARNING: Global::init() has already been called.
bg: ВНИМАНИЕ: Global::init() веше е извикана.

en: Starting up...
bg: Стартиране…

en: ...startup complete.
bg: ...стартирането е завършено.

en: Shutting down...
bg: Изключване…

en: ...shutdown complete.
bg: ...изключването завърши.

en: Generating random sequences
bg: Генериране на случайни числа

en: nobody
bg: никой

en: WARNING: HiScore::init() has already been called.
bg: ВНИМАНИЕ: HiScore::init() веше е извикана.

en: WARNING: could not write score file (%s)
bg: ВНИМАНИЕ: неуспех при запазване на файла с постижения (%s)

en: WARNING: empty score file (%s)
bg: ВНИМАНИЕ: празен файл с постижения (%s)

en: WARNING: could not read score file (%s)
bg: ВНИМАНИЕ: неуспех при четене на файла с постижения (%s)

en: high scores:
bg: постижения:

en: 
    --------------------------------------------------
    Chromium B.S.U. options
    --------------------------------------------------
       -f/--fullscreen     : run in fullscreen mode
       -w/--window         : run in windowed mode
       -v/--vidmode <mode> : mode 0 =  512 x  384
                           :      1 =  640 x  480
                           :      2 =  800 x  600
                           :      3 = 1024 x  768
                           :      4 = 1280 x  960
      -na/--noaudio        : do not initialize audio
      -nb/--noblend        : disable blending (OpenGL)
      -nt/--notexborder    : do not set tex border color (OpenGL)
      -V/--version         : show version information
    --------------------------------------------------
bg: 
    --------------------------------------------------
    Опции за Chromium B.S.U.
    --------------------------------------------------
       -f/--fullscreen     : използване на целия екран
       -w/--window         : използване на прозорец
       -v/--vidmode <mode> : видео режим 0 =  512 x  384
                           :             1 =  640 x  480
                           :             2 =  800 x  600
                           :             3 = 1024 x  768
                           :             4 = 1280 x  960
      -na/--noaudio        : без звук
      -nb/--noblend        : без преливане (OpenGL)
      -nt/--notexborder    : без цвят за контур на текста (OpenGL)
      -V/--version         : show version information
    --------------------------------------------------

en: !! ERROR !! -
bg: !! ГРЕШКА !! —

en: Extensions :
bg: Разширения :

en: error loading font: %s
bg: грешка при зареждане на шрифт: %s

en: error loading font
bg: грешка при зареждане на шрифт

en: !!MainGL::drawGL() HUH?
bg: !!MainGL::drawGL() Ъ?

en: new high score!
    
    %d
bg: нов рекорд!
    
    %d

en: n o t   b a d !
    rank : %d
    
    %d
bg: н е   е   з л е !
    класиране : %d
    
    %d

en: l o s e r
bg: с л а б а к

en: congratulations!
     
    l e v e l
     %d 
    c o m p l e t e
bg: поздравления!
     
    н и в о
     %d 
    п р и к л ю ч е н о

en: ERROR!!! OpenGL error: %s
bg: ГРЕШКА!!! грешка в OpenGL: %s

en: key = %d
bg: ключ = %d

en: Couldn't initialize SDL: %s
bg: Неуспех при инициализиране на SDL: %s

en: SDL initialized.
bg: SDL е инициализирана.

en: num joysticks = %d
bg: брой джойстици = %d

en:    joystick 0 = %p
bg:    джойстик 0 = %p

en: no joysticks found
bg: не са открити джойстици

en: Couldn't set video mode: %s
bg: Неуспех при установяване на видео-режима: %s

en: -OpenGL-----------------------------------------------------
    Vendor     : %s
    Renderer   : %s
    Version    : %s
bg: -OpenGL-----------------------------------------------------
    Доставчик  : %s
    Превръщане : %s
    Версия     : %s

en: %d speed adjustments required.
    NOTE: The game was not able to maintain a steady 50 frames per
          second. You should consider reducing your screen resolution
          or lowering the graphics detail setting.
          -OR-
          make sure that you aren't running any system monitoring
          tools (like 'top', 'xosview', etc.) These kinds of tools
          can make it difficult to maintain a steady frame rate.
bg: %d необходима е корекция на скоростта.
    ЗАБЕЛЕЖКА: Играта не успя да поддържа 50 кадъра в секунда
          Опитайте да намалите разделителната способност или 
          да намалите детайлите.
          —ИЛИ—
          проверете дали не използвате инструменти за следене
          на натоварването (като „top“, „xosview“, и т.н.).
          Понякога те могат да попречат на достигането на стабилна
          скорост на видеото.

en: exit.
bg: изход.

en: ERROR!!! SDL error '%s'
bg: ГРЕШКА!!! грешка в SDL: %s

en: video mode set
bg: видео-режимът е установен

en: MainSDL::getEvent HUH?
bg: MainSDL::getEvent Ъ?

en: buffer = "%s
    "
bg: буфер = "%s
    "

en: key '%s' pressed
bg: натиснат е клавиша „%s“

en:   d o   n o t   a l l o w  -a n y-   e n e m i e s   g e t   p a s t   y o u !
bg:   н е   п о з в о л я в а й т е   н а   в р а г о в е т е   д а   п р е м и н а т !

en:   e v e r y   e n e m y   t h a t   g e t s   b y   c o s t s   y o u   a   l i f e !
bg:   в с е к и   п р е м и н а л   в р а г   с т р у в а   е д и н   ж и в о т !

en:   a l l o w   p o w e r - u p s   t o   p a s s   b y   f o r   b i g   p o i n t s !
bg:   п р е м и н а л и т е   п о д о б р е н и я   н о с я т   т о ч к и !

en:   c r a s h   i n t o   e n e m i e s   t o   d e s t r o y   t h e m !
bg:   б л ъ с к а й т е   с е   в ъ в   в р а г о в е т е   з а   д а   г и   у н и щ о ж и т е !

en:   r i g h t   c l i c k   t w i c e   t o   s e l f - d e s t r u c t !
bg:   д в о й н о   д я с н о   щ р а к в а н е   з а   с а м о р а з р у ш е н и е !

en:   s e l f - d e s t r u c t   t o   p r e s e r v e   y o u r   a m m u n i t i o n !
bg:   с а м о р а з р у ш е н и е т о   с ъ х р а н я в а   м у н и ц и и т е !

en:   d o w n l o a d   C h r o m i u m   B. S. U.   a t   http://chromium-bsu.sf.net/
bg:   и з т е г л е т е   C h r o m i u m   B. S. U.   о т   http://chromium-bsu.sf.net/

en: n e w    g a m e
bg: н о в а    и г р а

en: l e v e l
bg: н и в о

en: s k i l l
bg: т р у д н о с т

en: g f x    d e t a i l
bg: д е т а й н о с т   н а   г р а ф и к а т а

en: f u l l s c r e e n
bg: ц я л   е к р а н

en: s c r e e n    s i z e
bg: р а з м е р   н а   и г р а л н о т о   п о л е

en: s o u n d    f x    v o l u m e
bg: с и л а   н а   з в у к о в и т е   е ф е к т и

en: m u s i c    v o l u m e
bg: с и л а   н а   ф о н о в а т а   м у з и к а

en: m o v e m e n t   s p e e d
bg: с к о р о с т   н а   д в и ж е н и е

en: q u i t
bg: и з х о д

en: ATTENTION: Using 'thin' text to improve framerate...
bg: ВНИМАНИЕ: Използва се „тънък“ текст за подобряване на скоростта…

en: fish in a barrel
bg: със затворени очи

en: wimp
bg: за пеленачета

en: easy
bg: лесно

en: normal
bg: нормално

en: experienced
bg: за опитни

en: fun
bg: купон

en: insane
bg: лудост

en: impossible
bg: невъзможно

en: high scores
bg: рекорди

en: the
bg: проектът

en: reptile
bg: за интегриране

en: labour
bg: на

en: project
bg: влечугите

en: ATTENTION: Reverting to 'thick' text...
bg: ВНИМАНИЕ: Връщане към „дебел“ текст…

en: low
bg: ниска

en: med
bg: средна

en: high
bg: висока

en: true
bg: да

en: false
bg: не

en: ---- error setting full screen mode ----
bg: ---- грешка при установяване на режим „цял екран“ ----

en: ---- error setting window mode ----
bg: ---- грешка при установяване на режим „прозорец“ ----

en: ---- you must complete level %d before you can select level %d ----
bg: ---- трябва да преминете ниво %d преди да можете да изберете ниво %d ----

en: ---- error setting screen size ----
bg: ---- грешка при настройване на размера на екрана ----

en: active power ups = %d
bg: активни подобрения = %d

en: ScreenItemAdd::putScreenItems() Hero??? HUH???
bg: ScreenItemAdd::putScreenItems() Герой??? Ъ???

en: p a u s e d
bg: п а у з а

en: do not let -any- ships past you! each one costs you a life!
bg: не позволявайте на НИКАКВИ кораби да преминат! всеки преминал кораб струва един живот!

en: let super shields pass by for an extra life!
bg: пропуснатите супер щитове носят по един живот!

en: FTGL: error loading font: %s
bg: FTGL: грешка при зареждане на шрифт: %s

en: FTGL: error loading font
bg: FTGL: грешка при зареждане на шрифт

en: GLC: couldn't set context
bg: GLC: неуспех при установяване на контекст
