gtk master - en to mjw translation catalogue (34 entries)

en: Name
mjw: Men

en: Device name
mjw: Device men

en: Program name
mjw: Program men

en: Program version
mjw: Program phai

en: The version of the program
mjw: Laso program aphai

en: The license of the program
mjw: Program a license

en: The license type of the program
mjw: Program koson license jat lo

en: Website label
mjw: Website men

en: Authors
mjw: Tokbang

en: Documenters
mjw: Document bang

en: Logo Icon Name
mjw: Logo Icon Men

en: Action name
mjw: Sai amen

en: Page Size
mjw: Page Apun

en: Icon Name
mjw: Icon Men

en: Year
mjw: Ningkan

en: The selected year
mjw: Chongvai ningkan

en: Month
mjw: Cheklo

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
mjw: Chongvai cheklo (phai 0 pen 11 an)

en: Day
mjw: Arni

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
mjw: Chongvai arni  (phai 0 pen 31 an)

en: Show Day Names
mjw: Rui-arni men paklang

en: No Month Change
mjw: Cheklo chelarle

en: Show Week Numbers
mjw: Rui phai paklang

en: Area
mjw: Adang

en: Color
mjw: Alir

en: RGBA Color
mjw: RGBA Alir

en: Color as RGBA
mjw: Alir RGBA pen

en: Has Menu
mjw: Menu do

en: Actions
mjw: Sai

en: Flags
mjw: Lama

en: Has audio
mjw: Audio do

en: Has video
mjw: Video do

en: Volume
mjw: Seh

en: Action Name
mjw: Sai amen
